PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای ناراحتی های ریوی و سیانوز به چه پزشکی مراجعه شود ؟

tosan622
26-11-2010, 20:27
سلام

میخواستم بدونم برای بیماریهای ریوی و همچنین سیانوزه شدن نوک انگشتان (کبود شدن نوک انگشتان) به چه متخصصی مراجه کنم ؟ متشکرم

morsadr
28-11-2010, 13:51
سلام

میخواستم بدونم برای بیماریهای ریوی و همچنین سیانوزه شدن نوک انگشتان (کبود شدن نوک انگشتان) به چه متخصصی مراجه کنم ؟ متشکرم

بیماری ریوی را باید به متخصص ریه مراجعه کرد .
ولی سیانوز شدن نوک انگشتان میتونه مربوط به ریه قلب و یا بیماریهای روماتولوژیک باشه .

tosan622
29-11-2010, 19:10
سرطان هم میتونه باعث سیانوزه شدن زیر ناخنها بشه . چون البته من خودم یه کمی به سرطان شک دارم چون 2 سال پیش وقتی رفتم آزمایشگاه برای تست خون وقتی 20 سی سی از من خون گرفتن من بیهوش شدم و وقتی بهوش اومدم زیر ناخنهام سیانوز شده بود و تا 3 روز نمیتونستم سر پا بایستم چون نفسم بالا نمییومد بعد از اون مرتبا سیانوز میشدم . بعدش رفتم از قفسه سینه ام عکس گرفتم تا وضعیت شش و قلبم رو بررسی کنن . شش و قلبم نرمال بود . اما روز بعد از گرفتن عکس یه غده روی گردنم در اومد که بلافاصله رفتم پیش پزشک ولی پزشک اصلا نگران نشد و گفت این غده لنفاوی منه . 3 روز بعد زونا گرفتم ولی اصلا درد نداشتم. تا اینکه زونا به تدریج خوب شد ولی هنوزم مشکل سیانوز برطرف نشده بود . یه شب که سیانوز شده بودم رفتم پیش پزشک و دکتر فشارمو گرفت . فشارم 9 روی 6 بود . همونجا بهم سرم زدن و من اومدم خونه و ساعت 4 صبح متوجه شدم ضربان قلبم اصلا نرمال نیست . رفتم نوار گرفتم دیدم ضربانم 125 هستش . به غیر از تعداد ضربان خود نوار چیز غیر عادی دیگری نشون نمیداد . بهم آمپول آرام بخش زدن و اومدم یه کم خوابیدم . چند روز بعد رفتم اکوکاردیوگرافی کردم و همچنین هولتر ریتم نصب کردم که مشخص شد سینوس تاکی کاردی دارم ولی متخصص قلب بهم گفت از قلبم نیست و برام آزمایش متانفرین نوشت. آزمایشو دادم که مشخص شد :
VanilMandelic acid 8.5 High
Metanephrine 3.5 normal
Volume 2850 ml High

فقط وانیل مندلیک اسیدم 0.5 واحد بالاتر از نرمال بود و همچنین حجم آزمایشی که دادم (2850 سی سی )
بنابر این پزشک قلب منو ارجاع داد به متخصص کلیه و اونم سونوگرافی نوشت و دید همه چیز توی سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری طبیعیه ولی وقتی غده لنفاویمو دید منو ارجاع داد به انکولوژیست برای تست سرطان . وقتی رفتم اونجا دیدم محیط خوبی نداره ترجیح دادم برم تهران . رفتم تهران بیمارستان تهران کلینیک تعداد زیادی آزمایش از من گرفتن مثلا HIV و توکسو پلاسما و کیست هیداتید ( چون قبلا گربه داشتم ) اما هیچ کدوم اینا نبود . در ضمن پزشکی که منو چک آپ کرد بهم گفت دیگه لازم نیست برم پیش انکولوژیست و تست بدم . البته من آزمایشو نگاه کردم و نمیدونم رو چه حسابی اینو گفتن چون فکر نمیکنم آزمایشی برای تشخیص سرطان انجام داده باشن . البته سدیمان خونم طبیعی بود. نظر شما چیه ؟

morsadr
01-12-2010, 00:23
در مورد سرطان یک تست کاملا مشخص نداریم . باید دید که پزشک شما به چه نوع بد خیمی شک می کنه که برای آن بررسی لازم را انجام بدهد . ولی یکی از موارد مهم می تونه ESR باشه که مال شما طبیعیه .
علت اینکه شما به سرطان شک دارید چیست ؟
مورد شما کمی پیچیده است و نمی توان به این راحتی نظر داد .

tosan622
02-12-2010, 00:08
متشکرم

علت این که شک دارم متورم موندن غدد لنفاویم بعد از بهبود بیماری زونا هستش. الان تقریبا 2 ساله که غدد لنفاویم متورم مونده . البته خیلی کوچکتر شده . و علت دوم سرفه زدن هستش. بیشتر اوقات که قلبم تندتر از حالت عادی میزنه احساس سرفه هم دارم . گاهی اوقات هم بدون تند شدن ریتم قلبم احساس سرفه میکنم . در ضمن زیر ناخنهام هم بیخودی سیانوز میشه .

آزمایش سدیمان رو فکر کنم بصورت 1 ساعته انجام دادن . لازمه ESR چهار ساعته هم انجام بشه ؟

یه سوال خیلی مهم هم دارم . پزشکی که منو چکاپ کرد پزشک عمومی بود . آیا میتونم به حرفش کاملا اعتماد داشته باشم و دیگه به انکولوژیست مراجعه نکنم ؟

و اینکه اصلا وقتی کسی زونا میگیره میتونه انتظار داشته باشه غدد لنفاویش متورم بشه و تا 2 سال تورمش خوب نشه ؟

بسیار متشکرم

morsadr
02-12-2010, 01:03
دوست عزیز تا آنجاییکه یادم میاد خود زونا به تنهایی عامل شایع ایجاد بزرگی غدد لنفاوی نیست ولی عفونتهای ثانویه که در محل ایجاد می شوند می توانند از علل این امر باشند .
همین که تورم غدد لنفاوی شما 2 سال طول کشیده و کمی هم کمتر شده محکم ترین دلیل بر عدم وجود سرطان میباشد . در سرطانها این امر اینقدر طولانی نشده و حتما در این فاصله بیماری خودش را نشان می دهد .
در مورد اعتماد و یا عدم اعتماد به پزشکتون چیزی نمی تونم بگم . ارگانهایی که در شما باید بصورت کامل بررسی شوند قلب و ریه و همچنین سیستم ایمنی و لنفاوی شما می باشد که ظاهرا این کارها انجام شده است و به تشخیصی هم نرسیده اند . اگر از زمان آنها مدت طولانی می گذرد شاید بهتر باشد که این کارها مجددا انجام شود.

tosan622
02-12-2010, 15:47
بسیار بسیار سپاسگذار هستم