PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی بقالی یا برنج فروشی

firstpars
26-11-2010, 02:48
سلام
دوستان من یه مغازه 11 متری در یک شهرستان کوچک دارم
به نظرتان بین بقالی و برنج فروشی، درآمد کدام بیشتر است؟
شما کدام را توصیه میکنید؟

در مورد برنج فروشی خرید را چگونه و از کجا باید انجام داد؟
آیا باید نقد خرید کنم؟

هر کدام از این دو شغل به چه میزان سرمایه احتیاج دارند
بازدهی کدام بیشتر است؟

Rjoun
26-11-2010, 08:49
سلام
فکر میکنم هر دو دارای روش و صنف مخصوص به خودشون هستند.اولین فرقشون اینجاست که طرف خرید جنس شما در دو حالت متفاوت هستش.در مورد برنج فروشی طرف شما یا واردکننده کلی هستش یا یه پخش کننده داخلی اما در مورد بقالی شما با چندین نفر طرف هستید.
در مورد سود دهی هم چند نکته رو باید مورد توجه قرار بدید.
محل ملک شما.شما باید توجه کنید که ملک شما در یه منطقه مسکونی محدود قرار داره یا یه محل عبور پر رفت و امد.به طور مشخص یه محل پر رفت و امد برای هر دو کسب مناسبه اما وقتی محله خلوت تر باشه کفه ترازو به طرف بقالی میچرخه.
در کل عمده فروشی اونم از نوع برنجش کار پر ریسکیه.مخصوصا با این وضع بی صاحاب بازار.
شما باید محل مغازه رو بسنجید و با توجه به اون و سایر نکات انتخاب کسب کنید.
موفق باشید

firstpars
26-11-2010, 17:25
ملک در خیابان فرعی واقع شده. بیشتر مسکونی هست
خودم نظرم بیشتر روی برنج فروشی هست
چون تعدد کالاهای بقالی یا سوپرمارکت یا خواربارفروشی را ندارد و آمارگیری و حساب و کتاب ساده تر هست و دردسر کمتری هم دارد
همینطور به یخچال و... نیازی نیست
از طرفی میشود در کنار برنج، چند قلم کالای محدود را آورد. مثل روغن

باز خواستم نظر دوستان را مطلع شوم و از تجربیاتشان استفاده کنم
بیشتر در مورد نحوه خرید و محل خرید و سرمایه لازم و میزان سود و... نیازمند راهنمایی هستم

Old_Chater
27-11-2010, 23:29
بهتره يه مدت كار آموزي كنين بعد اقدام كنين خودم شخصا تجربشو دارم

Royce
28-11-2010, 14:30
2 سال پیش سر کوچه ما یه بابایی مغازه زد و کارش و با پخش برنج شروع کرد.بعد از یه مدت کم کم کارش گرفت و جنسای دیگه هم اضاف کرد به محصولاتش الان کارش به جایی رسیده که روزی 1 تومن و راحت میفروشه البته قیمتاش منصفانه بود.تمام سوپرمارکت های دور و اطرافش هم کاسه کوزشون و جمع کردن و رفتند

firstpars
28-11-2010, 23:49
ضمن تشکر از شما، در مورد سرمایه ای که برای استارت کار مورد نیاز هست اطلاعی ندارید؟