PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگی تغییر دادن آیکون آهنگها و ویدئوها

Armin 7
25-11-2010, 22:35
با سلام.
راستش یه مدت که از این آیکون آهنگهام که این شکلیه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بدم اومده و نمیدونم چجوری باید عوضش کنم.
این اهنگها و ویدئو ها رو با هر برنامه ای پخش میکنم باز هم آیکونشون همین شکلیه !
ممنون میشم راهنماییم کنین.
سپاسگذارم.

Ship Storm
25-11-2010, 23:52
شما روی آهنگ هاتون کلیک راست کنید و open with رو بزنید و گزینه chose default programs رو انتخاب کنید و بعد برنامه ای که میخواهید با اون نرم افزار رو باز کنید رو انتخاب کنید و تیک گزینه always use the selected program to open this kind of file رو بزنید و ok کنید

SiyahVash
26-11-2010, 00:05
سلام؛
این آیکون واسه Nero ShowTime هست، درسته؟
به هر حال اگه با راهی که جناب Ship Storm فرمودن درست نشد، میتونید از تنظیمات برنامه مورد نظرتون پسوندها رو Assign کنید؛ مثلا اگه JetAudio داشته باشید، وارد Preferences میشید و از سمت چپ File Type Association رو باز می کنید، بعد فایل های مورد نظرتون رو Check می زنید و آخرشم دکمه !Update رو میزنید.

Armin 7
26-11-2010, 00:37
شما روی آهنگ هاتون کلیک راست کنید و open with رو بزنید و گزینه chose default programs رو انتخاب کنید و بعد برنامه ای که میخواهید با اون نرم افزار رو باز کنید رو انتخاب کنید و تیک گزینه always use the selected program to open this kind of file رو بزنید و ok کنید

سلام؛
این آیکون واسه Nero ShowTime هست، درسته؟
به هر حال اگه با راهی که جناب Ship Storm فرمودن درست نشد، میتونید از تنظیمات برنامه مورد نظرتون پسوندها رو Assign کنید؛ مثلا اگه JetAudio داشته باشید، وارد Preferences میشید و از سمت چپ File Type Association رو باز می کنید، بعد فایل های مورد نظرتون رو Check می زنید و آخرشم دکمه !Update رو میزنید.

آقایون دستتون درد نکنه امـــا . . .
راهنمایی آقای Ship Storm رو انجام دادم ولی نشد که نشـــد .
در مورد راهنمایی آقای SiyahVash باید عرض کنم که من میخوام از ویندوز مدیا پلیر استفاده کنم . اگه براتون مقدوره در این مورد من رو راهنمایی کنید.
سپاسگــذارم.

ask_bl
26-11-2010, 00:48
My Computer > Tools > Folder Options > File Types

از لیست فرمت مورد نظرتون رو انتخاب کنین و Advanced رو انتخاب کنین و آیکون رو تغییر بدین

SiyahVash
26-11-2010, 16:39
اگر هم بخواید از خود Windows Media Player این کارو انجام بدین، وارد Options بشین (...Now Playing => More Options) تو برگه File Types پسوندهای مورد نظرتون رو Check بزنید و OK کنید.

Armin 7
26-11-2010, 23:19
اگر هم بخواید از خود Windows Media Player این کارو انجام بدین، وارد Options بشین (...Now Playing => More Options) تو برگه File Types پسوندهای مورد نظرتون رو Check بزنید و OK کنید.

اقا دستت درد نکنه .
حل شدش . :11:

SR72
06-03-2013, 08:09
سوال رو تو روم 7 پرسیدم جوابی نگرفتم .. شاید ایجا کسی بتونه راهنمایی کنه

تاحالا به این مشکل برنخورده بودم ... وقتی فرمت فایلی برای ویندوز تعریف نشده باشه آیکنش رو بصورت برگه ی سفید نشون میده و بعد از کلیک کردن روی فایل با گزینه open with و انتخاب default program یه منو میآد که از توی اون لیست میشه برنامه ی مناسب برای باز کردن فایل رو انتخاب کرد.
تا اینجاش درست ...
وقتی تیک گزینه ی always use the selected program to open these ....i رو بزنی ، برای بازکردن مجدد اینگونه فرمت ها نیازی به انتخاب دوباره ی برنامه ی مناسبش نیست و ویندوز اون رو پیشفرض قرار میده و شکل آیکن اینگونه فایل ها هم عوض میشه....

خب حالا سوال :

اگه بخایم آیکن فایل ها به همون شکل برگه سفید رنگ برگرده (به عبارتی کل این مراحل رو undo کنیم چی کار باشد کرد؟ ( فقط برای اون نوع فرمت از فایل ها ) راستش تو فکر regedit کردن هستم ولی نمیدونم دقیقا باید چی کار کرد ... ممنون میشم دوستانی که میدونن راهنمایی کنن

hfj
07-03-2013, 16:16
سوال رو تو روم 7 پرسیدم جوابی نگرفتم .. شاید ایجا کسی بتونه راهنمایی کنه

تاحالا به این مشکل برنخورده بودم ... وقتی فرمت فایلی برای ویندوز تعریف نشده باشه آیکنش رو بصورت برگه ی سفید نشون میده و بعد از کلیک کردن روی فایل با گزینه open with و انتخاب default program یه منو میآد که از توی اون لیست میشه برنامه ی مناسب برای باز کردن فایل رو انتخاب کرد.
تا اینجاش درست ...
وقتی تیک گزینه ی always use the selected program to open these ....i رو بزنی ، برای بازکردن مجدد اینگونه فرمت ها نیازی به انتخاب دوباره ی برنامه ی مناسبش نیست و ویندوز اون رو پیشفرض قرار میده و شکل آیکن اینگونه فایل ها هم عوض میشه....

خب حالا سوال :

اگه بخایم آیکن فایل ها به همون شکل برگه سفید رنگ برگرده (به عبارتی کل این مراحل رو undo کنیم چی کار باشد کرد؟ ( فقط برای اون نوع فرمت از فایل ها ) راستش تو فکر regedit کردن هستم ولی نمیدونم دقیقا باید چی کار کرد ... ممنون میشم دوستانی که میدونن راهنمایی کنن

سلام دوست عزیز. شما این سوال رو هم توی روم 7 مطرح کردی هم XP. بالاخره ویندوز شما چیه؟ وقتی توی دو تا روم مختلف این موضوع رو مطرح می‌کنی، لااقل نوع ویندوزت رو مشخص کن که کسی که میخواد پاسخگوی شما باشه بدونه باید چطوری جواب بده.

اگه ویندوز XP هستی:
فرض کن یه پسوند داری به نام p30:
حالا میگی با نرم‌افزار Notepad باز بشه که آیکنش این شکلی میشه:
حالا از Folder Options، تب File Types رو انتخاب می‌کنی و اون پسوند رو پیدا می‌کنی و دکمه‌ی Delete رو میزنی:
و در آخر، گزینه‌ی YES رو میزنی و سیستم رو Restart می‌کنی:

اگر ویندوز 7 هستی:
کافیه نرم‌افزار Unassoc رو دانلود کنی که حجمش فقط 52 کیلوبایته: از اینجا دانلود کن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برای اطلاعات بیشتر اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو هم ببین.

SR72
07-03-2013, 20:45
ممنون از راهنمایی کامل ت ..
برای ویندوز 7 میخواستم ولی اونجا کسی جوابی نذاشت اینجا مطرح کردم ..
تو لینکی که گذاشته بودی نوشته بود برای این کار تو ویندوز 7 باید از طریق registry پاک کنی ... و این برنامه ی unassoc این کار رو انجام میده ...
این GUI چی هست ؟

گرفتم : Graphical user interface همین برنامه هایی که با اشکال گرافیکی و تصویر با کاربر ارتباط برقرار میکنن برای سهولت کار ..