PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خريد اسپرو!! 94

mm00
24-11-2010, 22:33
سلام دوستان عزيز !
يك اسپرو 94 گير اوردم بسيار تميز 70 تا رفته و عالي و تميزو بي رنگه ميگه 8.5
الانم تيپ 2 دارم .... ميخوام بدونم قطعات و قيمت قطعات و فراواني اون در چه حده؟ كلا توضيحات كلي ميخوام دربارش!:31:

farshad bugatti
25-11-2010, 11:49
من که واقعا میشه گفت عاشق و دیوونه این ماشینم! اصلا اسمش که میاد روحیه هست برام!
من مزایا و معایبش رو بهت میگم برات در ضمن هر سوال تخصصی داشتی در موردش بپرس تا برات بگم.
مزایا: نرمی و راحتی کابین - جاداری و مناسب برای مسافرت - کیفیت ساخت خوب - امکانات خوب - عایق بندی عالی کابین (به زانتیا نمیرسه اما بدتر هم نیست!) صندلی های راحت - قدرت و شتاب خوب! - قیمت مناسب قطعات - فرمان بسیار نرم
مصرف خیلی خوب! طراحی ایرودینامیک و جذاب -
معایب:
زیر بندی ضعیف - ترمز های ضعیف - نور چراغ های جلو ضعیغه! -
البته معایبش تا حدودی قابل رفع هست! اما انچنان بزرگ نیست که ادمو از خریدش منصرف کنه!
اگه واقعا کارکردش 70 تا باشه (که فکر نمیکنم باشه!) در خریدش اصلا شک نکن!

mm00
25-11-2010, 14:29
من که واقعا میشه گفت عاشق و دیوونه این ماشینم! اصلا اسمش که میاد روحیه هست برام!
من مزایا و معایبش رو بهت میگم برات در ضمن هر سوال تخصصی داشتی در موردش بپرس تا برات بگم.
مزایا: نرمی و راحتی کابین - جاداری و مناسب برای مسافرت - کیفیت ساخت خوب - امکانات خوب - عایق بندی عالی کابین (به زانتیا نمیرسه اما بدتر هم نیست!) صندلی های راحت - قدرت و شتاب خوب! - قیمت مناسب قطعات - فرمان بسیار نرم
مصرف خیلی خوب! طراحی ایرودینامیک و جذاب -
معایب:
زیر بندی ضعیف - ترمز های ضعیف - نور چراغ های جلو ضعیغه! -
البته معایبش تا حدودی قابل رفع هست! اما انچنان بزرگ نیست که ادمو از خریدش منصرف کنه!
اگه واقعا کارکردش 70 تا باشه (که فکر نمیکنم باشه!) در خریدش اصلا شک نکن!

والا منم موندم ميگه 70 تا!! ميگه 8 سال خوابيده و انصافا بدنه اصلا موج نداره و تميزه و نشون ميده ماشين سرحاله !
حالا اگه بخوام بگيرمش يك تعميركار پيدا كردم قرار شده ببينتش ...
يكي ديگم اونجا بود خيلي راضي بود ..منم عاشق اين ماشينم :40:
سيلو هم دنبالش هستم ولي اسپرو رو نميشه راحت ازش گذشت

farshad bugatti
25-11-2010, 14:54
والا منم موندم ميگه 70 تا!! ميگه 8 سال خوابيده و انصافا بدنه اصلا موج نداره و تميزه و نشون ميده ماشين سرحاله !
حالا اگه بخوام بگيرمش يك تعميركار پيدا كردم قرار شده ببينتش ...
يكي ديگم اونجا بود خيلي راضي بود ..منم عاشق اين ماشينم :40:
سيلو هم دنبالش هستم ولي اسپرو رو نميشه راحت ازش گذشت
سیلو هم ماشین خوبیه اما به پای اسپرو نمیرسه!
حتما ببر به چند تا مکانیک خوب نشون بده از لحاز فنی تایید کنن!
بدنش رو هم خودت خوب بررسی کن و یا ببر به یه صافکار خوب تا خوب همه جاشو چک کنه!

meto_895
26-11-2010, 11:29
من از همه ی مدل های دوو خوشم میاد حتی ماتیز که همه میگن زنونست.

والا منم موندم ميگه 70 تا!! ميگه 8 سال خوابيده و انصافا بدنه اصلا موج نداره و تميزه و نشون ميده ماشين سرحاله!

دقت کن ببین کیلومتر دست نزده البته با 8 تومن چی بهتر از این میخوای اما چون اینجوریه تو روشنا ببر یه صافکاری نشون بده ببین رنگ داره یا نه اگه رنگ نداشته باشه معلومه از ماشین کم استفاده کرده دقتو ببر بالا.:31:
ولی از خیلی ماشینهای الانی بهتره.
فقط قطعاتش فکر نکنم خوب گیر بیاد.
ولی اگه پول داشتی اسپورت بهش خیلی میاد بخصوص جستشو بخوابونی.
ولی این ماشینها یه بدی اساسی داره اونم تو فروشش زود پول نمیشه.

mm00
26-11-2010, 11:40
من از همه ی مدل های دوو خوشم میاد حتی ماتیز که همه میگن زنونست.

دقت کن ببین کیلومتر دست نزده البته با 8 تومن چی بهتر از این میخوای اما چون اینجوریه تو روشنا ببر یه صافکاری نشون بده ببین رنگ داره یا نه اگه رنگ نداشته باشه معلومه از ماشین کم استفاده کرده دقتو ببر بالا.:31:
ولی از خیلی ماشینهای الانی بهتره.
فقط قطعاتش فکر نکنم خوب گیر بیاد.
ولی اگه پول داشتی اسپورت بهش خیلی میاد بخصوص جستشو بخوابونی.
ولی این ماشینها یه بدی اساسی داره اونم تو فروشش زود پول نمیشه.

راستش من كه الان ماشين دارم و عجله اي واسه خريد ندارم ولي مشكل زياديم با شتاب تيپ 2 و خرج بالاي اونه ! يعني اصطحلاك بالا
دوو ماشين خوبيه و اصطحلاكشم خوب و مخصوصا موتور خركار اسپرو ولي از بدي هاش اولا فروش بده اونه (كه همه فكر ميكنن سمند 89 ديگه كولاكه مثلا) طرف ماشين هاي قديمي نميرن ... و اينكه متاسفانه قطعاتش هرجايي طبعا گير نمياد ولي هست.. اما مثلا اگر مسافرت ايرادي پيدا كنه مثل ماشين هاي ايران فرقون نيست هرجا بري وسايلش باشه .... در كل هنوز 2 دلم من ماشين رو بخرم تا مدت ها نميفروشمش واسه اين ميترسم واسه قطعات به مشكل بخورم هم چنين چون اين ماشينا قيمت خاصي ندارن ممكنه با افت قيمت و فروش نا مناسب روبرو بشم ..
ولي واقعا ماشين خوش استايلي هست مخصوصا وقتي مياد پايين!! عقبش هيولاس....

sourena
26-11-2010, 11:46
واقعا ماشين خوبيه!

ولي قطعاتش گرونه و بي كيفيت!

عموم داشت! چند بار هم رفتيم مسافرت باهاش!

به نظرم همون تيپ 2 بهتره!

meto_895
26-11-2010, 12:38
كه همه فكر ميكنن سمند 89 ديگه كولاكه مثلا
منظرتونو متوجه نشدم.:20:

اما مثلا اگر مسافرت ايرادي پيدا كنه مثل ماشين هاي ايران فرقون نيست هرجا بري وسايلش باشه
اره دیگه باید تو شهر غریب بری دنبال قطعات که حالا پیدا کنی یا نه

این مورد بیشتر سلیقه ای مثلا من اینو از پرشیا قشنگتر میدونم.

الانم تيپ 2 دارم .... ميخوام بدونم قطعات و قيمت قطعات و فراواني اون در چه حده؟ كلا توضيحات كلي ميخوام دربارش!
تیپ 2 شاید یکم قطعاتش گرون باشه ولی راحت گیر میاد فروششم راحتتره.
به نظر من پولاتونو جمع کنید انشاء الله یه 405 مدل 86 یا 85 بخرید هم موقع فروش مشکل ندارید هم پیدا کردن قطعاتش هم بهتره.
مثلا یکی از دوستان 25 تومان داده بلیزر خریده من بودم 5 تومن هم نمیدادم البته ماشین خیلی بلندیه.
اما چون کم کار بوده میگه عتیقه است پول داده خریده.

total_overdose
26-11-2010, 12:51
تیپ 2 شاید یکم قطعاتش گرون باشه ولی راحت گیر میاد فروششم راحتتره.
به نظر من پولاتونو جمع کنید انشاء الله یه 405 مدل 86 یا 85 بخرید هم موقع فروش مشکل ندارید هم پیدا کردن قطعاتش هم بهتره.
مثلا یکی از دوستان 25 تومان داده بلیزر خریده من بودم 5 تومن هم نمیدادم البته ماشین خیلی بلندیه.
اما چون کم کار بوده میگه عتیقه است پول داده خریده.
دوست عزیز این چه راهنمایی میکنید.آخه 405 چیه که دیگه تیپ 2 رو بفروشی بری اونو بگیری.
دوست عزیز والا ببین این ماشینا مثل تخم مرغ شانسین.یعنی تو باید خودتو آماده کنی ممکنه یه ماشین تمییز گیرت بیاد و عالی باشه و سال های سال از رانندگیش لذت ببری ممکنه هم نه.
حالا شما هم میتونید این ریسک و خطر رو به مراتب کم کنید.
تا جایی هم که میدونم خودتونم به مسائل ماشین علاقه مند و با اطلاع هستین
حتما ماشین رو به یک مکانیک با تجربه و با حوصله از نظر فنی و موتوری نشون بده و همچنین صافکار وارد
دقت کن بدترین صدمه های بدنه ای ماله سر جلو و عقب هست سر شاسی هارو خوب بررسی کن.
تصادف های از بقل آن چنان مهم نیستن نه که اهمییت ندارن یعنی اینکه کمتر مهم هستند:46:

meto_895
26-11-2010, 14:50
دوست عزیز این چه راهنمایی میکنید.آخه 405 چیه که دیگه تیپ 2 رو بفروشی بری اونو بگیری.

دوست من ، من به خاطر این گفتم چون این دوستمون به خاطر گیرآوردن قطعات دو دل از خرید دوو.
من گفتم اگه حالا تیپ 2 خواستی بفروشی 405 گزینه خوبی .
405 مگه مشکلی داره دوست غزیز ،چشه؟

total_overdose
26-11-2010, 15:25
دوست من ، من به خاطر این گفتم چون این دوستمون به خاطر گیرآوردن قطعات دو دل از خرید دوو.
من گفتم اگه حالا تیپ 2 خواستی بفروشی 405 گزینه خوبی .
405 مگه مشکلی داره دوست غزیز ،چشه؟
دوست عزیز من نگفتم 405 مشکل خاصی داره.
منظورم اینه که 405 آش دهن سوزی نیست که 206 بفروشی بری اونو بخری .همین:46:

meto_895
26-11-2010, 15:34
دوست عزیز من نگفتم 405 مشکل خاصی داره.
منظورم اینه که 405 آش دهن سوزی نیست که 206 بفروشی بری اونو بخری .همین
نه من منظورم از 405 این بود که اگر تیپ 2 کوچیک یا مشکلی دارند که میخوان دوو بخرن حالا که مشکل قطعات داره 405 بخرند.:20:

mm00
26-11-2010, 17:43
ممنون از همگي كه راهنمايي كردن

منظرتونو متوجه نشدم.
منظورم اين بود متاسفانه اينجوري جا افتاده كه ماشين 0 يا كلا ماشين هاي ساخت داخل خيلي برتر هستند و بخاطر همين موضوع الان خريدو فروش ماشين هاي تك واقعا مشكل هست همين موردي كه من گير اوردم مدت ها هست گزاشته واسه فروش ... (البته در نت)‌و عجله هاي هم نداره ..
نه مشكلي از نظر جا ندارم با 206 چون من تكي ميشينم اكثر وقت ها.... بيشتر شتاب 206 رو خوشم نمياد كه اونم بايد برم سراغ تيپ 5 ولي چون تيپ 5 علاوه بر استهلاك بالاش هزينه اي تعمير بالايي هم داره فقط مدل هاي 7.4.4 رو ميخوام كه واقعا پيدا كردنش سخته (تميز)... .
تو اين رنج اسپرو هيولاس! از نظر شتاب... شما اگر اسپرو نخري بايد بري طرف تيپ 5 و زانتيا و تا حدي ريو ...

rami_hemi
26-11-2010, 19:33
مدل 206 چنده؟پستهای اول رو با دقت نخودنم
اگه در مورد دوو تردید داری من یه پیشنهاد دارم
دوو بخصوص اسپیرو اونم تمیز و رو پا ماشین بسیار خوبی هستش نرم راحت و یه چیز دیگه بگم
این اتاق اسپیرو در اصل برای مدل زانتیا سیتروئن طراحی شده توسط ایتال دیزاین ولی سیتروئن این طرح بدنه رو نمیپسنده چون قسمت عقب ماشین یعنی صندوق دراز بودش واسه همینه اسپیرو و زانتیا خیلی شبیه هم هستن
اگه تا 10-11 تومن داری میتونی مزدا 323 مدل 79-80 بخری قطعات هم نسبت به دوو راحتتر پیدا میشه .

mm00
26-11-2010, 19:38
مدل 206 چنده؟پستهای اول رو با دقت نخودنم
اگه در مورد دوو تردید داری من یه پیشنهاد دارم
دوو بخصوص اسپیرو اونم تمیز و رو پا ماشین بسیار خوبی هستش نرم راحت و یه چیز دیگه بگم
این اتاق اسپیرو در اصل برای مدل زانتیا سیتروئن طراحی شده توسط ایتال دیزاین ولی سیتروئن این طرح بدنه رو نمیپسنده چون قسمت عقب ماشین یعنی صندوق دراز بودش واسه همینه اسپیرو و زانتیا خیلی شبیه هم هستن
اگه تا 10-11 تومن داری میتونی مزدا 323 مدل 79-80 بخری قطعات هم نسبت به دوو راحتتر پیدا میشه .

206 من مدل 83 هست و حدود 120 تا رفته ...
323 حدودا چقدر رفته ميشه خريد؟ كاركرد منظورمه ...

farshad bugatti
26-11-2010, 23:03
323 حدودا چقدر رفته ميشه خريد؟ كاركرد منظورمه ...

اینو دیگه نمیشه گفت!

راستش من كه الان ماشين دارم و عجله اي واسه خريد ندارم ولي مشكل زياديم با شتاب تيپ 2 و خرج بالاي اونه ! يعني اصطحلاك بالا
دوو ماشين خوبيه و اصطحلاكشم خوب و مخصوصا موتور خركار اسپرو ولي از بدي هاش اولا فروش بده اونه (كه همه فكر ميكنن سمند 89 ديگه كولاكه مثلا) طرف ماشين هاي قديمي نميرن ... و اينكه متاسفانه قطعاتش هرجايي طبعا گير نمياد ولي هست.. اما مثلا اگر مسافرت ايرادي پيدا كنه مثل ماشين هاي ايران فرقون نيست هرجا بري وسايلش باشه .... در كل هنوز 2 دلم من ماشين رو بخرم تا مدت ها نميفروشمش واسه اين ميترسم واسه قطعات به مشكل بخورم هم چنين چون اين ماشينا قيمت خاصي ندارن ممكنه با افت قيمت و فروش نا مناسب روبرو بشم ..

واقعا اسپرو یه هیولاست!
یک سرو گردن از پرشیا و 405 و 206 تیپ 2 بالاتره!
اگه از اسپرو پیاده بشی باید حتما به یک ماشین بالای 30 تومن تو ایران سوار بشی تا یه سواری بهتر به اسپرو رو احساس کنی!
من نه اسپرو دارم و نه تعصب! واقعا ماشین خوبیه ولی خوب عیب هایی هم داره که تو پست فبلیم گفتم!
این همه خوبی که اسپرو داره باید با یک مشکل بزرگش کنار بیای اونم دیر نقد شدنشه! خوب هرکسی ریسک خریدن اینجور ماشینا رو نمیکنه! خوب اگه هم میکردن دیگه اسپرو ای برای خریدن باقی نمیموند!!!
الان میشه گفت 80 درصد اسپرو ها داغون هستن! 10 درصد متوسط! و 10 درصد هم واقعا تمیز که فکر کنم اینی هم که شما پیدا کردید از این دسته باشه!
من توصیم اینه که ماشینو به چند تا تعمیر گاه (ترجیحا تعمیر گاه دوو) به قول معروف متخصص دوو تا تایید بکنه!
خوشبختانه هزینه نگهداریش هم چندان بالا نیست و از این حیث خیلی خوبه!

rami_hemi
27-11-2010, 09:17
323 حدودا چقدر رفته ميشه خريد؟ كاركرد منظورمه ... اون روز 79 رو 9 تومن هم میداد تمیز بود با یه گلگیر عقب رنگ شده
ماشین 10 سال کار کرده بود و تقربا 100 تا راه رفته ود ولی ماشین کم خرج و کم اصطحلاکی هستش
اصولا ماشینهای ژاپنی کم خرج هستن

meto_895
27-11-2010, 15:06
ماشین 10 سال کار کرده بود و تقربا 100 تا راه رفته ود ولی ماشین کم خرج و کم اصطحلاکی هستش
اصولا ماشینهای ژاپنی کم خرج هستن

از لحاظ فنی چه طوره خوبه سرحاله؟البته خواب 10 سال کارکرده.
ولی اگه سالم باشه ماشینهای خیلی خوبی هستند ارزش خرید دارند البته من از مزدا ها خیلی خوشم میاد.
چه رنگییه؟

rami_hemi
27-11-2010, 16:31
ماشین اینطوریش چند تا برام افتاده از نظر فنی مشکل خاصی ندارن اکثرا
یکی یشی بود یکی نوک مدادی چند وقته نرفتم بازار ماشین مورد جدید ندیدم