PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک

rezapazahr
24-11-2010, 04:40
سلام

یه چند وقتیه وقتی ویندوزم بالا میاد به محض ورود دو نوت پد واز میشه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یادمه کول دیسک آلوده به ویروس هم وارد سیستمم شده بود. ممکنه از اونجا اومده باشه

ضمن اینکه تو اکثر درایوا و فولدرام یسری فولدر به اسامی مختلف که بصورت هایدنن ، اضافه شده

ممنون میشم راهنمایی کنید

Dr Hannibal
24-11-2010, 11:27
برنامه ی ccleaner رو نصب کنید قسمت استارت اپ رو باز کنید و اون فایل ویروسی که احتمال پسوندش bot باشه رو از استارت اپ خارج کنید.

یک اسکن هم با اپدیت شده این برنامه انجام بدید هرچی پیدا کرد پاک کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آخر یک انتی ویروس خوب نصب و اپدیت کنید.

موفق باشید

rezapazahr
05-06-2011, 20:55
سلام

تمامی موارد قبل به ترتیب انجام شدند :

1- برنامه ی ccleaner رو نصب کردم و به قسمت استارت اپ رفتم ولی فایلی با پسوند bot رویت نشد.

2- یه اسکن هم با برنامه mbam که لینکشو داده بودید و به آپدیت چند روز پیش بود انجام دادم یسری مورد پیدا کرد که پاکشون کردم ولی باز با ری استارت کردن ویندوز با بالا اومدن و نمایش صفحه دسکتاپ نوت پدی با نام desktop-Notepad باز شد و فرقی نسبت به قبل نکرده بود

3- با کسپرسکی 2011 آپدیت شده و با nod32 آپدیت شده ساعتها اسکن کردم ولی باز چیز بدرد بخوری که مشکلو حل کنه پیدا نکرد

حالا از اونجاییکه چند ماهیه درگیر این مشکلم و میبینم هرکجا و به هر فولدری وارد میشم میاد desktop-Notepad رو کپی میکنه توش و تو تمام درایوام یه فولدر هایدن بانام $RECYCLE.BIN و یه فولدر که حتی اجازه دیلیت کردنش اصلا داده نمیشه که با نام System Volume Information (با یه علامت قفل کنار آیکن فولدر) ساخته شده

خواهشمندم یه راه حل عملی و قطعی واسه رفع مشکل مطرح کنید

با سپاس

جاسم کدخدایی بنت
06-06-2011, 12:53
سلام

$RECYCLE.BIN

System Volume Information

این دو فولدر فک نکنم ویروس باشن بخصوص دومی

اما recycle bin مواظب باش برخی ویروس و فایلای اجرای گاهی اوقات توی همون پوشه میرن

1- به ادرس های زیر برو و فایل desktop.ini را پاک کن

Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup

Documents and Settings\All Users\Start Menu

Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs

2- تو msconfig نگاهی بکنید.قسمت startup

lدر آخر هم یک restart کنید

موفق باشید

rezapazahr
07-06-2011, 07:06
سلام

$RECYCLE.BIN

System Volume Information

این دو فولدر فک نکنم ویروس باشن بخصوص دومی

اما recycle bin مواظب باش برخی ویروس و فایلای اجرای گاهی اوقات توی همون پوشه میرن

1- به ادرس های زیر برو و فایل desktop.ini را پاک کن

Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup

Documents and Settings\All Users\Start Menu

Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs

2- تو msconfig نگاهی بکنید.قسمت startup

lدر آخر هم یک restart کنید

موفق باشید

به مسیرهای مربوطه که میرم اجازه دسترسی و وارد شدن به فولدر رو نمیده (Access is Denied)

رو یسری از فولدرا کنار آیکنشون علامت قفل هست که اجازه دسترسی نمیده

جاسم کدخدایی بنت
09-06-2011, 11:26
سلام

احتمال زیاد شما چند یوزر تو سیستمتان دارید که مربوط به اونها هستن و شما حق ورود ندارید

برای یوزر خودتون خوب از msconfig استفاده کردید مشکل شما حل شد؟

یک راه دیگه

برید تو start>all program>startup

داخل startup را کلیک راست و بصورت explorer اون را بالا بیارید بعد هم فایل رو پاک کنید.

rezapazahr
10-06-2011, 23:39
سلام

احتمال زیاد شما چند یوزر تو سیستمتان دارید که مربوط به اونها هستن و شما حق ورود ندارید

برای یوزر خودتون خوب از msconfig استفاده کردید مشکل شما حل شد؟

یک راه دیگه

برید تو start>all program>startup

داخل startup را کلیک راست و بصورت explorer اون را بالا بیارید بعد هم فایل رو پاک کنید.

نه فقط از یه یوزر استفاده میکنم

ضمنا فایل مورد نظر اصلا تو استارتاپ ظاهر نمیشه که بخوام حذفش کنم.(تو لیست برنامه های استارتاپ دیده نمیشه)

میشه در مورد راه آخر بیشتر توضیح بدید ...:40:

جاسم کدخدایی بنت
11-06-2011, 11:55
سلام

1- هر فایلی که هنگام راه اندازی بالا بیادتو startup داخل msconfig است و اگه شما از اونجا اقدام کنید و تیکها رو بردارید (تیک های مربوط به فایل desktop.ini اونوقت حین بالا آمدن ویندوز نمایش داده نمیشوند یا اجرا نمی شوند)

2-من نگفتم تو لیست برنامه های startup شما برید (اصلا شاید تو استارت آپ هیچی نباشه) منظورم روی پوشه start up کلیک راست بکنید explorerبزنید(هدف من دسترسی شما به دخل پوشه startupاست هرچندخود startup هم خالی باشه)

فایل deskttop.ini یک فایل پنهان شده است و من فک میکنم . برای نمایش این فایل از tools وارد folder option شوید و تیک show hidden file را بزنید

همچنین تیک hide operation file را بردارید حالا فایل desktop.ini نمایش داده می شود و بعد اونو پاک کنید.

همچنین اون پوشه هایی که گفتی کنارشون قفل است برای دسترسی بهشان باید...
اول وارد tools بشید بعد هم folder optionو از view تیک use same sharing را بردارید
دوم روی پوشه کلیک راست کنید و به قسمت security برید(اگه سون است edit بزنید ) یوزرتون را انتخاب کنید و تیکها را روی allow بزنید همشون همچنین add را بزنید توی کادر administrators بنویسید برای اینم همه تیکها را روی allow بذاریدوبعد ok

سوم دوباره باز از اول روی پوشه کلیک راست کن و از اون قسمت security را بزن بعد وارد advanced بشیدو بعد در قسمت owner یوزرتون را انتخاب کنید و تیک پایینش را بزنید و ok

موفق باشید

---------- Post added at 12:55 PM ---------- Previous post was at 12:54 PM ----------

سوالی داشتید در خدمتم

FarzinK
13-06-2011, 22:09
آفیس 2007 روی Win7 نصب بوده حالا آفیس دچار مشکل شده نه Unistal میشه نه Repair
ممنون میشم راهنماییم کنید چکار کنم
Win7 من کرک شده بود ولی آپدیت میشد.