PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف کردن شیئی در فیلم

stam
23-11-2010, 19:35
سلام
من یه پلان دارم که بازیگر در اثر منفجر شدن بمب به بیرون از کادر پرت میشه مونتها ما در این پلان بازیگر رو با یه طناب بستیم و اون رو از کادر با طناب کشیدمش بیرون طوری که انگار پرت شده.
حالا میخوام از بالای سرش طناب رو از پلانم حذف کنم.در ضمن یه پلان خالی هم با همون جای دوربین گرفتم(بگراند).

این کار رو از طریق مونشن تراکینگ و ساختن لایه سفید تا یه حدی انجام میدم ولی خوب در نمیاد اما بلد نیستم که چطور از اون پلان بگراندم استفاده کنم یا هر راه راحتری که شما بگین
ممنونم

ehsan_nekooee
23-11-2010, 21:00
می تونی از نرم افزار Mokey استفاده کنی. دقیقا برای همین کار ساخته شده.

اینم آموزش هاش:

/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

stam
23-11-2010, 23:08
یه لینک دانلود از این نرم افزار میزاری من پیدا نکردم

---------- Post added at 07:38 PM ---------- Previous post was at 07:37 PM ----------

یه لینک دانلود ازش میدی/من پیدا نکردم

ehsan_nekooee
23-11-2010, 23:23
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ehsan_nekooee
23-11-2010, 23:41
یه کار دیگه هم میتونی انجام بدی. از اونجایی که طرف داره پرتاب میشه باید صحنه کوتاه باشه. میتونی یه ماسک دقیق اطراف طنابت بکشی و فریم به فریم حرکتش بدی. حالا plate رو که گرفتی بذارش لایی زیر. فک کنم ماسکت رو subtract (یا شاید مد های دیگه) بذاری و با Blend mode ها هم یککم بازی کنی کارت تو افتر راه بیوفته.

stam
24-11-2010, 03:20
دوست عزیز لینکی که دادی خرابه
این پلاگین مثل اینکه خیلی سخت واسه دانلود پیدا میشه نه؟

ya abbas
24-11-2010, 14:57
اینم یک لینک دیگه:

stam
25-11-2010, 02:53
ممنون دانلود کردم
ولی کار با این نرم افزار خیلی مشکل به نظر میرسه یعنی من بلد نیستم اون لینک آموزشی هم که گذاشته بودید چیزی در رابطه با پاک کردن تصاویر نگفته فقط گفته که این نرم افزار این قابلیت رو داراست همین.
اگه کسی کار با این نرم افزار رو بلده خواهش میکنم راهنماییم کنه بدجوری گیر کردم.
یا حداقل بگه اصلا چطوری این کاررو درست انجام بدم(البته یه خورده جزئی و کامل)
ممنونم ازتون

ehsan_nekooee
25-11-2010, 18:20
شاید این یکی بدردت بخوره

تو گوگل سرچ کن wire removal tutorial
نتایج بیشتری دستت میاد

ham88
26-11-2010, 01:35
سلام تو افتر یک com جدید بساز بعد فایلتو وارد کن از ابزار pen tools استفاده کن و دور طنابت یک ماسک ایجاد کن بعد برو کلید mask patch رو فعال کن و فریم به فریم ماسک رو دور طناب قرار بده این مر حله که تموم شد دکمه invert رو که روبروی mask1 که درست کردی رو فعال کن مشکلت حل میشه

stam
26-11-2010, 03:26
سلام تو افتر یک com جدید بساز بعد فایلتو وارد کن از ابزار pen tools استفاده کن و دور طنابت یک ماسک ایجاد کن بعد برو کلید mask patch رو فعال کن و فریم به فریم ماسک رو دور طناب قرار بده این مر حله که تموم شد دکمه invert رو که روبروی mask1 که درست کردی رو فعال کن مشکلت حل میشه

سلام
ممنون از راهنماییت ولی میشه بگی این گزینه mask patch کجاست؟
نکنه منظورتون mask path هست؟
چون من mask patch پیدا نکردم ولی بقیه کارهایی که گفتینو انجام دادم و فقط به جای طنابم سیاهی اومد!!!

ehsan_nekooee
26-11-2010, 10:12
صحنه خالیتو هم باید بزاری زیرش تا جای سیاهیو پر کنه

ham88
28-11-2010, 11:41
شما درست میگید دوست عزیز منظورم mask path بود ادامش رو هم همونطور که دوستمون گفت میتونی بسازی باید کاری کنی که لبه های تیز ماسکت خیلی تو ذوق نزنه

mardomak
17-01-2011, 22:26
سلام
دنبال پلاگینی هستم که بتونه در یک پلان بقیه اشیاء یا افراد متحرک را ثابت بکنه و سوژه اصلی متحرک بمونه....
کمک فوری...لطفا

reza2kn
18-01-2011, 10:13
سلام دوست عزیز:40:
این کار با پلاگین انجام نمیشه! شما برای این کار باید از فیلمتون یه کپی بگیرید ، بعد اون قسمتی رو که میخواید وایسه و قستمی که متحرک بمونه رو با ماسک جدا کنید. یعنی یه لایه فقط حاوی المنت هایی که باید ثابت بشن ، و یه لایه هم اونایی که باید متحرک بمونن. بعد اون لایه ای رو که میخواید ثابت بشه رو با Time Remapping ثابت کنید. اگه طرز کار با Time Remapping رو بلد نیستید یه سرچ کوچولو بزنید آموزش براش زیاده:46:
موفق باشید:11: