PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با شروع نصب ویندوز 7

worldm
22-11-2010, 18:57
چرا روی بعضی از سیستمها ویندوز سون اصلا کادر اول نصبش بالا نمیاد؟یعنی وقتیکه دیسک رو داخل درایو میذارم بعدشم بوت رو تنظیم میکنم و منتظر بالا اومدن ویندوز سون هستم اصلا هیچی شروع نمیشه و درایو هم هیچی فشاری بهش نمیاد؟
این مشکل فقط وقتی میاد که برای بار اول میخوایم ویندوز 7 نصب کنیم قبلش اکس پی بود لطفا کمک کنید

worldm
22-11-2010, 19:09
لطفا جواب بدین خیلی خیلی عجله دارم
از تو خود ویندوز اکس پی که برای نصب اقدام میکنم موقع انتخاب درایو گزینه های فرمت-حذف و تنظیمات وجود نداره فقط درایوهای هارد رو نشون میده.

ebicross
22-11-2010, 19:17
خب شما تنظیمات بوت رو از Bios انجام میدین؟
اگر انجام میدین و باز هم تغییری ایجاد نمیشه در تنظیمات همونطور که گزینه ی اول رو CD\DVD گذاشتید گزینه های بعدی رو Disable کنید تا سیستم مجبور باشه DVD رو بوت کنه.

worldm
24-11-2010, 11:20
گزینه های بعدی رو هم همینطور غیر فعال کردم تا اول صفحه ابی میاد ولی بعد از اون دیگه چراغ دی وی دی رام هیچی نمی خونه.تو چندتا سیستم اینطوری بوده.مشکل از خود دیسکش هم نیست مطمئنم.

Dew Drop
24-11-2010, 12:53
سلام
احتمالاً دی وی دی شما bootable نیست...

worldm
24-11-2010, 17:30
من این دی وی دی رو از سایت خریدنیها که مال گروه شاهوار هست خریدم این مشکلم فقط روی بعضی از سیستمها به ندرت دارم الانم مال دوستمه سیستم کاملا قوی و مال 2 ماهه پیشه و جدید هم هست
اکس پی نصب میکنم خوبه. ویستا رو هنوز تست نزدم ممکنه این مشکل سخت افزاری باشه.در ضمن سیستم بوت میشه همون قسمتی که باید اولین next رو زد بالا نمیاد

ebicross
24-11-2010, 19:40
من این دی وی دی رو از سایت خریدنیها که مال گروه شاهوار هست خریدم این مشکلم فقط روی بعضی از سیستمها به ندرت دارم الانم مال دوستمه سیستم کاملا قوی و مال 2 ماهه پیشه و جدید هم هست
اکس پی نصب میکنم خوبه. ویستا رو هنوز تست نزدم ممکنه این مشکل سخت افزاری باشه.در ضمن سیستم بوت میشه همون قسمتی که باید اولین next رو زد بالا نمیاد

در هر صورت همونطور که دوستمون گفت ممکنه بوت خراب باشه. توی یک سیستم دیگه تست کنید. ممکنه مشکلی در بوت باشه و نتونه ویندوز رو برای نصب آماده سازی کنه.

worldm
25-11-2010, 05:20
اگه ممکنه یه فروشگاه خوب مع رفی کنید

ebicross
25-11-2010, 08:44
اگه ممکنه یه فروشگاه خوب مع رفی کنید

فروشگاه P30world - آخرین نسخه ی ویندوز 7 - کرک عالی با نصب خودکار (خودم استفاده میکنم) - ویندوز دست نخورده و خوب:

ویندوز 7 - 32 بیت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ویندوز 7 - 64 بیت

worldm
25-11-2010, 11:42
امیدوارم که مشکلم حل بشه

FAR_FA
25-11-2010, 12:42
شما دوست عزیز ، یه بار بایوس رو دفالت کن ، ریستارت کن و بعد دوباره DVD رو قرار بده . ببین اینبار مشکل
حل میشه یا نه . معمولا" یه همچین گیرهایی با قرار دادن بایوس مادربورد روی حالت پیش فرض درست میشه .

worldm
25-11-2010, 14:52
نه درست نمیشه همون اول هم تست کردم نشد.
به نظر خودم که دی وی دی هیچ گونه مشکلی نداره چونکه روی بیشتر سیستم های دوستام نصب کردم و کاملا نو است.
تا حالا فقط روی 2 تا سیستم این طوری شده.شاید مربوط به ویندوز قبلیشون باشه.یا درایو مور دنظر یا هر چیز دیگه ای.

esi222
25-11-2010, 22:35
چند دقیقه منتظر میمونی تا اولین صفحه بیاد؟
من خودم دیدم رو بعضی سیستما خیلی دیرتر میاد

worldm
26-11-2010, 06:41
برای اولین صفحه که ابی رتگه هیچی یکسره و بصورت عادی میره ولی بعد از چند لحظه از بالا اومدن این صفحه رایتر دیگه دی وی دی رو نمیخونه و غیرفعال میشه.مثلا چند دقیقه دیرتر میاد؟

Greedy
26-11-2010, 09:27
چند دقیقه منتظر میمونی تا اولین صفحه بیاد؟
من خودم دیدم رو بعضی سیستما خیلی دیرتر میاد
درسته رو بعضی سیستم ها همینطوریه دلیلشو نمیدونم مثلا تو کامپیوتر من دو صفحه ابتدایی نصب ویندوز سون هر صفحش که میخواد رد کنه تو نصب ویندوز سون 6 دقیقه طول میکشه به طوری که فکر میکنی DVD رو دیگه نمیخونه DVD-R/RW

worldm
26-11-2010, 09:31
بله دقیقا منم همین مشکلو دارم با این تفاوت که هیچی بالا نمیاد.ببینم شما نتونستید برای چی هست؟

Greedy
26-11-2010, 09:39
بله دقیقا منم همین مشکلو دارم با این تفاوت که هیچی بالا نمیاد.ببینم شما نتونستید برای چی هست؟
تا ده دقیقه یه ربع صبر کن میاد حتما دلیلشو نمیدونم من تو کامپیوترهای زیادی سون ریختم تو تعدادیشون اینطور بود

FAR_FA
26-11-2010, 09:57
بعضی از DVD رایتر ها نصبت به بعضی از DVD ها بد عمل میکنن . ممکنه رایتر شما قسمتی از این DVD ویندوز روبخونه
وبقیه رو نتونه .

شما اگه رایتر دیگه ای دارید ، جای این رایتر قرار بدید احتمالا" درست میشه .

worldm
26-11-2010, 11:40
پس همونطوری کهه حدس زده بودم مشکل از سیستمهاست از دی وی دی درست؟
فعلا که سیستم مورد نظر دستم نیست تا تست کنم ولی دفعه بعد حتما بیشتر صبر میکنم

Dreamland
26-11-2010, 12:16
چرا روی بعضی از سیستمها ویندوز سون اصلا کادر اول نصبش بالا نمیاد؟یعنی وقتیکه دیسک رو داخل درایو میذارم بعدشم بوت رو تنظیم میکنم و منتظر بالا اومدن ویندوز سون هستم اصلا هیچی شروع نمیشه و درایو هم هیچی فشاری بهش نمیاد؟
این مشکل فقط وقتی میاد که برای بار اول میخوایم ویندوز 7 نصب کنیم قبلش اکس پی بود لطفا کمک کنید
سلام.

این مشکل رو خودم داشتم خیلیا دلیلش رو نمیدونن چون باید خودت تجربه کنی ببین این کاری که میگم انجام بده مشکلت کاملا حل میشه برو تو قسمت تنظیمات مادربرد موقعی که سیستم بالا میاد کلید Delete رو از صفحه کلید بزن و درایو فلاپی رو غیرفعال کن همونی که نوشته 1.44 بعدش F10 رو بزن و کلید Y رو بزن تا سیو بشه حالا برو سون رو نصب کن به جای 8 دقیقه فقط چند ثانیه برای هر مرحله وقت میبره. برو امتحان کن ببین جواب میده!

موفق باشی!:46:

worldm
26-11-2010, 12:42
دوست عزیز ببینید موقعی که راتر نمیخونه خود فلاپی هخم هیچ عکس العملی یا چراغی که روشن باشه نشون نمیده چجوری ممکنه مشکل از فلاپی باشه؟

Jalal
26-11-2010, 12:59
شما که هنوز چیزی رو تست نکردید ؟

1- دی وی دی نصب رو تعوضی کنید

2- دی وی دی رایتر

3- کل حارد رو باید پاک کنید ، احتمالا با پارتیشن ها مشکل داره

4- حارد رو تعویض کنید

Dreamland
26-11-2010, 13:14
دوست عزیز ببینید موقعی که راتر نمیخونه خود فلاپی هخم هیچ عکس العملی یا چراغی که روشن باشه نشون نمیده چجوری ممکنه مشکل از فلاپی باشه؟
عزیز جان ؛

اصلا این کارایی رو که گفتم انجام دادی ؟

اگر با راهنمایی های دوستان جوابـــــــــ نداد ، حتما مشکل سختـــــــ افزاریهـــ !

worldm
26-11-2010, 13:23
اولا سیستم مال من نیست که هارد و رایتر رو عوض کنم مال یه بچه است که موقعی که میخواست سیستم رو بهم بده گفت که پلمپش رو باز نکن .چه برسه به اینکه من کل هارد رو پاک کنم یا عوض کنم.امروزم که جمعه است و دیسک جدید دسترسی ندارم ولی قصد دارم فردا یکی دیگه حتما بگیرم.
همین الانم روی یه سیستم دیگه دارم تست میکنم روی این یکی بعد از چند دقیقه بالاخره بالا اومد و فکر کنم باید یه چند دقیقه ای صبر کنم تا کامل بالا بیاد.
در ضمن من کارم خدمات کامپیوتری هست.

Greedy
26-11-2010, 19:48
سلام.

این مشکل رو خودم داشتم خیلیا دلیلش رو نمیدونن چون باید خودت تجربه کنی ببین این کاری که میگم انجام بده مشکلت کاملا حل میشه برو تو قسمت تنظیمات مادربرد موقعی که سیستم بالا میاد کلید Delete رو از صفحه کلید بزن و درایو فلاپی رو غیرفعال کن همونی که نوشته 1.44 بعدش F10 رو بزن و کلید Y رو بزن تا سیو بشه حالا برو سون رو نصب کن به جای 8 دقیقه فقط چند ثانیه برای هر مرحله وقت میبره. برو امتحان کن ببین جواب میده!

موفق باشی!:46:
دمت گرم شدید :دی
من این کارو کردم جواب داد
قبلا که فقط 20 دقیقه باید معطل میشدم فقط این صفحه ها رد شه این دفعه تو کمتر از 20 دقیقه ویندوز ریختم

worldm
27-11-2010, 05:43
از تک تک دوستان به خاطر راهنمایی ها شون ممنون همون طور که که گفتید با یه خورده صبر کردن درست میشه.الان هم روی یه سیستم دیگه تست کردم و درست شد.

esi222
27-11-2010, 10:54
از تک تک دوستان به خاطر راهنمایی ها شون ممنون همون طور که که گفتید با یه خورده صبر کردن درست میشه.الان هم روی یه سیستم دیگه تست کردم و درست شد.

خواهش میکنیم:31:
حدس میزدم یخورده عجولی:46: واسه همین پرسیدم چند دقیقه صبر میکنی
--------------------
اگه یهو غیبم زد شرمنده جایی بودم دسترسی به اینترنت نداشتم
به هر حال خوشحالم که کارت راه افتاد
موفق باشی:11:

worldm
27-11-2010, 11:13
راستشو بخواین من همچین عجله ای توی کاری های کامپیوتری ندارم خودتون که میدونید بچه ها مخصوصا غریبه ها نمیتونن تحمل کنند که سیستمشون شب بیرون بمونه.روی این سیستم جواب داد ولی روی سیستم چند روز پیش هنوز تست نکردم تا دفعه بعد که طرف بیاره امیدوارم که همین مشکل هم حل بشه.البته این موضوع رو خودم موقعی که اولین بار سون رو نصب کردم هم داشتم ولی بعد از اون موقع دیگه مشکل نداشتم تا اینکه این چند روز پیش گفتم بیام اینجا که از اساتید بپرسم تا کمکی هم به کاربرای دیگه کرده باشم.
به هر حال مشکل من حل شده و باز هم از تمام دوستان و مدیران این سایت نهایت تشکر دارم چونکه خیلی از کارام رو راه انداختن.
معذرت میخوام خیلی زیاد شد

sina4000
01-12-2010, 15:20
سلام من روی سیستمم ویندوز 7چند باره دارم نصب میکنم کلافه شدم بعد از نصب حدود 30دقیقه که کامپیوترم روشنه یه پنجره باز میشه که دوتا گزینه داره که اینجا پیغامشو مینویسم windows detected ahard disk problem این پیام بالا پنجره نوشته وسط پنجره دو تا گزینه داره که یکیش اینه start the backup process وزیرش نوشته ask me again later چندبار هم کل هارد پارتیشن بندی کردم لطفا راهنمایم کنید

Greedy
01-12-2010, 21:14
سلام من روی سیستمم ویندوز 7چند باره دارم نصب میکنم کلافه شدم بعد از نصب حدود 30دقیقه که کامپیوترم روشنه یه پنجره باز میشه که دوتا گزینه داره که اینجا پیغامشو مینویسم windows detected ahard disk problem این پیام بالا پنجره نوشته وسط پنجره دو تا گزینه داره که یکیش اینه start the backup process وزیرش نوشته ask me again later چندبار هم کل هارد پارتیشن بندی کردم لطفا راهنمایم کنید
سلام اینجا تاپیک بزن تا دوستان راهنمایی کنن :