PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه حل معرفي يك عملگر در ++C به چه شكل هست؟

aslani031
22-11-2010, 01:09
با سلام

دوستان من ميخوام برنامه اي بنويسم كه دو عدد و عملگر مورد نظر رو از كاربر بگيره و نتيجه رو چاپ كنه.مثلا 5و9 رو بگيره با عملگر ضرب و جواب رو چاپ كنه.حالا به چه شكلي بايد اين عملگر از كاربر گرفته بشه رو نميدونم؟

ممنون ميشم راهنمائي كنيد.

aslani031
22-11-2010, 15:03
با سلام

دوستان من ميخوام برنامه اي بنويسم كه دو عدد و عملگر مورد نظر رو از كاربر بگيره و نتيجه رو چاپ كنه.مثلا 5و9 رو بگيره با عملگر ضرب و جواب رو چاپ كنه.حالا به چه شكلي بايد اين عملگر از كاربر گرفته بشه رو نميدونم؟

به نظر نمياد كه ديگه اينقدر سخت باشه!!؟

ali...
23-11-2010, 16:48
سلام
خب میتونی عملگرا رو معرفی کنی...با سویچ کیس میشه نوشت...
میشه عملگرو بعنوان استرینگ بگیره و ....

mjebrahimi
28-12-2010, 11:11
با سلام

سلام ،
اگه کاربر اعداد و عملگر های خودشو در یک رشته تعریف کنه ، بیرون کشیدن اعداد و عملگر ها رو میتونید تو 2 تا Stack انجام بدین که خود استک عملگر ها باید با رعایت تقدم عملگر باشه...

ولی اگه برنامه به همین صورت کلیشه ایه که تو دو تا سوال 2 تا عدد بگیره و یه سوال عملگر رو بگیره ، عددش که معلومه ، عملگر رو هم اگه فقط 4 عمل اصلی هستش رو با یه Switch - Case میتونی بنویسی که کیس های ما هر کدوم یه کاراکتر میگیرن به عنوان عملگرها...