PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قطره پاسی پی؟

Old_Chater
21-11-2010, 23:36
اطلاعات كامل ميخواستم
ممنون ميشم

Saeed System
25-11-2010, 09:57
من خودم بشخصه استفاده کردم و راضی نبودم...

مهمترین مشکلی که داره تداخلاتی که باداروهای دیگه به وجود میاره...

خود این قطره یه جور مهار کننده منو آمینو اکسیداز که خیلی خطرناکه اگر با دارویی تداخل پیدا کنه...

واقعیتش من که اصلا حواسم نبود یه روز 20 قطره خوردم و حواسم نبود 1 کلونازپام هم خوردم

یهویی حس کردم مغزم لرزید مثل ویبره موبایل و یه احساس ترسی گرفتم...

حالا شابد بخاطر شکلات عصبی قبلی من بوده ولی به هر حال توصیه خود سازنده اینه که با هیچ داروی دیگه ای

استفاده نشه...
-------------------------------------------
اینم اطلاعات کامل از منبع:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اشكال دارويی:
قطره ٣٠ ميلی‌ليتري

اجزاء فرآورده:
قطره پاسی‌پی از عصاره استاندارد شده گياه گل ساعتی (Passiflora incarnata) تهيه شده است و هر ميلی‌ليتر آن حاوی حداقل ١١/٠ ميلی‌گرم ماده موثره فلاونوئيد می‌باشد.

موارد مصرف:
اضطراب، بی‌خوابی، اسپاسم عضلانی و ترك اعتياد.

مقدار مصرف:
كودكان ٢ تا ٦ سال: روزی ٣ بار، هر بار ٦ قطره و ١٠ قطره شب هنگام خواب.
كودكان بالای ٦ سال و بزرگسالان: روزی ٣ بار، هر بار ١٠ قطره و ٣٠ ـ ٢٥ قطره شب هنگام خواب.
برای ترك اعتياد: روزی ٣ بار، هر بار ٤٠ قطره (همراه با متادون).
بهتر است قبل از مصرف،‌ دارو با مقدار مناسبی آب رقيق شود.

مكانيسم اثر:
اثرات درمانی گياه گل ساعتی مربوط به فلاونوئيدها، الكالوئيدها و قندهای موجود در آن می‌باشد. كرايزين (chrysin)، مهم‌ترين فلاونوئيد موجود در گل ساعتی است كه اثر اگونيستی بر روی رسپتورهای بنزوديازپينی مغز دارد و با مهار آنزيم‌های كاتابوليزه كننده گابا (GABA) موجب افزايش غلظت آن و در نتيجه كاهش فعاليت سيستم اعصاب مركزی و بروز اثرات آرام‌بخشی می‌گردد. مهم‌ترين آلكالوئيدهای گل ساعتی، هارمان و هارمالين هستند كه با مهار فعاليت آنزيم مونوآمين‌اكسيداز (MAO) موجب سداسيون می‌شوند. از بين قندهای موجود در گياه گل ساعتی، مالتول و اتيل مالتول احتمالاً دارای اثرات آرام‌بخش بر روی CNS می‌باشند.

عوارض جانبی:
عوارض گوارشی خفيف مانند اسهال يا كرامپ‌های شكمی و ايجاد سداسيون شديد در اثر مصرف مقادير بالا.

تداخلات دارويی:
١ ـ مصرف همزمان پاسی پی با داروهای ضد پلاكت و ضد انعقاد ممكن است موجب خونريزی شود.
٢ ـ مصرف همزمان پاسی پی با داروهای خواب‌آور نظير بنزوديازپين‌ها، ضد افسردگی‌های سه حلقه‌ای و آنتی‌هيستامين‌ها ممكن است موجب سداسيون بيش از حد و اختلال فكری گردد.
٣ ـ مصرف همزمان پاسی‌پی با MAOIs (داروهای مهاركننده مونوآمين‌اكسيداز، نظير ترانيل سايپرومين) می‌تواند سبب تشديد اثر اين داروها گردد، لذا بهتر است از مصرف همزمان آنها خودداری شود.
موارد منع مصرف:
در زنان باردار و شيرده، در كودكان زير ٢ سال و ناراحتی‌های شديد گوارشی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید