PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز ۲۵ سالگی‌ات مبارک!

satttanism
21-11-2010, 20:15
به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی تک‌اسپوت، در ۲۰ نوامبر سال ۲۰۱۰ مهمترین و پرفروش‌ترین محصول تجاری نرم‌افزاری جهان یعنی ویندوز وارد بیست و پنجمین سال تولد خود شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در بیست و پنج سال پیش یعنی در ۲۰ نوامبر سال ۱۹۸۵ شرکت مایکروسافت اولین نسخه ویندوز با عنوان ویندوز ۱ را با گرافیک ۱۶ بیتی عرضه کرد که در زمان خودش سر و صدای فراوانی برپا کرد و با گذشت ۲۵ سال سیستم عامل ویندوز در حدود ۹۰ درصد بازار رایانه های خانگی را در اختیار داشته و باعث شد که این شرکت ثروتمندترین شرکت فناوری در جهان باشد.

حجم ویندوز یک به اندازه ظرفیت دو فلاپی دیسک بوده و برای اجرا فقط به ۲۵۶ کیلوبایت رم احتیاج داشت و شما با داشتن رم ۵۱۲ کیلوبایت می‌توانستید به صورت همزمان دوبرنامه را اجرا کنید.

جدول زمانی انتشار ویندوزهای این شرکت به شرح ذیل است.

از سیستم عامل ویندوز تاکنون در حدود ۲۴۰ میلیون نسخه به فروش رسیده است و ممکن است در ۲۵ سال آینده دیگر چیزی به نام رایانه های رومیزی وجود نداشته باشد.

پیشنهاد ویژه: تیزر تبلیغاتی یک دقیقه ای مایکروسافت برای تبلیغ ویندوز ۱٫۰ که در آن استیو بالمر مدیرعامل فعلی این شرکت واقعا برای فروش یک نسخه از این سیستم عامل خودش را به آب و آتش می زند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

kiarash3500
22-11-2010, 21:54
یاد ویندوز 98 بخیر
تم دریاش
صدای موج آب

بچه ها کی با وین 95 کار کرده؟

Old_Chater
22-11-2010, 22:02
من سيستم بازي رو با وبندوز 3.1 شروع كردم كه از 95 هم قديمي تره

kiarash3500
22-11-2010, 22:34
من سيستم بازي رو با وبندوز 3.1 شروع كردم كه از 95 هم قديمي تره

باور نمیکنم!!!!
از کی پی سی داشتی!!!؟؟؟
این قضیه مال چه سالیه؟

shabe.saket
22-11-2010, 23:00
پیشنهاد ویژه: تیزر تبلیغاتی یک دقیقه ای مایکروسافت برای تبلیغ ویندوز ۱٫۰ که در آن استیو بالمر مدیرعامل فعلی این شرکت واقعا برای فروش یک نسخه از این سیستم عامل خودش را به آب و آتش می زند.

وای فوق العاده بود.
واقعا جالب بود:31:.
نسخه قابل دانلود نداری؟ فلش نباشه؟

choory
22-11-2010, 23:13
اولین ویندوز من هم 95 بود.قبل از آن هم اگر اشتباه نکنم داس و nc استفاده میکردیم.(البته اون موقم من سنی نداشتم و بیشتر پدر با سیستم کار میکرد ومن فقط بعضی وقت ها اجازه بازی کردن داشتم. :31:

وای فوق العاده بود.
واقعا جالب بود:31:.
نسخه قابل دانلود نداری؟ فلش نباشه؟

یا

Old_Chater
22-11-2010, 23:16
باور نمیکنم!!!!
از کی پی سی داشتی!!!؟؟؟
این قضیه مال چه سالیه؟

سال يا 79 80

shabe.saket
23-11-2010, 14:37
نمیتونم دانلود کنم.
سرور بالایی 403 میده.
سرور پایینی هم دانلود نمیده. روسی.

satttanism
23-11-2010, 18:17
نمیتونم دانلود کنم.
سرور بالایی 403 میده.
سرور پایینی هم دانلود نمیده. روسی.

بفرما......

iman_s
23-11-2010, 18:37
منم با ويندوز 3.1 شروع كردم.خودش سيستم عامل نبود و بر پايه Dos بود.اول كامپيوتر با داس بوت ميشد و اگه ميخواستي بري تو ويندوز بايد دستور win ‌رو تو خط فرمان ميزدي.
اون زمان بيشتر با NC‌و NU‌(برنامه Unerase داشت و خيلي به كار من ميومد) كار ميكرديم.
هنوزم كه هنوزه NC‌ رو سيستمم نصبه و خيلي وقتها ازش استفاده ميكنم.مخصوصا وقتي ميخوام فايلهاي ويروس رو دستي از سيستم حذف كنم.

Pami
23-11-2010, 18:48
اولین سیستم عاملی که یادم میاد داشتم DOS 6.22 بود که روش برنامه کمکی NC رو نصب کرده بودم برای کنترل و مدیریت بهتر فایلها ، همچنین بازی علاالدین و یه هواپیما فضایی که باید توش یه مسیری رو از ابتدا تا انتها با یه مقدار خاصی اکسیژن طی میکردی بازی میکردم . بعدش ارتقا دادیم به Win 3.1 که یادمه مین روب بازی میکردم روش !
کم کم که پردازنده رو از Intel 80486 که معروف به 486 بود به پردازنده پنتیوم SX835 که یه پردازنده 60 مگاهرتزی بود ارتقا دادم ( یادمه همین کار به همراه تعویض Motherboard حدود 300 هزار تومن شد ) ویندوز 95 نصب کردم ، یه CD-ROM هم خریده بودم که شاخ بود و سرعت 12x داشت که یادمه اون زمان اکثر کیس ها فقط فلاپی 3.5 اینچی داشتن .
بعد ها کم کم به پنتیوم 233MHZ ارتقا دادیم و سیستم عامل رو Win 98 نصب کردم و یه بازی جدید هم گرفته بودم به اسم Need for Speed 2 SE که هرکی میومد خونمون بازی رو اجرا میکردم کف میکرد !!!

یادش بخیر ...