PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سایه

nelahe
21-11-2010, 17:16
سلام دوستان عزیز

دو سوال داشتم البته نمی دونم درست عنوان را پرسیدم یا نه

می خوام این عکس را درست کنم، چطور یک مستطیل بکشم که از راست به چپ رنگش به سمت کمرنگ شدن پیش برود یا حالا برعکس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- چطور یک خط بکشیم که وسط این خط پررنگ اما از وسط به سمت راست و چپ کمرنگ شود؟؟؟؟

++morteza
21-11-2010, 18:18
شما باید از گرادیانت استفاده کنید.
مثلا میتونید یک مستطیل بکشید و از بلندینگ آپشن رنگ اون رو تبدیل به گرادیانت کنید..

nelahe
21-11-2010, 18:44
شما باید از گرادیانت استفاده کنید.
مثلا میتونید یک مستطیل بکشید و از بلندینگ آپشن رنگ اون رو تبدیل به گرادیانت کنید..

سلام دوست عزیز

راستش من می خوام تک رنگ رو مثل عکسی که گذاشتم به این صورت در بیاید

ولی این قسمتی که فرمودید تک رنگ ندارد

ferij
22-11-2010, 13:05
دومين گزينه از مجموعه گراديانت تك رنگ ميباشد.

ATA FARZADI
22-11-2010, 14:30
اگر تک رنگ نداری

میتونی درست کنی

اول روی ایتم گرادینت رو فعال کن روی این قسمت کلیک کن

بعدشم باید روی این opactiy کلیک کنی تا اون قسمت درصد شفافیت باز بشه و با تغییر اون به مقدار دلخواه میرسی

nelahe
22-11-2010, 16:30
سلام دوستان عزیز
وااااای شما دیگه کی هستین

مرسی مرسی :11:
میگم یه سوال یک سری گزینه اون پایین هست که دور capitty خط کشیده اید باقی اون ها چکاری انجام می دهند

و آیا چیزی وجود دارد که روش کلیک کنیم و هر رنگی که دوست داشتیم انتخاب کنیم مثلاً مثل سطل رنگ که رنگ دلخواه را انتخاب می کنیم چنین حالتی( خیلی بد گفتم)

راستی لطف می کنید جواب سوال دومی رو هم بگذارید

چطور وسط کار پررنگ و هر چه به سمت لبه ها می رود کمرنگ شود

ATA FARZADI
22-11-2010, 20:19
شما برای اینکه بخواهید مثل سطل رنگ یه رنگی رو انتخاب بکنید در همان قسمت

مثل شکل زیر عمل کنید

سوال دوم شما اصلا مفهوم نیست

++morteza
22-11-2010, 20:46
و آیا چیزی وجود دارد که روش کلیک کنیم و هر رنگی که دوست داشتیم انتخاب کنیم مثلاً مثل سطل رنگ که رنگ دلخواه را انتخاب می کنیم چنین حالتی( خیلی بد گفتم)

بله .اگه روی این علامت هایی که مشخص کردک دابل کلیک کنید ،، یه پنجره دیگه باز میشه و میتونید رنگه ارو تغییر بدبد::

و بعد در این پنجره میتونید رنگ ها رو عوض کنید ::::

میگم یه سوال یک سری گزینه اون پایین هست که دور capitty خط کشیده اید باقی اون ها چکاری انجام می دهند

همنه که دوستمون اشاره کردن دیگه (شما اشتباه نوشتی) ::

بعدشم باید روی این opactiy کلیک کنی تا اون قسمت درصد شفافیت باز بشه و با تغییر اون به مقدار دلخواه میرسی

++morteza
22-11-2010, 21:05
2- چطور یک خط بکشیم که وسط این خط پررنگ اما از وسط به سمت راست و چپ کمرنگ شود؟؟؟؟

اول رنگ رو تنظیم و تغییر میدید و بعد با جابجایی علامتها جای رنگ ها عوض میشه.::

مثل این ::

رنگ وسطی رو پررنگتر انتخاب میکنی.برای اضافه کردن رنگ هم توی این محدوده راست کلیک کن ::

nelahe
22-11-2010, 22:10
سلام دوستان عزیز :11:

دست همگی درد نکنه

میگن مسئله چون حل شود آسان شود (همینو میگن دیگه:31:)

انقدر خوب گفتین انگار نه انگار سوالش برام معضل بود

مرسی واقعاً فقط همینو میتونم بگم (فعلاً البته همینو میگم، بعداً سوال می پرسم:31:)

ferij
23-11-2010, 04:30
میگن مسئله چون حل شود آسان شود (همینو میگن دیگه:31:):31:)
معما چو حل گشت آسان شود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی واقعاً فقط همینو میتونم بگم (فعلاً البته همینو میگم، بعداً سوال می پرسم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ))

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nelahe
04-12-2010, 16:04
سلام دوستان عزیز :31:

یه چند تایی سوال دا... :11:

اول عکس زیر را ببینید

خب ببینید اول اینکه چرا بعضی اوقات این گرادینت ها رو نمیشه روی هم چند نوع مختلفش رو زد

مثلاً اگه یکی را زدیم، و دیگری را کشیدیم قبلی پنهان می شود اما گاهی اوقات مثل این عکس می توان چند تا روی هم زد

2- من وقتی این رو تو فتوشاپ درست کردم بردمش در ورد و خواستم بک گراند متنم بگذارم (تا اینجا مشکلی نیست) اما مشکل دوم از اینجا است که عکس دومی را ببینید

این عکس را در فتوشاپ بک گراند سفیدش رو برداشتم، و وقتی بردم تو ورد و گذاشتمش روی عکس اولی دوباره بک گراند سفیدش مشخص شد

چکار کنم که این دو عکس را روی هم قرار بدهم طوری که این آرم بک گراند سفید نداشته باشد

3- شاید هم من درست بک گراند سفید را بر نداشته ام، چطور به طرز صحیح بک گراند سفید را برداریم

nelahe
06-12-2010, 00:07
سلام دوستان عزیز

منتظر جواب هستم :11:

nelahe
06-12-2010, 00:21
سلام دوستان عزیز

منتظر جواب هستم :11:

ferij
06-12-2010, 04:24
1- گراديانت را داخل يك لايه جديد بكش
مود لايه را عوض كن(ميدوني كه چه طوري):31: مثلا scren يا اينكهopasity لايه را كم كن تا لايه كمرنگ بشه يا اينكه با پاك كن پاك كن
2-خوب چرا اينكار را از اول توي فتوشاپ انجام نميدي بعد ببري تو ورد.

3- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nelahe
07-12-2010, 12:36
1- گراديانت را داخل يك لايه جديد بكش
مود لايه را عوض كن(ميدوني كه چه طوري):31: مثلا scren يا اينكهopasity لايه را كم كن تا لايه كمرنگ بشه يا اينكه با پاك كن پاك كن
2-خوب چرا اينكار را از اول توي فتوشاپ انجام نميدي بعد ببري تو ورد.

3- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوست عزیز

2- بعضی اوقات یک بک گراند برای یک کار می اندازند بسیار بی رنگ است چطور این کار را می کنند با همین opasity می شود این کار را کرد

3- چطوری شما این دو تا را مونتاژ کردید که بک گراند از پشت آرم پیدا است، یعنی جاهایی که در آرم سفید است بک گراند پیدا شده است چطوری

ferij
08-12-2010, 01:43
سلام:

2- بله _ با كم كردن Opacity & fill يا مود screen را بزني وOpacity را بعدش كم كني .همه كارها امتحان كن تا به نتيجه دلخواه برسي.

3- هاااااااااااااااااااااااا ااا... فكر كنم اشكال كارت همينه كه تو ورد با بك سفيد مياد.:31:
آرم را در فتوشاپ باز كن
1_روي لايه بكگراند دابل كليك كن. تا بصورت لايه در بياد.
2_ابزارMagic wand را انتخاب كن
3_ روي قسمتهاي سفيد كليك كن.تا انتخاب شوند.
4_ كليدDelete را بزن. تا پاك شود.

nelahe
08-12-2010, 09:21
سلام:

2- بله _ با كم كردن Opacity & fill يا مود screen را بزني وOpacity را بعدش كم كني .همه كارها امتحان كن تا به نتيجه دلخواه برسي.

3- هاااااااااااااااااااااااا ااا... فكر كنم اشكال كارت همينه كه تو ورد با بك سفيد مياد.:31:
آرم را در فتوشاپ باز كن
1_روي لايه بكگراند دابل كليك كن. تا بصورت لايه در بياد.
2_ابزارMagic wand را انتخاب كن
3_ روي قسمتهاي سفيد كليك كن.تا انتخاب شوند.
4_ كليدDelete را بزن. تا پاك شود.

سلام دوست عزیز مرسی :11:

راستش کاری که فرمودید برای پاک کردن بک سفید انجام دادم، می خواستم بپرسم شما با یک بار زدن Magic wand سفیدها پاک می شن یا هر قسمتی را که سفید دارند، که یکی یکی باید کلیک کرد و دیلیت زد

2- وقتی که یکی یکی قسمت های سفید را پاک کردم، بک گراند رنگی را باز و این آرم را روی آن کشیدم

اما دور آن یک خط مستطیل شکل می آید البته با پاک کن پاکش کردم اما می خواستم ببینم برای شما هم می آید

_ البته من از Belding option هم برای پاک کردن قسمت سفید رنگ استفاده می کنم
یا وقتی می خوام سند جدید باز کنم، بک گراندش را trans می زنم که سفید باز نشود

3- راستی نفرمودید چطور گاهی چند گرادیانت را روی هم می کشیم مثلاً اولی را می کشیم پر رنگ است، دوباره با همان یا یک نوع دیگر روی آن می کشیم کمرنگ می شود، سومی را که می زنیم کمرنگ تر تا جایی که سفید می شود

اما گاهی هر کدام را که می کشیم قبلی پنهان می شود

4- یه موردی هم هست برام خیلی عجیبه

مثلاً یک سند جدید سفید رنگ معمولی ایجاد می کنم هر چی گرادیانت را می کشم اصلاً هیچ اتفاقی نمی افتد خیلی عجیبه نمی دونم چرا :11:

ferij
08-12-2010, 15:56
گزينه شمار2 "" دوتا مربع روي هم""در زير را كليك كن وهرجا سفيد داره كليك كن ميبيني همه اونهاييكه انتخاب كردي دورش مثل نقطه چين ميشه.ودر آخر فقط يكبار كليك Delete را ميزني.

2- بله من هم اون خط را با پاك كن پاك كردم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

_ اين ديگه دست خودت هست.

3- توضح دادم دقت كن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مود لايه را عوض كن مثلا screen يا اينكه opacity هر لايه اي را كه بالاي قبلي مياري كم كن تا لايه كمرنگ بشه امتحان كن تا مقدارش دستت بياد.:31:

4- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nelahe
08-12-2010, 23:50
سلام مرسی واقعا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]