PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغيير شغل!

Pejvak61
20-11-2010, 12:52
سلام دوستان!

من مدتيه يه فكري مغزم رو مشغول كرده. بهتون توضيح ميدم و اميدوارم راه حل مناسبي براش پيدا كنم.

من الآن كارشناس كامپيوتر هستم و در يك شركت معتبر كار ميكنم اما نه استخدام هستم و نه ميتونم وام آنچناني بگيرم و حدوداً ماهي 600 تومن دستمو ميگيره البته غير از اقساط كه با اقساطش ميشه ماهي 300 الي 400 تومن.

نكات منفي:
- امنيت شغلي پائين (همين فردا اگر مدير اومد كه از قيافه من خوشش نيومد ميتونه خيلي راحت با تمديد نكردن قراردادم كارمو ازم بگيره)
- نبود برنامه اي براي ارتقاي شغلي (هيچ تضميني وجود نداره تا 10 سال ديگه بتونم با روال قانوني! در پستم پيشرفتي مشاهده كنم)
- نداشتن هيچگونه اعتبار جهت اخذ وام بيش از 1 ميليون تومان.

نكات مثبت:
- كلاس كاري!
- نداشتن فشار جسمي طاقت فرسا.
- تابستون زير كولر و زمستون كنار بخاري!

البته موارد بسيار زياد ديگه هم هست كه فعلاً مجال گفتنشو ندارم.

و اما مشكل :
من اصلاً با اين درآمد هيچ غلطي نميتونم بكنم. همه بهم ميگن ازدواج كن ولي من خيلي ميترسم و نميتونم تصميم بگيرم. دنبال كار دولتي هم رفتم ولي همه جا پارتي ميخواد و در ضمن ديگه داره از سن مجاز براي استخدام هم ميگذرم.

با خودم فكر كردم با پولي كه به اندازه يك مغازه خواروبار فروشي هستش يه مغازه در يك محله نسبتاً پرجمعيت بخرم (البته فعلاً قصد خريد خونه دارم ولي اين فكر تو ذهنم جرقه زده) و بعدش كار رو تا 5 سال به صورت خرده فروشي ادامه بدم و با پيشرفت كار رو گسترش بدم، بعدش مغازه بزرگتر و همينطور ادامه بدم بطوريكه در سن 50 سالگي صاحب يك فروشگاه بزرگ بشم و اون موقع ديگه با پرسنلي كه دارم فقط مديريت ميكنم البته با شيوه هاي نوين نرم افزاري كه تخصصم هستش.

البته در اين خلال قصد دارم نرم افزاري رو كه در دست تدوين دارم در همين حرفه استفاده كنم، عيب يابي كنم و گسترش بدم و حداقل در زمينه تحصيلاتم هم بتونم فعاليتي داشته باشم.

جنبه هاي خوب اين تصميم:
- آقاي خودمم و نوكر خودم.
- ميزان پيشرفت دقيقاً با تلاشم رابطه مستقيم داره.
- احتياج به دانش فني آنچناني نداره ولي با استفاده از كامپيوتر ميتونم كلي در اين حرفه پيشرفت كنم(دليلشم فقط فعلاً خودم ميدونم).
- درآمد كلاني براي خودم برنامه ريزي كردم چرا كه مردم هر چي در ميارن خوار و بار ميخرن از فقير گرفته تا غني واصولاً فقط اولش يكم شايد سخت باشه ولي بعدش كه رو غلطك ميفته ديگه تا تهش خودش ميره.

جنبه هاي بد اين تصميم:
-اصلاً توسط فاميل حمايت نميشم(منظورم معنويه نه مادي) و همه بهم ميگن اين كار برات كسر شأنه.
- در راستاي تحصيلاتم نيست.
- تا حدودي ريسك وجود داره و امكان شكست هم داره. البته من سعي نميكنم بي حساب و كتاب كار كنم و براي كاري كه ميكنم برنامه اي مدون دارم. هرچي باشه من نرم افزار خوندما.
- شايد وسط گرما و سرما مجبور شم براي تأمين بار مغازه كلي فعاليت جسمي انجام بدم.
- ممكنه خطرات جاني و مالي ناشي از سرقت گريبانمو بگيره.
- ممكنه چكم برگشت بخوره و مشكلاتي از اين دست(البته اين هم برميگرده به شيوه هاي مديريت).

خودتونو بذارين جاي من با اين فرض گزينه هاي زير وجود دارن، كدومو انتخاب ميكنين؟
- به كار فعليتون با اون حقوق بخور و نمير ادامه ميدين چون اولاً ريسك اين كار زياده و تجربه اي ندارين و اصولاً براتون كسر شأنه.
- صبح ها به كار فعليتون مي پردازين و بعد از ظهرها ميرين مغازه رو ميچرخونين.
- يه مدت موازي كار ميكنين و اگر سود خوبي داشته باشه كار اداري رو ول ميكنين.
- از همون اول كار قبلي رو ول ميكنين و بلافاصله ميرين خوار و بار فروشي رو ميچرخونين.

كدومشو انتخاب ميكنين؟

vahid_civil
21-11-2010, 20:10
- صبح ها به كار فعليتون مي پردازين و بعد از ظهرها ميرين مغازه رو ميچرخونين.
- يه مدت موازي كار ميكنين و اگر سود خوبي داشته باشه كار اداري رو ول ميكنين.

من باشم یکی از این 2 تا رو انتخاب میکنم . چون خودم همچین تجربه ای داشتم و آخرش از اینجا رونده از اونجا مونده شدم !

Payan
21-11-2010, 21:44
حتما با یه خواربار فروش مشورت کن

D o l f i n
21-11-2010, 22:16
هر کاری هم مزایای خودش رو داره و هم ضرر اولا من میگم واسه اینکار شرایط اقتصادی کشور و هم در نظر بگیر با این شرایط شاید پا گرفتند بیشتر از محاسباتت طول بکشه شما باید در کنار راه اندازی یه مقدار پول هم داشته باشی که واسه اول کارت لنگ نزنی و اگه موندی دستت یه جایی بند باشه
کار هم هر چی باشه کسر شأن نیست باید حتما زحمت بکشی تا به جایی برسی و آرزوهات رو برآورده کنی من یه دوست دارم که حتی یه مدت چاه توالت تخلیه میکرد الان رئیس بانک تو چند شهر آپارتمان داره(البته منظورم زحمت کشیدن هست)
من میگم حتما مشورت کن و نظرات بدرد بخور یه جمع بندی کن و تصمیم بگیر الان هم تنها چیزی که مردم مجبورن بخرن همین خوار و بار هست
موفق باشی

sina1415
21-11-2010, 22:36
به نظر من اگه دل و جرات و عرضشو داشته باشی و همچنین کمی سرمایه تو یکسال میتونی اندازه 5 سال درامد کارمندیت در بیاری......اون حمایت نکردن فامیل هم عادیه اخه نیس همه بیکارن میترسن......واسه موفق شدن باید ریسک کرد..بایدد سختی کشید . اتاق گرم و نرم رو باید رها کرد تا بتونی به اون جه میخوای برسی.
دارم به جشم خودم میبینم همکلاسی من که قید دانشگاه رو زد و به سوپری تو منطقه شلوغ رد الان 206 زیر پاشه ماهی 2-3 درامدشه ادم خودش هرجور دوس داره می گرده به هر حال سختی و زحمت زیادی هم میکشه ولی به موقع حالشم میکنه .من جی هنوز دنبال کار ....اگه کمی پول داشتم باور کن میزدم تو کار مغازه...کارمندی تو ایران درامد نمیشه نه ادم خودتی باید همیشه مواظب باشی زیر ابت نزنن.فقز یه کم کلاس داره همین که مثلا والدین پز بدن که اره پسر ما کارمنده ولی نمی دونن .........
اگه هنوز اون قد دل و جرات نداری موازی با هم کار کن ببین چه جوره ...
می دونی مشکل ما چیه؟ اینه که فقط دنبال یه حقوق بخور ونمیریم حاضر نیستیم جای گرم و نرم خودمونو که با 1000تا ....بدست اوردیم رها کنیم اونم به خاطر چندرغاز.
ای بابا بیشتر دردودل شد:دی
این نظرات من بود .....به جرفهای دیگران گوش نکن کخ چی میگین ولی مشورت یادت نره.......

logos
22-11-2010, 01:40
نظر منم اینه که مغازه بزن و بچسب به کار فقط باید در انتخاب محل مغازه خیلی دقت کنی
تو کشور ما مطمئن باش هر کالا یا کاری که مربوط به شکم مردم باشه خوب می گیره چون اکثر ایرانی ها شکم پرستن و به هیچ وجه از خواراکی نمی گذرن
فقط تنها مشکل این قضیه کلاس کاری و ساپورت خانواس که مطمئن باش بعد یکی دو سال که پولش خوب بود اونم دیگه مهم نیست و ساپورتت می کنن

Royce
22-11-2010, 10:30
کار دولتی هم این روزا نونش بخور و نمیره

اگه مغازه زدی حتما برای خودت بیمه رد کن

اميرسوكي
22-11-2010, 10:37
سلام.
يك كتاب خوب :
پدر پولدار پدر بي پول - نوشته كيوساكي .
حتما حتما بخونش.
من باشم ميرم سراغ مغازه .
ممنون.

Pejvak61
22-11-2010, 11:08
متشكرم از توجه دوستان.

از اونجا كه اين پست رو چند روز پيش زدم و مطرح شدنش در اين بخش نيازمند تأييد مديران وب سايت بود متوجه نشدم كه اين بحث اصلاً منتشر شده يا نه به خاطر همين كمي دير به بحث ملحق شدم.

اولش كه آدم بيكاره فكر ميكنه كه خوش به حال كارمندها و وقتي هم كه كارمند شد تازه ميفهمه كه داره هرز ميره. تنها مزيت كارمندي اينه كه اگر آدم تنها باشه ميتونه پول جمع كنه و سرمايه اوليه كاري كه دوست داره رو در بياره كه البته من اين شرايط رو ندارم.

در محيط كارمندي تبعيض، برابري تحصيل كرده و بي سواد يا كم سواد در مزايا، ناديده شدن در انجام امور كليدي، بي حساب بودن فعاليت ها، نداشتن شرايط ترقي بيداد ميكنه و آدم رو به فكر اين تصميمات به ظاهر ناهنجار ميندازه.

نظرات دوستان در اين تاپيك منو اميدوار كرد. چرا كه خيلي از نظرات با عقيده من همراه بود.

البته من به همون دليلي كه دوستمون اشاره كرد تصميم گرفتم سوپر ماركت بزنم. من در زمينه هاي موبايل، گرافيك كامپيوتري دوبعدي و سه بعدي، طراحي وب، عكاسي و چند مورد جزئي ديگر هم توانايي فعاليت داشتم ولي با توجه به مواردي كه گفتم تصميم به اين كار گرفتم. الآن هم دارم دنبال يه مغازه حدوداً 40 تا 50 ميليوني با متراژ 12 الي 15 متري تو يه محله پر رفت و آمد ميگردم.

فكر ميكنم با 10 ميليون تومن سرمايه اوليه بشه يه كارهايي كرد.

هنوز هيچ كس از اقوام و آشنايان نميدونه كه من دارم همچين كاري ميكنم و اگر بشنون از تعجب شاخ در ميارن.

من از اونجا كه بيمه تأمين اجتماعي هستم قصد دارم بيمه خودمو به خويش فرما تغيير بدم و البته كليه بيمه هاي مرسوم رو هم قراره انجام بدم. البته از وقتي كه از شركت فعليم استعفا دادم.

shahinfarasystem
22-11-2010, 11:38
سلام

به نظرم شما كه نرم افزار خوندي بهتره خودت رو تو يه فيلد نرم افزاري قوي كني كه افراد ماه رتوش زياد نباشن

بعد با اون براي خودت كاركني

اگر هم به اون وسيله جايي مشغول بشي كارفرما قدر ات رو مي دونه و تازه منتتم بايد بكشه

چون بهت احتياج داره

sina1415
22-11-2010, 11:56
بزن تو کار سوپری که واقعا نون داره :

مزایا:
پولش نقده
مشتریش همیشه هست
اگه جاش عالیه باشه ماهی 3-4 می تونی درامد خالص داشته باشی
=======
یه سیستم هم بزار تو مغازت وقتی بیکاری کارهایی که مربوط به رشته ات میشه انجام بده تا از یادت نرن

Molibden
22-11-2010, 13:55
اما بنظرمن این شاخه اون شاخه نکن
کار آزاد هم از اون خبرا که فکر میکنی نیست تا نری توش شاید متوجه نشی آواز دوهول شنیدن از دور خوش است
سعی کن تو رشته ی خودت پیشرفت کنی
واقعا حیفه این همه تخصصی که توی این چند سال جمع کردی با سرمایه ات رو بخوای ببری سمت یه کاری که هیچ تجربه ای توش نداری
شما برو تو محلتون امار بگیر ببین تو یک سال اخیر چند تا مغازه جمع کردن رفتن جاشونو دادن به یکی دیگه
الان طوری شده که تا به موقعیت اجتماعی نرسی توی شغل خودت پول به راحتی در نمیاد!

Royce
22-11-2010, 14:23
سوپر مارکت یه خوبی که داره سرمایه اولیش فقط پول مکانته وگر نه جنس و اینجور چیزا رو شرکتای پخش مواد غذایی میان التماستم میکنن که ازشون بخری اونم تازه با چک.
خلاصه:
برو منم دارم میام :دی

logos
22-11-2010, 15:23
الآن هم دارم دنبال يه مغازه حدوداً 40 تا 50 ميليوني با متراژ 12 الي 15 متري تو يه محله پر رفت و آمد ميگردم.

فكر ميكنم با 10 ميليون تومن سرمايه اوليه بشه يه كارهايي كرد.

40-50 میلیون برای خرید مغازه 12-15 متری یعنی متری حدود 3 تومن
فکر میکنم قیمت مغازه تو محله های خوب و پر رفت و امد کمی بیشتر از این حرفها باشه
اما چند نکته رو در نظر بگیر حتما : مغازه تو محله ای که ارزونتره نگیر چون اگه کمی قرض کنی و وام بگیری و سختی بکشی تا مغازه تو محله بهتر و پر رفت و امد تر بگیری اینده دار هست و بهتر
مغازه رهن کردن به صرفه نیست چون اگه کارت اساسی بگیره مالک میندازتت بیرون و خودش شروع به کار میکنه

dusti55
22-11-2010, 15:55
چون از مقایسه مزایای بقالی یا سوپرمارکت با دیگه مشاغل مثه کارمندی شرکت کامپیوتر صحبت شد باید بگم تنها امتیاز سوپرمارکت توی درآمدشه اینو بقیه هم اشاره کردن، اگه این مورد درآمده محقق نشه باختید با وجودی که توی هر کوچه چندتا سوپرمارکت است معمولاً ضرری توی بقالی نیست! در مورد کسر شأن و ازین حرفا بگم الان برخی با مدرک دانشگاهی شغل آبدارچی و نظافتچی دارن متاسفانه! کار عار نیست به شرطی که شرافتمندانه باشه. خیال نکنید این قدر مردم دوست دارن بچه هاشون دکتر بشن بخاطر حاشیه امن پول و درآمده!

Pejvak61
22-11-2010, 17:38
با توجه به اينكه من ميخوام نظرات دوستان رو جمع آوري كنم نميخوام از كسي طرفداري يا با كسي مخالفت كنم ولي تمام نظرات برام محترم هستن و ازتون سپاسگزارم.

اما واقعاً براي من پول بيشتر اهميت داره.

يكي از دلايل من براي اين كار اينه كه قصد دارم خانواده ام رو اول از لحاظ هزينه هاي زندگي بي نياز كنم و بعدش به عنوان پدري! تحصيل كرده براي پيشرفت فرزند(ان)م برنامه ريزي مطابق تواناييشون انجام بدم به طوري كه وظيفه پدري رو به نحو احسن در قبالشون انجام بدم و به ناچار در اين راه بايد از بسياري از خواسته هام چشم پوشي كنم و فقط به فكر اونا باشم. ديگه چه ميشه كرد بايد يه جوري آينده رو ساخت حالا با هر وسيله و امكاناتي و از اونجا كه حرف اول و آخر رو در اين مملكت پول ميزنه من ناگزيرم عطاي پرستيژ رو به لقايش ببخشم.
از پدرمون هم كه بهمون ارث كلاني نرسيده كه بهش دل خوش كنيم پس چاره اينه كه خودمون تلاش كنيم.

sina1415
22-11-2010, 18:12
اگه میخوای پیشرفت کنی و هدفت پوله بدون که با کارمندی تا 30 سال دیگه هم همین هستی که الانی...

نمونش پدرخودمه که داره با ماهی 800 تومن اونم بعد از 30 سال کارمندی و الان بازنشتگی زندگی4 نفرو رو میگردونه ..همش فکر استرس ... ارزوشه که یه بار بره یه کشور خارج تازه ما خوبشیم میگیم دستمون به دهنمون میرسه مثال رفیقمو زدم همسن من الان ماشینش زیر پاشه خونه هم گرفته با درامد عالی ولی من چی؟
خلاصه بگم با درامد کارمندی به جایی نمیرسی ...مگر اینکه تو یه شرکت واقعا معتبر باشی یا سازمان معتبر تا خوب بهت برسن و مزایا بدن ...

سوپری هم اگه میخوای راه بندازی باید یه جای خیلی شلوغ باشه حتی اگه 1 میلیون بیشتر هم بدی ولی جاش خیلی مهم باشه...
داداشم 2ماه پیش خواست راه بندازه خیلی گشت ولی مغازه خوب گیرش نیومد یعنی اومد پولش نرسید....

عطاي پرستيژ رو به لقايش ببخشم.

یعنی کارمندی اینقد کلاس داره ....تو این مملکت کلاس پوله ...وقتی پول داری همه جا تحویلت میگیرن حالا میخوای کارمند باش می خوای مغازه دار...

shahinfarasystem
22-11-2010, 22:39
من هنوزم میگم مردونه تو فیلد خودت قوی بشو تا به عنوان یه متخصص بهت نگاه کنند

اگر برنامه نویسی و دات نت کار میکنی من از یه بنده خدایی که این کاره بود شنیدم میگفت کسی بتونه با jquery خوب کد بزنه همین الان با ماهی 1.200 استخدامش میکنم.... (البته منم دارم روی دات نت سرمایه گذاری میکنم فعلا)

توکار آزاد هر چی باشی خودتی و خودتی یعنی مزایا و پاداش و عیدی و این حرفام خبری نیست

حقوق سر ماه هم نیست ممکنه اصلا در نیاری ممکنه دو برابر دربیاری

آستینا رو هم قشنگ باید بزنی بالا

چون تو کار آزاد هم نیروی خدمات اداره وجود نداره

خودت باید همه کارا رو سر و سامون بدی....

logos
23-11-2010, 07:15
من هنوزم میگم مردونه تو فیلد خودت قوی بشو تا به عنوان یه متخصص بهت نگاه کنند

اگر برنامه نویسی و دات نت کار میکنی من از یه بنده خدایی که این کاره بود شنیدم میگفت کسی بتونه با jquery خوب کد بزنه همین الان با ماهی 1.200 استخدامش میکنم.... (البته منم دارم روی دات نت سرمایه گذاری میکنم فعلا)

توکار آزاد هر چی باشی خودتی و خودتی یعنی مزایا و پاداش و عیدی و این حرفام خبری نیست

حقوق سر ماه هم نیست ممکنه اصلا در نیاری ممکنه دو برابر دربیاری

آستینا رو هم قشنگ باید بزنی بالا

چون تو کار آزاد هم نیروی خدمات اداره وجود نداره

خودت باید همه کارا رو سر و سامون بدی....

با ماهی 1.200 هم کاری نمیشه کرد الان به خصوص اینکه داری می گی ماهی 1.200 رو به کسی می دن که خوب کد بزنه !!!

به نظر من بهتره ادم بره دنبال یه کار اینده دار نه یه حقوق کارمندی ثابت که باهاش هیچ کاری نشه کرد

تازه کارمند که باشی همش زیر دستی و هرچی رییس بگه باید گوش کنی و کلی خم و راست شی و زیرابی بری و کلی چیزای دیگه که تو جامعه ما رواج داره

shahinfarasystem
23-11-2010, 09:19
با ماهی 1.200 هم کاری نمیشه کرد الان به خصوص اینکه داری می گی ماهی 1.200 رو به کسی می دن که خوب کد بزنه !!!

به نظر من بهتره ادم بره دنبال یه کار اینده دار نه یه حقوق کارمندی ثابت که باهاش هیچ کاری نشه کرد

تازه کارمند که باشی همش زیر دستی و هرچی رییس بگه باید گوش کنی و کلی خم و راست شی و زیرابی بری و کلی چیزای دیگه که تو جامعه ما رواج داره

نمي دونم
هر كس يه ديدي داره اما من ميگم 15 سال درس نخونديم و جوونيمون رو نگذاشتيم كه آخر بريم كاري كنيم كه افرادي با سطح سواد معمولي هم ميتونند بكنند

اگر شما بتوني براي خودت بازار درست كني و مشتري براي طراحي وب سايت كنارش جور كني
و به ازاي هر سايت 500 تومن هم بگيري به نظر من باز مي ارزه

500 + يه حقوق ماهانه اي كه با احترام بهت بدن و سرت منتي نباشه (اگه البته تو كارت متخصص بشي)

كفايت نميكنه؟؟؟؟

نمي دونم شايد نمي كنه

اما خوب گفتم تو كار آزاد ممكنه يه ماه هيچي درنياري و يه ماه دوبرابر دربياري....

ريسكاي اينجوريشم بايد قبول كرد

logos
23-11-2010, 11:10
نمي دونم
هر كس يه ديدي داره اما من ميگم 15 سال درس نخونديم و جوونيمون رو نگذاشتيم كه آخر بريم كاري كنيم كه افرادي با سطح سواد معمولي هم ميتونند بكنند

اگر شما بتوني براي خودت بازار درست كني و مشتري براي طراحي وب سايت كنارش جور كني
و به ازاي هر سايت 500 تومن هم بگيري به نظر من باز مي ارزه

500 + يه حقوق ماهانه اي كه با احترام بهت بدن و سرت منتي نباشه (اگه البته تو كارت متخصص بشي)

كفايت نميكنه؟؟؟؟

نمي دونم شايد نمي كنه

اما خوب گفتم تو كار آزاد ممكنه يه ماه هيچي درنياري و يه ماه دوبرابر دربياري....

ريسكاي اينجوريشم بايد قبول كرد

مسئله اینه که چند نفر از اینهمه ادمی که درس می خونن به جایی میرسن که تو کارشون واقعا متبحر هستند

در ثانی کاری که یک فرد با سطح سواد پایین میکنه ، همون کارو اگه یک فرد مهندس یا تحصیل کرده انجام بده (به دلیل سطح فکر و دید و ...) کلی فرق دارن (در دراز مدت و پیشرفت)

البته روحیات ادم ها با هم مختلف هست ، نمی دونم شما چند سالتونه و ایا وارد بازار کار شدید یا خیر اما کار کارمندی معایب بسیار زیادی (از دید من) داره و خوب یه سری مزیت (از دید اکثر کارمندا) مثل حقوق ثابت و مطمئن داره که به نظر من و برای من خیلی جذاب نیست
شاید کسی باشه که کاری که سالانه زیر 1 میلیارد سود داشته باشه براش انجام نده و کسی باشه که به حقوق ماهیانه 300 تومان هم راضی باشه این بستگی به افراد داره و هر فردی بر اساس شناختی که از خودش و توانایی هاش داره و روحیاتش باید بره سراغ کارش
به نظر من اصلا هم بد نیست که کسی که 15 سال درس خونده بره سراغ یه کار دیگه !! اکثرا درس رو به خاطر جو مزخرف جامعه و فشار خانواده خوندن رفتن مدرک گرفتند

D o l f i n
24-11-2010, 21:59
من با حرفهای جناب logos مخالفم
بحث اینکه همینطور که شما میگید چند نفر درس خوندن به جایی رسیدن باید این مسئله رو هم در نظر گرفت چند نفر رفتن تو شغل آزاد و به جایی رسیدن
الان واسه زدن یه سوپری یه ادم بازار دیده و به یه حساب بازاری خیلی پیشرفتش بیشتره تا یه مهندس بیکار که بخواد بیاد تو این شغل
تو کشور از هر دو قشر آدمهای موفق هست بستگی به آدمش داره باید تو کاری که میکنی بهترین باشی
حرف زیاده این بنده خدا رو به نتیجه برسونید زیاد هم بحث نکینم اینجا
ایرانه یعنی کشوری که ....

D,Freeman
25-11-2010, 00:51
دوست عزیز نمیدونم تاالا تصمیمتو گرفتی یانه....
ولی درمورد کار سوپر مارکتی بزار کمی راهنمائیت کنم...من خودم اپراتور دستگاه وهمچنین حسابدار یکی از بزرگترین فروشگاه های کل فروش شهرمون بودم...بماند که به دلیل کمی درآمد زدم بیرون ودرسمو دارم ادامه میدم...
اما بدون که کار بقالی واقعا کار پرزحمتیه...آیا خودتو برای صبح کله صحر بیدار شدن آماده کردی؟؟؟آیا در طول روز حوصله سر وکله زدن با هزاران نوع مختلف اخلاق ورفتار رو داری؟؟؟آیا از ریسک کردن هراسی نداری؟؟/(به قول معروف موفقیت اون طرف خطر کردنه) آیا میتونی قید همه چیرو بزنی وصبح تا شب مغازتو بگردونی؟؟؟آیا بعد از مدتها کنار بخاری وکولر نشستن از سرما وگرما هراسی نداری؟؟؟؟؟و خیلی آیای دیگه........(چون خودم باانواع اقسام بقال جماعت سر وکله زدم خوب شرایطشو میدونم)

ولی برسیم به کارمندی اونم ازنوع قرار دادی...تو این مملکن کارمن دولتی اونم استخدامی باید یه عمر سگ دو بزنه تا بتونه برای خودش خونه بخره...ولی اگه حلال وحروم نباشه بله...زود موفق میشه...البته فقط کشور ما اینطوریه...درتمام دنیا قشر کارمند دولت یه قشر تقریبا متوسط به بالاست...یعنی هیچ دغدغه ای نداره....شما که دیگه قرار دادی جای خود داری!!!!!!!!!!!!!!!(بااین شرایط تا50سال آینده هم اتفاقی برای این قشر بیچاره وقشر بیچاره تر کارگر تو ایران نمی افته!!!)

حالا بشین تمام گزینه هارو بزار جلوت...فکر فردا وپس فردا هم نباش فکر آینده دور باش که تو کشوری که امید به زندگی اینقدر پائینه تو سنین پیری بتونی از پس اندازت راحت بخوری ودغدغه کار کردنو نداشته باشی...

logos
25-11-2010, 09:52
من با حرفهای جناب logos مخالفم
بحث اینکه همینطور که شما میگید چند نفر درس خوندن به جایی رسیدن باید این مسئله رو هم در نظر گرفت چند نفر رفتن تو شغل آزاد و به جایی رسیدن
الان واسه زدن یه سوپری یه ادم بازار دیده و به یه حساب بازاری خیلی پیشرفتش بیشتره تا یه مهندس بیکار که بخواد بیاد تو این شغل
تو کشور از هر دو قشر آدمهای موفق هست بستگی به آدمش داره باید تو کاری که میکنی بهترین باشی
حرف زیاده این بنده خدا رو به نتیجه برسونید زیاد هم بحث نکینم اینجا
ایرانه یعنی کشوری که ....

حرف شما متین و عقیدتون محترم اما یه نکته رو در نظر بگیرید : ما این همه تحصیل کرده داریم !!!! از تو این همه تحصیل کرده چند نفر در سطح عالی پیدا می شن که شرکتها به اونها حقوق بالای 2 تومن بدن ؟؟؟
چند نفر در سطح خوب هستند که شرکتها به اونها حقوق بالای 1 تومن بدن ؟
چند نفر معمولی اند و حقوق بالای 500000 تومن می گیرن ؟؟؟
و حالا ببین چقدر از این شرکت ها به این تحصیلکرده های بیچاره که 16 سال درس خوندن ماهی 300000 تومن حقوق میده !!!!!
تازه با این حقوق مسخره کلی باید ادم پاچه خواری کنه و دولا راست بشه و کلی جو مزخرف هست تو محل کار و ....

اما تو کار ازاد در بد ترین حالت شما رو 500000 تومن میتونید حساب کنید و اونجا رییس خودتون هم هستید

در مورد اینکه تو کاری مثل سوپری یه بازاری موفق تر از یه مهندس هست باهاتون مخالفم ، شاید در شروع کار یه بازاری (کسی که تجربه کار ازاد داره) موفق باشه اما به خاطر ذهن تحلیل گر یک مهندس و ذهن پویا تر مهندس ، اینده کار یک مهندس بهتر هست

دوست عزیز نمیدونم تاالا تصمیمتو گرفتی یانه....
ولی درمورد کار سوپر مارکتی بزار کمی راهنمائیت کنم...من خودم اپراتور دستگاه وهمچنین حسابدار یکی از بزرگترین فروشگاه های کل فروش شهرمون بودم...بماند که به دلیل کمی درآمد زدم بیرون ودرسمو دارم ادامه میدم...
اما بدون که کار بقالی واقعا کار پرزحمتیه...آیا خودتو برای صبح کله صحر بیدار شدن آماده کردی؟؟؟آیا در طول روز حوصله سر وکله زدن با هزاران نوع مختلف اخلاق ورفتار رو داری؟؟؟آیا از ریسک کردن هراسی نداری؟؟/(به قول معروف موفقیت اون طرف خطر کردنه) آیا میتونی قید همه چیرو بزنی وصبح تا شب مغازتو بگردونی؟؟؟آیا بعد از مدتها کنار بخاری وکولر نشستن از سرما وگرما هراسی نداری؟؟؟؟؟و خیلی آیای دیگه........(چون خودم باانواع اقسام بقال جماعت سر وکله زدم خوب شرایطشو میدونم)

ولی برسیم به کارمندی اونم ازنوع قرار دادی...تو این مملکن کارمن دولتی اونم استخدامی باید یه عمر سگ دو بزنه تا بتونه برای خودش خونه بخره...ولی اگه حلال وحروم نباشه بله...زود موفق میشه...البته فقط کشور ما اینطوریه...درتمام دنیا قشر کارمند دولت یه قشر تقریبا متوسط به بالاست...یعنی هیچ دغدغه ای نداره....شما که دیگه قرار دادی جای خود داری!!!!!!!!!!!!!!!(بااین شرایط تا50سال آینده هم اتفاقی برای این قشر بیچاره وقشر بیچاره تر کارگر تو ایران نمی افته!!!)

حالا بشین تمام گزینه هارو بزار جلوت...فکر فردا وپس فردا هم نباش فکر آینده دور باش که تو کشوری که امید به زندگی اینقدر پائینه تو سنین پیری بتونی از پس اندازت راحت بخوری ودغدغه کار کردنو نداشته باشی...

با حرفای این دوستمون کاملا موافقم
کسی که دنبال یه حقوق ثابت کم دردسر و کم ریسک هست و البته راحت ، فقط صبح بره یه جا بشینه چایی بخوره و عصر برگرده خونه بهترین گزینه کارمندی ادارات دولتی هست اما اینده نداره
ولی اگه واقعا به فکر پیشرفتید و خوب سرمایه دارید و قدرت ریسک و توان انرژی گذاشتن زیاد ، خودتون دست به کار شید

داشتن مغازه اونم سوپرمارکت ، اگه دست تنها هم باشید یعنی روزی 18 ساعت کار !!!!! یعنی سر و کله زدن با انواع ادمها ، یعنی تعطیل کردن همه تفریحات و رفیق بازی ها و هر کاری

اما سود کار خوب هست و میشه گفت اینده داره (کم کم میتونی شاگرد مطمئن بگیری و وقت ازادت و بیشتر کنی)

iman_s
25-11-2010, 10:52
اينم بدون بايد نمام وقتت رو واسه سوپر ماركت بزاري و عملا وقت آزاد نداري كه به خودت و خانواده ات برسي و مطمئن باش يك نفري نميتوني يك بقالي كوچك رو هم اداره كني.

sina1415
27-11-2010, 11:38
منم بعد از 15 سال درس خوندن و مهندسی گرفتن تصمیم گرفتم با دادشم یه مغازه سوپری بزنیم ...خسته شدم از بس دنبال کار گشتم ..اونم با کلی منت شاید بهت 400 بدن ..تحقیقات زیادی کردم اگه مغازه جای خوبی باشه و خوب کار کنی حداقل ماهی 2-3 تومان داری...درسته که سخته باید سرما گرما رو تحمل کرد ولی دیگه ادم خودمم ...لباسی که دوس دارم می پوشم ..لازم نیست دولا راس بشم ... اگه می دونم سختی می کشم واسه خودم و می دونم که نتیجه ای داره....
==============

تنها مشکل فایمل و خانواده هست که حاضرن یه حقوق 300 تومنی منو به ایندم تررجیع بدن ولی اونم درستش می کنم ..
چون با کارمندی میدونم اینده ندارنم چون دارم خیلی ها رو می بینم ....کیه که به حرف ما گوش کنه؟؟

Memarzadeh
28-11-2010, 14:20
سلام دوست عزیز
نمی دونم تا حالا کارت را شروع کردی یا نه
اگه واقعا اهل کار هستی و از یکجا نشستن خسته شدی یه پیام خصوصی به ایمیل من بزن فکر کنم بشه کار خوبی انجام داد
ایده ها و امکانات جالبی دارم
صحبتهای دوستان خیلی جالبه
باید بهشون توجه کنی
مخصوصن دوست عزیزی که توصیه می کرد مراقب گرما و سرما باش، حرف درستی است
اما باید بدونی انسان طوری است که می تونه به سختی کار از نوع فیزیکی عادت کنه
ولی به سختی کار از نوع روحی نه
ما تحصیل کرده ها معمولا در محیط هایی بزرگ شدیم که خودمون هم متوجه آن نمی شویم چقدر این محیط ها خوب و همراه با احترام و ادب هستند
ولی وقتی بیرون از این محیط قرار بگیرید متوجه میشید
یه مثال واضح کار کردن در یک شرکت مشاوره ای و کار کردن در یک شرکت پیمانکاری است
در هر صورت براتون آرزوی موفقیت می کنم
memarzadeh.h@gmail.com

Pejvak61
03-12-2010, 20:06
از همه دوستان متشكرم فعلاً در حال جمع بندي هستم و اگر خدا بخواد و همه چيز خوب پيش بره تا 5-6 ماه ديگه تصميم نهايي ام رو ميگيرم.

همه دوستان نظرات جالبي دادن و من هم ميدونم كه به اين كار در كلاس پائين ميگن بقالي ولي همونطور كه از ابتدا گفتم هدفم پيشرفته نه اينكه تا 20 سال ديگه يك جا بمونم و با اين و اون چونه بزنم.

من اونطوري كه تحقيق كردم اونقدرها هم جنس جور كردن سخت نيست مگر اينكه آدم جايي مغازه بزنه كه پرت باشه و رفت و آمد كمي توش برقرار باشه كه در اون صورت اصلاً شروع كردن اين كار اشتباهه. در ضمن سود اين كار در ماه فكر ميكنم خيلي بيش تر از حقوق كارمندي نرمال باشه و كاملاً از نظر مالي ارزششو داره. درسته كه ورود در بازار كار سختيه ولي من هم تا حدودي با سختي هاش آشنا هستم.

باز هم منتظر بحث دوستان هستم.

من مشكلم با اين كار فقط پرستيژه. كه در اين مورد هم يكي از همكارانم ضمن حمايت از من به خاطر اين تصميمم نكته اي گفت كه منو متقاعد كرد اون گفت از كي خجالت ميكشي كه اين كار رو بكني؟ مگر كسي تا الآن زماني كه مشكلي داشتي بهت كمكي رسونده كه الآن تو با اين كارت به اونها بي احترامي كني يا مايه‌ي سرشكستگيشون بشي؟ همه تورو ول كردن به امان خدا و خودت به همينجا كه هستي رسيدي پس كسي حق دخالت در امور تو رو نداره و به محض اينكه كسي بهت اين حرف رو زد تو هم معطل نكن و بهشون بگو كه خودم ميفهمم چكار ميكنم و به كسي هم مربوط نيست. البته من هرگز چنين چيزي نميگم ولي بايد به ادعاشون با سكوت پاسخ بدم.

بی باک بی بال
03-12-2010, 20:32
من الآن كارشناس كامپيوتر هستم کارشناس کامپیوترهستی میخواهی بری سوپری بزنی :18:
چرا توی این مملکت هیچی سرجاش نیست :2:
1- آقای علی رضا عسگریان، «عضو هیأت مدیره صندوق تأمین اجتماعی» و معاون منابع انسانی وزیر رفاه و تأمین اجتماعی.
2- بهروز مرادی، «عضو هیأت مدیره صندوق تأمین اجتماعی» و معاون وزیر رفاه در هدفمندسازی یارانه‌ها و مدیرعامل صندوق هدفمندسازی یارانه‌ها.
3- سید مجید موسویان، «عضو هیأت مدیره صندوق تأمین اجتماعی» و مدیر عامل صندوق بیمه روستائیان و عشایر کشور.
4- دکتر بهروز براتی، «عضو هیأت مدیره صندوق تأمین اجتماعی» و معاون مدیرعامل صندوق تأمین اجتماعی در درمان
5- دکتر حافظی، «عضو هیأت مدیره صندوق تأمین اجتماعی» و مدیر عامل صندوق تأمین اجتماعی.

shahinfarasystem
04-12-2010, 00:16
از همه دوستان متشكرم فعلاً در حال جمع بندي هستم و اگر خدا بخواد و همه چيز خوب پيش بره تا 5-6 ماه ديگه تصميم نهايي ام رو ميگيرم.

همه دوستان نظرات جالبي دادن و من هم ميدونم كه به اين كار در كلاس پائين ميگن بقالي ولي همونطور كه از ابتدا گفتم هدفم پيشرفته نه اينكه تا 20 سال ديگه يك جا بمونم و با اين و اون چونه بزنم.

من اونطوري كه تحقيق كردم اونقدرها هم جنس جور كردن سخت نيست مگر اينكه آدم جايي مغازه بزنه كه پرت باشه و رفت و آمد كمي توش برقرار باشه كه در اون صورت اصلاً شروع كردن اين كار اشتباهه. در ضمن سود اين كار در ماه فكر ميكنم خيلي بيش تر از حقوق كارمندي نرمال باشه و كاملاً از نظر مالي ارزششو داره. درسته كه ورود در بازار كار سختيه ولي من هم تا حدودي با سختي هاش آشنا هستم.

باز هم منتظر بحث دوستان هستم.

من مشكلم با اين كار فقط پرستيژه. كه در اين مورد هم يكي از همكارانم ضمن حمايت از من به خاطر اين تصميمم نكته اي گفت كه منو متقاعد كرد اون گفت از كي خجالت ميكشي كه اين كار رو بكني؟ مگر كسي تا الآن زماني كه مشكلي داشتي بهت كمكي رسونده كه الآن تو با اين كارت به اونها بي احترامي كني يا مايه‌ي سرشكستگيشون بشي؟ همه تورو ول كردن به امان خدا و خودت به همينجا كه هستي رسيدي پس كسي حق دخالت در امور تو رو نداره و به محض اينكه كسي بهت اين حرف رو زد تو هم معطل نكن و بهشون بگو كه خودم ميفهمم چكار ميكنم و به كسي هم مربوط نيست. البته من هرگز چنين چيزي نميگم ولي بايد به ادعاشون با سكوت پاسخ بدم.

دوست عزیز اگر همه جوانب رو سنجیدی و ان موقعیت روبرای خودت مفید میدونی برات آرزوی پیشرفت میکنم
با فکر تصمیم بگیر و وقتی تصمیمت قطعی شد با قدرت به سمتش بتاز
با این روحیه و جدیت و حسابگری که شما داری می دونم که می تونی توی کارت موفق بشی....
آرزوی بهترین ها رو برات دارم...

Pejvak61
04-12-2010, 11:03
کارشناس کامپیوترهستی میخواهی بری سوپری بزنی :18:
چرا توی این مملکت هیچی سرجاش نیست :2:

دليلش رو همون اول توضيح دادم.

lol_1029
04-12-2010, 20:28
دليلش رو همون اول توضيح دادم.
خاروار بزن..فقط باید مثل 2 نفر کارکنی...........وگرنه

malaki_mall
04-12-2010, 20:57
کارت درسته.

کارمندی که هشتش گرو... و صبح موتور میره سر کارش پرستیژ داره یا اون مدیر فروشگاهی که با یه ماشین لوکس میره فروشگاهش؟

rafighi
29-12-2010, 13:49
کار دولتی هم این روزا نونش بخور و نمیره

اگه مغازه زدی حتما برای خودت بیمه رد کن

فکر می کنم فقط این آقا بود که خوب راهنمایی کرد و یه چیز اضافی رو که شاید یادتون رفته بود تذکر داد.

pesare_irani
30-11-2011, 04:55
درود به دوستان عزیز . بالاخره این دوستمون که می خواست سوپر مارکت بزنه چیکار کرد ؟ تصمیم گرفت که ایمن کار رو انجام بده یا نه ؟ اگر الان مشغول به کار شده بیاد و تجربهء خودش رو در اختیار ما هم بزاره چون من هم میخوام یه سوپر مارکت بزنم و به تجربه دوستان واقعا احتیاج دارم البته من تخصوصم در بدلیجات و زیور آلات هست اما دو دل هستم که سوپر مارکت بزنم یا یه مغازه زیورآلات رو اجاره کنم اگر کسی در زمینهء سوپر مارکت تجربه داره با همین دوستمون که میخواست این کار و بکنه اگر تا حالا انجام داده بیاد و از تجربیاتش برامون بگه من به شخصه ازش ممنون میشم چون خیلی نیاز دارم الان به یه مشاور با تجربه چون سره دوراهی گیر کردم و وقت کافی هم ندارم امیدوارم زودتر جوابم رو بگیرم