PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای تغییر رشته

negar13
20-11-2010, 07:01
سلام دوستان
من دانشجوی سال آخر مدیریت بازرگانی هستم اما در واقع هیچ علاقه ای نسبت به این رشته ندارم و حالا چرا این رشته رو انتخاب کردم بماند اما خوب فکر کنم الان علاقه واقعی خودم(مکانیک) رو پیدا کردم و به هر قیمتی شده میخوام توی این رشته ادامه تحصیل بدم .
من میخوام برای ارشد مکانیک امتحان بدم البته میدونم رقابت چقدر شدیده و من هم که کارشناسیم چیز دیگه ای بوده مطمئنا ضعیف تر هستم اما با بررسی هایی که انجام دادم دیدم برای کنکور بیشتر دروس تئوری مد نظر هست و خوشبختانه من در دروسی مثل ریاضی هوش و قدرت کافی رو دارم .
اول اینکه به نظرتون این کار من عاقلانه است (خودم فکر میکنم عاقلانه است چون با علاقه میخوام دنبالش کنم)
دوم اینکه بر فرض من کارشناسی ارشد مکانیک قبول شدم و مدرک تحصیلی رو گرفتم آیا با توجه به اینکه کارشناسی مدیریت بودم آیا این نقطه ضعفی در بازار کار برام محسوب میشه و یا نه مهم همون فوق لیسانس مکانیک هستش و بس؟
سوم اینکه چون خیلی از دروس مکانیک آزمایشگاه دارن ممکنه من توی دروه ارشد باهاشون به مشکل بربخورم ؟
با توجه به اینکه برای دانشجویانی مثل ما دوره پیش نیاز برگزار میشه آیا این دروس میتونن کمبود های ما رو تو دروس تخصصی و آمادگی برای ارشد جبران کنن؟
البته شایان ذکر باشه قصدم اینه که از همین الان برای سال بعد برنامه ریزی دقیق انجام بدم و کلاس های لازم رو شرکت کنم . لطفا نظرات و راهنمایی خودتون رو بگید ممنون میشم :11:

negar13
20-11-2010, 12:53
اساتید مکانیک لطف کنید راهنمایی بفرمایید:13: