PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هپاتیت

kiarash3500
18-11-2010, 13:32
هر نوعش از آ تا اف فک کنم میشه توضیح بدین؟

Old_Chater
18-11-2010, 13:41
هپاتیت‌ ویروسی‌ عبارت‌ است‌ از التهاب‌ کبد در اثر یک‌ ویروس. هپاتیت‌ ویروسی‌ انواع‌ مختلفی‌ دارد. شایع‌ترین‌ انواع‌ آن‌ هپاتیت A و B هستند. سایر انواع‌ آن‌ عبارتند از هپاتیت‌ C ، D ، E ، G . علایم‌ شایع‌ مراحل‌ اولیه‌: علایم‌ شبیه‌ آنفلوانزا، مثل‌ تب، خستگی‌، تهوع‌، استفراغ‌، اسهال بی‌اشتهایی‌ چندین‌ روز بعد: زردی‌ چشم ها و پوست در اثر تجمع‌ بیلی روبین در خون تیره‌ شدن‌ رنگ‌ ادرار در اثر وارد شدن‌ بیلی‌روبین‌ اضافی‌ به‌ ادرار اجابت‌ مزاج‌ روشن‌، به‌ رنگ‌ خاک رس، یا سفید علل‌ هپاتیت‌ A و E : ویروس معمولاً از راه‌ آب یا غذا وارد بدن‌ می‌شود، خصوصاً صدف‌ خام‌ که‌ توسط‌ فاضلاب‌ آلوده‌ شده‌ باشد. مصرف روغنهای غیرطبیعی مایع و جامد و استفاده از خوراکیها و داروهای شیمیایی از مهمترین عوامل ابتلا به هپاتیت میباشد هپاتیت B : معمولاً از راه‌ آمیزشی‌، تزریق‌ خون، و تزریق‌ یا سرنگ‌ آلوده‌ انتقال‌ می‌یابد. مادری‌ که‌ هپاتیت B دارد ممکن‌ است‌ عفونت را به‌ نوازش‌ انتقال‌ دهد. بعضی‌ از موارد هم‌ بدون‌ دلیل‌ مشخص‌ و راه‌ شناخته‌ شده‌ای‌ برای‌ انتقال‌ عفونت‌ رخ‌ داده‌اند. هپاتیت C : معمولاً از راه‌ تزریق‌ موادمخدر داخل‌ رگ‌، تزریق‌ خون‌ و سایر انواع‌ مواجهه‌ با خون‌ یا محصولات‌ خونی‌ آلوده‌ انتقال‌ می‌یابد. البته‌ در 40% از موارد، راه‌ انتقال‌ معلوم‌ نیست‌. هپاتیت D : به‌طور جداگانه‌ از هپاتیت B نمی‌تواند رخ‌ دهد. هپاتیت G : الگوی‌ انتقال‌ مشابهی‌ مثل‌ هپاتیت C دارد؛ معمولاً از راه‌ خون‌ انتقال‌ می‌یابد. عوامل‌ افزایش‌ دهنده‌ خطر : مسافرت‌ به‌ مناطقی‌ که‌ بهداشت‌ نامناسبی‌ دارند. بی‌بندوباری‌ تزریق‌ موادمخدر داخل‌ رگ‌ مصرف‌ الکل تزریق‌ خون کارکنان‌ پزشکی‌ و سایر حرفه‌های‌ خطرزا مهد کودک‌ها یا مراکز نگهداری‌ دیالیز تغذیه‌ نامناسب‌ وجود بیماری‌ که‌ باعث‌ کاهش‌ مقاومت‌ بدن‌ شده‌ باشد. پیشگیری‌ ازمصرف روغن های غیر طبیعی و مواد شیمیایی اکیدا پرهیز کنید از خطرات‌ ذکر شده‌ در بالا دوری‌ کنید. اگر با فرد هپاتیتی‌ در تماس‌ بوده‌اید، با پزشک‌ خود در رابطه‌ با تزریق‌ گاما گلوبولین برای‌ پیشگیری‌ یا کاهش‌ خطر هپاتیت‌ مشورت‌ کنید. اگر در زمره‌ افرادی‌ هستید که‌ خطر هپاتیت‌ آنها را تهدید می‌کند، مثل‌ کارکنان‌ بیمارستان‌ها، دندانپزشکان‌ و غیره‌، واکسن‌ هپاتیت‌ A و B را دریافت‌ کنید. واکسن‌ سایر انواع‌ هپاتیت‌ ویروسی‌ در دست‌ بررسی‌ است‌. گاهی‌ ممکن‌ است‌ ایمونوگلوبولین‌ نیز لازم‌ شود. واکسیناسیون هپاتیت‌ B برای‌ همه‌ نوزادان‌ و شیرخواران‌ عواقب‌ مورد انتظار زردی‌ و سایر علایم‌ به‌ حداکثر خود می‌رسند و سپس‌ در عرض‌ 16-3 هفته‌ تدریجاً ناپدید می‌شوند. اکثر افرادی‌ که‌ وضعیت‌ سلامتی‌ خوبی‌ دارند در عرض‌ 4-1 ماه‌ کاملاً بهبود می‌یابند. در درصد کمی‌ از افراد، دچار هپاتیت‌ مزمن‌ می‌شود. با بهبود از هپاتیت‌ ویروسی‌ معمولاً ایمنی‌ دایمی‌ نسبت‌ به‌ آن‌ ایجاد می‌شود. عوارض‌ احتمالی‌ نارسایی کبد، سیروز کبد، سرطان کبد، حتی‌ مرگ‌ هپاتیت‌ مزمن‌. این‌ بیماران‌ معمولاً حامل‌ ویروس هستند و عامل‌ بالقوه‌ای‌ برای‌ انتقال‌ عفونت‌ به‌ افراد خانواده‌ و همسر هستند. این‌ افراد امکان‌ دارد ظاهراً خوب‌ و سرحال‌ باشند و متوجه‌ عفونت خود نشوند. درمان‌ بررسی‌های‌ تشخیصی‌ عبارتند از آزمایش‌ خون‌ برای‌ شناسایی‌ عفونت‌، بررسی‌های‌ مربوط‌ به‌ کار کبد، و نمونه‌برداری‌ از کبد در موارد شدید یا مزمن‌ اکثر بیماران‌ هپاتیتی‌ را می‌توان‌ بدون‌ خطر زیاد در منزل‌ تحت‌ مراقبت‌ قرار داد. جداسازی‌ کامل‌ بیمار ضروری‌ نیست‌، اما فرد بیمار باید وسایل‌ جداگانه‌ای‌ برای‌ خوردن‌ و آشامیدن‌ داشته‌ باشد یا از وسایل‌ یک‌ بار مصرف‌ استفاده‌ کند. اگر هپاتیت‌ دارید یا مراقبت‌ از یک‌ فرد هپاتیتی‌ را به‌ عهده‌ دارید، دستان‌ خود را مرتباً و به‌ دقت‌ بشویید، خصوصاً پس‌ از اجابت‌ مزاج‌ داروها فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری توصیه‌ می‌شود تا زمان‌ رفع‌ زردی‌ و بازگشت‌ اشتها استراحت‌ در رختخواب‌ انجام‌ گیرد. زمان‌ بازگشت‌ به‌ کارهای‌ روزمره‌ در افراد مختلف‌ بسیار متفاوت‌ است‌. رژیم‌ غذایی‌ علی‌رغم‌ نداشتن‌ اشتها، خوردن‌ وعده‌های‌ غذایی‌ کوچک‌ و متعادل‌ به‌ بهبود بیماری‌ کمک‌ خواهد کرد. روزانه‌ حداقل‌ 8 لیوان‌ آب بنوشید. هرگز الکل ننوشید. درچه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمود؟ اگر شما یا یکی‌ از اعضای‌ خانواده‌تان‌ علایم‌ هپاتیت‌ را دارید یا با فردی‌ که‌ این‌ علایم‌ را داشته‌ است‌ تماس‌ داشته‌اید. در صورتی‌ که‌ علایم‌ زیر به‌ هنگام‌ درمان‌ رخ‌ دهند: بیشتر کم‌ شدن‌ اشتها خواب‌آلودگی‌ زیاد یا گیجی‌ استفراغ‌، اسهال‌، یا درد شکمی‌ بیشتر شدن‌ زردی‌؛ به‌ وجود آمدن‌ بثور پوستی‌ یا خارش‌ برای درمان این بیماری میتوانید از داروی شربت راوند موجود در پارسی طب استفاده کنید

kiarash3500
18-11-2010, 13:44
بیشتر کم‌ شدن‌ اشتها خواب‌آلودگی‌ زیاد یا گیجی‌ استفراغ‌، اسهال‌، یا درد شکمی‌ بیشتر شدن‌ زردی‌؛ به‌ وجود آمدن‌ بثور پوستی‌ یا خارش

حتما این علائم بروز میکنه یا مث ایدز دوره کمون داره؟

---------- Post added at 01:44 PM ---------- Previous post was at 01:44 PM ----------

فقط نوع بی از تماس جنسی منتقل میشه؟

Old_Chater
18-11-2010, 13:48
اره دوره نهفته داره اما نه به طولاني ايدز در دوره كمونش ميشه به افتادگي شكم اشاره كرد

kiarash3500
18-11-2010, 14:23
در دوره كمونش ميشه به افتادگي شكم اشاره كرد

خیلی جالب شد میشه بیشتر توضیح بدین؟

Old_Chater
18-11-2010, 14:29
به خاطر بزرگ شدن طحاله اين افتادگي شكم
در كل اگه آدم دير بفهمه خيلي بيماري خطرناكيه و به مرگ منتهي ميشه

kiarash3500
18-11-2010, 14:33
شکم تا چه حد بزرگ میشه؟
آأم خودش میتونه جلو آیینه بفهمه یا ناچیزه؟

Old_Chater
18-11-2010, 14:39
قابل حس كردن هست البته نه اونقدر زياد كه تابلو باشه

kiarash3500
18-11-2010, 14:51
قابل حس كردن هست البته نه اونقدر زياد كه تابلو باشه

میترسم....
کبد سفت میشه؟

Old_Chater
18-11-2010, 14:56
میترسم....
کبد سفت میشه؟

واسه چي ميترسي؟علاعمشو داري؟

kiarash3500
18-11-2010, 15:06
نه ولی خوب هورمون زیاد مصرف کردم شنیدم هورمون زنونه عاشق ایجاد هپاتیته!!!

Old_Chater
18-11-2010, 15:21
همچين چيزي اصلا من نشنيدم ميشه لينك بدي؟

---------- Post added at 04:21 PM ---------- Previous post was at 04:16 PM ----------

اما من خيليا رو ديدم حتي با وجود استفاده از كا ن دوم به هپاتيت مبتلا شدن

morsadr
18-11-2010, 23:01
آقا من نمی دونم شما چرا تاپیک می زنید ؟ :18:خوب برای هم پیغام خصوصی بدید دیگه . آخه فقط شما دو نفر تو این تاپیک ها هستید و . تازه اگر پیغام خصوصی به همدیگر بدید خیلی راحت تر هم هستید. نه :21::27:

Old_Chater
18-11-2010, 23:20
آقا من نمی دونم شما چرا تاپیک می زنید ؟ خوب برای هم پیغام خصوصی بدید دیگه . آخه فقط شما دو نفر تو این تاپیک ها هستید و . تازه اگر پیغام خصوصی به همدیگر بدید خیلی راحت تر هم هستید. نه

خوب اينجوري شايد كسي اين مطلب رو بخونه و اطلاعاتش در مورد اين بيماري بالا بره ولي تو پيغام خصوصي ديگران نميتونن بهره اي ببرن

kiarash3500
20-11-2010, 14:35
آقا من نمی دونم شما چرا تاپیک می زنید ؟ :18:خوب برای هم پیغام خصوصی بدید دیگه . آخه فقط شما دو نفر تو این تاپیک ها هستید و . تازه اگر پیغام خصوصی به همدیگر بدید خیلی راحت تر هم هستید. نه :21::27:

دکتر از شما بعیده!!!:3:

Old_Chater
20-11-2010, 15:10
دکتر از شما بعیده!!!

دكتر فكر راحتيه ما طفلكي...

morsadr
20-11-2010, 15:30
خوب اينجوري شايد كسي اين مطلب رو بخونه و اطلاعاتش در مورد اين بيماري بالا بره ولي تو پيغام خصوصي ديگران نميتونن بهره اي ببرن

آخه عزیزان مطالب باید بار علمی داشته باشند که دیگران استفاده کنند ولی مطالب شما متاسفانه بار علمی ندارند . یه وقت از حرفم ناراحت نشیدا !:31::46:

kiarash3500
20-11-2010, 16:52
آخه عزیزان مطالب باید بار علمی داشته باشند که دیگران استفاده کنند ولی مطالب شما متاسفانه بار علمی ندارند . یه وقت از حرفم ناراحت نشیدا !:31::46:

وا..............

Old_Chater
22-11-2010, 09:48
آخه عزیزان مطالب باید بار علمی داشته باشند که دیگران استفاده کنند ولی مطالب شما متاسفانه بار علمی ندارند . یه وقت از حرفم ناراحت نشیدا

دكتر ميشه يه نمونه از پستاي غير علمي منو معرفي كنين فقط يه مورد ها نه بيشتر اگه شما يه مورد پست غير علمب از من معرفي كرديد من همين جا پسوردمو ميذارم

morsadr
22-11-2010, 17:42
دكتر ميشه يه نمونه از پستاي غير علمي منو معرفي كنين فقط يه مورد ها نه بيشتر اگه شما يه مورد پست غير علمب از من معرفي كرديد من همين جا پسوردمو ميذارم

:18::18::19:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نه اگه متورم بشن كه محكم ترين دليل داشتن ايدزه اما چندتا جوش مشكوك بدنم زده حسابي ميترسم
تورم غدد لنفاوی علل بسیاری ولی محکم ترین علل ایدز این نیست :41:

ايدز خطرناكتره چون در حال حاظر هيچ درماني نداره ولي بدترين نوع هپاتيت هم العان به خوبي درمان ميشه

اینم درست نیست و بسیاری از هپاتیت ها درنان نمی شوند و برای ایدز هم درمانهای خوبی وجود دارد

تصفيه خون كه شايد بشه گفت آب انار غلضت خون رو پايين مياره

بازم بگم ؟:31:

Old_Chater
22-11-2010, 20:35

خوب اين كجاش غير غلميه هپاتيت اگه دير درمان بشه به مرگ منتهي ميشه غير اينه؟

تورم غدد لنفاوی علل بسیاری ولی محکم ترین علل ایدز این نیست

اتفقا كاملا اينو اشتباه كردين تورم غدد لنفاوي اولين و محكمترين دليل ايدزه اينم لينك تكملي از سايت رسمي:

ايدز خطرناكتره چون در حال حاظر هيچ درماني نداره ولي بدترين نوع هپاتيت هم العان به خوبي درمان ميشه

اينم كه ديگه حتي يه بچه 5 ساله ميدونه كه ايدز كشنده تره هپاتيت اگه زود تشخيص داده بشه به خوبي درمان ميشه اما درمان قطعي واسه ايدز وجود نداره تمام داروها فقط ميتونن چند سالي به عمر بيمار اضافه كنن اما اين كه علاج كنن فعلا هرگز امكان نداره

منم گفتم شايد در ضمن هيشكي نميتونه انكار كنه كه آب انار واسه سلامتي خيلي مفيده

خوب حالا كجاي پستاي من غير علميه جوري كه شما گفتين هر كي منو نشناسه فكر ميكنه يه بيمار اسكيزوفرنيك هستم

morsadr
22-11-2010, 23:36
1. عزیز جان بزرگی طحال ربطی به افتادگی شکم نداره :13:

اتفقا كاملا اينو اشتباه كردين تورم غدد لنفاوي اولين و محكمترين دليل ايدزه
ببنید . درسته که از علایم ایدز بزرگی غدد لنفاویه ولی بزرگی غدد لنفاوی محکمترین علت ایدز نیست . توجه کنید که هر گردویی گرده ولی هر گردی که گردو نیست ! لطفا به تفاوت ان توجه کنید :20: غدد لنفاوی در اثر هر عفونتی می تونن بزرگ شوند و یکی از آنها می تونه ایدز باشه .

نه دوست عزیز اشتباه نکنید اینطور نیست که بدترین نوع هپاتیت درمان داشته باشه . هپاتیت C واکسن و درمانی ندارد . در مورد هپاتیت ها هم باید بدانید که بعضی از آنها که هپاتیت شدید و یا به قولی فولمینانت می باشند بسیار سریع کشنده می باشد . البته بدانید درمان بسیاری از هپاتیت ها هم قطعی نیست . کلا از نظر پزشکی منظور از درمان درمان قطعی و ریشه کنی بیمار می تونه نباشه بلکه کنترل بیماری هم درمان محسوب میشه .
بصورت کلی بدانید خطرناک بودن بیماری به معنای درمان ناپذیری بیماری نیست و نمی توان گفت اگر بیماری درمان ناپذیره پس حتما بسیار خطرناکه . اینها دو مقوله جدا از هم هستند که می تونن به همدیگر ارتباط داشته باشند شاید هم بی ارتباط باشند . شاید بتوان گفت که در مورد خطرناک بودن یک بیماری شدت و حدت آن مهم تر از درمان پذیری آن باشد

مشکل قسمت دوم عرایض شماست که ادعا کرده اید آب انار غلضت خون را پایین می آورد .:41:

لطفا بیشتر دقت کنید
پسورد یادت نره :21::46:

خوب حالا كجاي پستاي من غير علميه جوري كه شما گفتين هر كي منو نشناسه فكر ميكنه يه بيمار اسكيزوفرنيك هستم
آقا ما کی جسارت کردیم فقط خودتون گفتید که اشتباهاتون را متذکر بشم . :11:

Old_Chater
23-11-2010, 09:14
1. عزیز جان بزرگی طحال ربطی به افتادگی شکم نداره :13:

ببنید . درسته که از علایم ایدز بزرگی غدد لنفاویه ولی بزرگی غدد لنفاوی محکمترین علت ایدز نیست . توجه کنید که هر گردویی گرده ولی هر گردی که گردو نیست ! لطفا به تفاوت ان توجه کنید :20: غدد لنفاوی در اثر هر عفونتی می تونن بزرگ شوند و یکی از آنها می تونه ایدز باشه .

نه دوست عزیز اشتباه نکنید اینطور نیست که بدترین نوع هپاتیت درمان داشته باشه . هپاتیت C واکسن و درمانی ندارد . در مورد هپاتیت ها هم باید بدانید که بعضی از آنها که هپاتیت شدید و یا به قولی فولمینانت می باشند بسیار سریع کشنده می باشد . البته بدانید درمان بسیاری از هپاتیت ها هم قطعی نیست . کلا از نظر پزشکی منظور از درمان درمان قطعی و ریشه کنی بیمار می تونه نباشه بلکه کنترل بیماری هم درمان محسوب میشه .
بصورت کلی بدانید خطرناک بودن بیماری به معنای درمان ناپذیری بیماری نیست و نمی توان گفت اگر بیماری درمان ناپذیره پس حتما بسیار خطرناکه . اینها دو مقوله جدا از هم هستند که می تونن به همدیگر ارتباط داشته باشند شاید هم بی ارتباط باشند . شاید بتوان گفت که در مورد خطرناک بودن یک بیماری شدت و حدت آن مهم تر از درمان پذیری آن باشد

مشکل قسمت دوم عرایض شماست که ادعا کرده اید آب انار غلضت خون را پایین می آورد .:41:

لطفا بیشتر دقت کنید
پسورد یادت نره :21::46:

آقا ما کی جسارت کردیم فقط خودتون گفتید که اشتباهاتون را متذکر بشم . :11:

به هر حال من قانع نشدم ولي شما همه جا برو بگو مارو زدي ما هم ميگيم آره

morsadr
23-11-2010, 13:41
به هر حال من قانع نشدم ولي شما همه جا برو بگو مارو زدي ما هم ميگيم آره

حالا چرا ناراحت میشی . من که چیزی نگفتم . کی شما را زدم بابا ؟ ناراحت نشو پسوردتو نمی خواهم :31:
نکنه قهر کنی دیگه پست نزنی ما دلمون براتون تنگ میشه :46:
مخلص شما :10::11:

Old_Chater
23-11-2010, 13:46
حالا چرا ناراحت میشی . من که چیزی نگفتم . کی شما را زدم بابا ؟ ناراحت نشو پسوردتو نمی خواهم
نکنه قهر کنی دیگه پست نزنی ما دلمون براتون تنگ میشه
مخلص شما

ما چاكريم دكتر البته همه ميدونن كه اطلاعات پزشكي من نسبت به شما مثال كاه به كوه هست