PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هارد و اومدن پیغام قبل از starting windows

V E S T A
17-11-2010, 22:31
سلام

یه مشکل عجیب پیش اومده و از کسانی که کاملا وارد هستن خواهش میکنم راهنمایی کنن:41:

من 4 ما هست که لپ تاپم خریدم و از ماه اول زمان start شدن و بالا اومدن یه کم هنگ میکرد ...که اهمیت چندانی نداشت

بعد از یه مدت هنگ زمان بالا اومدن ویندوز خیلی طولانی میشد منظورم زمانی هست که برنامه ها میخوان بالا بیان

که آنتی ویروسم که آویرا هست کاملا استارت نمیشد و چترش بسته بود ..همینطور بعضی وقتا

Intel (R) Rapid Storage Technology

روش یه علامت تعجب میومد که یعنی درست استارت نشده...

من وقتی انقد هنگ میکرد defragment disk و check Disk کردم و مشکل حل میشد ..دیگه هم هنگ نمیکرد

این اوخر هم خیلی هنگ میکرد که هر بار با defragment disk و check Disk مشکل حل میشد و با repair system>>repair start up هم دیر بالا اومدنش حل شد..

امروز من با آویرا در حال Full scan بودم در عین حال بروزر رو هم باز کردم ...و شدیدا سیستم هنگ کرد و پیغام زیر اومد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که بعد از اینکه روش کلیک میکردم این میومد

که reset disk to normal رو میزدم

بعدشم این:

بعد از restart کردن ..بعد از بالا اومد نشان vaio و قبل از بالا اومد ویندوز این پیغام رو یه صفحه مشکی میاد

Smart failure predicted on hard disk.
Warning:immediately back-up your data and replace your hard disk drive.
A failure may be imminent.press F1 to continue

مشکل چیه ؟ من الان اصلا سیستمم هنگ نمیکنه خیلی راحت بالا میاد check disk هم کردم وهیچ اروری پیدا

نکرد ..تنها مشکل همین ارور هاست که عکسشون رو گذاشتم و اون پیغام قبل از بالا اومدن ویندوز ...لطفا

راهنمایی کنید:41:

H@mid-Vista
18-11-2010, 17:47
بلافاصله از داده هات روی هارد اكسترنال بك آپ بگیر
. از نو پارتیشن كن
یادت باشه كه حتما" Check for error هم كنی داخل ویندوز پس از پارتیشن بندی. ترجیحا" هم فرمت quick نكن بذار عادی فرمت بشه
ممكنه هاردت خراب هم شده باشه

V E S T A
18-11-2010, 23:52
بلافاصله از داده هات روی هارد اكسترنال بك آپ بگیر
. از نو پارتیشن كن
یادت باشه كه حتما" Check for error هم كنی داخل ویندوز پس از پارتیشن بندی. ترجیحا" هم فرمت quick نكن بذار عادی فرمت بشه
ممكنه هاردت خراب هم شده باشه

سلام

دوست عزيز من پارتيشن ها رو پاک کردم و دوباره پارتيشن بندي کردم ...check disk هم کردم ولي مشکل حل نشد

يه ريکاوري کامل کردم و کليه تنظيمات به حالت کارخونه درومد ...و با نرم افزار HDD Regenerator اسکن کردم و 3تا بد سکتور پيدا کرد و بلافاصله recover کرد ..

ولي مشکل من هنوز پا برجاست:41:

بايد چيکار کنم ؟؟؟؟؟:19:

H@mid-Vista
19-11-2010, 09:17
هارد شما معیوبه
باید ببری عوض كنن برات
خودت هم میتونی هارد 2.5 اینچی مخصوص نوت بوك بخری و عوض كنی
خیلی گرون نیست 500 گیگش الان 80 تومنه
250 گیگ 50 تومن

V E S T A
19-11-2010, 11:08
سلام

هيچ راهي نست بدون تعويض درستش کنم ؟

اگه تعويض نشه مشکلي پيش مياد ؟ من الان اصلا مشکل هنگ ندارم و خيلي راحت سيستم بالا مياد فقط مشکلم همين ارور هاست

خودم که نميتونم عوض کنم چون اگه دستگاه باز شه ديگه گارانتي از بين ميره

گارانتي تعويض ميکنه ؟ چقدر طول ميکشه تحويلم بدن ؟ يه دف چن ماه طول نکشه؟

گارانتي من ايران رهجو س..

ممنون:11:

H@mid-Vista
19-11-2010, 12:51
نه بابا 5 دقیقه كار داره تعویضش فقط 4 تا پیچه
البته از داده هات بك اپ بگیر
ایران رهجو گارانتی خوبیه مشكلی نخواهی داشت

V E S T A
20-11-2010, 19:52
يه سوال :
من 4ماه نشده كه اين لپ تاپ روخريدم،اگه هارد رو تعويض كنن باتوجه به مدت كمي كه از خريد لپ تاپ ميگذره واينكه ضربه اي هم نخورده، پس اين مشكل هارد از زمان خريدش بوده..بنظرتون گارانتي حاضرميشه يه دستگاه نو بمن بده بعد از 3ماه؟

H@mid-Vista
21-11-2010, 18:40
خیر دستگاه نو به شما نمیدن
اما هاردو عوض می كنن براتون به صورت رایگان

V E S T A
30-11-2010, 20:32
سلام

بعد از 10 روز که لپ تاپم گارانتی بود هارد رو عوض کردن ..الان هارد جدید داره قبلی SAMSUNG بود و این TOSHIBA اینا چه فرقی با هم دارن ؟

بعضی وقتا وقتی چراغ هارد روشن میشه یه صدای قسمات راست پایین کیبورد شنیده میشه ولی خیلی کمه صداش و با دقت

کردن شنیده میشه ممکنه هارد مشکلی داشته باشه ؟ و کلن ممکنه گارانتی که بردم (ایران رهجو) هارد نو نذاشته باشه ؟

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن :11:

V E S T A
07-12-2010, 15:03
کسي نيست جواب بده ؟:19:

صدايي که زمان روشن شدن چراغ هارد شنيده ميشه واسه چيه ؟ مشکلي داره ؟

لازمه دوباره ببرم گارانتي ؟:13: