PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست نرم افزار turbo c (توربوسی) نسخه 64 بیت برایویندوزseven

tiktak20
16-11-2010, 12:15
با سلام:43:
من هرچی گشتم نرم افزار turbo c رو واسه ویندوز سون 64 بیت پیدا نکردم میشه راهنماییم کنید؟
اگه نسخه 32 بیتی یا نرم افزاری هست که میشه نصب کرد سی نصب بشه بگین چون خیلی فوری نیاز دارم .
:11:با تشکر

0Behrooz
16-11-2010, 18:24
برای ویندوز 64 بیتی باید از ماشین مجازی استفاده کنید.چون نسخه 64 بیتی برای کامپایلر 16 بیت توربو سی وجود نداره.
ماشین مجازی هم توی اینترنت فراوونه.من خودم vmware رو لینکش رو از همین سایت گرفتم و دارم باهاش کار میکنم.

Mehran NZ
17-11-2010, 01:08
سلام عزیز
توروبوها کلا با 64 بیت مشکل دارن شما چند تا راه داری
1- از برنامه DosBox استفاده کن
2-از برنامه vMWare استفاده کن و ویندوز 32 بیت اکس پی روش نصب کن و از اون استفاده کن
3-کلا از لینوکس استفاده کن و با GCC برنامه هات و کامپایل کن
4-از نسخه تحت ویندوز GCC یعنی MinGW استفاده کن البته IP ما بلوکه هست و اونم چون با صفحه کنسول دان می کنه احتمالا به مشکل بر می خوری
5-از برنامه Dev-Cpp استفاده کن که البیته کامپایلری که استفاده می کنه همون MingGW هست و خودش خود به خود نصب می کنه
6-از NetBeans استفاده کن که نسخه جدیدش مثل اینکه پیشفرض کامپایلر و هم نصب می کنه و نسخه 6.5 که من دارم باید کامپایلر و براش تعریف کرد که درد سر داره Eclipse هم همینطوره
7-از ویژوال استادیو استفاده کن به این صورت برنامه ویژوال استادیوی 2010 رو که نصب کردی بعد یک پروژه کاملا خالی بصورت کنسول C++ درست کن یک فایل با پسوند .c به برنامت اضافه کن و مسیر زیر رو برو
Project-properties- Configuration Properties-C/C++-Advanced-Compile As
حالا این رو از حالت default به Compile as C Code(TC) تغییر بده الان خیلی راحت می تونی با c (و نه c++ ) کدهات و بنویسی
من شخصا روش 7 رو بهت پیشنهاد میدم چون محصط کاملا گرافیکی و عالی داره و و راحته اگره خواستی کپی پیستی چیزی انجام بدی مشکل نداری و اینکه من کدی رو ندیدم باهاش مشکل داشته باشه (ولی با MinGW چند باری به مشکل بر خوردم) کلا می تونم بگم از MinGW استاندارد تره :46:

FX
09-12-2010, 19:49
چگونه turbo C را در ویندوز ویستا یا سون (64 بیتی)نصب و اجرا کنیم؟

1. برای این کار شما نیاز به دوبرنامه DOS BOX و خود کامپایلر Turbo C دارید.آن ها را از لینک های زیر دانلود کنید.(وقتی روی لینک زیر کلیک کردید یکی از سرور ها را انتخاب کنید و دانلود کنید.فکر کنم 4shared از بقیه راحت تر باشد.)
لازم به ذکر است این روش تست شده و جواب میده .

++TURBO C:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

DOSBOX:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2. سپس فایل زیپ شده TC که همان Turbo C است را Extract کنید.(توجه کنید که اسم فولدر را اگر تغییر ندهید بعدا کمتر به دردسر می خورید.بگذارید همان TC باشد.)

برنامه DOS BOX را نصب کنید.
فرض کنیم که مثلا شما فولدر TC را در مسیر زیر ریخته اید:
D:\programming\TC
یعنی اکنون شما اگر به مسیر بالا بروید محتویات زیر را میبینید:
BGI , BIN , CLASSLIB , …

3. برنامه DOSBOX را اجرا کنید .
4. عبارت زیر را در آن تایپ کنید.
mount c d:\programming
با این دستور اکنون DOS BOX مسیر d:\programming را به عنوان درایو C میشناسد.

5. اکنون عبارت های زیر را تایپ کرده و در آخر هر خط دکمه اینتر را بزنید.
\:c
cd tc
cd bin
tc

اکنون باید برنامه Turbo C اجرا شده باشد.

دکمه های میانبر:
1. Alt + Enter برای انتقال به حالت تمام صفحه و برعکس
2. Ctrl + F10 برای آزاد کردن موس
3. Ctrl + F9 برای خروج (به همین دلیل اگر در کامپایلر C برای اجرای برنامه ای که نوشتید از Ctrl + F9 استفاده کنید برنامه DosBox و در نتیجه C بسته میشود و زحماتتان بر باد میرود.برای رفع این مشکل یا از منوی Run در کامپایلر Cبرنامه را اجرا کنید یا میانبر Ctrl + F9 را برای خروج از DosBox تغییر دهید.(به روشی که در رفع اشکالات گفته می شود)

روش اجرای سریع تر Turbo C
1. روی دکمه Start در نوار وظیفه کلیک کنید.
2. به مسیر زیر بروید.
All programs\DOSBox-0.73\Configuration
3. Edit Configuration را اجرا کنید.
هر خط که به این فایل اضافه کنید از این به بعد در هنگام اجرا به طور خودکار اجرا میشود.
مثلا اگر 5 خط زیر را در پایان فایل متنی (خط آخر)اضافه کنید از این به بعد با اجرای DOSBox کامپایلر C خود به خود اجرا میشود.

\:c
cd tc
cd bin
tc

رفع اشکالات
- مواجه شدن با Error های include مثل عبارت زیر در هنگام کامپایل برنامه:
Unable to open include file ‘ STDIO.H’
روش حل:
این ارور وقتی ظاهر می شود که کامپایلر C نتواند فایل های Include را پیدا کند.برای رفع این مشکل در کامپایلر C:
1. به منوی زیر بروید.
Options\Directorie
2. اکنون مسیر صحیح را وارد کنید.
نکته مهم در مورد آدرس دهی صحیح:
آدرس دهی باید با توجه به نحوه اجرا کردن کامپایلر C توسط شما در DosBox و دستور mount انجام گیرد.
فرض کنیم که مثلا شما فولدر TC را در مسیر زیر ریخته اید:
D:\programming\TC
یعنی اکنون شما اگر به مسیر بالا بروید محتویات زیر را میبینید:
BGI , BIN , CLASSLIB , …
اگر دستور زیر را وارد کرده باشید ، با این دستور DOS BOX مسیر d:\programming را به عنوان درایو C میشناسد.
پس در آدرس دهی باید اینگونه عمل کنید:
Include Directories:
C:\TC\INCLUDES

Library Directories:
C:\TC\LIB
مشکل:وقتی می خواهم برنامه ای که نوشتم را با Ctrl + F9 اجرا کنم برنامه بسته می شود.
روش حل:کافی است به روش زیر میانبر خروج از DosBoxرا تغییر دهید.(البته پیشنهاد می کنم از میانبر ها در C استفاده نکنید.)
برای تغییر میانبر خروج از DosBox :
1. برنامه DosBox را اجرا کنید.
2. دکمه های Ctrl + F1 را فشار دهید.
3. روی ShutDown کلیک کنید.
4. اکنون در قسمت پایین سمت چپ روی mod2 کلیک کنید تا چراغ آن هم روشن شود.(چراغ mod1 و mod2 هر دو روشن شود.)(دقت کنید که روی mod2 کلیک کنید نه Mod2 . یعنی همه حروف کوچک باشد.)
5. دکمه Save را بزنید.
از این به بعد کافی است برای خارج شدن از برنامه از Alt + Ctrl + F9 استفاده کنید.
همچنین می توانید به جای Alt + Ctrl + F9 میانبر دلخواه دیگری تعریف کنید

zizijojo
13-12-2011, 20:03
سلام این لینکا فیلتر شداست دردسر داره دانلودش

dvd2010
15-12-2011, 21:41
لینکها پاک شده>لطفا لینک جدید بذارید