PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باکس برای باند خربزه ای (توی خونه)

AliSub
15-11-2010, 21:27
سلام
یه آمپلی ساختیم و تا چند روز دیگه میخام براش دوتا باند بگیرم!

حالا فقط مونده باکس برای این دو بلندگو!

تقریبا باید چند لیتری باشه و سوراخش کجا و در چه جهتی و در چه ابعادی باشه؟

hamidR15
16-11-2010, 08:39
سلام
یه آمپلی ساختیم و تا چند روز دیگه میخام براش دوتا باند بگیرم!

حالا فقط مونده باکس برای این دو بلندگو!

تقریبا باید چند لیتری باشه و سوراخش کجا و در چه جهتی و در چه ابعادی باشه؟
سلام دوست من،چرا تو همون تاپيك جامع سوالتون رو نپرسيديد؟همانجا ادامه ميداديد بهتر بود.
من تصور كردم براي خودرو ساختيد؟ساختن باكس براي اسپيكرها نياز به داشتن T/S Parameters آنها داره تا بشه به طور صحيح طراحي و ساخته بشن.بعيد ميدونم پارامتري رو بشه پيدا كرد چون هيچ كارخانه اي براي اينگونه اسپيكرها پارامتر منتشر نميكنه.
پس بايد با سعي و خطا كار رو پيش ببري.اگر همون آلپايني كه من گفتم رو مد نظر داريد،به نظرم يه كيك پنل(همون باكس) 4 ليتر خالص فكركنم براش كافي باشه،با MDF خام بساز و كاملا با چسب چوب و بعد با چسب آكواريوم آببندي كن.
اميدوارم صداي خوبي بده.

AliSub
16-11-2010, 21:30
سلام دوست من،چرا تو همون تاپيك جامع سوالتون رو نپرسيديد؟همانجا ادامه ميداديد بهتر بود.
من تصور كردم براي خودرو ساختيد؟ساختن باكس براي اسپيكرها نياز به داشتن T/S Parameters آنها داره تا بشه به طور صحيح طراحي و ساخته بشن.بعيد ميدونم پارامتري رو بشه پيدا كرد چون هيچ كارخانه اي براي اينگونه اسپيكرها پارامتر منتشر نميكنه.
پس بايد با سعي و خطا كار رو پيش ببري.اگر همون آلپايني كه من گفتم رو مد نظر داريد،به نظرم يه كيك پنل(همون باكس) 4 ليتر خالص فكركنم براش كافي باشه،با MDF خام بساز و كاملا با چسب چوب و بعد با چسب آكواريوم آببندي كن.
اميدوارم صداي خوبي بده.

شرمنده بابت زدن تاپیک!

4 لیتر خیلی کم نیست؟
امروز رفتم یه جفت بلندگو معمولی JVC به قیمت 30 تومن گرفتم. دیگه نمیخاستم از بیشتر آخه خرج این کنم.

در مورد اگزوز چی؟
باشه بیس بهتری نمیده به نظرتون؟

hamidR15
20-11-2010, 08:37
شرمنده بابت زدن تاپیک!

4 لیتر خیلی کم نیست؟
امروز رفتم یه جفت بلندگو معمولی JVC به قیمت 30 تومن گرفتم. دیگه نمیخاستم از بیشتر آخه خرج این کنم.

در مورد اگزوز چی؟
باشه بیس بهتری نمیده به نظرتون؟
سلام
چون پارامترها رو نداريم،مجبوريم همينجوري يه باكس براش بسازي،همون 4 ليتر سيلد رو بساز نهايت 5 ليتر.فكر پورت فعلا نكن.

nima1111
20-11-2010, 13:01
سلام
دوست عزيز چطور تونستيد امپ بسازيد؟؟؟ راهنمايي ميكنيد؟؟؟
من پخشم خروجي 4 اهم داره ولي باندم 3 اهم هست؟؟؟ چيكار كنم خروجي ضبطم بشه 3 اهم ؟؟؟؟ بدون خريد امپ از بيرون؟؟

AliSub
25-11-2010, 11:11
سلام
من پخشم خروجي 4 اهم داره ولي باندم 3 اهم هست؟؟؟ چيكار كنم خروجي ضبطم بشه 3 اهم ؟؟؟؟ بدون خريد امپ از بيرون؟؟

سلام
مدارشو بازار میفروشن و این مدار هم بیشتر برای سرگرمی هست تا اینکه برای همیشه مورد استفاده باشه! کیفیتش متوسطه.

منم این مشکل دارم ولی به نتیجه نرسیدم.
یکی از راه حلاش: که فعلنه یکی بهم گفته وات باند دوبار بزار!