PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نيامدن ويندوز

mra680
14-11-2010, 20:33
سلام
ويندوز من تواين حالت ميمونه وديگه بالا نمياد تا 20 مين هم صبر كردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
safe mode و riper ويندوز هم تست كردم اثري نداشت
از ويندوز Xp دسترسي دارم به فايل هاي ويندوز 7 اگه ميشه راهنمايي كنيد كه چه چيزي پريده يا پاك شده تا جاي گزاريش كنم
مرسي دوستان

ebicross
14-11-2010, 23:04
خب این حالت کدوم قسمته؟ قبل از بوت؟ بعدش؟

از Safe Mode هم همینطوری میمونه؟ تغییری نمیکنه؟
اگر یک آنتی ویروس خوب و به روز دارید درایو ویندوز 7 رو اسکن کنید.

قطعه ی جدیدی نخریدید؟ ممکنه به خاطر نصب یک قطعه ی جدید باشه. مثل تغییر کارت گرافیک.

mra680
14-11-2010, 23:13
مرسي
بعد از start windows و قبل از wellcome
آره توي safe mode هم همينطوره
دوتا ويندوز دارم.از XP اسكن كردم با انواع آنتي تروجان و آنتي ويروس نود32
خود ويندوز 7 هم AVG داشت با اون هم سه روز پيش اسكن كردم
نه قطعه جديد ندارم
يكدفعه اينطور شده
راهي نيست جدا؟

kourosh_sos
14-11-2010, 23:22
دوست عزیز اگر فقط تصویر ندارید به احتمال زیاد Refresh Rate مانیتور رو زیاد کردید که این مشکل به وجود اومده شما هنگام راه اندازی سیستم کلید F8 رو بزنید در یک صفحه ای تحت عنوان AdvanceMenu باز میشه که یک گزینه بنام Enable VGA Mode هستش با این قسمت بوت بشید و تنظیمات مانیتور رو تغییر دهید .

mra680
14-11-2010, 23:29
مرسي
اين را هم تست كردم
يعني بايد بگم اين رو تغيير ندادم كه بخواد بهم بريزه
خودم به همين موضوع شك كردم ولي حل نشد
اون حالتي كه ميگيد سيستم يا ريست ميشه يا اصلا نشون گر موس هم نمياد
براي من جوري شده كه نشونگر موس هست و حركت ميكنه توي تمام صفحه كاملا عالي وبدون هيچگونه مشكلي
بدجور هنگ كردم كه چه مرگش شده
آخه از safe mode هم جواب نميده نامرد:41:

ebicross
15-11-2010, 08:20
احتمالا یک نرم افزار خاص نصب کردین که سرویسش اجرا نمیشه.
سیستم رو روشن کردین F8 بزنید و Last know good رو بزنید.
اگر باز هم نشد DVD ویندوز رو بزارید و بوت کنید و بعد در اولین صفحه Reapir بزنید و بعدش از System Restore استفاده کنید.

kourosh_sos
15-11-2010, 10:59
ببنید سه تا فایل مهم وجود داره برای بوت ویندوز ntldr,boot.ini,ntdetect تو همین حالت Ctrl+Alt+Delete رو بزن تو تب Applications دکمه NewTask رو بزن تایپ کن cmd اگر باز شد درایوی که ویندوز توش نصب هست رو مثلا اگر تو \:C بزن
\cd اینتر
:C اینتر
cls اینتر
dir /a اینتر
تو اینجا تمام فایل های root رو نشون میده ببین این سه تا فایل هست یا نه؟

ebicross
15-11-2010, 13:42
ببنید سه تا فایل مهم وجود داره برای بوت ویندوز ntldr,boot.ini,ntdetect تو همین حالت Ctrl+Alt+Delete رو بزن تو تب Applications دکمه NewTask رو بزن تایپ کن cmd اگر باز شد درایوی که ویندوز توش نصب هست رو مثلا اگر تو \:C بزن
\cd اینتر
:C اینتر
cls اینتر
dir /a اینتر
تو اینجا تمام فایل های root رو نشون میده ببین این سه تا فایل هست یا نه؟

ntldr مربوط به ویندوز XP هستش و توی 7 اسمش شده W7LDR و اگر نباشه در حقیقت BootStarp نیست و حتی دوستمون دیگه نمیتونه توی ویندوز XP هم بره و کلا بوتی در کار نیست.
Boot.ini هم مربوط به XP هستش و توی 7 وجود نداره و اگر هم وجود میداشت باز فایل دوم پروسه ی بوت XP بود و نبودش مساوی با از دست رفتن بوت هست و اصلا بوت نمیشه سیستم.
NTDETECT هم مربوط به XP میشه و کارش چک کردن سخت افزارهاست و مشکل توی اون باعث میشه سیستم Blue Screen بده و باز هم بوت انجام نمیشه.
از اونجایی که ایشون ماوس رو توی تصویر دارند یعنی هسته ی ویندوز Load شده و مشکل از چیزی بعد از بوت هستش. مثل همون سرویسها، نرم افزار مشکل دار یا ویروس و یا درایور ناهماهنگ.

mra680
15-11-2010, 19:49
احتمالا یک نرم افزار خاص نصب کردین که سرویسش اجرا نمیشه.
سیستم رو روشن کردین F8 بزنید و Last know good رو بزنید.
اگر باز هم نشد DVD ویندوز رو بزارید و بوت کنید و بعد در اولین صفحه Reapir بزنید و بعدش از System Restore استفاده کنید.
اين دو مورد هم تست كردم و بي نتيجه موند.تمام گزينه هايي كه با زدن F8 وجود دارد را تست كردم ولي نشد:41:
عكس ميگيرم با گوشيم و اينجا ميزارم
خواهشن كمك ويندوز رو لازم دارم...

mra680
18-11-2010, 16:59
سلام
راهي هست بتونم آپديت هاي ويندوزمو بردارم كه بتونم با نصب ويندوز جديد اونارو اضافه كنم؟
دوباره هزينه نكنم واسه اينترنت كه آپديت كنم ويندوزمو!

Dew Drop
18-11-2010, 17:05
بکاب گیری از آپدیت ویندوز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

kortol
18-11-2010, 20:22
سلام
ويندوز من تواين حالت ميمونه وديگه بالا نمياد تا 20 مين هم صبر كردم

براي من جوري شده كه نشونگر موس هست و حركت ميكنه توي تمام صفحه كاملا عالي وبدون هيچگونه مشكلي
بدجور هنگ كردم كه چه مرگش شده
آخه از safe mode هم جواب نميده نامرد:41:

دوست عزیز سیستم شما به احتمال زیاد ویروسی هستش ..........قبلا یه ویروسی رو دیدم که همون کار رو می کرد یعنی تا سیستم بالا می امد صفحه سیاه می شد ولی نشان گر موس معلوم بود و هیچ کاری نمی شد کرد. توی Safe mode هم همون جوری بود ......

شما DVD ویندوز رو داخل سیستم بزار و برو برای نصب........ قبل از نصب ویندوز یه گزینه هست به نام system riper ....... از اون استفاده کن منتها سیستم رو ریپیر نکن...... توی همون صفحه که باز میشه چند تا گزینه هست که یکیش هم System Restore هست ( اگه ویندوزت رو دستکاری نکرده باشی این امکان در حالت معمولی و همیشگی برای شما فعاله وگرنه که غیر فعال هستش ) می تونی به نزدیک تاریخ برگردی و سیستمت بالا میاد اما فقط یه بار و اگه ریستارت کنی دوباره میشه همون آش و همون کاسه .. ( دوباره باید همین مسیر رو تکرار کنی ).........

وقتی بالا اومد از یه آنتی ویروس خوب و بروز شده استفاده کن.......آنتی ویروس های کسپر ، بیت دفندر ، اوست می تونن اون ویروس رو شناسایی کنن........کل هارد رو اسکن کن ...توی تمام درایو ها و پوشه ها پخش میشه و از فلش هم به راحتی منتشر میشه.......