PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب ویواز یا پیکسون 12؟

sunrise07
14-11-2010, 12:08
سلام دوستان ، بعد از مدتها قصد دارم گوشیمو عوض کنم . بودجه دانشجویی و در حد 300 تومنه (یکم بیشتر هم شد اشکال نداره) میخوام یه گوشی بگیرم که برام نقش دوربین دیجیتال هم داشته باشه

بین ویواز و پیکسون 12 موندم .

همونطور که گفتم فاکتور دوربین واسم خیلی مهمه . اخرین قیمتی که گرفتم ویواز 325 تومن و پیکسون 340 تومنه

حالا پیشنهادتون چیه؟ زیاد اعتقادی به سیستم عامل ندارم!!! حالا موندم

ممنون میشم یه راهنمایی کنید و مزایا و معایب این دو تا رو بگید. اگه میشه در مورد دوربین ویواز هم بگید کیفیت عکسش تو 8 مگاپیکسلی ها چطوره در ضمن میتونه غیر از اچ دی رو کیفیت پایین تر مثل وی جی ای هم فیلم بگیره؟
ممنون

hasanmotori
14-11-2010, 15:06
دوربین ویواز تو روز خوبه ولی تو شب هیچ حرفی برای گفتن نداره
بر عکس پیکسون که فلش زنون قوی و دریچه لنز متغیر داره و تو شب حتا از ان8 هم بهتر عمل میکنه
تو روزم باز چون رزولوشن پیکسون بیشتره وضوح بالاتری داره + رنگ بندی عالی
تنظیماتشم کاملاً حرفه ایه بر عکس ویواز که حتا تنظیم iso هم نداره
تاچ فوکوس دنبال کننده هم داره که چیز جالبیه
اگه دوربین عالی میخای بدون شک پیکسون 12
گوشیشاپ میده 305 تومن که تو بازار 280 90 گیر میاد ... اون 340 احتمالاً با گارانتیه

rawen.west69
14-11-2010, 16:14
به نظر من شک نکن و pixon12 رو بگیر...

mr_khodaei2008
14-11-2010, 18:08
چون دوربين مهمه پس پيكسون بهترين انتخابه

rozysara
14-11-2010, 20:11
نظر من رو میخوای ویواز بگیر چون دوربین 8 برای موبایل در حد خوبی هستش و میتونه خواسته های شما رو براورده کنه ضمن این که ویواز دارای سیستم عامل هستش
بنا به تجربه من چون شما دانشجو هستید همین نبود سیستم عامل هر چقدر هم براتون مهم نباشه بالاخره اذیتتون خواهد کرد و ممکنه از تصمیمتون پشیمون بشید

LiverBarca
14-11-2010, 21:07
اگه با نداشتن سیستم عامل مشکلی نداری پیکسون بگیر...

tiyam 01
14-11-2010, 21:49
سیستم عامل داشتن ویواز زیاد هم فرقی با سیستم عامل نداشتن نداره. چون بعضی از برنامه هستن فقط روی گوشیها نوکیا نصب میشن
دوربین ویواز هم به نظرم خوب نبود. با n95 8gb تست کردیم عکس n95 بهتر بود. فیلمبرداریش هم فقط سایز فیلم بزرگ بود

گرافيكار
14-11-2010, 22:13
خب من هم مثل اكثر دوستان پيكشون رو پيشنهاد ميكنم
با فلاش زنون قوي

sunrise07
15-11-2010, 11:01
ممنون دوستان . فکر کنم پیکسون انتخاب مناسب تری باشه

حالا یه سوال . با گارنتی بگیرم یا بدون گارانتی؟ اخه حدود 40 تومن با هم توفیر دارن!!!

hasanmotori
15-11-2010, 11:18
به نظر من بدون گارانتی بگیر

golmohammadi
15-11-2010, 13:28
سیستم عامل داشتن ویواز زیاد هم فرقی با سیستم عامل نداشتن نداره. چون بعضی از برنامه هستن فقط روی گوشیها نوکیا نصب میشن
دوربین ویواز هم به نظرم خوب نبود. با n95 8gb تست کردیم عکس n95 بهتر بود. فیلمبرداریش هم فقط سایز فیلم بزرگ بود

وقتی شما فرق بین سیستم عامل و جاوا بودن را نمیدونین پس دلیل نداره مطالب غیر مفید درج کنید !!!
حداقل در مورد چیزی که اطلاعات ندارین بهتره بحث نکنین
دوربین ویواز در جایی که نور کافی داشته باشه عالیه
فیلمبرداریش هم تا الان بهترین هست فقط با ان8 هنوز مقایسه نکردم ببینم چه تفاوتهایی داره
هم سایزش و هم کیفیتش خوبه

اما در کل دوربین پیکسون قویتره پس برای دوستمون خرید پیکسون باصرفه تره
چون دوستمون فقط فاکتور دوربین براش مهمه پیکسون بهتره براش

rawen.west69
15-11-2010, 14:22
ممنون دوستان . فکر کنم پیکسون انتخاب مناسب تری باشه

حالا یه سوال . با گارنتی بگیرم یا بدون گارانتی؟ اخه حدود 40 تومن با هم توفیر دارن!!!

بدون گارانتی! گارانتی تو ایران یعنی هیچ
البته خارج از ایران هم داره هیچ میشه!

tiyam 01
15-11-2010, 15:04
وقتی شما فرق بین سیستم عامل و جاوا بودن را نمیدونین پس دلیل نداره مطالب غیر مفید درج کنید !!!

من گفتم سیستم عامل نداره؟ گفتم زیاد فرقی با اونایی که دارای سیستم عامل نیستند، نداره
سیستم عامل سیمبین 9.4 داره اما وقتی میخواستم چند برنامه روش نصب کنم، اینستالر برنامه میگفت این برنامه فقط مخصوص گوشیهای نوکیا و اجازه ی نصب نمیداد. مثل نوکیا مپ و نیمباز

دوربین ویواز در جایی که نور کافی داشته باشه عالیه
فیلمبرداریش هم تا الان بهترین هست فقط با ان8 هنوز مقایسه نکردم ببینم چه تفاوتهایی داره
هم سایزش و هم کیفیتش خوبه

اما در کل دوربین پیکسون قویتره پس برای دوستمون خرید پیکسون باصرفه تره
چون دوستمون فقط فاکتور دوربین براش مهمه پیکسون بهتره براش

اتفاقا عکسها رو تو نور روز (نزدیک ظهر) و از یه صحنه گرفتیم (دو نفری) عکسهای ویواز نسبت به n95 8gb بلور بود.
فیلم ویواز رو هم نشون دوستم دادم، گفت فیلم 5800 که از این بهتره. فقط سایز این بزرگتره ( خودم فیلم 5800 رو ندیدم)

حداقل در مورد چیزی که اطلاعات ندارین بهتره بحث نکنین

چشم

bibak_fa
15-11-2010, 21:39
سلام دوستان ، بعد از مدتها قصد دارم گوشیمو عوض کنم . بودجه دانشجویی و در حد 300 تومنه (یکم بیشتر هم شد اشکال نداره) میخوام یه گوشی بگیرم که برام نقش دوربین دیجیتال هم داشته باشه

بین ویواز و پیکسون 12 موندم .

همونطور که گفتم فاکتور دوربین واسم خیلی مهمه . اخرین قیمتی که گرفتم ویواز 325 تومن و پیکسون 340 تومنه

حالا پیشنهادتون چیه؟ زیاد اعتقادی به سیستم عامل ندارم!!! حالا موندم

ممنون میشم یه راهنمایی کنید و مزایا و معایب این دو تا رو بگید. اگه میشه در مورد دوربین ویواز هم بگید کیفیت عکسش تو 8 مگاپیکسلی ها چطوره در ضمن میتونه غیر از اچ دی رو کیفیت پایین تر مثل وی جی ای هم فیلم بگیره؟
ممنون
ویواز گوشیه خوبیه و از جوانب مختلفی رضایت بخش میباشد.
ولی اگه تنها دوربین مد نظره شماست من پیکسون12 را به شما پیشنهاد میدم

hasanmotori
16-11-2010, 19:59
یه عکس از پیکسون :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

golmohammadi
17-11-2010, 00:35
من گفتم سیستم عامل نداره؟ گفتم زیاد فرقی با اونایی که دارای سیستم عامل نیستند، نداره
سیستم عامل سیمبین 9.4 داره اما وقتی میخواستم چند برنامه روش نصب کنم، اینستالر برنامه میگفت این برنامه فقط مخصوص گوشیهای نوکیا و اجازه ی نصب نمیداد. مثل نوکیا مپ و نیمباز

اتفاقا عکسها رو تو نور روز (نزدیک ظهر) و از یه صحنه گرفتیم (دو نفری) عکسهای ویواز نسبت به n95 8gb بلور بود.
فیلم ویواز رو هم نشون دوستم دادم، گفت فیلم 5800 که از این بهتره. فقط سایز این بزرگتره ( خودم فیلم 5800 رو ندیدم)

چشم

شما نگفتین سیستم عامل نداره
اما واقعیت اینه که داشتن سیستم عامل ( هرچی که باشه) خیلی بهتر از جاوا بودنه
شما چند تا برنامه خواستین نصب کنین رو ویواز نصب نشد دلیل بر این نمیشه که سیستم عاملش بده
تنها وجود برنامه های gps در گوشیهای سیمبیان ارزش بسیار زیادی داره که در جاوا برنامخه بدرد بخوری در این حد نیست
چند تایی هست که اونا هم اینترنتی هستند و با شرایط ایران جور نیستند

در مورد فیلم و عکس
فیلمهای ان95 بهتر از 5800 هست
اما فیلمهای ویواز چه از لحاظ سایز و مشخصات و چه عملا از 5800 و .. بهتره
چند تا مثال میزنم خودت برو تست کن
آیا با بقیه گوشیها میتونی از صفحه یک گوشی در حال کار فیلم بگیری ؟
آیا میتونی از یک مورچه و یا کرم خاکی از فاصله 4 سانتی فیلم بگیری؟

در مورد عکس
ممکنه در چند صحنه ان95 بهتر عکس بگیره
ولی ویواز نیز خوبه و در مجموع بهتره
این عکسو ببین :
عکسهای بیشتری از ویواز هست اگه خواستی لینک بدم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bibak_fa
17-11-2010, 10:11
به نظره من قطعن داشتن سیستم عامل مزیت بزرگی به حساب میاد و اصلن گوشی های دارای سیستم عامل را نباید با جاوا مقایسه کرد چون گوشی های دارای سیستم عامل به دلیل انعطافی که دارن نتیجتن سرگرمی های بیشتری دارن و خستگی ناپذیرترن.
پیکسون12 فقط و فقط از نظره دوربین بهتر میباشد که به نظره من دوربین همه چیزه یک تلفن همراه نیست

rawen.west69
17-11-2010, 19:30
به نظر من شما پیکسون رو بخر و از کیفیت عکساش لذت ببر
سیستم عامل که مهم نیست یه نگاهی به سونی اریکسون ساتیو هم بنداز...