PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مونتاژ و اسمبل کامپیوتر

saeid223
12-11-2010, 20:23
دوستان در رابطه با اسمبل کامپیوتر تو گوگل جستجو کردم اما مطالب قدیمی پیدا کردم که بعضا در زمان کامپیوترهای پنتیوم 3 هستن و فک می کنم اون احتیاطی که اون موقع برای اسمبل کامپیوتر لازم بوده الان دیگه نیست، آیا درسته؟
ضمن اینکه من فردا میخوام قطعاتی رو که از بازار خرید اسمبل کنم
مهم ترین نکات در حین اسمبل چیه؟
ممنون میشم منو یه راهنمایی کلی کنید، ضمن اینکه در رابطه با بیرون ریخت پی سی قدیمیم تبحر خاصی دارم:31:
اما میترسم که واسه اولین بار بخوام یه سیستم نو رو واسه خودم جمع و راه اندازی کنم
لطفا منو راهنمایی بفرمایید

saeid223
12-11-2010, 22:44
1- یه جا نوشته بود نیاز نیست ابری که داخل جعبه ی مادربرد هست داخل کیس پشت مادربرد بذارم چون باعث بالا رفتن دمای مادربرد میشه اما سیستم قدیمی من پشت مادبردش ابر هست! بالاخره من چیکار کنم؟
2- من همه رو یه جا نخریدم ماشین هم ندارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در همه ی آموزش ها ذکر کرده که بار بدنمو تخلیه کنم اما از زمان خرید مادربرد، از کارتونش زیاد درآوردم و رو دستم گرفتم، مشکلی که نیس؟ ضمن اینکه رو جعبه ی مادربرد نوشته قبل از قرار دادن داخل کیس تستش کنید، میشه قطعات را روی مادربرد نصب کرد و مادربردو روی همون ابر گذاشتو تست کرد؟ واسه تستش فقط اولش که قطعاتو نشون میده کافیه یا ویندوزم نصب کنم؟
مرسی

iCe m@n
03-01-2011, 18:22
1- یه جا نوشته بود نیاز نیست ابری که داخل جعبه ی مادربرد هست داخل کیس پشت مادربرد بذارم چون باعث بالا رفتن دمای مادربرد میشه اما سیستم قدیمی من پشت مادبردش ابر هست! بالاخره من چیکار کنم؟
2- من همه رو یه جا نخریدم ماشین هم ندارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در همه ی آموزش ها ذکر کرده که بار بدنمو تخلیه کنم اما از زمان خرید مادربرد، از کارتونش زیاد درآوردم و رو دستم گرفتم، مشکلی که نیس؟ ضمن اینکه رو جعبه ی مادربرد نوشته قبل از قرار دادن داخل کیس تستش کنید، میشه قطعات را روی مادربرد نصب کرد و مادربردو روی همون ابر گذاشتو تست کرد؟ واسه تستش فقط اولش که قطعاتو نشون میده کافیه یا ویندوزم نصب کنم؟
مرسی

1-اون ابر نباشه بهتره ولی اگه میگید ابر هست پس چاره ای نیست و مشکلی نداره
2-این که نوشتن بار بدن رو تخلیه کنید درسته و به خاطر این هست که خدایی نکرده زمانی که قطعات رو مثل Cpu دستتون میگیرید انگشتتون زمان برخورد با قطعه برق نداشته باشه ولی زیاد این مشکل پیش نمیاد شما زمانی که دارید سیستم رو اسمبل میکنید پاهاتون رو یک جا ثابت نگه دارید و با احتیاط کامل سیستم رو اسمبل کنید
3-شما میتونید مادربوردتون رو روی جعبش بذارید و قطعات رو مثل Cpu گرافیک و رم هارد و پاور وصل کنید و تست کنید برای تست هم تا قطعات رو نشون میده کافیه
ولی به نظر من اگر تا الان سیستم اسمبل نکردید ریسک نکنید و به یه خدمات کامپیوتری مراجعه کنید تا با خیال راحت سیستمتون اسمبل بشه
موفق باشید

Ali*Reza
03-01-2011, 19:37
من هم چند تا نکته به ذهنم میرسه :
پیشنهاد میکنم که قبل از پیچ کردن مادربورد به کیس ویندوز رو نصب کنید.
اگه فن سی پی یوی خریداری شده ، از قبل خمیر زده شده مراقب باشید تا دستتون بهش نخوره یا به جایی نخوره.
موقع وصل کردن سیمهای پاور ، پاور خاموش باشه.

saeid223
05-01-2011, 11:43
1-اون ابر نباشه بهتره ولی اگه میگید ابر هست پس چاره ای نیست و مشکلی نداره
2-این که نوشتن بار بدن رو تخلیه کنید درسته و به خاطر این هست که خدایی نکرده زمانی که قطعات رو مثل Cpu دستتون میگیرید انگشتتون زمان برخورد با قطعه برق نداشته باشه ولی زیاد این مشکل پیش نمیاد شما زمانی که دارید سیستم رو اسمبل میکنید پاهاتون رو یک جا ثابت نگه دارید و با احتیاط کامل سیستم رو اسمبل کنید
3-شما میتونید مادربوردتون رو روی جعبش بذارید و قطعات رو مثل Cpu گرافیک و رم هارد و پاور وصل کنید و تست کنید برای تست هم تا قطعات رو نشون میده کافیه
ولی به نظر من اگر تا الان سیستم اسمبل نکردید ریسک نکنید و به یه خدمات کامپیوتری مراجعه کنید تا با خیال راحت سیستمتون اسمبل بشه
موفق باشید

من هم چند تا نکته به ذهنم میرسه :
پیشنهاد میکنم که قبل از پیچ کردن مادربورد به کیس ویندوز رو نصب کنید.
اگه فن سی پی یوی خریداری شده ، از قبل خمیر زده شده مراقب باشید تا دستتون بهش نخوره یا به جایی نخوره.
موقع وصل کردن سیمهای پاور ، پاور خاموش باشه.

دسستون درد نکنه
من الان خیلی وقت سیستمو خودم اسمبل کردم
تازه الان جواب منو میدید!!!!!!!!!!!!
نیازی هم به خدمات کامپیوتری نبود
به احتیاط بالا هم نیاز نبود روی فرش این کارو انجام دادم:31:

nh114992
11-01-2011, 14:58
بهتره قبل از نصب قطعات برروي كيس يكبار بيرون از كيس قطعات را بطور دقيق بر روي مادربرد نصب كرده ووينوز نصب شود بعد از نصب ويندوز از صحت كارتهاي صوتي وگرافيك اطمينان حاصل كنيد در صورت اطمينان از سالم بودن. قطعات رانصب نماييد و اصلا" از ابر پشت مادربرد استفاده نكنيد چون فاصله مادربرد از پشت كيس كم مي شود وهم باعث عدم انتقال دماي مادربرد به بيرون مي شود و براي اطمينان از عدم اتصال مادربرد بروي پيچها مي توانيد از واشر پيچ كه رنگ قرمز دارد استفاده كنيد قبل از بستن كامل كيس حتما" كابلهاي متصل به قطعات راچك كنيد اگر فن سي پي يو خمير داشته باشد از زدن خمير مجدد دوري كنيد وهميشه براي وصل كردن قطعاتي كه پورت ساتا دارند كابل ديتا ساتا قفل دار بهتر است موفق باشيد