PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق dual graphic با SLI

lib-lord
11-05-2006, 01:02
ممنون میشم کسی دراین زمینه اطلاعات کافی به من بده !

Mirage
11-05-2006, 15:14
یک نوع کارت های گرافیکی هستند که روی آنها از 2 پردازنده گرافیکی استفاده شده. فکر کنم به این نوع dual graphic میگن، مثلا کارت گرافیک با 2 پردازنده 6600
کارت هایی که دارای 2 پردازنده گرافیکی هستند اصلا مقرون به صرفه نیستند، حالا فلسفه ساختشون چیه من نمی دونم!

SLI به 2 کارت گرافیک روی یک مادربورد میگن.

lib-lord
11-05-2006, 19:35
اجازه بدین بیشتر توضیح بدم :
دو تا مادربرد از گیگا به نام های 8i945 Dual graphic و 8nSLI pro هستند که هر دو ، دو عدد اسلات Pci-Express 16x دارن .
حالا SLI رو گرفتیم چیه ولی این dual graphic ؟

HamidFULL
12-05-2006, 01:45
hasan11 عزيز اشتباه نکن! اسم مادبورد هايی هست که دو تا پرت PCIX دارن ولی SLI نيستن يعنی چيپست اونها از SLI پشتيبانی نميکنه و SLI نميشن
lib-lord عزيز اگه 8nSLI pro رو بگيری ميتونی 2 تا کارت گرافيک بزاری SLI ميشه و مشکلی نداره
ولی اگه dual graphic رو بگيری فقط يه کارت ميتونی بزاری و SLI نميشه

داستان از اين قرار بوده که Gigabyte مياد بورد های ايی با چيپست اينتل 915 و 945 رو ميسازه که از SLI پشتيبانی نميکنن و از NVIDIA ميخواد که برای اونها Driver بنويسه که از SLI پشتيبانی کنه ولی اينتل هم مخالفت ميکنه و NVIDIA هم همينطور چون فروش Chipset SLI که مال NVIDIA هست ميامده پايين و اين بورد ها سر انجام به لا استفاده ميمونن يعنی يه دونه از PCIX هاشون به لا استفاده ميمونه

Mezzo
12-05-2006, 02:14
يه سوال:
در مادربرد DFI LANPARTU NF4 ULTRA-D هم دو پورت PCIe-16x هست ولي چيپست اون NFORCE 4 ULTRA هست
كه از SLI پشتيباني نميكنه . در عين حال بين دو اسلات يكسري جامپر با عنوان SLI و NON SLI هستند.با گذاشتن
جامپرها روي SLI ميشه از اين قابليت استفاده كرد؟

HamidFULL
15-05-2006, 01:06
اينو ببين جوابت اينجاست من ديگه بخوام توضيح بدم سالها طول ميکشه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mezzo
15-05-2006, 02:49
حميد جان دستت درد نكنه. خيلي جالب بود.