PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا میشه مسیر Temporary درایو c رو به یک درایو دیگر تغیر داد؟

mili_k
09-11-2010, 01:55
موقع نصب نرم افزار هایی مثل Office به علت کم حجم بودن درایو C و پر شدن temporary که در درایو C هست با مشکل رو به رو میشم ؛ کسی میدونه چطور میشه مسیر پیش فرض Temp ویندوز رو که در درایو C قرار داره به یک درایو دیگر تغییر داد؟ (ویندوز XP)

++morteza
09-11-2010, 18:40
نمیشه ............:8:

SiyahVash
09-11-2010, 20:48
سلام؛
در رجیستری مسیرهای زیر رو پیدا کنید:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Shell Folders
و
HKEY_CURRENT_USER\Environment
نام پوشه ها و مسیرشون رو می بینید، آدرس پوشه های مورد نیاز رو تغییر بدید؛
قبلش Backup بگیرید حتما.

mili_k
09-11-2010, 21:45
سلام؛
در رجیستری به مسیر زیر برید:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Shell Folders
نام پوشه ها و مسیرشون رو می بینید، آدرس پوشه های مورد نیاز رو تغییر بدید؛
قبلش Backup بگیرید حتما.

اگر فایل هایی که تو مسیر "C:\Documents and Settings\Milad\Local Settings\Temp" هستند رو پاک کنم مشکلی پیش میاد؟ شما یه سر به این مسیر تو سیستم خودت بزن ببین چیزایی که تو این مسیر هستن مهم هستن؟!

jax2
09-11-2010, 21:53
سلام
میشه تغییرش داد
در مورد پوشه ی temp اونجا فایل های غیر ضروری ذخیره میشن و اگه پاکشون کنی مشکلی پیش نمیاد
برای وارد شدن به این پوشه تو run بنویسید %temp%
و اینتر رو بزنید و هر چی هست پاک کنید

در مورد تغیر این پوشه به اینجا برید:
روی my computer کلیک راست کنید و propertise رو بزنید
تو صفحه ی باز شده به منوی advanced برید
پایین صفحه گزینه ی environment variables رو بزنید
توی صفحه ی باز شده تو قسمت بالایی هر دو تا گزینه ی قسمت user variables for X رو که x اسم کامپیوتر هست رو با استفاده از کلید edit تغییر بدین و ok کنید و بعد سیستم رو restart کنید

mili_k
09-11-2010, 22:11
سلام
میشه تغییرش داد
در مورد پوشه ی temp اونجا فایل های غیر ضروری ذخیره میشن و اگه پاکشون کنی مشکلی پیش نمیاد
برای وارد شدن به این پوشه تو run بنویسید %temp%
و اینتر رو بزنید و هر چی هست پاک کنید

یعنی واقعاً این فایل ها مهم نیستند؟ اگه پاک کنم برای اجرا شدن نرم افزار ها مشکل پیش نمیاد؟ 490 مگابایت هستا!

راستی از رجیستری مسیر ها رو عوض کردم ولی بعد از ریستارت وقتی دوباره چک کردم دیدم مسیر ها دوباره برگشته به درایو C ! حالا شما اگر ممکنه بیشتر توضیح بدین در مورد این تغییری که میشه از My Computer داد؛ آخه وقتی edit رو میزنم مسیرش به صورت: "c:\x\x" نیست و به این صورت هست : "%USERPROFILE%\Local Settings\Temp"

SiyahVash
12-11-2010, 01:12
بعد از تغییر مسیر پوشه های Shell از رجیستری باید به صورت دستی هم اونها رو انتقال بدین به همون مسیری که تعریف کردین.
در مورد Environment Variables:
%USERPROFILE% بسته به درایو ویندوز و نام کاربر مسیرش برای ویندوز شناخته میشه، مثلا اگه ویندوزتون تو درایو C باشه و نام کاربرتون (که باهاش Login کردین) Mili باشه، عبارت زیر به جای %USERPROFILE% قرار میگیره:
C:\Documents and Settings\Mili
برای امتحانش میتونید عین همین عبارت رو در Run بنویسید تا ببینید پنجره چه مسیری باز میشه.
در کل شما می تونید مسیر کاملی رو که مورد نظرتونه توی قسمت Variable Value بنویسید.