PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین اثر تاریخی مذهبی از دیدگاه شما (نظرسنجی به ترتیب حروف الفبا)

davy jones
08-11-2010, 12:32
سلام.

به نظر شما بهترین اثر تاریخی مذهبی (اعم از فیلم و سریال) تولید داخل کدوم بوده؟

ابراهیم خلیل الله
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اصحاب کهف

امام علی(ع)

بشارت منجی

تنهاترین سردار

مختارنامه

مریم مقدس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3.jpg&t=1

ملک سلیمان نبی

ولایت عشق

یوسف پیامبر

لطفا نظرات خودتون رو هم به صورت تخصصی نسبت به عوامل زیر بگین:

1- انتخاب بازیگر
2- طراحی دکور
3- لوکیشن های فیلمبرداری شده
4- موسیقی متن
5- تیتراژ
6- دیالوگ ها
7- تطابق واقعی با تاریخ
8- ... (هر فاکتور دیگه ای که مد نظرتونه)

ممنون.:11:

kiarash3500
09-11-2010, 09:04
به نظرم مختارنامه و ملک سلیمان حرفی برای گفتن دارن...

davy jones
09-11-2010, 11:33
ظاهرا سریال مسافر ری رو فراموش کردم بذارم. دوستان در مورد این سریال هم اگه نظری دارن بفرمایند.

مدیران محترم اگه میتونن لطف کنن و نظرسنجی رو ویرایش کنن.
ممنون.

hompoil
11-11-2010, 13:36
اصحاب کهف یه چیز دیگه بود..............................:42:

errmii
11-11-2010, 15:52
مختار نامه و امام علی یه طرف بقیشونم یه طرف دیگه بازم کفه این دو تا کار میرباقری سنگینی می کنه مخصوصا مختارنامه که پخشش هم تازه شروع شده.
ولایت عشق و تنهاترین سردار هم خوب بودن
بشارت منجی و یوسف پیامبر هم که بیشتر در ژانر کمدی بودن تا تاریخی-مذهبی :31: :27:

Greedy
13-11-2010, 14:08
مختارنامه اثری فراتر از یک شاهکار ...

davy jones
13-11-2010, 16:04
به نظر خود منم، مختارنامه تو تاریخ سریالهای ساخته شده در ایران (در همه ی ژانرها) بی نظیره. ایشالله اون دنیا از شفاعت حضرت اباعبدالله (ع) بهره مند بشن. علی الخصوص کسایی که حاضر شدن نقشهای منفی این سریال رو بازی کنن و انصافا هم تا اینجا فوق العاده بازی کردن (فخیم زاده و فرهاد اصلانی)

33505775
13-11-2010, 22:33
واقعا دقت مختارنامه و امام علی از لحاظ ساخت بی نظیره مخصوصا از لحاظ دیالوگی که هیچ کدام از این ها در بعضی موارد رعایت نکردن یک چیزی که من را تو این دو تا سریال ذهنم را مشغول کرده اینه که همه جا را خط کوفی نوشتند و تازه بقیه شان به جز ولایت عشق در مبحث زندگی 12 امام نیستند که

---------- Post added at 10:33 PM ---------- Previous post was at 10:30 PM ----------

در مختارنامه
1- انتخاب بازیگر هم را خوب انتخاب کرده
2- طراحی دکور عالی
3- لوکیشن های فیلمبرداری شده عالی
4- موسیقی متن عالی
5- تیتراژبسیار عالی
6- دیالوگ ها عالی
7- تطابق واقعی با تاریخ بسیار عالی

alonestar69
14-11-2010, 14:05
:10::11:
با سلام و تقدیم ادب و احترام
من به شخصه در ابتدا نظری روی مختارنامه نداشتم اما هر چه بیشتر میگذره و قسمتهای فیلم رو میبینم واقعا بیشتر مجذوب اون میشم و به شخصه گمان میکنم مختارنامه فیلم بسیار زیبایی است و پس از اون فیلم های سریال امام علی ع و ولایت عشق رو میپسندم.
البته سریال یوسف پیامبر هم با همه جوانب کم و بیش از اثرهای ماندگار است اما ساخته های میر باقری واقعا زیباست با انتخاب بازیگرهای توانمند و مطالعه های دقیق و استفاده از صحیحترین منابع و تاثیر گذاری عالی گمان میکنم که مختارنامه اثری بسیار عالی از کار بیرون آید.
هرچند ما داستان مختارنامه را کم و بیش میدانیم اما این فیلم به درک شرایط و فهماندن آن به مخاطب بسیار عالی عمل میکند و اگر به همین روال به روند صعودی فیلم نگاه کنیم به اثری ماورای همه ی اثرها خواهیم رسید خصوصا با استفاده از جلوه های ویژه و دیالوگهای قابل فهم و به صورتی امروزی ولی با همان لحن دیروزی که هم انسان گمان امروزی بودن این اثر را دارد و هم از قدیمی بودن آن خرسند میشود.
در کل تا به پایان این اثر نرسیم نمیتوان مطلق در مورد آن نظر داد ولی تا کنون همه ی امتیاز ها را این اثر داراست امید آنکه سازندگان این اثر اجرشان را از مادر پهلو شکسته ی ابا عبدالله دریافت کنند و همه کسانی که به نبت قربت و درک شرایط قیام ابا عبدالله این فیلم را مشاهده میکنند در پیشگاه خدا دارای اجر و قرب بشوند.
یا علی

moh72
15-11-2010, 14:47
در مختارنامه
1- انتخاب بازیگر هم را خوب انتخاب کرده
2- طراحی دکور عالی
3- لوکیشن های فیلمبرداری شده عالی
4- موسیقی متن عالی
5- تیتراژبسیار عالی
6- دیالوگ ها عالی
7- تطابق واقعی با تاریخ بسیار عالی
با انتخاب بازیگر(نقش اول) موافق نیستم ولی بقیه قسمتا خوب کار کردن

راستی توجه کردین صدا سیما هر سریال 200 بار نشون میده ولی سریال امام علی(ع) رو فقط یکبار نشون دادن بنظر من بخاطره اینه که موضوش حکومت داری بود:13:

hamid_diablo
17-11-2010, 18:09
1.سریال امام علی
2.مختار نامه
3.ولایت عشق

IaHM
22-11-2010, 14:12
فیلم مریم مقدس هنوز توی ذهنمه !
نمیتونم بگم مثلا فلان چیز دلیل برتریشه چون اثری بود که در کل زیبا بود !
فضایی که ایجاد شده بود توی فیلم خیلی جالب بود !

piremard
22-11-2010, 14:32
ابن سینا
روز واقعه
ماجرای حضرت صالح

Hasan.M
22-11-2010, 14:39
ابن سینا
روز واقعه
ماجرای حضرت صالح
خوب شد گفتی !
ابن سینا فیلمش به نظر من خوب بود ولی از نظر مالی معلوم بود که اصلا روش سرمایه گذاری نکردن ! وگرنه ابن سینا باید یه سریال 900قسمتی ازش میساختن ! داستان زندگیش خودش یه تاریخه .
درضمن اینجا چرا گزینه ی ابن سینا نداریم!

davy jones
22-11-2010, 15:49
ابن سینا
روز واقعه
ماجرای حضرت صالح

با کمال احترام ولی سریال ابن سینا که خیلی تو حیطه ی آثار مذهبی قرار نمیگیره پیرمرد جان!! چون در اون صورت باید مثلا سریال نردبام آسمان رو هم تو این لیست بگنجونیم.

ولی با روز واقعه موافقم که از نظر خودم هم جا موند.:13:
ماجرای حضرت صالح رو هم اصلا یادم نمیآد که چی بود؟ یعنی یه بار یه انیمیشن دیدم که در رابطه با این داستان قرآنی بود ولی تا حالا ازش فیلم و سریال تولید داخلی ندیدم. ممکنه چند تا عکس از حال و هوای اون سریال بذاری؟؟

و درخواست آخر اینکه اگه ممکنه تو لیست نظرسنجی گزینه های روز واقعه و ماجرای حضرت صالح و مسافر ری رو هم اضافه کنین. (البته اگه دسترسی شما مثل من محدود نیست!)

موفق باشین.
89/9/1

سونامی
22-11-2010, 15:53
فــــــــــــــــــــــــ ــــــیلـــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــم امـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــام عـــــــــــــــــــلی (ع)

و حــــــــــــــــــــــــ ــضرت یوســــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــف

davy jones
22-11-2010, 16:58
سلام.

به نظر شما بهترین اثر تاریخی مذهبی (اعم از فیلم و سریال) تولید داخل کدوم بوده؟

لطفا نظرات خودتون رو هم به صورت تخصصی نسبت به عوامل زیر بگین:

1- انتخاب بازیگر
2- طراحی دکور
3- لوکیشن های فیلمبرداری شده
4- موسیقی متن
5- تیتراژ
6- دیالوگ ها
7- تطابق واقعی با تاریخ
8- ... (هر فاکتور دیگه ای که مد نظرتونه)

ممنون.:11:

دوستان، لطفا تو این قسمت هم شرکت کنین.
از شنیدن نظرات کارشناسی شما خوشحال خواهم شد.

موفق باشین.
89/9/1

piremard
22-11-2010, 18:32
با کمال احترام ولی سریال ابن سینا که خیلی تو حیطه ی آثار مذهبی قرار نمیگیره پیرمرد جان!! چون در اون صورت باید مثلا سریال نردبام آسمان رو هم تو این لیست بگنجونیم.

ولی با روز واقعه موافقم که از نظر خودم هم جا موند.:13:
ماجرای حضرت صالح رو هم اصلا یادم نمیآد که چی بود؟ یعنی یه بار یه انیمیشن دیدم که در رابطه با این داستان قرآنی بود ولی تا حالا ازش فیلم و سریال تولید داخلی ندیدم. ممکنه چند تا عکس از حال و هوای اون سریال بذاری؟؟

و درخواست آخر اینکه اگه ممکنه تو لیست نظرسنجی گزینه های روز واقعه و ماجرای حضرت صالح و مسافر ری رو هم اضافه کنین. (البته اگه دسترسی شما مثل من محدود نیست!)

موفق باشین.
89/9/1
سلام
اگر با فلسفه اسلامی آشنا باشید سینمای فلسفی ابن سینا و ملاصدرا ، شیخ اشراق ، شیخ بهایی ، غزالی ، ابوریحان و ... همگی آثار مذهبی شناخته می شند .
ابن سینا از مشاهیر بنام فلسفه شناخته می شه که متاسفانه کتابها و آثارش تنها در غرب ارزش دارند !

ویرایش :
ماجرای حضرت صالح و شترش که از معجزات تاریخ بحساب می آد که مردم در مقابل او ستیزه کردند و به عذاب گرفتار شدند در قرآن کریم آمده . یادمه فیلم این ماجرا در نمایشی تله-تیئاتر سورئالیستی اجرا می شد که در اون شیطان و عناصر بد و نیک بقدری افسار گسیخته در بطن نمایش وارد می شدند که من رو دچار تشویش خاطر کرد ! بسیار فیلم کم خرج و جالبی بود . بخصوص داستان واقعی حضرت صالح (ع) که خیلی عجیبه .

در مورد ویرایش تاپیک با مدیر انجمن در میان بگذارید . من انجام نمی دم :46:

Greedy
29-11-2010, 11:15
قسمت به قسمت به شاهکاربودن مختارنامه بیشتر پی میبریم

vahidgame
29-11-2010, 14:08
حالا جدا مختارنامه این قدر عالیه؟ :31:
از نظر کارگردان و بازیگر که خیلی عالیه
ولی من چون کامل ندیدم فعلا نمی تونم در موردش نظر بدم ولی از سریال هایی که تا حالا دیدم این دو تا واقعا عالی بودن:
اصحاب کهف
امام علی

اصحاب کهف رو که فکر کنم 200 بار دیدم :31: ولی با این حال بازم برام قشنگه
بقیه گزینه ها خوبن ولی یه سری هاشون مثل حضرت یوسف به قول دوستمون توی ژانر طنز هستن :31:
نمی دونم چرا این سریال این قدر طرفدار داشت. حیف این بودجه که به این سریال دادن بعد سریالی که سطحش خیلی بالاتره رو بهش بودجه نمیدن مردم باید برن اونو بخرن

hamid.5574
04-12-2010, 01:02
فیلم امام علی واقعا عالی بود چه از نظر تاریخی از نظر موسیقی از نظر موظوع. ازنظر بازیگر نمیشه گفت بازیگرای مشهوری انتخاب شدن چون فیلم اونقد خوب بود که اون بازیگرا مشهور شدن.ملک سلیمان از نظر موسیقی فیلم برداری موضوع کارگردانی خوبه ولی از نظر فیلم نامه ضعیفه و میشد بهتر روایت بشه.یوسف پیامبر هم خوب بود .مختارنامه بازیگرای عالی فیلمنامه وکارگردانی عالی داره برخلاف نظر یکی از دوستا بازیگر نقش اول هم خیلی خوبه-

pcforlife
05-12-2010, 13:00
تو نظرسنجی فقط به شاهکار میرباقری یعنی سریال امام علی (ع) رای دادم! کسایی که این سریال رو دیدن، میدونن چرا لقب شاهکار رو به این اثر میدم...:20:
نظرم راجع به گزینه های دیگه:

ابراهیم خلیل الله: یه فیلم سینمایی فوق العاده ضعیف که هیچ چیز برجسته و مثبتی نداشت...
اصحاب کهف (همون مردان آنجلس): اثر به مراتب قوی تر و تاثیر گذارتر از جناب سلحشور...
بشارت منجی: کلا سریالی با محتوای تاریخی و هدفی معاصری!! طبیعتا ساخت هر اثر بر میگرده به طرز تفکر کارگردانش! (هرچند یادمه اوایل پخشش از نوع فیلمبرداریش و طراحی صحنش تو فضاهای باز خیلی خوشم اومده بود...)
تنهاترین سردار: یادمه همزمان با امام علی (ع) پخش میشد! چیز زیادی ازش در خاطرم نیست! ولی به نظر میرسه اثر قوی ای در زمان خودش بوده! ضمن اینکه مثه ایکه این کار فخیم زاده توقیف هم شده! چرا، نمیدونم...
مختارنامه: تا به اینجا فوق العاده بوده! اما چون در حال پخشه بهش رای ندادم.
مریم مقدس: اثری خوب ار بحرانی و به مراتب خوب تر نسبت به فیلم های تاریخی آب دو خیاری ای که اخیرا می سازند.
ملک سلیمان نبی: فقط جلوه های ویژش ارزشمند بود و الا نصف مریم مقدس هم نبود!
ولایت عشق: اثری قوی از مهدی فخیم زاده.
یوسف پیامبر: کاش پشت این همه خرجو مخارج کارگردان قویتری زیست می کرد!!
روز واقعه: یکی از فیلم های مورد علاقه من! هنوز بازی های کوتاه مرحوم پناهی و فتحی از خاطرم نرفته...
مسافر ری: متاسفانه این اثر میرباقری رو ندیدم...
ماجرای حضرت صالح: ندیدمش... کارگردانش کیه؟! کیــــه!!:31:
یاعلی:11:

.SA33D.
05-12-2010, 14:43
کارهای میر باقری واقعا توی ژانر تاریخی مذهبی وزن بیشتری نسبت به بقیه دارن،مخصوصا از نظر فیلمنامه و دیالوگ ها و ریتم داستان..خصوصا سریال امام علی(ع).مختارنامه هم که حسابی گرفته.
از بین بقیه ی کارها مریم مقدس و روز واقعه هم در حد قابل قبولی بودند.
و متاسفانه ملک سلیمان رو ندیدم هنوز.

davy jones
05-12-2010, 15:52
ماجرای حضرت صالح: ندیدمش... کارگردانش کیه؟! کیــــه!!:31:
والا من هم سراغ ندارم چنین فیلمی ساخته شده باشه. منتها چون یکی از دوستان گفتند، من هم از مدیرا خواهش کردم که این اثر رو هم تو لیست اضافه کنن.

دوستان هر کسی از این سریال اطلاعاتی، عکسی، چیزی داره لطفا بذاره:11:

موفق باشین.
89/9/14

hirondelle
05-12-2010, 16:22
کارهای میر باقری واقعا توی ژانر تاریخی مذهبی وزن بیشتری نسبت به بقیه دارن،مخصوصا از نظر فیلمنامه و دیالوگ ها و ریتم داستان..خصوصا سریال امام علی(ع).مختارنامه هم که حسابی گرفته.

دقیقا ،یه سر و گردن بالاتره

Old_Chater
09-12-2010, 21:39
ملک سلیمان...

ALI-17
05-01-2011, 05:55
مختارنامه... چون داستانش به عاشورا و کربلا و امام حسین (ع) ربط داره!

N.I.M.A _ P30
05-01-2011, 22:57
مختارنامه از هر لحاظی بهتره.

Ezel
06-01-2011, 11:45
به نظرم معصومیت از دست رفته ی میرباقری هم میتونست در این فهرست باشه :46:

M A M M U T
11-01-2011, 11:40
ابراهیم خلیل الله: خوب نبود.یه جوری بود....
اصحاب کهف (همون مردان آنجلس): قشنگ بود.یادش بخیر بچه بودم که اینو میداد...همیشه هم اعصابم از این اصحاب کهف خورد میشد که چرا درست و حسابی ماجرا رو واسه یکی توضیح نمیدن؟؟؟
بشارت منجی: افتضاح.....
تنهاترین سردار: ندیدم یا یادم نیست کدومه
مختارنامه: خوبه اما خیلی ازش سو استفاده ی سیاسی میشه.بهتره بذارن که یه اثر تاریخی بمونه.
مریم مقدس: خیلی خوب نبود....
ملک سلیمان نبی:من ندیدم اما به نظر میرسه که یه کار سفارشی باشه....بامقاصد 30 یا 30.دقت کنید الآن خیلی وقته رو پرده س....
ولایت عشق:یادم نیست کدومه.اگه منظورتون فیلم امام رضاست اونم قشنگ بود....
یوسف پیامبر: افتضاح.... یعنی بیشتر به رابطه با زلیخا پرداخته بود تا خود پیامبر....
روز واقعه: ندیدم
مسافر ری: افتضاح
ماجرای حضرت صالح:اینم ندیدم
امام علی که خیلی زیبا بود.با اون امکانات کم خیلی سریال زیبایی ساختن... من از مالک اشتر خوشم میومد...

davy jones
11-01-2011, 12:45
ابراهیم خلیل الله: خوب نبود.یه جوری بود....
اصحاب کهف (همون مردان آنجلس): قشنگ بود.یادش بخیر بچه بودم که اینو میداد...همیشه هم اعصابم از این اصحاب کهف خورد میشد که چرا درست و حسابی ماجرا رو واسه یکی توضیح نمیدن؟؟؟
مختارنامه: خوبه اما خیلی ازش سو استفاده ی سیاسی میشه.بهتره بذارن که یه اثر تاریخی بمونه.
مریم مقدس: خیلی خوب نبود....
ملک سلیمان نبی:من ندیدم اما به نظر میرسه که یه کار سفارشی باشه....بامقاصد 30 یا 30.دقت کنید الآن خیلی وقته رو پرده س....
یوسف پیامبر: افتضاح.... یعنی بیشتر به رابطه با زلیخا پرداخته بود تا خود پیامبر....
امام علی که خیلی زیبا بود.با اون امکانات کم خیلی سریال زیبایی ساختن... من از مالک اشتر خوشم میومد...

چقدر افکار شما حول مسائل سیا 30 میگرده :31: فیلمهای خیلی زیاد دیگه ای هم بودن که مدت زیادی رو پرده موندن. دلیلش هم این بود که خرج و مخارج ساخت فیلمشون از تو فروش هنوز به طور کامل در نیومده بود و مجبور بودن حداقل برای ضرر نکردن، هر چه میتونن این فیلم رو بیشتر بفروشن. ملک سلیمان هم به نظرم از همین قاعده مستثنا نیست.

موفق باشین.
89/10/21

jomong666
12-01-2011, 13:03
مختارنامه + امام علی

از همه بهتر بودند .

M A M M U T
13-01-2011, 00:15
چقدر افکار شما حول مسائل سیا 30 میگرده :31: فیلمهای خیلی زیاد دیگه ای هم بودن که مدت زیادی رو پرده موندن. دلیلش هم این بود که خرج و مخارج ساخت فیلمشون از تو فروش هنوز به طور کامل در نیومده بود و مجبور بودن حداقل برای ضرر نکردن، هر چه میتونن این فیلم رو بیشتر بفروشن. ملک سلیمان هم به نظرم از همین قاعده مستثنا نیست.

موفق باشین.
89/10/21
:31:آخه همه چیز تو ایران سیاسیه از تلویزیون گرفته تا بودجه ی اکثر فیلم ها:دی
راستی ملک سلیمان 5 ملیارد براش خرج شده.1.5 ملیاردش از تهران دومده.برفرض 3.5 ملیارد هم از شهرستان(عمرا:دی)هنوز خرج خودش رو هم در نیاورده:دی

davy jones
13-01-2011, 01:18
:31:آخه همه چیز تو ایران سیاسیه از تلویزیون گرفته تا بودجه ی اکثر فیلم ها:دی
راستی ملک سلیمان 5 ملیارد براش خرج شده.1.5 ملیاردش از تهران دومده.برفرض 3.5 ملیارد هم از شهرستان(عمرا:دی)هنوز خرج خودش رو هم در نیاورده:دی
خب، برادر عزیز! خودت که داری میگی دیگه ...:31: بیخودی بحث رو سیا 30 ش نکن.
ولی اینکه ملک سلیمان رو به سفارش معاونت سینمایی وزارت ارشاد ساختند رو قبول دارم که البته خیلی چیز بدی هم نیست. چون اینجور اثرهای تاریخی مذهبی، کارهایی نیست که هر تولیدکننده ای از پسش بر بیاد:46:

موفق باشین.
89/10/23

Reza31001
14-01-2011, 22:42
تو اینکه مختارنامه یه جورایی تکه شکی نیست ولی مختار در شرایطی ساخته شده که شرایط فیلم سازی خیلی بهتر شده منظورم پیشرفت تکنولوژیه

به هر حال فیلمایی مثل اصحاب کهف ولایت عشق حضرت مریم هم به نظرم فوق العاده بودن

Greedy
15-01-2011, 10:10
تو اینکه مختارنامه یه جورایی تکه شکی نیست ولی مختار در شرایطی ساخته شده که شرایط فیلم سازی خیلی بهتر شده منظورم پیشرفت تکنولوژیه

به هر حال فیلمایی مثل اصحاب کهف ولایت عشق حضرت مریم هم به نظرم فوق العاده بودن
سریال یوسف پیامبر هم تو همین زمان ساخته شده ولی اون کجا مختارنامه کجا
مختارنامه از هر نظر بی نظیره

playstation 3
23-01-2011, 14:21
فقط ملک سلیمان نبی

playstation 3
23-01-2011, 14:28
ابراهیم خلیل الله: خوب نبود
اصحاب کهف (همون مردان آنجلس): قشنگ بود.
مختارنامه: خوبه
مریم مقدس: ندیدم
ملک سلیمان نبی:عالی بود بهترین فیلم ایرانی و حتی خاور میانه بود
یوسف پیامبر: افتضاحبود بیشتر طنز بود!
امام علی که خیلی زیبا بود.

ABEL
24-01-2011, 15:51
منم با مختار نامه موافقم

DJ POLESTAR
24-01-2011, 16:59
بیشترشان را دیده ام اما هیچ کدام را نپسندیده ام، کلهم از سریال های ساخت وطنی مخصوصا تاریخی نفرت دارم!!!

M . Sayid
24-01-2011, 18:05
چرا فقط داخلی ؟؟؟

محمد رسول الله که واقعا عالیه
آهنگ برنادت هم قشنگ بود

من از فیلم سفیر خوشم میاد گه تو گزینه ها نیست !!

در ضمن سینمایی و سریال رو هم قاطی گذاشتی !!

molaali
26-01-2011, 11:04
مختار نامه و امام علی(ع).

davy jones
26-01-2011, 11:51
چرا فقط داخلی ؟؟؟

محمد رسول الله که واقعا عالیه
آهنگ برنادت هم قشنگ بود

من از فیلم سفیر خوشم میاد گه تو گزینه ها نیست !!

در ضمن سینمایی و سریال رو هم قاطی گذاشتی !!

خب، این تصمیم بنده بود که آثار تولید داخل رو از نگاه شما بسنجم. شما در صورتی که تمایل دارین یه نظرسنجی جدید برای کلیه آثار تاریخی ساخته شده در جهان بذارین.

+

فیلم سفیر رو بنده تا حالا ندیدم. میشه یکم بیشتر در موردش توضیح بدین؟ کارگردانش کیه؟ چه سالی ساخته شده؟ موضوعش چیه؟ چند تا اسکرین شات هم قرار بدین از این فیلم.

+

بالاخره بعضی از آثار تاریخی-مذهبی در غالب فیلم بودند و برخی در غالب سریال. به نظرم نمیشد به خاطر اینکه فقط روی فیلم تکیه کنیم، از آثار سریالی چشم بپوشیم و بالعکس.

موفق باشین.
89/11/6

bushido
26-01-2011, 15:19
ولی davy jones جان فکر کنم خیلی ها از جمله خودم ملک سلیمانو هنوز ندیدن واسه همین بهش رای ندادن

davy jones
26-01-2011, 15:21
ولی davy jones جان فکر کنم خیلی ها از جمله خودم ملک سلیمانو هنوز ندیدن واسه همین بهش رای ندادن
منم هنوز ندیدم. ضمن اینکه مثلا مختارنامه رو هم هنوز هیچ کس کامل ندیده. ولی خیلی ها بهش رای دادن.:8:

bushido
26-01-2011, 15:30
منم هنوز ندیدم. ضمن اینکه مثلا مختارنامه رو هم هنوز هیچ کس کامل ندیده. ولی خیلی ها بهش رای دادن.:8:
آره ولی مختارنامه یه شاهکار از داوود میرباقریه از از آهنگ تیتراژ شروعش گرفته تا نحوه ساختش و.... من خیلی نگاهشم نمی کنم ولی بازم سریال مذهبیه جالبیه
کاشکی یه روز واسه تمدن خودمونم فیلم میساختن

davy jones
26-01-2011, 15:58
آره ولی مختارنامه یه شاهکار از داوود میرباقریه از از آهنگ تیتراژ شروعش گرفته تا نحوه ساختش و.... من خیلی نگاهشم نمی کنم ولی بازم سریال مذهبیه جالبیه
کاشکی یه روز واسه تمدن خودمونم فیلم میساختن
فکر کنم که فیلمها و سریالهای نسبتا زیادی از زمان صفویان و خوارزمشاهیان ساخته شده. البته فکر کنم منظورتون ایران زمان ساسانیان و ماقبل بود :31: خب ایشالله اونها هم به زودی زود ...:20:

موفق باشین.
89/11/6

bushido
26-01-2011, 16:11
فکر کنم که فیلمها و سریالهای نسبتا زیادی از زمان صفویان و خوارزمشاهیان ساخته شده. البته فکر کنم منظورتون ایران زمان ساسانیان و ماقبل بود :31: خب ایشالله اونها هم به زودی زود ...:20:

موفق باشین.
89/11/6
بیشتر فیلما فکر کنم ماله زمان قاجار بوده اونم می خواستن پادشاهان ظالم رو نشون بدن
واسه کوروش و داریوش چی
فیلم رستمو هم که مذهبیش کردن

pcforlife
26-01-2011, 16:17

همون بهتر که ندیدینش! جای نقدش اینجا نیست! ولی خیلی کلی بخوام بگم، به جز جلوه های ویژش چیزه خاصی نداره!:20: البته کارگردانش بدون اینکه خودش بفهمه، درون مایه طنزی هم بهش داده!! تو یه سری از صحنه هاش کل سینما میزدن زیر خنده!!:31:

Majid-6120
26-01-2011, 17:02
سلام

به نظر من در صدر جدول مختار نامه با کلی امتیاز بالاتر از بقیه قرار داره !

بعد از اونم امام علی !

البته بعضی فیلم ها هم از لحاظ بعضی چیزای خاص واقعا خوب بودند ؛ مثلا :

- مریم مقدس انتخاب بازیگر خوبی داشت به نظر من !

- ملک سلیمان کلاس کاریش خیلی بالا بود ولی خود فیلمش چندان مثه ظاهرش قشنگ نبود !

- لوکیشن های یوسف پیامبر از لحاظ زیبایی خیلی خوب بودند !

ماجرای حضرت صالح کدوم بود ؟ یادم نمیاد ! اصلا هم رای نیاورده بیچاره ! : دی

mmiladd
26-01-2011, 17:02
هيچ كدام...!

davy jones
26-01-2011, 17:28
هيچ كدام...!

سایر (لطفا نام اثر مورد نظر خود را ذکر کنید)

به نظرتون کدوم سریال تاریخی-مذهبی تولید داخل تو این لیست نیست که از بقیه بهتره؟

MCSE MAN
27-01-2011, 10:49
والا من برعكس دوستان زياد از مختارنامه خوشم نيومد. مخصوصا از صحنه هاي جنگش و همينطور وقايع كربلاش
ولي بازي يه سري از بازيگراش عاليه مخصوصا رضا كيانيان كه محشره
در كل سريال امام علي (ع) يه چيز ديگه بود

mmiladd
27-01-2011, 11:00
به نظرتون کدوم سریال تاریخی-مذهبی تولید داخل تو این لیست نیست که از بقیه بهتره؟

اصلا كلا تا به حال سريال تاريخي نديدم كه به دلم بشينم...!:5:

davy jones
27-01-2011, 23:12
اصلا كلا تا به حال سريال تاريخي نديدم كه به دلم بشينم...!:5:
یعنی نمیتونین از بین بد و بدتر تو ذهنتون یکی رو انتخاب کنین:31:

pcforlife
04-02-2011, 23:42
راستی حمید جون! به نظرسنجی میشه فیلم ایوب پیامبر به کارگردانی جناب سلحشور رو هم اضافه کرد... من یه تیکه جزئی ای رو ازش یادمه... اگه اشتباه نکنم چند وقت پیش هم تی وی پخشش کرده بود...:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

jomong666
05-02-2011, 00:44
به نظر من : امام علی - مختار - ولایت عشق

ملک سلیمان رو جدیدن دیدم . اصلن خوشم نیومد . خیلی مسخره بود .

pcforlife
05-02-2011, 00:54
به نظر من : امام علی - مختار - ولایت عشق

ملک سلیمان رو جدیدن دیدم . اصلن خوشم نیومد . خیلی مسخره بود .
اینا رو یه بار گفتید!!

مختارنامه + امام علی

از همه بهتر بودند .

davy jones
05-02-2011, 22:11
راستی حمید جون! به نظرسنجی میشه فیلم ایوب پیامبر به کارگردانی جناب سلحشور رو هم اضافه کرد... من یه تیکه جزئی ای رو ازش یادمه... اگه اشتباه نکنم چند وقت پیش هم تی وی پخشش کرده بود...:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ممنون حسین جان، ولی آدرسی که گذاشتین باز نمیشه :41:
============
ویرایش:

الان باز شد. دستت درد نکنه حسین جان. به همکارا و ناظرای این بخش باید پیام خصوصی بدم تا بیان درستش کنن. از حیطه ی اختیارات من خارجه.:20:

موفق باشین.
89/11/17

Erfan64
05-02-2011, 22:37
گزینه سایر

Lt.Ali
28-02-2011, 19:21
امام علی(ع) رو واقعاً دوست دارم . یکی از معدود آثـار مذهبـی هست کـه دیدم . . .

ممنون از نظـر سنجـی ...

fire159
07-03-2011, 12:15
هیچ کدوم رو ندیدم چون ارزش دیدن نداشتن .

غیر از یکی
اون که در مورد عیسی مسیح بود واقعا" روم تاثیر گذاشت . فکر کنم بشارت منجی بود اسمش !

aref16
09-03-2011, 11:45
یوسف پیامبر خیلی پیامبر خیلی خوب بود

مردم هم خوب ازش استقبال کردن

Greedy
09-03-2011, 17:23
یوسف پیامبر خیلی پیامبر خیلی خوب بود

مردم هم خوب ازش استقبال کردن
داستانش قشنگ بود و همه شنیده بودن هر کسی میساخت نگاه میکردن سلحشور بدتر خراب کرد بیشتر براش جوک و sms میساختن

h-blade
09-03-2011, 23:40
اول اصحاب کهف که کلا تو زمان خودش یه سرو گردن از بقیه سریال ها بالاتر بود و هنوزم واسه من جذابیت داره بعد مختارنامه به خاطر

ساخت حرفه ای و اکشنش و بعدش مریم مقدس به خاطر فضای فوق العادش که با مخاطب به شدت ارتباط برقرار میکرد

sara111369
13-03-2011, 23:28
مختارنامه:40:

yuseph
20-05-2011, 15:48
اولی مختارنامه.
دومی امام علی (ع).
باقی کارها پراز مشکل ونقصان هستن.در وصفشون همین بس که اقبال چندانی ازشون نکردن.

Sayam
20-05-2011, 16:55
مختارنامه برای ما که شیعه هستیم...
+
امام علی
+
ولایت عشق
+
مریم مقدس با بازی خوب شبنم قلی خانی
+
جابربن حیان هم عالی بود
+
:46:

یوسف پیامبر خوب ساخته نشده بود... در انتخاب بازیگرا هم خیلی خیلی ضعیف بودند...

و این رو هم بگم که عنوان تاپیک رو خیلی بد انتخاب کردین به خاطر همین من تا حالا اینجا نیومده بودم و گرنه من از طرفداران فیلم های مذهبی ام....

Big-Boss
20-05-2011, 17:23
سریال امام علی یه چیز دیگه بود.
از تیتراژ تا بازیها با امکانات زمان خودش از تمام آثار بعدی واقع گرایانه تر بود.
بعد از سریال امام علی به نظرم همه از دم مصنوعی میان به راحتی میتونی وجود دوربین رو روبروی بازیگر حس کنی.

Sayam
21-05-2011, 23:45
به نظرتون کدوم سریال تاریخی-مذهبی تولید داخل تو این لیست نیست
جابربن حیان، تو پست قبلیم هم گفتم... خیلی هم قشنگ بود...
+
مسلم بن عقیل، اینو ندیدم.. چند ماه بعد زمان یوسف پیامبر شروع شد...

Sayam
22-05-2011, 12:29
سلام.
ببخشید که این چند پست اخیر همش از من شد... آخه متاسفانه من این تاپیک رو خیلی دیر کشف کردم؛ دلیلش هم انتخاب عنوان نه چندان معرفش بود...
....
بگذریم اومدم یه پیشنهاد خیلی خوب به علاقمندان به آثار مذهبی بکنم...

اگر ساکن مشهد هستین و یا اگر به مشهد مقدس اومدین... حرم - صحن جمهوری اسلامی - دارالقرآن کریم- روبروی دارالقرآن یه جایی هست که همیشه جلسات فرهنگی و مذهبی برگزار میکنند (نشست هم اندیشی در مورد مسایل اجتماعی و دینی، طرح مسایل شرعی، ارایه ی خدمات مشاوره ای و....) اونجا یه غرفه ای هم داره که خدمات کامپیوتری ارایه میده... و از اونجا میتونید فیلم و سریال های مذهبی رو به صورت رایگان ببینید...
.... حرم رفتین ما رو هم دعا کنید...