PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تجربیاتی که داشتید و می تونه به بقیه توی زندگی کمک کنه اینجا بیان کنید(نقل قول ممنوع)

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21

ehsan_iace
24-03-2014, 19:42
تو مهمانیها و رفت و امدها گیر ندید که چرا فلانی مجرده و ازدواج نمیکنه

تو مهمانیها و رفت و امدها گیر ندید که چرا فلانی ازدواج کرده و بچه‌دار نمیشه

زندگی خصوصی هرکس فقط و فقط به خودش مربوطه

Mo5tafa
26-03-2014, 17:11
- توی مهمونی ها درباره ی مشترکاتتون صحبت کنید و اگر سر موضوعی اختلاف نظر دارید سمت اش نرید، قراره چند دقیقه فامیل رو ببینید و لذت ببرید پس با بحث های چالشی اون رو تلخ نکنید!
- همچنین اگر درباره ی کسی بدگویی داشت میشد شما خوبی هاش رو بگید یا بحث رو عوض کنید، نذارید جمع تون خراب بشه و انرژی منفی بهتون برسه
- اگر چیزی بهتون تعارف کردند و نمیخوردید و صاحب خونه داشت اصرار میکرد خب شما بردارید بزارید توی ظرفتون ولی نخورید، اینجوری بهتره تا روی صاحبخونه رو زمین بندازید
- هرچند صاحبخانه تعارف میکنه اما زیاد مهمونی رو طول ندید، عید شرایط فرق داره، البته خیلی سریع هم بلند نشید که به صاحبخانه بر بخوره
- اگر نهار یا شام دعوت هستید دیر نکنید تا شبیه رفتن به رستوران باشه، محترمانه نیست دقیقا موقع صرف غذا تشریف ببرید.
- خانم atghia هم فرمودند من هم تاکید میکنم، به کوچکترها عیدی بدید، این کار خیلی اونها رو خوشحال میکنه و همیشه توی یادشون خواهد موند.

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-03-2014, 08:39
سلام .
برنج و نانِ زیادیِ تویِ سفره رو تویِ کیسه پلاستیک سر بسته نگه ندارین چون زود کپک میزنه و خراب میشه .
بریزینش توی یک کارتونِ سر باز یا کیسه ی بزرگ که سرش کاملاً باز هست .
زود خشک و بی آب میشه و دیگه کپک نمیزنه و خراب نمیشه . سر کیسه هم همیشه باز باشه .

این نان و برنجهای خشک رو میبرند برای خوراکِ دام و مرغ و خروس پس اگر سالم و کپک نزده باشه خیلی خیلی بهتره .
اگر هم خودتون مرغ و خروس یا دام دارین , با این روش میتونین ماهها بدونِ کپک زدنش انبارش کنین و موقع استفاده یا بکوبینش و خُرد و پودرش کنین یا بریزین توی کمی آب تا خیس بخوره و نرم بشه .
================================================== ==

خودتون هم اگر خواستین برای مدت طولانی نان رو نگه دارین و فریزر و یخچال هم ندارین , بهترین کار گذاشتن نان زیر یک پارچه ی نخی تمیز یا درونِ کیسه ی پارچه ای تمیز هست تا زود خشک و بی آب بشه بدونِ اینکه گرد و خاک بشینه روش .
وقتی کاملاً خشک بشه تا ماهها میمونه و کپک نمیزنه و خراب نمیشه .
موقع مصرفش هم اگر از خوردنِ نان خشک شده خوشتون نمیاد , یکی دو ساعت قبل از خوردنش بهش آب بزنین ( با دست یا آب پاش تمیز ) تا نرم بشه .
نان هر چه نازک تر باشه زودتر خشک میشه و مدت بیشتری میشه انبارش کرد بدون یخچال و فریزر . اگر دقت کرده باشین , نان از کناره هاش که ضخیم هست کپک میزنه چون آب زیاد داره و کپکها سریع رشد میکنند اونجا .

موقع مصرف هم وقتی نازک باشه با کمی آب زود خیس میخوره و نرم میشه .

M.H star
02-04-2014, 20:18
هر وقت چیزی میرید بهترینشو بخرید وهر وقت کاری میکنید به بهترین وجه انجامش بدید تا بعد ها پشیمون نشید.

Atghia
02-04-2014, 20:25
اگه یک دوستی داشتید دیدید که مدام شغلش رو عوض میکنه محل زندگیش رو عوض میکنه بدونید طرف ثبات نداره تنوع طلبه! پس روی دوستی باهاش زیاد سرمایه گذاری نکنید چون خیلی گرون تموم میشه براتون ، خیلی

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-04-2014, 09:14
سلام
برای اینکه یک کار رو به نحو احسن انجام بدین به این چیزها احتیاج دارین :
علم و دانش و اطلاعاتِ کافی
داشتنِ ابزارهای لازم
داشتنِ وقتِ کافی برای انجام کار
داشتن عشق و علاقه
داشتنِ وجدانِ کاری
دقت که از عشق و علاقه و وجدانِ کاری سرچشمه میگیره .
رعایتِ نظم و ترتیب در انجام مرحله های مختلفِ اون کار

رعایتِ نکاتِ ایمنی از ابتدا تا انتها .

s_paliz
11-04-2014, 02:21
کلا همیشه سعی کنید چند تا گزینه روی میز داشته باشید!

doit
11-04-2014, 06:06
مراقب باشید

اقداماتیمثبتی که در زندگی انجام میدید آدمای حسود زیادی ممکنه تو کاراتون دخالت کنن
یا با شما مخالفت کنن - بهشون اعتنا نکنید

+ f.a.r.i
11-04-2014, 09:40
دوستان
هنگام دعوا با نزدیکان یا بحث و گفتگو همیشه سعی کنید خودتون رو کنترل کنید و حرف هایی به زبون نیارید که بعددن اگر اشتی کردید یا دوباره با هم رودرو شدید روتون نشه با طرف مقابل حتی بایستید !!!!!!:n16:

doit
13-04-2014, 00:43
برای ماندگاری بهتر نان

همیشه نون رو که میخرید اول چند دقیه بذارید جدا ازز هم باشن و بهم نچسبونید (تا عرق نکنه)
بعد از چند دقیه داخله بغچه یا پارچه نگهداری کنید-(عمر ماندگاریش دو برابر میشه)
- هیچوقت نون رو توی سفره - نایلون و مشما نگهداری نکنید چون باعث رطوبت میشه
و باعث میشه نون زودتر کپک بزنه - با این روش تا حد زیادی از اصراف جلوگیری میشه .

COD MW3
14-04-2014, 07:24
تروخدا هر وقت رفتید پمپ بنزین خودتون بنزین بزنید..به خانواده و همه فامیلتون هم بگید.....از من چند بار دزدی کردن....

ببین نازل رو میزارن قطع وصلی میزنن هوا میره جای بنزین...یهو میبینی 10 هزار تومن پول هوا دادید...

همین الان از پمپ بنزین خیابون پیروزی تهران اومدم خونه...بهش گفتم بده خودم بزنم گفتش این فن داره بعد سریع 4 بار قطع وصلی زد 3-4 لیتر هوا شد 3 هزار تومن دزدی کرد..همونجا بهش گفتم هوا زدی ..داشت سکته میکرد ا زترس...

خلاصه ..خودتون بنزین بزنید یک تیکه هم بزنید ا زوقتی نازل رو میزارید و شاستیش رو نگه میدارید تا وقتی تموم میشه یک تیکه بزنید و شاسی رو ول نکنید...تا هوا نیاد...:11:

خواهش میکنم حا ل این پمپ بنزینیها رو بگیرید...فکر نکنن ما از پشت کوه اومدیم...

B.Russell
14-04-2014, 10:51
یه بنده خدایی یه روز حرف خیلی قشنگی بهم زد و گفت :

اگر دیدی یک احمق سبب عصبانیتت میشه و تو هم سعی میکنی مقابله به مثل کنی، بدون که به مراتب از اون احمق تری.

سعه صدر و تحمل کردن دیگران یا اصلا یه جاهایی فرار کردن لازمه.
اینکه فکر نکنیم هر عرصه ای یکجور نبرد هست و باید در اون نبرد پیروز شد !!!
اکثر عرصه ها هیچ هستند و تنها با هیچ گرفتنشون میشه پیروز شد.

szh_1367
14-04-2014, 19:22
تو رو خدا برای خودتون زندگی کنید نه حرف مردم

چه زندگی خوب و خوشی که بخاطر مزخرفات مردم داغون شد :n03:

MOHAMMAD_ASEMOONI
15-04-2014, 16:11
سلام .
وقتی کسی بهتون علاقمند هست و نگاهتون میکنه , ازش رو برنگردونین وگرنه به احتمال 99% فکر میکنه شما ازش خوشتون نمیاد و دیگه پرونده رو میبنده .
اون 1% فقط برای اینکه که ممکنه خیلی با تجربه باشه و احساس کنه علت روبرگردوندنتون فقط کم رویی و شرم و حیا هست .
البته اگر واقعاً ازش خوشتون نمیاد هم رو برگردوندن بهترین و سریع ترین و راحت ترین راه هست که بهش بفهمونین که ازش خوشتون نمیاد

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-04-2014, 19:01
هر وقت دنبالِ دنیا دویدم ازم فرار کرد . وقتی بیخیالش شدم خودش دنبالم اومد .

aaaammmm87
18-04-2014, 11:52
به زنتون رو ندین از همون روز اول خواستگاری

VAHID
18-04-2014, 17:39
به ادما به اندازه ی لیاقتشون محبت کنید ...نه بیشتر !

ali_kasper
18-04-2014, 17:48
وقتی میرید پیک نیک حتما یه جایی باشه دسشویی داشته باشه
نه مثه امروز من که لحظه لحظه روز آفتابی و جمعه و بیرون بودنمون زهرمار شد

Farhad
18-04-2014, 23:10
زمانی شرمنده ی پدر و مادر میشی که دیگه فرصت جبرانی وجود نداره.... برای همه ی لحظه هایی که پدر یا مادرم رو از سر نادونی و جوونی ناراحت کردم و دلشونو شکوندم به خودم لعنت میفرستم....

ali_kasper
19-04-2014, 17:44
اگه یه روز تو خیابون دیدید یه نفر تصادف کرده زخمی افتاده شکستگی داره و توان حرکت نداره شما تو اون وضعیت بهش سلام کردین و جواب سلام شما رو نداد ناراحت نمیشید.میدونم.
چون از وضعیتش با خبر هستید
اگه یه روز تو خیابون و یا محیط کار یا خونه یا... به یه نفر سلام کردین و جواب سلام شما رو نداد یا از رو عصبانیت رو برگردوند باز هم ناراحت نشید
بچه ها ناراحتی روانی و روحی و دل شکستگی های ما در روز زیاده،آدمای دور و ورمون ممکن دست و پا شون تو تصادف نشکسته باشه اما ممکنه دل خانوادمون رفیقامون همکارامون شکسته باشه
کلا نصیحت و تجربه من اینه:
هیچ وقت هیچ قضاوتی در مورد مردم نکنید،هیچ وقت

Переклад не
19-04-2014, 23:18
دوستان یه نکته ای که در مورد حق تقدم بر سر پیچ ها هست اینه که تومبیلی که داره داخل پیچ حرکت میکنه و گردشش به طرف جهت پیچ حالا راست یا چپ باشه و جلوتر از همه باشه حق تقدم به همه داره.پیچ هایی که فقط یک بانده هستن .مثله پیچ های ورود و خروج به تقاطع غیر همسطح . میخوام اینو بگم وقتی می خواید از اتوبان خارج بشید آروم رو لاین خروج حرکت میکنید تا برید رو پیچ و دوربزنید و برید رو تقاطع دلخواه.اگه خدایی ناکرده از اتومبیلی که جلوتر از شما داره میپیچه جلو زدید و باهاشم تصادف کردید و مقصر تصادف هم اون باشه باز مقصر اصلی شما خواهید بود چون حق تقدم با اونیه که جلو تر از همه داخل پیچ داره حرکت میکنه.این یه مسئله ایه که ممکنه پیش بیاد و شما ناخواسته مقصر جلوه داده بشید
چیزی که به سر من اومد و طرف و خوده من باور کرده بودیم که مقصر منم و میخواستیم فیصله پیدا کنه و من خسارت اونو بدم اما با خودم گفتم صب کن افسر بگیم بیاد ببینه اقلا . بعدش که اومدش توضیح داد و کلا مسئله از این رو به اون رو شد

Behroooz
20-04-2014, 17:57
در عرض یک هفته هم مادرم فوت کرد هم نوزاد تازه به دنیا امدم
ولی زندگی باید کرد . محکوم هستیم به زندگی ....

Atghia
20-04-2014, 21:23
اگه بزرگتری رو دیدید و طرف اومد نصیحتتون کنه یا دیدید راهنماییش رو داره با حرارت و اشتیاق براتون تعریف میکنه حتی اگر برخلاف تصمیم نهایی شما بود بهتره که توی ذوقش نزنید و اصطلاحا جوابشو ندید .یک تشکر و لبخند بابت راهنمایی هم حس خوشایندی به اون شخص میده هم احترام شما رو نزد ایشون بالا میبره و هم اینکه در نهایت ضرری براتون نخواهد داشت.

shahinfarasystem
21-04-2014, 08:16
مقع رد شدن از خیابون ترجیحا هدفونتون رو از گوشتون در بیارید... اینی که چیزی غیر از اون اهنگ رو نشونید میتونه خطر ساز باشه

Atghia
21-04-2014, 10:33
تا جایی که میشه واسه موبایلتون قاب ژله ای بیرنگ نگیرید!
بهترین قاب ژله ای دودی رنگ هستش
بقیشون بعد از مدت کوتاهی از رنگ اصلی فاصله میگیره و انگاری که کثیف باشه جلوه جالبی اصلا نداره

DariushGreat
22-04-2014, 09:50
تبخال
دیدم خیلی ها درگیری با این بیماری مسخره دارن، گفتم از تجربم بگم:
تبخال چیه؟ تبخال یه ویروس مزخرف به نام هریسه که هر از گاهی خودشو بروز میده، طرفشو زجر میده و بعد پنهان میشه تا دوره بعد که بخواد آشکار بشه!!!
در حالت سلامت شخص آلوده هیچگاه انتقال دهنده نیست، اما هنگامی که علائم بروز می کنن، شخص آلوده باید بسیار بسیار بسیار احتیاط کنه که ویروس را به شخص دیگری منتقل نکنه!
مدت پایداری علائم تبخال از یه هفته تا یه ماه هست!

دلایل بروز:
کمبود شدید ویتامین ها به ویژه ویتامین C، استرس و فشار عصبی و تب کردن در خواب ( که باز هم بر میگرده به همون فشار عصبی که معمولا ناشی از کابوس شبانه میشه ). پس اگر تبخالتون دوباره بروز کرد حتما جدی بگیرید چون برای بدنتون کم گذاشتید. اگر مدام ویتامین مصرف کنید و فشار عصبی کمتری داشته باشید خیلی کم تبخال میزنید ( مثل من که در عرض 3 سال چهارمین بارمه )

میزان خطر:
اگر تبخال در ناحیه صورت و به ویژه اطراف دهان و بینی و گونه باشه، خطرش کمه. اما اگر جای دیگری از بدن - حتی بالای سر - تبخال بزنه باید جدی گرفته بشه و به پزشک مراجعه بشه. خطرناک ترین نوع تبخال ها، تبخال چشمی که باعث نابینا شدن و تبخال آلت تناسلی، که حداقل باعث نازایی میشه! پس مراقب باشید که وقتی تاول ها رو لمس می کنید، دستتون رو به جای دیگه از بدنتون نزنید یا اگر تبخال دارید، اصلا با کسی وارد رابطه جنسی نشید!!!

درمان:
دوستان من تقریبا کلی از روش های رایج و یا سنتی درمان رو امتحان کردم ولی هیچکدوم جواب نداد! پماد آسیکلوویر، پماد بادرنگ ملیسان، نمک، خمیردندان، یخ و... هیچکدوم! فقط باعث تحریک میشدن و درد زخم رو بیشتر میکردن!!! بعضا باعث بیشتر پخش شدن تبخال هم میشدن!!! :n27:
برای درمان تنها گزینه مناسب پماد " سیکازوم Cicasome " هست. معجزه می کنه! برای من که دوره تبخالم بیشتر از دو هفته هست، با استفاده از این پماد در کمتر 4 روز خشک شده و درمان میشه... :n20: اگر هم وقتی تازه میخواد جوانه بزنه پماد بزنین در جا خشکش می کنه و نمیذاره بروز کنه.
گرون هست ولی میارزه!

+ f.a.r.i
23-04-2014, 14:50
سلام

هر وقت اس ام اس ، پ.خ . یا هر چیزی ایمیل میکنید قبلش یک بار نوشته رو بخونید که جایی رو اشتباه ننوشته باشید . خیلی وقت ها شده با یک حرف اشتباه جلوی دوستام شرمنده شدم . :n16:

banii
23-04-2014, 21:23
اگه پارکینگ یا حیاط یا هرچی دارید همیشه و بدون استثنا ماشینو بیارید داخل ... حتی وقتی که میخواید 10 دقیقه بعد دوباره بیرون برید ! امشب اومدم چون باید میومدم خونه کاری انجام بدم و دوباره برم ماشینو جلو در پارک کردم .... چون جای پارک نبود توی کوچه مجبور بودم مستقیم بیارم جلوی در که نصف ماشین بیفته توی پیاده رو .... وقتی برگشتم دیدم 40 هزارتومن جریمه شدم :n03: ....[حذف شد]

+ هم اینکه ممکنه راننده های نعشه به ماشینتون بزنند و در برند ....

frnsh
24-04-2014, 11:42
هر کسی توی زندگیتون میتونه اثراتی روی شخصیتتون، حداقل موارد سطحی، داشته باشه. میتونه شما رو از خودتون دور بکنه و باعث بشه تغییراتی بکنین که گاهی اینقدر زیادن که ممکنه خودتونو یادتون بره و تا یه مدت زیادی بدون اینکه متوجه بشین گم بشین.
میتونه خونواده باشه، میتونه دوستتون باشه یا هر کسی نزدیک یا دورتر.
مواظی باشین چه کسایی رو دوروبرتون جمع میکنینو به چه کسایی نزدیک میشین. ناخودآگاه تاثیر میگیرین و هر چقدر که نزدیکتر باشین، برای اون شخص ارزش قائل باشین و هرچقدر اون شخص تاثیرگذار باشه شما تاثیر بیشتری میگیرین و سعی میکنین بیشتر همرنگ رابطه بشین. همه تغییر میکنن و از خود اصیلشون که توی تنهایی پیداش میکنن دور میشن، اما باید ببینین چی و کی بیشتر میارزه.
:n16:

sansa
24-04-2014, 18:51
دوستان یک تجربه ای در اختیارتون میزارم البته برای دانشجو ها .

استاتید به دو دسته تقسیم میشن . استاد مرد و اساتید زن . حال خود اساتید زن هم به دو دسته تقسیم میشوند . کم سن و سال تا 25 سال و بالای 25 سال .

پیشنهاد میشه اگر میخواین چیزی یاد بگیرین . اگر میخواین قربانی تجربه کم نشین . هیچ وقت و به هیچ عنوان با استاید خانم زیر 25 سال که تازه تدریس را شروع کرده اند . و سابقه کمی دارند . درس برندارین .

خدایی چند ترم از قبال این جور افراد بدجور ضربه خوردم ....واقعا بدجور نه تنها من بلکه تمام هم کلاسی هایم . حتی خانم ها .. سوگند خورده ام با این جور افراد حتی به قیمت اضافه شدن یک ترم دیگر ، درسی برندارم .:n16:

بانو . ./
25-04-2014, 20:07
.

اگه میخواهید احساس پوچی و بیهودگی نکنید اگه میخواهید عصرهای جمعه دلتون نگیره اگه میخواین صبح که از خواب بلند میشید بگید وای دوباره یک روز تکرار

فقط یک کار بکنید
فقط یک کار

تو زندگیتون هدف داشته باشید و زندگیتون رو 12 ساله اینده برنامه ریزی کنید !

.

E.N.A.Y.A.T
26-04-2014, 18:18
درود

جــاتون خالـی دیشب برای اولین بار در سال جدید، رفتیم سالن ورزشی یک توپی به بدن بزنیم(والیبال)! 3 تا موتور سیکلت و 1 ماشین بودیم. متاسفانه سالن، پارکینگ واسه وسایل نقلیه نداشت.(اکثرا دارن!)
مجبور شدیم الـاغ هامون رو ببندیم روبه روی سالن. سه چرخ عقب و جلوی موتور سیکلت ها رو به هم دیگه بستیم! طوری که خیلی سفت بستیم! ماشین رو هم به حال خودش رها کردیم.

خلـاصه بازی مون تموم شد. بساط رو جمع کردیم که بیایم بیرون یهو دیدم اَی دل غافل! اون موتوری که به راحتی میشد به قسمت چپ بدنه ــش(قسمت باتری) دسترسی داشته باشی...
بی چیزا بـاتـری اتـمی موتور رو کِش رفته بودن! ما نمیدونستیم بخندیم، گریه کنیم چیکار کنیم...مثل اینکه بدبختا نتونستن موتور رو ببرن لجشون گرفته بود و یه کرمی ریخته بودن!
(شادی برد 0-3 بازی کوفتمون شد)

اما درسی که از قضیه دیشب گرفتم:

سالن هایی رو انتخاب کنید که پارکینگ و یا محلی شبیه به پارکینگ واسه وسایل نقلیه داشته باشند. و یا اگر امکانش موجود نیست، سعی کنید موتور سیکلت ها رو به داخل سـالن ببرید!
نکته دیگه اینکه حتما هر 20 دقیقه به وسایل نقلیه ــتون سَر بزنید تا شیاطین اطراف اون ها نیان!

و من الله توفیق/

Meysam Raz
26-04-2014, 18:47
وقتی کسی پستی ازتون نقل قول میکنه و جواب سوالتون رو میده دکمه تشکر رو بزنید ( هرچند دیر ، هرچند کوتاه ، هرچند کم سواد باشه و هرچند شما کاره ای توی انجمن باشی )
بارها برای خود من شده که حتی جواب طرف به کارم نیومده و خودم ازش بیشتر میدونستم اما دکمه رو زدم
همین که اومده و جواب شما رو نقل قول کرده و در حد توان جوابتون رو داده ، خودش ارزش داره :n16:
امیدوارم روزی ادب توی نت هم به اندازه ادب در اجتماع مهم باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-04-2014, 13:25
سلام
چند بار رفتم آپارتمانهای اقوام و دوستان و بوی بدی در آشپزخونه به مشام میرسید . ( بوی فاضلاب )
خودشون هم نمیدونستند از چیه و فقط میگفتند عاجز شدیم از بوش اما نمیدونیم از چیه .
علت این بوها از لوله ی فاضلاب لباسشوئی بود و با چسباندن چسبِ نواریِ پهن به دور لوله ی فاضلابِ لباسشوئی و دیوار راهِ خروج گازهای توی لوله ی فاضلاب که در دیوار نصب شده کاملاً بسته و کیپ شد و ظرف چند ثانیه بوی بد غیب شد و مشکل حل شد .
پشت لباسشوئی رو بو کنید . اگر بوی فاضلاب میده پس شما هم همین مشکل رو دارین .
حتی اگر لباسشوئی هم اونجا نیست باز هم باید لوله ی فاضلابِ توی دیوار رو با چسبِ نواریِ پهن یا چسبِ ورق آلومینیوم پهن کاملاً ببندین .
قبل از چسب زدن حتماً دیوار و شیلنگِ لباسشوئی رو خوب تمیز کنین تا چرب و خاکی و مرطوب نباشه وگرنه چسب بهش نمیچسبه و زود کنده میشه .
لوله فاضلابِ لباسشوئی که توی دیوار هست سیفون ( لوله ی U شکل که آب در اون جمع میشه ) نداره تا مانع خروج گازهای توی دیوار بشه بنابراین باید با چسب نواریِ باکیفیت کیپ بشه .
عکس سیفون که چون همیشه آب وایمیسه توش , مانع خروج گازهای فاضلاب از لوله میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

B.Russell
27-04-2014, 18:31
خیلی سخته یکی بهت بگه تو نیمه گمشده من هستی اما تو حتی ذره ای از وجودت رو در او گم نکرده باشی !!!

و آنزمان در تقابل یک نیمه گمشده با یک ذره گم نشده برای آن ذره چه راهی میماند؟

جز شکستن آن نیمه گمشده با انفجار یا شکستن خودش با دروغ ؟!!!

Demon King
27-04-2014, 18:44
من در رشته تکواندو فعالیت میکردم.
روز مسابقات به شدت مریض شدم با اون حالم به مسابقات رفتم و البته شکست سختی هم خوردم و شک ندارم که از مریضیم بود.

اما اون ورزش رو رها کردم و حال که دیگه انگیزه ای برای ادامه ی اون ندارم به شدت پشیمونم.

تنها یک نصیحت از من:

علت شکست را که دریابی خواهی دید طعم تلخش, گوارا تر از طعم شیرین پیروزیست.

( بگذار زندگی تورا شکست دهد, اما کنار نکش آن قدر شکست بخور تا هنگام پیروزی انتقام تمام درد های شکست های قبل را از زندگی بگیری. )

مرسی ... :n16:

szh_1367
28-04-2014, 11:55
چند روز قبل یکی از همسایه ها که بازنشسته هست چنتا سکه خرید همین که سکه رو تحویل میگیره طبق عادت سکه نوسان کوچکی میکنه البته این بار به سمت پایین

اومده بود و میگفت چیکارش کنم نکنه سکه تبدیل به حلبی بشه :n02: میخواست با ضرر بفروشه

گفتم نترس و کمی دلداریش دادم حالا اومده میگه دیدی گفتم بالا میره و . . .

یکبار جستی ملخک دوبار جستی ملخک اخر به گیر ملخک - از ما گفتن بود :n09:

اگر جنبه کاری رو نداری انجامش نده

a6543210
28-04-2014, 16:04
وسایل های گرون قیمتتون رو به هیچ وجه تو انباری خونتون نزارین!

چند روز قبل دزد انبار داداش مارو زده بود و نزدیک 5-6 میلیون جنسشو برده بود.تازه اون اجناس هم امانت دستش بود.(این اتفاق تو تهران خیلی زیاد شده)
نامردا قفل کامپیوتری رو هم باز کرده بودند!!!

MOHAMMAD_ASEMOONI
29-04-2014, 22:09
سلام
اگر لباسشوئی خودش آبگرمکنِ برقی نداره یا برق در جائی که زندگی میکنین خیلی گرانتر از گاز هست و لباسشوئی هم فقط یک لوله ی ورودیِ آب داره , میتونین با این روش آب گرم و سرد رو به لباسشوئی وصل کنین
البته این شیرها در بازار به رنگِ آب هم هست . شما برایِ آبِ سرد شیر آبی رنگ بذارین و برایِ آبِ گرم شیر قرمز .
درضمن اگر در محل زندگیتون لوله های پلاستیکی pvc که با چسب به هم چسبانده میشه ارزانتر هست میتونین از اونها استفاده کنین .
اگر اسم این قطعات رو نمیدونین کافیه همین عکسها رو به مغازه ی لوله کشی نشون بدین تا قطعات لازم زو بهتون بده
حدود 25000 تومن میشه .
اما دیگه از مصرف برق راحت میشین برای گرم کردنِ آب لباسشوئی و میتونین خودتون حرارت آب رو تنظیم کنین .
مراقب باشین بیش از حد آب رو گرم نکنین چون رویِ لباسها اثر بد داره

amlak021
29-04-2014, 22:58
در مورد خرید زمین و خونه و ... زیاد فکر نکنید اگر پول خرید دارید و پسند هم کردید خریدتون رو انجام بدید منتظر پیدا کردن جای بهتر یا قیمت مناسب تر نباشید ، به احتمال زیاد صبر کردن باعث ضرر می شه.
در مورد بازار ارز و سکه و بورس هم همین طوری وارد نشید و سرمایه تون رو در این چیز ها نریزید.باید دید اقتصادی و تجربه و علم داشته باشید.زیاد دیدم سر این چیز ها ضرر کرده باشن.

بانو . ./
30-04-2014, 12:36
.

وقتی بخواهید شروع به پیشرفت کنید خیلی ها شروع به حسادت و تخریب میکنند از دنیای مجازی که هویت ما هیچ اهمیتی نداره اما اشخاص کارهایی میکنند که ادم حیرون میمونه تو کاراکتر این ادم ها تا دنیای واقعی که ادم ها عدم توانایی خودشون رو در بهبود موقعیتشون با تخریب شما جبران میکنند برای لاپوشانی ضعف خودشون ..

به جای اینکه به ادم ها حسادت کنیم بیاییم دیدگاهمون رو در مورد خودمون عوض کنیم دیدگاه من در مورد خودم همیشه این بوده که " من به هیچ کس یک همچین افتخاری نمیدم چون من به خودم و توانایی هام ایمان دارم "
حسادت یک ضعف شخصیتی هست یعنی شخص در حقیقت به خودش و توانایی هاش ایمان نداره

بیایید همگی با هم به خودمون و توانایی هامون ایمان داشته باشیم

.

miss_ava7
30-04-2014, 19:17
اگه با کسي رابطتتون جدي شد و خواستيد باهاش ازدواج کنيد قبلش دو تايي پيش مشاور ازدواج بريد.
مشاور ازتون سوالايي مي پرسه و تست هايي مي گيره که شايد بتونه توي شناخت بهتر از همديگه بهتون کمک کنه و
نزاره با چشم بسته روي تفاوت هاي اختلاف برانگيز و مساله ساز ازدواج کنيد.
اگر هم ازدواج کرديد و با هم مشکل داريد پيش مشاور بريد.بهتر از خانواده کمکتون ميکنه.
خيلي ها راضي بودن

miss_ava7
30-04-2014, 19:27
هر روز صبح دوش بگيريد،چه توي گرما چه سرما،حتي اگه ميدونيد اونروز فقط تو خونه ايد و کسي شما رو نمبينه.
خيلي وقتها يه دفعه مهمون مياد يا مجبور ميشيد با عجله بريد جايي و ديگه وقتي واسه دوش گرفتن و اصلاح صورت_ چه خانم چه آقا_ نداريد.
حتما نبايد بوتون دربياد که حموم بريد! اينجوري هميشه تميزيد و اعتماد به نفستون بيشتر ميشه و خودتون زيباتر م ي بينيد.

هميشه لباساي مرتب تو خونه بپوشيد. خداي نکرده اتفاقي براتون بيفته و بريد درمونگاه حداقل از لباستون خجالت نمي کشيد

mmf66
30-04-2014, 19:34
به هر کسی اعنماد نکنید حتی اگه خانواده درجه یک باشه من خودم بارها ضربه خوردم و دچار ضرر مالی و افسردگی شدم
متاسفانه بعضی وقتها بیشترین ضربه رو به آدم پدر و مادر و خانواده میزنند کاریش هم نمیشه کرد

گفتیم شکایت دشمن بر دوست بریم

گر دوست دشمن باشد شکایت کجا بریم

banii
01-05-2014, 22:13
مسافرکشی [حذف شد] ترین کار دنیاست...
چه بعد از گرونی بنزین و چه قبلش با خودم میگفتم چرا مسیرهایی که خودم میرم رو مسافر نزنم تا حداقل پول بنزینمو درآرم ؟ (البته بازم فکر معقولیه در این حد ... که فقط و فقط مسیر خودتو که شاید خیلی هم طولانی باشه و روزی که دیرت نشده بخوای مسافر هم بزنی توی راه ...)
اما 2 3 روز که برات بهتر باشه و بیشتر درآری توهم میگیرتت فکر میکنی خیلی زرنگی !! منم اینجوری شد که بعد چندبار هم خواستم همینجوری برم بیرون به قصد مسافرکشی...
بعد از مدت خیلی کوتاه آثارش رو میتونی ببینی .... همش باید خرج خود ماشین بشه ...
من حتی یکبار تصادف هم کردم .... که بخاطر مسافر بود .... اومدم بیام سمت یارو یک ماشین دیگه هم داشت از سمت راست میومد و ....

و اینکه شان هم نداره .... آشنا اگه ببینتت خوبیت نداره ....

کسی هم که واقعا دیگه چاره ای جز این نداره و فکر میکنه نمیتونه از راه دیگه ای پول درآره چارش اینه که بره توی آژانس کار کنه نه توی سطح شهر دنبال مسافر بگرده !

B.Russell
02-05-2014, 00:23
تو زندگیم همیشه آرزو داشتم جَنَم (وجود) یک چیز رو داشته باشم :

جَنَم اینکه بتونم بیخیال محیط هایی بشم که اعصابم رو بهم میریزه (چه واقعی چه مجازی) اما هیچ وقت نتونستم.
و این جز معدود مشکلاتی هست که تجربه شکست دادنش رو نداشتم و چه زمانی تجربشو پیدا کنم معلوم نیست. :jealous:

vahidgame
02-05-2014, 01:09
تجربه نشون داده که علی رغم اینکه سرچ توی نت یه نعمته ولی می تونه بلای جون باشه :دی
توصیه من اینه که موقعی که می خواید توی نت سرچ کنید دقیقا یه برنامه مشخص داشته باشید که مثلا برای فلان کار و فلان کار می خواید سرچ کنید و بعد از اینکه به نتیجه رسیدین دیگه اونو ول کنید و به کارای دیگتون برسید وگرنه عمر خیلی راحت به خاطر همین سرچ های زیاد و بی فایده می گذره در صورتی که به جای اون میشد ده ها کار مفید و کاربردی دیگه کرد...

soltan18
02-05-2014, 01:54
هروقت در هر لحظه (خواب بودن - فيلم ديدن-رانندگي و...)
هرجاکه هستيد حتي پيش رئيستون
و دستشويي تون گرفت حتما حتما بريد دستشويي و نگهش نداريد که عواقب خيلي بدي داره

ملا نصرالدین
03-05-2014, 09:51
اگر شب ها کابوس میبینید قبل از خواب یه عطری که خیلی دوست دارید رو به گردن و مچ دستتون بزنید
توی اروم خوابیدن برای من خیلی تاثیر گذار بود

sansa
03-05-2014, 10:45
خواستیم یک تلوزیون 46" و یک 55" خریداری کنیم . هر کی یک برندی میگفت یکی میگفت سامسونگ یکی میگفت الجی و ...

ما هم گیج شدیم . خلاصه یکی از دوستان در بانه کردستان مغازه داشتند و رفتیم .

گفت یک فیلم و چند تا عکس بریز روی فلشت بیار. منم یه مستند Full HD بردم و چند تا عکس با کیفیت .

دوستم این برند ها رو داشت : سامسونگ ، ال جی ، سونی ، فیلیپس ، شارپ .

خلاصه دوستم گفت بهترین مارک سونی هستش بعد الجی و بعد فیلیپس و بعد سامسونگ .

فلشمو ازم گرفت و فیلم ها رو روی فلش خودش ریخت . همزمان روی دو تا تلوزیون پخش کرد . خلاصه ما دو تا دو تا تلوزیون ها رو بررسی کردیم.

منم دیدم بابا دمت سونی گرم واقعا کیفیتش سامسونگ و ال جی و ... رو قورت داد . منم هر دو تلوزیون رو از سونی خریداری کردم .

تجربه من اینه که همیشه برای خرید تلوزیون با خودتون چند تا فیلم و عکس بریزین روی فلش و ببرین . و تلوزیون ها رو مقایسه کنید . و بهترینو بگیرین .

تازه چند تا از اشنا ها هم به محض دیدن تلوزیون و کیفیت محشر سونی . اونا هم سفارش دادند .

درسته سونی کمی گرونه ولی کیفیتش بی نظیره و زیبایی خود بدنه تلوزیون ها قابل ستایش هست . و عمرش هم بیشتره .

بدرود.

Mrs e
03-05-2014, 11:33
این اولین پست من تو این فروم هستش..
خواستم بگم هیییییییییییییییییچ وقت تو زندگی حرص و جوش واسترس چیزی رو نخورین..
اگه بدونین به طور مستقیم چه لطمه ای به جسمتون میزنه هیچ وقت همچین کاری نمیکنین..
کلا بزنین تو فاز بیخیالی ... بنظرمن ادمای بیخیال و خونسرد خوشبخت ترینه آدم ها هستن

MoXa
05-05-2014, 15:48
وقتی سوار ماشین باحال و گرون قیمت میشین به بقیه پز ندیدن و نیگاه نیگاه نکنین .

wooooow
06-05-2014, 22:40
یه چنتا تجربه شخصی دارم که واقعا واسه آرامش اعصاب به درد میخوره

1 - اگه اطلاعاتی در هر زمینه ای دارید پیش خودتون نگه دارید

بعضی از آدما هستن کلا هرچی میگی تو مخشون نمیره
دلیلش اینه از یه چیزی تو فکر این ملت جا بیفته دیگه سخته بیرون آوردنش

بعضی مواقع هست تو یه جمعی هستین و دارن در مورد تلویزیون - موبایل و .... بحث میکنن
اگه در این زمینه اطلاعاتی دارید به هیچ عنوان در صورتی که اطلاعات اون افراد در بحث غلط هم بود شما وارد بحث نشید
تجربه نشون داده بلانصبت یه احمق فرض میشید که هیچی حالیش نیست

مثلا خیلی موارد دارن در مورد سیستم بحث میکنن و میبینید یهو یکی وسط بحث میگه من کارت گرافیکم 512 هست و میخوام 1 گیگ بخرم
یا مثلا هنوز هم اسم موبایل میاد بعضیا فقط نوکیا تو ذهنشون هست !! (( اپل و ساسمونگ و ... هنوز گوشکوبن از دیدگاه این افراد ))
یا اینکه میگی تلویزیون طرف میگه سونی (( حالا بخوای بگی هر تلویزیون کاربرد خودشو داره و تو هر رنج قیمت هرچیزی به صرفه هست یعنی دیگه عمرت به فناست ))

اینجور جاها اگه بخواین بحث فنی بکنید بلانصبت یه احمق فرض میشید که هیچی حالیش نیست (( حالا هرچی بلد باشید ))
بزارید ملت با همون بحث ها حال کنن شما هم فقط بشین چاییتو بخور !! :n02:

2 - هیچوقت نگید من اینو بلدم اونو بلدم

بعضی مواقع هست یه جا میرید طرف یه مشکلی داره (( حالا تلوزیون - کامپیوتر - و یا اگه برق کاری بلدید ))
کلا دست بزنید خراب بشه دیگه فاتحه
از فرداش تو دهن همه هست طرف هیچی حالیش نبود زد سیستم طرف رو سوزوند
رفتید یه جا دیدید طرف مشکل هم داره کلا فرض کنید هیچی بلد نیستید

3 - هیچ وقت تو جمعی بحث فنی نکنید

بعضی مواقع پیش میاد طرف میخواد تلویزیون بخره بعد حرف از 42 - 46 - 50 اینچ میزنه
بعدش شما میبینید طرف تو خونش ففط به تلویزیون ایران دسترسی داره

اونجور جاها بخواید بحث فنی کنید که کیفیت تلویزیون ایران در حد یه تلویزیون 40 هم نیست و کیفیت SD داره و واسه کیفیت بالا حداقل ما**هوا**ره و یا یه سیستم پخش خوب باید داشت .... کلا چیزی که گیرتون میاد اینه که هیچی حالیتون نیست
تا بخواید بگید کیفیت چیه و فرق شبکه HD با معمولی جیه و یا اینکه سیتسم پخش بلوری چیه عمرتون به فنا هست !!!!!!

(( طرف تلویزیون 46 و یا 50 میخره بعد میبینید باهاش پژمان و شبکه خبر میبینه !!!!!!!! :n02:))

خلاصه سازی
هر چی بحث فنی بلدید پیش خودتون نگه دارید
ملت خودشونو آتیش زدن واسه اینکه چی خوبه چی بد شما کلا هیچی نگید

خودتون از دانسته های خودتون لذت ببرید و هرکس هم هرچی گفت شما بگید آره راست میگی !!!!!

یعنی اینا رو رعایت کنید اعصابتون در آرامشه !!!! (( در ضمن قصد توهین به شخص و .. رو ندارم -- فقط جهت اطلاعات عمومی گفتم ))

sansa
07-05-2014, 16:47
یک تجربه جدید :

دوستان وقتی که دلشوره دارید ، اعصابتان خورد است ، مضطرب ، یا خسته هستید . به هیچ عنوان تصمیم گیری نکنید:n30: . مخصوصا درباره چیز های مهم:n27: . سعی کنید اون روز رو اصلا به موارد مضطرب کننده

فکر نکنید :n03: و بزارید که خیالتون راحت باشه:n16: . روز بعدش خوب فکر کنید:n12: . و بعد تصمیم بگیرید .:n01:

برای من پیش اومد که سر موارد اعصاب خورد کن و دلشوره اور میخواستم از روی عصبانیست تصمیمی بگیرم که روی سرنوشتم تاثیر واقعا بدی میزاشت .:n04:

......................................

پ.ن : جناب woooow عزیز ، درباره اون بحث تلویزیون که اومدید که تجربتون رو نوشتین . و میدونم منظورتون با من بود .

ببینید تجربه من این بود که اگر میخواید تلویزیون خریداری کنید . خودتون برید با بردن یک فلش و چند فیلم و عکس در داخل ان ، به صورت حضوری دو به دو برند ها رو امتحان کنید .

من نگفتم برند محبوب شما سامسونگ(از پستتون معلوم بود) که به خاطر محبویت گوشی های تولیدی ، شما تمام موارد تولیدی اون اعم از لوازم خانگی و ... رو در حد عالی میدونید . بد است . این تجربه شما رو نقض میکنه در صورتی که :

هر برند در یک زمینه حرف های زیادی برای گفتن داره و توانا تواناتره : سامسونگ در تولید گوشی ، ال جی در لوازم خانگی ، سونی در لوازم صوتی و تصویری.

بگذریم قضاوت با دوستان .

B.Russell
08-05-2014, 18:43
من فکر میکنم ما آدما تو این دنیا بدجوری زیر تیغ هستیم !!
و همش مجبوریم حواسمون رو از این تیغ ها پرت کنیم و به چیزای دیگه ای توجه کنیم، در حالیکه خراش های تیغ های زندگی هرچند وقت یک بار میسوزه.
مخصوصا خراش های نزدیک شاهرگ !!

یک دیالوگی از سریال زیر تیغ و حرف پرویز پرستویی همیشه تو ذهنم هست که میگفت :

وقتی داشتم به دخترم دیکته میگفتم و غلط مینوشت و بهش میگفتم غلط نوشتی، سریع با پاک کن ته مدادش غلط رو پاک میکرد و درست رو جاش مینوشت.

کاش ته مداد زندگی من هم یک پاک کن داشت.

a6543210
08-05-2014, 22:44
سعی کنید اشتباه یکی رو مستقیم بهش نگین بلکه اشتباه اونو طوری در بین حرفاتون با دوستاتون یا یه صحبت عادی بیان کنید که شخص مستقیم فک نکنه با اونی و همیشه پیش شما شرمنده باشه.
این روند تربیتی که شخص دچار شکست شخصیت نشه خیلی مهمه:n12:

Milad4171
08-05-2014, 23:14
سلام

سربازی در کشور ما و خیلی از کشورهای دیگه اجباری هست و همه باید انجام بدن ، مگر اینکه کسی مشکل خانوادگی یا جسمی داشت باشه

ترس از سربازی رفتن تو خون همه ما پسرا هست و بوده! اما چیکار میشه کرد؟؟؟ هرچقدر ازش فرار کنی اون بهت نزدیکتر میشه و سایه اش برات بزرگتر میشه و احساس میکنی واقعا یک دیوار بلند جلو پیشرفتت رو گرفته!
چه بهتر که زودتر بری و تمومش کنی!

این همون اشتباهی هست که من کردم. من سربازیم رو 2 سال بعد از دانشگاهم رفتم.
و بهترین موقیت های شغلی رو بخاطر همین موضوع از دست دادم.
.
پس اگه کسی تا امروز هنوز نمیدونه سربازی رو بره یا نره، به نظر من همین شنبه بره و دفترچه رو بگیره و پر کنه و پست کنه!
یک روز زودتر رفتن = یک روز زودتر تموم شدن خدمت
-
باتشکر/:11:

gelayor14
10-05-2014, 17:49
دیشب تو ستایش یه جمله ای حشمت فردوس گفت: که تو زندگی حتی به دشمنت هم پشت نکن ! تو زندگی حتی یه دشمن هم زیاده
من تو زندگی به این رسیدم که یه عده هستند که با قهر و ترک رابطه نمیشه از شرشون در امان موند ! به اینا نباید پشت کرد لااقل در ظاهر
فکر می کنم یه چیزی شبیه همین مضمون رو از پیامبر هم داریم که با فردی که بددهن بودن یا یه چیزی شبیه این برای اینکه از شر این فرد در امان باشند در ظاهر باهاشون خوش رفتار بودند

ملا نصرالدین
11-05-2014, 11:17
همیشه توی زندگی پشت کار داشته باشید
ولی
نه به قیمت رو انداختن بیش اندازه به دیگران

و اینم بدونید که چیزی که قسمت نیست نیست...اگر قسمت نیست شما جایی کار کنید مثل من به 1000 نفر هم که رو بندازید اخرش میگن ما نمیتونیم کاری بکنیم...فقط مثل من خودتون رو جلوی 1000 نفر کوچک میکنید.همین

Hatek
11-05-2014, 17:42
هوا خیلی گرم شده مواظب باشین گرما زده نشین چون واقعا عذاب آوره
آب و آبمیوه زیاد بخورین هربار که بیرون بودین شیر آب دیدین دست و صورتتونو بشورین
چون با دکتر و دارو هم درست نمیشه و یه مقدار زمان میبره ممکنه از کار و زندگی بی افتین همینطور امتحانات
کلافگی و اعصاب خوردی هم که دنبالش هستن :n01:

hamid_diablo
11-05-2014, 19:09
سلام دوستان خیلی وقت بود به این تاپیک با ارزش سر نزده بودم

به نکته ای هست به دوستانی که شاید درگیر روابطی خاص ا جنس مخالف تو دانشگاه یا هر محیط دیگه ای شدن...و بعدا اون رابطه به جدایی ختم شده و شکست عشقی و این حرفا:n02:

شاید زمانی که با طرف دوست بوده باشید به خاطر شرایط خاصی که وجود داشته فکر کنید اون بهترین گزینس و بعد از جدایی همیشه حسرت خورده باشید که ای کاش فلانی رو از دست نمیدادم...اون با بقیه فرق داشت(دیالوگی که همه بعد از جدایی برای توصیف طرف به کار میبرن)

و شاید بعدها متوجه بشین که اون شخص به کلی عوض شده و اصلا با اون چیز که فکر میکردین از زمین تا آسمون فرق داشته...مثلا شاید شما فکر میکردین دوست دخترتون به شدت پاک و نجیب بوده...اما بعد از مدتی میفهمید که نخیر , ای دل غافل , اتفاقا اون دختر یا ( پسر ) به شدت تغییر کرده و کاملا ناپاک و بی بندوبار بوده...یا شایدم زمانی که با شما بوده نقش بازی میکرده برای جذب شما...

اینارو گفتم که بدونید زیاد به دیگران دل نبندید و فکر نکنید با هر کسی دوست بودین اون چیزی هست که میگه...زمان مشخص میکنه ذات طرف مقابل چی بوده ...این وسط کسانی داغون میشن که گیر همچین آدمهای کثیفی می افتند...

دوستان دیگه تو همین موراد تجربه دارن همین جا از تجربیاتشون بگن...واقعا قشر جوان این مملکت سر این قضایا داره داغون میشه....بهتره بیشتر شفاف سازی بشه ...

amlak021
12-05-2014, 12:01
چقدر این تجربیات عشقی که می نویسید مفیده . خیلی از اوقات دونستن این تجربه ها می تونه راهنمای خوبی باشه .

یه تجربه بگم از خرید تی شرت و پیراهن و .... همیشه سعی کنید که جنس ترک بخرید و از بوتیک آشنا خرید کنید.شاید جنس ترک بین 10 تا 20 تومن از ایرانی گرونتر باشه ولی حداقل می تونید بپوشیدش و یه کیفیت حداقلی رو داره که باعث میشه بشه اسمشو گذاشت تی شرت.
2 روز پیش دیدم به خاطر روز پدر حراج زدن یه تیشرت از دنیس ت .... خریدم . هنوز دو بار نپوشیده بودمش که به خاطر پوسیدگی پارچه و نخش از یه سمت کاملا پاره شد(جر خورد) قبل از اینکه پارگی بیشتر بشه گفتم بدم خیاط برام درستش کنه برای همین هم باید اول میشستمش که رنگ هم پس داد حالا خدا رو شکر فقط یه جفت جوراب سفید و چندتا روبالشی تو ماشین بود.هیچی دیگه 50 تومن پول ناقابل کاملا از بین رفت.تا من باشم دیگه گول نخورم.

MoXa
12-05-2014, 12:34
وااای سلام بچه ها حرف عشقی شد یه داستان جالب از خودم بگم :
من رفته بودم برای یه کار قرار دادی با یه گروه 4 نفره قرار بود کار کنم ، 2 تا مرد و 2 تا خانوم ، ( ماهم که دختر ندیده ) آقا ما از همون روز اول از یکیشون بدجور خوشمون اومد ، خلاصه هر کاری میکردم که تو دلش برم کلی خوشمزگی میکردم و براش کادو گرفتم یبار و دوبار بخاطرش دعوا کردم .
وسطای کار بنظرم اومد اون یکی آقا که با هم همکار بودیم داره زیرآبی میره ، رفتم و به دختره یه دروغی گفتم که این یارو به شما نظر بد داره ، خلاصه چند روز بعدش یهو دیدم روبرو کرد و من کلی ضایع شدم ، سرخ شدم . بگذریم همون روز هم اون آقاهه جای دیگه منتقل شد .
دیگه دختره حتی همون سلام و علیک قبلی رو هم باهام سرد شده بود ، این یک هفته آخر هم اینطوری گذشت تا روز آخر که رفته بودیم وسایلمون رو تحویل بدیم و چک بگیریم ، من حدودا ساعت 8 شب رفتم و آخرای ساعت کاری بود و زمستون هم بودش ، چند دقیقه بعد هم دختره اومد ، وسایلمون رو دادیم و چک رو گرفتیم ، دختره اومد زنگ بزنه گوشیش شارژش تموم شد ، گوشی منو گرفت زنگ زد و گفت بیا دنبالم و ..... من فکر کردم به خانوادش زنگ زده بعد که گوشی رو داد بهم دیدم به شماره همون آقاهه زنگ زده :n08: آقا داغون شدم .

خلاصه ازین داستان هم چندتا نتیجه بگم :
1. هیچوقت پیش داوری نکنید .
2. زیراب بقیه رو نزنید .
4. دروغ نگید که خودتون ضایع میشید .
5.راجع دختر مردم واسه خودتون رویا پردازی نکنید .
3. جلو بزرگترها با دست صحبت نکنید .
6. هر علاقه و هوس زودگذری اسمش عشق نیست .

چندتا نتیجه دیگه هم تو ذهنم بود الان یادم نیست ، یادم اومد اضافه میکنم .

s_paliz
12-05-2014, 23:44
یه کتاب در مورد اونایی که میخوان ببینن کی بدردشون میخوره واقعا واسه مجردا مفیده
آیا تو آن گمشده هستی
باربارا دی آنجلیس

3Dmajid
13-05-2014, 00:13
از من به شما نصیحت !!

تو زندگی به هیچ کس اعتماد نکنید ...

این هیچ کسی که میگم یعنی واقعا هیچ کس حتی اگه رفیق فابتون باشه ...

چون همیشه از کسایی نارو میخورید که بهشون اعتماد کردید

Thor God
13-05-2014, 09:22
دوستان یه خاطره بد میگم که خیلی برام تلخ بود

چند وقت پیش دوستم رفته بود لبه دریا تا با موتور سنگین دور بزنه اما نمیدونم جو گیر شده بود یا چی بود که کلاه کاسکت نزاشته بود با سرعت داشت تک چرخ میزد که یه نوجوون ۱۴ ۱۵ ساله با مادرش داشت ماشین سواری یادمیگرفت که یهو میپیچه جلوی این دوست ما :(
چشمتون روز بدنبینه، با گردن میخوره به شیشه سمت راننده و گردنش پاره میشه و متاسفانه فوت می کنه

حالا سه مورد :
۱- حتما موقع موتور سواری از کلاه کاسکت استفاده کنید
۲- وقتی میبینید یکی تصادف کرد حتی اگه داشت میمرد هم کاری به کارش نداشته باشید فقط سریع زنگ بزنید اورژانس بازم تاکید می کنم حتی اگه طرف داشت میمرد هم ولش کنید فقط اگه دیدید خونریزی داره جلوی خونریزیش رو با یه دسمالی چیزی بگیرید متاسفانه این دوست ما رو بلند کرده بودند بزارن تو ماشین که گردنش کج شده و خون ریزی چندین برابر شده !!!
۳- هیچ وقت خودتون اقدام به یاد دادن رانندگی به هیچ کسی نکنید مخصوصا افراد زیر ۱۸ سال اخه من نمیدونم یارو ۱۴ سالشه ماشین رو یادهم گرفت خب به دردش نمیخوره که !

بدرود

Sent from my Windows Phone 8X by HTC using Tapatalk

DragonVsPhoenix
13-05-2014, 11:38
راجع به نكته شماره 2:
-تمام افراد جامعه بايد تو يه مسيرى قرار بگیرن که حداقل اصول اولیه احیا و اصول اولیه برخورد با یه بیمار ترومایی رو بلد باشن تا اینکه دیگه مجبور نشیم توصیه کنیم: اگه دیدين یکی داره میمیره ولش کنین!
-یه مساله هم هست که حتی ممکنه افراد رو که بلدن چه طور تو این شرایط رفتار کنن دودل میکنه, مسائل قضاييه! آدم به خودش ميگه من که بلدم چطور به این بابا کمک کنم ولی اگه خدای ناکرده به خاطر وضع خرابش (نه خطاى من) يه اتقاقی براش افتاد, فردا نیان خرمو بگیرن که چرا بهش دست زدی! حالا باید همه دیه رو بدی یا بری زندان!!!

ويراش:

يادم رفت نكته اساسى رو بگم:
حتما اصول اولیه احیا رو یاد بگیرین تا یه وقت تو یه شرایطی قرار نگیرین که یکی از عزیزانتون (فرقی نمیکنه پدر مادر برادر خواهر و حتی فرزندتون) جلو چشمتون داره میمیره ولی شما تنها کاری که میتونین انجام بدین فقط نگا کردن باشه!

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-05-2014, 11:40
سلام .
یادمه یه بار تو خیابون میرفتم دیدم یه نفر داره میدوه و داد میزنه :
آی ... بگیرینش . بگیرینش .
گفتم چی شده ؟ گفت دسته کلیدهای خونه و شرکت رو گذاشتم رو سر ماشین , کلاغ اومد دزدیش .
کلاغ چیزهای براق و صابون رو خیلی دوست داره و میبره انبار میکنه توی لانه ش .
قبلاً هم شنیده بودم که توی خونه ها یا مسجدها مردم ساعت و انگشتر و دسته کلید و اینها گذاشتند لبه ی حوض یا لب پنجره و کلاغ دزدیده و برده و حتی بعضی وقتها مردم رو به جون هم انداخته چون یا به هم شک میکنند که تو برداشتی یا جر و دعوا که چرا گذاشتی بیرون تا کلاغ بدزده .
اگر لانه ی کلاغ پیدا کردین بعید نیست یک گنج کوچک توش باشه از طلا و جواهرات و ساعت و کلید و هر چیز سبک و براقِ دیگه مثل سر فلزیِ بطری و خودکار فلزی .
اگر توی محل زندگی شما کلاغ زیاده مراقب باشین چون با یک لحظه غفلت میزنه و میبره .

B.Russell
14-05-2014, 18:11
هیچ وقت برای حفظ انسان هایی که بخش هایی از شخصیت شمارو راحت و بدون پشیمانی زیر سئوال میبرند، دست و پا نزنید.

دست و پا زدن در چنین شرایطی همانند دست و پا زدن در مُردابی هست که بیشتر و بیشتر در آن فرو میروید و روزی میفهمید که حتی از آنچه که دیگری شخصیتتان را زیر سئوال برده، خودتان بیشتر شخصیتتان را زیر سئوال برده اید.

Iloveu-ALL
14-05-2014, 21:05
آقا چند روز پیش سرم رو از پنجره کردم بیرون تو حیاط رو داشتم نگاه کردم یهو دیدم کفش تو حیاط افتاده کلاغ هم داشت نوکش رو میذاشت رو کفش ولی تا صدا باز شدن پنجره رو شنید پر کشید رفت ! کفش واکس زده و براق بود. من فکر کردم اشتباه دیدم ولی الان تجربه ی یکی از دوستان رو خوندم دیدم نه چیزی که فکر میکردم درست بود! پس مواظب کلاغ های دزد باشید که چیز های براق مثله کفش واکس زدتون رو ندزدن! جل الخالق:n04:

a6543210
15-05-2014, 21:44
ممنون از دوستان بابت تجربیات مفیدشون
یه تجربه از طرف من واسه دخترخانوم های گل مملکتمون :n12:

تقریبا 90 درصد پسرهایی که تو کوچه و خیابون تیپ رپ و با کلاس می زنند یا اهل ابرو برداشتن و فشن و ... هستند به درد زندگی نمی خورن.متاسفانه بیشترشون قشر بی ادب و ... هستند و هر کسافط کاری که بگین انجام می دن.پس عاشق چش و ابروشون نشین که بدجور ضرر می کنید.

ehsan_iace
15-05-2014, 21:50
اگر وقتی عصبانی می‌شوید فحش می‌دهید چیزی پرتاب میکنید یا کتک کاری میکنید حتماً

روشهای کنترل خشم و عصبانیت را یاد بگیرد

هم کتاب تو این زمینه هست هم cd آموزشی هست

خیلیها الان تو زندان هستند که دارند حبس میکشند یا منتظر حکم اعدام شان هستند بخاطر اینکه نتونستند یک لحظه خشم‌شان را کنترل کنند

wooooow
15-05-2014, 22:11
یه چنتا چیز در مورد مهمونی میگم که واقعا به درد میخوره (( البته احتمالا اکثرا میدونید ))

1 - هیچوقت اسرار به موندن نکنید

وقتی مهمونی تموم میشه و طرف مقابل خواست بره و یا وسط مهمونی اگه یکبار یا 2 بار گفتید آقا (( خانوم )) شب پیش ما بمون و طرف نموند دیگه اسرار نکنید
حالا چه پسر خاله و .. . باشه که شما باهاش راحت هستید و چه غیره
این اصرارهای بی مورد خیلی رو اعصابه
اینو میگم چون خودم بعضی مواقع تو مهمونی ها وقتی میرم جایی طرف نیم ساعت گیر میده بمون واسه همین آدم زده میشه از خونه طرف

معایب اینجور اسرار هم این هست که طرف از شما و اومدن به خونتون بدش میاد

2 - هیچوقت نپرسید کجا دانشگاه میری !!!

با احترام به همه دوستان ولی متاسفانه در بین مردم به خصوص افرادی که سن بالا دارن (( تو جوون ها خیلی کمتر هست )) این حرف و باور وجود داره که هرکی دانشگاه آزاد میره بلانصبت اندازه کلنگ هم بارش نیست
که این فرهنگ متاسفانه تو تلویزیون از طریق سریال ها و فیلم ها هم به مردم تلقین میشه !!!

خودم دانشجوی دانشگاه آزاد هستم
شده تو جمعی طرف ازم بپرسه کجا دانشگاه میری و منم بگم آزاد
بعدش یه طوری نگاه میکنن و حرف میزنن انگار هرکی دانشگاه آزاد میره هیچی حالیش نیست

3 - هیچوقت فضولی نکنید (( با عرض پوزش ))

هیچوفت تو جمع از جوون ها بخصوص دانشجو ها نپرسید ترم قبل معدلت چند شد ؟؟ چند واحد پاس کردی و ....
این سوالات چنتا مشکل داره

اول اینکه اصلا شاید طرف دوست نداشته باشه بگه
حالا به هر دلیلی

دوما مشکل اینجاست اگه طرف شرایطش خوب نبوده باشه مجبور میشه دروغ بگه !!!!!!!!!
که این خودش بدتره !!!
نمیدونم ما ایرانی ها چرا اینقدر دوست داریم بدونیم تو زندگی مردم چه خبره ؟؟

----------

اینا رو گفتم چون خودم 1 ترم به دلایلی مشروط شدم
بعدش از همون روز تا ترم بعد فقط دروغ تحویل ملت میدادم که خیلی بدم میاد از دروغ !!!:n15:

--------------------------------

البته چون اکثر کاربران این فروم جوون ها هستن اینا رو میدونن
ولی سعی کنید به خانواده خودتون اینا رو بگید تا شاید دیگه همچین مشکلی پیش نیاد

خودم خیلی بدم میاد از این موضوع و سعی میکنم ازش جلوگیری کنم
ولی متاسفانه بعضی اقوام ........... :n15:

(( سر همین دانشجوی دانشگاه آزاد بودن متاسفانه به دلیل فرهنگ غلط بعضی مواقع مجبورم مهمونی رو بپیچونم ))

szh_1367
18-05-2014, 18:34
یه تجربه لایو بگم :n02:

قبل از اینکه مدیا پلیر رو پلی کنید صدای اسپیکر رو چک کنید رو اخرین درجه نباشه :n09:

چند دقیقه قبل یک کلیپ کوتاه نگاه کردم که صدای بسیار ضعیفی داشت مجبور شدن صدا رو تا اخر بدم بالا - کلیپ که تموم شد برای چند دقیقه رفتم تو حیاط و برگشتم مدیا پلیر رو پلی کردم چشتون روز بد نبینه کامپیوتر با تمام توان فریاد کشید روانـــــی ( از شانس بد اهنگ عبدالمالکی ترک روانیتم اجرا شد ) :n02:

Atghia
18-05-2014, 20:36
همه ما بارها شنیدیم که نباید زود قضاوت کنیم ولی متاسفانه بازهم عجولیم:n27:
از گفته های دیگران تا وقتی مطمئن نشدیم ناراحت نشیم! راستش چندبار پیش اومده شاکی شدم بعد که طرف توضیح داده دیدم وای که چقدر بد برداشت کردم و کاش قبل از شاکی شدن حداقل باچندتا سوال ریز مطمئن میشدم از نیتش...:n29:

milad_gta
18-05-2014, 21:01
بعضی استاد ها توی سوالات پایان ترم از پروژه ها و تحقیق های طول ترم مختص هر کس سوال میدن، یا کلا میگند در x خط توضیح بدید...
اگر تو این موارد فقط از دکمه print استفاده میکنید، آخر ترم حواستون باشه و یک نگاهی به چیزی که تحویل دادید بندازید.

Demon King
18-05-2014, 21:19
یه خاطره براتون تعریف میکنم از تجربیات خودم نیست از یکی از آشنا هاست:

" با اردو ی دانشگاه رفته بودیم شیراز و داشتیم از تخت جمشید بازدید میکردیم. یه دفعه یه خانوم از ما یه سوال پرسید ( به زبان انگلیسی ), بهش میومد چینی یا ژاپنی باشه, مشخص بود از توریست ها بود. ما هم که انگلیسی بلد نبودیم وای سادیم همونطور با حالت تعجب نگاش میکنیم. بعد یجوری بهش با این یه ذره انگلیسی که بلد بودیم فهموندیم ما از دانشگاه صنعتی اصفهان هستیم.

اون به انگلیسی جوابمون رو داد ولی تقریبا منظورش این بود :

شما از دانشگاه صنعتی اصفهان میاید اونقت انگلیسی بلد نیستید ؟

خلاصه کلی آبرو مون پیش اون خانوم رفت. "

دوستان فقط یه نصیحت مهم از من:

یاد گرفتن زبان انگلیسی از نون شب واجب تره. سعی کنید تو هر سنی هستید سریعا هر جور شده اون رو فراگیری کنید.

مرسی از توجه شما . .. :n16:

DariushGreat
20-05-2014, 14:01
دوستان در شبکه های اجتماعی به ویژه فیس.بوک مراقب باشید که چه صفحاتی رو لایک می کنید.
بسیاری از صفحات ایجاد شده در فیس.بوک صفحات زردی هستن که از طرف قشری خاص و به منظورهای خاص هدایت و حمایت میشن. شاید نام بردن درست نباشه، اما صفحاتی چون " ایرانی باید بداند " یا " کوروش بزرگ " صرفا با گزینش نام های تحریک کننده و جذاب سعی در جذب مخاطبین زیاد به منظور رسیدن به اهداف پلید و ننگین خودشون دارن.
در نگاه اول فعالیت های پیج ها میهن پرستانه به نظر میاد، اما با کمی دقت بیشتر متوجه میشید که کار این پیج ها ارائه مطالب اغراق آمیز و بعضا دروغ از بزرگان و مشاهیر پارسی هست، و بهتر بگم در اصل چیزی جز تفرقه افکنی بین اقوام ایرانی و تحقیر اقوام غیر فارس، و سرعت دادن به تجزیه مملکت نیست!

نکته بسیار مهم:
همه اقوام ایرانی به نوبه خودشون دینشون رو به این آب و خاک ادا کردن، پس هیچکس حق منت گذاری بر گردن دیگران و خود برتر بینی نداره. همونقدر که کردها در پایه ریزی ایران واحد نقش داشتن، پارس ها در تبدیل کردنش به ابر قدرت، آذری ها و ترکمن ها در حفظ و حراستش، و عرب ها و بلوچ ها و مازنی ها و گیلکی ها هم در مبارزات علیه دشمنان خارجی - به ویژه در این دو سده اخیر - نقش داشتن. همه در این آب و خاک سهم داریم. پس سهم خواهیمون باید ایران شاد و سرافراز و آزاد باشه، نه به قیمت پاره پاره شدن مملکت و نابودی مردمانش!
متاسفانه در جهان سوم مردم به جای این که به فکر راه حل برای از بین بردن مشکلات باشن، به فکر تجزیه و تکه پاره کردن مملکتشون میافتن و در حقیقت با این کار از چاله درمیان و با کله به قعر چاه سقوط می کنن... :n15:بهتره کمی منطقی باشیم

نکته بعدی:
ایرانی متاسفانه فقط عادت داره تا نوک دماغشو ببینه! عزیزان من... مشکلات و محرومیت ها هم برای همه جای ایران هست نه فقط منطقه شما! پس آنقدر احساساتی نشو که آی ما رو محروم نگهداشتن و خودشون دارن میبرن و میخورن و میدن به تهران و تبریز و مشهد و شیراز و اصفهان !!!

و یه نکته بسیار مهم دیگه:
ایرانی از عربای عراق و سعودی خیلی دلگیره و حق هم داره. ولی لطفا اگر میخواید ناسزا بگید دقیق مشخص کنید که منظورتون عربای اونور آبی هست. ما توی ایران عرب ایرانی زیاد داریم که توی همین 8 سال جنگ به عنوان سپر انسانی از ایران دفاع کردن و کشته دادن، و اگر همینا نبودن الآن همه باید با شناسنامه عراقی میگشتن و به زبون عربی حرف میزدن! مطمئنا خود همین عربا بیشتر از بقیه ایرانیا از سعودیا و عراقیا بدشون میاد.
فکر نکنم نیاز به یادآوری باشه که علاوه بر قضیه جنگ 8 ساله، همین عربای ایران در جنگ علیه انگلیسی ها، هلندی ها و پرتقالی ها هم از مرزهای این خاک پر گوهر با جون و دل دفاع کردن

شاد باشید

ahmad1984
20-05-2014, 16:36
یک تجربه یه خطی:
اگه خواستید ازدواج کنید حتما از خودتون و نامزدتون قبل از ازدواج تست شخصیت MMPI رو بگیرید و یک دکتر روانشناس خوب بگید تست رو تحلیلش کنه تا مشکلات هر دوتاتون مشخص بشه بعضی شخصیت ها برای هم سم هستند

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk

Atghia
20-05-2014, 16:54
اگر برای تحقیق ، پروژه و یا هر مورد دیگه از ورد استفاده کردید و نهایتا تبدیل به پی دی اف شد حتما و حتما فایل ورد اون رو هم نگه دارید! اگر بنا به هردلیلی حتی یک نصف خط بخواید کم و زیاد کنید متاسفانه فایل پی دی اف با انواع و اقسام نرم افزارها تبدیل شدنش به ورد ((زبان فارسی اگه باشه)) تقریبا میشه گفت ممکن نیست!:n28:
اینقدر اذیت میکنه اینقدر بهم میریزه که نهایتا ترجیح میدید از اول وقت بگذارید بنویسید!!!:n29:
پس همیشه فایل ورد رو نگه دارید :n03::n06:

Demon King
20-05-2014, 21:08
یه بار از یه شرکت نا معتبر بهمون زنگ زدن گفتن شما برنده ی تبلت شدید, همین الان 29 هزار تومن بریزید حساب تا تبلت براتون بیاد.
ما هم ساده که اصلا شرکت رو نمیشناختیم ریسک کردیم و پولو ریختیم حساب. قرار بود تویه هفته برامون بیارن,
شد یه هفته و یه روز زنگ زدیم گفت فرستادم فردا پس فردا میرسه. نرسید که نرسید.
سه چهار روز بعد دوباره زنگ زدیم به همون شماره که پیگیری کنیم دیدیم خاموش, خیلی قشنگ سرمون کلا رفت. :n02:

خلاصه به اینجور زنگ ها و برنده شدن ها اعتماد نکنید ها, اینا همه رو اینطور گول میزنن گرچه 29 تومن چیزی نیست اما میدونید در روز چه قدر از این پولا میخورن.
توصیه منو یادتون نره .

سر فراز باشید . . / :n16:

Atghia
21-05-2014, 10:35
تجربه به من ثابت کرده هیچ کفش ارزونی کفش نمیشه واسه ادم!از صندل و دمپایی گرفته تا کفش ورزشی و اسپرت و مجلسی...
یعنی لباس یا چیزای دیگه ممکنه از نوع ارزون، شده مدت محدودی واسه ادم مفید باشن اما کفش ارزون از همون لحظه اول اذیت میکنه!
بنابراین یکی از وسیله هایی که ارزش داره براش تا میشه هزینه کرد کفش هست:n06:

banii
21-05-2014, 11:03
برای دوستانی که که امسال کنکور دارند و قراره سال تحصیلی آینده سال ورود به دانشگاهشون باشه . البته نمیدونم اینجا حضور دارند یا نه چون بیشتر دوستان این تاپیک افراد تحصیلکرده و با تجربه هستند....

- رقابت در کنکور صرفا" برای ورود به دانشگاههای دولتی هستش و تا حدودی یکی دوتا رشته ی تاپ دانشگاه آزاد . وگرنه انواع و اقسام دانشگاه آزاد ، غیرانتفاعی ، پیام نور و... رو همه به راحتی میتونند قبول بشند .

- اگه مسایل مالی و شهریه ی دانشگاه ها براتون مهمه و قبل از انتخاب رشته از دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور از شهریه شون میپرسید ، بدونید که از اون چیز ی که میگن هزینه ی واقعیش کمی بیشتره ... ضمنا بعضی از رشته ها مثل عمران و معماری و شهرسازی در طول ترم هم ممکنه هزینه های زیادی رو روی دستتون بزارند... برای انجام پروژه ها و خرید بعضی وسایل و .... پس اصلا اون شهریه ی دانشگاه رو تمام هزینه ی خودتون ندونید ...

- 2 ترم اول و مخصوصا ترم 1 تعداد واحد کمی رو انتخاب کنید ... از دانشگاه چارت درسی رو بگیرید و درسهایی که بر ای ترم های بعد پیش نیاز نیست یا اینکه پس نیازش مثلا ترم ششم هست رو برندارید ... ترم 1 درس عمومی هم برندارید ... چون اولا از سال گذشتتون خستگی های کنکورتون مونده و نیاز به استراحت دارید هم با حال و هوای دانشگاه و سبک و سیاق متفاوت درس خوندنش با دوران گذشته تجربه کمی دارید ... مخصوصا برای دانشجوهایی که بجز درس دغدغه های دیگه ای مثلا کار یا خدایی ناکرده بیماری ای گرفتاری ای چیزی... داشته باشند...

- توی جامعه ما با وجود محدودیت هایی که برای جوونها وجود داره خیلیا یکی از مشوق ها و انگیزه هاشون برای ورود به دانشگاه اینه که جایی برای ارتباط با جنس مخالف خودشون داشته باشند... به همنوعان خودم این توصیه رو دارم که اگر میخواید دخترا بهتون توجه داشته باشند راه حلش اینه که شما اونا رو تحویل نگیرید ... بدون هیچگونه توجهی به دخترا بعد از مدتی میبینید که اغلبشون جذب شما میشند (برعکسش هم صدق میکنه)

- و در پایان افرادیکه کنکور قبول نمیشند و دانشگاه رو از دست میدن چیز شاخی رو از دست ندادند ... برند دنبال زندگی ، پول و علایق خودشون مطمئنا" موفق خواهند بود .

AMIR MOHAMMAD . M
21-05-2014, 15:42
سلام

تجربه به من ثابت کرده که یه آدم رو تو یه مدت کم نمیشه شناخت و باید در شرایط مختلف عکس العملش رو ببینی تا بفهمی اون آدم چطور شخصیت و باطنی داره.

( من خیلی وقت پیش همینجا با ذکر تجربه یه پست گذاشتم که آدما رو تو یه نگاه نمیشه شناخت ولی الان میگم که برا بعضی افراد شاید برا شناختشون باید بیش 1 سال زمان گذاشت )

تجربه شخصی : من با یه بنده خدایی ( پسر ) دوست بودم و خیلی با هم ردیف بودیم ولی بعد از حدود یکسال و نیم یکباره زمانی که برای انجام کاری بازخواست شد از اونجا که من و اون با هم دوست بودیم و همه از دوستی ما با خبر بودن منو مقصر انجام اون کار معرفی کرد.

هرچند مشخص شد که من مقصر نبودم ولی باعث شد یه مقدار از اعتبار من و اطمینان دیگران به من کم بشه که به شناخت اون آدم میارزید.:n06:

banii
21-05-2014, 22:25
دو تا تجربه بزرگ .

با شجاعت حرفی که احساس میکنی باید بگی رو بگو .

هیچوقت اجازه نده احدی شخصیت و غرورتو خورد کنه . چون اگه چند بار این اتفاق بیفته دیگه برات طبیعی میشه و تبدیل به موجودی بی شخصیت و تو سری خورد میشید !!

golshifteh66
22-05-2014, 09:36
سنتی ازدواج کنید، همین و بس .. :n05:

a6543210
25-05-2014, 08:54
حتما کمک های اولیه رو یاد بگیرید.

مخصوصا اگه خونتون بچه کوچیک هست
دیروز طی یه اتفاقی شانسی اومدم خونه! خواهر زاده یه ساله کوچیکمون رو هم آبجی آورده بود و گذاشته بود خونمون که مامان گرامی ازش نگهداری کنه!
یه شکلات تو دهن این بچه بود و نفهمیده بودیم.یه هو تا سرشو بالا گرفتن شکلات پرید تو گلوش و بچه صداش بل کل عوض شد و چشاش قرمز می شد.مامان منم خدا خیرش بده انگشتشو کرد تو دهنش و شکلات رو متاسفانه داد عقب تر! ( این کار خیلی خطرناکه. اونم نمی دونست نحوه در اوردن و سنتی عمل کرد )
خداروشکر چند روز قبلتر یه کتابچه کمک های اولیه تو مبایلم بود و خونده بودمش و یه چیزایی یادم اومد. سریع بچه رو تو دستم گرفتم و
بدنشو به سمت پایین. چند تا ضربه نه خیلی محکم زدم پشت کمرش دیدم شکلات در نیومد! مرحله دوم یادم اومد که باید به شکمش تو همین حالت فشار بیاری تا با فشار هوا شی بپره بیرون.
همین طور که بچه تو دستم بود دست چپم رو سینه بچه و با دسته راستم به شکم بچه فشار وارد می کردم که هوا از داخل شکم به بیرون پمپاژ بشه و شکلات با فشار هوا دربیاد که خداروشکر بعد چند بار فشار به شکم شکلات پرید بیرون!

خلاصه لحظه خطرناکو از یاد رفتنی بود.شاید من خونه نمی رسیدم و مامان تنها بود خدا می دونست چه اتفاقی که نمی افتاد و امانت مردم چی می شد!
یادتون باشه کمک های اولیه رو خوب یاد بگیرین. بچه ای یا اعضای خانواده اگه خدا نکرده اتفاق افتاد دسپاچه نشین.شانس اودم خودم یه چیزی خونده بودم وگرنه...!!! شکر

سالم و سلامت باشید:n12:

Йeda
25-05-2014, 16:43
سلام

یه تجربه مشترک از ضروریت تسلط به زبان انگلیسی
پ.ن: فقط برای افرادی که ناراحتی قلبی دارن توصیه نمیشود :دي

یه خاطـره نسبتا طولانی + نتیجه اخلاقی : )

حدود 10 سال پیش، مسابقات جهانی زنان مسلمان بود که به میزبانی ایران برگزار شد، (که اتفاقا افتتاحیه ـش هم افتضاحی شد که تو تی وی پخش کردن.)
نماینده ها از کشور های مختلف میومدن و تا شروع مسابقه خیلی مونده بود و خب ایرانی ها هم که تو کلاس گذاشتن رتبه 1 هستن.دیگه قابل تجسم هست.

هیچوقت یادم نمیره با ورودِ تیمِ آمریکا و چند تا کشور اروپایی یه تیم دیگه ای هم اومد که با لهجه غلیظ انگلیسی شروع کردن به حرف زدن و گرم گرفتن با بچه ها.
خب اصولا میزبان یه جورایی باید صمیمانه به استقبال بره و ... از قضا چند تا داور به اصطلاح کارآزموده رفتن به استقبال ـشون (البته از داوران اون مسابقه نبودن)

فکر کنید داور این مملکت به عنوان یه نماینده ایرانی درست نتونست صحبـت کنه آخر یکی از بچه ها مجبور شد بره و به دادِ این بندگان خدا برسه.
خلاصه اینکه وقتی از نزدیک دیدیم ـشون جالب بود بدونم بجز اون چنــد کشور اروپایــی، این ها با این سر و تیپ و لهجه اهل کدوم کشور هستن.
پرسیدیم شما از کدوم کشور میاین؟
گفتن: افغــان!!!

اگرچه بگذریم که تو همون دقایق اول انصراف دادن ولی فکر کنید یه تیم افغان باید با لهجه قابل قبول تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشه ولی یه نماینده ایرانی نه!
همونجا برای خودمون جدا متاسف شدم ... و اینکه این ما هستیم که باید آبرومون رو لااقل جلو کشورهای دیگه حفظ کنیم.

تجربــــــه : )

همیشه بدرد میخوره. همه ـمون تجربه زیاد داشتیم در این مورد.
بیایم جدی بگیریم زبان رو. نه دست و پا شکسته.
لااقل در حد کشور همسایـــه ـمون !

البته توهین نشه به افغانی ها، بالاخـره در این موارد از ما سر هستن ولی منظور این هست که
فقط ادعا داریم ولی بعضی کشورهایی که روشون حساب نمی کنیم تو زبان از ما جلوتر هستن.

banii
25-05-2014, 17:13
تجربه ای در که در ارتباطاتم با همنوعان (جنس پسر) بهش رسیدم...

اونهایی که شما فکر میکنید خیلی بامرامند و ازشون خوشتون میاد و روی رفاقتشون حساب باز کردید خیلی نامرد تر از اونایی ا ند که حس میکنید تخس اند ...

(البته شاید من نمیتونم آدما رو خوب بشناسم و در مورد شما اینگونه نباشه...)

sansa
25-05-2014, 17:58
در تکمیل حرف دوستمون بگم که واقعا این همین هفته برای من اتفاق افتاده . گذر زمان نشان دهنده دوستی یا دشمنی یا دورویی یک فرد است . به همین خاطر هیچ وقت زیادی صمیمی نشید .:n16:

ehsan_iace
26-05-2014, 16:58
خیلی از برنامه‌های تلویزیون و ماهواره اتلاف وقته!

وقت‌تون را صرف کارهای باارزش‌تری کنید مثل مطالعه/ورزش/کارهای هنری/باغبانی و صدها کار مفید

Demon King
26-05-2014, 17:05
قابل توجه دوستان محصل:

سعی کنید پس از پایان سال تحصیلی تابستان رو به یاد گرفتن حرفه و هنر بگذرونید, هرچی علاقه دارید: نجاری, مکانیکی, کاسبی و ...
البته منظورم پسر ها هست. اشتباه نشه.:n02:
هیچ وقت هم فکر نکنید که بخواید کمک خرج خانواده بشید. 1 درصد فکر کنید توی درس موفق نشید اونوقت اگه یه حرفه بلد باشید بیکار نمیمونید.

آشنا داشتیم که خودش کارگر کارخونه بوده, یکی از وسایل نیاز به تعمیر داره, خدا شاهده مهندس کارخونه اومده هیچی از وسایل سر در نمیاورد. چون درس ها توی دانشگاه ها و مدارس کاملا یا حداقل اغلب تئوریه برای همین یاد گرفتن حرفه, برای پسرا از ارکان مهم میباشد.

ممنون از توجه شما . . / :n16:

مصطفی
27-05-2014, 09:47
تنوع ، تغییر ، تجربه ، عرف شکنی ، ....

به عنوان یک تجربه شخصی شخصی میگم »

سعی کنید همیشه ، همه جا ، در همه حال چیزای جدید رو تجربه کنین ، توی هر زمینه ای میشه این رو به کار بست ....

اگه موسیقی گوش میکنید حتی اگه اسم heavy metal تا حالا به گوشتون نخورده ، یا چیزی به اسم امبینت و چیل اوت رو نشنیدین سعی کنید یه چندتا آهنگ از هر کدوم گوش بدین ....
شاید از یه سبکی خوشتون اومد و به علاقه مندی هاتون اضافه شد ...

اگه کتاب میخونید سعی کنید هر کتابی رو یه ناخنک بزنین ، از " خاطرات آدم و حوا " از مارک تواین که به ده صفحه هم نمیرسه تا " کلیدر " دولت آبادی ....
شاید از یه کتابی خوشتون اومد و به علاقه مندی هاتون اضافه شد ...

اگه توی وب میچرخین از انواع فروم ها و انجمن ها دیدن کنید و سر بزنین ، اگه فیس book میرید به کلوب هم سر بزنین ، اگه توییتر براتون جذاب نیست ( معمولا ایرونیا خوششون نمیاد ) ببینید چرا ؟ تا تجربه ش نکنید نمیشه فهمید ...
شاید از یه سایتی خوشتون اومد و به علاقه مندی هاتون اضافه شد ...

خیلیا رو توی اطافیانم دیدم که از تغییر میترسن ،
از رفتن به سینما و دیدن فیلمی که هیچ پیش زمینه ای در موردش ندارن ابا دارن ، از رفتن به یه جای تفریحی که تا حالا نرفتند و نمدونن چجوریه امتناع میکنن ، از پختن ، خوردن ، خریدن هر نوع غذایی که تا حالا نچشیده اند امتناع میکنن ...
اصلا فکر کنم توی ذات آدمیزاد هست که میخواد یه کم روال عادی زندگیش حفظ بشه ، ولی تجربه کردن بسیاری از چیزها در عین حفظ نظم کلی شیرینی و لذت عالی ای داره
نمگم که یهویی برین چیزای بزرگ رو تجربه کنین ، ولی توی خیلی از جزییات میشه تغییر کرد ...

این رو خودم به کار بسته ام ... توی فروم رفقای خوبی دارم ... توی دنیای واقعی هم خیلی موفقم .... عالی ٍ عالی ....

rahmaniyat
31-05-2014, 13:26
دوست واقعی یا نیست یا کمیابه!!! خیلی از ما مجبوریم همین دوستای الکی رو دوربرمون نگه داریم تا دیگران نگن هیچکس رو نداره و یا با کسی نمی سازه!! اما خیلی سخته چون باید تا می تونی نذاری به حریمت وارد بشن و ازت حرف بکش تا بعد سو استفاده کنن به نظرم دوست رو باید از افراد مومن و خداپرست(نه مقدس نما) انتخاب کرد که حداقل برای اعتقادش هم شده خیلی تجسس ها رو بذاره کنار و کاسب کارانه با آدم رفاقت نکنه. ضمنا دلسوزی هم بیمورد برای کسی نکنید مگر اینکه واقعا لایق توجه باشه .چون خودم با دلسوزی و فداکاری برای دوست خیلی اذیت شدم و دیدم لایقتش رو نداشتن اگه کاری میکنید فقط برا خدا باشه که هیچ ولی اگه تریپ معرفت از طرف میخواهید بیخیال ایثار بشید

B.Russell
31-05-2014, 13:39
دیگران بد هستن، دیگران اشک آدم رو در میارن، دیگران خائند، دیگران دروغگو هستند، دیگران مرام ندارن، دیگران ازت سوء استفاده میکنن و......

وقتی سراغ این دیگران بروی عینا همینا رو در مورد دیگرانی دیگر تکرار میکنند که مطمئنا ما هم جز اون دیگران برای دیگران خواهیم بود !!!!

من تنها میخوام به دوستان بگم، به جای آنکه اینقدر که دیگران رو واکاوی کنیم و زیر سئوال ببریم، خودمون رو زیر سئوال ببریم اونم نه به این شکل که بگیم ما چه فرشته ای بودیم قدرمون دونسته نشد، به این شیوه که ما هم اون دروغگوی خائن اشک درآر بی مرام میتونیم باشیم و احتمال زیاد بودیم، اما کمند انسان هایی که خودشون رو زیر سئوال ببرند.

به قول یکی از بزرگان:

ما که همه فیلسوفیم، پس مشکل کجاست؟

rahmaniyat
01-06-2014, 23:04
هیچوقت راجع مردم قضاوت منفی نکنید نیگاه نکن راجع به طرف چی شایعه است خیلی شایعه ها محصول حسد و دشمنی اطرافیانه اون بنده خداست شما با حرف مردم خودتون رو خراب نکنید و به سرتون نزنه به طرف تهمت بزنید با اینکه نمی شناسیدش یا بهش توهین کنید چون بر اساس قانون کارما همین برخود با خودتون و عزیزانتون به زودی میشه اونوقت میزنید تو سرتون که من حق کیو ضایع کردم!!!! اینقدر گوسفند وار دنباله رو دوست نارفیق نباشید که هرکی هر چی گفت شمام باور کنید خصوصا در مورد ناموس مردم که بدجوری تاوان پس میدید

ملا نصرالدین
02-06-2014, 09:12
وقتی کسالتی برای شما پیش میاد خود درمانی نکنید.از اولش یه دکتر درست و حسابی برید.
دوستم مریض شد هی قرص و داروهای مختلف سر خود خورد
حالا بعد از چند روز نه تنها بیماریش خوب نشده بلکه معده درد هم گرفته
اخرش هم عوض اینکه بره یه دکتر خوب رفته پیش یه دکتر معمولی.به همه مشکلاتش دانه های ریز قرمز روی پوست هم اضافه شده...:n13:

syamak790
02-06-2014, 09:19
زود عجله نكنيد زن بگيرين ، قشنگ بگردين هر وقت احساس كردين طرف كسيه كه مناسبه نگيرينش :n02: دوباره بازم بگردين ، ديگه خلاصه خيلي بگردين :n02::n02::n02::n02::n02:

Atghia
02-06-2014, 19:24
دوستان لطفا توجه کنید اینجا تاپیک تجربیات هست نه اظهار نظر در مورد مسائل مختلف
برای این مسائل تاپیک های مرتبط تری هم وجود داره
ضمنا از بکار بردن لحن توهین آمیز هم خودداری کنید

بانو . ./
02-06-2014, 21:51
هیچ وقت رفتاری نکنید که کسی که سابقا راجع به شما خوب فکر میکرد ..اون نظر مثبتش نسبت به شما عوض بشه ..با رفتارتون کاری نکنید اون ذهنیت مثبتی که نسبت به شما وجود داره از بین بره ..

MoXa
03-06-2014, 11:57
با آدم های دم دمی مزاج / کسایی که زود قهر و آشتی میکنن / رفتار بچگونه نشون میدن رفت و آمد نکنید که حالتونو میگیرن . اینا همشون صفت حسادت هم دارند .
من قبلا دلم برای اینجور افراد میسوخت و نادیده میگرفتم ، دور و برم هم خیلی زیاد بودند .
تا به چند سال گذشته نگاه کردم دیدم همین آدما خیلی جا ها باعث بدنام شدنم ، شدن .
مثلا چند بار سر این آدما انگ دروغگویی و نامردی بهم خورد .
حتی اینا رو جایی هم معرفی نکنید ، حتی نگید که باهاشون رابطه دوستی یا آشنایی دارید ، بنظرم بهترین کار اینه که از همین امروز رابطه رو قیچی کنید .

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-06-2014, 17:40
سلام .
بارفیکس درگاهی نصب کنین توی خونه .
معجزه میکنه .
بنده از 13 سالگی یکیش رو خریدم .
هر روز بهش آویزون میشدیم و تاب میخوردیم
کم کم عضلات کف دست و ساعد و بازو و سرشانه و پشت شانه و زیر بغل و کمر و شکم و پا و سینه قوی میشه .
میرسید به مرحله ای که میتونین چند دقیقه راحت تاب بخورین و پشتک بزنین و حتی یه نفر سبک وزن بهتون بچسبه و باهاش تاب بخورین .
اثر روانی زیادی داره در رشد قد و عضلات و اعتماد به نفس .
اگر از مدل ساده میخرین حتماً باید دو تا تکه آهنش که کاسه مانند هست رو به چهارچوبِ درب پیچ کنین بعدش بارفیکس رو وصل کنین بهش تا بر اثر وزن و تاب خوردن کنده نشه .
خصوصاً اگر پسر دختر کم سن و سال دارین توی خونه براشون نصب کنین اما تا حدی که به سر خودتون نخوره ببارینش پائین و وقتی قدشون کمی بلند شد بارفیکس رو هم ببرین بالاتر .
بهتره یک ماه اول یک یا دو تشک زیرش پهن کنین براشون . وقتی خوب مسلّط شدند دیگه تشک رو بردارین .
از این مدلش هم هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3+%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84&ie=UTF-8&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch
توی نت نوشته قیمتش 38000 تومنه .
البته بهتره ندیده و تحویل نگرفته خرید نکنین .
این نوع احتیاج به پیچ نداره اما نمیدونم برای تاب خوردن هم مناسبه یا نه .

skyzare
04-06-2014, 20:58
سلام .

این جمله خودم می دونم و بلدم از این چیزاها رو از رندگی حذف کنید .....معمولا کسانی که همه اش می گن خودم می دونم و خودم بلدم بیشتر از همه توی زندگی مشکل دارند .

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-06-2014, 15:42
سلام .

قبلاً خدمتتون عرض کردم که اگر دستگاهی چیزی میخرین حتماً اول کاتالوگش رو کامل بخونین .
دیروز خونه ی یکی از دوستان بودم که تلوزیونِ LED سونی داره . داشت کانال عوض میکرد و صدا هی کم و زیاد میشد .
گفت : عاجز شدیم از دست این کانالها . یکیش صداش بلنده یکیش یواش . بعضیهاش هم داره یه برنامه پخش میکنه صداش یواشه باید ولوم رو زیاد کنیم تا بشنویم بعدش یهو میره تو تبلیغات با صدای خیلی بلند و اعصاب آدم خورد میشه .
بهش گفتم چرا سیستم INTELLIGENT VOLUME [ ولوم هوشمند ) رو فعال نمیکنی تا مشکلت حل بشه ؟
گفت چی چی هست این سیستم ؟ کجا هست ؟ کو ؟
گفتم یک سیستم الکترونیکیِ هوشمند هست توی تلوزیونتون در قسمتِ SETTING که نمیذاره صدا هی کم و زیاد بشه یعنی صدا رو در یک حد ثابت نگه میداره و دیگه هر چی صدای کانالها یا برنامه ها کم و زیاد بشه صدائی که از بلندگوها پخش میشه اصلاً تغییر نمیکنه و کم و زیاد نمیشه بلکه در حدی که با ولوم تنظیمش کردی ثابت میمونه .
گفت جدی ؟ من خبر نداشتم .
گفتم مگه کاتالوگ تلوزیون رو نخوندی ؟
گفت بابا کی حوصله ی کاتالوگ خوندن داره ؟
گفتم نتیجه ی این بی حوصلگی و تنبلیت هم اینه که خودت و خانوادت 3 ساله از کم و زیاد شدنِ صدای تلوزیون عذاب میکشین .
سیستم صدای هوشمند رو براش فعال کردم .
چند کانال رو امتحان کرد و کلی کیف کرد که صدا اصلاً کم و زیاد نمیشه و ثابت نیمونه .
گفت 3 ساله این تلوزیون رو داریم و خبر نداشتیم یه همچین چیز مفید و به درد بخوری داره .
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم .

sansa
07-06-2014, 07:56
سلام

دوستان این فال های روزانه رو اصلا دنبال نکنید . با اعصاب و روانتون بازی میکنن .

اگه یک روزی واقعا خوب باشه و تو اون فال گفته باشه که روز خوبی رو سپری نخواهید کرد حتی اگر روحیه خوبی داشته باشین به خاطر تلقین این فال اون روز براتون بد تموم میشه .

پس اصلا دنبال فال نباشید.

B.Russell
09-06-2014, 00:52
خیلی خوبه آدم غرورش رو برای حفظ کردن آدمایی که میدونه بودن در کنارشون براش مفید هست بشکونه.
غرور مثل شیشه هست که وقتی شکست میشه دوباره چسبش زد !!

اما چند بار؟
اگر زیادی این غرور را بشکنی، اونوقت یکسری از این خرده های شیشه اینقدر ریز میشن که تو دستت فرو میرن و ظرف غرورت هم سوراخ میمونه!!

کاش روی پیشونی آدما نوشته بود، این طرف ارزش دارد n بار برایش غرورت را بشکنی.
و اگر n+1 شد، خودت به جای غرورت خواهی شکست.

Mo5tafa
09-06-2014, 17:41
برای آقایون؛ بسیج ثبت نام کنید!!!

مثـل من نفرمایید که برای چند ماه کسری ارزش نداره و مثل مرد خدمت می کنید و اینها، خب البته که انشالله مثل مرد خوب خدمت می کنید ولی وقتی رفتید میبینید دوستاتون همه 3-4 ماهی بیخود و بی جهت کسری های مختلف دارند و زودتر از شما میرن اونجا هم همش وقت تلف کنی و بازی با اعصاب و روان هست، حالا اگر جای بدی هم افتاده باشید مثل مرزی که بنده هستم، میبینید که دوره تکمیلی و عضویت فعال بسیج و اینها نه تنها آسون تر از خدمت اونجاهاست بلکه آبرومندانه تر هم هست!:n02:

sansa
10-06-2014, 09:55
سلام
دوستان یه مشکلی برام پیش اومد بخیر گذشت ! :n02:

ماجرا از جایی شروع شد که یک ماه پیش قفل پترن الگوی اندروید خودم رو فراموش کردم . همون که باید دستت رو بین نقطه ها بکشی تا قفل صفحه گوشی باز بشه .

چند بار اشتباه وارد کردیم و گوشیم قفل شد و فقط برای باز کردن یا اکانت جیمیل میخواست با رمز ورود (تازه اگر با گوشی اندروی خود یک بار وارد جیمیلتون شده باشید در غیر این صورت هیچ ایملی قبول نمیکنه)

و یا پین میخواست . تا جایی پیش رفت که من قید اطلاعاتم رو زدم . گفتم رسیت فکتوریش کنم . اما از انجایی که وار گوشی نمیشد نمیشد رفت تنظیمات و ریست فکتوری کرد.

راه دیگش رفتن به ریکاوری و wipe یا همون ریست فکتوری از طریق محیط بوت گوشی های اندروید بود که بازم اونم نشد . چون تیک USB debug در گوشی نخورده بود .

خلاصه حتی با دستورات لینوکس و .... راه های دیگه قادر به باز کردن نشدم .... حتی نمایندگی هم نتونست باز کنه . اخری از شانسم پین گوشی که هنگام انتخاب الگو براش تعیین کرده بودم یادم اومد و باز کردم .

در غیر این صورت گوشی فقط صفحش روشن میشد و میشد به عنوان چراغ قوه ازش استفاده کرد.:n09:

..................

تجربم اینه که محظ احتیاط همیشه تیک USB debug در گوشی اندرویدی تو رو بزنید . هر مشکلی پیش بیاد تو گوشی اندروید تنها در صورتی میشه حلش کرد که این تیک فعال باشه . از ما گفتن بود ....
والسلام...

Mr.Pooya
11-06-2014, 22:12
سلام

دوستان حتما همتون تا الان در مورد مفهوم چراغ های راهنمایی شندید درسته ؟ قرمز زرد سبز

حتما این رو هم شنیدید که اینجا چه معنی می دهند این سه چراغ ؟

خب من می خوام کاربردشون رو امروز بگم. از سبز شروع می کنیم

سبز: با سرعت ۱۰۰ تا رد شو اگر عابر پیاده هم اومد از روی اون هم رد شو خواست نیاد وسط خیابون.

زرد: با سرعت ۲۰۰ تا رد شو که قرمز نشه. عابر پیاده هم بود با آرتیست بازی ردش کن یا بزن زیرش رو در برو ولی جوری که کسی نبینه !

قرمز: با سرعت ۳۰۰ تا رد شو ولی اگر عابر پیاده اومد دیگه مجبوری وایسی ولی در صورتی که مجبور نشدی به هیچ وجه وای نیسا که خطر ساز میشه ! :n04:

خب بریم سر اصل مطلب راستش دیروز که رفته بودم بیرون یک صحنه ای رو دیدم که همونجا به خودم گفتم بیام اینجا مطرحش کنم

ماجرا از اونجایی شروع میشه که من دیروز اومدم از خیابون رد بشم ولی چراغ داشت قرمز میشد خب وقتی زرد شد همه ماشین ها یکی یکی با شوماخر بازی رد شدند ! بعد که دیگه تازه قرمز شد و چراغ برای عابر پیاده سبز شده بود توجه کنید سبز شده بود بعد یک ماشین دیگه با سرعت اومد رد شد :n04: بخاطر همین من خودم همیشه هروقت می خوام از خیابان رد بشم حتی با اینکه چراغ راهنمایی برای عابر پیاده سبز میشه باز هم ۳-۴ ثانیه وایمیسم و خوب نگاه می کنم ببینم ماشین میاد یا نه ! بعد از خیابون رد میشم. چون وقتی که چراغ تازه سبز میشه بعضی از راننده ها میان سریع رد بشن و واقعا خطر ساز میشه ! من خودم بار ها و بار ها دیدم تو خیابون که چراغ راهنمایی برای عابر پیاده سبز میشه ولی هنوز ماشین داره میاد رد میشه و برعکسش !

واقعا نمی دونم چرا بعضی ها اینکار ها رو می کنند ! فرض کن ۴۰ ثانیه صبر کنی بعد از خیابون رد بشی اون هم با خیال راحت ولی شاید تو همون ۴۰ ثانیه با ماشین زدی زیر یک نفر دیگه اون وقت چکار می خوای بکنی ؟

یا برعکسش بعضی ها وقتی چراغ عابر پیاده قرمز هست میان از خیابون رد بشن ! این مورد رو هم باز ها و بار ها خودم دیدم. شما فرض کن ۴۴ ثانیه صبر کنی تا چراغ سبز بشه اون وقت با خیال راحت از خیابون رد شو. تو این مدت که چراغ قرمز هست اگر ماشینی بزنه زیرت مقصر هم خودتی و دیه ای بهت تعلق نمی گیره و راننده هم هیچ تقصیری نداره ولی یک عمر عذاب وجدانش با اون راننده می مونه !

البته جسارت نمی کنم دوستان اینجا که همه خودشون بهتر از من از این موارد آگاه هستند و بنده فقط اتفاق هایی که خودم دیدم رو توضیح دادم

gelayor14
13-06-2014, 21:21
هیچ مسئله ای -حرف و حدیثی رو حل نشده نزارید! شاید یه حرف برای ما بی اهمیت و بی اساس باشه ولی وقتی افتاد تو دهنا دیگه نمیشه به راحتی جلوش رو گرفت
حتی اگه با یه نفر برای همیشه قطع ارتباط می کنید دلایلش رو روشن کنید

B.Russell
14-06-2014, 11:46
این جمله رو جایی دیدم و چون شرح حال بسیاری از آدمای اطرافم هست به عنوان یک تجربه مهم قرار میدم:

خیلی ها فکـر میکنند بدتـرین درد، از دسـت دادن کسـی هست که دوستـش دارن !

اما حقیقـت اینه که از دست دادن خــودشون و از یــاد بردن اینکه کـی هستن و چقدر ارزش دارن گـاهی وقتــها خیلــی دردنــاک تـره !!

A.M.D.D.E.V.I.L
14-06-2014, 12:24
می خوای مشهور شی ؟ پولدار ؟ اسمت تو تاریخ ثبت بشه ؟ می خوای جهان رو عوض کنی و تاثیر داشته باشی ؟
به هیچ کدومشون نخواهی رسید
کافیه به یه نفر که همه ی اونها رو داره نگاه کنی . تو جوانیش میخواست مشهور بشه؟ یا پولدار ؟ اصلا میخواست اسمش تو تاریخ باشه یا جهان رو جای بهتری بکنه و موثر باشه تو جامعه؟
این افراد همیشه فقط به خاطر کاری که انجام دادند به اون نتایج دست یافتند . شهرت و پول و مقام و احترام چیز هایی هستند که در نتیجه ی اعمال انسان به دست می آیند وگرنه نمیشه فقط به خاطر خودشون بری دنبالشون و بگی من می خوام مشهور بشم یا پولدار .
مثلا یکی بگه من می خوام پولدار بشم پس برم دکتر مهندس بشم ! مهم هم نیست که آرزوم این بود که ... بشم چون درآمد چندانی نداره !!
کسانی که مشهور یا پولدار و ... هستند در زمینه ای که خودشون عاشقش بودن پیشرفت کردن ، نه برای اینکه پول یا شهرت و مقام به دست بیاورند ... بلکه اشتیاقی در وجودشان بوده که آنها را مجبور می کرده ساعت ها کار کنند و تجربه ی جدید کشف کنند و هی و هی دنبال اسرار جدید زمینه ی کاری خودشون برن و نفهمن شنبه کی شد پنج شنبه ... شب کی شد روز و 18 سالگی کی شد 30 ...
پس کاری که واقعا میخوای و دوست داری رو انجام بده . کاری که از اول عمرت یک احساس خاصی بهش داشتی .
اگر به جای قعالیت در زمینه ای که خودت دوست داری فقط دنبال این باشی که در آینده پولدار و صاحب احترام و ... . نه خیر نمی تونی به دستشون بیاری . حتی اگر تونستی باز هم آرام نمیشی .
مثل اینه که عاشق نقاشی باشی اما جامعه باعث بشه بری پزشکی بخونی ... آره در آینده زندگی خوبی در انتظارت خواهد بود اما تا ابد از خودت می پرسی "آیا نقاش خوبی می شدم؟"
تا وقتی که داری کاری که نمی خوای رو انجام میدی فقط برای اینکه به یه چیز های کلیشه ای برسی عذاب خواهی کشید .
مثل این هست که قسمت عظیمی از وجود خودت رو پنهان کنی . قسمتی عظیم که در ذات تو نهادینه شده اما تو ازش استفاده نمی کنی . مثل کسی که بنابر دلایلی نمی خواد از چشم هاش استفاده کنه ، یا از دستهاش و یا غیره . فقط داری زندگی رو برای خودت عذاب آور تر می کنی.
تو که این علاقه و اشتیاق عظیم رو داری چرا ازش استفاده نمی کنی ؟ عین کسی هست که آرزوش اینه که دونده بشه اما میره پاهاشو قطع می کنه !!!

کاری رو بکن که همیشه دوست داشتی بکنی ، کاری که خودت می خوای بکنی ... نه کاری که جامعه مجبورت می کنه بکنی ، یا حفظ آبرو در بین فامیل و ...
در این حالت ، حتی اگر پول دار و مشهور و ... هم نشی ، از درون آرام هستی . در این حال از خودت بپرس ... مگه هدف از پول و شهرت و ... جز بدست آوردن آرامش و آسایش هست؟
و اینو به یاد داشته باش در لحظه ی آخر از زندگیت ، تنها چیزی که احساس رضایت بهت میده کار هایی هست که انجام دادی . نه شهرت و پول و مقام و پست و غیره و غیره ... چون فقط خودتی و خودت !
اگه کاری که خودت دوست نداری رو انجام بدی (چون مجبوری ) ممکنه فقط یک دوره از زندگیت شاد باشی ... اما اگر کاری که براش اشتیاق داری رو انجام بدی دائما در حال لذت بردن از یادگیری هستی ... اون کار تبدیل میشه به زندگیت . به عبارت دیگر اون کار تبدیل میشه به هدف زندگی تو . همون هدف از آفرینش تو!
شکست می خوری اما اصلا برات مهم نیست ، دوباره پا میشی و شروع می کنی .. بعد دوباره شکست می خوری و ... اما در نهایت پیروز میشی .
البته می دونم فقط با خوندن این متن یهو متحول نمیشی بری دنبال آرزو هات . ولی حداقل یه فکری به حال خودت بکن !
اینا حرف هایی هستند که من به خود چندین سال پیشم میگفتم .. اگه می تونستم سفر در زمان کنم . پس حالا به شما میگم . چون از وقتی زندگیمو اینطوری تنظیم کردم همه چیز خیلی بیشتر حال میده / پس امید وارم مفید بوده باشه :n02:

Atghia
14-06-2014, 22:46
در رابطه خودتون با ادمها به ویژه جنس مخالف در نظر داشته باشید که همون اوایل اشنایی هرچیز یکه طرفتون بهتون میگه فرق نداره دختر یا پسر ، خلاصه هرچیزی که از اتفاق افتادنش واهمه داره دقیقا همون کاراییه که از خودش برمیاد!
اگر گفت میترسه وفادار نباشید بدونید از خودش مطمئن نیست
اگر گفت ادم دهن بینی نباید باشی بدونید خودش دهن بینه
و...
اینو به عینه دیدم که میگم و از چندنفری هم شنیدم اینو یادتون باشه و حواستون رو خوب جمع کنید

+

در برخوردهایی که دارید (با جنس مخالف) حالا در هر جایگاهی طرف همکلاسی هست همکار هست یا هرچی اگر دیدید بعد از دوسه بار دیدنه شما خیلی باهاتون خوب و مشتاق و اینا رفتار میکنه فکرنکنید شما چیز خاصی هستید مطمئن باشید اون خانوم یا اقا با همه همینطوره! اینو گفتم تا حواستون جمع باشه رویابافی نکنید:n17:

Iloveu-ALL
15-06-2014, 00:16
با خوندن پست قبلی یاد دیالوگی از یک سریال خارجی افتادم: "از نظر من، کسی که نصیحت میکنه در واقع داره با خودش حرف میزنه!" نظر من هم همین است و واسم تجربه شده.
البته همه اینطوری نیستن بعضی ها که با تجربن و یا زندگیشون در عمل خوبه نصیحت هاشون ارزشمنده!

a6543210
17-06-2014, 18:27
تجربه در مورد کتاب خوانی بگم
دوستانی که در مورد فلسفه انسان و آفرینش و ... سوال دارن حتما کتاب های شیهد مطهری رو بخونن(مجموعه کاملش تو نت هست و و بریزین مبایل شبی 10 صفحه هم بخونین کافیه)
انصافا کتاب های مفیدیه... در حین این که می یاد نظریات دانشمندان غربی رو بی طرف مطرح می کنه از یه طرف هم با نقد مثبت تحلیلشون می کنه
به شخصه کتاب های ایشون برا نسل جوون که خیلی سوال تو ذهنش هست خیلی مفیده

بدرود

milad_gta
18-06-2014, 14:10
همیشه امید داشته باشید، به خودتون باور داشته باشید، باور داشته باشید که میتونید، میتونید به اهداف و چیز هایی که میخواید برسید، موارد خیلی زیادی بود که همه اطرافیانم بهم گفتند نمیتونی، کارت تمومه دیگه... ولی موفق شدم، فقط به خاطر اینکه باور داشتم میتونم و از تلاش دست نکشیدم، و پیش اومده زمانی که همه میگفتند میتونی ولی چون امیدم رو از دست داده بودم نتونستم، نتونستم و شکست خوردم.

A.N.A.P
27-06-2014, 23:46
سلام. سعی کنین کاری که ار پس شما برنمیاد رو برگردن دیگری نندازین ! یا وقتی درخواستی از شما میشه و شما نمیتونید انجام بدین یا قصد ندارین انجام بدین ، نگین فلانی میتونه واست انجام بده !

وسطای ترم قبل بود یکی از دانشجو ها از دوستم پرسید جزوه فلان درسو داری ؟ دوستم گفت من ندارم ولی یکی از دوستام ( منظورش من بود ) داره . حالا طرف ما رو گیر آورده موقع هر امتحانی که میشه با زنگ و اس‌ام‌اس

رو مخ ما میره و میگه جزوه بده جزوه بده.

Lady parisa
30-06-2014, 11:31
همیشه همه اون چیزی که هستین رو برای کسی رو نکنین
خیلی ها ارزششو ندارن

mohsen_gh1991
04-07-2014, 11:06
اینو برای دانشجویانی مینویسم که در شرف فارغ التحصیلی هستن. چون سر خودم اومد
سعی کنین قبل از این که با دانشگاهتون تصویه حساب کنین حتما چنتا گواهی اشتغال به تحصیل برای جاهایی که ممکنه نیاز پیدا کنین بگیرین. مث بیمه راهنمایی رانندگی و .... . من دقیقا یک روز بعد از تصویه کردن با دانشگاه فهمیدم که دفترچه بیمه م اعتبارش تموم شده و نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل داره ولی هر کاری کردم دانشگاه دیگه بهم گواهی نداد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-07-2014, 19:09
هشـــــــــدار .
هیچ میوه و خشکباری رو درسته نخورید چون امکان داره کرم زده باشه
سلام دوستان

بنده بارها میوه های ظاهراً سالم رو باز کردم دیدم کرم زده هست
زردآلو
آلو زرد
آلو سیاه
خرما
سیب
گوجه فرنگی
انجیر
انار
گیلاس
گردو
پسته
بادوم
و حتی خشکبار مثل انجیر خشک شده یا گردو

=========================================
اینها عکس یک گردوی کرم زده هست
ببینین کرمِ ناقلا کجا پنهان میشه و زندگی میکنه (درست در وسطِ دو نیمه ی مغز گردو واصلاً کسی بهش شک نمیکنه ) و از گردو میخوره تا بزرگ میشه و میاد بیرون و پیله درست میکنه و تبدیل میشه به یک پروانه ی پنج شش میلیمتری کِرِمی رنگ یا رنگ دیده

در حدِ فاصلِ بینِ دو نیمه ی مغز گردو یک کانالِ مخفی ( حفره ) هست که کرم با مهارتِ تمام در اون مخفی میشه و اصلاً دیده نمیشه مگر اینکه مغز گردو رو از وسط به دو نیم کنین

وقتی گردو رو دو نیم کنین کرم رو میتونین ببینین

==============================

هرگز میوه ای رو درسته گاز نزنین
هرگز گیلاس رو درسته نخورین
هرگز انار رو آبلمبو نکنین

میوه ها رو قبل از خوردن وارسی کنین
اگر زخم یا سوراخ ریز دیدین روی میوه , بدونین که احتمالاً کرم رفته توش
میوه ها رو با چاقو به صورت برشهائی به ضخامت نیم سانت ببُرین و وارسی کنین و یخورین
خشکبارها رو مثل انجیر و گردو و پسته و تخمه رو هم اول تکه تکه کنین و وارسی کنین
خصوصاً اگر بچه ی کوچیک یا خواهر برادر کوچیک دارین حتماً با چاقو میوه رو مثل کالباس برش بدین و وارسی کنین بعد بدین بخوره
بیشترین میوه های آفت زده رو در استان اصفهان دیدم
=======================
درضمن تا میتونین قیدِ پوستِ میوه ها رو بزنین و همه رو پوست کنده بخورین چون سمهای زیادی میزنند به میوه ها که خیلیهاش در کشورهای پیشرفته ممنوع شده و با شستن هم پاک نمیشه چون جذب پوست میشه .
پس میوه ها رو خوب بشورین
سپس پوست بکنین
سپس بُرِش بزنین مثل کالباس و اگر سالم بود میل کنین

banii
13-07-2014, 04:10
موقعیکه آرایشگاه میرید
به آرایشگرتون دقیقا بگید که میخواید با موهاتون چیکار کنه
تا قیافتونو به F نده و از خودتون بیزار نشید .

CONSTANTLY1317
13-07-2014, 11:00
هیچوقت خودتونو درگیر اینترنت و انجمنهاش نکنید
ارزش نداره به خاطر دنیای مجازی اعصاب و روان خودتونو داغون کنید
بچسبید به زندگی واقعی چون اونجا مهم و ارزشمنده
اگر احساس کردید در اینترنت حقتون خورده میشه ادامه ندید
چون هیچ سازمان و ارگانی نیست که مثل دنیای واقعی رسیدگی بشه
اینو کسی داره بهتون میگه که 10ساله داره تو اینترنت و انجمنهاش فعالیت میکنه
همه جوره مورد ظلم و ستم قرار گرفته و دچار اختلالات روانی شده.

Shima.Shahrokhi
13-07-2014, 11:13
هیچوقت غرور و شخصیت خودتونو واسه یه آدم بی ارزش نزارین ....
وستاتونو درست انتخاب کنید .

با آبروی خودتونو و خانواده هاتون بازی نکنید .

چون از قدیم میگن :

بگو دوستات کی اند تا بگم چی کاره ای ....

B.Russell
14-07-2014, 12:43
یکی از امید بخش تر لحظات زندگی من این بوده که با تمام وجودم به کسی اعتماد داشته باشم و جواب اعتمادم رو هم ببینم.

حتی اگر بارها انسان هایی تو زندگیم بیان که اعتمادم رو از بین ببرن، فقط یک اعتماد دلنشین میتونه همه اون گذشته هارو پاک کنه.

اگر از این دلخورین که چرا نمیشود به کسی اعتماد کرد، به خودتان رجوع کنید که چقدر به دیگران شک نداشتین و ندارین؟

هر وقت اعتمادم را برای کسی خالص کردم او هم برای من خالص شد.
و هر زمان دوست داشتم به کسی اعتماد کنم اما با کلی شک و تردید، دقیقا تردیدها کار دستم داد !!!
این تجربه رو نه تنها برای خودم، بلکه برای خیلی هایی که میشناختم دیدم که رخ داده.

پس با خلوص کامل به اونایی که میدونین قابل اعتمادن اعتماد کنید، جواب این خلوص در اعتماد رو بدون شک از اونها هم میگیرین.

CONSTANTLY1317
17-07-2014, 08:50
بچه هاتونو از 3سالگی بفرستید مهد کودک و کلاس زبان و ...
ببریدشون پارک, شهر بازی, خرید, مهمونی و ...
تا یاد بگیرن اجتماعی بشن ...

اینو کسی داره بهتون میگه که
از طرف خانوادش هیچوقت این کارها واسش انجام نشد
و حالا یه مفلوک گوشه نشینه که دچار هراس اجتماعیه شدیده

این بیماری باعث شد از درس و دانشگاه انصراف بدهم
جرئت انجام دادن هیچ کاری رو ندارم حتی جواب دادن به یه تلفن

نذارید بچه هاتون مثل من بشن خواهش میکنم.

ziba12
20-07-2014, 11:19
تجربه ای که همین الان به دست اوردم .

هر وقت خواستید کالایی بخرید ، مبلغی بپردازید و ... در کل از درگاه اینترنتی پرداخت استفاده کنید . قبل از پرداخت ببینید مبلغ نوشته شده همونی هست که باید بپردازید .

امروز از یک فروشگاه خواستم خرید کنم . مبلغ کالا 36 هزار و خورده ای بود . که تو مبلغ پرداخت کم مونده بود 360 هزارتومان ازحسابم کم بشه . یعنی شانس اوردما...:n30:

wooooow
22-07-2014, 01:29
یه پستی تو بخش آداب معاشرت دیدم و جواب دادم
گفتم شاید به عنوان یه تجربه به دردتون بخره (( البته برای دانشجویان ))

بحث هم در مورد اعتراض نمره هست

در خیلی موارد پیش میاد دانسجو نمره 8 - 8.5 - 9 - 9.5 میگیره و یا به اصطلاح نمره لب مرز قبولی !!!
اینجور نمرات 8 8.5 9 9.5 اکثرا نمراتی هستن که دانشجو نمره پایینی میگیره و استاد به دلیل اینکه دانشجو مشروط نشه بهش نمره 9 میده !!

این داستان اعتراض ورقه و ..... یه جورایی تو اکثر دانشگاه ها کشک محسوب میشه و ترتیب اثر داده نمیشه
بجز اینکه دانشجو از اعتراض خودش واسه کم بودن نمره مطمعا باشه
در غیر اینصورت استاد بعد از اعتراض همون نمره واقعی رو میده !!! (( به شخصه دیدم استادی تو سایت خودش نوشته بود در صورت اعتراض ورقه نمره واقعی داده خواهد شد . این یعنی اعتراض ممنوع ))
ولی در خیلی مواقع به اعتراض رسیدگی نمیشه !!

حالا سوال اصلی ؟؟
چرا به اعتراضات رسیدگی نمیشه ؟؟ :

دلیلش رو چند سال قبل از یکی از اساتید پرسیدم و جواب جالبی داد
دلیلش اینه وقتی شما اعتراض ورقه میکنی
آموزش دانشگاه باید به استاد مورد نظر گزارش بده و یا به صورت اتوماتیک اعتراض به استاد ارسال میشه

و 2 حالت داره
1 - نمره واقعی شما بیشتر از نمره وارد شده هست
2 - نمره واقعی شما کمتر از نمره وارد شده هست

1 -
در این حالت استاد ورقه رو از دوباره تصحیح میکنه و یا اینکه شما بهش گفتید استاد 10 بده (( به دلایل مختلف مثل ترم آخری و یا مشروطی ))
و بعد استاد نمیتونه نمره رو توی سایت وارد کنه
و در صورتی که نمره تجدید نظر از نمره وارد شده اولیه بالاتر باشه اول باید یه نامه بزنه که در تصحیح اشتباه شده (( تغییر نمره هم همین معنی رو میده ))
حالا در صورتی که استاد جزو هیئت علمی باشه یه نمره منفی واسش محسوب میشه و این خطا قابل قبول نیست
و به همین دلیل هست که اساتید به اعتراض نمرات رسیدگی نمیکنن !!!

2-
و اگه هم رسیدگی کنن نمره واقعی اون دانشجو از نمره وارد شده کمتره و واسه همین استاد نمره واقعی رو رد میکنه (( جایگزین کردن 4 به جای 9.5 ))

حالا یه پیشنهاد :
هیچوقت سعی نکنید اعتراض نمره بکنید !!

به 2 دلیل

1 -
چون احتمال اینکه نمره واقعی شما از نمره وارد شده بیشتر باشه درصدش پایینتره !!(( چون با توجه به ارفاق موجود میزان خطای استاد پوشونده میشه ))
و اگه نمره واقعیتون هم کمتر باشه به شدت ضرر میکنید !!

2 -
اکثر اساتید در زمان رد کردن نمره به کل دانشجویان ارفاق میکنن (( در بعضی حالت ها ارفاق برابر میشه یا به اصطلاح خودمونی روی نمودار رفتن ))
در این صورت اگه نمره تصحیح شده شما 5 باشه و با ارفاق 8 بشه پس استاد 3 نمره ارفاق کرده

و اگه شما اعتراض کنید استاد اون 3 نمره رو پاک میکنه و شما نمرتون میشه 5
و اگه از دوباره تصحیح کنه غیر ممکن هست که در تصحیح دوباره 3 نمره اشتباه کرده باشه که 5 شما بشه 8 !!!
پس باز هم شما هستید که ضرر میکنید !!

اعتراض نمره در صورتی انجام بدید که صد در صد به خودتون اعتماد دارید و میدونید نمره واقعی شما بیشتره (( همچین احتمالاتی شاید زیر 5 درصد از کل اعتراضات باشه - چون مقدار ارفاق نمره طوری هست که هیچ استادی اونقدر اشتباه نمیکنه ))

Mehran-King
25-07-2014, 14:18

sansa
28-07-2014, 08:24
سلام
دیروز صبح تا شب دنبال خرید یک لپ تاپ دانشوجویی با قیمت دانشجویی بودیم .:n02:

کلی بازار رو زیرو رو کردیم . همه جور مارک های بازار HP-ASUS و ... که همشون تو رده زیر 1.5 میلیون تومان واقعا سخت افزار پایینی داشتن که مناسب نبود .

مارکی جدید به عنوان لنوو اومده . که خیلی ها میگن چینی هستش و ... از این حرف ها که میدونید میزنن . یکی از دوستان گفت درسته چین جنس هاش مضخرفه اما Lenovo مطرح ترین برند تو چین هست .

و شناخت شدست و به عنوان جنس درجه یک چینی به حساب میاد . ما م رفتیم ببینیم با این برند چه لپ تاپ هایی هستش . خلاصه دیدیم که واقعا با توجه به سخت افزاری که داره در مقایسه با قیمت و سخت افزار واقعا این لچ تاپچ های لنوو ارزش خرید واقعا بالایی دارن . مخصوصا برای فقیر فقرات :n02:

و واقعا برای دانشجو هایی که نمیتونن زیاد بودجه خرچ کنن بهترینه . دیروز خواستم براش درایور دانلود کنم . گفتم ای خدا الان دردسر تحریم و .... ولی در کمال تعجب تا سرچ کردم دیدم نه بابا ... دمش واقعا گرم .

کافیه مدل درایور و لچپ تاپ رو بزنید . با لینک مستقیم و بدون تحریم درایورشو دانلود کنین . از لحاظ ساپورت هم کاملا تایید میشه .

در کل مثل برند هووی آی هست که داره تازه تو ایران و جهان شناخته میشه . برای لپ تاپ های اقتصادی و ارزون قیمت دانشجویی روی این برند حساب کنید . لپ کلام !!! :n02:

در ضمن عزیزان من نه تبلیغ کننده ام . چه شما خریداری کنین چه نکنین هیچ فرقی به حال من نداره . تجربه من برای افراد هست که میخوام با کمترین قیمت بالاترین سخت افزار رو داشته باشن .

موفق باشین .

mojtabaivi
29-07-2014, 08:48
همه توی زندگیشون هدف دارن... به ندرت کسی پیدا میشه که هدف نداشته باشه... حالا هر چند اون هدف کوچیک و یا کوتاه مدت باشه
ولی همه ی افراد به اهدافشون نمیرسن... اونایی به هدفشون میرسن که بهش اعتقاد داشته باشن... کسی که به هدفش اعتقاد داره بعضی وقتا نیازه کارای بزرگ انجام بده

پس همیشه به اهدافتون اعتقاد داشته باشین... اعتقاد داشته باشین که بهش میرسین... و قطعا بهش خواهید رسید

Atghia
29-07-2014, 09:27
ریسک پذیری همیشه نمیتونه خوب باشه!
من فکر میکنم یعنی در اصل تجربه بهم ثابت کرده وقتی از یک روند یا یک مسئله ای راضی هستید نیازی نیست که شرایط دیگری رو تجربه کنید که ایا خوب بشه یا بد!

مثلا اگر از کارتون راضی هستید یا تیپتون حتی! چه نیازیه که تغییر شغل یا تغییر ظاهر بدید؟
مثال دیگه اینکه وقتی از خیاط یا ارایشگرتون راضی هستید هرگز بنابر توصیه دیگران نزد دیگری نروید! چون بعضی چیزا ضررش خیلی بالاست به قیمت هدر رفتن پارچه گرانقیمتتون یا تحمل یک ظاهر اجباری(مدل مو مثلا) برای یک مدت دیرگذر:n27:

hossein blak
29-07-2014, 13:17
یک تجربه :
هیچ وفقط با کسی صمیمی نشید حتی اگر مدت زیادی آن فرد را میشناسید.
افرادی که با آنها صمیمی هستید هیچ فقط تعهد کامل نسبت به شما ندارند و نخواهند داشت....
نظیر این افراد حتی به خاطره اینکه به اهداف خود برسند حاضرند شما رها کنند ویا موجب ناراحتی شما بشوند.
شاید هم روزی به شما خیانت کنند و کسی دیگر را نیز جایگذین شما کنند.
البته حرف هایی که زدم شامل حال تمامی انسان ها نمیشود ....شاید از هر /100 ....../10 درصد اینگونه باشند.

موفق باشید.

sansa
29-07-2014, 16:17
و همانا بهترین کسانی که خوبی شما رو میخوان موفقیت شما رو میخوان . از زمین خوردنتون تو زندگی عذاب میکشن همون پدر مادرتون هستن . دو فرشته ای که همیشه مراقب شما

هستن . حرف و تجربیات پدر و مادرتون را سرلوحه زندگیتون قرار بدید . همانا بدترین و باز هم بدترین دشمن شما افراد فامیل شما هستند . هیچ کدوم از قوم و خویشاوندانتون به هیچ

عنوان موفقیت شما رو نمیخوان . نمیخواهند که شما مستقل باشید . نمیخواهند به جایی برسید . نمیخواهند شما پیشرفت کنینبا زمین خوردن شما بسیار خوشحال میشوند . همیشه

دوست دارن فرزندان خودشان به جایی برسند . دوست ندارند شما جایگاهتون از فرزندان خودشان بهتر شود .

gelayor14
04-08-2014, 11:45
دروغ یه آدم رو به روش نیارید مستقیم، چون فایده ای نداره فقط تبدیل اش می کنه به یه دروغگوی وقیح
به شخصه به تعداد انگشت های دستم دیدم طرف بپذیره اشتباه اش رو ،یا دروغی یا هر چی دیگه اسمش رو میزاره
یا نمی پذیرن یا انکار می کنند یا ...
وقتی غیر مستقیم حالیش می کنی :من فهمیدم دروغ گفتی یا فلان حرف رو پشت سرم زدی،هم طرف می فهمه که دو تا شاخ بالاسر آدم نیست، هم دیگه روش مانور نمیده ،نه می تونه انکار کنه، نه میتونه مستقیم جواب تون رو بده که چرا فلان چیز رو گفتی!

Demon King
04-08-2014, 13:57
من نمیگم توی زندگیم اصلا عصبانی یا ناامید نشدم، اما تا جایی که تونستم جلوی این دو رو گرفتم و باهاشون مبارزه کردم. تو کل زندگی ما انسان ها این دو چیز در شرایط خاصی مارو میتونه کاملا نابود کنه ولی افسوس که بهش بی توجهیم.
ناامیدی دشمنی خطرناکه که تنها کافیه یکبار شکست بخوری، اگه نتونی شکستش بدی زمینت میزنه و تنبلی رو به جونت میندازه.
خشم و غضب هم در مواقعی انسان رو به هیولا تبدیل میکنه، یا شاید حیوان وحشی که در ا‌ون لحظه عقلش رو از دست میده و ...

نمیدونم توی زندگیتون به این مشکلات بر خوردید یا نه اما در این دو مورد میتونه کل سرنوشت انسان عوض بشه.

۱ ) هنگام عصبانی شدن از کسی یا اتفاقی

۲ ) هنگام شکست در زندگی و برخوردن به مشکل

دست خودتونه که این دو رو مهار کنید یا باهاش دوست بشید ...

Atghia
04-08-2014, 20:35
هیچوقت عیب های شخصیتی خودتون رو برای دیگران بازگو نکنید! حالا اون شخص مقابل چه دوستتون هست چه فامیل
فرقی نداره موضوع اینه که اونوقت به شما میگن نه و اینطور نیست و... اما عملا برروی برداشتشون از شما و نحوه برخوردشون در آینده تاثیر داره (دیدم که میگم :دی)
کلا باید سعی کنیم کاستی هامون رو به زبان نیاریم:n23:

sansa
04-08-2014, 21:12
همیشه مراقب این تیکه گوشت تو دهنتون یعنی زبان باشید !!!!
هر کلمه که از دهنت میاد بیرون قبل از بیرون امدن فکر کن . با خودت بگو نکنه این حرف رو به زبون بیارم باعث ناراحتی کسی بشم :n03:

هم میتونی باهاش سرت رو به باد بدی و هم میتونی خودت رو پیش همه عزیز کنی .

hossein blak
05-08-2014, 11:43
هیچگاه در هنگام ناراحتی تصمیم نگیرید .........!

وهیچگاه در هنگام خوشحالی به کسی قول ندهید.....!:n26:

omid81
05-08-2014, 12:36
سعي كنين از موقعيتاتون استفاده كنين!‌ حالا هر موقعيتي چه مثبت چه منفي! چه كار درست چه نادرست! فقط استفاده كنين و دست روي دست نزارين!! چون تا آخر عمر فقط حسرت ميخورين.. :n02:

omid81
05-08-2014, 12:48
هميشه وقتي از اتوبوس يا تاكسي پياده ميشين همه چيتونو چك كنين كه سره جاش باشه.. گوشي .. كيف پول .. دسته كليد

چون به محض پياده شدن ديگه احتمال اينكه چيزي كه جا گذاشتين يا افتاده برگرده بهتون 5درصده! (با اغراق) :n29:

( تجربش کردم که میگم.. گوشیم افتاد تو تاکسی .. پیاده شدم رفتم اونور خیابون دست کردم دیدم گوشیم نیس. سریع با گوشی دوستم زنگ زدم دیدم گوشیم خاموشه!!! در حده سه چار دقیقه!!!!)

sansa
05-08-2014, 13:46
دوستان یه تجربه مفید

توصیه میکنم اینو به همه بگید شاید یه روزی هم به درد خودتون خورد .

هر وقت ماشین رو جایی شلوغ پارک میکنین . جوری که جای مناسبی پارک نیست . جوری که ممکنه کسی نتونه دربیاد و همون نزدیکی کار دارید . شماره تماس خودتون رو بر روی یک کاغذ بزرگ بنویسید (اینو همیشه داشته باشید موقع پارک کردن استفاده کنید )و بزارید روی داشبورد به طوری که از پشت شیشه برای همه قابل دیدن باشد .

شده برام اتفاق افتاده که یکی ماشینش رو جوری زده بود نمیتونستم ماشنم رو از پارک دربیارم و برم . دیدم طرف شمارش رو بزرگ نوشته روی یک کاغذ و گزاشته روی داشتبود . تماس گرفتم و اومد و ماشین رو جابه جا کرد .

خوبیش اینکه که وقتی شمارتو مینویسی . طرف زنگ بزنه بگه بیای ماشینت رو جابه جا کنی وقتی جا به جا کردی میتونی ماشین خودتو بزنی جای پارک ماشین طرف که میخواد بره .

danielo
07-08-2014, 01:01
رک بودن یعنی که یکجا ازتون یک سوال پرسیدن و درخواست کردند به راحتی بله یا خیر بگید.
نه اینکه فکر کنید رک بودن یعنی بی تربیتی و بی ادبی و عدم رعایت اداب اجتماعی.
مثلا تو جامعه دیده میشه طرف میگه به نظر من ماشینی که خریدی خیلی زشته.
یا خودم دیدم طرف به کسی خیلی جدی میگه تو خیلی زشتی .
جالب هست این افراد فکر میکنند ادم رک و صادقی هستند و خودشون را روشنفکر وراستگو میدونند .ولی اینکار ها هیچ معنی دیگه جز بی تربیتی و بی ادبی نمیده.

Rossin
07-08-2014, 10:06
قطعا خیلی باز و راحت صحبت کردن در مورد مسائلی که به ما مربوط نیست نشانه رک و صادق بودن نیست
ولی به نظرم اگر موضوعی ادم رو درگیر میکنه به جای خود خوری بهتره که مودبانه و با صراحت بیانش کنیم تا اینکه خودمون رو درگیر قضیه کنیم!
اینجوری نه تضاهر کردیم نه خود خوری!

hossein blak
07-08-2014, 17:32
گرفتاری ها...
راز ها ............
اندوخته ها.....
دانش ............
و......................خود را به هیچ کس به جز پدر ومادرتون یا خواهر و برادرتون نگید

AliSub
07-08-2014, 22:34
سلام

من مغازه دارم. خیلی روی سلام کردن حساسم. اصلا اگر کسی سلام نکنه بیاد مغازه شدیدا ناراحت میشم. با این حال کلا همیشه اولین نفری هستم که سلام میکنم. حتی اگر پستهای منو توی تاپیک ها ببینید همیشه اولش سلام رو مینویسم. (عادت کردم:n01:) حتی به مشتری هم اول من سلام میکنم.

خیلی خوبه طرف میاد داخل مغازه سلام کنه وقتی هم میره بیرون یا تشکر کنه یا خداحافظی یه چیزی . . .:n01:

حالا مغازه نه هرجای دیگه

miss_ava7
08-08-2014, 20:45
یه وقتایی هست که به خاطر اتفاقای بدی که برامون میفته (مثل مرگ یه عزیز) یه مدت افسرده میشیم، توی لاک خودمون میریم و بدبین و پوچ گرا (همون واقع بین!) میشیم. معمولا این جور موقع ها سمت مهمونی ها و آهنگای شاد نمیریم و بیشتر توی خونه و در حال گوش دادن به آهنگای غمگین... یا بعضیا هم سیگارو چند برابر میکشن... یا میشینیم پای درد دل با آدمای افسرده تر از خودمون...

تجربه من: این بدترین کاریه که دارین در حق خودتون می کنید. این آهنگا و فیلما و سریالای غمگین و نوآر که دنیا و هستی رو پر از رنج و سیاه و بی هدف و جبری نشون میده( هر چند هنری و جایزه گرفته و واقعیت زندگی باشه ) در واقع قدرت برگشتن به حال خوبتون رو ازتون می گیره و درد و غم تون رو عمیق تر و درونی تر میکنه و کاری میکنه که بهش عادت کنید و حالا حالاها تو فاز غم و انزوا بمونید و به خودآزاری تون حق بدین و ادامه اش بدین...

کاری که من کردم: تمام آهنگای غمگین یا خاطره آور رو از هاردم پاک کردم (اگه دلتون نمیاد حداقل توی دی وی دی بریزید و از هارد پاک کنید)، تا جایی که بشه سریالا و فیلمایی که توش از بیماری، مرگ یه عزیز، فقر و طلاق و خیانت و... نشون میده یا طرف از زندگی بریده و پوچ گرا شده نمی بینم چون بعضا باعث یاداوری خاطرات تلخ میشن و در کل حالمو بد می کنن. به جاش یه برنامه طنز حتی شده تکراری و قدیمی که دوست دارم و می دونم حالمو خوب می کنه می بینم، مثل سریال how I met your mother یا سریال ترش و شیرین و بزنگاه (عطاران).... با کسی از مشکلات و ناراحتی هام حرف نمیزنم چون دوباره یادم میاد و حالم بد میشه تا اینکه سبک شم.... در واقع مدتیه از آدمایی که ناله میکنن فراری و بیزار شدم تا اینکه دلم براشون بسوزه و بگم بیچاره زندگیش چقدر سخته...

حرف آخر زندگی ادامه داره، خودتون رو دوست داشته باشید و با اینجور کارها و عادتها که انرژی و روح زندگی و انگیزه تون رو میسوزونه به خودتون ظلم نکنید.
طبیعت ، موسیقی (بیکلام و لایت نه غمگین)، مشغول شدن به کار، پیاده روی و ورزش سبک یا دعا خیلی بهتر جواب میده (تست شده و گارانتی شده):n01:

miss_ava7
08-08-2014, 20:48
کیبورد لپتاپ من فقط حروف انگلیسی روش چاپ شده و همیشه مجبور می شدم چه موقع سرچ یه کلمه چه تایپ یه مقاله فارسی یه کیبورد دیگه از طریق یو اس بی به لپتاپ وصل کنم یا از سایت های آنلاین کیبورد مجازی فارسی استفاده کنم و این قضیه خیلی آزاردهنده بود و تایپ پروژه ها و ... رو کند می کرد..

راه حلی که به ذهنم رسید این بود: فرنچ سفیدم ( از لوازم آرایشی) رو برداشتم و روی دکمه ها حروف فارسی رو نوشتم و مشکلم حل شد.
شاید چسبوندن برچسب هم بد فکری نباشه...

توجه: این روش ریسک بالایی داره! چون اگه اشتباه یا بد خط بنویسید با دستمال نمدار پاک نمیشه و میدونید لاک با استون پاک میشه که میتونه رنگ کیبورد رو بلند کنه.. من چون لپتاپم قدیمیه اینکارو کردم و خوشبختانه دستم نلرزید و نیازی به پاک کردن با استون پیدا نکردم.( معذرت بابت کیفیت پایین عکس)

DariushGreat
09-08-2014, 16:15
پیرو پست بانو آوا چند نکته کاربردی پیرامون کامپیوتر به ذهنم رسید گفتم بگم بهتون شاید به دردتون خورد! :دی
اول این که تلاش کنید تایپ ده انگشتی یاد بگیرید. کلا 10 جلسه بیشتر نیست. استاد ما خیلی سختگیر بود و اصلا نمیذاشت به مانیتور و کیبورد نگاه کنیم و همین باعث شد که الآن من بتونم با سرعت متناسب و خوبی تایپ کنم. :n01: اگر کلاس نمیرید حداقل از طریق آموزش های مالتی مدیا (البته نه هر مجموعه آموزشی ای) یاد بگیرید که خیلی خیلی به کارتون خواهد اومد. نکته خوبش اینه که دیگه دنبال حروف پارسی و لاتین نمیگردید و همش در ناخودآگاهتون نقش بسته و خودکار بدون هیچ فکر کردنی درباره جای دکمه ها درست تایپ می کنید :n06:
دوم این که اگر ناچار شدید برچسب روی کیبوردتون بچسبونید حتما به این نکته توجه کنید که کیبوردتون نور پسزمینه (Backlight) داره یا نه. اگر داره حتما از برچسب های شیشه ای بهره بگیرید وگرنه میتونید از هر نوع برچسب - حتی مات و رنگی - بهره بگیرید. ولی اگر برچسب مات بگیرید و روی کیبورد با نور پسزمینه بچسبونید عملا همون روشنایی حروف لاتین رو هم از دست میدین و بدجور براتون دردسر میشه (مخصوصا شبا که میخواید با سیستم کار کنید!) :n15:
سوم این که از لاک و فرنچ برای نوشتن روی کیبورد استفاده نکنید مگر این که مثل لپ تاپ آوا خانم سیستمتون قدیمی باشه و صد البته دستتون نلرزه و خرابکاری نکنید. چون فقط با استون میشه درستش کرد که اونم رنگ لپ تاپو نیست میکنه
چهارم این که زیر کیبورد مخصوصا کیبورد لپ تاپ خیلی آشغال و پرز و پشم جمع میشه! از ناخن یا هر شئ نوک تیز دیگه برای تمیزکاری استفاده نکنید که مثل من دکمه کیبوردتون کنده میشه! :n15: برای تمیز کردنش اگر خیلی حوصله دارید یه پوست تخمه آفتابگردان رو از وسط به شکل عمودی نصف کنید و سپس با لبه تیزش آروم زیر کیبورد رو تمیز کنید. خودم به شخصه خیلی این کارو دوست دارم بهم آرامش میده :n07::n09: اگر هم حوصله ندارید برس ویژه جاروی پرده رو بزنید سر جارو برقی و با فشار متوسط شروع کنید به جارو کردن. فقط دقت کنید که موهای برس حتما لای درزهای کیبورد بره. ولی این کارو با آرامش انجام بدید که یه وقت کیبوردتون صدمه نبینه. با این دو روش می تونید درزهای تاچ پد ها رو هم تمیز کنید :n11:
شاد باشید

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-08-2014, 15:22
سلام
اگر از کولر آبی استفاده میکنین و از گرد و غبار متنفر هستین , این مطلب رو بخونین :
همونطور که میدونین کولر آبی هوای بیرون از خونه رو میفرسته توی خونه پس اگر گرد و غبار باشه توی هوا , مقدار زیادی از این گرد و غبار هم با هوا واردِ خونه میشه .
برای اینکه بتونین ریزگردهای توی هوای خونه رو ببینین کافی هست که در یک اتاق کاملاً تاریک که باد هم جریان نداره فلاش موبایل یا یک چراغ قوه رو روشن کنین تا ببینین چقدر زیرگرد در هوای خانه هست .
راهِ دیگرش اینه که صفحه ی موبایلتون رو کاملاً تمیز کنین و نیم ساعت بذارین توی خونه . بعد از نیم ساعت یا بیشتر خواهید دید که چقدر گرد و غبار نشسته روی صفحه ی موبایل .
روشی هست که میشه تا حدود 50% یا بیشتر از گرد و غباری که با کولر آبی میاد توی خونه کم کرد .

کافی هست که دریچه های کولر آبی که پوشالها در اون هست رو با نوعی پارچه بپوشونید که به هوا اجازه ی عبور میده اما تا حد زیادی گرد و غبار رو میگیره ( شبیه به کاری که کیسه ی جارو برقی انجام میده )

بنده چیزی بهتر از پتوهای نازک و سبکِ مسافرتی پیدا نکردم

عکسهای بیشتر

این پتوهای نازک و بسیار سبکِ پُلی ستری رو اگر روی دهانتون بذارید میتونین خیلی راحت نفس بکشین اما اگر توی نور یا جلوی خورشید بگیرین تا حد زیادی نور رو میگیره
یعنی هوا راحت ازش رد میشه اما گرد و غبار خصوصاً غبارهای نسبتاً بزرگ و غبارهای پود مانند ( مثل غبارهای اصفهان ) نمیتونه ازش رد بشه .
یک پتوی دو نفره حدود 20 تا 30 تومن قیمت داره .
روش نصب :
باید به اندازه ی پنجره ی کولر که پوشال درونش هست از پتو ببُرید و بچسبونید به پنجره
وقتی که کولر رو روشن میکنین پتو خودش محکم میچسبه به بنده ی پنجره ی کولر پس لزومی نداره که دور تا دورش کیپ باشه . فقط کافی هست هر ضلعش با چهار پیچ و واشر پهن وصل بشه به بدنه ی پنجره ی کولر . یعنی جمعاً میشه 12 پیچ و واشر از این نوع :

عکسهای بیشتر

طول پیچ باید فقط 1 سانت باشه و قطر واشر باید حدِاقل 15mm باشه تا پتو خوب و محکم نگه داره
اگر پتو به اندازه ی کافی بزرگ باشه نیاز به بریدن و قطعه کردن هم نداره بلکه اون رو میتونین بپیچین دورِ کولر به شکلی که همه ی دریچه ها رو بپوشونه , سپس با پیچها و واشرها نصبش کنین .
با نصبِ این فیلتر بیش از 50% از گرد و غبار گرفته میشه و هوای توی خونه تا حد زیادی پاک و سالم میشه خصوصاً برای کسانی که افراد مُسن یا آسمی یا کودک دارند .
خودِ پوشالهای خیس هم حدود 20% از گرد و غبار رو میگیره
پس هرگز کولر رو با پوشال خشک روشن نکنین چون هم موتور زود داغ میشه و ممکنه بسوزه ( خصوصاً موتورهای ایرانی ) هم اینکه گرد و غبار روی پوشالها میاد توی خونه .
همیشه 5 دقیقه قبل از روشن کردنِ کولر , پمپِ آب رو روشن کنین تا پوشالها خوب خیس بشه .
برید روی پشت بام و مطمئن بشین که آب به مقدار مساوی روی همه ی پوشالها میریزه وگرنه یا کولر کج هست یا ناودانِ توی دریچه ها تراز نیست و باید با شل کردنِ پیچ تنظیمش تراز بشه .
برای تمیز کردن این فیلترها ( پتوها ) میتونین دو هفته یک بار یا ماهی یک بار با جاروبرقی تمیزشون کنین و نیازی به باز کردن نداره .
روی پتوها آب نریزین چون باعث چسبیدن گرد و غبار به اون میشه .
اول فصلِ گرما میتونین بارش کنین و بتکونین و سپس بشورید و پس از خشک شدن دوباره بتکونید و نصب کنید .

این فیلتر تا حدود 2% از پرتابِ بادِ کولر کم میکنه که در مقابل کاری که انجام میده اهمیتی نداره ( برای کسانی که از گرد و غبار متنفرند ) .
====================================
همین فیلتر رو برای کولر گازی هم میتونین درست کنین
اطلاعات بیشتر در مورد کولر آبی و گازی :

اگر سوالی داشتین پیام خصوصی بزنید

A/|\IR
11-08-2014, 17:34
سلام
چندتا نکته درمورد بیمارستان:
اگه خدایی نکرده مشکلی براتون پیش اومد که لازم بود بستری یا عمل بشین این موارد رو رعایت کنین خیلی زودتر سلامتی تونو به دست میارین

قیل از عمل حتما از سرپرستار یا پزشک بپرسین دقیقا کجا رو باید شیو کنید اگه نامنظم یا ناقص شیو کنید علاوه مشکل برای پزشکتون بعدا احتمال عفونت رو میبره بالا (بهیاران و پرستاران بعضی هاشون حدودی میگن!)
به همراهان بگین که وقت تو اتاق عمل هستین قبل از اینکه بیاین بیرون ملافه های تخت تون که میخواین باهاش بستری بشین عوض کنن (تو بعضی بیمارستان های دولتی و سطح پایین درست ملافه ها رو نمیشورن و بازم الودگی وجود داره تو این مواقع بهتره از خونه ملافه تمیز و سفید بیارین) یه بیمارستان میشناسم که پرسنل بخش مردانش خوب ملافه ها رو خوب ضد عفونی نمیکنن و بیمار بدبخت هم که که 24 ساعت بدون تحرک رو اون میخوابه و بعد مرخص شدن میفهمه چه بالایی سرش اومده (خیلی مواظب باشید)
لباس عمل و پارچه هایی که داخل نالیون داده میشه به مریض جنسش خوب نیست و احتمل عرق سوز شدن بدن بیمار وجود داره عوض کنین بهتره
اگه نمیتونین برین تووالت چند روز اولو ، لوله و لگن رو از بیرون تهیه کنید بعضی بیمارستان های دولتی متاسفانه اصلا ضد عفونی نمیکنن و خیلی خطرناکه! گذشته از اون خیلی دیدم طرف میاره بعد لوله ای که توش ادرار کرده و خالی کرده رو زیر تخت نگه میداره تا کسی استفاده نکنه! داخل اتاق نذارین اصلا
بعضی از عمل ها بیمار نیاز داره که بی تحرک بمونه و بلند نشه ولی بعد از چند ساعت طرف دردش خیلی زیاد میشه نمیتونه تحمل کنه مخصوصا اگه عمل رو بالا تنه باشه اینجور مواقع بهتره تخت رو یکم بالا بیارین تا کمرتون تکون بخوره بیشتر این دردا از دراز کشیدن زیاد بی تحرک موندن کمرِ
بالا سر اشپز های بیمارستان اصلا متخصص تغذیه نیست متاسفانه ، تا میتونین غذای خونگی میل کنین
به یخچال هم اعتماد نکنین کمپوت ها و ابمیوه هایی که دوستان میارن بدنین همراهتون ببره خونه
اگه پرستار و بهیار تون بی توجهی میکنه سریعا برین پیش روابط عمومی و گذارش کنید
بعضی افراد هستن تا شب میشه داد بیداد میکنن واسه دردشون از این افراد دوری کنین
تنها بستری نشین حتما به یک نفر بگین همراهتون باشه
اگه مخدر هم میزنید بگین به دکترتون:n06:

در اخر بگم تمام بیمارستان ها وضعیتشون بد نیست ولی هستن بیمارستان هایی که پرسنلش یکم کم کاری میکنن (بیشتر دولتی ها در شهرستان ها)

امیدوارم هیچکدوم به کارتون نیاد و همیشه سر زنده و سلامت باشین:n12:

majid322
11-08-2014, 20:04
همیشه سعی کنید اگه میخواید از کسی تشکر کنید مفصل تشکر کنید حتی برا یه کار خیلی ساده..... یه ممنون خشک و خالی اصلا جالب نیست سعی کنید از جمله های صمیمی و گرم استفاده کنیداین باعث میشه طرف مقابل حس خیلی خوبی نسبت به شما پیدا کنه .

hossein blak
12-08-2014, 13:12
هرگز انتظار نداشته باشید.هرگز خواهش نکنید.هرگز تقاضا نکنید.هرگز خودتان را سبک نکنید . اگر قرار شود مال شما شودهمه چیز همانطور که میخواهید. پیش خواهد رفت .. بگذارید خودش اتفاق بیفتد .

e n g
12-08-2014, 22:04
تجربه من اینه
آدما عوض نمی شن
...
وقت و انرژی صرف کردن برای تغییر دادن آدما بزرگترین اشتباهه
یا باید خودت رو وفق بدی یا نمی تونی چشمات رو همه چیز ببندی و بری
هرقدرهم عاشق باشی
..............................................

sansa
12-08-2014, 23:38
تجربه شده همیشه کارهامو قبل از انجام دادن روز قبلش برنامه ریزی کنم . اینطوری در وقتم خیلی صرفه جویی میشه . مثلا میگم فردا به ترتیب چه کارهایی رو قراره انجام بدم .

hossein blak
13-08-2014, 11:57
در انجام کارها تنبلی نکنید هرکاری سر وقت و به موقع انجام بدید و اونو موکول نکنید به آینده......

banii
13-08-2014, 18:46
اغلب قریب به اتفاق جوونها توی ایران فشارهای روحی و غم و غصه ها و... شونو با رفتارهایی مثل بالابردن وولوم آهنگ یا با سرعت بالا رانندگی کردن و رفتارهای این چنینی میخوان تخلیه کنند ...

در یک کلام این کارها = ابله بودن

خدا رو شکر توی 21 سالگی الان به این نتایج رسیدم و دیگه آدم سربراه و خونسردی ام چند وقته :) .

Mehran-King
13-08-2014, 23:06
قبل از انجام هر عملی / کاری / هرچیزی - قبل قبلش اول اول خوب فکر کنین!

مثل من اشتباه نکنین!!!

قبل از اس دادن / زنگ زدن به دوستاتون هم قشنگ فکر کنین که دارین چیکار میکنین! اصلا و به هیچ عنوان تو زندگیتون با کسی که نمیشناسین چطور آدمی هست و حتی شمارو بخاطر یک شوخی کوچولو نمیبخشه احساساتی برخورد نکنین و سنگین باشین!

من خودم به شخصه شوخ بودم و دوست داشتم با همه سریع صمیمی بشم ... ولی ای کاش در مقابل بعضی ها اینگونه رفتار نمیکردم!

به هر حال قبل از سخن گفتن ، بیندیشید!

sky1sky
14-08-2014, 17:25
خیلی پست های بچه ها رو خوندم بعضیاش جالب بودن منم می گم پس :n18:تجربه شخصیم نشون داده هر چه قدر هم که تلاش کنیم و بخوام تقلا کنیم اگه پدر و مادرمون ناراضی باشن از ما ، عاقبت به خیر نخواهیم شد و به اون چیزی که می خوایم نمی رسیم نمی دونم چه حکمتی نهفته هس خیلی وقت ها پیش میاد که بنا به دلالیل مختلف مشاجرات و اختلافات زیادی هست هر چه قدر هم که حق با ما باشه و ما موضع حق باشیم اما اگه ذره اییییییییی ناراحت و ناراضی شن از ما دلشون بشکنه انگاری که خدا با اونا همدست باشه و توی تیم ، خیلی کارامون شکست می خوره هر چن قبول دارم حیلی سخته بخوایم پا روی غرور بذاریم بخوایم خودمونو موافق اونا نشون بدیم اما این مورد روی موفقیت و شکست خیلی افرادی که می شناسم تاثیر مستقیم داشته

Atghia
15-08-2014, 12:36
یک تجربه خیلی مهم ! که برای یکی از دوستان نزدیکم اتفاق افتاد...
دوستان عزیز لطفا به هیچ عنوان سعی نکنید یواشکی ریزمکالمات یا پرینت پیامک شخص دیگه ای رو با پارتی بگیرید! دوست من سر یک قضیه شخصی و برای روشن کردن یک ماجرایی به واسطه یک آشنا رفت پرینت پیامکهای یک بنده خدایی رو در اورد! بعد اتفاقا درست هم بودا یعنی ادعای دوست من ثابت میشد اما
چی شد؟ هیچی وقتی خواست بره شکایت متاسفانه خودش به دلیل انجام اینکار بصورت غیرقانونی محکوم شد و تازه مدتها در دادگاه سرگردون بود و شانس اورد که زندان نرفت:n29: اون بنده خدایی که آشنا بود و این پرینت رو هم جور کرده بود به کل بیکار کردن و معلوم نیست چه بلایی سرش اوردن سر آخر!
بنابراین خیلی خیلی در این موارد احتیاط کنید!

Milad4171
16-08-2014, 11:05
سلام.

دیروز داخل یک کوچه تنگ یک کامیون در حال عبور بود. تقریباًً میشد گفت به بیشتر ماشینا مالید و رفت.
چون رد نمیشد و گیر کرده بود مجبور شد سپر دو تا ماشین رو هم بکنه تا رد بشه !!!

در هنگام پارک کردن در داخل کوچه ها ، به عرض کوچه توجه کنید .
به این موضوع فکر نکنید که قراره فقط ماشین سواری عبور کنه .

SAEED 120
17-08-2014, 13:55
من تنها تجربه ای که میتونم دراختیارتون قرا ربدم اینه که ترامادول نخورید..برای شادی ..باور کن 3 ماه روزی 4 تا زدم پشت سر هم بعد که قطعش کردم دچار افسردگی شدید شدم...6 ماه قرص اعصاب خوردم هنوز هم خوب نشدم...

مثل قبل ترمادول نشدم.. دکترمیگه به مغز آسیب میرسونه..توبه کردم.. ما ترامادول رو واسه شادی خوردیم 4 روز اولش شاد بودیم...بعد 6 ماه رفتیم تو غم..اون رویه عادی مغز رو بهم میریزه

hossein blak
17-08-2014, 20:28
درآمد: هیچگاه روی یک درآمد تکیه نکنید، برای ایجاد منبع دوم درآمد سرمایه گذاری کنید.
خرج: اگر چیزهایی را بخرید که نیاز ندارید، بزودی مجبور خواهید شد چیزهایی را بفروشید که به آنها نیاز دارید.
پس انداز: آنچه که بعد از خرج کردن می ماند را پس انداز نکنید، آنچه را که بعد از پس انداز کردن می ماند خرج کنید.
ریسک: هرگز عمق یک رودخانه را با هر دو پا آزمایش نکنید.
سرمایه گذاری: همه تخم مرغ ها را در یک سبد قرار ندهید.
انتظارات: صداقت هدیه بسیار ارزشمندی است، آن را از انسانهای کم ارزش انتظار نداشته باشید.

Mehran
20-08-2014, 22:55
"ما پول نداریم، چیز ارزون بخریم"
عکسش هم صادقه !

سلام

احتمالا خیلی از ما این تفکر رو داریم که آدم پول خوبی میده و در عوض یه چیز خوب و مارک و برند میخره (حالا هرکس در حد تواناش)
این تفکر، خوب و منطقی هست اما نه در مورد هر چیزی ! من تازه به این نکته رسیدم / در مورد خیلی از چیزها لازم نیست، مارک و
برند اون رو بخیریم که مجبور باشیم تا روز آخری که کارمیکنه ازش استفاده کنیم ! یکی از این ها سـاعت هست، یکی از دوستان بود
که اغـلب ساعتش رو با پیرهن و شلوارش ست میکرد، من همیشه با خودم میگفتم خب این حتما اوضاعش خوبه، که چند تا ساعت
همرنگ لباساش داره و با اونا ست میکنه، تا اینکه چند وقت پیش باهم رفتیم بیرون، یه آقایی کنار خیابون ساعت میفروخت 10 تومن
تا این ساعت ها رو دید ایستاد و یه ساعت رو برداشت، قیمت رو پرسید و گفت فلانی این خوبه؟ به اون تی شرت آبیه میـاد ! این رو
گفت و ساعت رو خرید، راستش یک درصد هم احتمال نمیدادم از اونجا ساعت بخره کمی بعد که گذشت و بیشتر باهم آشنا شدیم
دیدم چه تفکر خوبیه ! اینکه آدم به عکس ضرب المثل "ما پول نداریم، چیز ارزون بخریم" رو هم عمل کنه این ساعت قطعا به اندازه ی
یه ساعت مارک براش کار نمیکنه اما اون نیازی به این نداره ! همین که بتونه گاهی اوقات ساعتش رو عوض کنه و این رو ببنده کافیه
لازم نیست مثل من از لحظه ی اول تا آخرین لحظه ی عمر ساعت ازش استفاده کنه، درسته یه کفش 200، 250 تومنی خیلی خوبه
خیلی برای آدم کار میکنه اما این معنیش این نیست که آدم نباید دو، سه تا کفش 40، 50 تومنی بخره ! اینجوری چندتا کفش متنوع
داره آدم ! این در مورد خیلی چیزا صادقه ! درسته، ما شاید نتونتیم مثل بعضیا هر وقت اراده کردیم عطر مارک n هـزار تومنی بخریم
اما تستر چندتا عطر مارک رو که میتونیم بخریم ! / کلا اگه آم این تفکر رو در زندگی داشته باشه [الته درحد منطــــقی] میتونه تنوع
و انعطاف زیادی به زندگیش بده و از زندگیش لذت ببره، چون صرف نظر از اینکه آدم چه اوضاع مالی داره هزینه ی زیاد برای بعضی از
چیزها منطقی و عقلانی نیست. به نظر من مثلا این در مورد گوشی صادق نیست، چون موبایل جزء جدا ناشدنی ما شده عملا اما
در مورد چیز های دیگه میتونیم با این دید، با این طرز تفکر جلو بریم. :)

خیلی از وقت ها لازمه تفکر صفر و صدی و مطلق گرایانه رو کنار بزاریم، ژست تفکر "ایده آل گرا" یانه رو نگیریم ! که این عین خود فریبی و چشم بستن روی حقیقته...
حقیقتی که الزاما همیشه مثل زهر مار، تلخ ! یا مثل عسل، شیرین نیست !
حقیقت اینکه که صفر و صد وجود خارجی نداره !

با تشکر مهران...

sms11
20-08-2014, 23:16
من الان چندهفته اس منتظر تماس از طرفی شرکتی دولتی برای انجام پروژه ای نسبتا سنگین هستم.قراره درباره بحث های مالی صحبت بشه
دوستم چند روز پیش تماس گرفته و صداشو عوض کرده و چون صداش ناواضح بود من فکر کردم از طرف شرکته و کلی درباره پروژه صحبت کردم
بعد کلی حرف گفت که من فلانی هستم
خیلی ناراحت شدم.من واقعا فکر کردم از طرفه شرکته و حس کردم که خداروشکر پروژه رو قبول کردن وخیلی خوشحال بودم تا اینکه فهمیدم یه شوخیه احمقانه برای خندیدن چند ثانیه با من شده
منم با این به اصلاح دوستم حرفم شد
لطفا شوخی هم خواستید بکنید حد و اندازه بشناسید.اینو درک کنید که آدم با هر چیزی شوخی نمیکنه.شاید شما حالتون خوبه اما اونی که دارید باهاش شوخی میکنید داغونه

N I G H T P E A C E
21-08-2014, 10:59
هیچ وقت به همسرتون (زن یا مرد) حتی به شوخی نگید که به یک نفر دیگه (جنس مخالف) احساس خاصی دارید یا اونا نسبت به شما احساس خاصی دارن، ممکنه در اون لحظه چیزی نگه و بدش نیاد و یا حتی با اشتیاق بخواد که شما بیشتر براش تعریف کنید، اما این خودش بذری میشه تو دلش که بعدها و به دنبال اتفاقات خاصی (واقعی یا خیالی) نتیجه ی جز شک، سوء تفاهم، تهمت، ناراحتی و درگیری و خدایی ناکرده طلاق نخواهد داشت! الان خانم یکی از اقوام ما بعد از سی سال زندگی مشترک بخاطر همین حرفای شوهرش (که ادعا میکنه جدی نگفته) درخواست طلاق داده!

sansa
21-08-2014, 11:14
هر وقت خواستید تلویزیون LED ، LCD ، و .... بخرید . همیشه با توجه به بودجتون بزرگترین سایزی که بودجتون میرسه بخرید . در کل هر چی سایز تلویزیون بیشتر باشه بهتره !!
تا بعدا مانند بیشتر خریداران تلویزیون این جمله رو با خودتون نگید "ای کاش سایز بزرگتری میخریدم" . اینو خودم تجربه کردم و از خیلی ها شنیدم .

همیشه سایز بزرگتر خیلی بهتر و لذت دیدن تلویزیون رو بیشتر میکنه .

A.N.A.P
21-08-2014, 21:16
سلام دوستان. اینا تجربیات زندگی روزمره من هست ولی ظاهرش بیشتر شبیه نصیحت هست . بیشتر برای کسایی نوشتم که احساس ناامیدی توی زندگیشون دارن.

سعی کن توی خونه نمونی . صبح بیرون برو . بعد از ظهر بیرون برو. بدترین بلای آدم بیکاری و بی انگیزگی هست.

صبح زود بیدار شو. برای بیکاریت برنامه بریز . یک هدف رو توی زندگیت دنبال کن . نگو نمیتونم هدفی رو دنبال کنم . شاید حوصلشو نداشته باشی ولی وقتی دنبال اون هدف میری خود به خود انگیزه و حوصلش میاد.

خودت رو به یک شغل و حرفه مشغول کن. اگه این شغل پول خوبی نداره مهم نیست ؛ همین که تو رو از بیکاری در میاره و روحیت رو شاد میکنه کافیه. برو دنبال کار.

حتما ورزش کن . ساده ترینش پیاده روی یا شنا . نگو سخته ، همون جوری گفتم اولش سخته ولی وقتی میوفتی توی خط ، همه چی عوض میشه !

دوستای خوب جدیدی پیدا کن که بهت روحیه میدن و سعی کن ارتباطتت پایدار باشه . از دوستایی که هیچ نقشی توی زندگیت ندارن و باعث بی‌روحیه تر شدنت میشن حتما دوری کن.

زندگیتو سخت نگیر . از آینده نترس که چه اتفاقی می‌افته . اتفاقات آینده رو اگه میتونی الان کنترل و حل کن . اگه نمیتونی ، صبر کن تا آینده برسه و اون موقع تصمیم بگیر .مثلا دلیلی نداره من امروز از اتفاقی که قراره آینده بی‌افته ترس داشته باشم.

یک نکته رو همیشه یادت باشه : کار امروزت رو همین امروز انجام بده . به فردا موکول نکن .

جرأت رویایی با مشکلات و سختی ها رو داشته باشید. از مشکلات آسون شروع کنید.

گذشت کردن از حرف ها و طعنه های اطرافیان رو توی دستور کارت قرار بده .

خودتو درگیر تلویزیون و گوشی و فضای اجتماعی مجازی نکن . من روزی حداقل 10 ساعت گوشیم خاموشه ! یا کلا روزی شاید 2 ساعت تی‌وی نگاه میکنم .

در ضمن سعی کنید توی زندگیتون ، چه پیش خودتون و چه جملاتی که به زبون میارید ، از جملات با بار معنایی مثبت استفاده کنید . باور کنید توی روند زندگیتون تاثیر داره .

امروز آهنگ شاد گوش بده و آهنگ غمگین رو بذار برای بعدا .

یه چیز مهم : ارتباطتتو با خدا نزدیک ( تر ) کن !

من آدم کاملی نیستم که همه این ویژگی ها رو داشته باشم ولی تا جایی که میتونم سعی میکنم که این نکات رو به یاد داشته باشم و حداقل از یکیشون استفاده میکنم.

عذر میخوام که حرفام بیشتر جنبه نصیحت داشت ولی حرف خودمه ، تجربشون کردم ، جواب میده (;

N I G H T P E A C E
23-08-2014, 10:26
اگه احیانا چیزی رفته زیر دکمه کیبرد لبتابتون و نمیذاره دکمه پایین بره میتونید به صورت زیر اونو در بیارید
ناخن های انگشت های اشارتون رو بذارید زیر اون دکمه و بصورت اهرمی بسمت بالا فشار بدید (فشار کمی زیاد) تا دکمه دربیاد، فقط دقت کنید فشار از هر دو طرف بصورت مساوی اعمال بشه، بعد از دراوردن چیزی که رفته زیر دکمه، دوباره با فشار دکمه رو جا بزنید
این روش برای لبتابای که دیدم جواب داده، دقت کنید دکمه رو نشکنید!

ehsan_iace
23-08-2014, 22:42
وقتی برای کارهای اداری به ادارات مراجعه میکنید :

به صحبتهای فردی که در بخش اطلاعات است اعتماد نکنید چون معمولاً جواب درستی نمیدهند و اشتباه راهنمایی میکنند!

به هر بخشی که معرفی میکند بروید و بروید اول صف و از مسئول مربوطه بپرسید که آیا کارتان را باید او انجام بدهد یا نه و اگر جواب مثبت داد بروید در صف بایستید نه اینکه مدتی در صف بیایستید تا نوبت‌تان شود و بعد مسئول مربوطه بگوید نمیتواند کارت را انجام بدهد و باید بروی فلان اتاق! یا فلان بخش تا کارت انجام بشود! و دوباره ماجرای در صف ایستادن تکرار ‌شود!

e n g
24-08-2014, 21:10
من دیگه نه غروری دارم نه حوصله ای
تمام عمرمو با لوس بازی ها و لجبازی های کسی که دوسش داشتم سر شد
پیر شدم به خدا
دیشب تازه خواب دیدیم معلم دبیرستان دخترانه ای
گفتم از کی تا حالا توی دبیرستان دخترانه مردها...
تو خود بخوان حدیث مفصل...
نتیجه:
کل کل کردن با آدما اشتباهه...
من همینطور نگات میکنم تو هم کار دوست داری انجام بده
نمیدونم ما که خسته نشدیم کم هم نمیاریم شاید یه روزی خدا خسته شد
گفت کات...

Mehran-King
25-08-2014, 11:15
وقتی مسافرت میرین جارو و بالش و نان! یادتون نره!!!! ( البته چیزای مهم تر دیگه هم هست ) ولی اینا چیزایین که بعضی مواقع واقعا از یاد آدم میره مثل جارو واسه جنگل :n11:

babakgol70
25-08-2014, 18:41
اگر مجبور شديد لباس پاره بپوشيد اما سعي كنيد كه كفش مناسب و استاندارد بخريد و ترجيحا گران قيمت.(هرچقدر پول بدي = آش مي خوري)
باورتان نميشه كه كفش خوب چقدر روي سلامتي اثر مثبت داره.
از پا و كمر بگيريد تا سيستم قلبي عروقي و تمام سيستم اسكلتي بدن و ...

N I G H T P E A C E
26-08-2014, 00:09
درک نکردن همدیگه یکی از دلایل اصلی کدورت هاس، هر وقت از کسی دلخور شدین قبل از اینکه ازش انتقاد کنید، اول با خود بگید شاید حق داشته، شاید اگر من هم جاش بودم همین رفتارو داشتم. این افکار هم خودتون رو آرومتر میکنن و هم باعث میشن انتقادتون خیلی نرم تر بشه

Azot
26-08-2014, 22:25
من چند ماهی بود از یه دختر خیلی خوشم میومد، تو جمع ها و مهمونی های مختلف بارها دیده بودمش، رابطه ی خوب و دوستانه ای هم با هم داشتیم. تا اینکه بعد 4-5 ماه تصمیم گرفتم بگم نسبت بهش چه حسی دارم. با توجه به اینکه همیشه برخورد گرمی با من داشت انتظار داشتم احساس متقابلی باشه از طرف اون، ولی اشتباه میکردم. حاصل این اشتباه هم این شد که علاوه بر اینکه قضیه اونطوری پیش نرفت که من میخواستم و تا چند وقت از نظر روحی وضع بدی داشتم و حتی الان هم دارم، به رابطه ی دوستیم با اون فرد هم آسیب رسید و یه خورده به قول آمریکاییا weird شد! :n02:

اگه بخوام خلاصه کنم:

1. احساسی مطلق نباشید و زیاد رویابافی نکنید، همیشه احتمالش رو بدید که همه چی اونطور که شما انتظارش رو دارید پیش نره...
2. بعضی آدما ذاتا با همه خونگرم و راحتن، اشتباه برداشت نکنیم
3. حد و مرز ها رو بشناسیم؛ بعضی ها میتونن دوست اجتماعی خوبی باشن، بعضی ها میتونن دوست صمیمی خوبی باشن... قرار نیست با هر دختر/پسر ی رابطه ی عاطفی برقرار کنیم

e n g
27-08-2014, 08:11
تجربه من اینه که آدمایی که از زندگیت می رن و یا از زندگیت بیرونشون می کنی رو باید فراموش کنی چون حتما یه مشکلی بوده که جدایی در ادامه ی رابطه پیش اومده
تجربه دوباره این رابطه ها اشتباه محضه

milad_gta
27-08-2014, 23:48
چند روز پیش سوار ماشین بودم و از جایی رد میشدیم که دوستم گفت میلاد دعوا، یک نگاهی به بیرون انداختم، یک آقایی یک چیز شبیه شمشیر گرفته بود دستش و حمله کرد به یکی، حالا ما رد شدیم و نمیدونیم اون طرف چه کرده بود که این آقا اینقدر عصبانی بود یا نهایتا چی شد، خلاصه اینکه حواستون رو جمع کنید سر به سر کی میزارید، کلا سعی کنید با کسی درگیر نشید، حتی لفظی، شاید اون طرف اصلا ظرفیت و توانایی کنترل خودش رو نداشته باشه، اگر میبینید طرف داره هر لحظه عصبانی تر میشه سعی کنید از عصبانیتش کم کنید نه اینکه بیشتر تحریکش کنید.

خودتون هم اگر زیاد یا خیلی سریع عصبانی میشد، از کلاس یا کتاب های کنترل خشم و ... بهره بگیرید، کلا تو لحظه عصبانیت واقعا تصمیم گیری سخته و باید از قبل براش آماده بود.

e n g
28-08-2014, 07:22
تجربه و توصیه من به دوستان اینه
کسی رو که شکستین دیگه بی خیالش شین میتونین دوباره و دوباره بشکنینش و اونم شاید صبوری کنه و حرفا و رفتاراتونو رد کنه و روبرتون بشینه و بازم بربرنگاتون کنه
اما حقیقت اینه که دیگه رفته...
اصلا دیگه بهش نزدیک نشین و منتظر عکس العمل مثبتی هم نمونین چون اون در تب و تاب رفتنه
شما با خیال راحت برید پی تجربه آدمای جدید...
و بی محلش کنید
اونم بالاخره راهشو در جایی غیر از دوربرشما پیدا میکنه
امیدوارم همه ی آدما مواظب اعمال و رفتارشون در زندگی باشن
چون ناگهان
خیلی زود دیر می شود
قبل از اینکه اون شما رو ترک کنه شما ترکش کنین

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-08-2014, 17:22
سلام .
خیلی از خانومها رو دیدم که پشت دستشون یا مچ دستشون یا ساعدشون با روغن داغ سوخته موقع سرخ کردنِ غذا و جای سوختگی هم چه بسا تا چندین سال یا همیشه بمونه .

موقع آشپزی با روغن داغ از دستکش ظرفشوئی استفاده کنین .
این دستکشها حرارت روغن داغی که پخش میشه به اطراف رو راحت تحمل میکنه . شستنش هم خیلی راحته.
اما یادتون باشه نمیتونه حرارت ماهیتابه ی داغ رو تحمل کنه چون فقط تا حدودِ 200 درجه سانتیگراد رو تحمل میکنه . پس برای گرفتن ماهیتابه حتماً باید از دستگیره ی پارچه ای استفاده کنین .

اینجوری نه دستتون میسوزه , نه دستکش ظرفشوئی خراب میشه .
======================================
چند توصیه برای خرید دستکش ظرفشوئی:
1- همیشه 2 سایز برزگتر بخرین تا دستتون راحت بره توی دستکش و دربیاد .
2- نوع ساق بلند بهتر از ساق کوتاه هست . هم برای ظرفشوئی هم آشپزی .

============================================

موارد استفاده ی دستکش ظرفشوئی:

ظرفشوئی
پاک کردن ماهی و مرغ و گوشت
پوست کندن و خرد کردن پیاز
پوست گرفتن گردو و انار
کار با رنگ
کار با سیمان و گچ
کار مکانیکی و تعمیر و سرویس ( روغنکاری , گریسکاری , تنظیف )
شستن ماشین و موتورسیکلت و دوچرخه و قایق و غیره .
شستن لباس با دست
استفاده از مواد شیمیائی مثل سفید کننده و لکّه بَرها و لوله بازکنها و غیره.
استفاده از سمها و حشره کشهای مایع و پودر .
براق کردن و لکه گیریِ سرامیک و موزائیک با آب و سمباده ی 100 یا 80 . ( لکه ی رنگ . سیمان , کچ , رسوب , جرم و غیره )
استفاده از کود شیمیائی برای باغ و باغچه و گلدان .
گردگیری.
باغبونی ( مراقب باشین با خار سوراخ نشه ) .
جابجا کردنِ اشیاء کثیف .
شستن حیوانات.
به دست گرفتن حیوانات ( برای کسانی که حساسیت دارند یا دوست ندارند به حیوانات مستقیم دست بزنند ) .
=====================-==-==============

اگر دوست دارین خودتون یا بچه هاتون یا خواهر برادرتون یا هر شخص دیگه ای مفهوم فشار آب بر بدن رو خوب درک کنید , یک سطل یا ظرفی که حدودِ 40 سانت عمق داره رو پر از آب کنین و سپس یک دستکش ظرفشوئیِ گشاد به دست کنین و دستتون رو آروم آروم ببرین زیر آب .
میبینید که هر چی دستتون رو پائین تر ببرین , دستکش با فشار بیشتری به دستتون میچسبه که علتش همون فشار آوردنِ آب به دستکش و دست شماست .

==========================================

برای اینکه عمر دستکش ظرفشوئی بیشتر بشه , موقع شستشو مراقب باشید با اشیاء تیز مثل کارد و چنگال سوراخ نشه .
اگر آب رفت توی دستکش , اون رو وارونه کنید تا خشک بشه .

دستکش ظرفشوئی و آشپزی نباید برای کارهای دیگه استفاده بشه . پس باید حداقل 2 جفت دستکش داشته باشین .

banii
28-08-2014, 22:45
بر اثر ورود به یک محیط جدید به این نتایج رسیدم که خیلی برام مهم بوده و خوشحالم که به تکامل شخصیتم کمک میکنه :

با آدم بی ظرفیت شوخی نکنید و اگر زمانی شوخی کردید و دیدید داره بی ظرفیتی میکنه و میره رو اعصابتون شوخی روی اون افاقه ای نداره بهش فحش بدید ، توهین بکنید و در صورت امکان بزنید داغونش کنید .
کسیکه ازتون سنش کوچکتره رو بهش اجازه ندید روش با شما باز بشه و بهتون بی احترامی کنه !
{حذف شد}

e n g
29-08-2014, 19:35
بهترین تنبیه برای آدمای بی تربیت بی محل کردنشونه
کار خودتونو انجام بدید
به بعضی ها زیادی عشق بدی ظرفین ندارند روتون عقده هاشونو استفراغ می کنن
آره... جونم

sansa
29-08-2014, 20:46
سلام
تجربه برای گلودرد :

دوستان زنجبیل بهترین علاج برای گلو درد هستش . کافیه یک چای + مقدار زیادی زنجبیل اسیاب شده داخلش بریزید و میل کنید جوری تسکین میده گلودرد رو که برای من که اینو گفتم دعا خواهید کرد .
به جای تشکر فقط یک صلوات بدید. تشکر:n16:

babakgol70
30-08-2014, 14:41
چون اين دوستمون يك نكته پزشكي گفت منم مي خوام بگم.

دوستان اگر دقت كرده باشيد آدم يك دفعه سرما نمي خوره. (آخه اينم گفتن داره اين رو كه هر ابلهي مي دونه!!!)
يعني اينكه كم كم سرماخوردگي و ويروس هايش در بدن رشد مي كنند.:n28:

شما هر وقت كم ترين حس سرماخوردگي در وجود خودتان حس كرديد بهش اجازه رشد ندهيد و سريع شروع كنيد به خوردن قرص سرماخوردگي.
هر 6 ساعت يك دونه بندازيد بالا (تا 4 تا قرص كافيه).اگر استامينوفن هم انداختي بنداز بد نيست.

چرا چون اگر به سرماخوردگي اجازه رشد بدي كارت به دكتر ميكشه و اگر از اون سرماخوردگي بد ها باشه كه 6 ماه طول مي كشه خوب بشي.

اين كار رو كه بكنيد مطمئن باشيد سرماخوردگي در نطفه خفه ميشه و به هيچ وجه عذاب نمي كشيد...
من خيلي اين حركت رو ميزنم و يك مدت طولاني دلم براي سرماخوردگي تنگ شده.:n20:

منبع:دوست داداشم دكتره اون گفت.:n26:

hossein blak
31-08-2014, 14:37
اگر ماشین یا خونتون دارای دزگیر هست....همیشه نزدیک خونه و ماشینتون باشیدچون وقتی که صدا ی دز گیر در بیاد رو اعصاب همه هست و احتما لا چندتا دشنام هم میخورید

باتشکر...موفق باشید.

banii
31-08-2014, 23:37
هر آدمی که باهاش مراوده دارید رو سعی کنید یه چیزی ازش یاد بگیرید . لازم نیست ازش بخواید که به شما یاد بده ... خودتون که میبینید یک اخلاق خوب داره یا هرچی ازش یاد بگیرید .
حتی اگه آدم خوبی هم نیست ممکنه باز هم تک و توک اخلاقای خوب هم داشته باشه .
کم کم اخلاقیات و منش خودتون میشه سلکشنی از اخلاقایی که مورد پسندتون بوده از افراد زیادی که باهاشون در ارتباط بودید + ارزش ها و باورهای شخصی خودتون ...

البته شاید هم جواب نده !

من جدیدا" به این نتیجه رسیدم ....

خوبی های آدما رو بیشتر میبینم ... بدیاشون توی یادم نگه نمیدارم .

New Ray
01-09-2014, 04:05
همیشه کارهایی داریم که بنظرمون خیلی مهم هستن حتی گاهی اوقات بخاطر کسانی که دوستشون داریم کارهایی میکنیم که موجب ناراحتی شون میشه.

همیشه و در هر حالتی میشه خشم و کج خلقی رو کنترل کرد. فقط کافیه همون لحظه بهش فکر کنیم که نتیجه این عصبانیت چیه ؟ شاید موقتا به هدفمون برسیم اما به زودی متوجه اشتباهمون میشیم ولی دیگه غرور اجازه نمیده اوضاع راحت به حالت قبل برگرده.

چند سالیه که من احساس خیلی بهتری نسبت به همه چیز و همه کس دارم و این رو مدیون چندتا از دوستانم در p30world هستم. وقتی با دید بازتری به دنیا نگاه کنید دیگه خیلی تحت تاثیر اتفاقات بد و منفی که از دیگران سر میزنه قرار نمیگیرید.

من قبول کردم که هرکس خصوصیات بد و خوبی داره ولی این به هیچوجه ملاک بد و خوب بودن آدمها نیست، از نظر من تقریبا همه خوبن پس دلیلی بر عصبانیت از اشتباهات دیگران ندارم.
ما فقط متفاوتیم !

Demon King
01-09-2014, 14:06
اولین قدم همیشه مهم ترین قدمه.

هیچوقت از انجام دادن هیچ کاری نترسید ( نه اینکه ریسکشو به جون بخرید نه, منظورم اینه تا کاری رو شروع نکردید نگران سختی هاش نباشید. )

چون خیلی کارا هستن که آدم از دور بهشون نگاه میکنه و فکر میکنه اونایی که این کارو انجام میدن چطور میتونن, آیا انسان های خاصی اند؟ نه همه ما مثل همیم منتهی برخی تلاش هایی کردن و به یه جاهایی رسیدن و برخی تلاش کمتری کردن و جایگاهشون پایین تره.

چند وقت پیش یه برنامه تلویزیونی میدیدم که یه نفر از روی کوه با ارتفاع تقریبا 15 یا 20 متری میپرید تو دریا.

اگه از تلویزیون یه همچین اتفاقی رو ببینیم اون انسان رو یه آدم فوق العاده فرض میکنیم و کاری که داره انجام میده رو محال,

البته هر کاری سختی خودش رو داره اما کافیه فقط وارد اون کار بشی تا ببینی همه ی قضاوت هات از سختی هاش اشتباه بوده و اونطور که فکر میکردی نیست. پرش از روی کوه هم ممکنه فقط تمرین میخواد.

یعنی کافیه شما اولین قدم رو در یه کاری برداری اونوقت خواهی دید که بهش علاقه پیدا میکنی و کم کم استعدادات توش شکوفا میشه.

N I G H T P E A C E
01-09-2014, 16:05
برای هر کس یه چیزای خیلی مهمن، مثلا یه تیم فوتباله، یه فیلم، یه هنر پیشه، نظافت و تمیزی، وسایل شخصی، همسر، دین و ...، سعی کنید تا جایی که میتونید در باره این موارد با اون فرد شوخی نکنید، چون همه نسبت به چیزای که براشون خیلی مهمه وحشتناک حساسن و زود ناراحت و عصبانی میشن

Atghia
07-09-2014, 09:42
اگر کاری بهتون محول شد سعی کنید که تا آخرین لحظه ای که وقت اتمام اون هست کشش بدید! تجربه نشون داده که زودتر تمام کردن کار دوتا بدی داره!
اول اینکه توقعشون از شما بالا میره و وظایف سنگین تری بهتون میسپارن
دوم اینکه این شائبه پیش میاد که کاره خاصی نیست! راحت انجام میشه! و از لحاظ ارزشی دیگه به چشم نمیاد

بنابراین نه اینکه بدقولی بخواد بشه یا کوتاهی، ولی اگر کار زودتر هم انجام شد اطلاع ندید:n01:

ehsan_iace
07-09-2014, 12:28
تو خانه با مهمانها خداحافظی کنید نه کوچه! بخصوص شبها

بعضیها اون ساعت شب خوابند بیمارند بچه نوزاد تو خونه دارند و سر و صدای خداحافظی و حرف زدن همه با هم تو کوچه آنها را ناراحت میکنه!

بدرقه کردن مهمان تا دم در کافیه و بیشتر را از آن مزاحمت برای بقیه است

Demon King
08-09-2014, 16:11
یه خاطره براتون تعریف میکنم:

" چند وقت پیش قرار بود برای یکی از رفقا یه کاری رو انجام بدم و قبل از انجام کار که درست یادم نیست چی بود بهش قول دادم که فلان کار رو حتما انجام میدم. چند وقت گذشت و یه شرایطی پیش اومد که نتونستم اون کارو براش انجام بدم و اونم همیشه بهم میگفت توکه بهم قول دادی پس چی شد؟ "

از اون موقع بود که یاد گرفتم هیچوقت به کسی قول ندم، یا اینکه تعداد قول هایی رو که میدم به حداقل برسونم چون موقعی که آدم قولی به کسی میده شرایطش با زمانی که میخواد به قول عمل کنه فرق میکنه و کسی هم که قول میده یه بار بر دوششه که مدیونه اگه انجامش نده.

همیشه هر وقت میخوام کاری برای کسی انجام بدم اگه خیلی به موفقیتش امید داشته باشم میگم « قول نمیدم ولی حتما برات انجامش میدم»
یا اگه ممکن باشه موفق نشم میگم« باشه حالا ببینم چی میشه».
وقتی به کسی قولی ندی هم خیالت راحت تره و هم اگه به حرفت عمل نکردی مدیون کسی نیستی و عهد شکنی نکردی.

Rossin
09-09-2014, 13:19
سلام

هیچ وقت استفاده یا خرید چیزی رو به کسی اصرار نکنیم و فقط پیشنهاد بدیم،این قضیه در مورد فیلم دیدن و رستوران رفتن هم هست.

ما فقط پیشنهاد بدیم و اگر طرف مایل بود قبول میکنه و انجام میده و اصرار ورزیدن به خریدن یا انجام اون کار باعث میشه اگر نتیجه معکوسی طرف گرفت مارو مقصر بدونه یا دیدش نسب به ما عوض شه.
امید وارم با پرهیز از بعضی رفتار ها تعادل و رضایت رو در جمع های دوستانه و خانوادگی داشته باشیم.

banii
10-09-2014, 14:57
افرادی که توی درسشون ناکام میمونند و بعد رو به حمالی میبرند (مثلا یک مغازه فکستنی میزنند و از صبح تا شب جون میکنند و ته ماه خدا تومن پول اجاره مغازه و ... که بدند ته جیبشونو هم بلکه دو قرون بگیره...) (تازه اونم بعد 3 4 سال حمالی برای یک مغازه دار دیگه)

به بقیه هم توصیه میکنند درس رو کنار بگذارند و از این قبیل حرفای مزخرف که درس تو این مملکت چرته و ... میزنند ... به دلیل حسادت و عقده و حقارت درونی خودشون ...

من که توی دور و بری هام هرچی آدم حسابی میبینم از علم و سوادشون به جایی رسیدند ...

(البته دوستانی که برای تفریح (دختربازی ، پیچوندن سربازی ، حرف ننه و بابا و.... ) وارد دانشگاه میشند حسابشون جداست ....)

(البته افرادی ممکنه در بحث بازار هم به موفقیت و اعتبار برسند به کسی برنخوره لطفا اما من طی مراوداتی که با این قشر داشتم به این نتیجه رسیدم ...)

N I G H T P E A C E
11-09-2014, 09:56
بعضی انسانها آدامای خیلی خوبی هستن چون کینه به دل نمیگیرن و دیگران رو راحت می بخشن، فقط کافیه طرف بیاد و یه معذرت خواهی کنه. اما متاسفانه با خودشون چنین رفتاری ندارن! و تا پدر خودشون رو در نیارن خودشون رو نمی بخشن. به خصوص افراد کمال گرا و پرفکشنیست این طور هستن. فقط کافیه یه اشتباهی کنن، مثلا حرفی بزنن و کسی ناراحت شه، یا کاری رو خراب کنن، یا خرید بدی انجام بدن یا نمره کامل رو نگیرن و... اونقد خودشون رو سرکوفت میزنن و اذیت میکنن، و از دست خودش ناراحت و عصبانی میشن که بیا و ببین، تا جایه که ممکنه خواب و خوراکشون بهم بریزه و افسرده شن!

در صورتی که خود ما شایسته این همه اذیت کردن نیست، باید قبول کنیم که ما انسان هستیم و جایزالخطا، باید قبول کنیم که اگر یک جا خراب میکنیم در عوض ده جایی دیگه کارهایی رو به بهترین شکل ممکن انجام میدیم، باید قبول کنیم نمیتونیم در همه چیز بهترین باشیم، باید قبول کنیم ممکنه فریب بخوریم و ...

باید یاد بگیریم خودمون رو هم ببخشیم، مثه دیگران، چرا خودمون رو مستثنی میکنیم؟ وقتی کسی از ما طلب بخشش میکنه فورا می بخشیمش و احساس خوبی هم بما دست میده، اما چرا نمیتونیم خودمون رو ببخشیم؟ از اشتباهمون درس بگیریم و سعی کنیم خود مون رو به خاطر هزار خوبیه دیگه که داره ببخشیم و اینقدر اذیت نکنیم.

پ.ن.
دیگه از اون ور نیفتیم و بزنیم تو کار بیخالی مطلق! به یه نفر گفتن راحت باش، شلوارش رو دراورد!

BestDev
11-09-2014, 13:09
چند توصيه در مورد تاكسي:

اگر سنگين وزن هستيد (چاقيد يا درشتيد) بيشتر مواقع رانندگان تاكسي تمايلي براي سوار كردن شما ندارن يا ممكنه سر اينكه كي شمارو سوار كنه باهم چونه بزنن اين يك چيز طبيعيه سعي كنين ناراحت نشين بالاخره چيزي كه زياده تاكسيه..

رانندگان تاكسي معمولا حافظه ضعيفي دارن اگر خودتون مسير جايي كه ميخواين برين بلد نيستين دلتونو به اينكه لحظه سوار شدن مقصدتون رو به راننده گفتين خوش نكنين توي مسير سعي كنين از نفر كنارتون بپرسين كه به مقصد نزديكين يا نه يا اگر مسير طولانيه سعي كنين به راننده يادآوري كنين كه كجا پياده ميشين چون اگه يادش بره و رد شه علاوه بر اينكه پولشو بايد بدين كلي هم علاف ميشين تا بتونين با چند كورس ديگه برگردين به جايي كه بايد پياده ميشدين و پول اضافه و اعصاب خورد..... اگه عادت ندارين چپو راست از بقيه آدرس بپرسين بهترين كار استفاده از GPS موبايله كافيه اينترنت موبايل فعال باشه با برنامشو نصب كرده باشين...

اگر قصد رفتن به ميهماني داريد و ادكلن تندي زديد حتما بعد از سوار شدن شيشه تاكسي رو پايين بكشين و به بقيه اجازه بدين نفس بكشن! قبل از اينكه خودشون اينكارو بكنن و زير لب بهتون فحش بدن!

هميشه به اندازه كافي پول خورد با خودتون داشته باشين چون اكثر راننده ها به بهونه نداشتن پول خورد ممكنه بقيه پولتونو هاپولي كنن يا مجبور شين پياده شين و خودتون خوردش كنين! هيچوقت چك پول به راننده ندين بعد توقع داشته باشين كه قبول كنه يا خوردش كنه!

اگر صندلي عقب نشستين سعي كنين تعارف نداشته باشين به محض اينكه نشستين كاملا جاي خودتونو باز كنين و به بقيه اجازه ندين شما رو گوشه ماشين لوله كنن اگر مسير طولاني باشه تا برسين به مقصد فقط بايد زجر بكشين. اگر خانم هستيد و دوست نداريد نفر كنارتون به شما بچسبه كافيه كيفتون رو بذارين كنارتون

اگر جلو نشستين مراقب باشين وقتي ماشين تند حركت ميكنه و شما شيشه رو پايين كشيدين و از باد ملايم لذت ميبرين نفر پشت شما از شدت باد احتمالا نميتونه نفس بكشه پس خودخواه نباشين شيشه رو تا نصفه يا بيشتر بالا بكشين...

حتما قبل از اينكه سوار شيد قيمت رو با راننده طي كنين و بعد از توافق كامل سوار شيد. اگه راننده گفت حالا سوار شو مهمون باش يا بعدا صحبت ميكنيم به هيچوجه زير بار نريد

راننده ها معمولا از قشر فرهنگ پايين اجتماعند سعي كنين باهاشون بحث نكنين چون علاوه بر اين هيچكدوم اعصاب درست حسابي ندارن

اگر ميخوايد دربست بگيريد و قيمت مسير رو بلد نيستيد هميشه چند تا ماشين رو نگه داريد و قيمت بگيريد (خودتون قيمت نديد) بعد از رد كردن 2-3 ماشين تقريبا قيمت دستتون مياد بعد قيمت پيشنهادي خودتون رو 30 درصد كمتر از پايينترين قيمتي كه دارين شروع كنين

و در پايان اينو فراموش نكنين چيزي كه زياده ماشينو تاكسيه هيچوقت مهنت راننده اي كه براي سوار كردن شما ناز ميكنه نكشين خيلي راحت ناديده بگيرينش و بريد سراغ ماشين بعدي...

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-09-2014, 17:32
سلام .با دوربین شکاری و موبایل میشه از مناظر دور عکس و فیلم گرفت .اول با چشم هدف رو ببینید در دوربینِ شکاری و عدسی رو تنظیم کنین که تصویر تار نباشه .حالا لنز موبایل رو بذارید جای چشمتون و به صفحه ی موبایل نگاه کنین تا خودتون هم تصویر رو ببینین .در لحظه ی مناسب عکس بگیرید یا دوربین فیلم برداریِ موبایل رو روشن کنین و فیلم بگیرینفلاش موبایل باید خاموش باشه بهتره دوربین شکاری رو روی چیزی بذارین تا لرزش نداشته باشه .

B.Russell
11-09-2014, 17:54
یکسری چیزها تو ذات هر انسانی نیست.

هیچ وقت برای اینکه به دیگران چیزی را نشان بدین که تو ذاتتون نیست و به زور بگین تو ذاتتون هست، دست و پا نزنید !!

اگر انسانی شوخ و بگو بخند نیستین، به زور خودتون رو اهل شوخی نشان ندهید.
اگر اهل خرج کردن های آنچنانی نیستید، به زور خودتون رو آدم لارج و بی تفاوت نسبت به قیمت ها نشان ندهید.
اگر اهل مطالعه و علم نیستین، به زور نگین من خیلی کتاب میخونم.
اگر اهل ورزش نیستین، به زور نگین منم هر روز ورزش میکنم و ....

سعی کنید آدم هایی رو که بیشترین نزدیکی به ذاتتون دارن رو پیدا کنید.
یا حداقل کسایی رو بیابید که این قابلیت رو دارن ذات شمارو درک کنن و کمک کنن به تعالی برسین.

وگرنه یک جاهایی از این ماسک زدن ها بر ذات حقیقی تون کم میارین و هم خودتان و هم انسان های کم ظرفیت اطرافتان شخصیتتون رو به طور کامل تخریب میکنند.

Demon King
12-09-2014, 21:16
یه آدم عادی از 5 جمله حرفی که میزنه, شاید فقط یک جمله اش مفید باشه. پس چه خوبه همون یه جمله رو بگه.
هیچ وقت کم حرفی رو عیب ندونید. انسان کم حرف هم اعصاب راحت تری داره هم دیگران اعصاب راحتی از دستش دارن. آدم وقتی پر حرفی میکنه, شاید قصد نداشته باشه حرف بدی هم بزنه ولی اگه همش فکش بجنبه بلاخره یک کلمه از توش در میاد که ممکنه باعث ناراحتیه یه نفر بشه. پر حرفی یه نوع مرضیه که عقل رو از آدم میگیره. خودتون تجربه کردید بعد از مدت زیادی که حرف میزنید احساس بدی بهتون دست میده حس میکنید دیگه دارید کلافه میشید. هم سر خودتون درد میگیره هم سر دیگران رو درد میارید.

من تجربه کردم که میگم. " یه مدت خیلی پر حرف بودم, یعنی کنار کسی مینشستم سر درد میگرفت, آخر یکی بهم گفت یعنی نه مستقیما ولی گفت فلانی یه دقه ساکت شو ببینم اون یکی چی میگه!!! اینقدر خجالت کشیدم سعی کردم همیشه کم بگم ولی حرفام خاص باشه. در صورت نیاز زبونم بچرخه و به وقتش."

الکی نبوده که شاعر میگه:

کم گوی و گزیده گوی چون در

تا ز اندک تو جهان شود پر

یه جورایی سخن اگه کم باشه برای آدم دوا میشه ولی اگه زیاد شد سر آدمو به باد میده.

Atghia
13-09-2014, 11:06
یک سری ادمها هستند که از لحاظ اخلاقی خیلی خوب و پسندیده رفتار میکنن، به جنسیت کاری ندارم و صحبتم کلی هست .تجربه به من نشون داد که با این ادمها هرچقدر بیشتر ارتباط داشته باشی به مرور زمان اخلاق های خوبشون روی خوده شخص تاثیر میگذاره و نمود پیدا میکنه! پس چه خوبه که همچین دوستانی رو از دست ندیدم:n17:
از طرفی نقطه مقابل هم هست! برای مثال اگر مودب ترین ادم عالم هم باشی اگر طولانی مدت با یک ادم بددهن همکلام بشی متاسفانه به مرور تاثیر منفیش حتی ناخواسته! خودش رو نشون میده

بیخود نیست که میگن کمال همنشین اثر میگذاره:n16:

ehsan_iace
13-09-2014, 13:32
آدمی که دهانش چفت و بست داشته باشه و حرفی را که شما به او میزنید را به دیگران نگوید کم پیدا میشه بنابراین با این شرط حرفی را به دیگری بزنید که او این حرف را به دیگران خواهد گفت!

من یک قانون برای این موضوع درآوردم :
حرفی را که به دیگری میزنم حداقل به گوش 10 نفر دیگر خواهد رسید!

sansa
13-09-2014, 14:10
هر چیزی رو به بعدا موکول میکنید حتما یادتون میره . همون لحظه تبنلی نکنید و انجامش بدید . اینطوری خیالتون جمع تره .

MOHAMMAD_ASEMOONI
13-09-2014, 15:27
سلام.
دربِ قابلمه که روی پشتِ بام وصل میشه , اگر زنگ زده باشه خوب نمیگیره .
اگر زنگ زده هست:
یک برگ سمباده ی آهن بخرین . سمباده ی آهن اگر با آب خیس بشه خراب نمیشه .
اگر برگی فروخته میشه , یک برگ کافی هست . اگر متری و با عرض حدود 20 سانت فروخته میشه , 20 یا 30 سانت کافیه .
اگر خیلی زنگ زده یعنی خوردگی عمیق هست باید سمباده 60 بخرین که خیلی زبر هست و کار آسون تر میشه .

اگر عمیق نیست سمباده 80 یا 100 بخرین
پیچهای سه تا میله ای که جلو وصل میشه رو باز کنین و اونها رو درسته بردارین بذارین کنار تا بتونین درب قابلمه رو راحت سمباده بزنین
دستکش ظرفشوئی دست کنین
یک طشت آب و حوله هم لازمه تا موقع سمباده زدن با حوله آب بریزین روش و تمیزش کنین تا هم گرد و غبار درست نشه هم اینکه شسته بشه و راحت تر شابیده بشه .

اگر با سمباده ی 60 بسابینش بعدش باید با سمباده ی 100 هم سمباده بزنین تا سطحش نرم و صاف بشه .
سمباده رو از از پشت تا کنین راحت بریده میشه .
یک تکه به عرض 4 انگشت و طول کفِ دست ببرین و دستتون رو کامل بزارین روش و آب بریزین و بسابین ( با دستکش ) .

اگر زنگ زدگی و خوردگی خیلی عمیق باشه هم میتونین با 80 یا حتی 100 بسابینس اما خیلی طول میکشه و ممکنه از کَت و کول بیافتین و داغون بشین .

هی که میسابین آب بریزین روش تا براده ها و زنگارها و سمباده شسته بشه و کار راحت تر بشه .

وقتی کاملاً براق شد صبر کنین تا کاملاً خشکِ خشک بشه .
حالا یک دستمال کاغذی رو با تینر یا بنزین خیس کنین و بکشین روش تا تمیز تمیز بشه
اندکی صبر کنین تا خشک بشه .

حالا باید با رنگ مخصوص آهن رنگش کنین .
میتونین با اسپری رنگش کنین که آسونتره ( از فاصله ی 15 سانتی ) یا برس .
طوری بشینین که رنگ اسپری سمتِ خودتون نیاد چون برای چشم و ریه ضرر داره .

اگر خواستین با برس رنگش کنین , خودِ رنگ فروش بهتون میگه چه نوع رنگی بهتره و بهتون کمی تینر مخصوص برای رقیق کردن رنگ میده .
یک قوطی ربع کیلوئی رنگ کافی هست
بهترین رنگ , خاکستری باز هست .
اگر برس ندارین توی خونه , یک تکه اسفنج هم کارتون رو راه میندازه .
اگر خواستین برس بخرین , عرض 5 سانت مناسبه اما اگر کمتر هم باشه مهم نیست .( اررانترین برس رو بخرین ) .
بعد از رنگ کردن حتماً برس رو با تینر یا بنزین خوب بشورین و محکم بتکونین تا رنگش دربیاد وگرنه بعد از خشک شدنِ رنگ دیگه به درد نمیخوره و باید بندارینش دور .
رنگ تاثیری روی کارش نداره اما زنگ زدگی خیلی تاثیر میذاره .

بذارین رنگ کامل خشک بشه بعدش سه پایه ای که LN روش وصله رو وصل کنین سر جاش و پیچهاش رو از پشت ببندین . اگر علامت زده باشین قبلاً پس دیگه احتیاج به تنظیم مجدد نداره .

بودجه ی لازم حدود حداکثر 10000 تومن .
یک برگ سمباده آهن 60
یک برگ 100
برس
قوطی رنگ آهن ربع کیلوئی یا اسپری
اگر اسپریهای ایرانی کوچیک و سبک هست پس ممکنه فقط یک روی درب قابلمه رو رنگ کنه و نشه پشتش رو هم رنگ کنین ( پشتس مهم نیست اما اگر رنگ بشه کار تمیزتر هست )
اگر همه ی کارها رو تمیز و مرتب و با حوصله انجام بدین و درب قابلمه هم خوبِ خوب تنظیم باشه و سیم هم نوع خوب با مقاومت کم و ضد آفتاب باشه و سوکتهای سر سیم هم درست و اصولی وصل شده باشه , از نتیجه ی کارتون خیلی لذت میبرین و خستگی از تنتون درمیره .
زیر آفتاب کار نکنین . یا در سایه یا اول صبح یا یکی دو ساعت قبل از غروب .
تنظیم درب قابلمه هم اونقدر ساده هست که حد نداره .

یا کاری انجام ندین یا تمیز و مرتب انجام بدین .
سوالی داشتین پیام بدین .

babakgol70
13-09-2014, 16:47
اگر مي بينيد كه كسي به چيزي خيلي اميد بسته اميدش رو نااميد نكنيد.
هر چند كه آن چيز از نظر شما درست نباشه.
شايد آن فرد در يك قدمي خودكشي كردن باشه و فقط همون اميد كوچك اون رو زنده نگه داشته...

مثلا كسي رو مي شناسم كه خيلي به خواب هاي خوبي كه مي بيند اعتقاد داره و دلش به همين خواب ها خوشه.
ولي ديگه هيچ چيزي در زندگيش نداره...

و حالا مني كه به خواب اعتقادي ندارم اگر بيام 2 ساعت مثلا بهش ثابت كنم كه خواب از نظر من درست نيست.
خوب چكار كردم؟
فقط بزرگترين ضربه رو به آن شخص زدم.

اگر نتوانستم منظورم رو خوب برسونم ببخشيد...

hamid_diablo
13-09-2014, 17:13
از اینکه عمده مردم یک کار رو انجام میدن انی نتیجه رو نگیرید که درسته.
معمولا مردم کارهای ساده رو زودتر انجام میدن.به خصوص در کشورهای و جوامع جهان سومی مثل ما...

BestDev
14-09-2014, 13:39
در مورد ليوانهاي يكبار مصرف:

اگر در مكانهاي عمومي (مثلا آب سردكن هاي ادارات يا دانشگاه) با ليوان يكبار مصرف آب خورديد بعد از اتمام كار ليوان را كاملا خورد كنيد جوري كه ديگه قابل استفاده نباشه بعد بندازينش توي آشغالدان

ليوان سالم رو نندازين توي آشغالدان چون خيلي جاها ديده شده براي صرفه جويي در هزينه ها ليوانهاي سالم رو از آشغالدان جمع كردن و براي استفاده مجدد گذاشتن!

banii
14-09-2014, 21:23
وقتی میرید کفش میخرید و مثلا میگید سایز پام 42 بیار و یارو میاره براتون حتما خودتون چک کنید ببینید همون سایزی هست که گفتید یا نه !
چون مغازه دارا به حرف مشتری گوش نمیدن و فقط میخوان بهش جنس بندازند .... مثلا توی مغازه ش اون سایز رو نداشته یک سایز کوچیکتر یا بزرگتر میاره (کفی هم میندازه که متوجه نشید) و ممکنه شما هم اونجا متوجه اندازه ش نشید و فقط به مدلش نگاه کنید و ...
در هنگام خرید انواع لباس هم همینطور ...
حرف دیگه هم اینکه تا میتونید هم چانه بزنید و ازشون تخفیف بگیرید ... مغازه دارا هیچوقت مشتری رو بخاطر تخفیف بیشتر نمیزارند از در بره بیرون ...

N I G H T P E A C E
17-09-2014, 11:09
کسایی که به تعمیر وسایل خونه علاقه دارن خیلی وقتا پیش میاد که دستگاهی خراب میشه و احتمال میدن که ناشی از قطعی یکی از سیم ها باشه، اگر سیم مشکوک کوتاه باشه یا بشه درش اورد راحت میشه با مولتی متر امتحانش کرد. اما گاهی این سیم هم خیلی بلند هست و هم نمیشه درش اورد. مثلا آیفن شما که طبقه ششم هستید خراب شده و احتمال میدید ناشی از قطعی سیم باشه، اما چون شما به دو سر سیم دسرسی ندارید (یکی دم در، یک طبقه ششم) نمیتونید اونو تست کنید. یکی از راههای که خیلی راحت میشه این سیم رو تست کرد اینه که شما سیم مشکوک رو از یک طرف (پایین مثلا) از برد جدا کنید (مثلا سیم آبی) بعد یکی دیگه از سیم های مجاور رو هم جدا کنید (مثلا سفید) و ایندو رو به هم وصل کنید، حالا برید بالا و یکی از سیمای مالتی متر رو به سیم سفید و سر دیگه رو به سیم آبی وصل کنید، اگر مولتی متر بوق زد یعنی سیم مشکوک سالمه در غیر اینصورت قطعی داره

البته میشه بدون اینکه سیم ها رو از برد جدا کنید هم اینکار رو انجام داد. در این حالت دستگاه نباید به یرق وصل باشه

B.Russell
17-09-2014, 19:17
توصیه ای در مورد برخورد با بسیاری از دهه شصتی ها:

این افراد کودکیشون در تمام یا بخشی از جنگ بوده، نوجوانیشون در بدبختی های بعد از جنگ، جوانیشون در انفجار جمعیت و هیولای کنکور و بعدش بحران بیکاری و ...

همین باعث شده اکثرشون از نظر احساسی بسیار شکننده و ساده هستند.

خواهشا با احساسات هر گروهی میخواهید بازی کنید، سعی کنید با احساسات آدمای شصت خورده ی دهه شصت، کمتر بازی کنید.

(البته استثنا مثل همیشه و در همه جا فراوان است)

hossein blak
17-09-2014, 19:56
سلام .....

1.خیلی احمقیم اگه فکر کنیم آدما،توی شوخی دلشون نمبشکنه ...

2.تمام محبت خود را به یکباره برای دوستت (دیگران) ظاهر مکن ...
زیرا هر وقت اندک تغییری مشاهده کرد تو را دشمن میپندارد.

موفق باشید .

ملا نصرالدین
21-09-2014, 07:22
تجربه ی بسیار تلخ من توی 2 روز گذشته
تجربه اول

اگر معده ی حساسی دارید کلا بیخیال غذای بیرون بشید.حتی توی شیک ترین و با کلاس ترین رستوران ها هم بهداشترو رعایت نمیکنند.به قول دکترم توی خونه نان و پنیر بخورید ولی غذای بیرون نخورید
تجربه دوم
اگر روزی اعصابتان به هر دلیلی خرد بود رانندگی نکنید .بگذارید 1 روز از ماجرا بگذرد بعد رانندگی کنید

hossein blak
21-09-2014, 11:35
:n18: دوستان...
یه تجربه....:
شب ها در گرم ترین شرایط نه پنکه رو روشن کنید نه کولر . کمی در پنجره یا درب منزل و حیاط رو باز بزارید تا هوا کمی عوض شه.
((شب ها چون در اوج مصرف برق قرار میگیریم هیچ وسیله ی برقی رو بیهوده روشن نکنید.))

amin r
21-09-2014, 11:51
با سلام به دوستان

هميشه يك كاغذ كه شماره موبايلتون رو روش نوشتيد در كيف پول و يا هر چيزي كه ممكنه گم بشه بذاريد
موقع معامله هيچ گونه تعارفي نكنيد
فراموش نكنيد شما به هيچكس بدهكار نيستيد و وظيفه نداريد همه رو راضي كنيد
تو بحث كسي كه عصباني بشه بحث رو باخته مهم نيست حق باهاش بوده يا نه
به جرئت ميگم 70 درصد خوشبختي يا بدبختي آدم به زبونش مرتبطه

ببخشيد اگه پراكنده گويي بود

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-09-2014, 18:43
سلام
وقتی میرید پیک نیک و مسافرت , یکی از مشکلات , مشکلِ استفاده از آب برای شستشوی دست و صورت و ظرف و ظروف و میوه و اینهاست .
معمولاً همه یک گالن آب با خودشون میبرند اما استفاده از این آب برای شستشو مشکل هست و یک نفر باید بیاد با گالن آب بریزه روی دستتون .
تازه یه وقت حواسش نیست زیاد میریزه و کلی از آب هدر میره .
اونی هم که گالن دستشه خسته میشه اگر برای ظرف شستن باشه .
این منبع کوچکِ شیردار که با هزینه ی کمی درست میشه مشکلتون رو حل میکنه
ساختنش خیلی آسونه
بالای بطریِ آبمعدنی رو سوراخ میکنین به قطر 4 سانت برای ریختن آب در بطری
یک سیم فلزی با ضخامت 3mm هم وصل شده به تَهِ بطری که میشه آویزونش کرد به شاخه درخت یا یک سه پایه مثلثی که با چوب درست شده باشه . از طنابِ پلاستیکیِ 3mm يا 4mm هم میشه استفاده کرد ولی برایِ رد کردنش از بدنه ی بطری باید از یک میله یا پیچ گوشتی بلند استفاده کنین .

شیر هم وصل شده به دربِ آبی رنگِ بطری و دورش چسب دوقلو خورده ( از بیرون و داخل ) تا آب چکه نکنه

میتونین دربِ بطری رو بردارین و شیر رو مستقیماً بچسبونین به داخلِ گلویِ بطری.
حتی در خانه هم به دردتون میخوره اگر آب قطع بشه و راحت میشه آویزونش کرد زیر جاظرفی در سینکِ ظرفشوئی .
میتونین به جای بطریِ آبمعدنی که 1.5 لیتر هست از بطری نوشابه ی خانوادگی که 2 یا 2.5 لیتر هست استفاده کنین .
نوشابه های گاز دار ( انواع کولا ) جز ضرر چیزی نداره . یا نخورین یا خیلی کم بخورین .
اگه برای ساختنش سوالی داشتین پیام بدین .

hossein blak
21-09-2014, 20:56
:n18:
گاهی ، سکوت نشانه بی تفاوتی است ،

نه رضایت...

Ali_softcenter
25-09-2014, 15:27
هیچ وقت به نزدیک ترین فرد در زندگیتون هم نگید که دقیقا چقدر پس انداز دارید
بعضی مواقع هست که شما یه پس اندازی دارید که بهش دست نمیزنید و فعلا لازمش ندارید ولی گذاشتید برای روز مبادا...روز مبادا هم ممکنه هر روزی باشه حتی همین فردا...یا اینکه نه اصلا روی سودی که روی پولتون میاد حساب کردید...به لحاظ روحی اصلا اون پول داشتنش بهتون آرامش میده!
اون وقت وقتی اون فرد ازتون تقاضای پول به عنوان قرض میکنه چون خیلی بهتون نزدیکه یا باهاش رودربایستی دارید و قبلا هم بهش گفتید که این پول رو دارید و میدونه! نمیتونید بگید ندارم یا شرمنده نمیتونم پس اندازمو بدم....
اینجوری مجبور میشید یا پول رو بدید و با عذاب روحیش کنار بیاید....یا ندید و اون فرد از دستتون ناراحت میشه و فکر میکنه شما خسیس هستید.
خلاصه اگر کسی ندونه اون موقع میتونید تصمیم بگیرید که بگید دارم یا ندارم...یا یه بهانه جور کنید و بگید به کس دیگه قرض دادید و ....

hamid_diablo
26-09-2014, 19:21
اگه با دوستانتون بیرون میرید از همون اول دُنگ خودتون رو بدین
هیچ وقت نزارید دوستانتون حتی برای 1 بار هم که شده دنگ شمارو حساب کنند.به شوخی هم که شده بعدا تحقیرتون میکنند سر همین مسائل...

Atghia
27-09-2014, 20:51
هرگز و هرگز با فامیل معامله نکنید!
اگر بخواد بهتون پولی بده و دیر کرد داشته باشه روتون نمیشه به روش بیارید! اگر کمتر هم پرداخت کنه بازم چیزی نمیشه گفت
اگر نخواد هم بده عملا کاری از آدم برنمیاد
کلا هیچ کاری نمیشه کرد:n15:

parinaz571
29-09-2014, 09:24
تجربه ای که تا الان در مورد شناخت ادما بدست اوردم:

ادما 3 دستن:

1 - ادمایی که از همون برخورد اول شما شیفتشون میشین و همیشه هم خوبن .تعداد این دسته ادما خیلی کمه اگه شانس بیارین می تونین به عنوان دوست یا همکار یا یکی از اعضای خانواده باهاشون همنشین بشین.:n16:

2- ادمایی که در نگاه اول بدن و تا اخرم بدن - این نوع ادما ادعای خوب بودن ندارن . پس بنا بر این ضربه زبادی به شما نمی تونن بزنن - چون حواس شما همیشه در مقابل این ادما جمعه - :n25:

3- ادمای خطرناک که تعداد این ادما خیلی زیاده - شاید در نگاه اول مثل نوع اول به نظر برسن اما در ادامه چنان ضربه ای به شما می زنن که یک تجربه بزرگ به شما تو زندگی می دن- من تجریه کردم هر موقع از اول احساس بدی نسبت به کسی پیدا کردم تا اخر هم رو همون عقیده موندم- پس سعی کنید اشتباه نکنید فرق نمی کنه دوست ، همکار ،...- هر کس که احساس بدی نسبت بهش دارید روش سرمایه گزاری نکنید که بعدا احساس حماقت بهتون دست نده -اگر شک دارید محتاط باشید. (شاید این نوع ادما واقعا بد نیستن شاید تقصیر ماست که بهشون اعتماد می کنیم و انتظار بیش از حد داریم . قبل از این که ادما اون روی دیگشون رو به شما نشون بدن خودتون حدود رو رعایت کنید . شما هستید که حدود رو رعایت نمی کنید . زنگ هشدار مغزتون به صدا در امده شما رو اگاه می کنه و شما همش خاموشش می کنید پس مقصر شمایید نه طرف مقابل ) :n27:

ehsan_iace
30-09-2014, 17:56
با افراد معتاد یا هرزه! دوست نباشید و اگر دوست هستید ارتباط‌تان را خیلی کم کنید تا بتونید قطع کنید!

چون کم‌کم و بدون اینکه بفهمید شبیه دوستان‌تان می‌شوید!

امید رض
30-09-2014, 21:11
هیچ وقت بابرادر یا فاملتون توهیچ چیزشریک نشید چون جزضرر وپشیمانی براتون نداره
وهیچ وقت وارد معامله باهشون نشید چون هی میگن گرون داد دزده چقدر وازاین حرفا
وهیچ وقت باکسی زیاد رابطه دوستی برقرارنکید چون بعدا سوارتون میشه وراه هایه شماروبرایه پیشرفت میگیره وتوکارهایی که توسطح شمانیست بالامیزنه وتحقیرتون میکنه
هیچ وقت مسائل زنگیتونو برایه دیگران ویا دوستانتون بازگو نکنید که ضربه ی بدی میخورید
هیچ وقت دردودلتون رو برایه مادرتون یا مادربزرگتون بازگونکنید که ممکنه کل دنیا بفهمن وشما ناراحت بشید
هیچ وقت نزارید کسی ناراحتتون کنه همیشه خوش باشید وبه حرف هایه کسانی که ناراحتتون میکنن گوش ندید بگید به درک مثل باد نف....گذشت
وهیچ وقت وتوهیچ کاری ناامید نشید حتی اون روز .روز اخردنیا باشه وشما هیچی ندارید

ودیگرهیچ نمیدونم کسان دیگه اینا روگفتن اگرهم گفته شد بازهم تکرار شد ضررکه نمیکنید :n13:

Demon King
02-10-2014, 23:23
یه توصیه خیلی مهم در رابطه با ازدواج و دوستی:

" چند وقت میشم یکی از آشنا ها که دختر هم بود، با یه پسری آشنا شد که از بالا شهر نشین های شهر بود ( اصفهان ) . خود دختره هم تو منطقه ی فقیری نبود اما نسبت به جای زندگی پسره، از سطح و کلاس پایینی برخوردار بود. چند ماه یا شاید ۱ سال با هم میومدن و میرفتن و پسره کم کم حرف های عجیبی میزد، اینکه من اگه شب بیام منطقه ی شما امنیت داره و اینا که دیگه همین ادعا های بیش از حد پسر دختر رو ناراحت میکنه و موقعی که حتی حرف عقد این دو هم تو فامیل میپیچه از هم جدا میشن و فقط آبروریزی برای دختر میمونه."

داشتن اختلافات فرهنگی و طبقاتی در امر ازدواج بسیار مشکل بزرگیه. گاهی اوقات ممکنه چه در دوستی چه در ازدواج داشتن اختلاف طبقاتی و فرهنگی حتی باید جدا شدن زوجین هم بشه

پس این توصیه حتما مورد توجه قرار بگیره

موفق باشید.

:n26:

babakgol70
05-10-2014, 20:59
قابل توجه سيگاري هاي گرام.

اين همسايه پاييني ما مثلا خيلي بهداشت بچه هاش رو رعايت مي كنه (:n16:) مياد دم پنجره سيگار مي كشه.:3:
در حالي كه تمام دود سيگارش از پنجره وارد خانه ما ميشه.

اين همسايه بقلي مون هم ميره توي حمام يا دست شويي سيگار مي كشه كه باز هم از طريق هواكش ما مياد
در خانه ما.

خيلي خيلي اذيتمون مي كنه واقعا.:n27:

خواهشا سيگاري هاي عزيز بيشتر رعايت كنند.:n16:

m-530
07-10-2014, 11:58
سلام

یک سری افراد هستن . موقع حال و احوال پرسی دائما میگن "خوش میگذره ؟"

این کلمه رو میشه در جایی گفت که طرف مسافرت رفته یا رفته خوش گذرونی یا مسافت دوری داره . آخه مگر در جزایر قناری و یا هاوایی هستیم و خوش میگذرونیم که هر بار احوال پرسی

افراد اینو میگن !!!!!

به نظر من این کلمه باید از احوال پرسی روزانه حذف بشه .

بار معناییش دقیقا مانند "خسته نباشیدی" است که صبح زود بعضی در کمال ناباوری موقع سلام کردن میگن !!! اخه مگه صبح زود آدم خسته هستش ..:n02:

DariushGreat
08-10-2014, 10:32
هیچگاه هیچگاه هیچگاه با کسی شوخی خرکی نکنید! :n15:
یه شیشه نوشیدنی بهنوش گرفته بودم میخوردم و توی خیابون راه می رفتم. دم اذان مغرب بود. یه پیرمردی هم داشت از روبرو میومد گوشی توی دستش بود داشت پیامک میداد. یه مرد نسبتا جوانتر هم بغل تیر برق ایستاده بود و با نگاهش پیرمرد رو دنبال میکرد. همزمان من و پیرمرده رسیدیم به اون مرد جوانتر. یهو مرده دست انداخت که گوشی پیرمرده رو قاپ بزنه. یه لحظه صحنه خفت شدن خودم یادم اومد و این که چطور با تهدید ضامندار گوشی نازنینم و پولام رو تقدیم به اون پست فطرت کردم... بدنم یخ کرد. خیز برداشتم با نیت این که بطری شیشه ای رو بکوبم توی سر مرده! یهو پیرمرده خندش گرفت و رفیق هم از آب در اومدن و فهمیدیم شوخی خرکی بوده!!!! :n15: پیرمرده یه ثانیه دیرتر خندیده بود بطری رو توی سر یارو خورد کرده بودم! همه اونایی که دور و برمون بودن از واکنش من متعجب شده بودن...
در کل: آقایون و خانوما هیچگاه شوخی خرکی نکنید. چون اگر خود اونطرف چیزی بهتون نگه یا واکنشی علیه شما نشون نده، ممکنه افراد دور و بر یه واکنش ناجور نشون بدن که به ضرر خود شما تموم بشه

Atghia
10-10-2014, 10:11
لباستون اگر لک شد (اعم از لک جوهر، خون، عرق، خوراکی و...) در اولین فرصت بشورید و اقدام برای از بین بردن لک! نگید حالا بمونه بعدا.چون تجربه نشون داده که کار برای لک بری خیلی سختتر خواهد شد:n17:

+

اگر رفتید خرید برای لباس بعد اونی که پرو کردید پسندتون شد دقت کنید اگر قرار شد فروشنده یکی دیگه رو براتون بپیچه (مثلا همون سایز و همون رنگ ولی داخل بسته بندی) حتما و حتما بگیرید بازش کنید اول از همه سایزش رو چک کنید مطمئن بشید و بعد هم حتما کامل ببینید جایش پاره یا ناقص نباشه:n06:

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-10-2014, 11:33
سلام
با زيردستانتون خوش رفتار باشيد .
فكر نکنید چون ضعیف هستند نمیتونند جوابِ ظلم شما رو بدند .
ازتون یه جوری انتقام میگیرند که اصلاً نفهمید از کجا ضربه خوردید .
بنده یه همکار بسیار مغرور و متکبر داشتم . گاهی با هم میرفتیم به جاهائی که قلیون و آبمیوه و چای و قهوه و اینها دارند .
کارکنانشون هم یا مصری هستند یا هندی یا بنگلادشی یا فیلیبینی و غیره .
این دوستِ سابقِ ما همیشه طوری باهاشون حرف میزد و رفتار میکرد و دستور میداد که آدم با مستخدمش هم اونجوری حرف نمیزنه .
سرشون داد میزد , چرا جواب نمیدی؟ , مگه کری ؟ , چرا صدات میزنم زود نمیای ؟ , این رو عوض کن , این سرده , این گرمه , یاللا برو عوضش کن و از این جور حرفها .
نصیحتهای ما هم به جائی نرسید و دست آخر به همین دلیل باهاش دیگه جائی نرفتیم اما خودش میرفت.
بعد از چهار سال دیگه اقامتش رو کنسل کرد و از کویت رفت .
چند ماه بعد از رفتنش ما با چند تا دوستان رفتیم به همون کافی شاپ که قبلاً باهاش میرفتیم و سالها پاتوقش بود .
وقتی فهمیدند که دیگه از کویت رفته خوشحال شدند که از شرش راحت شدند .
اما مسئله فقط به همین جا ختم نشد .
یکی از بچه هایِ مصریِ کافی شاپ گفت :
یکی از هموطناش که از ظلمش به تنگ اومده بوده , هر بار یه جوری ازش انتقام میگرفته مخفیانه .
توی آبمیوه و قهوه اش تف مینداخته توی آشپزخونه .
بعدش که نوشیدنی رو میذاشته روی میزش و شروع به خوردنش میکرده از دور و از توی آشپزخونه مخفیانه نگاهش میکرده و میخندیده .
البته اونی که این کارها رو میکرده دیگه رفته بود از اونجا و بعداً با تلفن این چیزها رو برای همکارش تعریف کرده .
کاش موضوع فقط همین بود .
اون مصری به همکارش گفته توی غذاش و نوشیدنیش ( معذرت میخوام ) محتویات بینی و اخ تف میریخته و حتی ادرار مىکرده و كلی لذت میبرده که اینجوری ازش انتقام میگیره .
============================================
اونهائی هم که توی خونه هاشون با مستخدماشون رفتار درستی نداشتند هم بدجوری ضربه خوردند از انتقامشون .
در عربستان یک مستخدمِ زن ( خادِمَة ) که باهاش مثل برده رفتار میکردند و کتکش میزدند , بالاخره چنان انتقامی از آقا و خانوم میگیره که جبران ناپذیر هست . سر هر دو بچه ی کوچکشون رو بریده با کارد آشپزخونه
عکسها و خبرهاش در نت هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] B0%D8%A8%D8%AD&ie=UTF-8&prmd=ivns&source=lnms&tbm=isch
یکیشون هم در شب خواستگاریِ دخترشون , اون رو کشته و در بازجوئی گفته :
هر کاری میخواین با من بکنین . من دیگه انتقامم رو از این خانواده ی ظالم گرفتم و راحت شدم .
خادمه ی یک خانواده ی ثروتمندِ ظالم هم مدتها ( معذرت میخوام ) ادرار میکرده توی غذاشون تا اینکه دوربین مخفی میذارند توی آشپزخونه و جاهای دیگه و وقتی مىبینند چطوری این همه مدت ادرار مىداده به خوردشون همشون شوکه شده بودند .
کلیپهاش توی یوتیوب هست .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d9%88%d9%84%20
اگر لینک کار نمیکنه توی گوگل بنویسید خادمة تبول
روزنامه ها و اینترنت پر هست از خبرها و کلیپهای کسانی که ظلم کردند به زیردستانشون و بهایِ سنگینی پرداخت کردند برای این ظلم و غرور و تکبرشون و حتى جانشون رو از دست دادند .
با زیردستانتون خوش رفتار باشید و اگر از اونها خلافی دیدین فقط قانون رو اجرا کنین در موردشون و از قدرتتون سوء استفاده نکنین که ضرر میکنین .
اگر کارگر دارین , کارمند دارین , مستخدم دارین , از اونها در حدِ توانشون و در چهارچوب قانون کار بگیرید و اگر درست کار نمیکنند با خوشروئی و در تنهائی تذکر بدین بهشون و اگر باز هم درست کار نکردند فقط قانون رو اجرا کنین ( اخطار کتبی - اخطار کتبی نهائی به اخراج در صورت تکرار - اخراج از کار با پرداختِ حقِ قانونیشون ) .
توهین نکنین . داد نزنین , فحش ندین , دست بلند نکنین روشون .
کاری نکنین که زیردستانتون شما رو دشمن حساب کنند که بدجوری ضرر میکنین .
شما هر چقدر هم که قوی و ثروتمند باشین باز هم کلی نقطه ضعف دارین که راحت میشه به استفاده از اونها بهتون ضربه زد .

Demon King
12-10-2014, 00:05
هیچوقت با جیب بی پول از خونه نزنید بیرون حتی اگه اطمینان دارید، کاری که قراره انجام بدید یا جایی که قراره برید احتیاجی به پول نداره.

خود من این موقعیت برام پیش اومد، جایی رفته بودم که حتی یه درصد هم احتمال نمیدادم اصلا پول نیاز باشه بعد دیگه کارم چون طول کشید داشتم از گشنگی میمردم و اتفاقا مغازه هم جلو چشمم بود ولی حتی هزار تومن هم پول تو جیبم نبود تا حداقل یه کیک بخرم.
از اون موقع تصمیم گرفتم که حتی سرکوچه ی خونه هم بخوام برم پول همیشه تو جیبم باشه.

sansa
12-10-2014, 12:39
دوستان هر وقت خواستید ویندوز نصب کنید چه ویندوز 8 چه ویندوز 7 و ... همیشه نخسه ultimate رو نصب کنید . و از نصب نخسه های AIO برحذر باشید ....

نخسه های AIO محدودیت هایی دارند همچنین مشکلاتی را در حین کار براتون ایجاد میکنن . سعی کنید این نخسه را نصب نکنید .

hossein blak
12-10-2014, 18:47
همیشه هر وقت دیدید کسی (چه والدین , چه خواهر یا برادرتون, چه اقوام,چه دوستان و آشنایان نزدیک,...) مریض هستن (حتی یه سرما خوردگی جزءی.......) اصلا طرفشون نیرید .
مثال: حتی اگر سر کلاس بغل دستی تون مریض هست سریع صندلیتون رو جابجا کنید و بعد از بهبود اون شخص به جای خودتون برگردید(خودم این هفته این رو تجریه کردم که میگم.....الان هم یه سرما خوردگی وحشت ناک گرفتن).

موفق باشید.

Atghia
14-10-2014, 13:22
اگر رفتید گردنبند طبی بخرید باید خیلی حواستون به سایزش باشه! من نمیدونستم که این نوع نرمترش هم میتونه سایزبندی داشته باشه:n15:یکی رو خریدم بعد متوجه شدم باتوجه به ارتفاع گردن باید سایز مناسبش رو خرید:n29:
اینو گفتم تا برای شما این اشتباه پیش نیاد:n17:

MƐΛИĪИƓĿƐSS
14-10-2014, 16:02
هیچ وقت به کسی اعم از آشنا و غریبه اعتماد نکنید!!!!
جدی میگم چون من امروز به یکی از آشنا هام اعتماد کردم و نتیجش این بود که حدودا 50 هزار تومن ضرر کردم(تعویض کالا با کالا)

hossein blak
15-10-2014, 14:16
سلام...../
هیچ وقت جلوی کسی خودتون رو سبک نکنیدو خود واقعیتون رو نشون ندید......../
و بهشون رو ندید که هر کاری که میخوان بکنن انجام بدن.......اینطوری سریع به قول معروف سوارتون میشن ......./
/و وقتی دیگران این وضعیت رو ببینندسریع افکارشون نسبت به شما عوض میشه و اوناهم رو بیپدا میکنند............../

موفق باشید....../

hamid_diablo
15-10-2014, 18:07
احساس میکنم دیگه شراکت نمیتونه تو جامعه ما خوب باشه.

با هیچ کس شریک نشید مخصوصا با اقوام نزدیکتون...تا دلتون بخواد سوء تفاهم پیش میاد و زمانی هم که بخواید شراکت با فامیل رو بهم بزنید تا اخر عمر باید دردسر بکشید...!

hossein blak
16-10-2014, 22:08
سلام..../
وقتی از دست شویی میاید بیرون سعی کنید دستتون رو با دستمال یا حوله مخصوص خودتون خشک کنید نه با حوله ای که همه استفاده میکنن....../
با این کار هم پاکیزگی رو یاد میگیرید هم اعضای خونه کم تر مریض میشن....../

موفق باشید..../

mahmoodsedaghat
17-10-2014, 00:31
قدر داشته هاتون رو بدونید مخصوصا سلامتی ، یک ماه پیش تو والیبال با طرف مقابلم موقع فرود زانو به زانو شدم کشکک زانوم شکست یک ماه پام تو گچ بود بعدشم یک ماه فیزیوتراپی و آب درمانی در پیشه، اگه زانوبند داشتم ..!:n16:

MOHAMMAD_ASEMOONI
17-10-2014, 16:16
سلام
خلاصه ی مطلب :
اگر دختر کوچک دارین یا خواهر کوچک دارین , بدونین مسئولیت بزرگی به گردنتونه و باید طوری باهاش رفتار کنین که برای برطرف کردنِ نیاز عاطفیش پناه نبره به غریبه ها یا آشناهای خطرناک وگرنه ممکنه کار به جای باریک بکشه .
=======================================
اطلاعات بیشتر برای علاقنمدان:
بنده بارها در مهمانیها یا پیک نیک یا پارک یا اتوبوس و تاکسی و هواپیما و خیابان و غیره , با دختر بچه های کم سن سالی روبرو شدم که فقط 7 تا 12 یا 13 یا 14 سال سن داشتند اما نگاهشون به غریبه ها نگاه معمولی نیست و یا رفتارشون طوری هست انگار که تمایل زیادی به ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف رو دارند .
هدف اونها از این کار ارتباط جن سی نیست بلکه فقط دوست دارند یه ارتباط عاطفی داشته باشند .
میزانِ تمایلِ دختر بچه ها به این ارتباط عاطفی به یک اندازه نیست همونطور که بعضی بچه ها زودتر راه می افتند یا زودتر زبونشون باز میشه یا قدشون از هم سنهاشون بلندتره یا چثه ی درشت تری دارند , این نیاز عاطفی هم مقدارش در دختربچه ها فرق میکنه .
اگر خواهر کوچک دارین یا دختر کوچک ( بین 6 تا 16 سال ) باید خیلی مراقب باشین
هیییییچ کسی به اندازه یک پدرِ فهمیده و پخته نمیتونه این نیاز عاطفی رو برای دخترش فراهم کنه تا به فکر ارتباط با دیگران نیافته
این دختر بچه ها تشنه ی توجهِ عاطفی هستند و دستِ خودشون هم نیست .
دوست دارند یک جنس مخالف با اونها حرف بزنه , حرفهای قشنگ بهشون بگه ( خوشکل من , نازنازی , دوست دارم و غیره ) , اون رو در آغوش بگیره , نازش کنه , دستش و صورتش رو ببوسه , بشوندش توی بغلش , موهاش رو شانه کنه , باهاش بازی کنه , به حرفش گوش بده , توی خیابون دستش رو بگیره .
اشتباهِ بزرگ وقتی رخ میده که پدر بلد نباشه به این نیاز دختر بچه پاسخ بده و درنتیجه دختر هم میگرده تا یه نفر دیگه رو پیدا کنه .
بدبختی و خطرها از همین جا شروع میشه . وقتی که یک گرگ انسان نما که چه بسا از بستگانِ نزدیک هم باشه توجه دختر رو جلب میکنه و اون گرگ صفت متوجه نیاز دختر میشه.
اون دختر بچه به همه چیز فکر میکنه جز ارتباط جن سی در حالیکه اون گرگِ آدم نما به چیزی فکر نمیکنه جز ارتباط جن سی .
اگر کسی دختر رو دور نکنه از اون آدم پست و رذل , دیگه فقط خدا میدونه کار به کجا کشیده بشه و اون دختر بچه که اصلاً به فکرش هم خطور نمیکرده که چه خطر بزرگی در انتظارشه , یک وقت به خود میاد که کلی مشکلات براش بوجود اومده که یا به خانوادش خبر میده و کار به کلانتری و پزشک قانونی و دادگاه و اینها میکشه یا خیلی بدتر از اینها پیش میاد که گفتنی نیست اما همه کم و بیش خبر دارند ازش
اگر دختر دارین یا خواهر کوچک دارین , خوب درک کنین که چقدر موضوع حساس و خطرناک هست
رفتارش رو تحت نظر بگیرین , چه برنامه ها و فیلمهائی رو نگاه میکنه , به چه صحنه هائی خیره میشه , توی خیابون و مهمونیها به چی یا چه کسانی بیشتر نگاه میکنه , توی کتابها و دفترهای درسی چی میکشه , چقدر دوست داره مورد توجه جنس مخالف باشه , چطور لباسی دوست داره .
اگر پی بردین که از دخترهائی هست که تمایل زیادی به رابطه ی عاطفی داره , مبادا دعواش کنین . شما با این کار نمیتونین تمایلهای عاطفیش رو کنترل کنین بلکه بدتر میشه و از شما فاصله میگیره و مخفیانه کارهاش رو انجام میده .
پدر باید از همون موقع که دخترش فقط دو سه سال داره طوری باهاش رفتار کنه که به بودنِ با پدرش علاقمند بشه و نیاز عاطفیش رو با بودنِ با پدرش برطرف کنه .
بعضی پدرها بدبختانه این نیاز عاطفی رو بد میفهمند و کارشون به رابطه ی جن سی با دختر خودشون کشیده میشه و دختر بیچاره هم چون کوچیکه درک نمیکنه که چه اشتباهی داره مرتکب میشه .
روزنامه ها و اینترنت و برنامه های تلوزیون و اخبارها پر هست از خبرهای سوء استفاده پدر یا برادر یا دائی یا عمو یا حتی پدر بزرگ و اقوام و غریبه ها از دختربچه هائی که تمایلشون به ارتباط عاطفی زیاده و سوء استفاده شده ازشون و یا روانی میشند یا کشته میشند یا خودکشی میکنند یا به فساد و فحشا کشیده میشند و غیره .
اگر جائی با اینجور دخترها روبرو شدین , جوانمرد باشین و عاقلانه با این موقعیت کنار بباین و اگر لازم شد به پدرش یا مادرش موضوع رو در میان بذارید و بگین دخترتون تمایل به برقراری ارتباط با دیگران داره . مراقبش باشین خصوصاً پدرش باید درست بهش بفهمونین که دخترش کار خطائی انجام نمیده که تمایل به ارتباط عاطفی داره و فقط باید درست باهاش برخورد کنه تا دختر به پدر علاقمند باشه برای نیاز عاطفیش تا زمانی که حدود 17 یا 18 ساله بشه و درک کنه که باید حد و مرزی رو برای حفظ خودش رعایت کنه تا از خطرها در امان بمونه و در نهایت ازدواج کنه بدون اینکه خاطره ها و تجربه های تلخ و عذاب دهنده داشته باشه از دوران کودکیش و نوجوانیش .
پدر همونطور که باید برای همسرش خوشبو و مرتب و تمیز و جذاب باشه , باید برای دخترش هم جذاب باشه تا وقتی احساس میکنه به عاطفه و محبت نیاز داره بره پیش پدرش . پدر هم باید خوب درک کرده باشه که دخترش احتیاج داره در آغوش گرفتن و نوازش و بوس و حرف قشنگ , نه ارتباط نامشروع .
خیلی چیزهای دیگه در مورد جزئیات این موضوع هست اما متاسفانه نمیشه راحت و بی پرده بیانش کرد .
بدبختانه در بعضی خانواده ها , خودِ پدر و مادر رفتار درستی ندارند و بی پرده در مورد مسائل جن سی حرف میزنند جلوی بچه ها و دسترسیشون به کانالها و سایتهای مبتذل رو آسون میکنند که باعث از بین رفتن شرم و حیای بچه ها در این مسائل میشه که راه رو برای آلوده شدنِ اخلاقشون و ارتباطهای کثیف و خانمان برانداز فراهم میکنه .
خودتون با توجه به اینکه چقدر فکرتون روشن هست و چقدر احساس مسئولیت دارین , در زندگیتون با بقیه ی این اطلاعات روبرو میشین . فقط سعی کنین که حد و مرز رو در ارتباط با فرزندانتون کاملاً رعایت کنین تا در مرحله ی پدری و مادری پیروز و موفق باشید .

Rossin
17-10-2014, 19:22
دوستانی که رشته ای خوندن که عموما کار راه اندازه برای بقیه مثل زبان کامپیوتر گرافیک و یا هرچی دیگه
اگر کسی از دوست و آشنا اومد پیشتون که کاریو براش انچام بدین بفرض ویندوز عوض کنید متن های زیادی رو ترجمه کنید و یا ... هیچ وقت این کار رو به رایگان انجام ندین
نه حالا به قیمت بیرون ولی مجانی هم کار نکنید و مبلغی رو به عنوان دست مزد بگیرید.
اینجوری ارزش کار خودتون رو بالا میبرید .

یه مدت من شده بودم رایانه کمک 24 ساعته دوست و فامیل به نوعی داشت ازم سو استفاده میشد و چون اونا به من پولی نمیدادن و خیلی از وقت من رو اشغال میکردند حس خیلی بدی نسبت به کارم داشتم
تا تا اینکه استاد شبکه ای داشتیم که یه روز گفت شما الان پول دادین اومدین اینجا کارتون ارزشمنده و مهم پس مجانی برای کسی کار نکنید تا توقع بیجا ازتون نداشته باشند.
ازاز اون روز به بعد هر کاری که انجام بدم مبلغ ناچیزیو میگیرم که الا اقل دلم برای زمانی که روی کارشون گذاشتم نسوزه، تو این دوره زمونه نمیشه مجانی برای کسی کاری انجام داد!

miss_ava7
17-10-2014, 20:50
آقایMOHAMMAD_ASEMOONI اول خواستم ازتون به عنوان یه دختر یه تشکر درست حسابی به خاطر پستتون کنم که خیلی دقیق و درست این مساله رو باز کردید و واقعا هم برای دخترا اول و بیشتر رابطه عاطفی مهمه بعد مسائل دیگه.. در مورد نقش پدر صد در صد حرفاتون رو تائید می کنم.. ممنون از این که این پست رو گذاشتید و امیدوارم این قسمت اول با چند قسمت دیگه و موضوع های دیگه ادامه داشته باشه تا استفاده کنیم..

و اما برای اینکه اسپم نشه اینم تجربه من:
اگه می بینید توی علایق، انتخاب شغل و نوع تفریح، طرز حرف زدن و... (با اینکه میدونید اگه کاملا درست نیست حداقل اشتباه و مذموم هم نیست) با اطرافیان و خانواده فرق دارید و مدام احساس می کنید خلاف جریان آب دارید شنا می کنید و بقیه هم شما رو دلسرد می کنند و با شما مثل یه آدم غیرعادی رفتار میکنن هیچ وقت خودتون رو عوض نکنید و فکر نکنید باید همرنگ جماعت شید یا حتما اونا درست میکن.
شما وقتی به عنوان یه شخص شناخته میشید که رفتارها و سبک زندگی خاص خودتون رو داشته باشید نه اینکه همیشه دنباله روی بقیه باشید و مثل بقیه شید و دنبال تایید دیگران باشید. من یه مدت نظرم راجع به موسیقی گرفته تا سلیقه لباس پوشیدنم و طرز فکرم راجع به زندگی و خوب و بد توی این دنیا و رشته تحصیلی و شغلی که می خواستم انتخاب کنم با اطرافیانم یکی نبود و بعضی وقتام مورد تاییدشون نبود. بحث درست و غلط نبود بحث تفاوت طرز فکر و سلیقه بود. ولی الان می بینم اشتباه می کردم باهاشون بحث می کردم و هر کسی بهتر از بقیه خودشو میشناسه و میتونه راه زندگیشو انتخاب کنه.
مشورت کنید اما نزارید نظر منفی بقیه ، باعث شه قید نظر خودتونو بزنید و کارای مورد تایید بقیه رو کنید. ( ملموس ترین نمونه: مثلا میگن رشته ای که میخوای بخونی فلانه، برو مهندسی بخون )
به خودتون و عقلتون اعتماد کنید و جرئت فرق داشتن با بقیه و "خود واقعی" بودنتون رو داشته باشید و تظاهر به دوست داشتن کاری که اهلش نیستید نکنید. حتی اگه مسخره کنن. ارزش نداره به خاطر حرف مردم (بیشتر وقتام از روی کم دانشی یا حسودی میگن تا دلسوزی و کمک واقعی) کاری کنین که ته دلتون راضی نیستین.

AMIR REZAs
18-10-2014, 10:09
سعی کنید چیزی رو به دل نگیرید.
آنچه درباره شما می گویند بازتابی از خودشان است ، نه شما....

ehsan_iace
18-10-2014, 12:58
اگز ماشین دارید هر ماه یک روز تو تقویم‌تان مشخص کنید (مثلاً اول هر ماه) و پیامک بزنید به این شماره :

- یا شماره VIN خودرو (شماره 17 رقمی پشت کارت خودرو که با IR شروع می‌شود) را به شماره 1101202020 پیامک کنید؛

- یا شماره بارکد خودرو (شماره 8 رقمی پشت کارت خودرو که زیر بارکد است) را با یک # (مربع) به شماره 1101202020 پیامک کنید؛ (اول #، بعد عدد هشت رقمی را وارد کنید)

و خلافی‌تان را چک کنید!

من اتفاقی خلافی ماشین را چک کردم دیدم یک قبض توی یک شهر دیگه به اسم ماشین پدرم نوشتند و چون پرداخت نشده دو برابر هم شده!!!
حالا باید کلی وقت و هزینه کنم تا ثابت کنیم ماشین تو اون تاریخ در آن شهر نبوده!

امید رض
20-10-2014, 23:42
اگه کسی بهت گفت>< بدبخت یاتوخودتو بدبخت کردی یا زندگیتو خراب شده.

بدون اون آدم بدبخت ترین زندگی روداره که داره به توهمچین حرفی رومیزنه . ... ][ پس بهتره این مواقع به این جور ادم ها لبخندبزنی وچیزی نگی چون توهم مثل اون بدبختی که جواب میدی//
اینومن نمیگم ازقدیم گفتن وباچشم 1000باردیدم به واقعیت اینوگفتم تادوستان عزیزبدونن وبه این مشکل نخورن

Atghia
22-10-2014, 17:15
تجربه به من نشون داده که تعلل در انجام یک کار یا عملی کردن یک تصمیم یا به تعویق انداختن اون هیچوقت به نفع ادم تموم نمیشه:n15:

اگه خرید باشه معمولا یا اون مقدار پول مصرف میشه و از دست میره یا اینکه جنسی که دنبالشی میخرن میبرن!
اگر اقدام برای کار پیدا کردن باشه یک موقعیتو از دست بدی دنبال کیس بهتر باشی ممکنه هرگز بهتر از اون که هیچ مثل اونم گیر نیاد!

درس و دانشگاه هم حالا وقت هست و باشه بعدا معمولا نتیجه جالبی نداره چون هرچقدر فاصله بیفته بین مدرک قبلی با کنکور بعدی (اعم از دیپلم به دانشگاه یا لیسانس به ارشد...) بازم در اکثر موارد به ضرر ادم تموم میشه

از خوشی و گردش رفتن و تفریح هم بگم که بگیم حالا وقت هست بعدا و این صحبتها...متاسفانه هرچیزی یک سنی داره منظورم اینه ممکنه بعدا هم بشه اون کارها رو انجام داد ولی اینقدر مشغله و درگیری و شرایط مختلف پیش میاد که دیگه ارزش این مسائل پایین میاد و به نوعی میشه گفت فایده نداره!

sara_program
22-10-2014, 19:07
صبح های زود نخوابید. عادت کنید به سحر خیزی. اگر هم سرکار می رید و مجبورید صبح زود بیدار شید. یک ساعت زودتر بیدار شید و با انرژی و سرصبر صبحانه بخورید. برای صبحانه ذوق داشته باشید. سفره را با سلیقه بچینید. نان داغ و اگه تونستید پنیر محلی سر سفرتون باشه. همه رو بیدار کنید و برقا رو روشن کنید. با اهالی خونه شوخی کنید و یه صبحونه کامل نوش جان کنید. یعنی اینطوری بگم به سحر و صبحانه خوردن موقع سحر اینقدر اهمیت بدین که به ناهارتون اهمیت می دین. دیدین وقتی ناهار مثلا از ساعت 1 می شه 2 حس می کنین یه چیزیو گم کردین؟ برای صبحونه هم باید همینطور باشه(البته موقع سحر). من وقتی خونه نیستم همه دلشون تنگ میشه چون محور صبحونه و سحرخیزی توی خونه منم. خیلی حس خوبیه. صبح بلند شی بری چای دم کنی. بری نون داغ بخری. سفره بندازی. بعد بری یکی یکی اعضای خانواده را بیدار کنی. اونها هم خودشون رو بزنن به خواب که با ناز و نوازش بیدارشون کنی:n02: برای همشون چای بریزی. از کارهات براشون بگی. از کارهاشون بپرسی. خب زندگی یعنی همین دیگه. باور کنید این جو پر انرژی را فقط موقع سحر تجربه می کنید

Demon King
22-10-2014, 22:52
الان که وقتشم هست یه توضیحات مختصری درباره ی نحوه ی درست برنامه ریزی درسی بدم:

۱) در برنامه ی درسی شما مربوط به هردوره ی تحصیلی که هست، « تفریح » جز ارکان باشه:

انسان از نظر طبیعی به تفریح بسیار احتیاج داره و اگه تو زندگی تفریح نداشته باشه، هم شادابی خودش رو از دست میده و هم روحیه اش رو.
حتی زمان کنکور هم درسته برنامه درسی فشرده تره اما اگه شده حتی یه ربع تفریح هم در برنامه باشه، کافیه.
تفریح رو با استراحت اشتباه نگیرید، تفریح یعنی کاری که آدم ازش لذت ببره در حالی که استراحت نفسگیری بین درس خوندن هست.

۲) همیشه متن کتاب ( جزوه، دفتر و ... ) رو در هر درسی چه شیمی چه فیزیک چه زیست چه ریاضی و ... یه مطالعه آزاد داشته باشید.

برای خودم پیش اومد. ازم پرسشی توی کلاس شد که با مطالعه عمومی متن کتاب بود که تونستم بهش جواب بدم. مطالعه آزاد و عمومی، دقیق و حفظ شدنی نیست بلکه تنها با ابراز علاقه و نداشتن هدف برای یادگیری هست که وارد مغز انسان میشه.

۳) برای درس خوندن تایم تعیین نکنید. یعنی نگید من دقیقا ساعت ۹ باید ریاضی بخونم چون بستگی به شرایط داره و اگه برنامه ای چیده بشه
که دارای تایم مشخص باشه و نتونید اجراش کنید به نحو احسن، باعث نا امیدی شما میشه.
گرچه لزومی نداره نا امید باشید چون تو برنامه اتون شکست نخوردید بلکه خیلی زیادی دقیق بودن در برنامه رو رعایت کردید.

DariushGreat
23-10-2014, 12:21
با توجه به اقدامات اخیر برخی از انسان نماها (:n15:)، می بایست این چند توصیه رو به دوستان بکنم. شما هم اینا رو به بقیه بگید که بشه سریع اقدامات درست رو انجام داد. شاید اگر اطرافیان اون دخترای بخت برگشته اصفهانی در همون لحظه که اسید روی صورتشون ریخته شده بود می دونستن چیکار کنن، الآن شمار زیادیشون درمان شده بودن یا حداقل صدمه کمتری میدیدن... :n03:
1. شخصی که دچار سوختگی با اسید شده به احتمال قوی بسیار وحشت زده هست و از شدت درد و سوزش داره نعره میکشه و بالا و پایین میپره. اول آرومش کنید و دلداریش بدید. اگر هم توی شوک رفته سعی کنید با حرف های دلگرم کننده دلداریش بدید.
2. احتمالا چون چشمانشون نمیبینه فکر میکنن شما همون اسید پاش هستید. پس سعی کنید بگید کی هستید و قصد کمک دارید.
3. اگر لباسش یا شالش یا روسریش یا مقنعش اسیدیه سریع کمکش کنید که در بیاره چون اگر روی بدنش بمونه خطرناک تره.
4. بلافاصله با آب ترجیحا ولرم شروع به شستشوی موضع سوختگی بکنید. به شدت دردناکه ولی چاره ای نیست. آب تنها راه نجات هست. پس اگر دیدید داره امتنا میکنه و زجر میکشه بهش بگید که آب باعث بهبودش میشه. این کار رو حتما تا رسیدن آمبولانس ادامه بدید. نگذارید حتی لحظه ای وقفه بیافته...
5. هرگز بر روی نقطه آسیب دیده مستقیم دست نزنید چون ممکنه دست خودتون هم بسوزه.
6. اگر اسید به چشماش رفته از شخص دیگری بخواید که چشمای اون رو شستشو بده. اگر کسی کمک نکرد ناراحت نشید چون ترسیده. خودتون همزمان چشم ها و جاهای سوخته دیگه رو با آب بشورید.
7. میدونم سخته اما هرگز هول نشید و دست و پاتون رو هم گم نکنید!

انشالله خدا ریشه این بی همه چیزهایی که اینجور با جون مردم بازی میکنن رو خشک کنه

arash59b
23-10-2014, 21:54
سعی کنید تاجایی که امکان داره خوردن فست فود مخصوصا سوسیس و کالباس به همراه نوشابه را از عادت غذایی تون حذف کنید چون ای کاش فقط ضرر رژیمی داشتند واقعا معلوم نیست چه نجاستی توشون میریزن دیگه خودتون بهتر می دونید...
به زمانی بود بهترین وعده غذایی من این اشغال ها بود دوران دانشجویی هیچکس به اندازه من به شرکت هایدا سود نرسوند ولی تو این ۵-۶ سالی که این مواد رو از رژیم غذاییم حذف کردم علاوه بر جسم از نظر روحی هم تاثیر مثبتش رو حس می کنم حالا می فهمم چقدر به خودم ضرر رسوندم

خودم تو این زمینه بیشتر از روش NLP استفاده کردم ولی بیشتر از همه همراهی اعضای خانواده بخصوص مادر و همسر برای از بین بردن این رژیم بد تاثیرگذار هست

Sent from my iPhone using Tapatalk

MƐΛИĪИƓĿƐSS
23-10-2014, 22:00
در مورد اسید پاشی اصفهان باید بگم گه واقعا برای افرادی که این کار رو میکنن واقعا متاسفم.
خانم های اصفانی این چند روزه به همراه خودشون جوش شیرین رقیق شده،آب و رو صورتشون لایه از کرم باشه حتما.

a6543210
24-10-2014, 10:03
سلام
موقعی که می خوان موبایلتونو به تنظیمات کارخانه برگردونین حتما مموری کارت رو ازش خارج کنید/ تجربس!

hossein blak
24-10-2014, 18:04
هرگز زود باور نباشید..../
هر وقت حرفی رو شنیدید و یا چیزی دیدید سریع باور نکنید...../
ما یه بار به مدت 1 ماه پایه حرف دوستمون نشستیم آخر فهمیدیم دروغ بود.یه ماه سرکار بودیم...../ولی لامصب خیلی قشنگ دروغ میگقتا اونم کی رفیق شیش مون....../
ولی از شما میخوام هیچوقت این اشتباه رو نکنید...../
.
.
.
.
موفق باشید.

pc-game
24-10-2014, 18:42
پیشگیری بهتر از درمانه ، این حرف رو دست کم نگیرید ، مخصوصا آقایون
اگه جایی رفتید مثلا اردو ، سربازی و یا مسافرت حتما بهداشت رو رعایت کنید و نگید که من همه فن حریفم ، هیچ وقت با دستای کثیف غذا نخورید مخصوصا سرکار . نگید همین یه باره ، اگر هم کسی مسخره کرد خجالت نکشید و بهداشت رو در اولویت قرار بدید .

اگر هم خدایی نکرده به بیماری های عفونی دستگاه گوارش دچار شدید به یه دکتر اکتفا نکنید و نظر چند تاشون رو جویا بشید . تشخیص درست خیلی مهمه .

hamid_diablo
24-10-2014, 22:12
اگر پسری دختری رو دوست داشته باشه ب چراغ سبز هیچ نیازی نیست وپسری که دنبال چراغ سبز گرفتن از دختره هم به درد نمیخوره!!!

تمام سخت افزارهایی که قابلیت ذخیره سازی رو دارن رو هیچ وقت نفروشید.نابود کنید تا دست هیچ کس به اطلاعاتتون نرسه