PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سئوال راجع به دامين؟؟؟

MaMaD LooTi
07-11-2010, 21:16
با سلام خدمت تمامي دوستان عزيز.
من چندتا سئوال راجع به دامين داشتم.

اول اينكه بهترين شركت يا سايت ايراني كه دامنه .com ارائه ميده چي هست.البته كنترل پنل هم داشته باشه.يه جا كه حداقل چند سال سابقه كار مفيد داشته باشه و مورد آزمايش دوستان باشه.

من تا به حال دامنه ثبت نكردم و براي اولين بار ميخوام ثبت كنم. خواستم بپرسم ايا گواهينامه يا مدركي دال بر اينكه اين دامين براي من هستش داده ميشه؟؟
بر فرض من جايي دامين ثبت كنم بعد از چند سال يا مدتي اون شركت يا سايت بسته بشه تكليف دامين من چي ميشه؟؟ آيا دامين من ديگه اعتباري نداره. اگر منحل شد كجا بايد باز اون رو ثبت كنم. كلا اگر ميشه راجع به مشكلاتي كه امكان داره بعد از ثبت يك دامنه پيش بياد چي هست كه قبلش ادم فكر اونجاهاشو بكنه كه بعدا براش دردسر نشه

hamidras
07-11-2010, 21:30
اول اينكه بهترين شركت يا سايت ايراني كه دامنه .com ارائه ميده چي هست.البته كنترل پنل هم داشته باشه.يه جا كه حداقل چند سال سابقه كار مفيد داشته باشه و مورد آزمايش دوستان باشه.

نمیدونم بهترینش کدومه ولی من 3 ساله از میهن نیک خدمات میگیرم از لحاظ پشتیبانیو اینا کم نذاشتن...

ن تا به حال دامنه ثبت نكردم و براي اولين بار ميخوام ثبت كنم. خواستم بپرسم ايا گواهينامه يا مدركي دال بر اينكه اين دامين براي من هستش داده ميشه؟؟
بر فرض من جايي دامين ثبت كنم بعد از چند سال يا مدتي اون شركت يا سايت بسته بشه تكليف دامين من چي ميشه؟؟ آيا دامين من ديگه اعتباري نداره. اگر منحل شد كجا بايد باز اون رو ثبت كنم. كلا اگر ميشه راجع به مشكلاتي كه امكان داره بعد از ثبت يك دامنه پيش بياد چي هست كه قبلش ادم فكر اونجاهاشو بكنه كه بعدا براش دردسر نشه

هیچ چیزی داده نمیشه! فقط حواستون باشه دامینو به اسم خودشون نزنن و حتما پنل اصلی دامین دست خودتون باشه !(ازشون بخواید)

این شرکت های ایرانی هم در واقع واسطه شرکت های خارجی هستند!

همون سایتی که معرفی کردم از دایرکتی و انلاین نیک نمایندگی داره که شما ترجیحا دومینو تو دایرکتی ثبت کنید...

اون شرکت هم اگه منحل شد دامین شما باقیه فقط تو دوره بعد باید از یه نماینده دیگه بخواید براتون تمدید کنه یا خودتون با کارتای اعتباری پرداخت کنید. به شرطی که پنل اصلی دست خودتون باشه!

sayanermia
07-11-2010, 21:45
به نظرم اول شرکت پارس دیتا و بعد میهن نیک! من از هر جفتشون دامنه گرفتم و هر دوشونم خوبن! ولی پارس دیتا حرفه ای تر و پر سابقه تره!! ( البته خدماتش هم نسبتا گرون تره )

اصولا شرکت های معتبر پنل مدیریت و به مشتری میدن . زمانی که شما دامنه هایی به جز ir ثبت می کنید یک شماره رمزی برای شما قرار داده میشه که در اصل اون کد انتقال کارگزاری است!! یعنی اگر زمانی شرکت مورد نظر منحل شد شما می تونید برید کنترل پتل دامنه تون و بوسیله ی اون کد ( که در اختیار شرکت کارگزار جدید می گذارید ) حقوق مالی دامنه رو به شرکت جدید منتقل کنید! این موارد در رابطه با شرکت های بزرگ و سابقه دار هیچ وقت پیش نخواهد آمد! پس نگران این مسئله نباشید!

من سه تا شرکت معتبر می شناسم که می تونن کارگزار خوبی برای دومین های شما باشند :

پارس دیتا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

میهن نیک

آریانیک

در رابطه با دامنه های IR هم کار به این صورته که شما در سایت nic.ir یک حساب کاربری باز می کنید و سپس دامنه ی مورد نظر خودتونو در این سایت به ثبت می رسونید. دامنه بعد از تکمیل فرم و مراحل مربوطه به رزرو شما در میاد. حالا شما باید از لیست نمایندگان معتبر nic.ir یکی را انتخاب کنید ( مثلا شرکت میهن نیک ) که این انتخاب از همون بخش کاربری شما در سایت nic.ir صورت میگیره! سپس مبلغ مورد نظرو به حساب شرکت نماینده واریز می کنید و اون شرکت هزینه دامنه ی رزرو شده ی شمارو به nic.ir پرداخت میکنه و دامنه ی شما از حالت رزرو به حالت ثبت در میاد و کنترل کامل روی دامنه خود خواهید داشت. حتی می تونید سر سال که شد نماینده ی پرداخت خودتونو عوض کنید و به یک شرکت دیگه انتقال بدید!!

MaMaD LooTi
08-11-2010, 17:18
با عرض سلام.تشكر مي كنم از دوستان بابت جواب و راهنمايي. اما اينا كه معرفي كرديد خيلي تعرفه هاشون سر به فلك گذاشته. اخه يه كم معقول نيست. دامنه .com رو اونور همه سايتها زده $9 اما اينجا زده 17 هزار تومان. تازه دامنه .ir رو زده 14 هزار تومن چه خبره؟؟؟
اكثر جاها 5 يا 3 ساله دارن ميدن 14 هزار تومان. 1 ساله هست 4500 .

خواستم بگم گراني دليل بر خوبي جنس نميشه. اينا كه واقعا معقول نبود. اگر دوستان جايي رو سراغ دارند كه با قيمت روز كه همه جا ثابت هست معرفي كنند. نمي گم ارزون چون جنس ارزون هم يه عيب و ايرادي داره. معمولش الان همون 10 تا 12 هزار تومن هست. تو مايه همين قيمت باشه و معتبر باشه شركتش ممنون ميشم.

hamidras
08-11-2010, 20:20
اما اينا كه معرفي كرديد خيلي تعرفه هاشون سر به فلك گذاشته

mi han nic.com

این com و اینا رو میده 11 ir هم میده 5200