PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زیبا سازی فرم ها و دکمه ها در vb.net

asghar2008
06-11-2010, 12:51
سلام به همه دوستان
امیدوارم همگی خوب باشین ،دوستان عزیز من می خوام فرم ها و دکمه های استفاده شده در برنامه رو از لحاظ گرافیگی کاربر پسند کنم.من یه برنامه نوشته شده به زبان vb.net دیدم که از لحاظ گرافیگی (زیبایی فرم و دکمه ها) خیلی متفاوت با فرم های خود vb.net بود .ممنون میشم راهنماییم کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

anvar.net
06-11-2010, 15:01
اين كنترل ها رو يا خودت بايد بسازي يا اينكه از نمونه هاي اماده شده توسط ديگران استفاده كنيد

نمونه هاي ايراني تو سايت هاي مختلف زياده\ فقط لطف كنيد يه جستجويي بكنيد

اين مجموعه هم بد نيست Devcomponent DotNetBar

asghar2008
07-11-2010, 12:42
اين كنترل ها رو يا خودت بايد بسازي يا اينكه از نمونه هاي اماده شده توسط ديگران استفاده كنيد

سلام
دوست عزیز مرسی ممنون .خیلی بهم کمک کردین.من خیلی وقته دنباله این کامپوننت بودم ولی نمی دونستم اسمش چیه.
فقط یه سوال کوچلو دارم امیدوارم راهنمایی کنید.
من می خوام شکل فرمم به صورت ویندوز ویستا در بیاد ،آیا تو خود این کامپنونت ابزاری برای ویستایی کردن فرم وجود داره یا نه؟
اگه داره ممنون میشم نحوه ی استفاده اش و بگین.
البته من از skin های مختلف باirshskin.dll استفاده می کنم.ولی به نظرم برنامه شلوغ تر میشه به همین خاطر می خوام فقط از یه پوسته(ویستا)تو کل فرم هام استفاده کنم.

akpa
08-11-2010, 12:13

من مجموعه 9 رو با کرک پیدا نمی کنم اگه میشه یه لینک بزارید در ضمن یه توضیح کوچی هم در باره این مجموعه با تشکر

L u K e !
08-11-2010, 14:52
و ماکروسافت wpf را آفرید ...

anvar.net
09-11-2010, 22:49
مجموعه كنترل هاي Devcomponent DotNetBar به نظر من در نوع خود بهترين هستند.

واسه دانلودش freecomponents.blogfa.com/88053.aspx

من متاسفانه نسخه هاي جديدش رو نديدم يا به عبارتي نسخه كرك شدش رو پيدا نكردم.

تا نسخه 8.1.6 هم خبري از اين اسكين كه شما نام برديد نبود بنابراين من اصلا اطلاعي ازش ندارم اما واسه ساير فرم ها

dll بالايي رو مي توني به ليست كنترل هاي موجود در vs.net اضافه كني . همچنين مي توني به ليست رفرنس هاي پروژه نيز اضافه اش كني. بعد هم در Solution explore در قسمت بالا دكمه Show all رو مي زني تا ليست تمامي فايل موجود در پرو‍ه رو ببيني. حالا هر فرمي تو ليست يه علامت + داره اين علامت رو باز كن. هر فرمي در Vs.net دو فايل داره يكي Designer يكي هم resx . فايل Designer رو باز كن. رفرنس Dotnetbar رو ايمپورت كن. حالا چند خط پايين تر اين خط كد رو بايد ببيني

Inherits System.Windows.Forms.Form

حالا بايد كاري كنيم كه فرم ما از كلاس هاي Dotnetbar ارث بري داشته باشه نه از فرم عادي ويندوز.

دو نكته : دات بار در مجموع دو نوع فرم داره.

Office2007RibbonForm كه دقيقا شبيه به فرم اصلي برنامه هاي افيس 2007 هست. در واقع فرم اصلي برنامه بايد از اين كلاس ارث بري كنه پس خط كد بالا رو بصورت زير تغيير مي دهيم

Inherits DevComponents.DotNetBar.Office2007RibbonForm

Office2007Form اين نوع از فرم ها فرم هاي معمولي هستند با نماي مخصوص افيس 2007 . براي استفاده از اين فرم ها كد بالا مي شود

Inherits DevComponents.DotNetBar.Office2007Form

بعد هم مي مونه رنگ يا اسكين فرم ها. رنگ فرم ها و حتي كنترل ها توسط خاصيتي به نام Style كنترل ميشه كه در پانل Propertis ديده ميشه و بصورت دستي ميشه اونو تغيير داد.

اخرين نسخه رو از سايت سازنده دانلود كنيد. حجمش حدود 25 تا 30 مگه. كلي كد و سمپل هم داره كه مي تونيد ازشون استفاده كنيد.

asghar2008
10-11-2010, 22:01
مرسی دوست عزیز (Anvar.net)
...

_H2_
11-11-2010, 10:05
سلام
من کنترل یا قابلیت خاصی در تصویر پست اول این تاپیک ندیدم!
همش کاملاً عادی است.
فقط یک یا چهار تصویر احتمالاً در background کنترلر Panel قرار داده!
چیزی که به راحتی با photoshop و کمی چیدمان صحیح در برنامه میتوانید انجامش دهید.

شاید هم از چیز آماده ای استفاده کرده باشد ولی مطلبم این است که با بیشترین بازدهی میتوانید با خود امکانات دات نت و Photoshop یا Paint.Net فرمی به شکل پست اول خلق کنید.

این کار هم در بخش WinApp و هم در WpfApp قابل انجام است.
ضمنا من هم از DotNetBar استفاده میکنم و ابزار خوبی است ولی همچین چیزی داخلش ندارد، چون اصولاً هیچ چیز خاصی نیست و همانطور که گفتم به راحتی مشخص است که از ترکیب چند تصویر در جای مناسب استفاده شده.

موفق باشید.

anvar.net
11-11-2010, 15:24
حق باشماست. دقیقا مشابه با پست 1 نیست اما از هیچ که بهتره !!!

به نظر من کنترل های dotnetbar خیلی خوبند اما یه نقص دارند. کنترل های مرتبط با داده ها چندان پیشرفته نیستند و انعطاف پذیری خوبی ندارند (در مقایسه با سایر کنترل های مشابه)