PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز اکس پی بر روی اکسترنال هارد سیگیت

ebrahim_rayaneh
06-11-2010, 12:13
با سلام
من یه هارد اکسترنال سیگیت 320 گیگ خریدم ، هارد اینترنالم خراب شده بود خواستم ویندوز اکس پی رو به هارد اکسترنال نصب کنم .جالب اینکه وقتی سی دی ویندوز رو در سی دی رام می زارم و به مرحله ی پارتیشن بندی می رسم همه ی درایو های هارد اکسترنال نشان داده می شود . وقتی یکی از درایو ها را انتخاب می کنم به جای اینکه مرحله ی انتخاب نوع فرمت (ntfs/fat( ظاهر شود یک صفحه ی آبی ظاهر شده پیغامی در آن است که خلاصه : روی این درایو (درایو یو اس بی ) قابل نصب نمی باشد .در ضمن مادر برد کامپیوترم هست : msi-7043 ، یا msi pt8 neo-v .در بایوس هم در لیست ترتیب بوت هارد اکسترنال مشاهده می شود.خواهش می کنم در رفع این مشکل به من کمک کنید.

Dariushtanha
06-11-2010, 16:23
با سلام
من یه هارد اکسترنال سیگیت 320 گیگ خریدم ، هارد اینترنالم خراب شده بود خواستم ویندوز اکس پی رو به هارد اکسترنال نصب کنم .جالب اینکه وقتی سی دی ویندوز رو در سی دی رام می زارم و به مرحله ی پارتیشن بندی می رسم همه ی درایو های هارد اکسترنال نشان داده می شود . وقتی یکی از درایو ها را انتخاب می کنم به جای اینکه مرحله ی انتخاب نوع فرمت (ntfs/fat( ظاهر شود یک صفحه ی آبی ظاهر شده پیغامی در آن است که خلاصه : روی این درایو (درایو یو اس بی ) قابل نصب نمی باشد .در ضمن مادر برد کامپیوترم هست : msi-7043 ، یا msi pt8 neo-v .در بایوس هم در لیست ترتیب بوت هارد اکسترنال مشاهده می شود.خواهش می کنم در رفع این مشکل به من کمک کنید.
سلام دوست عزیز
نوع ارور خیلی مهم است چراکه می تواند راهگشا باشد.سعی کن دلیلشو از ارور متوجه شی
احتمال خرابی هارد اکسترنال هم می رود

Dariushtanha
08-11-2010, 11:51
مشکلتون رفع شده!؟

jax2
08-11-2010, 14:14
سلام
مشکل از هارد نیست
من خودم دارم ولی ترنس سند 500 گیگ دارم روش وین سون نصب کردم
هر جا میرم میزنم بالا میاد ویندوز

Dariushtanha
08-11-2010, 16:32
سلام
مشکل از هارد نیست
من خودم دارم ولی ترنس سند 500 گیگ دارم روش وین سون نصب کردم
هر جا میرم میزنم بالا میاد ویندوز
ولی دوست عزیز من ربطی بین نصب شدن ویندوز 7 روی هارد شما
و نصب نشدن ویندوز روی هارد دوستمون ebrahim_rayaneh نمی‌بینم!!!
باز تاکید دارم هیچ دلیل خاصی واسه نصب نشدن ویندوز نمی‌بینم
مگر خرابی هارد.ارور و متنش خیلی مهمه بایست بررسی شه

ebrahim_rayaneh
13-11-2010, 10:23
سلام دوست عزیز
نوع ارور خیلی مهم است چراکه می تواند راهگشا باشد.سعی کن دلیلشو از ارور متوجه شی
احتمال خرابی هارد اکسترنال هم می رود

مطمئنا از خرابی نیست.من در فرومهای انگایسی کلی گشتم و بالاخره متوجه شدم که یا اصلا نمیشه یا اینکه با یه سری ترفندهای خاص و اون هم تازه تام با ریسکهای زیاد (اعم از کند شدن سیستم عامل ، یا بعدها بالا نیامدن آن ) می باشد ! نظر شما در این مورد چیه ؟مطمئنا تجربه خیلی وقتها از علم پیشی گرفته!!!

Dariushtanha
13-11-2010, 10:58
مطمئنا از خرابی نیست.من در فرومهای انگایسی کلی گشتم و بالاخره متوجه شدم که یا اصلا نمیشه یا اینکه با یه سری ترفندهای خاص و اون هم تازه تام با ریسکهای زیاد (اعم از کند شدن سیستم عامل ، یا بعدها بالا نیامدن آن ) می باشد ! نظر شما در این مورد چیه ؟مطمئنا تجربه خیلی وقتها از علم پیشی گرفته!!!
ولی من چندجا خوندم که نصب میشه!!جائی هم خوندم بعضی از هارد های اکسترنال USB هم امکان نصب ویندوز رو دارنده که روی آنها ذکر شده . اینگونه هاردها دارای یه Device داخلی هستند که توانایی شناسایی و نصب سیستم بر روی این دستگاه ها را امکان پذیر میسازد مانند یک سری فلش های توشیبا که این قابلیت رو دارند.نتیجه را اینجا بذار.منتظرم

reza41
14-11-2010, 23:37
تا جایی که من خوندم ویندوز روی درایوهای USB نصب نمیشه فرقی هم نداره هارد اکسترنال باشه یا فلش.
مگه نسخه USB Eduition‌ رو نصب کنی که اونم با خود ویندوز خیلی تفاوت داره