PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد svchost.exe

shuhin
06-11-2010, 02:14
سلام دوستان
من از وقتی که NOD32 Smart Security 4.2 نصب کردم بعضی مواقع پروسه svchost.exe هشتاد نود درصد از CPU رو اشغال میکنه و تقریبا 20 دقیقه طول میکشه تا به حالت اولش برگرده میخواستم بدونم این پروسه ارتباطی به NOD داره یا خیر
ممنون
:10:

aliupdate
06-11-2010, 13:58
سلام
شما ویندوزتون چیه؟
لطفا یه عکس از اون بزارید چون چند نوع svchost.exe در تسک منیجر هست.

shuhin
08-11-2010, 18:33
سلام
شما ویندوزتون چیه؟
لطفا یه عکس از اون بزارید چون چند نوع svchost.exe در تسک منیجر هست.

ویندوز XP
User Name این پروسه System هست
وقتی هم که End Precess میکنم ویندوز به هم میریزه (سند و رسیو هم قطع میشه)

Gregar
08-11-2010, 22:29
خوب معلومه که سیستم به هم میریزه . چون پروسه سیستمی هست . سی پی یوت چیه ؟ در ضمن نود چون میخواد روی این پروسه کار کنه (ترافیک قیلترینگ) شاید از اون باشه . فایروال نود 32 ات روی چه حالتیه ؟ Interactive filtering mod ؟

nwnoor
28-08-2012, 13:51
سلام
دوستا ن عزیز من هم با svchost.exe مشکل دارم
نخوام خیلی طولانی بگم تا اینجا که به دنبال موضوع بودم svchost.exe یک فایل سیستمی است که در شرایط عادی مشکل نداره اما وقتی که ویروسی می شه مشکل ایجاد می کنه و معمولا باعث اشغال فزای رم و گرفتن مقدار زیادی از قدرت CPU می شه و همینطور اینتربخشی از پهنای باند اینتر نت رو به خودش اختصاص می ده .
در مورد آنتی ویروس :
آنتی ویروس نود 32 مانع این ویروس نمی شه و اون رو پاک نمی کنه ( چون سیستم من که آلوده شده نود 32 آپدیت داشت ) همین طور تو سایتهای خارجی هم که دنبال راه حل بودم به این موضوع اشاره شده
آنتی ویروس کاسپر اسکی این ویروس رو پاک نمی کنه اما اگر از کاسپر اسکی سکوریتی استفاده کنید می تونید تو قسمت ترافیک اتصال و میزان ترافیک این ویروس رو ببینید و حرص بخورید ( می تونید سعی کنید بلاکش کنید شاید جواب بده و طبق اونچیزی که خوندم در برخی موارد موجب از کار افتادن سیستم شده )
آنتی ویروسای دیگه رو هنوز امتحان کردم اما عوض کردن ویندوز رو می زارم برای آخر کار تا ته توی این قضیه رو بفهمم ( ضمن اینکه در برخی جاها اشاره شده که گاهن با عوض کردن ویندوز هم مشکل حل نشده )
راه حل ها احتمالی
اول به صورت دستی : در این باره تو اینترنت راه حل هست مسئولیتش با خودتون اگه امتحان کردین نتیجه رو به ما هم بگید
دوم نرم افزاری : در این باره چندتا نرم افزار کوچیک نوشته شده که بعضی اصلا به درد نخوردن و یکی دوتایی که ویروس رو تشخیص دادن پولی بودن و علاوه بر قیمت مشکل پرداخت آنلاین هم هست (به هر حال پرداخت هر دلار چیزی بیش از 2500 تومان آب میخوره)
در یک مورد تو یک سایت خارجی خوندم که یکی با دیسک نجات کاسپر اسکی موضوع رو حل کرده من هم می خوام این راه رو امتحان کنم
فعلا باهاش می سازیم تا بقیه راه ها رو امتحان کنیم ببینیم به کجا می رسه