PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بمب افکن ژرمن ها 65ساله شد

بردیا
04-11-2010, 13:47
سایت گل- روز گذشته 3 نوامبر گرد مولر ستاره افسانه ای فوتبال آلمان و یکی از بهترین گلزنان تاریخ فوتبال جهان65 شد.بسیاری از موفقیت های تیم ملی فوتبال آلمان و بایرن مونیخ در گرو گلزنی های این مهاجم ساده و البته زهر دار بوده است. مطلب پیش رو ترجمه ای است از وبسایت رسمی باشگاه بایرن به مناسب 65 سالگی مولر.

وبسایت کانون هواداران بایرن مونیخ در ایران - مترجم:سعید محمد خواه

بدون پذیرایی، بدون سخنرانی، بدون هیچ سر و صدایی بمب افکن تولد 65 سالگی خود را در سکوت و آرامش جشن میگیرد. گرد مولر هیچ هیاهویی برای جشن تولد خود نمی خواهد حتی اگر هنوزم زندگی او با بایرن در هم آمیخته باشد. ارتباط بین قرمز های مونیخی و گرد مولر به بیش از 40 سال می رسد. گلزن اسطوره ای آلمان و بایرن اکنون دستیار مربی تیم ذخیره های بایرن است.
دوستان قدیمی او برای تولدش تصمیم گرفتند که به جای مسافرت همراه تیم به رومانی در مونیخ بمانند و روز بزرگ تولد بمب افکن را با گروهی کوچک از دوستان جشن بگیرند و بازی بایرن را نیزبا هم تماشا کنند.

بدون مولر هیچ موفقیتی بدست نمی آمد

مولر در سن 65 سالگی نیز قصد بازنشستگی ندارد. رئیس هیئت مدیره بایرن اولی هوینس می گوید: مولر می تواند تا زمانی که می خواهد در بایرن بماند او نیازی به قرارداد ندارد و تا هر زمان که بخواهد می تواند کار خود را ادامه دهد. همچنین افزود از اینکه مولر تولد خود را در باشگاه جشن می گیرد بسیار خوشحالم.
گرد مولر در 3 نوامبر سال 1945 در نوردلینگن بایرن متولد شد تا محوطه ی جریمه تیم های حریف را محل هنر نمایی خود قرار دهد. آمار گلزنی او و رکوردهایش بیانگر غریزه ی منحصر به فرد و افسانه ای او برای گلزنی را به خوبی نشان میدهد. بکن بائر در مورد او می گوید: بدست آوردن همه موفقیت های ما بدون حضور گرد مولر غیر ممکن بود و ما همه اینها را مدیون او هستیم.
68 گل زده در 62 بازی ملی و 365 گل زده در 427 بازی در بوندس لیگا آمار رسمی گل زنی های اوست اما در مجموع 1204 بازی رسمی و غیر رسمی(دوستانه) او 1455 گل به ثمر رسانده که اسطوره ای بودن او را بیشتر به اثبات می رساند. گرد مولر قادر به توضیح رمز جاودانگی خود نمی باشد "من نمی دانم. شما نمی توانید این مهارتها را در جایی یاد بگیرید بلکه باید غریزه ی انجام آن و سرعت در واکنش نشان دادن و توانایی ضربه زدن با هر دو پا را داشته باشید"
مولر در تمام زوایا و حالات گلزنی کرده است: با تکل ، در حال سقوط و عدم تعادل ، با هر دو پا و ضربه سر. او نمی تواند بهترین گل های خود را انتخاب کند اما به نظر خودش مهمترین گلی را که به ثمر رسانده است در فینال جام جهانی 1974 برابر هلند بود که با حرکت بی نظیر و چرخشی توانست آلمانها را برای دومین بار قهرمان جهان کند.

ستاره متواضع جهان

هوینس می گوید: "زمانی که نوجوان بودم و مطمئن نبودم که با توپ باید چه کار کنم به گرد مولر نگاه می کردم چون او همواره می دانست که چه کاری را باید انجام دهد. گرد مولر سهم زیادی در بین المللی کردن بایرن بر عهده داشته است. با این وجود و با توجه به اینکه او ستاره فوتبال جهان است اما همواره یک همکار بسیار خوب و فروتن بوده است."
هنگامی که مولر 18 ساله بود نوردلینگن را ترک کرد و به تیم دوم بایرن مونیخ پیوست اگرچه از نظر مالی آنجا برایش رضایت بخش نبود او در هفته 160 مارک دستمزد دریافت می کرد. کایکوفسکی تمرین دهنده وقت تیم به دلیل رانهای قدرتمندش به او لقب پرس کننده داده بود. مولر در 15 سالی که در بایرن بود به تمام رکوردها و جام های ممکن دست یافت و فوتبال خود را در آمریکا به پایان رسانید.

رکورد ها و سوابق

قهرمانی جهان در سال 1974 قهرمانی اروپا در سال 1972.چهار بار قهرمانی در بوندسلیگا و DFB. سه بار قهرمانی در جام اروپا(1976-1974) و قهرمانی در جام برندگان جام 1967. بهترین فوتبالیت اروپا در سال 1970 بهترین فوتبالیست آلمان در سالهای 1969و1967. آقای گل جام جهانی 1970 با 10 گل زده و هفت بار آقای گلی بوندس لیگا.
مقایسه مهاجمان امروزی با گرد مولر غیر ممکن است. ماریو گومز درباره او این چنین می گوید:" او بهترین مهاجم تاریخ آلمان است." مولر 40 گل در فصل جادویی خود در سال 2-1971 در بوندسلیگا به ثمر رساند.
مولر درباره برخی از رکوردهایش می گوید:"بعضی از این رکورد ها برای همیشه جاودانه خواهند بود." او 68 گل برای آلمان به ثمر رسانده است که در حال حاضر میروسلاو کلوزه در پشت سر او قرار دارد.
مولر از سال 1992 همراه جوانان و مربیان تیم ذخیره بایرن بوده است و شاهد پیشرفت بازیکنان زیادی در تیم ذخیره ها و راهیابی آنها به تیم اصلی بوده است ازجمله هم نام خود توماس مولر. او حالا با توماس مولر در تبلیغات تلویزیونی ظاهر می شود و در مورد درخشش مولر در جام جهانی 2010 می گوید:" خوشحالم که او به عنوان یک موفقیت بزرگ خود را در بایرن اثبات کرداو شماره یک من است".

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بردیا
04-11-2010, 15:06
یکی از بهترین مهاجمای تاریخ بدون تردید(اگه بگیم بهترین مارو متهم به تعصب میکنن:دی)
فقط حیف که زود از تیم ملی کنار رفت وگرنه بیشتر هم میتونست گل بزنه
توی 29سالگی از تیم ملی کناره گیری کرد در حالی که بعضیا رو به زور باید وادار کرد که برن کنار:دی)

errmii
04-11-2010, 18:55
تبریک میگم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی حیف کاش کلوزه در رده بندی مصدوم نمیشد و گل میزد و بازم رکورد برترین گلزن ادوار جام جهانی نصیب یک آلمانی میشد.

Actros
04-11-2010, 21:41
63 گل در 68 مسابقه ی ملی
این یعنی 1 رکورد شکست ناپذیر :11:

yuseph
07-11-2010, 10:09
یه افسانه بود برای خودش...:40:

davy jones
07-11-2010, 10:30
63 گل در 68 مسابقه ی ملی
این یعنی 1 رکورد شکست ناپذیر :11:
داداش شرمنده ولی قبل از مولر، رکوردی به مراتب خیره کننده تر و شکست ناپذیرتر توسط فرانتس پوشکاش زده شده:

84 گل در 85 بازی ملی:18::18::18::18:

و

514 گل در مجموع 529 بازی باشگاهی (در لیگ مجارستان و اسپانیا):18::18::18::18:

رکورد سریعترین هت تریک در بازی های ملی هم متعلق به پوشکاش هستش که در 4 دقیقه تونست هتریک کنه.:18:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این یعنی 1 رکورد شکست ناپذیر:46::11:

بردیا
07-11-2010, 11:41
داداش شرمنده ولی قبل از مولر، رکوردی به مراتب خیره کننده تر و شکست ناپذیرتر توسط فرانتس پوشکاش زده شده:

و

رکورد سریعترین هت تریک در بازی های ملی هم متعلق به پوشکاش هستش که در 4 دقیقه تونست هتریک کنه.:18:

پست رفیق ما به اشتباه زده شده
رکورد مولر 68 گل زده در 62 بازی ملی هستش

در مجموع بازی های دوستانه و رسمی هم میبینی که باز مولر بیشتر گل زده نسبت به میانگین بازی کردنش

بعدشم پوشکاش بیشتر از 300گلش رو فقط توی لیگ مجارستان زده که سطح بازیاش مشخص نیست در چه حد بوده(هرچند مجارستان اوایل برای خودش تیم ملی قوی داشته)
ولی مولر نزدیک به 450گل از 490 گلش رو توی لیگ آلمان زده که مسلما سطح لیگش به عنوان قهرمان اروپا و دنیا خیلی بالاتر از لیگ مجارستان بوده
هر چند درینکه پوشکاش یه گلزن فرق حرفه ای بوده شکی نیست

Actros
07-11-2010, 13:03
عجب اشتباهی کردیما :31:
دوستانم از این اشتباه استفاده کردن و فرانتس پوشکاش رو کردن بهترین گلزن :31:

ghermezeteh
07-11-2010, 15:12

و

واقعا من هر جا دیدم بحث سر فوتبال آلمان یا افتخارات فوتبال آلمان هست یا مقایسه یک آلمانی با یکی دیگه شما اونجا اومدی و اون آلمانی رو بردی زیر سوال و از طرف مقابلش حمایت کردی یا گفتی که اینطور نیست و فلانی مثلا بهتر بوده یا افتخاراتش بیشتر بوده..!!
خیلی عجیبه...

davy jones
07-11-2010, 15:30
خب کیلویی که نگفتم. براش دلیل آوردم. بحث هم کاملا محترمانه بوده. در بحثهای پیشین هم سعی کردم احترام متقابل حفظ بشه. ولی به نظر من شما دوستان آلمانی رو اگه ولتون کنن همه ی آمار و ارقام مثبت و به قول معروف «ترین ها» رو به نام تیم ملی آلمان یا باشگاه های این کشور میزنین:31: برای همین همیشه باید یکی باشه که ترمز خیالات و بلندپروازیهای بعضی از دوستان رو بکشه.
برای من هم عجیبه که طرفدارهای آلمان هر چی رتبه ی یک هست رو بی دلیل میچسبونن به این تیم و بازیکناش.:31:

(ولی در کل قصد خاصی ندارم و نداشتم)

ghermezeteh
08-11-2010, 17:26
خب کیلویی که نگفتم. براش دلیل آوردم. بحث هم کاملا محترمانه بوده. در بحثهای پیشین هم سعی کردم احترام متقابل حفظ بشه. ولی به نظر من شما دوستان آلمانی رو اگه ولتون کنن همه ی آمار و ارقام مثبت و به قول معروف «ترین ها» رو به نام تیم ملی آلمان یا باشگاه های این کشور میزنین:31: برای همین همیشه باید یکی باشه که ترمز خیالات و بلندپروازیهای بعضی از دوستان رو بکشه.
برای من هم عجیبه که طرفدارهای آلمان هر چی رتبه ی یک هست رو بی دلیل میچسبونن به این تیم و بازیکناش.:31:

(ولی در کل قصد خاصی ندارم و نداشتم)

ولی این به خاطر دشمنی و بدخواهی شما برای فوتبال آلمان هست و در تاپیک تولد گرد مولر به جای تبریک داری میزنی تو ذوق کاربرا
اگر کسی هم چیزی نگه شما میخوای فوتبال آلمان رو ضعیف یا کثیف و شانسی و زدو بند باز جلوه بدی. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

davy jones
08-11-2010, 21:21
:18::18::18:

همینطور برای خودت بریدی و دوختی.
من فقط به اون مطلبی که دوستان گفتن بهترین آمار گل ملی متعلق به مولر هستش اعتراض کردم. همین.
تولد جناب مولر خان هم مبارک باشه. ایشالله صد سال زندگی کنن خوش و خرم:31:
فرتبال آلمان فوتبال خوب و بازیکن سازیه. ولی دیگه نه در حد سطح اول فوتبال دنیا.

jingool
09-11-2010, 02:23
فوتبال آلمان فوتبال خوب و بازیکن سازیه. ولی دیگه نه در حد سطح اول فوتبال دنیا.
عجب...
یعنی یه جمله تا چه حد میتونه تاثیر گذار باشه...!!!:31:

ghermezeteh
09-11-2010, 02:47
:18::18::18:

ولی دیگه نه در حد سطح اول فوتبال دنیا.

این جمله خود اثبات کننده پست قبلیه منه و مثل این میمونه که خورشید رو در آسمان ببینی و انکار کنی.

منظور کلی من هم صرفا در مورد حرف های شما در این تاپیک نبود در مورد پست های قبلی شما هم بود.

davy jones
09-11-2010, 11:40
پست قبلی شما:

فوتبال آلمان رو ضعیف یا کثیف و شانسی و زدو بند باز جلوه بدی.

از کجای این جمله ی من، این حرفهایی که شما زدی قابل اثباته؟

ولی دیگه نه در حد سطح اول فوتبال دنیا.

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ghermezeteh
09-11-2010, 17:17
پست قبلی شما:

از کجای این جمله ی من، این حرفهایی که شما زدی قابل اثباته؟

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی شما فوتبال آلمان رو در سطح اول فوتبال جهان نمی دونی؟!:18:
توقع داری ما هم حرفتو قبول کنیم؟
یعنی تیم ملی آلمان درجه یک نیست دیگه؟
یعنی بایرن مونیخ درجه یک نیست دیگه؟
یعنی این بازیکنانی که در بوندسلیگا پرورش پیدا می کنن و در تیم های مطرح آلمانی و غیر آلمانی بازی می کنن درجه یک نیستن دیگه؟
یعنی اوزیل و خدیرا ستاره های یک تیم گمنام دسته چندمی هستن و رئال مادرید هم که اصلا تیم بزرگی نیست دیگه؟!!
این پست شما یعنی زیر سوال بردن ارزش های فوتبال آلمان
لابد گرد مولر هم در مسابقات محلی ایالت باواریا آقای گل ادوار شده(نفر دوم) نه در جام جهانی!
فوتبال المان درجه چندمه که بعد از اسپنیا بیشترین نماینده رو در نامزد های مرد سال فوتبال جهان داره و لیگش هم بیشترین نماینده رو پس از لالیگا
اگر بگی فوتبال آلمان درجه چندمه باید قبول کنی که فوتبال ایتالیا هم درجه چندمه چون الان کالچیو پایین تر از بوندسلیگاست.
البته من نمیخوام بگم فوتبال ایتالیا سطح پایینه الان نیای در مقام مقایسه و مدعی بر بیای!
من دارم استدلال میارم که حرفت نقض بشه.

در مورد ضعیف یا کثیف و شانسی و زدو بند باز جلوه دادن هم در پست های قبلی شما در تاپیک های دیگر مشاهده شده.