PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: قطره ای که برای باز شدن مردمک چشم استفاده میکنند، چه موقع اثرش میره؟

davy jones
02-11-2010, 09:37
سلام.

دیروز صبح اول وقت رفتم چشم پزشکی برای معاینه ی چشم که از طرف نظام وظیفه بهم آرس داده بودن که برم اونجا و اونها تایید کنن که نمره ی چشم من در حدیه که من سربازی معاف میشم.

سرتونو درد نیارم. خلاصه اینکه بعد از کلی علافی و در به دری و از این اتاق به اون اتاق شدن و از همه سخت تر پرداخت 8 هزار تومن حق ویزیت :31: دکتره 2 نوع قطره تو چشمام ریخت. یکی برای باز شدن مردمک چشم (برای معاینه ی بهتر شبکیه و عدسی) و یکی دیگه یه قطره بود که میگفتن خطای چشم رو اصلاح میکنه و نمره ی چشم رو میاره پایین (که اصلا این طوری نبود و باعث شد چشام داغون بشه. علاوه بر درد و سوزش شدید تو چشمام، دیگه جلوی خودمو در فواصل نزدیک نمیتونستم ببینم و فقط دور رو خوب میدیدم. نامردا، ببین برای اینکه طرف رو معاف نکنن چه بلایی سرش میآرن:13:) خلاصه اینکه دیروز فقط دلم میخواست بمیرم. تا شب به خودم از درد چشم پیچیدم و جایی رو حتی با عینکم درست نمیدیدم. مردمک چشمم به اندازه ی دو برابر حد معمول باز شده بود. چشمام رو که تو آینه نگاه کردم وحشت کردم. با هر نور اندکی چشمام درد مضاعفی میگرفت و همش دوست داشتم فضا تاریک باشه.
امروز صبح که از خواب پا شدم، احساس کردم اثر قطره ی دوم تو چشمام کمتر شده و نزدیک رو بهتر از دیروز میبینم و کم کم داره چشمام برمیگرده به حالت اولیه اش. ولی هنوز مردمک چشمم به همون اندازه ی دیروز بازه و هنوز نمیتونم نور خورشید و یا هر چیز درخشنده ی دیگه ای رو تحمل کنم. پرستار همون بیمارستان (که خودشم دل خوشی از دکتر اونجا نداشت) دیروز موقع خداحافظی بهم گفت که اثرش 24 ساعته میره. گفت که مایعات زیاد بخور و سعی کن به آفتاب نگاه نکنی. من همه ی این کارایی رو که گفت کردم ولی هنوز مردمک چشمم به همون اندازه ی دیروز بازه و درد چشمم هم خوب نشده.:41:

حالا اگه کسی میدونه اصلا این قطره هایی که گفتم نام دقیقشون و خاصیت هاشون چیه به منم بگه. و اینکه اثر این قطره ها (به خصوص قطره ی اول) چه موقعی کاملا از بین میره؟؟

ممنون:11:

mmspars
02-11-2010, 11:50
آخرین باری که استفاده کردم حدودا دو روز طول کشید
ولی دیگه چیزی راجبش نمی دونم