PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دیر لود شدن ویندوز

milad_gta
31-10-2010, 17:57
سلام دوستان ، خسته نباشید امیدوارم حالتون خوب باشه

مدتیه ویندوزم خیلی کند بارگذاری میشه ( حدود 1:30 تا 2 دقیقه ) ، مشکل از اینجا شروع شد که روی سیستم لینوکس نصب کردم ( کنار ویندوز ) بعد از مدتی خواستم پاکش کنم برای حدف کردن پارتیشن هایی که توش لینوکس نصب بود از Disk Management ویندوز استفاده کردم و باعث شد کل درایو های بعد از درایو انتخابی ( برای حذف ) رو هم حذف کنه ، ناخداگاه ویندوز رو Restart کردم ، بعد تازه یادم افتاد پارتیشن Boot لینوکس پاک شده و ویندوز بالا نمیاد ، اومدم ویندوز رو ریپیر کنم نشد ، مجبور شدم از اول رو تنها پارتیشن باقی مونده ( C ) ویندوز نصب کنم ، با ویندوز جدید بالا اومدم و نرم افزار Acronis Disk Director رو نصب کردم و باهاش پارتیشن های حذف شده رو برگردوندم و با O&O Partition Manager پارتیشن های لینوکس رو حذف کردم . خوشی زد زیر دلم ویندوز رو دوباره عوض کردم ( نپرسید چرا ) و پس از تعویض ویندوز ، لودینگ شد 2 دقیقه ای ... الان هم مدتیه اینجوریه !

نکات قابل توجه اینا هستند :

- سیستم ویروس نداره
- از طریق Msconfig برنامه های غیر ضروری رو غیر فعال کردم

- از برنامه های مدیریت استارت آپ استفاده کردم

- از برنامه های برطرف کننده مشکلات ویندوز و ریجستری و ... استفاده کردم
- هارد رو دیفرگ و کاملا چک کردم ( برای بد سکتور و ... ) مشکلی نداشت
- ویندوزی که نصب میکنم همون ویندوز سابقم بوده و مدتها بدون مشکل کار کرده
- ویندوز رو عوض کردم مشکلی رفع نشد ، نوع ویندوز رو عوض کردم ( یه ورژن دیگه ) باز هم درست نشد
- ویندوز رو در پارتیشن دیگه ای نصب کردم باز درست نشد ، کل هارد رو فرمت ، پارتیشن بندی و از اول ویندوز نصب کردم هنوز هم مشکل پـــا بـــرجــاســــــــــــت !

خلاصه به هر دری زدم ، فقط low Level Format نکردم ( میتونه موثر باشه ؟ چقدر ؟ ) ، از نظر سخت افزاری هم کاری نکردم ...

مشخصات سیستم :

Operating System : MS Windows XP Professional 32-bit SP3

CPU : AMD Athlon 64 3200+

RAM : 1.0GB Dual-Channel DDR @ 167MHz (3-4-4-7)

Hard Drives : 160GB FUJITSU MAXTOR STM3160811AS IDE

ممنون میشم راهنماییم کنید .

Mohammad King
31-10-2010, 20:30
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ATA FARZADI
31-10-2010, 21:14
پر بودن هارد(( بستگی به سرعت چرخش هارد هم داره))

قدیمی شدن ویندوز ((از بین رفتن یک سری از فایلهای ویندوز))

milad_gta
31-10-2010, 22:33
Mohammad King ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) : این مطالب رو مطالعه کرده بودم ، متاسفانه جواب ندادند .

ATA FARZADI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) : اگر توضیحاتم رو کامل میخوندید متوجه میشدید الان هارد کاملا خالیه به هر حال از هر دوتون متشکرم ، لطف کردید

milad_gta
01-11-2010, 22:45
مشکل حل شد ، از کابل Cd-Rom بود . :20: