PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : این کارت ویزیت را چگونه طراحی کنیم

nelahe
30-10-2010, 10:50
با سلام خدمت دوستان

من این کارت را برام آوردند که مثل مثل خودش را طراحی کنم و مشکل بزرگ من این کلمه مهد است نمی دونم چطور درستش کنم ممنون می شم راهنمای کنید کلاً با کلماتی مثل این مهد مشکل دارم :20:

اگه دوستان لطف کننده در قالب Psd کلمه را برام بگذارند

و یا آموزشش را بی نهایت سپاسگزارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جادوگر جوان
30-10-2010, 11:11
شما میتونید برید نرم افزار میرعماد یا کلک رو نصب کنید و با فونت شکسته اونها این نوشته هار و بنویسید

سونامی
30-10-2010, 11:13
با نرم افزار های خوش نویسی + نرم افزار های جانبی

میتونی کار کنی حتی با ورد هم میتونی

مهدی رو بنویس بعد CTRL +J رو بزن هر قسمتی که میخواهی بکشی انت خاب کن و بزن

موفق باشید

nelahe
30-10-2010, 13:28
ممنون از شما دوستان برای پاسخگویی سریع تان

راستش می خوام بدونم وقتی با میرعماد نوشتم اول اینکه
1- چطور این علامتی هست که بالای کلمه هست نمی دونم اسمش چیه :31: بنویسم

2- آیا میشه با میرعماد درون خود فتوشاپ نوشت

3- چطور داخل فتوشاپ ببرم

4- اگه داخل فتوشاپ بردم می تونم دورش را STROK کنم

---------- Post added at 02:28 PM ---------- Previous post was at 02:27 PM ----------

با نرم افزار های خوش نویسی + نرم افزار های جانبی

میتونی کار کنی حتی با ورد هم میتونی

مهدی رو بنویس بعد CTRL +J رو بزن هر قسمتی که میخواهی بکشی انت خاب کن و بزن

موفق باشید

سلام دوست عزیز

CTRL +J ] چه کاری انجام می دهد

من در برنامه ورد، کلمه مهد را (البته بدون اون علامت بالایی اش) نوشتم سپس انتخابش کردم و بعد CTRL +J را زدم و کشیدم و بردمش داخل فتوشاپ اما بهم ریخت

منظورتون همین طور بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ferij
30-10-2010, 13:45
دوست عزيز سلام:
من كلمه را از روي كارت خودت جدا كردم و يه سايه بهش دادم وPNG ذخيره كردم كه كارت راه بيافته...:31:
""جايي كه بودم نرم افزار خوش نويسي نبود"":41:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر بد شده ببخش.
موفق باشي.

nelahe
30-10-2010, 13:50
دوست عزيز سلام:
من كلمه را از روي كارت خودت جدا كردم و يه سايه بهش دادم وPNG ذخيره كردم كه كارت راه بيافته...:31:
""جايي كه بودم نرم افزار خوش نويسي نبود"":41:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر بد شده ببخش.
موفق باشي.

ممنون لطف کردید چطور به این دقت جدا کردید ؟؟؟؟ ممنون میشم بفرمائید

ببخشید یک سوال دیگه چرا PNG ذخیره کردید

جادوگر جوان
30-10-2010, 13:51
این علامت را در نرم افزار کلک هستش
شما با کلک بنویسید و اون علامت رو روش بذارید
این کارتپستالو ببینید

من روی کلمه هستی با نرم افزار کلک اون علامتو گذاشتم

nelahe
30-10-2010, 13:56
این علامت را در نرم افزار کلک هستش
شما با کلک بنویسید و اون علامت رو روش بذارید
این کارتپستالو ببینید

من روی کلمه هستی با نرم افزار کلک اون علامتو گذاشتم

خوب وقتی که گذاشتم با کلک این رو چطور وارد فتوشاپش کنم

با کدام ورژن کلک گذاشتید

اصلاً می دانید این علامت چیه :31:

جادوگر جوان
30-10-2010, 14:07
ببین شما با کلک 2000 کار کن
و بنویسید
در قسمتی که میخواهید نقطه ها رو بذارید این علامتها هستش
هرجا میدونید مناسبه قرار بدیدش
بعد میتونید پی دی اف کنید و وارد فتوشاپش کنید
اگر هم فقط همون کلمه مهد رو میخواهید
توصیه میکنم کلا بیخیال بشید و از فایل پی ان جیی که دوستمون زحمتشو کشیدن استفاده کنید

nelahe
30-10-2010, 14:12
ببین شما با کلک 2000 کار کن
و بنویسید
در قسمتی که میخواهید نقطه ها رو بذارید این علامتها هستش
هرجا میدونید مناسبه قرار بدیدش
بعد میتونید پی دی اف کنید و وارد فتوشاپش کنید
اگر هم فقط همون کلمه مهد رو میخواهید
توصیه میکنم کلا بیخیال بشید و از فایل پی ان جیی که دوستمون زحمتشو کشیدن استفاده کنید

میدونید به جز اون مهد کلاً در کارهای دیگه میخوام ازش استفاده کنم

1- این ورژن را جایی از انجمن برای دانلود گذاشتند البته با کرک
2- پی دی اف کنم و وارد فتوشاپ کنم می تونم روی عکسی برای کارت ویزیت طراحی کردم ببرمش
3- خود کلک پی دی اف می کند؟

ferij
30-10-2010, 14:33
ممنون لطف کردید چطور به این دقت جدا کردید ؟؟؟؟ ممنون میشم بفرمائید

ببخشید یک سوال دیگه چرا PNG ذخیره کردید
با ابزارPoliygonal lasso toolدورشو انتخاب كردم وبه اون فيدر 1 دادم وبعد كپي كردم كه يه لايه جدا بشه بعد روي لايه دابل كليك كردم در پنجره Layer style به آن سايه دادم ودر آخر كمي بلور و نويز شو گرفتم "خلاصه برات كلي روش كار كردم كه تميزتر بشه":31::39:
از جاييكه آپ كردم psd قبول نميكردوpng ذخيره كردم.اونم مثل psdعمل ميكنه وكيفيت بهتري هم داره.
شما كلمه را بگير و درگ كن روي كارتي كه درست ميكني "همون كاري كه با psd ميكردي"
حالا ببينم اصلا تونستي ازش استفاده كني يا نه؟!:34:

Farjameh
30-10-2010, 14:51
از فونت های نستعلیق می تونی استفاده کنی. این حالت شکسته و کشیده فونت در فونت های نستعلیق و ثلث موجوده.
اگه مجموعه های نرم افزاری رو داری تو سری فونت های فارسی کینگ پرند هست.

ferij
30-10-2010, 15:16
اين سايت را هم داشته باشي بد نيست::20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

nelahe
30-10-2010, 16:28
از فونت های نستعلیق می تونی استفاده کنی. این حالت شکسته و کشیده فونت در فونت های نستعلیق و ثلث موجوده.
اگه مجموعه های نرم افزاری رو داری تو سری فونت های فارسی کینگ پرند هست.

سلام
شما این سری فونت را جایی برای دانلود میشناسی یا میتونید زحمت آپش را بکشید

---------- Post added at 05:27 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

با ابزارPoliygonal lasso toolدورشو انتخاب كردم وبه اون فيدر 1 دادم وبعد كپي كردم كه يه لايه جدا بشه بعد روي لايه دابل كليك كردم در پنجره Layer style به آن سايه دادم ودر آخر كمي بلور و نويز شو گرفتم "خلاصه برات كلي روش كار كردم كه تميزتر بشه":31::39:
از جاييكه آپ كردم psd قبول نميكردوpng ذخيره كردم.اونم مثل psdعمل ميكنه وكيفيت بهتري هم داره.
حالا ببينم اصلا تونستي ازش استفاده كني يا نه؟!:34:

ببینم منم می تونم مثل شما تمیز جداش کنم

اون کار رو که من اسکن کردم و تغیرات را روش اعمال کردم:31: اما داشتم کارهای این جوری که مجبور شدم ردشون کنم :11:

---------- Post added at 05:28 PM ---------- Previous post was at 05:27 PM ----------

اين سايت را هم داشته باشي بد نيست::20:

سایتش جالبه ها مرسی

ferij
30-10-2010, 17:16
ببینم منم می تونم مثل شما تمیز جداش کنم
خواستن توانستن است فرزندم...اگر ميخواي راحت تر باشي كليدQ را بزن بعد با براش روي نوشته را بكش دوباره كليدQ رابزن shift+Ctrl+I را بزن تا برعكس بشه"

اون کار رو که من اسکن کردم و تغیرات را روش اعمال کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اما داشتم کارهای این جوری که مجبور شدم ردشون کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اينو كه راست ميگي.......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] موقع اسكن زدي كارو داغون كردي.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ايميج سايزشو برو نگاه كن ببين عدد 1 زدي بايد 300 ميزدي.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایتش جالبه ها مرسی خواهش ميكنم.

nelahe
30-10-2010, 17:38
خواستن توانستن است فرزندم...اگر ميخواي راحت تر باشي كليدQ را بزن بعد با براش روي نوشته را بكش دوباره كليدQ رابزن shift+Ctrl+I را بزن تا برعكس بشه"
اينو كه راست ميگي.......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] موقع اسكن زدي كارو داغون كردي.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ايميج سايزشو برو نگاه كن ببين عدد 1 زدي بايد 300 ميزدي.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خواهش ميكنم.

رزولوشنش را می گید ؟؟؟؟؟؟

اینی که اینجا گذاشتم و با اونی که برای مشتری است فرق داره عکسی که برای انجمن می گذارم کلی سایز و مایزش را تغییر می دهم :31:

---------- Post added at 06:38 PM ---------- Previous post was at 06:34 PM ----------

شما میتونید برید نرم افزار میرعماد یا کلک رو نصب کنید و با فونت شکسته اونها این نوشته هار و بنویسید

میدونید من با میرعماد نوشتم بعد طبق گفته یکی از دوستان ALT+C زدم سپس یک صفحه در فتوشاپ باز کردم و پیست کردم اما نشد که روش استروک و سایه بزنم

آقا نگفتید چرا به صورت PNG ذخیره می کنید

nelahe
30-10-2010, 17:59
راستش سر همین کار کلی بدبختی پیش اومد :41:

وقتی که اسکن کردم و خواستم تغییراتی درون آن بدهم قرار بود آدرس عوض شود قسمت نارنجی پایین، یک کادر نارنجی رویش گذاشتم و شروع به تایپ کردم اما نمی دونم چرا تایپم نمایش داده نمی شد هم لایه تایپ و هم لایه کادر نارنجی را که کشیده بودم بارها بالا و پایین و جابه جا کردم نمی دونم چرا ؟ علتش را می دونید متاسفانه نمی دونم کجا psd اش را ذخیره کردم وگرنه برایتان آپ می کردم

ferij
30-10-2010, 18:24
منكه بالا گفتم چرا پي ان جي زدم...............[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نميدونم چه بلايي سرش آوردي كه نشون نداد!!!!!!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nelahe
30-10-2010, 18:37
منكه بالا گفتم چرا پي ان جي زدم...............[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نميدونم چه بلايي سرش آوردي كه نشون نداد!!!!!!!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میشه لطف کنید یک بار دیگه تایپ بزنیدش

یک سوال بی ربط: چطوری باید از چند پست مختلف نقل قول بزنیم ؟؟؟؟؟؟ و بین آن نقل قول ها تایپ بزنیم

ferij
30-10-2010, 18:54
حالا ببينم اصلا تونستي ازش استفاده كني يا نه؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سونامی
30-10-2010, 20:22
الان دقیق بگو مشکلت چی هست

در نرم افزار میر عماد وقتی alt+c رو میزنی یه صفحه باز می شه که می گه می خواهی کپی کنی یا سیو

شما سیو رو بزن با فرمت al.* ذخیره میشود بعد بازش کن هر تغییری می خواهی بده و کپی کن تو فتوشاپ

یا به جای زدن سیو کپی رو بزنید ودر فتوشاپ ctrl+v رو بزنید باز صفحه ای باز میشود و از شما می پرسد دوست دارید به چه شکل کپی شود

در نرم افزار کلک هست تو میر عماد همک هست ولی باید بری آموزشش رو بخونی یک سری کلید ترکیبی هست تو این نرم افزار ها که نیازمند خواندن آموزش هست

خوب شما از فرمتی از فتوشاپ استفاده میکنی که وقتی از تو ورد کپی میکنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ می آید به جای حرف در این مواقع از نرم افزار snagit استفاده میکنیم :21:

santamove
30-10-2010, 20:45
تنها دو فرمت فلات ،pngو gif از پس زمینه ترانسپارنت پشتیبانی می کنن،

nelahe
31-10-2010, 09:13
الان دقیق بگو مشکلت چی هست

در نرم افزار میر عماد وقتی alt+c رو میزنی یه صفحه باز می شه که می گه می خواهی کپی کنی یا سیو

شما سیو رو بزن با فرمت al.* ذخیره میشود بعد بازش کن هر تغییری می خواهی بده و کپی کن تو فتوشاپ

یا به جای زدن سیو کپی رو بزنید ودر فتوشاپ ctrl+v رو بزنید باز صفحه ای باز میشود و از شما می پرسد دوست دارید به چه شکل کپی شود

در نرم افزار کلک هست تو میر عماد همک هست ولی باید بری آموزشش رو بخونی یک سری کلید ترکیبی هست تو این نرم افزار ها که نیازمند خواندن آموزش هست

خوب شما از فرمتی از فتوشاپ استفاده میکنی که وقتی از تو ورد کپی میکنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ می آید به جای حرف در این مواقع از نرم افزار snagit استفاده میکنیم :21:

مشکل این است که می خوام
1- در کارت ویزیت هام نام شرکت، کمپانی طرف را به صورت نستعلیق بنویسم

2- و اگر کارت ویزیتی آوردند که خودشان مشکلی نداشت مثلاً می خواست آدرس تغییر کند چطور به طور دقیق مثلاً نام کمپانی اش را جدا کنم و در کارت ویزیتی که طراحی می کنم قرار دهم

----------------------
من از میرعماد 2.1 استفاده می کنم

میرعماد را از پوشه نصبش اجرا می کنم

در ورد کلمه موردنظر را می نویسم و انتخابش می کنم و یکی از فونت های میرعماد (که همیشه شکسته:31:) رو انتخاب می کنم

Alt+c را می زنم هیچ اتفاقی نمی افتد و چیزی نمی پرسد

فتوشاپ را باز می کنم یک صفحه سفید باز می کنم

ctrl+v رو می زنم چیزی نمی پرسد

فقط کلمه ای که کپی کردم در صفحه می چسبد

ولی نمی توانم این کلمه را که در فتوشاپ آورده ام بهش سایه بزنم، stroke بدهم و ......

و در کارت ویزیتم استفاده کنم

------------------------------

خب این برنامه آدرس دانلودش را می گذارید و چطور با این برنامه این مشکل را حل کنم چه تنظیماتی روش انجام دهم :11:

جادوگر جوان
31-10-2010, 10:08
میدونید من با میرعماد نوشتم بعد طبق گفته یکی از دوستان ALT+C زدم سپس یک صفحه در فتوشاپ باز کردم و پیست کردم اما نشد که روش استروک و سایه بزنم
فقط فقط پی دی اف کن
نرم افزار پی دی اف فکتوری رو گیر بیار و اون صفحه وردتو پی دی اف کن
بعد بدون بک گراند میتونی نوشتتو سالم و تمیز وارد فتوشاپ کنی هر کاری هم که بخوای میتونی روش انجام بدی

nelahe
31-10-2010, 10:18
فقط فقط پی دی اف کن
نرم افزار پی دی اف فکتوری رو گیر بیار و اون صفحه وردتو پی دی اف کن
بعد بدون بک گراند میتونی نوشتتو سالم و تمیز وارد فتوشاپ کنی هر کاری هم که بخوای میتونی روش انجام بدی

دوست عزیز

بعد از این که پی دی اف شد و در فتوشاپ بازش کردم

میتونم بهش استروک بدهم و سایه بزنم

و مثلاً کارت ویزیتش را در فتوشاپ طراحی کرده ام چطور این رو که پی دف است روی کارت ویزیتم قرار بدهم

جادوگر جوان
31-10-2010, 10:25
ببین عزیزم
وقتی پی دی اف میکنی و وارد فتوشاپ میکنی به حالت ترانسپارنت در میاره متنو
یعنی یک متن خام و کاملا مناسب
هر کاری که بخواهید میتونید روش انجام بدید
شما متن رو روی کارت ویزیتتون در فتوشاپ میندازید
و بهش سایه رنگ و ... میدید

سونامی
31-10-2010, 20:07
همان طور که عزیزان گفتند را حت می تونی مشکلت رو برطرف کنی یا از نسخه ME استفاده کنی

2- و اگر کارت ویزیتی آوردند که خودشان مشکلی نداشت مثلاً می خواست آدرس تغییر کند چطور به طور دقیق مثلاً نام کمپانی اش را جدا کنم و در کارت ویزیتی که طراحی می کنم قرار دهم

یا اسکن می گیری که بیخیال این شو یا

اینکه با یک سری ریزه کری با ابزار فتوشاپ راحت میشه قالب خام رو بدست آورد . با استفاده از امکان جدیده CS5

DELET رو بزن بین گزینه های انتخاب شده CO.... رو بزن :دی یادم رفته :دی

boy_kochak
31-10-2010, 22:40
ای بابا مسیر رو منحرف کردید ....

دوست عزیز ابتدا باید شما برای کارتون سند تعریف کیند ، خوب سند کارت ویزیت معمولی 8.5 در 4.8 سانتی متر است بعد از تعریف سند شما به ترتیب زیر عمل کنید :
1 - عکس رو ا سکن کنید با Dpi خوب که معمولا 300 است البته به اسکنر شما هم بستگی داره .
2 - عکس اسکن شده رو ببر تو فتو شاپ قسمت خونش رو cut کن
3 - با ابزار نمونه گیری قطره چکان نمونه رنگ پس زمینه رو بگیر و به سند بده بعد عکس رو جایگزین کن بعدش میرم سراغ نوشته ها .....
4 - نوشته خدمات مسکن با فونت یکان تایپ کن بعد نوشته مهدی رو ما نستعلیق تایپ کن تو برنامه چلیپا یا مریم نستعلیق یا کلک یا میرعماد یا ایران نستعلیق میتونی تایپ کنی و .....
نکته بسیار مهم که باید دقت کنی نوشته ها مشکی رو حتما تک رنگ Black بگیر این کد رنگش ( c:0 y:0 m:0 k:100 ) .
نکته مهم دیگه از اطراف حتما نیم سانت فاصله تا لبه کارت وجود داشته باشه تا تو برش نره .....
یه نکته دیگه کار باید حتما با مود CMYK کار بشه .

من یه طرح زدم نمونه برات آپلود کردم با فتوشاپ و ادیستلیتور ( psd , ai ) هر کدام رو که تونستی میتونی edit کنی چون با سورس باز هست .

nelahe
01-11-2010, 16:16
ای بابا مسیر رو منحرف کردید ....

دوست عزیز ابتدا باید شما برای کارتون سند تعریف کیند ، خوب سند کارت ویزیت معمولی 8.5 در 4.8 سانتی متر است بعد از تعریف سند شما به ترتیب زیر عمل کنید :
1 - عکس رو ا سکن کنید با Dpi خوب که معمولا 300 است البته به اسکنر شما هم بستگی داره .
2 - عکس اسکن شده رو ببر تو فتو شاپ قسمت خونش رو cut کن
3 - با ابزار نمونه گیری قطره چکان نمونه رنگ پس زمینه رو بگیر و به سند بده بعد عکس رو جایگزین کن بعدش میرم سراغ نوشته ها .....
4 - نوشته خدمات مسکن با فونت یکان تایپ کن بعد نوشته مهدی رو ما نستعلیق تایپ کن تو برنامه چلیپا یا مریم نستعلیق یا کلک یا میرعماد یا ایران نستعلیق میتونی تایپ کنی و .....
نکته بسیار مهم که باید دقت کنی نوشته ها مشکی رو حتما تک رنگ Black بگیر این کد رنگش ( c:0 y:0 m:0 k:100 ) .
نکته مهم دیگه از اطراف حتما نیم سانت فاصله تا لبه کارت وجود داشته باشه تا تو برش نره .....
یه نکته دیگه کار باید حتما با مود CMYK کار بشه .

من یه طرح زدم نمونه برات آپلود کردم با فتوشاپ و ادیستلیتور ( psd , ai ) هر کدام رو که تونستی میتونی edit کنی چون با سورس باز هست .

سلام دوست عزیز

ممنون از شما و تمام دوستان که صمیمانه راهنمایی فرمودند

چند سوال :11:

در مورد سایز کارت ویزیت مثلاً من همیشه 8 در 4.5 می گیریم بعضی ها رو دیدم 8.5 در 4 و نمی دونم سایزهای در همین حد می گیرند (نه با اختلاف زیاد) می گیرند می خواستم ببینم فرقی دارد و مشکلی ایجاد نمی کند سر این نیم سانت ها ؟؟؟؟

2- شما این مهد را با چه فونتی نوشتی آخه میدونید ظاهراً با توجه به راهنمایی دوستان فقط در کلک وجود دارد چون نستعلیق و میرعماد که من ندیدم

3- فرموده بودین: « نوشته ها مشکی رو حتما تک رنگ Black بگیر این کد رنگش ( c:0 y:0 m:0 k:100 ) .» میشه در این مورد بیشتر توضیح بدهید که چطور این کار را انجام بدهم کجا این ارقام را وارد بزنم؟ اصلاً مزایای این کار و انجام ندادنش چه مشکلی دارد؟ :11:

4- نیم سانت که گفتید فاصله بگذاریم، من به صورت چشمی و حدسی فاصله میگذارم میخواستم ببینم در خود فتوشاپ چنین چیزی تعبیه شده است؟ :31:

5- و انشااله آخرین سؤال راستش این فرمت PSD دانلود نمیشه میشه یک بار دیگه یا یک جای دیگه آپش کنید یا امتحانش کنید ببینید مشکل چیه شرمنده واقعاً :11:

Farjameh
01-11-2010, 16:26
[QUOTE=nelahe;5567518]سلام

---------- Post added at 05:27 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

همونطور که گفتم من از فونت های داخل مجحوعه کینگ ریختم و بلد نیستم چیزی رو آپ کنم. فقط بلدم دانلود کنم.

boy_kochak
01-11-2010, 23:37
سلام دوست عزیز

ممنون از شما و تمام دوستان که صمیمانه راهنمایی فرمودند

چند سوال :11:

در مورد سایز کارت ویزیت مثلاً من همیشه 8 در 4.5 می گیریم بعضی ها رو دیدم 8.5 در 4 و نمی دونم سایزهای در همین حد می گیرند (نه با اختلاف زیاد) می گیرند می خواستم ببینم فرقی دارد و مشکلی ایجاد نمی کند سر این نیم سانت ها ؟؟؟؟

2- شما این مهد را با چه فونتی نوشتی آخه میدونید ظاهراً با توجه به راهنمایی دوستان فقط در کلک وجود دارد چون نستعلیق و میرعماد که من ندیدم

3- فرموده بودین: « نوشته ها مشکی رو حتما تک رنگ Black بگیر این کد رنگش ( c:0 y:0 m:0 k:100 ) .» میشه در این مورد بیشتر توضیح بدهید که چطور این کار را انجام بدهم کجا این ارقام را وارد بزنم؟ اصلاً مزایای این کار و انجام ندادنش چه مشکلی دارد؟ :11:

4- نیم سانت که گفتید فاصله بگذاریم، من به صورت چشمی و حدسی فاصله میگذارم میخواستم ببینم در خود فتوشاپ چنین چیزی تعبیه شده است؟ :31:

5- و انشااله آخرین سؤال راستش این فرمت PSD دانلود نمیشه میشه یک بار دیگه یا یک جای دیگه آپش کنید یا امتحانش کنید ببینید مشکل چیه شرمنده واقعاً :11:

سلام عزیز ....

خوب جواب سوال اول
1 - در مورد سایز کارت ویزیت باید بگم که توی شیت که میبندن سایز کارت ویزیت رو 8.5 در 4.8 میزنن خوب اگه سایز از این کوچیک تر بدید برا چاپ مشکلی نیست اما اگه کافی 1 سانت بزرگ تر باشه اونوقت قیمت 2 تا کارت ویزیت حساب میشه که این 1 سانت و نیم میل ها خودش رقمی میشه که توی شیت جای چندتا کا رو میگیره .

2 - خوب دوست عزیز برای نوشتن مهد شما باید از نستعلیق استفاده کنید این فونت نستعلیق است نه شکسته نستعلیق و نه ... دیگر نمی دونم تا چه حد با خطاطی آشنا هستید اما توی نرم افزارهای میرعماد ، کلک ، خطاط مریم و ... خط نستعلیق وجود داره اما قدرت خطوط با هم فرق داره که بحث جدایی داره .... من این رو توی با خطاط مریم به شکل زیر توضیح میدم :
الف - ابتدا مینوسی مهد که به شکل زیر میشه :

ب - مطابق تصویر زیر بر روی نوار ابزار روی شکل های که دور آن خط کشیده شده به ترتیب ابتدا روی حرف ه کلیک کرده تا سبز شود بعد ابزار را اعمال کنید ، بعد از این عمل نوبت به مد میرسد که روی ابزار شکل 2 کلیک کرده و بین ه و د کلیک کرده تا سبز شود بعد ابزار رو اعمال کنید مبینید که کشیده می شود مثل شکل زیر :

حالا از بالای صفحه آیکن کپی رو بزن و هرجا که خواستی استفاده کن

3 - در مورد کد رنگ هم توی فتوشاپ هنگامی که میخوای رنگ رو انتخاب کنی توی قسمتهای پالتش مقادیر rgb و CMYK درج شده که در زمینه چاپ از گزینه دوم استفاده کنید .

4 - چیز دقیقی فکر نکنم خودم هم با خطکش و یا چشمی میزنم کارهای طراحیم رو .
5 - چک کردم ، عزیز لینک رو توی یک دانلو منیجر وارد کن بعد شروع به دانلود کن یا توی یه تب جدید سیو کن .

nelahe
02-11-2010, 09:38
سلام عزیز ....

سلام واقعاً لطف کردید خیلی زحمت کشیدید :11:

1- اصلاً نمیدونستم با خطاط مریم هم میشه اینطور نوشت راستی از کدام ورژن استفاده می کنید لینک دانلود (البته با کرکش) را برام میگذارید.

2- اون علامته هست بالای کلمه هست را نفرمودید چطور گذاشتید

3- در مورد لینک دانلود هم مقصر این فایرفوکس هست نمی دونم چرا دانلود نمی کرد مرسی واقعاً

4- راستی با وقتی با مریم این کلمه را نوشتیم و کپی زدیم و در فتوشاپ پیست زدیمش نمیشه بهش سایه و استروک داد ؟؟؟

---------- Post added at 11:38 AM ---------- Previous post was at 11:36 AM ----------

[QUOTE=nelahe;5567518]سلام

همونطور که گفتم من از فونت های داخل مجحوعه کینگ ریختم و بلد نیستم چیزی رو آپ کنم. فقط بلدم دانلود کنم.

دستت درد نکنه :11:

راستش یک آدرس برای آپ فایل ها هست

امکانش هست آپ کنید البته اصلاً نمیخوام زحمت بشه

boy_kochak
06-11-2010, 23:12
[QUOTE=nelahe;5574957]سلام واقعاً لطف کردید خیلی زحمت کشیدید :11:

1- اصلاً نمیدونستم با خطاط مریم هم میشه اینطور نوشت راستی از کدام ورژن استفاده می کنید لینک دانلود (البته با کرکش) را برام میگذارید.

2- اون علامته هست بالای کلمه هست را نفرمودید چطور گذاشتید

3- در مورد لینک دانلود هم مقصر این فایرفوکس هست نمی دونم چرا دانلود نمی کرد مرسی واقعاً

4- راستی با وقتی با مریم این کلمه را نوشتیم و کپی زدیم و در فتوشاپ پیست زدیمش نمیشه بهش سایه و استروک داد ؟؟؟

---------- Post added at 11:38 AM ---------- Previous post was at 11:36 AM ----------

[QUOTE=Farjameh;5573149]

سلام عزیز ....
خوب در مورد سوال اول به تاپیک زیر مراجعه کن .... لینک دانلودش هم هست همراه با سایر نرم افزار ها

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسوال دومتون هم واضحه اون علامت در بالا ی نوار ابزار مشاهده میکنید انتخاب کیند و در محل مورد نظر کلیک کنید .
در مورد کپی کردن چند روش وجود داره برای فتوشاپ ، اگر برنامه وکتور مثل فری هند و کرل دراو دارید اابتدا در این برنامه های کپی کنید و خط رو مرتب کنید بعد فایل نهایی رو با پسنود eps خروجی بگیرید و اگر این ها رو هم ندارید میتویند با نرم افزارهای پرینت مجازی pdf تبدیل کنید و ... و اگز باز هم نتونستید این کار رو بکنید از محیط کاری خطاط که تایپ کرده اید با دکمه print screen یک پرینت مجازی بگیزید و عکس رو در فتوشاپ paste کنید . و به راحتی edit نمایید ....

موفق باشید و مغرور نشوید به دانسته هایتان یاد بگیرد و یاد بدهید .... :10::11:

nelahe
09-11-2010, 17:04
سلام دوستان یک سوال مهم

راستش وقتی کارت ویزیت را با فتوشاپ باز می کنم خیلی پر رنگ است اما وقتی آن را jpg می کنم کمرنگ می شود چرا؟

:11:

boy_kochak
09-11-2010, 22:54
سلام دوستان یک سوال مهم

راستش وقتی کارت ویزیت را با فتوشاپ باز می کنم خیلی پر رنگ است اما وقتی آن را jpg می کنم کمرنگ می شود چرا؟

:11:

خوب محیط فتوشاپ به نوبه خودش یه کمی توی شارپ بودن تصاویر کمک میکنه وقتی marge میکنی مقداری افت میکنه که بازم به طراحی شما بستگی داره ....

nelahe
10-11-2010, 18:59
خوب محیط فتوشاپ به نوبه خودش یه کمی توی شارپ بودن تصاویر کمک میکنه وقتی marge میکنی مقداری افت میکنه که بازم به طراحی شما بستگی داره ....

سلام دوست عزیز در طراحی چه کاری می توان انجام داد که این افت پیش نیاید

ببخشید میشه بگید شارپ و marge چه معنی دارند:11:

amir_olympia
12-11-2010, 16:42
با سلام
دوستان من هم برای مشاور املاکمون الان چند تا کارت ویزیت طراحی کردم
ولی چون زیاد حرفه ای نیستم از شما کمک میخوام اگر کسی کارت ویزیتی حرفه ای در رابطه با مشاور املاک داره بذاره تا کلی ثواب ببره....

این هم کارت ویزیتهایی که خودم ساختم

nelahe
14-11-2010, 17:08
سلام دوستان عزیز

در عکس زیر شماره 1 مربوط به موقعی است که فایل را در سی دی رایت کرده ام و بازش می کنم

شماره 2 مربوط به زمانی است که هنوز در سیستم است

ببینید در شماره 1 رنگ ها عوض شده اند، تیره شده اند

اما در شماره 2 رنگ ها شفاف هستند

---------- Post added at 07:08 PM ---------- Previous post was at 07:06 PM ----------

با سلام
دوستان من هم برای مشاور املاکمون الان چند تا کارت ویزیت طراحی کردم
ولی چون زیاد حرفه ای نیستم از شما کمک میخوام اگر کسی کارت ویزیتی حرفه ای در رابطه با مشاور املاک داره بذاره تا کلی ثواب ببره....

این هم کارت ویزیتهایی که خودم ساختم

کارت ویزیت های شما عالی هستند (البته ببخشید من نمی توانم حرفه ای بررسی کنم)
در اولی کلیدی که جلو خانه است محشر است

و در دومی خانه ای که در دست است

و در هر کدام این دو عکس خودنمایی می کنند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

boy_kochak
14-11-2010, 21:24
سلام دوستان عزیز

در عکس زیر شماره 1 مربوط به موقعی است که فایل را در سی دی رایت کرده ام و بازش می کنم

شماره 2 مربوط به زمانی است که هنوز در سیستم است

ببینید در شماره 1 رنگ ها عوض شده اند، تیره شده اند

اما در شماره 2 رنگ ها شفاف هستند

---------- Post added at 07:08 PM ---------- Previous post was at 07:06 PM ----------

کارت ویزیت های شما عالی هستند (البته ببخشید من نمی توانم حرفه ای بررسی کنم)
در اولی کلیدی که جلو خانه است محشر است

و در دومی خانه ای که در دست است

و در هر کدام این دو عکس خودنمایی می کنند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز برنامه ای که باهاش کارت دوم رو باز کردید nero photo snap است که کلا رنگ ها رو به صورت rgb نشون میده و قابل اطمینان نیست پس همیشه رنگ کارت در برنامه هایی مثل فتوشاپ ببین اونم CMYK Mode و در تصویر یک هم که cd رایت شده است بازم تصویر چاپی رو نمی تونید مشاهده کنید .... بهترین راه استفاده از فتوشاپ CMYK Mode .
در ضمن کارت های amir_olympia اشکالاتی دارند که اگر بشه بعدا در مورد بحث میکنم .