PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوق ممتد بعد از روشن شدن! (کمک کنید)

mehran_pqqp
30-10-2010, 09:42
سلام
دوستم 2 روز پیش ADSL گرفت ، و سیستمش 24 ساعت روشن بوده ، الان وقتی سیستم رو ، روشن می کنه همون اول صدای بوق (دید ، دید ، دید .....) پشت سر هم می زنه و هنگ می کنه تو همون صفحه
بعضی مواقع همون صفحه مشکی که رم و... رو تست می کنه هم نمیاد
من رم ها رو در آوردم یکی یکی هم تست کردم همین مشکل رو داشت ، CPU رو هم در آوردم خمیر سیلیکون زدم
کارت گرافیک رو هم چک کردم
مشکل اینجاست که چند بار هم از اون صفحه رد شد و یه صفحه اومد که چند تا گزینه داشت:
safemode
windows normally
va...
که تو این صفحه هنگ می کرد ، یه بارم هنگ نکرد داشت بالا می مومد که یهو گیر کرد و شروع کرد به بوق زدن

مادربردش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به نظرتون مشکل از کجاست؟ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

بعد اگه مشکل از مادربردش باشه ، از این مادربردها تو بازار پیدا میشه؟؟ چون خیلی قدیمیه! بعد بخوام مادربرد بخرم باید کیسش رو ببرم؟ اگه نبرم چی بگم به یارو که بفهمه چه مادربردی بده که این Cpu بهش بخورده؟

ببخشید زیاد سوال پرسیدم

Milad4171
30-10-2010, 10:06
من تا اینجا 4 نوع صدای بوق رو تشخیص دادم.

دییییییییییییییییییییییی دییییییییییییی( ممتد یعنی سی پی یو به سیستم متصل نیست )
دیییییییییییی دی دی دی ( اولی ممتد و سه تا تکی پشتش ( یعنی رم به سیستم متصل نیست )
دیییییییییییییییییییییییی یییییییییییی( هنگ کردن مربوط به برق سیستم. برق به طور کامل و به اندازه به دستگاه نمیرسه که سیسم رو بوت کنه!
دی ( یه دونه یعنی همه چی درسته )

ممکنه از سی پی یو هم باشه! اگه سیستم شما قدیمی هست این مورد هم امکانش هست
بازم دوستان کارشناس این بخش نظر بدن بهتره!!

:31: امیدوارم درست گرفته باشم!!

* دی : همون صدای بوق!:31:

TREASURES
30-10-2010, 10:14
سلام
اگه بوق ها بصورت سریع و پشت سر هم باشه مشکل برد داره!

Milad4171
30-10-2010, 10:50
به نظرم به تعمیر کردن نمی ارزه
اگه هم رفتی درستش کردی و خواستی عوض کنی باید بگی مدل سی پی یوت چیه و بگی مادر بود من:Socket 478 Intel میخوره!
البته اگه طرف بفهمه و گیر بیاد.
اگه بخواد میتونی میتونی بری ولیعصر
یه سری ها هستن تو کار تعمیر مادر برد هستن یه سری مادربرد های عطیقه رو نگه داشتن ست میکنن و میفروشن!
از اونجا هم میتونی بپرسی!

کلا سیستم قدیمی هست
رم SD میخوره
سی پی یو ، باس 400
-
به نظرم وقتشه سیستمت رو عوض کنی
میتونی با 130 تمون سی پی یو و مادر برد و رمت رو نو کنی( البته خیلی قوی نیستش)
/CPU E4200/50T -Ram 1Gb/18T- M.B VGA Onbord Gigabyte/50T

:31: ( پایین ترین حدش رو گفتم)

mehran_pqqp
30-10-2010, 14:51
مادربرد دست دوم با این سوکت قیمتش حدودا چقد میشه؟
نو که تو بازار نداریم؟؟

Dark Shine
30-10-2010, 14:59
دوتا بوق طبيعي هست
بوق سوم فكر كنم بخاطر دماي كيست بايد از اون LCD كه دارد تنظيم كند روي چه دمايي بوق بزند فقط بوق اخطار است دماي كيس شما دارد بالاي 40 مي رود
موفق باشيد

Milad4171
30-10-2010, 21:09
دماي كيس شما دارد بالاي 400 مي رود

نه بابا. 400 درجه خیلی زیاده.
دمای توی پاور باید 0 تا 50 درجه باشه!

دمای کیس هم اگه 400 درجه باشه که میشه روی کیس نیمرو درست کرد!!!:31:
برای دمای CPu هم چون کاملا بستگی به مدل Cpu داره باید بره تو بایوس و تو بخش مربوط به پردازنده دمای قابل تحمل Cpu رو مشاهده کنه
دمای
400 درجه برسه که توی پاور آش درست میشه :31:

مادربرد دست دوم با این سوکت قیمتش حدودا چقد میشه؟
نو که تو بازار نداریم؟؟

بعید میدونم گیر بیاد- اون زمانی که من توی شرکت قبلیم بودم یه مشت مادر بود هم رده ی مادر بورد شما رو همینطروی ریختیم دور :31:
شما برو پاساژ ایرانیان- زیر همکف. ته راهرو یه سری مغازه هست قبلانا سیستم دست دوم کار میکرد. ببین میتونی چیزی ازشون بگیری.
بپرسی از مغازه دارا راهنماییت میکنن کجاهان!
---
یکم هزینه کن خوب! 130 چیزی نیستااا!!!
بعدش هم که تونستی میری یه سیستم توپ میخری!!

Dark Shine
30-10-2010, 21:15
نه بابا. 400 درجه خیلی زیاده.
دمای توی پاور باید 0 تا 50 درجه باشه!

دمای کیس هم اگه 400 درجه باشه که میشه روی کیس نیمرو درست کرد!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای دمای CPu هم چون کاملا بستگی به مدل Cpu داره باید بره تو بایوس و تو بخش مربوط به پردازنده دمای قابل تحمل Cpu رو مشاهده کنه
دمای
400 درجه برسه که توی پاور آش درست میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه 0 اضافی خورد اشتباه لپی بود !

DrXoX
31-10-2010, 19:48
سلام
دوستم 2 روز پیش ADSL گرفت ، و سیستمش 24 ساعت روشن بوده ، الان وقتی سیستم رو ، روشن می کنه همون اول صدای بوق (دید ، دید ، دید .....) پشت سر هم می زنه و هنگ می کنه تو همون صفحه
بعضی مواقع همون صفحه مشکی که رم و... رو تست می کنه هم نمیاد
من رم ها رو در آوردم یکی یکی هم تست کردم همین مشکل رو داشت ، CPU رو هم در آوردم خمیر سیلیکون زدم
کارت گرافیک رو هم چک کردم
مشکل اینجاست که چند بار هم از اون صفحه رد شد و یه صفحه اومد که چند تا گزینه داشت:
safemode
windows normally
va...
که تو این صفحه هنگ می کرد ، یه بارم هنگ نکرد داشت بالا می مومد که یهو گیر کرد و شروع کرد به بوق زدن

مادربردش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به نظرتون مشکل از کجاست؟ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

بعد اگه مشکل از مادربردش باشه ، از این مادربردها تو بازار پیدا میشه؟؟ چون خیلی قدیمیه! بعد بخوام مادربرد بخرم باید کیسش رو ببرم؟ اگه نبرم چی بگم به یارو که بفهمه چه مادربردی بده که این Cpu بهش بخورده؟

ببخشید زیاد سوال پرسیدم

سلام
یکی از همسایه ها دقیقا مشکل شما رو داشت ، مشکل از اینجا بود که دمای داخل کیس خیلی بالا رفته بود و یه آی سی مادربرد سوخته بود + دو تا از خازن های اطراف سی پی یو باد کرده بود
وقتی سیستم رو روشن می کرد بوق ممتد میزد دقیقا مثل مشکل شما
بردیم آی سی و خازن ها رو عوض کردیم مشکل برطرف شد کلا هم 13 تومن خرج برداشت
البته دو تا فن 8*8 هم برای داخل کیسش خریدم یکی رو جلوی کیس بستم برای ورود هوا یکی هم پشت کیس برای خروج هوای گرم داخل کیس

100% مشکل از مادربردته

مادربرد هم دست دوم پیدا میشه قیمتش هم 30 تومن میشه ولی به احتمال زیاد مشکل شما هم با 10 -12 تومن هزینه کردن برطرف میشه