PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضعف در ریاضی

bushido
27-10-2010, 17:32
با سلام
من با درس های ریاضی و مفهومی مشکل پیدا کردم
در صورتی که قبلا درین درس ها سرامد بودم و خیلی زود مسائل رو یاد میگرفتم ولی در حال حاضر از همه دیرتر میفهمم و بعضی ها رو اصلا نمیفهمم در صورتی همه میگن خیلی آسونن
به تازگی سرگیجه دارم و چشمام هم دیدشون کم شده به دکتر مراجه کردم گفت کوژگی قرنیه داری و درمان نداره اجسام به خصوص در شب و اونایی که روشن ترن با یک چشم 2 تا میبینم
شاید دارم دچار یک مشکل روانی یا مغزی میشم!!!
از تابستون تا الان مرتب روزی حداقل 5 تا مسابقه شطرنج میدم فکر می کردم شطرنج قدرت یادگیری و فکر رو بالا ببره
این دو عاملیه که خودم فکر میکنم می تونن اثر داشته باشم اگر شما هم فکر مکنید عامل دیگری در کار بوده یا یکی از دو عامل اثر زیادی داشته بگید و کمکم کنید
باتشکر :11:

davy jones
27-10-2010, 18:27
با سلام
من با درس های ریاضی و مفهومی مشکل پیدا کردم
در صورتی که قبلا درین درس ها سرامد بودم و خیلی زود مسائل رو یاد میگرفتم ولی در حال حاضر از همه دیرتر میفهمم و بعضی ها رو اصلا نمیفهمم در صورتی همه میگن خیلی آسونن
به تازگی سرگیجه دارم و چشمام هم دیدشون کم شده به دکتر مراجه کردم گفت کوژگی قرنیه داری و درمان نداره اجسام به خصوص در شب و اونایی که روشن ترن با یک چشم 2 تا میبینم
شاید دارم دچار یک مشکل روانی یا مغزی میشم!!!
از تابستون تا الان مرتب روزی حداقل 5 تا مسابقه شطرنج میدم فکر می کردم شطرنج قدرت یادگیری و فکر رو بالا ببره
این دو عاملیه که خودم فکر میکنم می تونن اثر داشته باشم اگر شما هم فکر مکنید عامل دیگری در کار بوده یا یکی از دو عامل اثر زیادی داشته بگید و کمکم کنید
باتشکر :11:

سلام. اگه یه نصیحت کاملا مشفقانه و دلسوزانه بخوام بهت بکنم، اینه که شطرنج رو ببوس بذار کنار. شطرنج جز اینکه تو رو معتاد خودش کنه و وقتت رو برای چیزهای دیگه از بین ببره، کار دیگه ای نمیکنه. باور کن. من خودم یه مدت همین فکر رو میکردم (البته به خاطر صحبتهای زیادی بود که در همین راستا شایع شده بود که شطرنج فکر رو باز میکنه و ...) بعد چشم باز کردم دیدم دارم پسرفت میکنم:41:. گذاشتمش کنار. (البته الان دوباره مدتیه که شروع کردم چون وقت فراغت دارم و دیگه مثل قبل محصل و دانشجو نیستم) تا دیر نشده و واقعا معتاد شطرنج نشدی بذار کنار.
پیشنهاد میکنم به دکتر مراجعه کنی و یه آزمایش عملکرد گواتر بدی. چون کمکاری گواتر روی هوش و حواس و قدرت یادگیری تاثیر منفی میذاره و این یه مساله ی ثابت شده است. آزمایش گواتر هم خیلی ساده است و هزینه ی زیادی هم نداره و تو اکثر بیمارستان هایی که آزمایشگاه دارن قابل انجامه. اگه تو خونوادتون کسی به عارضه ی کمکاری یا پرکاری گواتر مبتلا بوده احتمالا شما هم همین مشکل رو خواهید داشت چون این مساله تا حد زیادی ارثیه.
در مورد چشمتون هم بازم به دکترهای مجرب مراجعه کنین. چون با لنزهای مخصوصی میتونن وضع بینایی رو بهبود ببخشن.

موفق باشین.
89/8/5