PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : MCSE یا CISCO

saeid127
27-10-2010, 10:51
درود
من میخوام شبکه رو شروع کنم.کدوم یکی از این دو بهتر هست؟
از نظر کار و اعتبار و ...
من خودم دانشجوی رشته برق-مخابرات هستم و احتمالا زمینه فعالیتم بیشتر در مورد دوربینهای مدار بسته هست.

کلا برای شبکه چه کلاسهایی رو پیشنهاد میکنید؟
از شبکه فقط یه سری اطلاعات مقدماتی دارم.
ممنون.

hoomi_gta
27-10-2010, 13:00
پیشنهاد می کنم حتما قبل از خوندن سیسکو ، دوره های مایکروسافت و بخونی. چون غیر از این باشه نه سیسکو را درست یاد میگیری نه مایکروسافت و. برای شبکه باید عشق داشته باشی و پشتکار ، دوره هاش خیلی طولانیه تقریبا مثل یک دوره کامل دانشگاه هست. ولی برای من که خیلی ارزش داشت .
از دوره های جدید مایکروسافت شروع کن و حتما حتما هم از + Network بعد میتونی دوره های MCITP و ادامه بدی
موفق باشی

hraeissi
28-10-2010, 21:45
درود
من میخوام شبکه رو شروع کنم.کدوم یکی از این دو بهتر هست؟
از نظر کار و اعتبار و ...
من خودم دانشجوی رشته برق-مخابرات هستم و احتمالا زمینه فعالیتم بیشتر در مورد دوربینهای مدار بسته هست.

کلا برای شبکه چه کلاسهایی رو پیشنهاد میکنید؟
از شبکه فقط یه سری اطلاعات مقدماتی دارم.
ممنون.

دوست من هر دوتاش مهمه و به هم هم مربوط نیست و می توانید با هم بخونید زیرا خیلی از چیزهایی که در ابتدای CISCO یاد می گیرید در شبکه مایکروسافت مفید است

در آخر هم توصیه میکنم به جای MCSE کلاسهای MCITP را شرکت کنید

joe_satriani
28-10-2010, 22:21
با سلام
منم دوره هاي network پلاس و MCITP رو پيشنهاد ميكنم

موفق باشيد.

dsa dsa
29-10-2010, 16:05
به ترتیب :
network+
mcse
ccna
ccnp

alijigari
29-10-2010, 20:36
به ترتیب :
network+
mcse
ccna
ccnp
میشه در مورد دو دوره اخر یک توضیحی بدین

elendil
04-11-2010, 11:51
دو دوره آخر دوره های شبکه سیسکو هستن :دی

Cisco Certified Network Administrator
Cisco Certified Network Peroffesional

که اولی هم برای گرفتنش از 2 روش میشه اقدام کرد :دی ICND1 & 2 یا مستقیما خود CCNA :دی

abbass65
04-11-2010, 16:12
اول شما باید network+ رو شرکت کنید و پیشنهاد میکنم خوب یادش بگیرید چون دوره پایه هست و البته تئوری و خسته کننده ولی خیلی بهتون کمک میکنه
بعد از اون هم بهتره سمت mcse یا mcitp برید که مباحث نرم افزاری شبکه هست و کاربرش از سیسکو بیشتره
وقتی که network + رو گذروندی میتونی سمت سیسکو هم بری ولی من پیشنهاد میکنم حداقل دو کورس اول mcse یا mcitp رو هم یاد بگیری بعد سمت سیسکو برید
در مورد دوره های سیسکو هم ccna دوره پایه هست بعد سه کورس ccnp(routing switching troubleshooting) هست که میتونید شرکت کنید
کلا از نظر کار دورهای ماکروسافت رایجن چون توی شبکه های خیلی کوچیک هم کاربرد دارن و بعد سیسکو چون هر شرکتی به یه نفر که فقط سیسکو کار باشه احتیاج نداره و معمولا سیسکو کارها دوره ماکروسافت رو هم خوب بلدن

پیشنهاد شخصی من هم اینه که آهسته جلو بری و تا یه مبحث رو کامل یاد نگیرفتی سراغ بعدی نری
این دوره های فشرده سیسکو که آموزشگاه ها میذارن اصلا بدرد نمیخوره و سعی کن جایی رو پیدا کنی که دوره غیر فشرده داشته باشن همینطور استاد خوب
هر جا آموزش دیدی حتما مدرک بگیر که حتما بدردت میخوره
این دوره ها کار یه ماه و دو ماه نیست و حداقل یک تا دو سال زمان میبره که به حد مطلوب بررسی

در مورد دوربین های مدار بسته هم من چیز زیادی نمیدونم و نمیدونم ولی اگه واقعا زمینه کاری شما این قراره باشه سعی کن حداقل یه شرکت رو پیدا کنی که بتونی کارآموزی رو اونجا بگذرونی و زمینه کاری رو متوجه بشی
موفق باشی