PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد سفر به ترکیه

jooya
27-10-2010, 02:26
از دوستان اگه کسی تجربه ای داره در مورد سفر به ترکیه ممنون میشم در اختیار ما بزاره .

هدف خرید لباس + تفریح هست . برای مغازه می خوام بخرم،

ینکه بازار های معروف و تولدیهای معرف رو اگه کسی میشناسه معرفی کنه

نحوه وارد کردن جنس به صورت عمده و اینکه کیلویی حساب می کنن یا به صورت درصدی میارن .

هتل مناسب از لحاظ قیمت و کیفیت .

مسافرت به ( ترکیه _ هواپیما ، قطار یا اتوبوس )

لپ تاپ ببرم یا نه ؟ برای اینکه بتونم مستقیم از اونجا سفارش بگیرم و به راحتی برم اینترنت

و برای تفریح، و جاهای تفریحی خوب و مناسب رو معرفی کنید ممنون میشیم .

jooya
04-11-2010, 01:13
یعنی توی این جمع 600 هزار نفری ، یکی نیست که ترکیه رفته باشه !!!

p30v0rd
04-11-2010, 02:48
گوگل سرچ کنی یه چیزایی گیرت میاد

kiarash3500
12-11-2010, 12:14
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

solo8
22-12-2010, 23:20
رفتی ترکیه؟
اگه هدفت هم خرید و هم تفریح برو مارماریس.
اگه هدفت فقط خریده مخصوصا مغازه برو استانبول(از تیشرت 1000 تومنی و ساعت 500 تومنی داره تا شلوار های 200000 تومنی اصل لیوایز)البته بیشتر جنساش ارزونه!و برای مارکدار باید بری نمایندگی ها.
اگه هدفت فقط تفریحه برو انتالیا عشق و حاله و من خودم تابستون اونجا بودم.همش تو هتلی از امکانات هتل استفاده میکنی اما خیلی حال میده.هتلش مثه بهشته!
بازار هم داره ولی نسبت به استانبول خیلی گرونه ولی قیمت لباس مثه تهرانه.مارکدار ها هم که خیلی گرون.طوری که سرت سوووووووووت بکشه!

jooya
23-12-2010, 23:03
ممنون اره رفتیم برگشتیم ، استانبول ، والا اون 1000 تومنی ها رو من ندیدم ، قیمت ها برندهای معروف با توجه به معرفیتشون معقول بود ، ولی قیمت بقیه اجناس هم پایین نبود ف اکثر محله ها رو رفتیم

مرتر ، عثمان بی و .. ولی کلا گرون بود

وقت نشد دوست داشتم یه سر هم آنکارا و آنتالیا بریم ولی هم زمستون بود و هم وقت کم آوردیم

استانبول که خودش خیلی گرون بود وای به حال آنتالیا

هنوز یادم نرفته توی فرودگاه ، برگشتنی مجبور شدیم آب بخریم یه آب معدنی کوچیک 3 لیر !!! میشه 2250 تومن !

AB
24-12-2010, 14:40
هنوز یادم نرفته توی فرودگاه ، برگشتنی مجبور شدیم آب بخریم یه آب معدنی کوچیک 3 لیر !!! میشه 2250 تومن !

قیمت آب نیم لیتری 70 Kuruş یعنی حدود 500 تومنه.:31:

solo8
25-12-2010, 22:47
ممنون اره رفتیم برگشتیم ، استانبول ، والا اون 1000 تومنی ها رو من ندیدم ، قیمت ها برندهای معروف با توجه به معرفیتشون معقول بود ، ولی قیمت بقیه اجناس هم پایین نبود ف اکثر محله ها رو رفتیم

مرتر ، عثمان بی و .. ولی کلا گرون بود

وقت نشد دوست داشتم یه سر هم آنکارا و آنتالیا بریم ولی هم زمستون بود و هم وقت کم آوردیم

استانبول که خودش خیلی گرون بود وای به حال آنتالیا

داداش بد موقعی رفتی.
بهترین موقع شهریور که همه ی جنس ها رو حراج میزنن!
ما یه فروشگاه چرم رفتیم تو انتالیا که قیمت کت هاش بالای 1000 دلار بود ما سه تا کت گرفتیم که شد 3700 دلار بابام بهش 900 تا داد یارو دیگه بزور قبول کرد(نزدیک بود گریه کنه) البته تا 1500 خودش راضی شده بود.اگه تابستون بری و لباس زمستونه بخری بیشتر از 50% تخفیف میدن.(اکثر مغازه ها همینه).من خودم یه خیلی تیشرت جنس خوب خریدم که همش زیر 7-8 هزار تومن بود.(تو انتالیا)
تازه این که تو انتالیا بود چه برسه به استنبول.دوستم یه ساعت گرفته از استانبول 600 تومن(6000 ریال) اگه ببنیی میگی حتما 20000 تومن خریده.کم کمش.
تازه تو استانبول هم جابجا داره یه بازاری هست مثه یه کوچه مثلا کوچه بلن تو تهران که جنساش واقعا ارزونه!
دوست عزیز بیا اسم این تاپیک رو بکن راهنمایی برای سفر خارج از کشور جالب تر میشه!
نظرت چیه؟

آرشین
25-12-2010, 22:52
ما یه فروشگاه چرم رفتیم تو انتالیا که قیمت کت هاش بالای 1000 دلار بود ما سه تا کت گرفتیم که شد 3700 دلار بابام بهش 900 تا داد یارو دیگه بزور قبول کرد(نزدیک بود گریه کنه) البته تا 1500 خودش راضی شده بود.اگه تابستون بری و لباس زمستونه بخری بیشتر از 50% تخفیف میدن.(اکثر مغازه ها همینه).من خودم یه خیلی تیشرت جنس خوب خریدم که همش زیر 7-8 هزار تومن بود.(تو انتالیا)

عجب آدمی بوده یعنی میخواسته 2800 دلار سود کنه
این ترک ها هم دست کمی از ما ایرانیا ندارند

AB
25-12-2010, 23:48
عجب آدمی بوده یعنی میخواسته 2800 دلار سود کنه
این ترک ها هم دست کمی از ما ایرانیا ندارند

خب هر جایی توریست زیاد باشه معلومه قیمت ها رو میپرونن.مخصوصا اگه زبون اونجا رو بلد نباشی.فکر کنم دوست گرگانی مون ترکی بلد بود که تونسته اونقدر تخفیف بگیره.:18:واقعا باورش سخته.:18:

تو تراول چنل دیدم طرف رفته بود چین فروشنده یه ساعتو میگفت 180 دلار(قیمت ها رو روی کاغذ مینوشتن به هم نشون میدادن) بعد از این که مجری خاست چند بار از مغازه بیاد بیرون هر دفعه 50 دلار از قیمت کم کرد.آخرش هم 15 دلار خرید.:27:

jooya
26-12-2010, 01:51
قیمت آب نیم لیتری 70 Kuruş یعنی حدود 500 تومنه.:31:

اون توی فرودگاه بود ، توی شهر معمولا 1 لیر بود ، ولی سمت عمده فروشی ها منصف بودند ، اکثرا 0.5 لیر میدادند

داداش بد موقعی رفتی.
بهترین موقع شهریور که همه ی جنس ها رو حراج میزنن!
تازه این که تو انتالیا بود چه برسه به استنبول.دوستم یه ساعت گرفته از استانبول 600 تومن(6000 ریال) اگه ببنیی میگی حتما 20000 تومن خریده.کم کمش.
تازه تو استانبول هم جابجا داره یه بازاری هست مثه یه کوچه مثلا کوچه بلن تو تهران که جنساش واقعا ارزونه!
دوست عزیز بیا اسم این تاپیک رو بکن راهنمایی برای سفر خارج از کشور جالب تر میشه!
نظرت چیه؟

والا اون جاهای که گفتی رو توی استانبول من ندیدم !

مطمئنی ؟ توی استانبول ساعت خریدی 600 تومن ؟ طرف می خواست واکس بزنه واسمون ( تازه ما ترکی بلدیم) می گفت 5 لیر !

توی مک دونالد که رفتیم ، از همه 10 لیر می گرفت برای سرویس کامل ، گفت شما ها آذری هستید و ... برای دو تاش 13 لیر گرفت ! خودم موندم که کلا این تخفیف به چه مناسبتی بود !

ولی آدماش که خیلی خوب بودند

بد نیست ، ولی بهتره یه تاپیک دیگه ای بزنیم تا دوستان تجاربشون رو در سفرهای خارجی و اینکه چطوری سفری کم خرج داشته باشیم رو بگند .

استانبول جای خوب و تفریحیش که اکثر هتل های لوکسش هم اونجاست اسمش میدون تقسیم هست . که برای رفتن به اونجا از فرودگاه آتاتورک لازم نیست حتما تاکسی بگیرید .

می رید طبقه پایین فرودگاه ، با مترو ، که بلیتش 1.75 لیر هست ، می رید آکسارای، بعد از اونجا سوار اتوبوس می شید ( اتوبوس شماره 97) البته اتوبوس های دیگه هم از میدون تقسیم رد می شند ، از راننده بپرسید بهتون می گه ، بلیت اون هم 1.65 لیر هست ( بعضی هاشون 1.75 لیر) .

خب هر جایی توریست زیاد باشه معلومه قیمت ها رو میپرونن.مخصوصا اگه زبون اونجا رو بلد نباشی.فکر کنم دوست گرگانی مون ترکی بلد بود که تونسته اونقدر تخفیف بگیره.:18:واقعا باورش سخته.:18:

تو تراول چنل دیدم طرف رفته بود چین فروشنده یه ساعتو میگفت 180 دلار(قیمت ها رو روی کاغذ مینوشتن به هم نشون میدادن) بعد از این که مجری خاست چند بار از مغازه بیاد بیرون هر دفعه 50 دلار از قیمت کم کرد.آخرش هم 15 دلار خرید.:27:

فرکانس این کانال رو میدی عزیز

ممنون

AB
26-12-2010, 10:46
فرکانس این کانال رو میدی عزیز

ممنون

برای دیدن باید دستگاهتون رو آپگرید کنین.

Astra 1E/4A at 4.8°E

12111 Mhz

27500

Hor

5/6

راستی شما بازار قدیمی(کاپالی چارشی) رفتین؟چطور بود؟

میدون تقسیم و جاده استقلال هم که مخصوص تلکه کردن توریست هاست.:31:

solo8
26-12-2010, 13:22
ولی آدماش که خیلی خوب بودند

به نظر من که اصلا ادم های خوبی نداشت(انتالیا)همش میخواستن از ادم پول بگیرن.از راننده تاکسی گرفته تا مغازه دار ها.مدام هم قیمت هارو تغییر میدادن.یه دفه میرفتی میگفت 20 لیر دفه ی بعد میشد 30 لیر!!البته همه ی مغازه ها اینجوری نبود.

مطمئنی ؟ توی استانبول ساعت خریدی 600 تومن ؟ طرف می خواست واکس بزنه واسمون ( تازه ما ترکی بلدیم) می گفت 5 لیر !

آره بابا خودم دیدم.تازه چندین تا هم واسه سوغات اورده بود.

خب هر جایی توریست زیاد باشه معلومه قیمت ها رو میپرونن.مخصوصا اگه زبون اونجا رو بلد نباشی.فکر کنم دوست گرگانی مون ترکی بلد بود که تونسته اونقدر تخفیف بگیره.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]واقعا باورش سخته.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اتفاقا یکی از همراهامون کما بیش ترکی بلد بود و با اونا ترکی صحبت میکرد.اما خیلی درست حرف نمیزد!
در ضمن ما هم تو انتالیا اب معدنی رو کمتر از 1.75 لیر نگرفتیم+اینکه تو فرودگاه که خواستیم لیر ها رو چنج کنیم سرمون کلاه گذاشتن و 70000 تومن ضرر کردیم.فک میکردیم مثه ایران و نرخ فرودگاه با تو شهر یکیه!

jooya
26-12-2010, 15:43
برای دیدن باید دستگاهتون رو آپگرید کنین.

Astra 1E/4A at 4.8°E

12111 Mhz

27500

Hor

5/6

راستی شما بازار قدیمی(کاپالی چارشی) رفتین؟چطور بود؟

میدون تقسیم و جاده استقلال هم که مخصوص تلکه کردن توریست هاست.:31:

ممنون ، نه ما چون بیشتر برای خرید عمده رفته بودیم ، چندان وقت نشد ، بهمون گفت جای خوبی هست ولی بیشتر به درد سیاحت می خورد .

اره میدون تقسیم که نگو ، هتل هاش چه گرون بود ، ما آخرش رفتیم آکساری ، هتل خوبی بود خیلی لوکس نبود ولی اون جیزای که می خواستم + اینترنت خوب داشت ، شبی 60 دلار ، زورای آخر هم یه جای دیگه رفتیم شبی 60 لیر ( البته این رو دیگه خیلی چونه زدیم)

به نظر من که اصلا ادم های خوبی نداشت(انتالیا)همش میخواستن از ادم پول بگیرن.از راننده تاکسی گرفته تا مغازه دار ها.مدام هم قیمت هارو تغییر میدادن.یه دفه میرفتی میگفت 20 لیر دفه ی بعد میشد 30 لیر!!البته همه ی مغازه ها اینجوری نبود.

آره بابا خودم دیدم.تازه چندین تا هم واسه سوغات اورده بود.

اتفاقا یکی از همراهامون کما بیش ترکی بلد بود و با اونا ترکی صحبت میکرد.اما خیلی درست حرف نمیزد!
در ضمن ما هم تو انتالیا اب معدنی رو کمتر از 1.75 لیر نگرفتیم+اینکه تو فرودگاه که خواستیم لیر ها رو چنج کنیم سرمون کلاه گذاشتن و 70000 تومن ضرر کردیم.فک میکردیم مثه ایران و نرخ فرودگاه با تو شهر یکیه!

اره توی فرودگاه ، ما هم 100 دلار مجبور شدیم چنج کنیم ؟، ازمون 6 لیر کمسیون کم کرد ، خیلی حالم گرفته شد ، ولی ما اکثرا کارمون به دلار بود و جز برای خرج روزانه چنج نمی کردیم .

solo8
26-12-2010, 21:00
اره توی فرودگاه ، ما هم 100 دلار مجبور شدیم چنج کنیم ؟، ازمون 6 لیر کمسیون کم کرد ، خیلی حالم گرفته شد ، ولی ما اکثرا کارمون به دلار بود و جز برای خرج روزانه چنج نمی کردیم .
ما هم نمیدونستیم که اکثر مغازه ها دلار قبول مبکنند!
چیشد؟تاپیک بزنم؟واسه مسافرت های خارجی؟نظرتون چیه؟
راستی اینجا کسی اندونزی رفته؟چطوره؟

jooya
27-12-2010, 02:12
به نظر من برای کشورهای که ملت زیاد میرن جداگانه تاپیک بزنیم ، مثل امارت (دبی) ترکیه ، تایلند .

برای جاهای دیگه مثل کشورهای اورپای و امریکای و افریقای که تعداد مسافرین توریستیش کمتره یه تاپیک

solo8
27-12-2010, 13:47
اره حرکت جالبیه.
شروع کنم؟کنی؟
تاپیک بزنم؟میزنی؟