PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای راه اندازی سیستم (خیلی فوری)

mmasoudd
26-10-2010, 21:45
سلام به همه

من یه سیستم تازه خریدم و قطعات رو خودم اسمبل کردم.

سیستم رو وصل کردم به برق و روشن کردم.

فن سی پی یو کار می کنه ولی هیچ اتفاقی نیم افته و تصویری نمی آد؟؟؟

چیکار کنم؟؟؟

چیزی یادم رفته؟؟/ چیزی رو اشتباه وصل کردم؟؟

تو رو خدا کمکم کنید خیلی حیاتیه قضیه؟؟؟

joe_satriani
26-10-2010, 21:48
با سلام
یعنی هیچی نمیاد روی مانیتور/؟!
خیلی سوالتون کلی هست و موارد زیادی رو در بر میگیره
مثلا اینکه سی پی یو رو درست جا انداخته باشید
رم رو درست جا انداخته باشید
کارت گرافیک رو درست جا انداخته باشید
کابل مانیتور سالم باشه و درست وصل کرده باشید
و اینکه سیم های مربوط به بوق سیستم رو وصل کردید یا خیر؟
چون گاهی این بوق ها به درد بخور هست و متوجه میشید که مشکل از کدوم قطعه هست
اما حتما موارد فوق رو یه تست مجدد بکنید

در ضمن کابل برق مادربرد رو هم حتما چک کنید که برق میرسونه به مادربرد

موفق باشید.

mmasoudd
26-10-2010, 22:14
بله تصویر نمیاد

سی پی یو رو درست جازدم. سر جای خودش

رم رو هم همینطور

گرافیک آنبورد

سیم ها سالمن

بوق سیستم منظورتون اون اسپیکر کوچولو است یه سیم دو رشته 5 . 6 سانتی داره که جای خودش روی مین زدم ولی صدایی نمی ده

کابل برق مین یک 20 پین و یک 4 پین بود که هر دو رو کنار هم وصل کردم که شد 24 پین.

چیکار کنم؟؟/

joe_satriani
26-10-2010, 22:19
بله تصویر نمیاد

سی پی یو رو درست جازدم. سر جای خودش

رم رو هم همینطور

گرافیک آنبورد

سیم ها سالمن

بوق سیستم منظورتون اون اسپیکر کوچولو است یه سیم دو رشته 5 . 6 سانتی داره که جای خودش روی مین زدم ولی صدایی نمی ده

کابل برق مین یک 20 پین و یک 4 پین بود که هر دو رو کنار هم وصل کردم که شد 24 پین.

چیکار کنم؟؟/

با سلام
بله همون بوق بیپ
به نظر میرسه همه رو درست جا زدید
-----
اینطور مواقع پس باید به معیوب بودن یکی از قطعات شک کرد

نباید به واسطه ی اینکه نو هستن؛ سالم هم باشن
مطمئنید همه ی قطعات سالم هستن؟

موفق باشید.

mmasoudd
26-10-2010, 22:33
خیلی خیلی ممنونم از شما

مشکل حل شد

بهم نخندی

یادم رفته بود کابل پاور 12 ولت ATX. همون 4 پین رو نصب کنم.

ببخشید که من انقدر خنگ بازی در آوردم

مرسی از کمکت

mmasoudd
27-10-2010, 09:32
ولی هنوز یه مشکل هست

وقتی کابل 4 پین رو وصل کردم و سیستم رو روشن کردن دفعه اول تصویر اومد و صفحه اول که واسه مادربورد هست رو نشون داد . من هم خیالم راحت شد و سیستم رو خاموش کردم تا کیس رو جمع کنم بعد کاراشو بکنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی دفعه بعد که روشن کردم تصویر می ده ولی یه صفحه سیاه میاد که گوشه سمت چپ بالا یه خط تیره چشمک می زنه و چیز دیگهای نمیاد!!1[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کار خاصی باید بکنم. سی دی خاصی باید بزارم.

help me

Kianoosh
27-10-2010, 11:47
دوست عزیز خب چیزی برای بوت پیدا نمی کنه حتما دیگه!:دی
سخت افزاری درست اسمبل کردی بدون مشکل سیستم که بالا میاد بوق سلامت رو میزنه (تک بوق معمولا) بعد شما دیلیت رو میزنی میری تو بایوس فرست بوت دیوایس رو رو دی وی دی یا سی دی درایورت ست می کنی بعد سی دی یا دی وی دی ویندوز رو میزاری و ریست می کنی و میری برای نصب ویندوز...

mmasoudd
27-10-2010, 12:45
دوست عزیز خب چیزی برای بوت پیدا نمی کنه حتما دیگه!:دی
سخت افزاری درست اسمبل کردی بدون مشکل سیستم که بالا میاد بوق سلامت رو میزنه (تک بوق معمولا) بعد شما دیلیت رو میزنی میری تو بایوس فرست بوت دیوایس رو رو دی وی دی یا سی دی درایورت ست می کنی بعد سی دی یا دی وی دی ویندوز رو میزاری و ریست می کنی و میری برای نصب ویندوز...

ممنونم

اون منوی اول موقع روشن شدن سیستم که میگه اگه می خوای بری تو ستاپ del یا f2 بزن رو نمیاره آخه

Kianoosh
27-10-2010, 14:08
خیلی خب لیست کامل قطعاتت رو بنویس ...

صفحه پست رو میگی پس (اونجایی که داره سخت افزار رو شناسایی می کنه) اگه گیر کنه اونجا یه مشکلی تو شناسایی یه سخت افزار داره کلا ردش نمی کنه بعد پیغامی بده که بوت دیوایسی پیدا نشد؟وقتی روشن می کنی کلا چی میاد؟

درست اسمبل کردی؟

mmasoudd
27-10-2010, 14:24
M.B: asrock 880 gm-le usb3
CPU: AMD X2 260
Ram: Kingmax 2G/1333
HDD: WD 500 GB 7200 16M
DVD/RW: Pioneer
Power: Maserati 1200W

دفعه اول که روشن کردم تصویر اومد و صفحه اول که واسه مادربورد هست رو نشون داد و چون سی دی مادربورد تو دی وی دی رام بود رفت روی اون صفحه ای که می خواد دیسک بوت هارد ساتا رو درست کنه.

سیستم رو که خاموش کردم و دوباره که روشت کردم. بلافاصله یه صفحه سیاه میاد که گوشه سمت چپ بالا یه خط تیره چشمک می زنه و چیز دیگه ای نمیاد

یک بار دیگه هم بعد از اینکه سه چهار بار ریست و خاموش روشن کردم ومد تو اون دیست بوت و دیگه نیومد

چون الان سیستم پیشم نیست نمی تونم چک کنم

خیلی ممنونم که کمکم می کنی

***Spring***
27-10-2010, 14:53
سلام ...

آموزش و توضیح کلیه قطعات کامپیوتر به همراه طریقه‏ی اسمبل کردن آنها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش اسمبل کردن کامپیوتر - بستن قطعات سخت افزاری مختلف کامپیوتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راهنمای خرید کامپیوتر + اطلاعات مفید سخت افزاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همه چيز از cpu های جديد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روشهای یافتن اتوماتیک درایورهای سخت افزاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پاسخ به 177 سوال تخصصی سخت افزاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربرد ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کتاب سخت افزار به زبان فارسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[/URL][URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"]نحوه انتخاب قطعات سخت افزاری مناسب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mmasoudd
28-10-2010, 11:55
فهمیدم دردش چیه

مودم رو از اسلاتش در آوردم و درست شد.

ویندوز رو نصب کردم.

ولی یه مشکل دارم دوباره.:41:

هر کاری میکنم درایور صدای آنبوردش نصب نمی شه:2::2:

EXTREME
28-10-2010, 15:21
فهمیدم دردش چیه

مودم رو از اسلاتش در آوردم و درست شد.

ویندوز رو نصب کردم.

ولی یه مشکل دارم دوباره.:41:

هر کاری میکنم درایور صدای آنبوردش نصب نمی شه:2::2:
تو device manager چه چیزی زرد رنگه؟
درایورشو از اینترنت بگیرید
ممکنه صدای آنبورد از تو setup غیرفعال شده باشه

mmasoudd
30-10-2010, 07:42
مشکل حل شد

ویندوز اکس پی سرویس پک 3 می ریختم و جواب نمیداد. یه سرچی تو اینترنت کردم و دیدم که ظاهراً سرویس پک 3 با صدای آنبورد اچ دی مشکل داره و سخت افزار رو نمی شناسه.

اکس پی سرویس پک 2 ریختم و مثل بنز جواب داد.

ممنون از کمکتون.

تمام