PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیس 400-500 تومانی(نیمه حرفه ای)

hitman_hs
26-10-2010, 20:22
سلام دوستان

یه کیس می خواستم که:
1.نیمه حرفه ای باشه، بدون DVD و تجهیزات جانبی
2. فقط مادربرد، رم، CPU، هارد،گرافیک، کیس و پاور داشته باشه
3. مادربردش حتما گیگابایت
4. CPU x64 باشه
5. از USB 3.0 و SATA 3.0 هم پشتیبانی کنه. (چند سال دیگه USB 2.0 مثل فلاپی میشه میدونین که :دی)
6. از RAID 0 هم پشتیبانی کنه
7. گرافیک آنبرد نباشه.
8. رم DDR3 باشه.
9. حدود 400 تا 500 تومن باشه قیمتش

البته اگه یه چیز خوب مد نظرتون هستش که قیمتش یکم بالاتره رو هم بگین. اگه هم این مشخصاتی که گفتم همچنین مالی نیست بازم بگین.
ممنون

امير موسر
26-10-2010, 20:39
پیشنهاد من :

CPU : AMD ATHLON II X4 635
MAIN : GIGABYTE 880GA-UD3H
RAM : 2 * 2GIG 1333 CL9 KINGMAX
POWER : GREEN 535A
CASE : GREEN ALP
HDD : 500 SEAGATE 7200.12

تقریبا 510.000 !

hadi totti
26-10-2010, 22:57
پیشنهاد من :

تقریبا 510.000 !

ببخشید می خواستم بدونم شما برای بازی، cpu های اینتل رو تایید می کنید یا amd ؟؟
دلیلش چیه؟

hitman_hs
27-10-2010, 01:08
توی این فروم تشکر نداریم؟ :دی

فوق العادس پیشنهادتون:11:
فقط چند تا سوال
1. CPU چهار هسته ایه درسته؟
2. شما AMD رو به Intell ترجیح میدین؟ چرا؟ (البته این صرفا یه سوال هستش، بنده اطلاع ندارم)
3. دو تا رم دو گیگابایتی بهتر از یک 4 گیگ عمل میکنه؟
4. اگه دو تا هارد 500 بگیرم و RAID 0 یا همون استریپ بزنم چطوره؟
5. کیس ها جدای از بحث زیباییشون، چرا اینقدر تفاوت قیمت دارن و در کل چه کیسی مناسبه؟ پول زیاد دادن برای کیس دیوانگیه؟
6. سی پی یو های اینتل هم 64 بیتی دارند؟
7. و سوال آخر اینکه، این سیستمی که شما فرمودین، در چه حدی هستش؟ همون نیمه حرفه ای حساب میشه؟ و بعدا تا چه حد قابلیت ارتقاء داره؟ منظورم اینه که این مادربرد حرفه ایه و سی پی یو های آینده رو هم پشتیبانی خواهد کرد؟

اگه به این سوالات هم جواب بدین واقعا نمی دونم چطوری ازتون تشکر کنم:11: باور نمی کنید چقدر بازار کامپیوتر رو گشتم و هر کسی هم میخاد فقط یه جنس عذر می خوام بنجل بهت بندازه. ای خـــــــــــدا:41:

omid_egh
27-10-2010, 09:49
پیشنهاد من :

تقریبا 510.000 !

VGA پس کجاست ؟

امير موسر
27-10-2010, 10:09
ببخشید می خواستم بدونم شما برای بازی، cpu های اینتل رو تایید می کنید یا amd ؟؟
دلیلش چیه؟

به بودجه بستگی داره بیشتر !

توی این فروم تشکر نداریم؟ :دی

فوق العادس پیشنهادتون:11:
فقط چند تا سوال
1. CPU چهار هسته ایه درسته؟
2. شما AMD رو به Intell ترجیح میدین؟ چرا؟ (البته این صرفا یه سوال هستش، بنده اطلاع ندارم)
3. دو تا رم دو گیگابایتی بهتر از یک 4 گیگ عمل میکنه؟
4. اگه دو تا هارد 500 بگیرم و RAID 0 یا همون استریپ بزنم چطوره؟
5. کیس ها جدای از بحث زیباییشون، چرا اینقدر تفاوت قیمت دارن و در کل چه کیسی مناسبه؟ پول زیاد دادن برای کیس دیوانگیه؟
6. سی پی یو های اینتل هم 64 بیتی دارند؟
7. و سوال آخر اینکه، این سیستمی که شما فرمودین، در چه حدی هستش؟ همون نیمه حرفه ای حساب میشه؟ و بعدا تا چه حد قابلیت ارتقاء داره؟ منظورم اینه که این مادربرد حرفه ایه و سی پی یو های آینده رو هم پشتیبانی خواهد کرد؟

اگه به این سوالات هم جواب بدین واقعا نمی دونم چطوری ازتون تشکر کنم:11: باور نمی کنید چقدر بازار کامپیوتر رو گشتم و هر کسی هم میخاد فقط یه جنس عذر می خوام بنجل بهت بندازه. ای خـــــــــــدا:41:
CPU که 4 هسته ایه ! AMD با توجه به بودجه کمت نوشتم ! رم 4 گیگی نداریم تو بازار ! کلا تو حالت دوال بهتر جواب میدن ! تو حالت RAID سرعت میره بالا ولی ریسک داره ! کیس هم مناسب سیستم شماست ! قابلیت ارتقای خوبی هم داره این سیستم !

VGA پس کجاست ؟
آنبرده !

iceweek
27-10-2010, 10:10
VGA پس کجاست ؟

انبرد......

hitman_hs
27-10-2010, 15:41
به بودجه بستگی داره بیشتر !

CPU که 4 هسته ایه ! AMD با توجه به بودجه کمت نوشتم ! رم 4 گیگی نداریم تو بازار ! کلا تو حالت دوال بهتر جواب میدن ! تو حالت RAID سرعت میره بالا ولی ریسک داره ! کیس هم مناسب سیستم شماست ! قابلیت ارتقای خوبی هم داره این سیستم !

یه دنیا ممنون!
فقط چند تا سوال دیگه :42:
1. اگه بخوام گرافیک آنبرد نباشه چی؟ گرافیک خوب در حد 1 گیگ جیفرس چی بگیرم؟
2. CPU چهار هسته ای اگه بخوام اینل بگیرم چی؟ چی بگیرم؟ البته باید مادربرد رو هم عوض کنم درسته؟
3. و سوال آخر، وقتی میگن سی پی یو چهار هسته ای 2.9 GHz یعنی هر هسته 2.9 هستش؟
4. من دیروز بازار بودم، یارو می گفت اگه 2 تا رم دو گیگ برداری ممکنه در بعضی حالات ممکنه نتونن دوال بشن، ولی اگه یه مدل خاصی هست برداری (توی جعبش دو تا رم بود) همیشه دوال میشن، راست می گفت یا بازار یابی بوده؟ با توجه به اینکه قیمت اون دو تا رم که باهم بودم 50 تومن گرون تر بود!

iceweek
27-10-2010, 19:36
یه دنیا ممنون!
فقط چند تا سوال دیگه :42:
1. اگه بخوام گرافیک آنبرد نباشه چی؟ گرافیک خوب در حد 1 گیگ جیفرس چی بگیرم؟
2. CPU چهار هسته ای اگه بخوام اینل بگیرم چی؟ چی بگیرم؟ البته باید مادربرد رو هم عوض کنم درسته؟
3. و سوال آخر، وقتی میگن سی پی یو چهار هسته ای 2.9 GHz یعنی هر هسته 2.9 هستش؟
4. من دیروز بازار بودم، یارو می گفت اگه 2 تا رم دو گیگ برداری ممکنه در بعضی حالات ممکنه نتونن دوال بشن، ولی اگه یه مدل خاصی هست برداری (توی جعبش دو تا رم بود) همیشه دوال میشن، راست می گفت یا بازار یابی بوده؟ با توجه به اینکه قیمت اون دو تا رم که باهم بودم 50 تومن گرون تر بود!

1-بستگی داره چه قیمتی بخوای.حدود 85-90 تومان 4670 بخر.گرونترش از انویدیا 240gt
2- کلا cpu هایی از اینتل که درصورتی که یه نفر عشق اینتل باشه بخره corei3 هست.برا 4هسته ای corei5 750
ولی اینها مادربردشون به صورت قابل توجهی گرونتره.توصیه میکنم amd بخرید
3-بله.
4-برای دوال چنل باید 2 تارم مشخصاتشون یکی باشه.راست گفته.اما اینکه چون 2تاشون توی یه بسته بندی هستن 50 تومان گرونتره یا میخواسته سرت کلاه بگذاره یا اون رم هایی که دوتاشون توی یه بسته بندی هستن از نظر مشخصات خیلی بهترن.

hitman_hs
28-10-2010, 06:28
کلا cpu هایی از اینتل که درصورتی که یه نفر عشق اینتل باشه بخره corei3 هست.برا 4هسته ای corei5 750
ولی اینها مادربردشون به صورت قابل توجهی گرونتره.واقعا گل کاشتین:11::40::42:
به عنوان مخلص ترد؛
1. می خواستم یک مادربرد اینتل خوب، با همون مشخصات که در پست اول مشاهده می کنین بفرمایید.
2. CPU فعلی بنده Dual Core 3.40 GHz هستش با سوکت 775، می خواستم بدونم یعنی این CPU از core i3 قویتره؟
3. اگه الان یه core i3 بخرم بعدا قابلیت ارتقاء به core i5 یا core i7 رو داره؟

برای دوال چنل باید 2 تارم مشخصاتشون یکی باشه.راست گفته.اما اینکه چون 2تاشون توی یه بسته بندی هستن 50 تومان گرونتره یا میخواسته سرت کلاه بگذاره یا اون رم هایی که دوتاشون توی یه بسته بندی هستن از نظر مشخصات خیلی بهترن.
4. حالا اگه هر دو تا رم دقیقا مشخصاتشون یکی باشن، و مادربرد هم از دوال چنل پشتیبانی کنه چی؟ بازم ممکنه بعضی اوقات نتونن با هم کار کنند؟ در چه حالتی؟
5. و آخرین سوال، یک مدل خوب از core i5 رو که روی اون مادربوردی که فرمودین ساپورت بشه رو هم بفرمایین. 64 بیتی باشه حتما.

بازم ممنون :40:

iceweek
28-10-2010, 07:05
واقعا گل کاشتین:11::40::42:
به عنوان مخلص ترد؛
1. می خواستم یک مادربرد اینتل خوب، با همون مشخصات که در پست اول مشاهده می کنین بفرمایید.
2. CPU فعلی بنده Dual Core 3.40 GHz هستش با سوکت 775، می خواستم بدونم یعنی این CPU از core i3 قویتره؟
3. اگه الان یه core i3 بخرم بعدا قابلیت ارتقاء به core i5 یا core i7 رو داره؟

4. حالا اگه هر دو تا رم دقیقا مشخصاتشون یکی باشن، و مادربرد هم از دوال چنل پشتیبانی کنه چی؟ بازم ممکنه بعضی اوقات نتونن با هم کار کنند؟ در چه حالتی؟
5. و آخرین سوال، یک مدل خوب از core i5 رو که روی اون مادربوردی که فرمودین ساپورت بشه رو هم بفرمایین. 64 بیتی باشه حتما.

بازم ممنون :40:

1-ASROCK P55 PRO/USB3 حدود150- 160 با توجه به مشخصاتش قیمتش خوبه ولی ساتا 3 نداره
MSI P55-GD85 حدود 300 تومان همه مشخصاتو داره
2- corei3 سوکت 1156 هست.این سوکت i3-i5-بعضی از corei7 هارا پشتیبانی میکنه.i3 از cpu شما بهتره.
ازینجا میتونید قدرتو مقایسه کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ولی من جای شما باشم از اینتل حداقل i5750 را میخرم
4-نخیر.دو رم با مشخصات کاملا مشابه درست کار میکنن.ولی همونطور که گفتم شما همون که 2تاش توی یه بسته بندیه را بخرید نباید گرونتر باشه
5- corei5 760 یا corei5 750

hitman_hs
28-10-2010, 08:35
دو رم با مشخصات کاملا مشابه درست کار میکنن.ولی همونطور که گفتم شما همون که 2تاش توی یه بسته بندیه را بخرید نباید گرونتر باشه
بحث کاملا به نتیجه رسید و واقعا از شما و جناب امیر موسر عزیز تشکر می کنم. نمی خواستم بحث رو ادامه بدم ولی ببینید دوست عزیز، من دو روز پیش رفتم سیستم بگیرم. رم 4 گیگ داشت می داد 150 تومن. رم 2 گیگ رو میداد 50 تومن. گفتم خوب اگه بخوام 2 تا 2گیگ بگیرم مگه همون 4 گیگ نمیشه؟ چرا اون 4 گیگ گرونتره؟ گفتش که خوب ممکنه 2تا رم 2 گیگ بعضی اوقات با همدیگه نتونن کار کنن ولی من یه مدل بهت میدم که 2 تا توی یک جعبه هستش و دوال چنل هستن و البته 50 تومن گرونتره، که همون 150 تومن میشه.

حالا سوالم از دوستان اینه: با توجه به اینکه همه این رم ها DDR3 بودن، اولا چرا اون طرف این حرفو زده؟ و ثانیا حالا تکلیف بنده چیه؟ همون 4 گیگ رو بگیرم؟ دو تا 2 گیگ جدا جدا بگیرم یا اون 2 تا 2گیگ که توی یه جعبه بود رو بگیرم؟ البته اضافه کنم که اونجا یه مرکز تجاری معتبر (نمایندگی ASUS) بود.

بازم بابت همه چیز ممنون:40:

Erfan.
28-10-2010, 08:58
من دو روز پیش رفتم سیستم بگیرم. رم 4 گیگ داشت می داد 150 تومن. رم 2 گیگ رو میداد 50 تومن. گفتم خوب اگه بخوام 2 تا 2گیگ بگیرم مگه همون 4 گیگ نمیشه؟ چرا اون 4 گیگ گرونتره؟ گفتش که خوب ممکنه 2تا رم 2 گیگ بعضی اوقات با همدیگه نتونن کار کنن ولی من یه مدل بهت میدم که 2 تا توی یک جعبه هستش و دوال چنل هستن و البته 50 تومن گرونتره، که همون 150 تومن میشه.

چرت و پرت گفته ... احتمالا یا اون 4 گیگیه مشخصات دیگش مثل CL و ... بالاتر بوده یا 2 گیگیه ضعیف تر بوده ...