PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگام تبدیل RGB به CMYK چکار کنیم تا کیفیت تصویر تغییر نکنه؟

Pejvak61
26-10-2010, 10:42
من یک سری آموزش ها برای طراحی انواع عکس های تبلیغاتی از اینترنت گرفتم و چند تایی ازشون ساختم و بعضیاشون هم خیلی جالب از آب در اومد.
چند وقت پیش خواستم چند تاشونو پرینت بگیرم و وقتی که خواستم اونا رو به CMYK تبدیل کنم به کلی افکت های هاله نور و blur از بین رفت و یا کم اثر شد. جالبه که من حتی اونو به JPG هم تبدیل مردم ولی وقتی به CMYK تبدیل شد پدر تصویر در اومد.

آیا تنظیمات خاصی بوده که من انجام ندادم؟

huti_421
26-10-2010, 11:14
عارضم به خدمتت دقیقاً همینطوره

موقع چاپ، Blur و Glow تقریباً از بین می‌رن و گاهی به کار هم آسیب می‌رسونن

اما در مورد انتخاب رنگ‌، شما باید از رنگ‌هایی تو طرح‌تون استفاده کنید که به حالت Solid نیستن، مثلا قرمز و سبز فسفری خالص، تو مود CMYK خراب می‌شن ( دلیل : تو مود RGB بین پیکسل‌ها، نور و رنگ سفید قرار می‌گیره ولی تو مود CMYK بین پیکسل‌ها رنگ سیاه قرار می‌گیره، در نتیجه کارهای چاپی همیشه از کارهای مانیتوری، مات‌تر و به قولی، تیره تر دیده می‌شن )

می‌تونید برای دیدن رنگ پروژ‌ه‌تون بعد از چاپ، در نرم‌افزار فتوشاپ از منو‌ی View گزینه‌ی Proof Colors رو بزنید تا رنگ‌های RGB بدون تغییر مود به صورت "پیش‌نمایش" CMYK در بیان

نکته : این گزینه تو فتوشاپ فقط کاربرد دیداری داره، پس برای چاپ حتماً باید پروژه رو به CMYK تبدیل کنید

تاپیک به صفحه‌ی اصلی انجمن فتوشاپ منتقل شد

boy_kochak
27-10-2010, 23:51
من یک سری آموزش ها برای طراحی انواع عکس های تبلیغاتی از اینترنت گرفتم و چند تایی ازشون ساختم و بعضیاشون هم خیلی جالب از آب در اومد.
چند وقت پیش خواستم چند تاشونو پرینت بگیرم و وقتی که خواستم اونا رو به CMYK تبدیل کنم به کلی افکت های هاله نور و blur از بین رفت و یا کم اثر شد. جالبه که من حتی اونو به JPG هم تبدیل مردم ولی وقتی به CMYK تبدیل شد پدر تصویر در اومد.

آیا تنظیمات خاصی بوده که من انجام ندادم؟

خوب دوست عزیز شما باید این رو بدونید که برای کارهای مختلف طراحی MOde های مختلفی وجود داره که MOde های چاپ های افست و بعضی از دستگاه های چاپ دیجیتال از mode ، CMYK برای خروجی شون استفاده میشه .حال فرقی که توی این RGB و CMYK و جود داره اونم نبود Chanel رنگ black در mode RGB است ک مهارت در این مباحث باید به عملا د با مفاهیم رنگ شناسی و الگوریتم رنگ ها آشنا بشید تا بتونید طرحی رو بزنید که بعد از convert RGb to CMYK اٌفت رنگ شاهد نباشیم یه شیوه که میتونم راهنمایتون کنم اینکه اگه خواستید در mode RGB طراحی کنید از رنگ هایی که اخطار داده میشن در منوی رنگ ها استفاده نکیند که این اخطار به صورت شکل زیر مشاهده میشود دقت کن که اونجایی که دورش خط کشیدم این علامت نشان میده که رنگ استفاه شده مودهای دیگر استاندار نیست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن راهنمایی دوست عزیزمون huti_421 نیز جای توجه داره .....

موفق باشی :11:

Pejvak61
02-11-2010, 09:28
از دوستان گرامي تشكر ميكنم. نكات بسيار سازنده اي مطرح كرديد. ولي آدم تا وارد كار نشه به اين نكات توجه نميكنه.

الآن هم كه ازش استفاده كردم ديدم ميشه تا اونجايي كه اجازه ميده به حد مرز نزديك شد و اين حد مرز اونقدر ها تفاوتي با شرايط ايده آل نداره ولي ايده آل يه چيز ديگست.

Pejvak61
02-11-2010, 10:20
خوب دوست عزیز شما باید این رو بدونید که برای کارهای مختلف طراحی MOde های مختلفی وجود داره که MOde های چاپ های افست و بعضی از دستگاه های چاپ دیجیتال از mode ، CMYK برای خروجی شون استفاده میشه .حال فرقی که توی این RGB و CMYK و جود داره اونم نبود Chanel رنگ black در mode RGB است ک مهارت در این مباحث باید به عملا د با مفاهیم رنگ شناسی و الگوریتم رنگ ها آشنا بشید تا بتونید طرحی رو بزنید که بعد از convert RGb to CMYK اٌفت رنگ شاهد نباشیم یه شیوه که میتونم راهنمایتون کنم اینکه اگه خواستید در mode RGB طراحی کنید از رنگ هایی که اخطار داده میشن در منوی رنگ ها استفاده نکیند که این اخطار به صورت شکل زیر مشاهده میشود دقت کن که اونجایی که دورش خط کشیدم این علامت نشان میده که رنگ استفاه شده مودهای دیگر استاندار نیست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن راهنمایی دوست عزیزمون huti_421 نیز جای توجه داره .....

موفق باشی :11:

پائين علامت مثلث تعجب يه مكعب هست. اون چيه؟

Ps_ Dude
02-11-2010, 11:10
سلام.
به اون دکمه میگن: Not A Web Safe Color
اگه این علامت رو پس از انتخاب یه رنگ کنار کادر Color Picker دیدی بدون که این رنگ ، رنگ مناسبی برای طراحی وب نیست.
برای این که رنگش برای وب قابل قبول شه کافیه روش کلیک کنی.
نکته: اگه کلا یه روزی خواستی یه کار وب انجام بدی (و قاعدتا رنگهای تحت وب رو انتخاب کنی) کافیه گزینه ی Only Web Color را در پایین پنجره فعال کنی. در این صورت تمام رنگهای مناسب وب برای شما نمایش داده میشود.

boy_kochak
02-11-2010, 22:31

اون علامت مربع همون رنگی هست که قراره توی طرح شما جایگزین بشه که معمولا اگه MOde های چاپ رو انتخاب کرده باشید رنگ نهایی رو توش نشون میده و همین طور که دوست عزیزمون Ps_ Dude گفتن این نوع رنگ ها مناسب کار وب نیستند باید convert بشن این رنگ ها رو رنگ های نوری یا RGB میگن که بیشتر برای کارهای مالتی مدیا استفاده میشه .