PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خداحافظ «واکمن» دوست داشتنی…!

satttanism
25-10-2010, 20:20
به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی‌تلگراف، شرکت سونی بعد از حدود ۳۰ سال تولید و فروش دستگاه پخش موسیقی موسوم به واکمن، خط تولید آن را در ژاپن متوقف کرد.
بنا بر این گزارش افزایش روزافزون محبوبیت موسیقی‌های دیجیتال تقدیر بدی را برای دستگاه پخش موسیقی سیار شرکت سونی موسوم به واکمن رقم زد و این شرکت ژاپنی اعلام کرد که خط تولید این دستگاه پخش موسیقی را بری همیشه متوقف خواهد کرد.
“جرج بوید” سخنگوی شرکت سونی در ژاپن در این مورد گفت:”البته ما فروش واکمن را در سایر نقاط ادامه می‌دهیم اما در کشور ژاپن با توجه به تنوع فرمت‌های گوناگون دیگر واکمن نخواهیم فروخت”.
بوید در ادامه گفت: ”هنوز هم برای این دستگاه در برخی مناطق تقاضاهایی وجود دارد و ما به تولید و فروش نوار کاست تا زمانی که تقاضا وجود داشته باشد، ادامه خواهیم داد”.
داستان پیدایش دستگاه پخش نوار کاست موسیقی سیار هم در نوع خود جالب است: “نوبوتیشی کیهارا” مهندس بخش صوتی شرکت سونی درسال ۱۹۷۹ در پاسخ به درخواست “آکیو موریتا” رئیس شرکت سونی که قصد داشت در طول مسافرت‌های طولانی تجاری قادر به شنیدن موسیقی باشد، اختراع شد”.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به طور قطع معروف‌ترین و محبوبترین محصول شرکت سونی واکمن است ولی به نظر می‌رسد مشتریان جوان‌تر با محصولاتی مانند آی‌پاد اپل بیشتر سرگرم شوند و البته شرکت سونی در این مدت ۳۰ سال در حدود ۲۲۰ میلیون دستگاه واکمن را به فروش رساند .

با ورود لوح فشرده یا همان CD، محبوبیت واکمن رو به کاهش گذاشت اما شرکت سونی سعی کرد با Discman این فاصله را جبران کند ولی ظهور پدیده‌ای به نام دانلود موسیقی و گجت‌هایی که قادر به ذخیره هزاران آهنگ بودند، کم کم محبوبیت واکمن رو به افول گذاشت تا اینکه در روز جمعه گذشته آخرین دستگاه از آن نیز در کشور ژاپن تولید شد درست در نهمین سالروز تولد آی‌پاد اپل..

kiarash3500
27-10-2010, 08:31
خیلی جالب بود
پس هنوز بعضی جاها نوار کاست خواهان داره

singleguy
27-10-2010, 20:39
این هم از منبعی دیگر:

سونی چند روز پیش اعلام کرد ، زمان پایان دادن به تولید کاست واکمن‌ها در ژاپن، پس از ۳۰سال فرا رسیده است. آخرین محموله از این محصول در ماه آپریل امسال به فروشندگان عرضه شد و دیگر شاهد تولید کاست واکمن از این شرکت بزرگ نخواهیم بود. .

اولین کاست واکمن‌های سونی در سال ۱۹۷۹ با نام TPS-L2 تولید شد و در یکم جولای در ژاپن به فروش رسیدند و سپس به آمریکا، اروپا و دیگر مناطق صادر شدند.سونی اعلام کرد تا مارچ ۲۰۱۰ بیش از ۴۰۰ میلیون واکمن‌ تولید کرده است که دقیقا ۲۰۰,۰۲۰,۰۰۰ عدد از آن‌ها از نوع کاست واکمن بوده‌اند.
چیزی که شاید برایتان جالب باشد این است که شرکت سونی قصد پایان دادن به تولید CD و واکمن‌های MD را ندارد.
قابل ذکر است که تولید کنندگان کاست واکمن سونی در چین، هنوز قصد دارند این محصول را در آسیا تولید و عرضه کنند.
سونی در ماه اپریل امسال، به تولید فلاپی‌های خود نیز پایان داد.

منبع: pichgooshti.com

---------- Post added at 08:39 PM ---------- Previous post was at 08:38 PM ----------

بهتر بود تو خبر اول اعلام می شد، کاست واکمن، چون واکمن محدود به پلیرهای کاست نیست! MP3 player من هم واکمن سونی هست!
هر گردی که گردو نمیشه:20:

L.A.M.P.A.R.D
27-10-2010, 20:41
یادش بخیر ...یکی داشتم ، دوسش میداشتم :دی

mmiladd
27-10-2010, 21:18
سلام...

بعضي چيزا جاشون رو هيچي پر نمي كنه..!

يكيش اين..

خاطره ازش زياد دارم..

leon85
08-11-2010, 22:30
یادش بخیر...

بالاخره هر تکنولوژی یه عمری داره دیگه...

kiarash3500
08-11-2010, 22:33
سی دی من هم دیگه تولید نمیشه؟

joe_satriani
08-11-2010, 22:41
با سلام
میگما
چقد عشقه واکمن داشتیما :31:
یادش بخیر

Ali*Reza
08-11-2010, 23:19
یادش بخیر . . . .

singleguy
09-11-2010, 20:07
سی دی من هم دیگه تولید نمیشه؟
چرا..منبع خبر اولی، این خبر را به درستی یاعلام نکرده!
واکمن تولید میشه، کاست واکمن دیگه تولید نمشیه!
وگرنه MP3 player و سی دی من و دیگر محصولات واکمن همچنان تولید خواهند شد

kiarash3500
11-11-2010, 14:54
چرا..منبع خبر اولی، این خبر را به درستی یاعلام نکرده!
واکمن تولید میشه، کاست واکمن دیگه تولید نمشیه!
وگرنه MP3 player و سی دی من و دیگر محصولات واکمن همچنان تولید خواهند شد

کاستش هم درسته توسط غول ها دیگه تولید نمیشه اما چین و اندونزی و مالزی و سنگاپور که نمردن همچنان مشغول تولید کاست هستن!!!!

shahabby
15-11-2010, 19:48
جدا یادش بخیر ده سال پیش بود که با هزار ذوق و شوق یک واکمن خریدم...