PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : canon ixus 1000 hs یا sony hx5v ?????

SAEEDSAMSUNG
24-10-2010, 22:21
سلام به همگی. من بین این دو تا دوربین میخوام یکیشو بخرم. قیمتاش هم یکسانه (هر دو 430 تومن) . هر دو هم فیلمبرداری full-hd میکنند.

خوبی های کنون اینه که فلشش خیلی قوی تره . قیافش خیلی خوشگلتره. عکسش هم یه کمی بهتره .

خوبی سونی اینه که فیلمبرداری فول اچ دی رو با 60 فریم بر ثانیه (حدود 17 مگابیت بر ثانیه رو با فرمت AVCHD ) میگیره . جی پی اس داره . موقع فیلمبرداری زوم میکنی تصویر شکسته نمیشه و روونه.

حالا شما بگید کدوم رو بخرم؟؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ELSIN
24-10-2010, 23:26
فلشا فقط 2.2 متر فرق دارند و ixus 1000 :
1920 x 1080 HD 24 fps فیلم برداری میکنه و Max shutter 1/4000 sec و Min shutter 15 sec
اما بزرگ ترین ضعفش واید Zoom wide (W) 36 mm که خیلی خیلی بده در مقابل HX5 واید Zoom wide (W) 25 mm داره که عالیه
و Macro کنن 2 mm بهتر از سونیه
فکر کنم ixus 1000 هم تو فیلمبرداری زوم داشته باشه
انتخاب خیلی خیلی سخته
اگر از قیافه کنن خوشتون اومده باشه انتخاب راحت میشه
این قیمتا رو از کجا دارید

:40:

SAEEDSAMSUNG
24-10-2010, 23:37
فلشا فقط 2.2 متر فرق دارند و ixus 1000 :
1920 x 1080 HD 24 fps فیلم برداری میکنه و Max shutter 1/4000 sec و Min shutter 15 sec
اما بزرگ ترین ضعفش واید Zoom wide (W) 36 mm که خیلی خیلی بده در مقابل HX5 واید Zoom wide (W) 25 mm داره که عالیه
و Macro کنن 2 mm بهتر از سونیه
فکر کنم ixus 1000 هم تو فیلمبرداری زوم داشته باشه
انتخاب خیلی خیلی سخته
اگر از قیافه کنن خوشتون اومده باشه انتخاب راحت میشه
این قیمتا رو از کجا دارید

یه چیزایی رو تازه فهمیدم یه چیزایی رو هنوز نفهمیدم!!

اینا که فهمیدم:

سونی در حالت فول اچ دی با فرمت avchd فیملبرداری میکنه که این باعث میشه که در هر 4 گیگ بتونه 30 دقیقه ضبط کنه!

کنون در 4 گیگ فقط 14 دقیقه میتونه ضبط کنه چون به فرمت قدیمی mov فیلمبرداری میکنه!

موقع زوم در فیلمبرداری صدای زوم میاد تو فیلم در سونی

در کنون صدای زوم نمیاد!!

حجم عکسهای سونی 5 مگ ولی کنون 2 مگه!

و اینکه به صورت ممتد کنون در حالت فول اچدی 10 دقیقه فیلم میگیره ولی سونی در این حالت 30 دقیقه :31:

چیزایی که هنوز نفهمیدم:

کنون 24 فریم فیلم میگیره در حالت فول اچ دی ولی سونی معلوم نیست چند فریمه؟!! یه جا نوشته 60 یه جا نوشته 50 یه جا هم نوشته 30 من اخرش نفهمیدم!

باتری کدومشون قوی تره؟؟؟؟

قیمتها هم از دید افزار و دیجیکالا گرفتم هر دو تاش قیمت تهرانه با بیمه و گارانتی .

کدوما رو بخرم . اعصابم داره میریزه به هم

toolhelp
25-10-2010, 00:20
یه چیزایی رو تازه فهمیدم یه چیزایی رو هنوز نفهمیدم!!

اینا که فهمیدم:

سونی در حالت فول اچ دی با فرمت avchd فیملبرداری میکنه که این باعث میشه که در هر 4 گیگ بتونه 30 دقیقه ضبط کنه!

کنون در 4 گیگ فقط 14 دقیقه میتونه ضبط کنه چون به فرمت قدیمی mov فیلمبرداری میکنه!

در کنون صدای زوم نمیاد!!

و اینکه به صورت ممتد کنون در حالت فول اچدی 10 دقیقه فیلم میگیره ولی سونی در این حالت 30 دقیقه :31:

چیزایی که هنوز نفهمیدم:

کنون 24 فریم فیلم میگیره در حالت فول اچ دی ولی سونی معلوم نیست چند فریمه؟!! یه جا نوشته 60 یه جا نوشته 50 یه جا هم نوشته 30 من اخرش نفهمیدم!

باتری کدومشون قوی تره؟؟؟؟

قیمتها هم از دید افزار و دیجیکالا گرفتم هر دو تاش قیمت تهرانه با بیمه و گارانتی .

بنده HX5 رو تست كردم اتفاقا به هيچ وجه صداي زوم نداره با سرعت 60 فريم فيلم ميگيره و كيفيت فيلم بسيار عالي هست حجم عكس هم حدود 4 مگه عمر باتري قابل قبوله . حالت خودكار بسيار هوشمندي داره . در نور كم عكسهاي خوبي ميگيره به دليل استفاده از Exmor . تو قسمت آلبوم عكسها رو بر اساس تقويم مرتب ميكنه و نمايش ميده . gps داره كه نشون ميده هر عكسي در چه مكاني گرفته شده . قطب نما داره. به نظر من بين اين دو گزينه كه پيشنهاد دادي HX5 انتخاب بهتره.

SAEEDSAMSUNG
25-10-2010, 00:26
بنده HX5 رو تست كردم اتفاقا به هيچ وجه صداي زوم نداره با سرعت 60 فريم فيلم ميگيره و كيفيت فيلم بسيار عالي هست حجم عكس هم حدود 4 مگه عمر باتري قابل قبوله . حالت خودكار بسيار هوشمندي داره . در نور كم عكسهاي خوبي ميگيره به دليل استفاده از Exmor . تو قسمت آلبوم عكسها رو بر اساس تقويم مرتب ميكنه و نمايش ميده . gps داره كه نشون ميده هر عكسي در چه مكاني گرفته شده . قطب نما داره. به نظر من بين اين دو گزينه كه پيشنهاد دادي HX5 انتخاب بهتره.

صدای زوم داره من خودم فیلمشو از یوتیوب دانلود کردم. نه یکی بلکه 25 تا فیلم فول اچ دی از این دوربین دیدم.

60 فریم بعید میدونم باشه چون من هیچجا ندیدم بنویسه 60 فریم جز دیچیکالا!! اگه منبع دارید که 60 فریمه خوشحال میشم بزارید.

gps تو ایران کار میکنه؟؟

ممنون

ELSIN
25-10-2010, 00:28

درباره حجم نمیدونم اما avchd همه جوره بهتره

در کنون صدای زوم نمیاد!!

فکر نمیکنم سونی این جوری باشه :13:

مهم نیست

و اینکه به صورت ممتد کنون در حالت فول اچدی 10 دقیقه فیلم میگیره ولی سونی در این حالت 30 دقیقه
این مال محدودیت حافظه هاست که 4 GIG ـه

کنن 24 تو FULL HD و سونی همه اونای که نوشتید :5:

انتخاب سختیه اما سونی واید بهتری داره که مهمه به همین خاطر hx5v

toolhelp
25-10-2010, 01:14
صدای زوم داره من خودم فیلمشو از یوتیوب دانلود کردم. نه یکی بلکه 25 تا فیلم فول اچ دی از این دوربین دیدم.

60 فریم بعید میدونم باشه چون من هیچجا ندیدم بنویسه 60 فریم جز دیچیکالا!! اگه منبع دارید که 60 فریمه خوشحال میشم بزارید.

gps تو ایران کار میکنه؟؟

ممنون

در دوربينهاي كانن صداي زوم فقط در دوربينهايي كه ultra sonic دارن شنيده نميشه . تو دوربيني كه شما انتخاب كردي مسلما صداي وز وز در هنگام زوم شنيده ميشه

تو hx5 كه خودم تست كردم به هيچ وجه صداي زوم نداشت ! (يا در بدترين حالت بسيار كم بود)

اتفاقا در بالاترين كيفيت فيلم برداري با 60 فريم ميگيره

اينم اطلاعات كاملتر :

vvc
25-10-2010, 16:37
به نظر منهم بزرگترین ایراد کانن واید نبودن اونه که 36 هست وسونی 25
البته با توجه به جدید بودن کانن و اینکه هنوز عیب یا برتریهای اون نسیت به سونی
معلوم نیست انتخاب سونی معقولتر به نظر میرسه
بازهم میگم واید نبودن IXSUS1000 یه عیب بزرگه:5:

mm45
25-10-2010, 18:53
:11::11::11::11:سلام به همه

همه درباره برتری های سونی گفتند و هی واید نبودن دوربین را چماغ کردند و زدند تو سر ایکسوز 1000 .

از برتری های این دوربین همین بس که نویز عکاسی بسیار پایین مخصوصا در شب که نسبت به hx5 داره . که نویز عکاسی سونی مخصوصا در شب معروف خاص و عام است !

آمار خرابی بالای دوربین های سونی که باعث شده خیلی شرکت های بیمه زیر بار نمیرند بابت بیمه کردن دوربین که صد البته استثنا هم داریم برای خراب نشدن !

:11::11::11::11::10:

vvc
25-10-2010, 20:23
:11::11::11::11:سلام به همه

همه درباره برتری های سونی گفتند و هی واید نبودن دوربین را چماغ کردند و زدند تو سر ایکسوز 1000 .

از برتری های این دوربین همین بس که نویز عکاسی بسیار پایین مخصوصا در شب که نسبت به hx5 داره . که نویز عکاسی سونی مخصوصا در شب معروف خاص و عام است !

آمار خرابی بالای دوربین های سونی که باعث شده خیلی شرکت های بیمه زیر بار نمیرند بابت بیمه کردن دوربین که صد البته استثنا هم داریم برای خراب نشدن !

:11::11::11::11::10:
علیک سلام
واید نبودن این مدل چماق نیست واقعیته من خودم الان SX210 کانن دارم وخیلی هم راضیم
باور کنید با اینکه این مدل لنز واید 28 داره ولی بازم بعضی موقع ها احساس میکنم اگر 25 یا 24 بود بهتر بود
در مورد نویز هم فکر نمیکنم اینجوری که شما میگید اختلاف داشته باشه چون منم نمونه عکسهاشون رو دیدم
خود من راضیم دوربینم یکمی نویز داشته باشه ولی لنزش حتمآ واید باشه ( نظر شخصی)
در مورد خرابی هم در مورد سونی من اطلاعی ندارم و چیزی نمیتون بگم در این موردم اگر اساتید نظری دارند میتونن عنوان کنن :40::5:

ELSIN
25-10-2010, 20:28
سلام محمد رضا عزیز :10:
کجایی نیستی جیگر :40:

خوب واید 36 مال 2 یا 3سال پیشه چیزه مهمیم هست نمیشه نزد تو سرش :27:
درباره نویز سونی هم فکر نکنم این جوری باشه چون از نوردهی از پشت استفاده میکنه که عالیه

toolhelp
25-10-2010, 21:54
HX5 به دليل استفاده از تكنولوژي خاص در محيطهاي كم نور با ايزوي كم عكسهاي شفافي ميگيره من خودم تو شرايط يكسان با دوربين SX20 و HX5 در نور كم عكس گرفتم هر دو عكس از نظر نوردهي يكسان در اومد ولي وقتي مقايسه كردم ديدم HX5 با ايزوي 125 و SX20 با ايزوي 800 عكس گرفته ! يعني تو اون شرايط SX20 بهترين عكسي كه از نظر نوردهي قابل قبول باشه رو با ايزوي 800 تونسته بود بدست بياره در صورتي كه سوني با 125 !

اين نشون ميده كه سنسور اين دوربين با اينكه از ايزوي 125 به بالا عكس ميگيره ولي بسيار حساس هست و با كمترين ايزو ميتونين در محيطهاي كم نور عكس هاي قابل قبول بگيرين.

البته خودم SX100 Canon دارم :20: كه در اولين فرصت ميخوام به G12 ارتقا بدم.

SAEEDSAMSUNG
26-10-2010, 21:40
از همه دوستان ممنون. من این دوربین رو بیشتر به خاطر فیلمبرداری فوق العادش میخوام بگیرم. هیچ انتخاب دیه ای فعلا در دوربین های کامپکت ندارم. نمایندگی اصلی تهران هم زنگ زدم قیمت 430 با رم 4 گیگ. میخوام برم بخرم ( sony hx5v ) کلی تحقیق کردم . فیلمبرداری فوق العاده و عکسهای نسبتا خوب. البته ظاهرش اصلا به پای کنون 1000 نمیرسه. ixus 1000 hs واقعا زیباست و طراحی عالی + باریک بودن حدود 22 میلیمتر. ولی این سونی 29 میلیمتره و 10 گرم هم سنگین تره. عکساشون هم مقایسه کردم مساوی بودن. سونی هم از لنز جی استفاده میکنه که عکسهای خوبی میگیره. ولی فلاشش خیلی از کنون ضعیف تره. ولی خوب فیلمبرداریش دلیل اصلی من بود.

vvc
27-10-2010, 17:05
قیمت این دوربین رو امروز دیجی کالا 388 اعلام کرده:5: