PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه با کليه بدن خود دوست باشيم؟

Life24
24-10-2010, 10:54
كليه تصفيه‌خانه بدن است و حجم خون و مايعات بدن را كنترل و با ترشحات هورموني خود ادامه حيات را در بدن ما ميسر مي‌سازد. كليه جايگاه فعال‌سازي ويتامين D نيز هست و از اين طريق مانع پوسيدگي استخوان مي‌شود. اين قسمت از بدن همچنين هنگامي كه روزه مي‌گيرد و براي مدت طولاني گرسنگي را تحمل مي‌كنيد به ياري كبد مي‌شتابد و قندخون را مي‌سازد
. بنابراين حيات شما به كليه‌ها‌يتان وابسته است. اگر مي‌خواهيد كليه‌هايي سالم تا پايان عمر داشته باشيد به توصيه‌هاي دكتر آريا جنابي، متخصص كليه و مجاري ادرار عمل كنيد. وي در گفت‌وگو با سايت سلامتيران درباره راه‌هاي مراقبت از كليه مي‌گويد: «يكي از مواردي كه باعث آسيب به كليه‌ها مي‌شود، مصرف مداوم و خودسرانه داروهاست.. بنابراين افراد بايد از مصرف هرگونه دارويي بدون مشورت با پزشك اجتناب كنند.وي در ادامه با اشاره به مصرف بي‌رويه مسكن‌ها در كشورها مي‌افزايد: مصرف طولاني‌مدت مسكن‌ها بدون در نظر گرفتن جنبه‌هاي مرتبط با سلامتي مي‌تواند كاركرد كليه‌ها را با اختلال مواجه كند. مصرف مقادير زيادي از مايعات توصيه ديگر دكتر جنابي است: مصرف مايعات به ميزان كافي در عملكرد صحيح كليه‌ها موثر است و به كارآيي بهتر آنها ياري مي‌رساند. وي درباره نوشيدني‌هاي مناسب براي كليه مي‌گويد: بهترين نوشيدني‌ها آب و چاي كم‌رنگ است و در صورتي كه دوغ نيز به صورت كم‌نمك آماده شود، مي‌تواند نوشيدني‌مناسبي باشد. دكتر جنابي در مورد نوشيدني‌هايي مانند نوشابه يك هشدار نيز دارد: نوشابه به دليل اسيدي كه دارد مي‌تواند موجب سنگ كليه مي‌شود و نوشيدن آن به صلاح نيست. وي همچنين مي‌گويد: بيماران ديابتي و مبتلا به فشار خون در معرض خطر ابتلا به بيماري‌هاي كليوي نيز هستند، بنابراين اين افراد بايد به چكاپ مداوم از گسترش بيماري خود جلوگيري كنند تا به كليه آنها آسيبي وارد نشود. ورزش و تحرك نيز در سلامتي كليه‌ها موثر است اما شرط‌هايي دارد. دكتر جنابي درباره اين شرط‌ها مي‌گويد: ورزش و تحرك هنگامي موثر است كه به صورت مداوم و اصولي باشد. 20 دقيقه پياده‌‌روي در هر روز وبراي سلامتي مناسب است اما چند ساعت دويدن طولاني در يك روز نقش زيادي در سلامت ندارد. ترك مصرف مواد مخدر و سيگار آخرين توصيه دكتر جنابي براي داشتن كليه‌هايي سالم است.

AThEisT
24-10-2010, 13:00
کاری نداره که !
میخوای با کلیه ات دوست باشی ! هزینه 5 تومنه ! یک آب ج/و !!! :31:
تمام

فوق العادس !
من تضمین میکنم
روزی یکی بخورید ! هیچ وقت مشکل کلیوی نخواهید داشت

Last Night
24-10-2010, 13:10
کاری نداره که !
میخوای با کلیه ات دوست باشی ! هزینه 5 تومنه ! یک آب ج/و !!! :31:
تمام

فوق العادس !
من تضمین میکنم
روزی یکی بخورید ! هیچ وقت مشکل کلیوی نخواهید داشت

بعضیا یه اعتقاداتی دارن خوب...
این ماع اشءیر چه طوره...این جدیدا نه ...اون تلخا تو شیشه قهوه ای خاک گرفته...لامصب خیلی کم شده ...جاش بیت مالت و ایستک و ... اومده///