PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساختن صفحه شطرنجی

بهزادlinux
23-10-2010, 17:47
سلام
ببخشید من مبتدیم
میخواستم یک چنین تصویری درست کنم با این امکان که بتونم خونه های سفید رو بذارم توی یک لایه و سیاه هم توی یک لایه که بتونم هر استایل و رنگی که میخوام به خونه ها بدم
فکر میکنم باید خونه ها رو select کنم ! ولی نمیدونم چطوری!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون

Ps_ Dude
23-10-2010, 22:04
سلام
ببخشید من مبتدیم
میخواستم یک چنین تصویری درست کنم با این امکان که بتونم خونه های سفید رو بذارم توی یک لایه و سیاه هم توی یک لایه که بتونم هر استایل و رنگی که میخوام به خونه ها بدم
فکر میکنم باید خونه ها رو select کنم ! ولی نمیدونم چطوری!

سلام.
ببین دوست عزیز این عکسی که شما گذاشتید Pattern است و اومدن روش دو تا Gradient کشیدن. این که شما بیاین تک تک مربع ها رو بسازید خیلی کار مسخره ایه!
پیشنهاد من به شما اینه که اگه میخواید همچین طرحی رو بسازید (که وقت گیره) باید مثل تار و پود پارچه خطوطی موازی و مستطیل شکل رسم کنید بعدش اونها را به هم Link کنید یا تو یه Group قرار بدید یا اگه همشون رو تو یه Layer میخوای روی Group مربوطه راست کلیک کنید و گزینه ی Merge In Layer (گردنمو میزتم اگه درست نوشته باشمش) رو بزنی.
حالا ببین بقیه ی دوستان چه پیشنهادی میدن.

huti_421
24-10-2010, 06:08
سپهر هر کدوم از این مربع‌ کوچولوها، خودشون یه ماسک دارن انگار :دی

روش پیشنهادی من :

شما یه پروژه‌ی مثلا 20×20 پیکسل اجرا می‌کنی، بعد گوشه‌ی سمت چپ و بالا یه مربع 10×10 ایجاد کرده و از منو‌ی Layer و بخش Mask و گزینه‌ی Reveal All بهش، ماسک بدید، حالا با گرادینت به صورت عمودی، روی مربع بکشید تا نیمه شفاف بشه و مثل شکل زیر ازش در نهایت یه کپی بگیرید :

حالا از منو‌ی Edit گزینه‌ی Define Pattern رو می‌زنی

از این به بعد هر جا که خواستی می‌تونی این پترن رو حتی رویه یه پروژه‌ی 2×2 متری هم پیاده کنید :دی

به لایه‌ی پترن ماسک بدید و با گرادینت، پترن رو نیمه شفاف کنید ( عمودی )

در آخر روی یه لایه‌ای جدید ( و بالای لایه‌ی پترن ) ، رنگی که میخواید به حالت گرادینت در بیاد رو به صورت Fill پر کنید، و دوباره بهش مثل بالا ماسک اضافه کنید

روش داهاتی :

شما میای همچین شکلی رو اول ایجاد می‌کنی :

( برای ساختش، یه پروزه‌ی مثلا 10×10 پیکسل باز می‌کنی و توش رو با رنگ پُر می‌کنی ( مثلاً )، بعد از اون مربع 10×10 یه کپی می‌گیری و وارد پروژه‌ی اصلی‌ت می‌کنی، بعدش به فاصله‌ی 10 پیکسل 10 پیکسل مربع‌هارو قرار می‌دی ( در جهت افقی و به هر مقدار که خواستی ) )

بعد تمام لایه‌ها رو با هم ادغام ( Merge ) می‌کنی و از منویLayer و بخش Mask گزینه‌ی Reveal All‌ رو انتخاب می‌کنی، و با مود Linier Gradient و با رنگ‌های سیاه و سفید و زاویه‌ی نود درجه، ( راستای عمودی ) گرادینت رو می‌کشی تا شفافیت مربع‌ها ایجاد بشه

حالا که شفافیت مربع‌ها رو به صورت دقیق ایجاد کردی، در هر راستایی ( چه افقی و چه عمودی ) می‌تونی از این الگو‌ت کپی بگیری ( وقت چندانی صرف این کار نمی‌شه

در آخر مثل روش پیشنهادی، روی کار رو با گرادینت و ماسک، می‌پوشونی

بهزادlinux
24-10-2010, 10:33
مثل تار و پود پارچه خطوطی موازی و مستطیل شکل رسم کنید بعدش اونها را به هم Link کنید یا تو یه Group قرار بدیدخب این کارو تست کردم خوب جواب میده

وی Group مربوطه راست کلیک کنید و گزینه ی Merge In Layer (گردنمو میزتم اگه درست نوشته باشمش) رو بزنی.اون merge layers هست البته این کارو که میکنم میتونم یک style رو به تکتک خونه ها بدم ولی با این حال شما میتونی گردنتو بزنی :31:

حالا از منو‌ی Edit گزینه‌ی Define Pattern رو می‌زنی
خب این خیلی عالیه اگه بتونم ازش یه pattern درست کنم و همین کار رو هم کردم ولی ظاهرا جایی ذخیره نشد! کجا میتونم پیداش کنم؟

شما یه پروژه‌ی مثلا 20×20 پیکسل اجرا می‌کنی، بعد گوشه‌ی سمت چپ و بالا یه مربع 10×10 ایجاد کرده
خب این مورد میمونه که چطور میتونم مربع هایی با اندازه مناسب درست کنم که واقعا مربع باشن :13:مثلا شما مربعی که میخوای 10*10 ایجاد کنی چطور اینکارو میکنی؟ با موس که نمیشه!

جادوگر جوان
24-10-2010, 11:12
خب این مورد میمونه که چطور میتونم مربع هایی با اندازه مناسب درست کنم که واقعا مربع باشن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مثلا شما مربعی که میخوای 10*10 ایجاد کنی چطور اینکارو میکنی؟ با موس که نمیشه!
یه راه اسون برای ایجاد مربع های هم سان اینه که
شما به ادرس زیر برید
view>show>Grid
را انتخاب کنید
صفحه شما را شطرنجی میکنه
و به راحتی میتونید با ابزارهای انتخابگر اون مربع دلخواهتونو انتخاب کنید

جادوگر جوان
24-10-2010, 11:19
خب این خیلی عالیه اگه بتونم ازش یه pattern درست کنم و همین کار رو هم کردم ولی ظاهرا جایی ذخیره نشد! کجا میتونم پیداش کنم؟
بعد از این که پترن را میسازید در لیست پترنهاتون قرار میگیره
برای ذخیره کردن ابتدا ابزار پترن را انتخاب کنید
تا ابزار پترن را انتخاب میکنید
بلا فاصله در بالای فتوشاپ لیستی از مجموعه پترنهای شما را نشون میده
اون لیست را باز کنید
و پترن ساخته شده خودتونو انتخاب کنید
در سمت بالا و راست اون لیست یک مثلث کوچیک میبینید که اگه روش کلیک کنید یک لیست از منوهای مختلف باز میشه
روش کلیک کنید
و گزینه
save patterns را انتخاب کنید و اونو در پوشه پترن هاتون ذخیره کنید

بهزادlinux
24-10-2010, 11:45
view>show>Grid
درست شد ممنون

بعد از این که پترن را میسازید در لیست پترنهاتون قرار میگیره
برای ذخیره کردن ابتدا ابزار پترن را انتخاب کنید
تا ابزار پترن را انتخاب میکنید
بلا فاصله در بالای فتوشاپ لیستی از مجموعه پترنهای شما را نشون میده
اون لیست را باز کنید
و پترن ساخته شده خودتونو انتخاب کنید
در سمت بالا و راست اون لیست یک مثلث کوچیک میبینید که اگه روش کلیک کنید یک لیست از منوهای مختلف باز میشه
روش کلیک کنید
و گزینه
save patterns را انتخاب کنید و اونو در پوشه پترن هاتون ذخیره کنید
درسته! ولی اینطوری زیاد جالب نیست چون باید چند لایه باز کنم و این هم سایه میزنه!
توی brush preset ذخیره کردم اینطوری کوچیک و بزرگ هم میشه!

بهزادlinux
24-10-2010, 12:07
توی style نمیشه ذخیرش کرد؟

huti_421
24-10-2010, 20:15
آقا چه کاریه :دی

رو ابزار انتخاب مربعی که میری از تولبارش یه بخش هست که سه تا گزینه داره ( دراپ داون منوئه ) شما سومی رو انتخاب کن که fixed size هست بعد بهش اندازه دلخواهتو بده و بکش :دی

Ps_ Dude
24-10-2010, 21:02
سپهر هر کدوم از این مربع‌ کوچولوها، خودشون یه ماسک دارن انگار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif
سلام.
آره درست میگی هومن.:46: شرمنده من دیشب با بی دقتی به عکس نگاه کردم. (لامپ ها خاموش بود.)

توی brush preset ذخیره کردم اینطوری کوچیک و بزرگ هم میشه!
خوب بعدش به نظرت برای رسم یه مستطیل شطرنجی یکم بامشکل برنمیخوری؟! (البته میشه تو Brush Preset قسمت Spacing و ... رو تغییر بدی تا مربع ها پشت سر هم بیافتن) ولی همون طور که اول گفتم و هومن روش ساختشو توضیح داد ، Pattern بهترین کاره.