PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لیزری یا جوهر افشان

bushido
22-10-2010, 19:47
در مورد تفاوت های لیزری و جوهر افشان می خواستم بدونم و مزایا و معایب هر یک
در کل برای یک کاربر خانگی لیزری بهتره یا جوهر افشان؟

greena
24-10-2010, 06:14
سلام ودرود

بسته به نوع استفاده شما :
اگه دانشجو هستید و یا محقق و یا به هرصورت چاپ جزوات و مقاله و کلا چاپ نوشته ها که سیاه وسفید هستند زیاد دارید معمولا یه چاگر لیزری سیاه وسفید مناسبه چون هزینه خرید و هزینه چاپ کم هستش در لیزری و چاپش هم مناسبه.........

اما اگه یه کاربر عادی هستید برای خونه بهتره یه چند کاره مناسب تهیه کنید چون هم میتونید تصاویر رنگی چاپ کنید و هم مدارکتون رو اسکن کنید ولی هزینه چاپ در این چاپگرها بیشتر هستش از لیزری........
من خودم یه HP C5283 چند کاره دارم با کیفیت اسکن عالی کارتریجش روهم میتونم چندین بار شارژکنم البته کیفیت اولیه رو نخواهد داشت............

payam hero
24-10-2010, 14:21
دوستمون توضيحات كافي رو دادن. در يك جمله ميشه گفت جوهري براي كارهاي خانگي هست و ليزري براي كارهاي اداري و تكثير

bushido
25-10-2010, 20:23
من الان می خوام چاپگر بگیرم پولم به اندازه جوهر افشانه یه چاپگر رنگی برای عکس می خوام و هم تایپ و غیره
عجله ای هم ندارم صبر کنم پولام جمشه لیزری بگیرم برام میصرفه ؟
حداکثر پولی هم میتونم برای یک چاپگر هزینه کنم 400 تومنه

payam hero
26-10-2010, 11:46
دوست عزيز شما اينو ميدوني كه با دستگاه ليزري نميتوني عكس چاپ بكني. سيستم كار دستگاه ليزري به خاطر اينكه برگه از داخل فيوزينگ ميگذره قادر به چاپ عكس نيست و كاغذ گلاسه هم نميكشه.

faded
29-10-2010, 12:55
همه دوستان درست گفتند ولی این پرینتر های جوهر افشان بعد از دوبار خرید جوهر میشه هم قیمت خود پرینتر و بعدشم ..... .هزینه جوهرش بالاست .