PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتی درباره ی فرمت کردن هارد

Mahdi.M
08-05-2006, 13:51
سلام
یه سوال داشتم فرمتی که توی محیط داس صورت می گیره با فرمتی که توی محیط ویندوز صورت می گیره تفاوت داره یا نه ؟ اگه تفاوت داره کدومشون خوبه ؟ یه سوال دیگه هم دارم اونم این که وقتی فرمت یک داریو رو با برنامه هایی نظیر partition magic یا حین نصب ویندوز پاک می کنیم همه اطلاعات به خوبی فرمت کردن از بین می رن ؟ در غیر این صورت پس اطلاعات کجا منتقل می شن ؟ و سوال دیگر این که آیا فرمت زیاد و پشت سر هم هارد آسیبی به هارد می زنه یا نه ؟

ببخشید که سوالات زیاد شد . با تشکر فراوان :happy: ** مهدی **

مهران
08-05-2006, 14:42
نه فرمت هارد تو داس و ویندوز فرق نمیکنه همچنین با برنامه پارتیشن مجیک فرمت فرمته البته اگه تو داس /u یا /c بزنید دیگه با unformat اطلاعات برنمیگرده(البته به غیر از برنامه های خاص)
سعی کن زیاد هارد رو فرمت نکنی مسلما زودتر فرسوده میشه .

Mitra_1360
25-08-2006, 21:53
چطوری می شه کل هارد رو فرمت کرد ؟! :sad:

از Microsoft Windows Recovery Console باید استفاده کرد ؟

BioHazard
25-08-2006, 22:04
چطوری می شه کل هارد رو فرمت کرد ؟! :sad:

از Microsoft Windows Recovery Console باید استفاده کرد ؟
سلام
میتونی با دیسکت بوت داس وارد داس بشی و با استفاده از دستور Format تک تک فرمت کنی
من اینجوری فرمت میکنم

Mohammad Modarresi
25-08-2006, 22:05
ميتوني با بوت داس بيا بالا يا با پارتيشن مجيك تحت داي يا با پارتيشن بندي ويندوز ايكس پي موقع نصب ويندوز

skyupper2
25-08-2006, 22:29
اگه هاردت مکستور میتونی با برنامه MaxBlast 4.0 از طریق فلاپی بوت بشی از این طریق میتونی هاردتو Low Level Format کنی این فرمت زمانی بکار میره که ویروسی با فرمت پاک نشه "مثل ویروس Spliter "

Mitra_1360
26-08-2006, 12:13
ممنون

ولی فکر کنم همون ریکاوری کنسول بهتر باشه !

SCC
26-08-2006, 15:58
نه فرمت هارد تو داس و ویندوز فرق نمیکنه همچنین با برنامه پارتیشن مجیک فرمت فرمته البته اگه تو داس /u یا /c بزنید دیگه با unformat اطلاعات برنمیگرده(البته به غیر از برنامه های خاص)
سعی کن زیاد هارد رو فرمت نکنی مسلما زودتر فرسوده میشه .

برنامه نورتون يوتيليتي هم برنامه خوبي هست .