ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن با صدای تیک

seeb_sh
22-10-2010, 15:23
سلام دوستان
من چند وقت پیش سون 32 بیت نصب کردم بعد از گذشتن حدودا یک ماه وقتی که کامپیوتر رو روشن میکنم سریع به اینترنت وصل میشم بعد از حدودا ده دقیقه یک صدای شبیه تیک میاد و سیستم قفل میکنه!!تقریبا یک دقیقه ای همین طور هست و بعدش خودش درست میشه.مشکل از چیه؟جالب اینه که اون صدای تیک حتما باید بیاد!!!
از فایرفاکس هم استفاده میکنم
اینم شخصات سیستم
amd athlon 64x2 dual core 4600+ 2.04 ghz
ram 2gb
graghic nvidia gforce 8600 gt

ebicross
22-10-2010, 15:29
صدای تیک از کجا میاد؟ از اسپیکرها؟
اگر از هارد میاد مشکل میتونه از برخورد هد هارد با حلقه ی وسط دیسک باشه و میتونه نوید بخش خرید یک هارد نو باشه. :31:

saxp
22-10-2010, 15:34
ممکنه از هارد باشه در کیس رو باز کن دقت کن ببین از کدوم قطعه هست چون قطعات دیگه که صدا تیک نمیدن ولی هارد اگه مشکل داشته باشه یه همچین صدایی که گفتین رو میده

seeb_sh
22-10-2010, 16:34
کیسه بیچاره درش کجا بود :31:
آره از هارد هست.فقط ده دقیقه بعد از روشن کردن اینطوری میشه هااااا
ینی باید هارد عوض کم؟؟؟نسوزه یهو اطلاعاتم فنا شه بدبخت شم:42:
یه چیزی که جالبه اینه که اگه تو اینترنت باشم اینطوری میشه !!!

saxp
22-10-2010, 17:00
کیسه بیچاره درش کجا بود :31:
آره از هارد هست.فقط ده دقیقه بعد از روشن کردن اینطوری میشه هااااا
ینی باید هارد عوض کم؟؟؟نسوزه یهو اطلاعاتم فنا شه بدبخت شم:42:
یه چیزی که جالبه اینه که اگه تو اینترنت باشم اینطوری میشه !!!

شما اطلاعاتت رو از روی هارد بردار بعد هارد رو فرمت کامل کن اگه درست شد که هیچ اگه نه باید بره گارانتی مدل هاردت چیه هست

ebicross
22-10-2010, 22:29
حالا قبل از فرمت این کارا رو هم بکن.
ببین صدای تیک هارد همونطور که گفتم از برخورد هد با قسمت وسطی دیسک هستش. این صدا مشکلی نداره و یعنی دلیل هنگ نیست مگر اینکه پشت سرهم اتفاق بیفته.
وقتی یه بار تیک میزنه یعنی یه مشکلی از لحاظ سخت افزاری برای برد هارد پیش اومده. یعنی هد و دیسک مشکلی ندارند. البته وقتی هد کج بشه یا نتونه بخونه هم این مشکل پیش میاد ولی فرض رو بر این نمیگیریم چون هارد تقریبا باید نو باشه.

شما اتصالات برق هارد رو دقیقا چک کنید. اگر از تبدیل برق استفاده میکنید مطمئن بشید که کاملا اتصال داره.
این مشکل رو منم دارم که البته صدا نمیده ولی گیر میکنه که با تعویض رابط برق درست شد.