PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165

CHaPaReL.
22-01-2019, 13:53
سلام، از طریق نیرو انسانی پادگان باید پیگیری کنی
از این سایت هم چک ببین تحویل پست شده یا نه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
گواهینامه 6 ماهه نیومده پیگیری کردم میگن چیپست تحریم هستیم وارد کشور نمیشه معلوم نیس کی گواهینامه ها بیاد . کارت ملی های هوشمند و کارت پایان خدمت و معافی سربازی هم همینطوره اومدنش با خداس ممکنه 8 ماه تا یکسال ام زمان ببره مملکت بدجوری به گل نشسته. مملکتی که بعد 40 سال نمیتونه یه چیپست و کارت تولید کنه رو باس توش چیز کرد.
.
بنظره شما ایا راهی برای سرعت دادن به این پروسه هست؟

طرف اگه بخواد پاسپورت بگیره ام باس 1 سال صبر کنه تا کارتش بیاد؟ طرف بخاطره 1 کارت شغل و زندگی عمر اینده و مهاجرتش باس بره رو هوا اونم به مدت نامعلوم؟؟ که اقایون با غربی ها درگیر شدن بهشون چیپست نمیدن؟؟!!!! مسخره ها شورش رو دراوردن با این طرز مدیریت شون.

E.G_band
27-01-2019, 13:26
سلام
گواهینامه 6 ماهه نیومده پیگیری کردم میگن چیپست تحریم هستیم وارد کشور نمیشه معلوم نیس کی گواهینامه ها بیاد . کارت ملی های هوشمند و کارت پایان خدمت و معافی سربازی هم همینطوره اومدنش با خداس ممکنه 8 ماه تا یکسال ام زمان ببره مملکت بدجوری به گل نشسته. مملکتی که بعد 40 سال نمیتونه یه چیپست و کارت تولید کنه رو باس توش چیز کرد.
.
بنظره شما ایا راهی برای سرعت دادن به این پروسه هست؟

طرف اگه بخواد پاسپورت بگیره ام باس 1 سال صبر کنه تا کارتش بیاد؟ طرف بخاطره 1 کارت شغل و زندگی عمر اینده و مهاجرتش باس بره رو هوا اونم به مدت نامعلوم؟؟ که اقایون با غربی ها درگیر شدن بهشون چیپست نمیدن؟؟!!!! مسخره ها شورش رو دراوردن با این طرز مدیریت شون.

هیچ مشکلی تو چیپست (کارت پایان خدمت منظور منه و کاری به گواهینامه ندارم)و این جور داستانا وجود نداره الکی شلوغش نکن پلیس به علاوه 10 یه حرف مفتی میزنه سریع نباید باور کرد

از زمانی که شعبه صدور کارت یگانت اعلام بکنه پایان خدمتت رو ظرف 2 هفته کارتت صادر و ارسال میشه

مورد داشتیم سرباز شعبه صدور کارت بوده 2 هفته قبل از اینکه خدمتش تموم شه کارتش تو دستش بوده

یگان ها به 2 دلیل دیر ثبت میکنن پایان خدمت رو یکیش شلوغی و تنبلیشون مورد دوم هم که موضوع قطع حقوق هست که تا حقوقت قطع نشه (اصلا هم سیستمی و آنلاین نیست) برات کارت رو نمیزنن که یه دفعه بدهی نداشته باشی .

پاسپورت هم اگه یگان پایان خدمتت رو اعلام بکه(تو سامانه سخا با کد سخا و کد ملی میتونی ببینی)میتونی بری اقدام کنی و احتیاج به پایان خدمت نیست

Переклад не
30-01-2019, 18:46
سلام دوستان
کسی جایی پذیرش گرفته باشه برگه ی اعزامش کی میاد؟
ممکنه تاریخ اعزام اصلی با اعزام ارگانی که پذیرش کرده فرق کنه؟ مثلا تو برگه بزنه دی ، منتها جایی که پذیرش کرده زود تر یا دیرتر در نظر بگیره روز اعزام رو؟
برا اونایی که اسفند افتادن ، تعطیلات عید رو مرخصی میدن؟
خوابگاه چطوریه؟ در هم برهمه با برای هر سرباز جای خواب و محل خاصی هست؟

rezausa2020
01-02-2019, 14:29
کسی توی وزارت دفاع (ساصد) آشنا داره؟ من پستی برجکم الان 14ماه از خدمتم گذشته دیگه واقعا مخم نمیکشه برم رو برجک - کسی هست بتونه کمکم کنه؟(حالا انتقالی یا ...) پول هم میتونم بدم . پی ام بدید لطفا

CHaPaReL.
02-02-2019, 16:23
هیچ مشکلی تو چیپست (کارت پایان خدمت منظور منه و کاری به گواهینامه ندارم)و این جور داستانا وجود نداره الکی شلوغش نکن پلیس به علاوه 10 یه حرف مفتی میزنه سریع نباید باور کرد

از زمانی که شعبه صدور کارت یگانت اعلام بکنه پایان خدمتت رو ظرف 2 هفته کارتت صادر و ارسال میشه

مورد داشتیم سرباز شعبه صدور کارت بوده 2 هفته قبل از اینکه خدمتش تموم شه کارتش تو دستش بوده

یگان ها به 2 دلیل دیر ثبت میکنن پایان خدمت رو یکیش شلوغی و تنبلیشون مورد دوم هم که موضوع قطع حقوق هست که تا حقوقت قطع نشه (اصلا هم سیستمی و آنلاین نیست) برات کارت رو نمیزنن که یه دفعه بدهی نداشته باشی .

پاسپورت هم اگه یگان پایان خدمتت رو اعلام بکه(تو سامانه سخا با کد سخا و کد ملی میتونی ببینی)میتونی بری اقدام کنی و احتیاج به پایان خدمت نیست

کاملا مشکل دارن و فلج شدن از خوده مامورین نظام وظیفه پرسیدم البته اول اعتراف نمیکردن بعد که دیدن همه ارگان ها و ادارات مختلف رفتم پرسیدم اطلاع دارم زبونشون باز شد . فعلا که بیشتر از 6 ماهه گواهینامه نیومده قبلا نهایت 1 ماهه میومد . کارت ملی هوشمند هم همینطور .
خودت داری میگی طرف سرباز شعبه صدور کارت بوده بنابر این احتمالا با پارتی بازی کارش رو جلو انداختن . تهران هم بری مخابرات برا اینترنت اسم مینویسه اما خودش میگه معلومه نیس کی اوکی بشه مورد داشتیم بیشتر از 1 سال هم بهش نت ندادن میگن port نداریم ابزار و وسایلش نیومده برامون هروقت اومد برات وصل میکنیم!! . اما همون زمان کس دیگه که پارتی داشت 3 روزه براش وصل کردن . اینایی که میگی ملاک نیس پشت قضیه ماجرای دیگه ای هست که شما زود باورها زارتی سرتون شیره میمالن حالیتونم نمیشه . وقتی میری به پلیس +10 و راهنمایی و رانندگی و نظام وظیفه و سایر مامورین مربوطه مساله رو میگی و متوجه میشن قضیه رو فهمیدی قیافشون دیدنیه و حرکات بدن و صورتوشون به رتع تع پتع می یفتن خودم حضوری رفتم و حرف من رو تایید کردن شما دیگه کی باشی که بخوای رو حرف اونا حرف بزنی . پس چیزی که من گفتم حقیقت داره تحریم هستن و چیپست ها داره تموم میشه سرعت صدور کارت های چیپست دار رو پایین اوردن تا ببینن باس چه خاکی به سرشون کنن یا یچی تو همین مایه ها . اونایی که سریع براشون کارت میاد پارتی دارن مثه همون جریان اینترنت مخابرات که گفتم . ادم نباس انقد شیرین عقل باشه یکم باس تحقیق کنه بعد جرف بزنه.

راهنمایی و رانندگی / ثبت احوال / نظام وظیفه - به صورت خیلی اتفاقی بعد از خروج امریکا از برجام تصمیم گرفتن تنبل بشن و 6/7 ماه دیرتر از قبل از برجام کارت صادر کنن . همه شونم به طور اتفاقی هستشا یوقت فک نکنین برجام و تحریما تاثیر داشته و چیپست بهشون ندادن . شعب صدور هر 3 سازمان کاملا باهمدیگه تنبل شدن و احتمالا با خودشون گفتن همیشه بموقع کارت صادر کردیم کجارو گرفتیم بذار یه مدت 6/7 ماه دیرتر صادر کنیم چیع میشه مگه!!! خخخ چقد بعضیا ساده لوح هستن :n09:

سرباز کم نیس که 3/4/5/6 ماهه کارتش نیومده.
گواهینامه قبلی رو گرفتن برای صدور . از اون زمان 6 ماه میگذره. اگه بخوای رانندگی کنی تقریبا هر ماه باس بری راهنمایی روی یک کاغذ A4 سرهنگ برات مهر و امضا میکنه همون میشه گواهینامت . تا گواهینامه چیپست دار اصلی بیاد که اونم به نظر حالا حالاها نمیاد تا وضع تحریما مشخص بشه. گمونم برا کارت ملی و کارت پایان خدمت ام اخرش همین سیستم رو پیاده کنن!!! . کم کم داریم برمیگردیم به 80 سال پیش . کارت ملی / گواهینامه و کارت پایان خدمت از نوع کاغذ A4 !!!! بقوله جناب وزیر همینکه گوشت هس اما قیمتش 100 هزاره خدارو شکر کنید . کم مونده بیان بگن: برید خدارو شکر کنید هنوز کاغذ A4 هست!!!

خوده سرهنگ راهنمایی کمبود چیپست در هر 3 سازمان رو تایید کرد حالا بعضیا میان از رو شیکم یچی میپرونن دوستان جدی نگیرن.

pourya7495
02-02-2019, 17:22
سلام میخواستم برم واسه خدمت اسم بنویسم چطوری میتونم تو ارتش بیفتم؟؟

MrezaMoradi
04-02-2019, 14:31
90 درصد ارتش میوفتی چون سپاه تغریبا نمیگیره و ارتش سرباز زیاد میخواد

toolesag
07-02-2019, 14:16
سلام دوستان من برای معافیت کفالت اقدام کردم و خدا رو شکر بالاخره بعد از تقریباً 7 ماه و 5تا کمیسیون، کفالت من رو تایید کردن، و دیروز فیش ها رو واریز کردم و گفتن کارت اگه مشکلی پیش نیاد، تا 20 روز دیگه میاد.
حالا میخواستم ببینم کسی توی چند ماه گذشته تونسته کارت معافی یا پایان خدمت بگیره؟! آخه شنیدم چون ایران تحریمه و نمیتونه چیپست تولید کنه، کارت های ملی و پایان خدمت هوشمند تا برج 2 سال آینده قرار نیست بیاد!
من خیلی نیاز دارم، چون تا کارت نباشه، نمیتونم گذرنامه تمدید کنم و از اون بدتر، حتی نمیتونم مدرک کارشناسی و باقی مدارکم رو بگیرم!!!

محمد7966
07-02-2019, 14:25
سلام دوستان من برای معافیت کفالت اقدام کردم و خدا رو شکر بالاخره بعد از تقریباً 7 ماه و 5تا کمیسیون، کفالت من رو تایید کردن، و دیروز فیش ها رو واریز کردم و گفتن کارت اگه مشکلی پیش نیاد، تا 20 روز دیگه میاد.
حالا میخواستم ببینم کسی توی چند ماه گذشته تونسته کارت معافی یا پایان خدمت بگیره؟! آخه شنیدم چون ایران تحریمه و نمیتونه چیپست تولید کنه، کارت های ملی و پایان خدمت هوشمند تا برج 2 سال آینده قرار نیست بیاد!
من خیلی نیاز دارم، چون تا کارت نباشه، نمیتونم گذرنامه تمدید کنم و از اون بدتر، حتی نمیتونم مدرک کارشناسی و باقی مدارکم رو بگیرم!!!

سلام

مشکلی نیست ،اگر هم کارت پایان خدمت دیر اومد و جایی نیاز به کارت پایان خدمت یا کفالت یا پزشکی داشت میتونید برید مرکز استانتون و از اونجا گواهی بگیرید.من خودم 88 برای دانشگاه رفتم از نیروی انتظامی مرکز استان گواهی گرفتم چون پایان خدمت نیومده بود

toolesag
08-02-2019, 02:55
سلام

مشکلی نیست ،اگر هم کارت پایان خدمت دیر اومد و جایی نیاز به کارت پایان خدمت یا کفالت یا پزشکی داشت میتونید برید مرکز استانتون و از اونجا گواهی بگیرید.من خودم 88 برای دانشگاه رفتم از نیروی انتظامی مرکز استان گواهی گرفتم چون پایان خدمت نیومده بود

منظورتون از مرکز استان همون حوزه نظام وظیفه شهرم هستش دیگه؟!
بعد برم اونجا بگم که گواهی معافیت کفالت میخواستم واسه اداره گذرنامه و دانشگاه؟!

محمد7966
08-02-2019, 10:51
منظورتون از مرکز استان همون حوزه نظام وظیفه شهرم هستش دیگه؟!
بعد برم اونجا بگم که گواهی معافیت کفالت میخواستم واسه اداره گذرنامه و دانشگاه؟!

نه منظورم مرکز استان خودتونه مثلا من اهواز رفتم.البته من میخواستم پزشکی بگیرم و اینقدر منو اذیت کردند که آخر سر منو ارجاع دادن به مرکز استان و و تو خود نظام وظیفه مرکز استان بود که منو معاف تشخیص داد. و چون چند ماه بعدش دانشگاه قبول شدم ، مجبور شدم برم اهواز یه گواهی بگیرم مبنی بر اینکه معافیت پزشکی دارم.

الان شما اولش برید شهر خودتون اگر دادند که هیچ اگر نه احتمالا میگن برید حوزه نظام وظیفه مرکز استان

چون معافیت شما تو سیستم نظام وظیفه ثبت شده مشکلی نداره و براتون گواهی صادر میکنند.

الان یادم نمیاد که یه گواهی کلی صادر میکنن یا جداگانه؛یعنی برای هر اداره و سازمانی جدا جدا صادر میکنند .ولی مهم نیست شما برید گواهی رو بگیرید تا کارتون راه بیفته

toolesag
09-02-2019, 14:28
نه منظورم مرکز استان خودتونه مثلا من اهواز رفتم.البته من میخواستم پزشکی بگیرم و اینقدر منو اذیت کردند که آخر سر منو ارجاع دادن به مرکز استان و و تو خود نظام وظیفه مرکز استان بود که منو معاف تشخیص داد. و چون چند ماه بعدش دانشگاه قبول شدم ، مجبور شدم برم اهواز یه گواهی بگیرم مبنی بر اینکه معافیت پزشکی دارم.

الان شما اولش برید شهر خودتون اگر دادند که هیچ اگر نه احتمالا میگن برید حوزه نظام وظیفه مرکز استان

چون معافیت شما تو سیستم نظام وظیفه ثبت شده مشکلی نداره و براتون گواهی صادر میکنند.

الان یادم نمیاد که یه گواهی کلی صادر میکنن یا جداگانه؛یعنی برای هر اداره و سازمانی جدا جدا صادر میکنند .ولی مهم نیست شما برید گواهی رو بگیرید تا کارتون راه بیفته

درسته ممنونم و متوجه شدم؛ آخه من توی همون مرکز استان خودمون زنگی میکنم و از همونجا هم اقدام کردم؛
سؤآل دیگه این هست که چقدر بعد از اینکه گفتن معاف شدم و فیش ها رو واریز کردم باید برم واسه گواهی؟!
من چهارشنبه فیش ها رو واریز کردم و گفتن اگه مشکلی پیش نیاد کارت تا 20 روز دیگه پست میشه به آدرس منزل؛حوزه و
حالا میخواستم ببینم زودتر از اون 20 روزی که گفتن، اگه برم حوزه، بهم گواهی میدن یا باید حداقلش همون 20 روز رو صبر کنم؟!

محمد7966
09-02-2019, 14:55
درسته ممنونم و متوجه شدم؛ آخه من توی همون مرکز استان خودمون زنگی میکنم و از همونجا هم اقدام کردم؛
سؤآل دیگه این هست که چقدر بعد از اینکه گفتن معاف شدم و فیش ها رو واریز کردم باید برم واسه گواهی؟!
من چهارشنبه فیش ها رو واریز کردم و گفتن اگه مشکلی پیش نیاد کارت تا 20 روز دیگه پست میشه به آدرس منزل؛حوزه و
حالا میخواستم ببینم زودتر از اون 20 روزی که گفتن، اگه برم حوزه، بهم گواهی میدن یا باید حداقلش همون 20 روز رو صبر کنم؟!

خیلی یادم نمیاد آخه سال 88 بود،من عید نوروز معاف شدم و گفتند 6 ماه طول میکشه فکر کنم(دقیق یادم نمیاد) شهریور هم قبول شدم دانشگاه و چون کارتم نیومده بود رفتم گواهی رو گرفتم ولی حالا شما اگر نیاز داشتید برید بپرسید،امکانش هست که بهتون گواهی بدن و نیاز نیست منتظر کارت معافیت بمونید.به هر حال معافیت شما تو سیستم نظام وظیفه ثبت شده حالا چه کارت پایان خدمت زود بیاد چه دیر

Sorena_777
09-02-2019, 19:01
سلام به دوستان عزیز ، بنده امریه وزارت نفت هستم با مدرک ارشد 1 اسفند 01 نزاجا تهران:n01:
میتونید یه راهنمایی بکنید بنده رو که چیا با خودم ببرم و مو ها رو آیا با نمره 4 بزنم یا برم اونجا تا خودشون بگن؟
1 ام میشه چهارشنبه ، بریم لباس و این چیز ها رو تحویل بدن میگن شنبه بیاید درسته؟
میشه تکی رفت اونجا؟ من از شهرستان دارم میرم و از یه هفته قبلش دارم میرم تهران کار دارم، میتونم خودم همون 1 ام برم اونجا یا باید برگردم شهرمون دوباره با بقیه برگردم؟
کدوم گروهان بهتره؟ میتونیم خودمون انتخاب بکنیم اگر کسی رو بشناسیم بریم تو گروهان اون طرف؟
میگن گروهان های سری 500 بهتره این درسته؟
مسئول آموزش گروهان آشنا باشه تاثیری داره؟
امریه دار بودن فرقی ایجاد میکنه اونجا؟
ممکنه امریه دار ها رو همه بفرستن یه گروهان؟ برای این میپرسم که اگر برم خودم یه گروهان دیگه مشکلی پیش نیاد!
در کل من یه مسئول اموزش گروهانی میشناسم میخوام برم اونجا پیشش بهم گفت بیا اونجا، اینکار رو بکنم مشکلی ایجاد نمیکنه؟یا بزارم خودشون تقسیم بکنن؟
نکته ای چیزی هست که باید رعایت بکنم؟
تشکر فراوان پیشاپیش:n16:

cotgnx
09-02-2019, 21:24
سلام به دوستان عزیز ، بنده امریه وزارت نفت هستم با مدرک ارشد 1 اسفند 01 نزاجا تهران:n01:
میتونید یه راهنمایی بکنید بنده رو که چیا با خودم ببرم و مو ها رو آیا با نمره 4 بزنم یا برم اونجا تا خودشون بگن؟
میشه تکی رفت اونجا؟ من از شهرستان دارم میرم و از یه هفته قبلش دارم میرم تهران کار دارم، میتونم خودم همون 1 ام برم اونجا یا باید برگردم شهرمون دوباره با بقیه برگردم؟
کدوم گروهان بهتره؟ میتونیم خودمون انتخاب بکنیم اگر کسی رو بشناسیم بریم تو گروهان اون طرف؟
ممکنه امریه دار ها رو همه بفرستن یه گروهان؟ برای این میپرسم که اگر برم خودم یه گروهان دیگه مشکلی پیش نیاد!
در کل من یه مسئول اموزش گروهانی میشناسم میخوام برم اونجا پیشش بهم گفت بیا اونجا، اینکار رو بکنم مشکلی ایجاد نمیکنه؟یا بزارم خودشون تقسیم بکنن؟

موهاتو خودت بزن، اونجا بهداشت درست رعایت نمیشه و با یه ماشین موی هزار نفر رو میزنن.
بعد که پذیرش میشی یک اسفند یه مرخصی میدن، کم مرخصی بدن شنبه میرید احتمال داره تا یکشنبه دوشنبه هم مرخصی بدن، البته شاید نگهبانی بخوره به شما و مجبور بشید بمونید.
شما خودت روز یکم میتونی بری اونجا، اون روز هم که رفتی 7 صبح پادگان باش و اون روز چند ساعت علاف هستی و گشنه و تشنه باید سر کنید تا بعدازظهر.
شما کوچکترین آشنایی داری ازش استفاده کن، در کل تو آموزشی تفاوت و سختی بین گروهان ها و گردان ها ناچیزه ولی آشنا داشته باشه خوبه میتونی نگهبانی کمتر بدی و شرایطت یکم بهتر باشه نسیت به بقیه.
لیست لوازمی هم که با خودت ببری خیلی اینجا گفتن یه سرچ کنی پیدا میکنی.

Sorena_777
09-02-2019, 21:46
موهاتو خودت بزن، اونجا بهداشت درست رعایت نمیشه و با یه ماشین موی هزار نفر رو میزنن.
بعد که پذیرش میشی یک اسفند یه مرخصی میدن، کم مرخصی بدن شنبه میرید احتمال داره تا یکشنبه دوشنبه هم مرخصی بدن، البته شاید نگهبانی بخوره به شما و مجبور بشید بمونید.
شما خودت روز یکم میتونی بری اونجا، اون روز هم که رفتی 7 صبح پادگان باش و اون روز چند ساعت علاف هستی و گشنه و تشنه باید سر کنید تا بعدازظهر.
شما کوچکترین آشنایی داری ازش استفاده کن، در کل تو آموزشی تفاوت و سختی بین گروهان ها و گردان ها ناچیزه ولی آشنا داشته باشه خوبه میتونی نگهبانی کمتر بدی و شرایطت یکم بهتر باشه نسیت به بقیه.
لیست لوازمی هم که با خودت ببری خیلی اینجا گفتن یه سرچ کنی پیدا میکنی.

تشکر عزیز جان
پس بنده موها رو میزنم خودم و 7 صبح میرم اونجا، این از این، گفتین که استفاده بکنم از آشنا درسته؟ به بنده اسم و فامیل و گردان و گروهانش رو داد گفت اومدی میای سمت خودم، اما یادم رفت بپرسم چجوری!
صبح که رسیدم میگید علاف هستم دیگه درسته؟ پس خودم میتونم برم پیداش بکنم یا از همون در پادگان که وارد شدم به دژبان بگم میخوام برم اونجا؟ کلا چجوری باید بیافتم اون گروهانی که میخوام؟ مدارکم رو تحویل خود طرف بدم وقتی پیداش کردم؟
با تشکر.

cotgnx
10-02-2019, 09:43
تشکر عزیز جان
پس بنده موها رو میزنم خودم و 7 صبح میرم اونجا، این از این، گفتین که استفاده بکنم از آشنا درسته؟ به بنده اسم و فامیل و گردان و گروهانش رو داد گفت اومدی میای سمت خودم، اما یادم رفت بپرسم چجوری!
صبح که رسیدم میگید علاف هستم دیگه درسته؟ پس خودم میتونم برم پیداش بکنم یا از همون در پادگان که وارد شدم به دژبان بگم میخوام برم اونجا؟ کلا چجوری باید بیافتم اون گروهانی که میخوام؟ مدارکم رو تحویل خود طرف بدم وقتی پیداش کردم؟
با تشکر.

بله از آشنا استفاده کن، به دژبان چیزی نگو چون ممکنه مانع ایجاد کنه، اونجا هم که میری داخل یه جا همرو جمع میکنن نمیزارن کسی پراکنده بشه، دیگه داخل که شدی زرنگی خودته چجوری بری آشنارو پیدا کنی، قبلش اگه میتونی زنگ بزنی هماهنگ کنی با آشنات بهتره. فقط از طریق آشنا میتونی بیوفتی اون گروهانی که میخایی

M_F_GAMER
11-02-2019, 00:44
کسی تا الان برای دیابت انسولینی 48 ساعت بستری شده برای معافیت؟
قبلا دیابت نوع 1 رو بستری نمیکردن الان بستری میکنن. گفتن 48 ساعت بستری بشم تو بخش غدد بیمارستان غیر نظامی.
رفتم بستری بشم تخت خالی نداشتن تو نوبتم تا تخت خالی بشه. طی این چند روز نمیدونم انسولین بزنم نزنم. چکار کنم. اصن اونجا انسولینم رو با خودم ببرم نبرم. داروهام رو چطور

ستوان یکم
12-02-2019, 09:01

هنوز محل آموزشی اعزامی های اسفند مشخص نشده، شما چطور از الان خودتو واسه 01 آماده کردی؟ :n02:

Переклад не
12-02-2019, 15:34
بچه ها اینجا چطور جاییه؟
آموزشگاه شهيد سرلشكر شعبان برخورداري نزاجا (03)
مدرکمم فوق لیسانسه :n28:

cotgnx
12-02-2019, 17:48
بچه ها اینجا چطور جاییه؟
آموزشگاه شهيد سرلشكر شعبان برخورداري نزاجا (03)
مدرکمم فوق لیسانسه :n28:

جای بدی نیست، اسمش یکم بد در رفته، مهم یگان بعد از آموزشی هست که کجا میوفتی

Переклад не
12-02-2019, 20:41
جای بدی نیست، اسمش یکم بد در رفته، مهم یگان بعد از آموزشی هست که کجا میوفتی

من خیر سرم از سپاه پذیرش گرفته بودم و قول صد در صد داده بودن که اینجایی . اما انگار واقعا راسته که تو نظامی گری قطعیتی وجود نداره .
امکانش هست که یگان رو بیوفتم سپاه یا دیگه تو ارتشم؟

albertxx
12-02-2019, 20:59
من خیر سرم از سپاه پذیرش گرفته بودم و قول صد در صد داده بودن که اینجایی . اما انگار واقعا راسته که تو نظامی گری قطعیتی وجود نداره .

نه عزیز نمیشه
وقتی شما محل آموزش رو یه جا هستی دیگه تا آخر خدمت همون ارگان خدمت میکنی
چون سیستم آموزشی هر ارگان با هم فرق داره

ولی شما چون ارشد هستی احتمال داره بهتر خدمت کنی ( اگرچه این بهتر بودن مربوط به یگانه و احتمالی )

cotgnx
12-02-2019, 21:25

نه دیگه تو نیرو زمینی ارتشی تا آخرش! اگه شرایط هم نداشته باشی یگان هر جای ایران ممکنه بیوفتی.

Переклад не
12-02-2019, 22:50
نه عزیز نمیشه

ولی شما چون ارشد هستی احتمال داره بهتر خدمت کنی ( اگرچه این بهتر بودن مربوط به یگانه و احتمالی )

نه دیگه تو نیرو زمینی ارتشی تا آخرش! اگه شرایط هم نداشته باشی یگان هر جای ایران ممکنه بیوفتی.

اگه تو مرخصی اتمام آموزشی متاهل بشیم چی؟ میوفتیم تو شهر خودمون؟ یا باید متاهلی قبل از اعزام به نظام وظیفه اعلام باید میشد؟

Переклад не
12-02-2019, 22:51
هر موقع متاهل شدیم میتونیم یگان رو بگیریم به شهر خودمون؟

cotgnx
12-02-2019, 23:01
اگه تو مرخصی اتمام آموزشی متاهل بشیم چی؟ میوفتیم تو شهر خودمون؟ یا باید متاهلی قبل از اعزام به نظام وظیفه اعلام باید میشد؟

نه اون موقع دیره دیگه، مثلا وسطای آموزشی باید مدارک متاهلی رو بدی، تو اون مرخصی آخر دوره دیگه یگان مشخص شده. هر موقع متاهل بشی میتونی برای افتادن تو شهر خودت اقدام کنی.
البته شاید شانس بیاری تو شهر خودت بیوفتی، ولی مثلا شهر دیگه بیوفتی بعدا برای انتقالی گرفتن حتی اگه متاهل باشی دردسر و دوندگی داره دیگه، بعضی یگان ها اذیت میکنن مثلا میگن باید حداقل شش ماه تو یگان باشی بعد درخواست انتقالی بدی، حالا کار به اونجا ها کشید بازم راه زیاد داره مثلا درخواست رو میدی ترتیب اثر ندادن میری بازرسی، عقیدتی از اونور پیگیر میشی.
حالا ایشالا که شهر خودت بیوفتی اینا دیگه حالت های بدش بود که گفتم.

Переклад не
12-02-2019, 23:10
نه عزیز نمیشه

نه اون موقع دیره دیگه، مثلا وسطای آموزشی باید مدارک متاهلی رو بدی، تو اون مرخصی آخر دوره دیگه یگان مشخص شده. هر موقع متاهل بشی میتونی برای افتادن تو شهر خودت اقدام کنی.
البته شاید شانس بیاری تو شهر خودت بیوفتی، ولی مثلا شهر دیگه بیوفتی بعدا برای انتقالی گرفتن حتی اگه متاهل باشی دردسر و دوندگی داره دیگه، بعضی یگان ها اذیت میکنن مثلا میگن باید حداقل شش ماه تو یگان باشی بعد درخواست انتقالی بدی، حالا کار به اونجا ها کشید بازم راه زیاد داره مثلا درخواست رو میدی ترتیب اثر ندادن میری بازرسی، عقیدتی از اونور پیگیر میشی.
حالا ایشالا که شهر خودت بیوفتی اینا دیگه حالت های بدش بود که گفتم.

قبل از اعزام چطور؟ الان یه هفته مونده تا اعزام :n02: (جهت اطلاعات عمومی میخواستم . تو یه هفته کی ازدواج میکنه آخه)
جدی جدی تو این یه هفته متاهل بشیم چطور؟ مدارکو بدم پلیس+10 سریعا ارسال میکنه؟

تک پسر خانواده بودن هم میتونه باعث بشه یگان شهر خودمون بیوفتیم؟ این اطلاعات در نظام وظیفه ثبت شده دیگه نه؟

cotgnx
12-02-2019, 23:18
قبل از اعزام چطور؟ الان یه هفته مونده تا اعزام :n02: (جهت اطلاعات عمومی میخواستم . تو یه هفته کی ازدواج میکنه آخه)
جدی جدی تو این یه هفته متاهل بشیم چطور؟ مدارکو بدم پلیس+10 سریعا ارسال میکنه؟

تو این یک هفته متاهل بشی مدارک رو با خودت میبری پادگان و اونجا زمانیکه 2-3 هفته از آموزشی گذشت خودشون میگن اگه مثلا این شرایط رو دارین این مدارک رو تا این تاریخ باید بیارید تحویل بدین.
متاهلی به پلیس +10 ربطی نداره، هر مدرکی رو بخایی برای استفاده از شرایط ارائه بدی به پادگان آموزشی باید تحویل بدی، دیگه شما سرباز نیرو زمینی ارتش هستی و همه کارهات رو همونجا انجام میدی و دیگه کلا با پلیس +10 کاری نداره فقط زمانیکه خدمتت تموم شد از نیروزمینی نامه میزنن که این آقا خدمتش تموم شد کارتش رو بهش بدین.
مدارک برا متاهلی هم تا اونجا که یادمه کپی شناسنامه و کارت ملی زن و شوهر و کپی عقدنامه بود.

Переклад не
12-02-2019, 23:19
تک پسر خانواده بودن هم میتونه باعث بشه یگان شهر خودمون بیوفتیم؟ این اطلاعات در نظام وظیفه ثبت شده دیگه نه؟

cotgnx
12-02-2019, 23:52

بله اینم جزو شرایط هست ولی جزو شرایط با اولویت پایینتر هست، تک پسرها بیشتر تو استان خودشون میوفتن.
برای اینم باید مدارک ببرین که تو آموزشی میگن چه مدارکی میخاد.
میگم که دیگه شما با پلیس +10 کاری ندارین و پادگان هم با پلیس +10 ارتباطی نداره، هرکاری بخایی تو پادگان انجام بدی باید مدارک ببری، حتی کسری خدمت داشته باشی و تو پلیس +10 ثبت شده باشه بازم باید مدارک تحویل پادگان بدی.

Переклад не
13-02-2019, 00:11
بله اینم جزو شرایط هست ولی جزو شرایط با اولویت پایینتر هست، تک پسرها بیشتر تو استان خودشون میوفتن.
برای اینم باید مدارک ببرین که تو آموزشی میگن چه مدارکی میخاد.
میگم که دیگه شما با پلیس +10 کاری ندارین و پادگان هم با پلیس +10 ارتباطی نداره، هرکاری بخایی تو پادگان انجام بدی باید مدارک ببری، حتی کسری خدمت داشته باشی و تو پلیس +10 ثبت شده باشه بازم باید مدارک تحویل پادگان بدی.

خیلی ممنون از راهنماییاتون

smock-74
13-02-2019, 08:02
دوستان سلام یک سوال خیلی مهم داشتم میشه بپرسم
من با مدرک فوق دیپلم نه از خدمت میترسم نه از رژه هاش فقط یه مشکل پزشکی دارم به اسم روده تحریک پذیر اونم اسهال و نفخ شدید با درد (استرسم بدترش میکنه) اونم به مدت 7 سال اما فکر نکنم معافم کنند فوقش معاف از رزم (در این حد بده که خانوادمم و اقوامم میگن نرو یه وقت اونجا حالت بد نشه دیگه کسی نیست به دادت برسه)
حالا یه ساله دارم قرص اعصاب از دکتر مغز و اعصاب میخورم برا روده هام و خداروشکر خیلی بهتر شدم یه 70 درصد میترسم برم سربازی همون روز اول دژبانی قرصام رو بگه مجاز نیست و نمیتونی ببری داخل چون اکثرا مال اعصابن اونوقت چه خاکی بسرم کنم بدون قرص ها بعد از یه روز دوباره اسهال و درد شدید شروع میشه(زیاد امتحان کردم میدونم نمیشه فعلا ترک کنم) اونوقت شما بگید چطور خدمت کنم چطور قرصام رو بدون دردسر ببرم داخل (از دژبانی)؟
تو رو خدا یه جواب مفصل بدید کل پست های سربازی تو اینترنت جوابی نداشت واسم

toolesag
15-02-2019, 21:17
درود دوستان
من از طریق کمیسیون ماده 6 بهزیستی اقدام کردم و بعد از طی 5تا کمیسیون (3تا توی بهزیستی و 2تا نظام وظیفه) بالاخره معاف اعلام شدم. کل پروسه تقریباً 6 ماه طول کشید، که البته میتونست کمتر هم باشه.
تجربیاتم رو هم به زودی بعد از گرفتن کارت اینجا باهاتون به اشتراک میزارم.
حالا 2تا سؤال داشتم:
1) آیا امکانش هست الآن که من معاف اعلام شدم و توی سامانه هم زده، دوباره منو واسه کمیسیون بخوان؟!
2) حالا توی سامانه که چک میکنم نوشته "معرفی به واحد صدور کارت"؛ میخواستم ببینم چقدر دیگه زمان میبره تا کارتم به دستم میرسه؟! (با توجه به اینکه پایان سال هستیم، چون گفتن ممکنه برج 12 کارت دیگه صادر نشه)

acomputer
16-02-2019, 17:27
سلام ببخشید یه سوال داشتم
تا اونجایی که من شندیدم بدی آب و هوا و مناطق محروم خودش برای غیر بومی ها 2 ماه کسری داره
سوال من اینه که آیا این 2 ماه از 21 ماه هست یا اینکه اگر که 12 ماه خدمت داشته باشی( با اعمال کسری) یا کمتر یا بیشتر آیا بازم 2 ماه شامل کسری بدی آب و هوا بهت میخوره؟؟

mgh345
16-02-2019, 23:20
من با مدرک فوق دیپلم نه از خدمت میترسم نه از رژه هاش فقط یه مشکل پزشکی دارم به اسم روده تحریک پذیر اونم اسهال و نفخ شدید با درد (استرسم بدترش میکنه) اونم به مدت 7 سال اما فکر نکنم معافم کنند فوقش معاف از رزم (در این حد بده که خانوادمم و اقوامم میگن نرو یه وقت اونجا حالت بد نشه دیگه کسی نیست به دادت برسه)
حالا یه ساله دارم قرص اعصاب از دکتر مغز و اعصاب میخورم برا روده هام و خداروشکر خیلی بهتر شدم یه 70 درصد میترسم برم سربازی همون روز اول دژبانی قرصام رو بگه مجاز نیست و نمیتونی ببری داخل چون اکثرا مال اعصابن اونوقت چه خاکی بسرم کنم بدون قرص ها بعد از یه روز دوباره اسهال و درد شدید شروع میشه(زیاد امتحان کردم میدونم نمیشه فعلا ترک کنم) اونوقت شما بگید چطور خدمت کنم چطور قرصام رو بدون دردسر ببرم داخل (از دژبانی)؟

نامه از دکتر بگیر با خودت ببر. تو هر پادگانی به بهداری هست که اونجا دکتر دارن صحت نامه رو بررسی می کنه. هر چند برای اینکه خیالت راحت باشه می تونی نامه دکترت رو ببری بدی یه دکتر تو بیمارستان های نظامی (مثل بیمارستان ارتش) تایید کنه ولی خب لازم نیست همون نامه دکتر و نسخه که همرات باشه کافیه

E.G_band
17-02-2019, 12:34
کاملا مشکل دارن و فلج شدن از خوده مامورین نظام وظیفه پرسیدم البته اول اعتراف نمیکردن بعد که دیدن همه ارگان ها و ادارات مختلف رفتم پرسیدم اطلاع دارم زبونشون باز شد . فعلا که بیشتر از 6 ماهه گواهینامه نیومده قبلا نهایت 1 ماهه میومد . کارت ملی هوشمند هم همینطور .
خودت داری میگی طرف سرباز شعبه صدور کارت بوده بنابر این احتمالا با پارتی بازی کارش رو جلو انداختن . تهران هم بری مخابرات برا اینترنت اسم مینویسه اما خودش میگه معلومه نیس کی اوکی بشه مورد داشتیم بیشتر از 1 سال هم بهش نت ندادن میگن port نداریم ابزار و وسایلش نیومده برامون هروقت اومد برات وصل میکنیم!! . اما همون زمان کس دیگه که پارتی داشت 3 روزه براش وصل کردن . اینایی که میگی ملاک نیس پشت قضیه ماجرای دیگه ای هست که شما زود باورها زارتی سرتون شیره میمالن حالیتونم نمیشه . وقتی میری به پلیس +10 و راهنمایی و رانندگی و نظام وظیفه و سایر مامورین مربوطه مساله رو میگی و متوجه میشن قضیه رو فهمیدی قیافشون دیدنیه و حرکات بدن و صورتوشون به رتع تع پتع می یفتن خودم حضوری رفتم و حرف من رو تایید کردن شما دیگه کی باشی که بخوای رو حرف اونا حرف بزنی . پس چیزی که من گفتم حقیقت داره تحریم هستن و چیپست ها داره تموم میشه سرعت صدور کارت های چیپست دار رو پایین اوردن تا ببینن باس چه خاکی به سرشون کنن یا یچی تو همین مایه ها . اونایی که سریع براشون کارت میاد پارتی دارن مثه همون جریان اینترنت مخابرات که گفتم . ادم نباس انقد شیرین عقل باشه یکم باس تحقیق کنه بعد جرف بزنه.

راهنمایی و رانندگی / ثبت احوال / نظام وظیفه - به صورت خیلی اتفاقی بعد از خروج امریکا از برجام تصمیم گرفتن تنبل بشن و 6/7 ماه دیرتر از قبل از برجام کارت صادر کنن . همه شونم به طور اتفاقی هستشا یوقت فک نکنین برجام و تحریما تاثیر داشته و چیپست بهشون ندادن . شعب صدور هر 3 سازمان کاملا باهمدیگه تنبل شدن و احتمالا با خودشون گفتن همیشه بموقع کارت صادر کردیم کجارو گرفتیم بذار یه مدت 6/7 ماه دیرتر صادر کنیم چیع میشه مگه!!! خخخ چقد بعضیا ساده لوح هستن :n09:

سرباز کم نیس که 3/4/5/6 ماهه کارتش نیومده.
گواهینامه قبلی رو گرفتن برای صدور . از اون زمان 6 ماه میگذره. اگه بخوای رانندگی کنی تقریبا هر ماه باس بری راهنمایی روی یک کاغذ A4 سرهنگ برات مهر و امضا میکنه همون میشه گواهینامت . تا گواهینامه چیپست دار اصلی بیاد که اونم به نظر حالا حالاها نمیاد تا وضع تحریما مشخص بشه. گمونم برا کارت ملی و کارت پایان خدمت ام اخرش همین سیستم رو پیاده کنن!!! . کم کم داریم برمیگردیم به 80 سال پیش . کارت ملی / گواهینامه و کارت پایان خدمت از نوع کاغذ A4 !!!! بقوله جناب وزیر همینکه گوشت هس اما قیمتش 100 هزاره خدارو شکر کنید . کم مونده بیان بگن: برید خدارو شکر کنید هنوز کاغذ A4 هست!!!

خوده سرهنگ راهنمایی کمبود چیپست در هر 3 سازمان رو تایید کرد حالا بعضیا میان از رو شیکم یچی میپرونن دوستان جدی نگیرن.

2 سال که سرباز بودم تو 5 تا پادگان هیچ بیشتر از 2 سال هست دارم تو حوزه سربازی فعالیت میکنم گروهی دارم که توش تا 2500 سرباز هم بوده همینطور کانال 10 هزار نفری در همین رابطه داشتم بالای 1000 تا سوال در حوزه سربازی و کسری خدمت جواب دادم تا الان پس نمیخواد ادعا داشته باشی و جوگیر بشی ......کارت ملی به من ربطی نداره که داری به من میگی اینارو اینجا در مورد کارت پایان خدمت باهات بحث کردم و گفتم از زمانی باز دقت کن نصفه و نیمه نخون از زمانی که که شعبه صدور کارت برات درخواست کارت بده ظرف 15 روز کارت صادر و پست میشه در خونت ممکنه که شعبه وظیفه حتی یادش بره برات صادر کنه که کم اتفاق نیفتاده پس بدون پیگیری همون 5-6 ماهتو باید صبر کنی....آره پارتی داشته باشی 15 روزم زودتر از اینکه خدمتت تموم شه یا مثلا فردای خدمتت برات صادر میشه(من شک دارم تو حتی سربازی رفته باشی که داری اینجوری بحث میکنی .... چون شعبه صدور کارت درخواست صدور کارت رو میکنه فقط نه اینکه بیاد خودش کارت رو بزنه که حرف پارتی داشتن میزنی...آره یارو اهواز خدمت میکنه بعد تو تهران رفیق جینگ داره که براش کارت رو 15 روز قبل تموم شدن خدمت چاپ کنه) .....اگر شعبه صدور کارت پایان خدمت تو رو بزنه بدون کارت میتونی به راحتی برای پاسپورت و هرمورد دیگه ای اقدام کنی پس اینجا هم مشکل رفع شده.....دلیل اینکه دیر کارتا میاد اینه که سیستم به صورت آنلاین برای حقوقا آپدیت نمیشه و تا حقوقم قطع نشه برای تو کارت صادر نمیکنن چون بدهی برات میاد و اگر از تو نگیرن دستشون به جایی بند نیست.(ارتش بیشتر این مشکل رو داره)

در کل توهیناتو نادیده میگیرم و برات آرزو میکنم جو گیر نباشی

E.G_band
17-02-2019, 12:45

دوست عزیز حتما برای معافیت یا حداقل برای معافیت از رزم اقدام کن در ابتدا به دلیل حاد بودن مشکلت در مرحله دوم وارد یگان(بعد از آموزشی که شدی)که شدی تشریف میبری بهداری یگان و درخواست میکنی که اعزام بشی به بیمارستان(خودشون میدونن چه بیمارستانی بفرستنت)یه برگه اعزام میگیری حالا طبق قانون پادگان فرداش یا همون روز میری معاینه میشی در صورتی که مشکل رو حاد تشخیص بدن شورا تشکیل میدن و معاف از تمامی امور سخت و مخصوصا نگهبانیت میکنن و حق ندارن دیگه برات مشکل درست کنه یگانت اما اینا به شرط تشخیص پزشک ها هست

برای قرص هات هم نگران نباش کافیه نسخه پزشک رو با خودت همراه داشته باشی دژبان باز هم تو این مورد حق نداره دخالت کنه.....اگر نذاشت از طریق بازرسی یا بهداری یگان اقدام میکنی حتما

moh72
17-02-2019, 21:21
ادمین محترم لطفا پاک کنید اشتباه شد.

moh72
17-02-2019, 21:24
ممنون بابت پاسخ
قفل چی با خودم ببرم برای کمدم؟؟ قفل اویز یا قفل کتابی
موقع ورود به اموزشی تو پادگان به قرصای ادم گیر نمیدن چون چندتاش مال اعصابه؟؟من شهید بیگلری بودم کلا کمد نداشت، ولی جاهای دیگه شنیدم داره. قفل‌های کوچیک اکثرا کلیداشون به هم میخورن سعی یه چیزی بگیری که مد قفل و کلیدش خاص باشه مثلا یه مدل هست کلیدش حالت انحنا داره اونا خوبن. قرصم نه زیاد گیر نمیدن. ترامادول اینا نباشه فقط

Sent from my G620S-L02 using Tapatalk

ultra2014
18-02-2019, 16:34
سلام دوستان :n18:
من سابقه بیش از 70 روز خدمت (نیروی انتظامی) رو دارم و و به دلیل قبولی در دانشگاه و ایست خدمتی، دوباره قراره اول اسفند مجدد اعزام بشم. وقتی با کد سخا وارد سامانه می‌شم، در بخش امریه و جذب مواردی برای من به صورت زیر ثبت شده:

سازمان: ستاد کل، وضعیت: تنظیم شده، نوع: جذبی.

آیا معنی خاصی داره یا برای همه همینطوریه؟ لازمه این رو هم بگم که من برای امریه هیچ اقدامی نکردم.
ممنون از پاسختون :n16:

E.G_band
18-02-2019, 17:05
تا اونجایی که من شندیدم بدی آب و هوا و مناطق محروم خودش برای غیر بومی ها 2 ماه کسری داره
سوال من اینه که آیا این 2 ماه از 21 ماه هست یا اینکه اگر که 12 ماه خدمت داشته باشی( با اعمال کسری) یا کمتر یا بیشتر آیا بازم 2 ماه شامل کسری بدی آب و هوا بهت میخوره؟؟

تا قبل از قانون جدید ایثارگری(12 روز)از 19 ماه کم میکردن یگان ها اما بعد از اون یه سری مشکلا پیش اومد که تصمیم گرفتن به نسب خدمتی که تو منطقه محروم کردی بهت کسری تعلق بگیره....کم و زیادشم بستگی به یگان ها داره که چقدر باهات راه بیان

albertxx
18-02-2019, 17:15

میزان کسری خدمت بستگی به زمان خدمت داره
مثلا خودم رو مثال میزنم که شامل همین قانون میشدم

زمان خدمت مدت خدمت 21 ماه بود که رفتم چابهار ( 3 ماه کسری داشت خدمت تو اون منطقه )
یعنی ما باید 18 ماه خدمت میکردیم تا 3 ماه کسری رو بگیریم
حالا چطور بود ؟

به ازای هر 1 ماه خدمت 5 روز کسری داده میشد
یعنی من بعد 18 ماه خدمت 18*5 روز کسری داشتم که 18 ضربدر 5 میشه 90 روز یا همون 3 ماه کسری ( نکته اینه که آموزشی هم هرجا باشید جزو خدمت تو همون منطقه بد و آب هوا محسوب میشه )

حالا مثلا من اگه 12 ماه کسری میبردم که باید 9 ماه خدمت میکردم اینور میشد ( که میشه کلا 21 ماه )
بعد 7 ماه خدمت من 7 تا 5 روز کسری داشتم که میشد 35 روز کسری - حالا با اون 7 ماه جمع میشد میشه 8 ماه و 5 روز که باید 25 روز دیگه خدمت میکردم
7 ماه و 25 روز خدمت میکردم و 1 ماه و 5 روز کسری میخوردم

:n01:

rezausa2020
20-02-2019, 12:33
کسی برای معاف از رزم اقدام کرده؟ من یک سری مشکلات کوچیک دارم مثل کف پا وزن زیاد و ... ولی هیچکدوم به حدی نیست که معاف کنند. الان 13ماهه برجک میرم دیگه واقعا نمیتونم . چجوری باید اقدام کنم برای معاف از رزمی؟

E.G_band
20-02-2019, 17:56
کسی برای معاف از رزم اقدام کرده؟ من یک سری مشکلات کوچیک دارم مثل کف پا وزن زیاد و ... ولی هیچکدوم به حدی نیست که معاف کنند. الان 13ماهه برجک میرم دیگه واقعا نمیتونم . چجوری باید اقدام کنم برای معاف از رزمی؟

اگه راهی داشته باشه از طریق بهداری یگانت باید اقدام کنی.....دکتر سازمان اگه تشخیص بده معاف از نگهبانیت میکنه

Sorena_777
21-02-2019, 06:24
دوستان عزیز برای درست کردن و همچنین تعویض با سایز دیگه لباس ارتش تو تهران کجاها باید رفت؟
باید تا شنبه لباسا رو آماده بکنم.
با تشکر:n16:

navidloveno
21-02-2019, 21:38
کودوم منطقه ای؟ همه نظامی فروشا لباس تعویض میکنن واسه سایز کردن هم خیاطی

E.G_band
21-02-2019, 21:42
دوستان عزیز برای درست کردن و همچنین تعویض با سایز دیگه لباس ارتش تو تهران کجاها باید رفت؟
باید تا شنبه لباسا رو آماده بکنم.
با تشکر:n16:

گمرک تهران
حد فاصل حسن آباد تا ابتدای منیریه
میدان امام حسین

حواست باشه به شدت بههه شدددت خدانشناس هستن(پوتینی که قیمتش 50 تا 60 تومن بود اون زمان رو میخواست بالای 100 به من بفروشه دوست عزیزی(بخونید کثیفی) تو حسن اباد:n15:)

10-15 تومن برای تعویض لباس کافیه (به شرط اینکه جنس بهتر نخوای که البته برای آموزشی فرقی نمیکنه کیفیت لباس از بس که استفاده میشه و برای یگانت میتونی لباس خوب بخری(دست دومی که بهتون احتمالا اواسط آموزشی میدن))و برای دوخت و دوز هم سعی کن از خیاطی یگانت استفاده کنی چون به شدت گرونتر از عرف میگیرن

موفق باشی

Sorena_777
22-02-2019, 09:22
ممنون دوست عزیز، والله بنده رفتم میدان امام حسین، چونکه سایز من بیشتر از 54 بود گفتن باید بدوزیم و چونکه خیاطی پادگان به شدت شلوغ بود برای مارک ها و نشان و اسم همه رو دادم یه جا 150 تومن، کاریش نمیشد کرد. خدا ازشون نگذره در کل.
برای قفل کمد و اینها، باید چه مدل قفلی بگیرم برای پادگان 01 ارتش؟ اگر شنبه برم دیگه تا یه هفته کم و بیش نمیتونم بیام بیرون میخوام قفل بگیرم اما نمیدونم چه مدلی میخوره به کمد های 01. بعدشم اینها فقط یه دست لباس دادن و پوتین و نه ساکی و نه کولی هیچی ندادن گفتن بعدا خورد خورد میدیم، بخدا سرویس شدم با این همه چیز میز تو دستم تو شهر راه افتادم به دنبال نظامی فروشی ها.:n03:

silvermanhhh
23-02-2019, 14:39
ممنون دوست عزیز، والله بنده رفتم میدان امام حسین، چونکه سایز من بیشتر از 54 بود گفتن باید بدوزیم و چونکه خیاطی پادگان به شدت شلوغ بود برای مارک ها و نشان و اسم همه رو دادم یه جا 150 تومن، کاریش نمیشد کرد. خدا ازشون نگذره در کل.
برای قفل کمد و اینها، باید چه مدل قفلی بگیرم برای پادگان 01 ارتش؟ اگر شنبه برم دیگه تا یه هفته کم و بیش نمیتونم بیام بیرون میخوام قفل بگیرم اما نمیدونم چه مدلی میخوره به کمد های 01. بعدشم اینها فقط یه دست لباس دادن و پوتین و نه ساکی و نه کولی هیچی ندادن گفتن بعدا خورد خورد میدیم، بخدا سرویس شدم با این همه چیز میز تو دستم تو شهر راه افتادم به دنبال نظامی فروشی ها.:n03:

۱۵۰هزززززززاااااااااررررر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینا دیگه چه حروم لقمه هایین،اومدی خدمت بعد تازه از جیب خودت باید بدی خرج کنی اونم اییینننققققدددد؟؟؟بابا خدمت نرین دفترچه پست نکنین این بیشرفا برا یه کارت بدردنخور چقدر خون مردمو میکنن تو شیشه،یه اشغالی که اخرم باش نمیشه رفت سر کار،،الان من خودم دارم افتاده تو کمد بدرد هیچی نمیخوره

E.G_band
23-02-2019, 23:46

داداش من که هشدار داده بودم تو پست قبلیم و روشن کرده بودم براتون مسئله رو

ای کاش بیشتر میگشتی و یه سری به گمرک میزدی....ارزشش رو داشت

قفل رو نمیدونم چون 01 نبودم.....اما ساک و بقیه استحقاقی هات رو بهت میدن تا اخر اموزشی

zusammen2019@gmail
14-03-2019, 00:52
من از سربازی معاف شدم و تجربه خودم رو در قالب فیلم گذاشتم توی یوتیوب. این روش شامل خیلی‌ها میشه اما خیلی‌ها خبر ندارن.

Dr Nima
17-03-2019, 13:31
پروژه کسری خدمت

راهنمای کامل اخذ پروژه کسری خدمت به همراه تفکیک رشته به رشته ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Nocturne
17-03-2019, 23:44
بچه ها من یه سوالی داشتم. من افراد زیادی رو شنیدم که ۱۵ کیلو یا بیشتر توی آموزشی وزنشون کم شده. من فقط ۵۲ کیلو هستم (با قد ۱۸۰). من اگر برم سربازی و قرار باشه اینقدر وزن از دست بدم مسلما نمیتونم ادامه حیات عادیم رو داشته باشم چه رسد به اون کارها.. خواستم بپرسم اگر من سربازی برم و نتونم ادامه بدم چی کار میکنن؟ معاف میکنن یا مثلا می برنت بیمارستان تا چند روز که بعد دوباره بیارنت؟.. من در حال اپلایم و توی یه شرایطی هستم که باید انتخاب کنم بین دانشگاه اولم و ریسک اینکه نشه و برم سربازی و سال بعد دوباره تلاش بکنم، و یا یه دانشگاه پایین تر و با اطمینان بیشتر

ادیت: بعد یه چیز دیگه؛ اینایی که توی آیین نامه زده معافیت از رزم میگیرن اینا آموزشی رو به همون صورتی که بقیه میرن دارن یا دیگه آموزشی ندارن؟

Reza31001
18-03-2019, 11:00
بچه ها من یه سوالی داشتم. من افراد زیادی رو شنیدم که ۱۵ کیلو یا بیشتر توی آموزشی وزنشون کم شده. من فقط ۵۲ کیلو هستم (با قد ۱۸۰). من اگر برم سربازی و قرار باشه اینقدر وزن از دست بدم مسلما نمیتونم ادامه حیات عادیم رو داشته باشم چه رسد به اون کارها.. خواستم بپرسم اگر من سربازی برم و نتونم ادامه بدم چی کار میکنن؟ معاف میکنن یا مثلا می برنت بیمارستان تا چند روز که بعد دوباره بیارنت؟.. من در حال اپلایم و توی یه شرایطی هستم که باید انتخاب کنم بین دانشگاه اولم و ریسک اینکه نشه و برم سربازی و سال بعد دوباره تلاش بکنم، و یا یه دانشگاه پایین تر و با اطمینان بیشتر

ادیت: بعد یه چیز دیگه؛ اینایی که توی آیین نامه زده معافیت از رزم میگیرن اینا آموزشی رو به همون صورتی که بقیه میرن دارن یا دیگه آموزشی ندارن؟

من در حدی که خودم میدونم خدمتتون میگم
اونایی که 15 کیلو وزن کم می کنن اون مقدار یا بیشتر رو اضافه داشتن که کم کردن یعنی شما فرض کن حداقل 80 بودن
ضمن اینکه با توصیفی که شما از خودتون کردین دارای لاغری مفرط هستین و قبل اعزام میتونید درخواست کمیسیون پزشکی بدین و "معاف از رزم" بشین

Nocturne
18-03-2019, 20:25
من در حدی که خودم میدونم خدمتتون میگم
اونایی که 15 کیلو وزن کم می کنن اون مقدار یا بیشتر رو اضافه داشتن که کم کردن یعنی شما فرض کن حداقل 80 بودن
ضمن اینکه با توصیفی که شما از خودتون کردین دارای لاغری مفرط هستین و قبل اعزام میتونید درخواست کمیسیون پزشکی بدین و "معاف از رزم" بشین

خب همین من پرولاپس هم دارم و خود به خود معاف از رزم میشم، اما این توی دوره آموزشی چه تفاوتهایی دقیقا ایجاد میکنه؟ یعنی واقعا ملاحظه نشون میدن و برای سلامتیم خطرناک نیست؟

albertxx
18-03-2019, 21:03

سلام

15 کیلو وزن کم کرد دوست شما ؟؟ کجا رفته بود خدمت ؟؟ کف اقیانوس داشت جوشکاری میکرد ؟:n02:

ولی جدا از شوخی
باید دید وزن دوست شما قبل خدمت چقدر بوده و الان چقدر بوده ؟؟ ضمنا شرایط خدمت تو هر منطقه با منطقه دیگه فرق میکنه
ولی خودم خدمت نیروی دریایی ارتش بودم و الان نزدیک به 1 ساله و نیم هست که خدمتم تموم شده
تو این 1 سال و نیم از اضافه وزنی که گرفتم ناراحت هستم و دارم تلاش میکنم که کمش کنم ! :n02:
سخت بودن و یا آسون بودن خدمت همه چی بستگی به این داره کجا خدمت کنید
اون دوستتون هم باید دید قبل خدمت چه شرایطی داشته و بعدش چی شده - شاید اصلا قبل خدمت از جاش تکون نمیخورد و بعدش خدمت با کمی فعالیت وزنش کم شد
من افرادی رو میشناختم که تو سیرجان آموزشی بودن ( شرایط بد آب و هوایی ) ولی نه 15 کیلو وزن کم کردن و نه مشکل داشتن

در مورد معاف از رزم
بازم حرف بالا رو تکرار میکنم - همش بستگی داره کجا و کدوم پادگان خدمت کنید
تو پادگان ما کسایی که معاف از رزم بودن زمانی که بقیه میرفتن واسه رژه و ..... معاف از رزم ها میرفتن آشپزخونه واسه شستن ظرف و .....
تو رژه هم اینا پشت سر بقیه آروم پیاده می اومدن
همه چی به این داره که کدوم ارگان ( ارتش و نیروی انتظامی و .... ) باشید
حتی خدمت تو همین ارگان ها هم میتونه متفاوت باشه
مثلا کسی که نیروی دریایی حسن رود انزلی آموزشی بوده خیلی بیشتر خوش گذشته بهش تا کسی که سیرجان نیروی دریایی آموزشی بوده

----------

ولی به طور کل
زیاد سخت نگیرید ( خدمت دیگه مثل سابق اون غول سختی و .... نیست )
نسبت به زمانی که ملت میرفتن خدمت و دهنشون سرویس میشد تقریبا میشه گفت گذشته ( اگرچه همچنان بازم هستن )
خیلی از پادگان ها ( از جمله پادگان خودمون ) قسمت عقیدتی پادگان زمانی که دید با سرباز تو آموزشی بد رفتاری میشه طوری برخورد کرد که دیگه اون توهین و .... ها حذف شد

خدمت خبری نیست
برم 15 کیلو وزن کم کنم و نتونم به حیاتم ادامه بدم و ...... بیشتر تلقین ذهنی شما هست از سختی خدمت
در واقعیت شرایط فرق داره و اینقدر با اطرافیان صمیمی میشید که خیلی مراحل آسون میشه واستون

موفق باشید

kases
19-03-2019, 01:19

مشکلی پیش نمیاد منم قبل از خدمت همین فکرو میکردم اما رفتم اموزشی فقط 1 کیلو وزن کم کردم
بستگی به نوع تیپ بدنی داره بعضی ها خیلی زود وزن کم میکنن بعضی ها وزنشون تکونم نمیخوره:n02:
فکر نکنم بیشتر از این وزن کم کنی

markiw
22-03-2019, 22:29
سلام دوستان من سرباز امریه هستم و یه سال از خدمتم مونده و ئچار حادثه شدم و دو تا از مهره های کمرم شکسته و عمل کردم حالا میخاستم بدونم تکلیف خدمتم چی میشه ایا امکان معافیت برام وجود داره؟ لطقا راهنمایی کنین

kases
23-03-2019, 02:53
سلام دوستان من سرباز امریه هستم و یه سال از خدمتم مونده و ئچار حادثه شدم و دو تا از مهره های کمرم شکسته و عمل کردم حالا میخاستم بدونم تکلیف خدمتم چی میشه ایا امکان معافیت برام وجود داره؟ لطقا راهنمایی کنین
بستگی به رای کمیسیون پزشکی داره پزشکی که اونجا نشسته اگه تشخیص بده توانایی خدمت نداری معافت میکنه
در زمان خدمت دوستی داشتم تشنج کرد از رو تخت افتاد و مهره کمرش اسیب دید اما معاف نشد فقط معاف از رزم شد چند ماه بعد دوباره تشنج کرد با سر تو خیابون خورد زمین و یه طرف صورتش کلا زخمی شد نمیدونم چرا یاد این قضیه افتادم :n03: معافیت بستگی به شدت اسیب دیدگی داره امیدوارم اسیب دیدگیت جدی نباشه چون خدمت تموم میشه اما اگر اسیب دیدگی شدید باشه تا اخر عمر باهات میمونه فعلا به سلامتی خودت اهمیت بده
امشب بدجور یاد خدمت افتادم دلم واسه دوستای خدمتم تنگ شده:n28::n28:

silvermanhhh
23-03-2019, 06:13

سلام دوستان تجربیاتشونو گفتن ،منم بگم برای محکم کاری!

در مورد کاهش وزن،باید بگم که نه،شما با این وزن کاهش وزن ندارید!شاید افزایش هم داشته باشید،چرا که تو اموزشی فعالیتتون زیاده و بیشتر تمایل به غذا خوردن دارید،البته اینم بگم ،من خودم قبل اموزشی ۵۷کیلو بودم حین اموزشی شدم ۵۴،و دلیلشم این بود،کلا تو وعده ی غذایی من گوشت وجود نداره،و چون تو خدمت زیاد گوشت تو غذا و چیزا وجود داشت،من مجبور میشدم برم بجا وعده غذایی فقط یدونه کلوچه بخورم!چهار روز اول که کلا اشتهام داغون بود...

منظورتونو دقیقا از ادامه ندادن نگفتید،اگه منظورتون اینه که وسط کار از هوش برید،که یه فکر اساسی به حالتون میکنن،اما اگه فقط نمیتونید که فنس های باز و راه های مخفی تو پادگان رو باید پیدا کنید :n02:
در مورد سوال اخر باید بگم که یه چیزی هست تو پادگان به اسم پا طلایی،که همون معاف از رزم هان،اگه رفتید خدمت اگه مشکلی دارید بیان کنید تا رسیدگی کنن اگه نکردن و اصرار داشتن که با مریضی که دارید باید کار کنید،زیر زیرکی در برید،مخصوصا موقه ای که همیار اشپز میخان ،یه مشت بچه ک.و.نی سرباز خا..یمال ریخته تو اشپز خونه تا سرباز اموزشی ساده میبینن پدرشو در میارن همش کار میخان ازش........
در کل اگه دفترچه نفرستادید،نفرستید!کارتش اونقد که فکر میکنی ارزش وقت و دوسال جنگ اعصابو نداره،وضع کشور خودش به اندازه کافی شخمی هست....

moh72
28-03-2019, 19:22
من تهران خدمت می‌کنم دنبال یه جایگزین از اردبیل میگردم
اگه کسی هست بهم خبر بده.

E.G_band
29-03-2019, 12:58
من تهران خدمت می‌کنم دنبال یه جایگزین از اردبیل میگردم
اگه کسی هست بهم خبر بده.

قانون جابه جایی دیگه وجود نداره دوست عزیز.....فقط وفقط در صورت داشتن شرایط خاص امکان انتقالی گرفتن هست.

MrezaMoradi
30-03-2019, 14:06
سلام دوستان
کسی تو سپاه آشنا داره؟
دنبال کسری پدرم هستم
کلا پی گیر جبهش نبوده و الان تو پروندش چیز آنچنانی نیست جز یه استشهاد برای 24.5 جبهه (حدود 35-36 ماه جبهه داشته)
و اینکه برای کسری بسیج مسیرش چیه و مهمه از کدوم حوزه پی گیری کنی؟
اگه اصلا فعالیت نداشته باشی چقدر کسری میدن؟(اصلا کسری میدن؟)(10 سال بسیج فعال مدرسه و دانشگاه تو شهر های مختلف)
ممنونم

samo68
01-04-2019, 12:48
درود . ایا این گفته که اگه سه یا چها روز دیر بری اموزشی کاریت ندارن درسته؟به نظر شما در طول دوره اموزشی امکان مطالعه روزی یک یک ساعت وجود داره؟(صرف نظر از خستگی.منظورم زمان ازاده).توی ماه رمضون اموزشی چه قدر متفاوت هست؟...سپاس فراوان

silvermanhhh
01-04-2019, 15:38
درود . ایا این گفته که اگه سه یا چها روز دیر بری اموزشی کاریت ندارن درسته؟به نظر شما در طول دوره اموزشی امکان مطالعه روزی یک یک ساعت وجود داره؟(صرف نظر از خستگی.منظورم زمان ازاده).توی ماه رمضون اموزشی چه قدر متفاوت هست؟...سپاس فراوان

سلام
سه چهار روز اولو تازه تقسیم بندی میکنن،برا ما که ۱هفته فقط با لباس شخصی دور میزدیم تو پادگان،احتمالا مشکلی پیش نمیاد اگه فقط همین سه چهار روز باشه

برای مطالعه بله،ولی خب خودتون که رفتین خدمت میفهمین که اصلا حال و حوصله درسو اینا رو نخواهید داشت حین اموزشی،واعصابتونم کلا خرابه یا به معنای دیگه تو کما هستید
ماه رمضون خب دیگه از ناهار خبری نیست،و برای فبل نماز صبح صبحانه و وعده ی ناهارو باهم باید بدن،برای خوردن در ساعات روزه هم دیگه باید قایموشک بازی و زیرزیرکی بخورید،،،،خ.ایمال فت و فراوونه خخخ،اینقد زیاده که فکر میکنید باید از گردان ،یه گروهان خ.م اختصاصی در نظر گرفته بشه خخخ،ولی خب هر کاریم بکنید ،بازم هیچ غلطی نمیتونن بکنن نهایتش بازداشتیه،اضافم تو اموزشی نمیخورید،،،کلا اموزشیو جدی نگیرید اولو اخرش جکه ،،،ولی همونطور که به همه میگم،به شما هم میگم ،خدمت نرید ارزش نداره،همین

mojt90
01-04-2019, 17:02

انقدر خسته میشید و فعالیت میکنید التماس 5 دقیقه استراحت وخواب ، اما نمیزان به هیچ عنوان !کتاب خونی و مطالعه تو آموزشی ؟!!! :n08:

به قول silvermanhhh بهتره برید تا متوجه بشید.

samo68
01-04-2019, 18:53
دوست گرامی سپاس.29 سالمه و ارشد هستم و 2 سال هم غیبت دارم.فقط برای پاسپورت دارم میرم

samo68
01-04-2019, 18:54
انقدر خسته میشید و فعالیت میکنید التماس 5 دقیقه استراحت وخواب ، اما نمیزان به هیچ عنوان !کتاب خونی و مطالعه تو آموزشی ؟!!! :n08:

به قول silvermanhhh بهتره برید تا متوجه بشید.

درود و سپاس.راستش من یک اردیبهشت اعزامم و چون از 16 اردیبهشت ماه رمضونه گفتم شاید اسون تر بگیرن.

mojt90
01-04-2019, 19:38
درود و سپاس.راستش من یک اردیبهشت اعزامم و چون از 16 اردیبهشت ماه رمضونه گفتم شاید اسون تر بگیرن.

بله . درسته نسبت به ماه های دیگر کمی کمتر سختی میبینید . ولی کلا آموزشی خیلی سخته . ولی یگان خیلی خیلی بهتر میشه .

اما آموزشی خاطره سازه که هیچ وقت یادتون نمیره خاطره هاتون .

از قسمت مخفی زیر تجربه منو ببین به دردتون میخوره :n16:

سعی کنید چون ماه رمضون هست به دلیل فعالیت زیاد گرسنه میشید خیلی خیلی ! پس با خودتون خیلی مواد خوراکی ببرید داخل کیفتون . یادت نره حتما زیاد ببر .
سعی کنید حتما حتما یک قفل محکم داشته باشید آموزشی خیلی دزدی میشه .اسمتون رو روی همه وسایل بنویسید که دزدی زیاده .
سعی کنید کیف های قفلی زیپی نخرید خیلی راحت بازشون میکنن . سعی کنید کیف جوری باشه به هیچ عنوان با زدن قفل باز نشه . . سنجاق و نخ و سوزن یادت نره .

سعی کنید تا اون موقع ورزش زیاد کنید آمادگی جسمانیتون بالا بره وگرنه خیلی اذیت میشید . مخصوصا ورزش 2 ! دو

به شایعات توجه نکنید . شایعات هیچ وقت پایه و اساس ندارند .

همیشه تو تنهایی با خدا حرف بزنید و درد و دل کنید . شما تنها نیستید بقیه هم شرایط شما را دارند . پس به خدا توکل کنید .

انشالله موفق باشید :n40:

silvermanhhh
01-04-2019, 20:07
دوست گرامی سپاس.29 سالمه و ارشد هستم و 2 سال هم غیبت دارم.فقط برای پاسپورت دارم میرم

حیف،شما خیلی دیر رفتید براش،برادر من همسن شماست،سال ۸۸رفت براش تمومش کرد،،،منظورم اینه الان شما با این سن براتون خیلی سخت میشه برید،خیلی افت داره یه ادم بلانسبت مفنگی بیاد قلدری بکنه و داد بزنه و از شما چیزایی بخاد که باباتونم جرات نداره بگه،ولی خب دیگه کاریش نمیشه کرد،تنها چیزی که میتونم بگم اینه که خدمتو جدی نگیرید،وگرنه خیلی میره تو اعصابتون

Переклад не
02-04-2019, 09:14
حیف،شما خیلی دیر رفتید براش،برادر من همسن شماست،سال ۸۸رفت براش تمومش کرد،،،منظورم اینه الان شما با این سن براتون خیلی سخت میشه برید،خیلی افت داره یه ادم بلانسبت مفنگی بیاد قلدری بکنه و داد بزنه و از شما چیزایی بخاد که باباتونم جرات نداره بگه،ولی خب دیگه کاریش نمیشه کرد،تنها چیزی که میتونم بگم اینه که خدمتو جدی نگیرید،وگرنه خیلی میره تو اعصابتون
من خودم ارشدم 28 سالمه همین الان در شرف اتمام دوره ی آموزشی ارتش عجب شیر هستم . برای فوق لیسانسها کلا یه حساب و کتاب جدا قائل هستن و خیلی با احترام برخورد میکنن samo68رفیق اصلنم نگران نباش میری میبینی خدمت اصلانم قلدر بازی و اینا نیس به اندازه ی کافی زندگی قلدری کرده و گ.ا.ده میبینی خدمت از اون خیلی محترمانه تره در ضمن تو هم دوره ای هام 29 ساله و 30 ساله هم هست نگران نباش اصلا سن مطرح نیست. تشخیصم نخواهی داد که کی چن سال داره همه همسن به نظر میان . تازه یه مرد 50 ساله هم تو گردان دیپلم ها هم هست که خیلی هم راحته فرماندهان و هم دوره ای هاشم هواشو شدید دارن

Переклад не
02-04-2019, 09:21
سلام دوستان
کسی تو سپاه آشنا داره؟
دنبال کسری پدرم هستم
کلا پی گیر جبهش نبوده و الان تو پروندش چیز آنچنانی نیست جز یه استشهاد برای 24.5 جبهه (حدود 35-36 ماه جبهه داشته)
و اینکه برای کسری بسیج مسیرش چیه و مهمه از کدوم حوزه پی گیری کنی؟
اگه اصلا فعالیت نداشته باشی چقدر کسری میدن؟(اصلا کسری میدن؟)(10 سال بسیج فعال مدرسه و دانشگاه تو شهر های مختلف)
ممنونم

وقتی میرید یگان اونجا بهتون میگن . نامه از یگان میگیرید به سپاه . اما در مورد پرونده ی جبهه مشکلی نیست باید برید اونجایی که پدر گرامی اون موقع خدمت کرده بودن و از اونجا اعزام شدند پیگیر موضوع باشید . پروندشون همونجاست.اگرم بصورت بسیجی اعزام شدن باید از لشگر و ستاد (کلا مرکز سپاه شهرتون) پیگیر باشید

silvermanhhh
02-04-2019, 09:56
من خودم ارشدم 28 سالمه همین الان در شرف اتمام دوره ی آموزشی ارتش عجب شیر هستم . برای فوق لیسانسها کلا یه حساب و کتاب جدا قائل هستن و خیلی با احترام برخورد میکنن samo68رفیق اصلنم نگران نباش میری میبینی خدمت اصلانم قلدر بازی و اینا نیس به اندازه ی کافی زندگی قلدری کرده و گ.ا.ده میبینی خدمت از اون خیلی محترمانه تره در ضمن تو هم دوره ای هام 29 ساله و 30 ساله هم هست نگران نباش اصلا سن مطرح نیست. تشخیصم نخواهی داد که کی چن سال داره همه همسن به نظر میان . تازه یه مرد 50 ساله هم تو گردان دیپلم ها هم هست که خیلی هم راحته فرماندهان و هم دوره ای هاشم هواشو شدید دارن

بله شما ارتش هستید،و بعد اموزشی هم نسبت به درجتون باتون برخورد میکنن،،،اما در نیرو انتظامی درجه معنایی نداره،اونایی که بودن میدونم چی میگم،تو اموزشی بودیم یه فوق لیسانسه ای بود ارشد گروهانشون بود ایستاده بود جفت یه استوار کادریه (یه لاغر مردنی معتاد نعشه)یجوری با اون صدا خماریش داد زد رو ارشده همه اعصابشون خراب شد،،تو یگان هم فقط زور و قلدری برا مردم ملاکه و هر کی برا مردم بیشتر شاخ و شونه بکشه کادریا بیشتر دوستش دارن و هواشو دارن،بین سربازا البته هیچ پایه بازی و گنده بازی ای نیست اینش خوبه(البته ستاد حالت پادگانی داره خدمتش،خ.ایمالو پایه بازی خیلی زیاده)
در کل ایشون نباید با این مدرکشون بیوفتن نیرو انتظامی ،اگه افتاد کارش زاره

MrezaMoradi
03-04-2019, 10:56
ممنونم من الان 5 ماهه یگانم و برگ اشتغال به خدمت بهم میدن مشکلی نیست این اطلاعاتی که شما گفتید رو میدونم ولی مسیر دقیق میخوام یعنی اگر کسی انجام داده برای منم توضیح بده به خصوص بسیج دانش آموزی رو!

albertxx
03-04-2019, 14:03
من خودم ارشدم 28 سالمه همین الان در شرف اتمام دوره ی آموزشی ارتش عجب شیر هستم . برای فوق لیسانسها کلا یه حساب و کتاب جدا قائل هستن و خیلی با احترام برخورد میکنن @samo68 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رفیق اصلنم نگران نباش میری میبینی خدمت اصلانم قلدر بازی و اینا نیس به اندازه ی کافی زندگی قلدری کرده و گ.ا.ده میبینی خدمت از اون خیلی محترمانه تره در ضمن تو هم دوره ای هام 29 ساله و 30 ساله هم هست نگران نباش اصلا سن مطرح نیست. تشخیصم نخواهی داد که کی چن سال داره همه همسن به نظر میان . تازه یه مرد 50 ساله هم تو گردان دیپلم ها هم هست که خیلی هم راحته فرماندهان و هم دوره ای هاشم هواشو شدید دارن

در تکمیل حرفای دوستان
بزرگوار شما ارتش خدمت کردی و ارتش حسابش جداست
من خودمم ارتش بودم و این مسئله که مدرک چقدر تاثیر داره رو به چشم میدیدم
فرق بین یه دیپل ( سرباز صفر ) با یه لیسانس ( ستوان سوم ) زمین تا آسمون بود

ولی تو نیروی انتظامی نه تنها بین سربازا درجه مطرح نیست بلکه در بعضی مواقع بین کادری ها هم اختلافی بین درجات نیست
همه رو به یه چشم میبینن
سر میدون هم یه سرباز صفر میتونه با یه لیسانس پست بده !

این در حالی هست که تو ارتش کارهای همه تفکیک شده هست ( بجز آموزشی )
سرویس بهداشتی و کارهای نظافتی و .... به عهده سرباز صفر
و بچه های لیسانس و فوق هم کارهای خودشون رو دارن

حتی نوع حرف زدنشون هم فرق داره
با سرباز صفر مثل یه کارگر صحبت میکنن و بی احترامی میکنن
ولی با بچه های لیسانس تفاوت رفتاریشون خیلی فرق میکرد و احترام زیادی میزاشتن

حتی بین کادری ها هم اختلاف درجات مهم بود - فرق بین یه استوار دو و یه استوار یک ! اگه اشتباه به استوان یک میگفتی استوار دو ناراحت میشد :n02:
اختلاف درجه اینقدر بود که مثلا اگه یه گروهبان با یه استوار دو و یه استوار یک بود به ترتیب ارشدیت باید حرفشون رو گوش میکردی !!
و همون کادری ها به این دلیل بین سرباز صفر و لیسانس اختلاف میزاشتن و احترام نگه میداشتن چون همون لیسانس هم بیاد و احترام اینا رو نگه داره ! واسشون مهم بود اگه درجش ستوان سوم ( دریایی میشد ناوبان سوم ) بهشون بگی جناب ! ولی استوار و گروهبان میشدن همون استوار و گروهبان !!! ولی اگه به یه استوار میگفتی جناب از نظر روحی و روانی ارضا میشد و خوشحال بود !:n02:
اختلاف تا این حد زیاد بود !

کلا خدمت خیلی بستگی داره که کجا باشی ( نیروی انتظامی یا ارتش ؟ )
و حتی در بعضی مواقع تو یه ارگان اختلاف بین پادگان های آموزشیش هم وجود داره ( ما که نیروی دریایی بودیم بین پادگان ما تو انزلی و پادگان سیرجان خیلی اختلاف کیفیتی بود )

کلا خدمت یعنی شانس و محل خدمت :n01:

MrezaMoradi
06-04-2019, 16:25
ممنونم من الان 5 ماهه یگانم و برگ اشتغال به خدمت بهم میدن مشکلی نیست این اطلاعاتی که شما گفتید رو میدونم ولی مسیر دقیق میخوام یعنی اگر کسی انجام داده برای منم توضیح بده به خصوص بسیج دانش آموزی رو!

چنتا موضوع فهمیدم که گفتنش خالی از لطف نیست
بسیج دانش آموزی پشیزی ارزش نداره
اصلا سیستم بسیج سامانه سراسری نداره و هنوز میشه با روش هایی بسیج محله جور کرد(البته از شانس ما امکانش برای من موجود نیست(بند پ و ظ لازمه رو ندارم))
فقط پرونده بسیج مهمه پس اگر دنبال کسری بسیج (هر سال 1 ماه تا 6 ماه کسری میدن) هستید پرونده از بسیج محله جور کنید با اطلاعات موجود تو سامانه کسری نمیدن
برای بسیج محله به حوزه و ناحیه بسیج منطقه حوزه مراجعه کنید و برای بسیج دانشجویی(البته اگر کسری بهش تعلق بگیره) به بسیج دانشگاه و سازمان بسیج دانشجویی مراجعه کنید

همچنان به پاسخ و راهنمایی نسبت به مطالب دو پست قبلم نیازمندم
موفق و پیروز باشید

bizak72
06-04-2019, 19:55
درود بر همه ی دوستان
ممنون میشم اگه کسی اطلاع دقیق داره جواب سوالامو بده
1- من سرباز نزاجا هستم ، برای انجام عمل جراحی می تونم کاری بکنم که در بیمارستان نداجا عمل بشم و استلا جی رو هم بگیرم ؟ اگه امکانش هست هزینه بیشتری داره یا نه ؟

2- کسری خدمت شامل کسانی هم میشه که پدرشون در منطقه درگیر ( خارج از سال های جنگ ، سال 69 ) خدمت کرده ؟

با تشکر

albertxx
06-04-2019, 20:37
درود بر همه ی دوستان
1- من سرباز نزاجا هستم ، برای انجام عمل جراحی می تونم کاری بکنم که در بیمارستان نداجا عمل بشم و استلا جی رو هم بگیرم ؟ اگه امکانش هست هزینه بیشتری داره یا نه ؟

2- کسری خدمت شامل کسانی هم میشه که پدرشون در منطقه درگیر ( خارج از سال های جنگ ، سال 69 ) خدمت کرده ؟

با تشکر

1
بله میتونید تو بیمارستان ارتش عمل بشید
در زمان خدمت یکی از دوستان تو بیمارست گلستان تهران ( نداجا ) عمل کتف انجام داده بود و کاملا رایگان بود
و بعدش استعلاجی و بعد استعلاجی یک ماه هم مرخصی استحقاقی خودشو گرفت و زندگی کرد ( حدود 2.5 ماه خدمت نبود :n02: )
شما بعد اینکه عمل میشید با توجه به نوع عمل به شما استعلاجی میدن

شما اول با توجه به مشکلی که دارید اعزام بهی میگیرید و میرید بیمارستان تا مراحل زمان تا عمل و خود عمل
عمل که شدید میشه شروع استعلاجی که در واقع زمان استراحت هست
حالا اگه تو پایان استعلاجی حس کردید که بازم باید استراحت کنید میتونید از استحقاقی استفاده کنید ( که البته بستگی به پادگان و فرمان و یه سری مسائل دیگه داره )

هرکدوم از اینا زمان خاصی داره
مثلا زمان ما فکر کنم حداکثر میزان اعزام بهی 15 روز و استعلاجی 45 روز ( که بعد شد 30 ) بود ( در کل خدمت از این بیشتر نباید بشه
الان نمیدونم چطوره و حداکثر روز عوض شده یا نه

E.G_band
07-04-2019, 20:12
درود بر همه ی دوستان

با تشکر

کسری خدمت تو مناطق عملیاتی درگیر (غرب و شمالغرب)تا سال 75 به صورت 80 درصد میدن(80 درصد مدت حضور)....البته تمام اینا باز هم بستگی به یگان پدرتون داره و ممکنه تغییراتی تو چیزایی که گفتم بدن .بهترین مرجع برای دونستن جبهه و کسری پدر یگان خدمتی ای که خدمت کردن هست خارج از اون همه صرفا حرفه و بگیر نگیر داره

laser1
09-04-2019, 17:45
آقا اعزامی های این ماه مشخص نشد ؟
کسی برگه سفیدش رو گرفته ؟

samo68
10-04-2019, 10:17
درود.دوستان محل اعزامم هنوز مشخص نشده است...یه نفر میتونه بگه کارت پایان خدمت سپاه برای خروج از کشور مشکلی ایجاد میکنه؟(امریکا و اروپا و اونم با این قانون جدید)...اصلا از روی کارت پایان خدمت میشه فهمید چه کسی کجا خدمت کرده؟(منظورم سفارتخانه هاست )هر کس یه چیزی میگه...پیشاپیش سپاس

mortezaon
10-04-2019, 11:27
درود.دوستان محل اعزامم هنوز مشخص نشده است...یه نفر میتونه بگه کارت پایان خدمت سپاه برای خروج از کشور مشکلی ایجاد میکنه؟(امریکا و اروپا و اونم با این قانون جدید)...اصلا از روی کارت پایان خدمت میشه فهمید چه کسی کجا خدمت کرده؟(منظورم سفارتخانه هاست )هر کس یه چیزی میگه...پیشاپیش سپاس

برای خروج از کشور نه
ولی مثلا اگه لاتاری قبول بشین
ممکنه گیر بدن

.

E.G_band
11-04-2019, 00:46
دوستان طبق آخرین بخشنامه ای که از طرف ستاد کل ارسال شده از امسال دیگه هیچ تیم ورزشی نظامی ای قرار نیست فعالیت بکنه

قرارداد ها فسخ و امتیاز های تیم ها باید به فروش برسه.

امیدوارم که تجدید نظر بکنن در این باره وگرنه زندگی خیلی ها نابود خواد شد.

laser1
11-04-2019, 10:42

کسایی که سربازی رو در سپاه گذرونده باشن برای مهاجرت دچار مشکل میشن اگر قصد مهاجرت دارین برای سپاه پذیرش نگیرید

CHaPaReL.
11-04-2019, 11:26
...........................

rubvix
11-04-2019, 13:47
سلام
حدود 6ماه خدمتم تمام شده ولی کارت پایان خدمت نیموده به پادگان هم زنگ زدم میگن مدارک را فرستادن یعنی مشکل چی میتونه باشه؟

samo68
11-04-2019, 15:11
کسایی که سربازی رو در سپاه گذرونده باشن برای مهاجرت دچار مشکل میشن اگر قصد مهاجرت دارین برای سپاه پذیرش نگیرید

درود و سپاس.پذیرش که نه ولی شاید ادم خود به خود افتاد.اون وقت باید چه کار کرد؟برای کشورهایی مثل کانادا و استرالیا هم مشکل درست میکنه؟تا حالا که نبوده...از حالا به بعد رو نمیدونم

alex_pk
11-04-2019, 18:48
سلام دوستان

یکی از دوستان برای خرید خدمت اقدام کرده و سال قبل پول را پرداخت کرده و اسفند ماه تو سایت پلیس +10 نوشته "ارسال به کارخانه جهت صدور کارت"
ممنون میشم بفرمایید چه مدت دیگه کار ایشون طول میکشه تا کارت بدستش برسه.

مرسی.

bizak72
12-04-2019, 21:44
کسری خدمت تو مناطق عملیاتی درگیر (غرب و شمالغرب)تا سال 75 به صورت 80 درصد میدن(80 درصد مدت حضور)....البته تمام اینا باز هم بستگی به یگان پدرتون داره و ممکنه تغییراتی تو چیزایی که گفتم بدن .بهترین مرجع برای دونستن جبهه و کسری پدر یگان خدمتی ای که خدمت کردن هست خارج از اون همه صرفا حرفه و بگیر نگیر داره
پدرم سپاه خدمت کرده ، الان از تهران میشه اینو فهمید ؟ چون با توجه به تغییر نام و مکان اکثر پادگان های قدیمی فکر کنم پیدا کردنشون خیلی سخت باشه

silvermanhhh
13-04-2019, 07:04
درود و سپاس.پذیرش که نه ولی شاید ادم خود به خود افتاد.اون وقت باید چه کار کرد؟برای کشورهایی مثل کانادا و استرالیا هم مشکل درست میکنه؟تا حالا که نبوده...از حالا به بعد رو نمیدونم

اونوقت تمدید میزنید،تا بار بعدی چیز دیگه بیوفتید،البته سپاه مطمین باشید پارتی بازیه اومرا بیوفتید،حتما یا نیرو انتظامی یا ارتش

حتما مشکل ساز میشه،الان سپاه یه گروه تروریستی شناخته شده تو امریکا،کشورای دیگم که یواش یواش راه همونو ادامه میدن،کلا سپاه یعنی طرفدار ج ا ،پس تو دنیا خریدار نداره

mjavad205
13-04-2019, 08:23
بله شما کسری ببری توی اون مناطق کسریشم بهت به طور کامل میدن..

laser1
13-04-2019, 16:16

من ندیدم کسی همینجوری بیفته سپاه معمولا پارتی دارها و اینها میرن مصاحبه و پذیرش میگیرن اگر همینجوری درخواست اعزام بدید یا ارتش میفتید یا نیروی انتظامی
مثال بزنم برات دوستم میگفت اون موقع که دفترچه پر کرده بود افتاده بود نیروی دریای سپاه چابهار حدود 8 سال پیش
بعد روز اعزام بهشون گفتن سپاه پذیرش نداره همرو فرستادن نیروی زمینی ارتش

alex_pk
15-04-2019, 11:51
سلام دوستان

یکی از دوستان برای خرید خدمت اقدام کرده و سال قبل پول را پرداخت کرده و اسفند ماه تو سایت پلیس +10 نوشته "ارسال به کارخانه جهت صدور کارت"

مرسی.

سلام مجدد
کسی اطلاعی در این زمینه داره؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان

مرسی.

سلام مجدد

silvermanhhh
15-04-2019, 13:22
سلام مجدد

- - - Updated - - -

سلام مجدد

معلوم نیست زمانش اصلن،برای من که ۲۰روز بعدش کارت اومد،البته من خدمت رفتم،ونیرو انتظامی ،شاید اینا تاثیر گذاشته باشن

STTIGER
15-04-2019, 15:43
سلام دوستان چندتا سوال داشتم
۱.این درسته که تاریخ فارغ التحصیلی قبل از شروع ترم بعدی میخوره ؟ یعنی مثلا من الان ترم آخر کارشناسی هستم و اوایل تیر آخرین امتحانمو میدم، تاریخ فارغ التحصیلی کی میخوره ؟ ۳۱ شهریور یا نه؟
۲. میشه برای معافیت پزشکی در آخر فرجه یکساله اقدام کرد؟ غیبت نمیخوریم با توجه به این که پروسه معافیت پزشکی چند ماهی طول میکشه؟ مثلا من ۳۱ تیر امسال فارغ التحصیلی میشم بعد ۳۰ تیر سال دیگه اقدام کنم برای معافیت پزشکی.

HOJ-JAT
22-04-2019, 13:16
سلام دوستان چندتا سوال داشتم
۱.این درسته که تاریخ فارغ التحصیلی قبل از شروع ترم بعدی میخوره ؟ یعنی مثلا من الان ترم آخر کارشناسی هستم و اوایل تیر آخرین امتحانمو میدم، تاریخ فارغ التحصیلی کی میخوره ؟ ۳۱ شهریور یا نه؟
۲. میشه برای معافیت پزشکی در آخر فرجه یکساله اقدام کرد؟ غیبت نمیخوریم با توجه به این که پروسه معافیت پزشکی چند ماهی طول میکشه؟ مثلا من ۳۱ تیر امسال فارغ التحصیلی میشم بعد ۳۰ تیر سال دیگه اقدام کنم برای معافیت پزشکی.

روزی که آخرین نمره شما ثبت میشه روز فارق التحصیلی شما هست
البته دقت داشته باشید که ممکنه مراحل فارق التحصیلی شما بیشتر طول بکشه
فرجه یک ساله یعنی شما تکلیف سربازی رو مشخص کنی شما ۳۰ تیر سال دیگه معافیت پزشکی درخواست کنی مشکلی پیش نمیاد حتی اگه ۶ ماه طول بکشه
البته حواست باشه اگه پزشکی قبول نشه برای شما برگ اعزام میاد

alex_pk
22-04-2019, 23:12
معلوم نیست زمانش اصلن،برای من که ۲۰روز بعدش کارت اومد،البته من خدمت رفتم،ونیرو انتظامی ،شاید اینا تاثیر گذاشته باشن
مرسی
الان 35 روزه که نوشته ارسال به کارخانه چجهت صدور کارت
و تغییری نکرده.

mehrabooni
24-04-2019, 16:08
اگر کسی قصد رفتن به خدمت نداشته باشه آیا مثل سابق دنبالش میان و به زور اعزام میشه؟
یا کسی کاری نداره و هیچ مشکلی پیش نمیاد؟

E.G_band
24-04-2019, 21:02
اگر کسی قصد رفتن به خدمت نداشته باشه آیا مثل سابق دنبالش میان و به زور اعزام میشه؟
یا کسی کاری نداره و هیچ مشکلی پیش نمیاد؟

هیچ مشکلی جز نداشتن حق خروج از کشور و چند چیز جزئی دیگه براش پیش نمیاد

mehrabooni
25-04-2019, 13:40
هیچ مشکلی جز نداشتن حق خروج از کشور و چند چیز جزئی دیگه براش پیش نمیاد
سپاسگزارم. لطفا بگید کجا میتونم لیست اون موارد جزئی رو هم بخونم ؟
(برای کسی که اصلا قصد خدمت رفتن نداره)

E.G_band
25-04-2019, 17:18
سپاسگزارم. لطفا بگید کجا میتونم لیست اون موارد جزئی رو هم بخونم ؟
(برای کسی که اصلا قصد خدمت رفتن نداره)

چاکرم
یه سرچی تو گوگل بزن....لیست خاصی نداره

در کل پاسپورت نمیتونی بگیری
ادامه تحصیل نمیتونی بدی
شغلتم باید ازاد باشه چون استخدامت نمیکنن

چیزی بالاتر از این 3 تا نیست دیگه

123zxc123zxc
26-04-2019, 12:25
سلام
من 22 اردبیهشت مهلت یکساله بعد از فارغ التحصیلی ارشدم تموم میشه.
پروژه کسر وزارت دفاع انجام دادم ولی هنوز کمیسیون تشکیل نشده.
بعد میگن که 10 روز قبل از اتمام مهلت باید دفترچه رو پر کنیم.

سوالم از دوستان این هست که چی کار باید بکنم که سربازی وزارت دفاع بشه که کسرم اعمال شه؟
آیا زمان مراجعه به پلیس +10 باید مدرکی ارائه بدم؟ باتوجه به این که هنوز کمیسیون تشکیل نشده.

parskomak
27-04-2019, 09:13
ممنون خیلی مطلبتون خیلی کامل بود

iran79
28-04-2019, 10:47
دوستان سلام
کسی میدونه توی آجا تقسیمات چجوریه؟ من الان اموزشیم تموم شده و معرفی شدم به آجا. میگن اونجا دوباره تقسیم میشی و ممکنه هرجایی بندازنت. الان برام تو نامه نوشه اداری پرسنلی، ممکنه بازم تغییر کنه؟
کدوم قسمتش بهتره که اگه امکانش بود اونجا خودمو معرفی کنم؟
یه نفر که اومده بود پذیرش کنه، خیلی پیگیره که بریم اونجا و بهش خبر بدیم ولی میگن جای بهتری هم ممکنه باشه.
کسی اطلاع داره؟

alex_pk
28-04-2019, 11:08
مرسی
الان 35 روزه که نوشته ارسال به کارخانه چجهت صدور کارت
و تغییری نکرده.

سلام مجدد
مثل اینکه چند روز پیش آخرین وضعیت رو برای ایشون زده صدور کارت
حالا باید کاری انجام بشه؟

یچیزی هم در مورد این شماره بگم
۰۹۶۴۸۰

تقریبا میشه گفت هیچ کدوم از بخش های اصلیش مدت هاست کار نمیکنه
یعنی من یادمه اردیبهشت پارسال هم زنگ میزدم فقط همون قسمت که اموزش داده و توضیحات و.. کار میکنه ولی بخش الکترونیک اصلا.
همچنین امکان نداره با کمتر از 100 تا تماس بتونید با مشاورینش ارتباط برقرار کنید.
البته الان که بعد عید حتی یبار هم نشد ارتباطی برقرار کرد با روزی حداقل 10 تماس!

mgh345
28-04-2019, 11:37
سلام مجدد
مثل اینکه چند روز پیش آخرین وضعیت رو برای ایشون زده صدور کارت
حالا باید کاری انجام بشه؟

یچیزی هم در مورد این شماره بگم
۰۹۶۴۸۰

تقریبا میشه گفت هیچ کدوم از بخش های اصلیش مدت هاست کار نمیکنه
یعنی من یادمه اردیبهشت پارسال هم زنگ میزدم فقط همون قسمت که اموزش داده و توضیحات و.. کار میکنه ولی بخش الکترونیک اصلا.
همچنین امکان نداره با کمتر از 100 تا تماس بتونید با مشاورینش ارتباط برقرار کنید.
البته الان که بعد عید حتی یبار هم نشد ارتباطی برقرار کرد با روزی حداقل 10 تماس!
این روزا صدور کارت بخاطر تحریم خیلی کند شده. من وسط آذر برای صدور کارت ملی جدید درخواست دادم، اطلاعاتم تایید هم شد و رفت برای صدور کارت ولی تا الان که دیگه وسط اردیبهشته هنوز خبری از کارتم نشده!

این شماره همیشه خدا مشغوله! یادمه سال 93 داشت سربازیم تموم میشد ولی یه مشکلی برام پیش اومده بود می خواستن بهم اضافه خدمت بدن. سه روز از ساعت 7 صبح تا 2 عصر میرفتم نظام وظیفه بنده خدا افسره هی زنگ میزد هی اشغال بود. تا اینکه روز چهارم دلش به حالم سوخت گفت بیا پشت باجه خودت شماره بگیر. منم از همون 7 صبح تا ساعت 11 همینجوری سرپا هی دکمه REDIAL تلفن رو میزدم تا آخر یکی جواب داد :n02:

alex_pk
28-04-2019, 19:31
این روزا صدور کارت بخاطر تحریم خیلی کند شده. من وسط آذر برای صدور کارت ملی جدید درخواست دادم، اطلاعاتم تایید هم شد و رفت برای صدور کارت ولی تا الان که دیگه وسط اردیبهشته هنوز خبری از کارتم نشده!

این شماره همیشه خدا مشغوله! یادمه سال 93 داشت سربازیم تموم میشد ولی یه مشکلی برام پیش اومده بود می خواستن بهم اضافه خدمت بدن. سه روز از ساعت 7 صبح تا 2 عصر میرفتم نظام وظیفه بنده خدا افسره هی زنگ میزد هی اشغال بود. تا اینکه روز چهارم دلش به حالم سوخت گفت بیا پشت باجه خودت شماره بگیر. منم از همون 7 صبح تا ساعت 11 همینجوری سرپا هی دکمه REDIAL تلفن رو میزدم تا آخر یکی جواب داد :n02:

سلام ممنون از پاسخت
امروز زنگ زدن به صاحب کارت که انگار دیروز براش اورده بودن منتها چون حضور نداشته تحویل ندادن(جاشون عوض شده)
ماموز پسته بهش گفته فردا ساعت 9 بیا دم اداره پست که مشخص کرده تحویل بگیر و به کسی هم (از مسئولین پستی) نگو، چون مامور تغییر مکان زده.
منطقیه؟

اون شماره هم دلخوش کنیه
خودشون هم میدونن کار نمیکنه ولی جالبیش اینجاست همواره تو هر خبری اعلامش میکنن
حالا این خوبه اون شماره اس ام اسی که حتی یبار هم نشده اس داده بشی جوابی دریافت بشه.

CHaPaReL.
03-05-2019, 13:16
اسفند 97 خرید خدمت انجام شده هنوز کارت نیومده .

یکی گفت مدارک فیش واریز بانک و برگه تایید پلیس +10 رو ببره نظام وظیفه تهران کارش سریعتر انجام میشه
به نظر شما تهران بره اوکی میشه یا نه ؟

markiw
09-05-2019, 15:28
دوستان اگر سربازی که امریه باشه وحین خدمت بخاد معافیت پزشکی بگیره باید از کجا اقدام کنه؟

Bensonw3x
17-05-2019, 22:03
بــــــحـــذف...

M.Sadegh.M
19-05-2019, 21:16
تشکر از راهنمایی های تمام دوستان در این 3969 صفحه :n12:
خیلی هاشا خواندم و استفاده کردم.

ما هم فردا عازمیم :n14:
خاتمی یزد.

هر شروعی یک پایانی داره. بالاخره پایان ما هم رسید.
21 ماه صبر و حوصله و استقامت

امیدوارم زودِ زود همگی بهش برسید.

ariajoker
21-05-2019, 07:23

مهنددددددس, اصنده ما که نمیدونیم چی کجا وضعیت به چه صورت بوده تو اون خرابه. ولی خوشحالم برات که تونستی دوسال تحملشون کنیو بری دنبال زندگیت.

vahid_s75
28-05-2019, 21:22
با سلام و خسته نباشید
من بعد از عمل پام دکتر برام 30 روز استعلاجی نوشته و گفته باید بریس یگان خدمتی و اونجا تایید بشه
من الان پام اینجوریه و نمیتونم راه برم
سوالم اینه که آیا میشه مدارک پزشکی رو بدیم یه نفر دیگه ببره ستاد کردستان و اونجا تایید کنن؟

smock-74
30-05-2019, 22:52
حذف شود لطفا

smock-74
30-05-2019, 23:14
سلام دوستان مرکز اموزش شهید باهنر کرمان ناجا چطور جاییه؟؟ اموزشی افتادم اونجا

- - - Updated - - -

راسته اموزشی شده 72 روز؟؟

دوستان من اهل ورزش اصلا نبودم و نیستم ممکنه اونجا خیلی سخت بشه برام بخاطر رژه هاش میگم؟

samo68
19-06-2019, 07:57
درود دوستان.من تازه اموزشیم رو‌ در دستغیب جهرم تموم کردم و افتادم سیستان و بلوچستان.دو‌ پرسش دارم.خدمت نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان با مدرک لیسانس به طور کلی چه جوره؟ به ما گفتن شما مرز نمیفتید.دوم اگر در تاریخ مقرر مراجعه نکنم و در واقع سرباز فراری شم این ۲ ماه اموزشی میپره؟ خواهش میکنم جواب بدید

MasoudGhafaripoor
21-06-2019, 15:46
سلام خدمت دوستان، بنده تازه آموزشیم تموم شده و افتادم تیپ 65 نوهد، کسی میدونه خدمت توی اونجا بر چه اساسه و دوم اینکه درسته که ن.هد توی اصفهان هم شعبه داره، اگر اره آدرسش کجاست؟

samo68
22-06-2019, 14:12
کسی نیست؟خیلی برام مهمه

silvermanhhh
22-06-2019, 15:46
کسی نیست؟خیلی برام مهمه

خدمت در نیرو ی انتظامی وابسطه به مدرک نیست،اما اگر شما گواهینامه دارید،میتونید در ستاد استان یا شهرستان راننده بشید یا ،بالاخره منشی یا هرچی،اما خب اگر بیوفتید پاسگاه وکلانتری،هیچ فرقی بین سیکلی و دکتر نمیبینی،مگر اینکه فرمانده ادم باشه،که معمولا نیستن،سوال دوم هم باید بپرسم چرا شما که میدونستید نمیتونید خدمت کنید،چرا اصلن دفترچه پست کردید؟
بستگی داره چه مدت فراری باشید ممکنه فبل سه ماه برگردید معرفی کنید و اضاف هم نزنن،ممکنه هم چند سال فراری باشید و دو دادگاه براتون اموزشی رد کنن

samo68
26-06-2019, 16:23
دوستان سپاس از راهنماییتون....این پرسش هم خیلی برام مهمه...من ابتدا نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان افتاده بودم اما به علت یک سری مشکلات خانوادگی تونستم انتقالی خودم رو به شهر شیراز بگیرم.گفتن نامت ظرف 24 یا 48 ساعت میاد استان فارس...تو نامه هم قید شده که باید خدمت رو تو شهر خودم بگذرونم...الان 24 ساعت گذشته...من هیچ نامه معرفی دستم نیست...همه رو تهران ازم گرفتن و گفتن خودمون میفرستیم شیراز...الان فردا مراجعه کنم به ستاد شیراز یا نامه رو پیگیری کنم؟ در ضمن روز اول که رفتیم تو ستاد تقسیممون میکنن یا چند روز نگه میدارن؟من مادرم بیماره و نمیتونم خیلی تنهاش بذارم...اگه اهل خود شیراز باشم بازم چند روز نگه میدارن؟خواهش میکنم هر چه زود تر جواب بدید...سپاس

Nocturne
28-06-2019, 22:56
بچه ها من دارم میرم کمیسیون پزشکی. برام خیلی مهمه که قبل از رفتن تجربیاتتون رو بدونم که خطا نکنم لطفا تجربه تون رو بهم بگید

من چندین آیتم دارم که بابتشون معاف رزم خواهم شد اما با قد ۱۸۰ وزن ۵۱ دارم و فکر کنم قبلا گفتم، اصلا اوضاع بدنیم اوکی نیست. میخواستم بدونم اون آدمها آیا امیدی هست که بهشون توضیح بدم و تصمیم به معاف دائم بگیرن؟ ضمنا من مقاله در دست تالیف دارم، کارآفرینم و حتی با دانشگاهم فعالیت آموزشی دارم. اگه ارشد بودم تو خود دانشگاه امریه میگرفتم اما من کارشناسی ام و علت سربازی رفتنمم فقط یه مشکلی بود که برای اپلای برام پیش اومد و حالا دارم مجددا اپلای میکنم و مجبور چند وقت از سربازیم رو برم.. خواستم بدونم اینا رو اگر اونجا توضیح بدم بهشون آیا اصلا تاثیری داره؟ واقعا نمیدونم که من به چه درد اونها میخورم

realcore
07-07-2019, 11:17
یادش بخیر، 21 ماه پیش بود میومدم کامنتای اینجا رو میخوندم که ببینم کجا میوفتمو کجا خوبه و چه وسایلی وردارم برای آموزشی و معاف از زمی خوبه یا نه و .......:n08:
تموم شد اقا، اصلا متوجه نمیشی عمرت با چه سرعتی داره میگذره، تا به خودت میای میبینی دوره دوره ی زندگیت از تحصیل و سربازی و ازدواجو کارو جوونی و میانسالی و پیری داره میگذره و هیچی ازش نمیفهمی. اصن باورت نمیشه چطوری اینقد سرعتش زیاده. آقا نکته مهم اینه که جوش خدمتو نزنین، هر جا که افتادین سعی کنین همین دو سالی هم که درگیرش هستین خوش بگذرونین، تو بدترین جاها و بدترین شرایطم میشه خوش بود و خوش گذروند. حیفه دو سال از زندگیت الکی الکی بگذره و حروم شه، باور کنید اینقد خاطرات خوب از خدمت براتون میمونه که بدی هاش که شاید 1000 برابر بیشتر از خوبیاش بودنو فراموش میکنین. همینطور که الان که به دوران دانشجویی فک میکنم چیزی از سختی درسا و امتحانا یادم نیستو همیشه خوش گذرونیا تو یادمه:n01:

silvermanhhh
07-07-2019, 11:48
دوستان سپاس از راهنماییتون....این پرسش هم خیلی برام مهمه...من ابتدا نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان افتاده بودم اما به علت یک سری مشکلات خانوادگی تونستم انتقالی خودم رو به شهر شیراز بگیرم.گفتن نامت ظرف 24 یا 48 ساعت میاد استان فارس...تو نامه هم قید شده که باید خدمت رو تو شهر خودم بگذرونم...الان 24 ساعت گذشته...من هیچ نامه معرفی دستم نیست...همه رو تهران ازم گرفتن و گفتن خودمون میفرستیم شیراز...الان فردا مراجعه کنم به ستاد شیراز یا نامه رو پیگیری کنم؟ در ضمن روز اول که رفتیم تو ستاد تقسیممون میکنن یا چند روز نگه میدارن؟من مادرم بیماره و نمیتونم خیلی تنهاش بذارم...اگه اهل خود شیراز باشم بازم چند روز نگه میدارن؟خواهش میکنم هر چه زود تر جواب بدید...سپاس

داداش پستو نقل قول میکردی میفهمیدم ،الان چند روز گذشته؟من هیچ نفهمیدم کی سوال پرسیدید نمیدونم الان دیره یا نه جواب بدم

ستاد استان مراجعه یا تلفن قسمت کارگزینی رو بگیرید بپرسید ببین نامه رو گرفتن گذاشتن پشت گوش یا از اونور هنوز نفرستادن،اگه اهل شیراز باشید با مسئول یا افسر دژبانی هماهنگ کنید میرید خونه و سر میزنید روزای بعد که چیکار کردن،تقسیم کردن یا نه،ممکنه اصلن همه رو بفرستن برن خونه تا هر وقت کارو بار و درست کردن ،مثلا میگن برید شنبه هفته بعد بیاین،خلاصه زیاد سخت نگیرید دیرم برید ستاد استان،نهایت تذکری چیزی میدن

Seyedali78e
08-07-2019, 15:16
سلام.دوستان من معاف شدم الان باید برم معاونت نیروی انسانی نیروی هوافضای سپاه
میگن چیتگره
کجای چیتگر میشه ممنونم جواب بدین

M O H A MM A D
31-07-2019, 14:31

مخلصیم بروسلی جان! واسه ما هم تموم شده :n12:

Iloveu-ALL
06-08-2019, 21:45
اعضای گرامی ! بعد از سه سال دوباره اینجا پیام میدم
معافیت پزشکی چه بدی هایی داره؟
شنیدم که الان اگه معاف از رزم بگیریم روی کارت درج میشه آیا این بدی داره؟
من بشدت حس میکنم شرایط سربازی رو ندارم!
از این رو میترسم کاستی های معافیت پزشکی که اگه بتونم بگیرم یقه ام رو بگیره ! ممنونم

payam
07-08-2019, 15:34
از این رو میترسم کاستی های معافیت پزشکی که اگه بتونم بگیرم یقه ام رو بگیره ! ممنونم

اگر در اینده قصد کارمند شدن داشته باشید در ایران، احتمال اینکه بعضی ارگان ها مخصوصا دولتی ها شما رو به دلیل معافیت پزشکی پذیرش نکنند هست. ایرادش همینه
بستگی داره قصد شما در اینده چی باشه

M.Sadegh.M
07-08-2019, 17:57

سلام
من خودم تجربه ای ندارم و اینی که میگم از شنیده هام از افراد دور و نزدیک هست.

اگه رشتۀ فنی درس خواندید و محل هایی هم که قصد دارید برید سر کار محل های کارخانه ای و کارگاهی هست که قبل از امضای قرارداد شما را به طب صنعتی میفرستند احتمالا در اولین برخورد به محض اینکه بفهمند شما معافیت پزشکی دارید از جذب شما صرف نظر میکنن.
ولی اگر میخواهید کارهای دفتری انجام بدید، (حسابداری، معماری، امور پرسنلی، مدیریتی و...) خیلی مهم نیست چون اصلا تست پزشکی برای جذب در اغلب این کارها وجود نداره.

Homayun Khan
08-08-2019, 09:37
حذف شود....

farid0485
08-08-2019, 11:28
دوستان کسی هست که تجربه معافیت کفالت مادر داشته باشه؟
من یه چندتا سوال دارم در مورد فرآیندش.
از پلیس به اضافه ۱۰ پرسیدم ولی اونا راستش جواب مشخصی نداشتن.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Pezhmanrp021
12-08-2019, 01:52
من شنیدم که به ازای ۴ ماه خدمت اگر بسیج فعال باشی ۲ روز مرخصی تشویقی میدن میتونم بپرسم مراحل گرفتنش چطوریه؟؟؟ اگه میشه به ترتیب بنویسین ممنون

ferarri
13-08-2019, 14:34
سلام خسته نباشید.

بنده اعزام 1 شهریور هستم.برای پذیرش به سپاه شهر خودمون اقدام کردم و مدارک رو تحویل دادم نمیدونم منو پذیرش کردن یا خیر
امروز رفتم نظام وظیفه دیدم افتادم اموزشی نیرو دریایی سپاه احمد بن موسی. از اون جایی که شهر ما نیرو دریایی نداره ایا سپاه شهر خودمون منو پذیرش کرده؟؟ اگه نه امکان انتقالی بعد از دوره ی اموزشی وجود داره؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

sam_sami_2000
14-08-2019, 14:38
سلام دوستان
من اعزامم 1 شهریور هست. 05 کرمان نزاجا.
میخواستم ببینم مادرم 10 سال پیش فوت شده و تنها با پدرم زندگی میکنم (برادر دارم اما خارج هستن) باعث میشه بعدش تو شهر خودم بیفتم ؟
پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

smock-74
18-08-2019, 02:34
سلام دوستان
میخواستم ببینم مادرم 10 سال پیش فوت شده و تنها با پدرم زندگی میکنم (برادر دارم اما خارج هستن) باعث میشه بعدش تو شهر خودم بیفتم ؟

تسلیت میگم

کارت ملی خودت و مادرت و شناسنامه خودت و مادرت از تمام صفحات کپی بگیر و بعدش برابر با اصلش کن تو اسناد رسمی
گواهی فوت مادرت کپی بگیر و بعدش برابر با اصلش کن تو اسناد رسمی
(شناسنامه و کارت ملی پدرت رو هم همین کارو کن اونجا ممکنه بدردت بخوره تا زوده برو اونم بگیر)
از هر کدومشون چهارتا بگیر اونجا کم نیاری و همشونم برابر با اصل کن
راجع به فوت مادر دقیق نمیدونم اما به احتمال 99 درصد جزو شرایط دار ها هست پدر که 100 درصد هست الان
حتما همونطور که گفتم انجام بده اگه مدرک دیگه ای فکر میکنی بدردت میخوره حتما ببر
حتما انجامش بده وگرنه هرجایی ممکنه بندازنت
کارت ملی خودت رو هم حتما ببر

معیِن
18-08-2019, 21:46
دوستان شنیدم قراره کسر خدمت های جبهه برداشته شه... آیا صحت داره؟
یادمه سال 91 برداشته شد و دوباره با تغییراتی برگشت..مثلا سال 90 هر ماه 18 روز کسری داشت و سال 91 شد حدود ماهی 8 روز و ...
بعدم امسال باز تغییر کرد و شد ماهی 12 روز ...
الان سوالم اینه ایا صحت داره که قراره کسر خدمت جبهه برداشته شه؟
ممنونم.

aliSagacious
26-08-2019, 18:26
دوستان من کارت ملی ندارم برای گرفتن معافیت تحصیلی نیاز دارم به کپی کارت ملی از طرفی زمان کمی برای گرفتن معافیت تحصیلی دارم میشه درخواست کارت ملی بدم بعد نامه از جایی بگیرم ببرم تا کارام رو غلتک بیوفته معافیت بگیرم فعلا تا کارتم بیاد؟

worldm
26-08-2019, 18:40
من شنیدم که به ازای ۴ ماه خدمت اگر بسیج فعال باشی ۲ روز مرخصی تشویقی میدن میتونم بپرسم مراحل گرفتنش چطوریه؟؟؟ اگه میشه به ترتیب بنویسین ممنون

سلام چنین چیزی نداریم نیروی انسانی پایگاه هستم چنین چیزی رو تابحال نشنیدم

- - - Updated - - -

دوستان من کارت ملی ندارم برای گرفتن معافیت تحصیلی نیاز دارم به کپی کارت ملی از طرفی زمان کمی برای گرفتن معافیت تحصیلی دارم میشه درخواست کارت ملی بدم بعد نامه از جایی بگیرم ببرم تا کارام رو غلتک بیوفته معافیت بگیرم فعلا تا کارتم بیاد؟

رسیدشو داشته باشید فکر میکنم قبول کنن

smock-74
03-09-2019, 16:49
سلام حقوق سربازان ناجا گروهبان دوم چقدره؟؟ و در چه تاریخی واریز میشه؟؟
تو شهر خودم خدمت میکنم

payam
03-09-2019, 17:25
سلام حقوق سربازان ناجا گروهبان دوم چقدره؟؟ و در چه تاریخی واریز میشه؟؟
تو شهر خودم خدمت میکنم

زمان ما که 70-80 تومن ستوان یک بود ( 6 سال پیش )

smock-74
04-09-2019, 08:09
زمان ما که 70-80 تومن ستوان یک بود ( 6 سال پیش )

خخخخ نه الان خیلی تغییر کرده مثل اینکه
میخوام اخرین اپدیت حقوق رو بدونم

sam_sami_2000
10-09-2019, 12:56
سلام دوستان

خب سلام مجدد.
من اومدم مرخصی واسه تاسوعا عاشورا و خواستم تجربه این مدتم از 05 رو بگم براتون.
من توی گردان 6 افتادم که نوساز هست و حمام دستشویی و آسایشگاه خوبی داره، اینو وقتی فهمیدم که یه روز مجبور شدم برم گردان 4 نگهبانی بدم و فهمیدم چه خرابه ای هست اونجا. در رابطه با برنامه روزانه شما از 4/5 صبح که بیداری رو میزنن به ترتیب باید برید نماز، آنکادر تخت و کمد، منطقه نظافت، صبحانه و به خط بشید واسه فرمانده که میاد. از اون به بعدشم تا ساعت 12 ظهر برنامه هست و شما وقت سر خواروندن بهتون نمیدن. بعدشم نماز و نهار و هنوز ناهار تو دهنتون هست باید به خط بشید واس کار بعد. سخت گیری زیاد هست و طاقت همه دیگه تموم شده بود این مدت. نگهبانی هم یک شب در میون هست ک باعث میشه اون شب خواب درستی نداشته باشید و برید از یه دری تو ناکجا آباد نگهبانی بدید. شخصا 2-3 روز اول خیلی بهم سخت گذشت، سخت ترین روزهای زندگیم بود. ما چون به 31 شهریور خوردیم روزی 6 ساعت تمرین رژه داریم که تو آفتاب داغ کرمان ساعت 2/5 ظهر تا 5 عصر باید رژه بریم (صبح تا ظهرم سر جاش). خب راجع به آب و غذا هم بگم براتون، آب از تانکر اون محله که در واقع پایین شهر کرمان (محله سرآسیاب) هست پر میشه که بعضی روزها چون تانکر محله آب نداره پادگان هم آب خوردن نداره و مجبورید آب معدنی بخرید. آب دستشویی و حمام از چاه اختصاصی هست که مشکلش کمتر از آب خوردن هست. غذا هم نگم براتون که نونش قابل جویدن نیست، برنجشم همینطور، مقدار غذا هم بدون اغراق میگم بیشتر از 7-8 قاشق برنج یا معادل اون نیست و امکان نداره سیر از پای غذا بلند بشید. کلا شرایط سخت هست و هرکی میگه هتل هست من نمیدونم دوره ما که اصلا هتل نیست. یه نکته مهمم بگم اینکه خودشونم میگن تعداد سرباز خیلی خیلی کم شده که باعث شده فشار نگهبانی، شرکت توی نماز، نظافت و کارای این مدلی روی بچه ها بیشتر بشه.
امیدوارم توضیحاتم به درد کسایی که دوره بعد ما میرن اونجا بخوره.
خدانگهدار

VAHID
10-09-2019, 19:29
دوستان تو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که برا خدمت
تو نیرو انتطامی میوفتن 50درصد احنمال اینکه خدمتشون لب مرز(زاهدان) باشه هست
و یا اموزشیشون ثامن الائمه مشهد باشه 100درصد مرزبانیه

الان 2 دوره بجای سرباز دیپلم و صفر (بخاطر سهل انگاری زیاد)
سربازای لیسانس و فوق لیسانس میفرستن مرز

smock-74
11-09-2019, 08:24
دوستان تو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که برا خدمت
تو نیرو انتطامی میوفتن 50درصد احنمال اینکه خدمتشون لب مرز(زاهدان) باشه هست
و یا اموزشیشون ثامن الائمه مشهد باشه 100درصد مرزبانیه

الان 2 دوره بجای سرباز دیپلم و صفر (بخاطر سهل انگاری زیاد)
سربازای لیسانس و فوق لیسانس میفرستن مرز

سلام، ببخشید خلاصه میگم اما ربطی به لیسانس و دیپلم نداره لب مرز یا هرجای دیگه ای هرجا نیرو کم باشه اونجا میندازنت معمولا به علت بومی شدن استان خودت یا استان اطراف

VAHID
11-09-2019, 19:34
سلام، ببخشید خلاصه میگم اما ربطی به لیسانس و دیپلم نداره لب مرز یا هرجای دیگه ای هرجا نیرو کم باشه اونجا میندازنت معمولا به علت بومی شدن استان خودت یا استان اطراف

نه دوست عزیز
تارگی ها سرباز دیپلم و زیر دیپلم کم میفرستن مرز...بیشتر لیسانس و فوق لیسانس ازین بعد میفرستن

smock-74
12-09-2019, 08:33
نه دوست عزیز
تارگی ها سرباز دیپلم و زیر دیپلم کم میفرستن مرز...بیشتر لیسانس و فوق لیسانس ازین بعد میفرستن

خودم فوق دیپلمم و موقع امریه خیلی ها افتادن سیستان و بلوچستان البته اکثرا کرمانی یا سیستانی بودند
اگه تصمیم به رفتن به سربازی رو داشتید حساب این رو بکنید که هرجایی ممکنه بیفتید البته با معافیت از رزم و لیسانس خدمتتون به مراتب بهتر میشه
تکرار میکنم با معافیت از رزم و لیسانس

VAHID
12-09-2019, 19:10
خودم فوق دیپلمم و موقع امریه خیلی ها افتادن سیستان و بلوچستان البته اکثرا کرمانی یا سیستانی بودند
اگه تصمیم به رفتن به سربازی رو داشتید حساب این رو بکنید که هرجایی ممکنه بیفتید البته با معافیت از رزم و لیسانس خدمتتون به مراتب بهتر میشه
تکرار میکنم با معافیت از رزم و لیسانس

من 10 سال پیش خدمتمو تموم کردم...دی

smock-74
13-09-2019, 09:06
من 10 سال پیش خدمتمو تموم کردم...دی
همون دیگه اطلاعاتتون بروز نیست

VAHID
13-09-2019, 19:06
همون دیگه اطلاعاتتون بروز نیست

2 تا از برادرام در حال حاضر دارن خدمت میکنن...بروزه اطلاعات داداش

alireza93633
14-09-2019, 21:27
سلام دوستان من پدرم 70 سالشون هست و در سلامت هستند و مشکلی ندارند خودم تک فرزند پسر هستم و غیبت هم ندارم و در حال حاظر معافیت تحصیلی دارم ایا میتونم معافیت کفالت بگیرم؟یا پدر باید از کارافتاده و نیازمند مراقبت باشد؟؟

smock-74
15-09-2019, 08:54
سلام دوستان من پدرم 70 سالشون هست و در سلامت هستند و مشکلی ندارند خودم تک فرزند پسر هستم و غیبت هم ندارم و در حال حاظر معافیت تحصیلی دارم ایا میتونم معافیت کفالت بگیرم؟یا پدر باید از کارافتاده و نیازمند مراقبت باشد؟؟

70 سال دیگه نیازی نیست از کار افتاده باشه(فکر کنم مطمئن نیستم) اما حتما حتما شما پیگیرش باش
شما به احتمال 99 درصد معافی
70 سال جزو سنیه که دیگه دلیل پزشکی نمیخوان
سریعتر پیگیرش شو تا قوانین شو عوض نکردن

Homayun Khan
15-09-2019, 20:20
حذف شده ......

hp-world
16-09-2019, 22:58
با سلام
دوستان یک سوال نسبتا عجیب :D کسی که 11/1 ترخیصش هست و تقریبا 15 روز کسری داره تاریخ ترخیصش میشه 10/15 یا 10/16 ؟ من خودم اون 11/1 رو حساب نمی کردم، می گفتم 10/15 تمومم، کسی هم که مسئول رایانه این کارهاست میگه 10/15 ترخیصت میشه ولی یکی برگشته میگه 10/16 ترخیصت میشه چون خود اون 11/1 هم حساب میشه دیگه!!!!

برا این می پرسم که نمی خوام بعد از 20 ماه خدمت، بخاطر 1 روز نظام وظیفه اشکال بگیره! مثلا بزنن 10/15 منم اون تایم امضاهام و جمع کنم و تحویل بدم و برم ولی یهو بگن این 10/16 ترخیصش بوده و مشکلی پیش بیاد! نهایتا میگم آقا اون یروز رو محض احتیاط میمونم !!!!!!!!

donkeyoxte
27-09-2019, 15:56
سلام دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنید

من ماه بهمن میخوام دفترچه پس کنم, اطلاعاتم در مورد خدمت قد و قواره اطلاعتم از خداست :)
فقط این واسم مهمه که درسته نمیشه محل خدمت رو انتخاب کرد اما حتی پروسه ای به اسم داوطلب وجود نداره؟ یعنی من تهران زندگی میکنم داوطلب میشم که خودشون یه پادگان مثلا تو زابل یا یجای دوردست بندازن؟
و تو قسمت یگان زمان خدمت چطوریه؟ دیدم بعضی ها ماهی یک بار میان خونه,بعضی ها 6 صبح میرن ظهر خونه ان, اینا بستگی به چی داره؟
و اگر فرض رو بزاریم که دوردست افتادیم و ماهی یک بار هم مرخصی میدن یا دو ماه یک بار , تو پادگان زمان آزادی برای خودمون داریم؟غیر از خواب :) در حد 2 ساعت

samo68
30-09-2019, 18:03
درود دوستان.....6 ماه از خدمتم گذشته...6 ماه اضافه خدمت دفتر چه دارم...هر کی یه چیز میگه....یکی میگه دوباره عفو میاد و جای نگرانی نیست....تو ملاقات با ستاد فرماندهی گفتن تا دو سوم رو میبخشن و نه بیشتر....تکلیف چیه؟برم دنبال توجیه غیبت؟شدنی هست؟

MVGroup
30-09-2019, 22:03
درود دوستان.....6 ماه از خدمتم گذشته...6 ماه اضافه خدمت دفتر چه دارم...هر کی یه چیز میگه....یکی میگه دوباره عفو میاد و جای نگرانی نیست....تو ملاقات با ستاد فرماندهی گفتن تا دو سوم رو میبخشن و نه بیشتر....تکلیف چیه؟برم دنبال توجیه غیبت؟شدنی هست؟
سلام.
فقط موارد مشخصی از غیبت کردن، باعث توجیه غیبت میشه. مثلاً فوت بستگان درجه 1 که میتونید حداکثر تا یک هفته غیبت کنید. یا بیماری و از کارافتادگی پدر که باید ثابت کنید به جز شما کس دیگه ای نبوده که کارها رو انجام بده. برای توجیه غیبت فقط دلایل مشخصی رو قبول میکنن و به بقیه موارد توجهی نمیکنن.
اگه دلایل مورد قبول نظام وظیفه رو دارید حتماً برای توجیه غیبت اقدام کنید. داشتن غیبت باعث محرومیت از یکسری امتیازها در سربازی میشه. (مثلاً معافیت کفالت، کسری بسیج و...)
بخشیده شدن غیبت توسط سلسله مراتب انجام میشه و هر سلسله مراتبی تا میزانی از غیبت رو میتونه ببخشه. فقط رهبری میتونه کل غیبت رو ببخشه. که این کار رو هم گاهی اوقات انجام میده.
بخشیده شدن غیبت به معنی حذف آثار ناشی از غیبت نیست. یعنی اگه شما غیبت کرده باشید (و توجیه هم تکرده باشید) حتی اگر کل غیبتتون بخشیده بشه، از اون امتیازها (استفاده از معافیت کفالت و...) محروم میشید.

erfan.m111
01-10-2019, 15:59
من برای کفالت پدر بیمار فروردین اقدام کردم ، نوبت کمیسیون پزشکی تیر ماه بود که پدرم بیمارستان بود و گفتند وقتی مرخص شد بیاین
که متاسفانه پدرم فوت کرد
یه برادر ۱۶ ساله دارم
تحقیق کردم برای کفالت مادر که گفتند ۳۰ ماه موقت میدن و بعد در صورت واجد شرایط بودن دایمی میشه و چون برادرم ۱۸ ساله میشد به درد من نمیخورد
پس از بررسی فراوان قانون معافیت کفالت ، از قانون کفالت برادر صغیر زیر ۱۸ استفاده کردم
مدارک مربوطه رو بردم و در جلسه کمیسیون شرکت کردم
این معافیت نیاز به سلامت برادر نداره و زیر ۱۸ بودن کافی هستش و معافیت دائم تعلق میگیره
که خوشبختانه با این قانون معاف دائم شدم و الان تو مرحله ی معرفی به صدور کارت هستم

erfan.m111
01-10-2019, 16:03

اگر غیبت نداری اقدام کن
کافیه با مدارک پدر ثابت بشه که پدر شما بالای ۷۰ سن دارن
بهتون معافیت میدن

k1ozil
01-10-2019, 17:04
سلام خدمت دوستان
من سال دوم دانشگاهم میخام امسال ک تموم شه کاردانی معادل بگیرم چون از رشتم خوشم نمیاد
سوالم اینه که کاردانی معادل و کاردانی عادی برای خدمت فرقی میکنه ؟ و سختی خدمت برای فوق دیپلما و لیسانسا خیلی فرق میکنه ؟ فوق دیپلم خیلی اذیت میشی ؟ (میخام ببینم اگه خیلی سخت تر میشه تا لیسانس ادامه بدم. )
رشته هوشبری (علوم پزشکی) میخونم
امکانش هست با کاردانی هم بیوفتم قسمت بهداری و درمانگاه ؟

akpa
01-10-2019, 22:16
۱۶ میشه ولی قاعدتا باید براتون نامه اخرین روز خدمتی بیاد و تو اون دقیقا قید میشه اخری روزتون کی هست
ضمنا معمولا پادگان ها چند روز آخر خدمت رو مرخصی میدن و کارهای ترخیص بعد مرخصی انجام مییشه

Iloveu-ALL
02-10-2019, 12:00
ممنون بابت پاسخ

معاف از رزم شنیدم از یکی که اخبار گفت روی کارت درج میشه اگه آره این خیلی بده !

معاف از رزم برای استخدام مشکل ایجاد می کنه؟ حتی خصوصی ؟

بعد سوال آخر معاف از رزم ممکنه سخت تر از خدمت معمولی بشه ؟ مثلا برای یک نفر سخت تر باشه یا شرایطی داشته باشه کارهاش که سخت تر باشه!

mahdi4563
03-10-2019, 05:16
سلام. دوستان من اینطور شنیدم که بعد از گرفتن مدرک تحصیلی یک سال هنوز وقت داریم واسه سربازی درسته این؟ الان من متولد 6/78 ام الانم ترم آخر کاردانی ولی خب کنکور ندادم واسه کارشناسی میخوام سال بعد کنکور بدم الان مشکلی پیش میاد واسه سربازی؟
اشاره هم کنم که من یک سال بعد گرفتن دیپلم، کاردانی رو شروع کردم، سال 95 دیپلم گرفتم مهر 96 وارد دانشگاه شدم یک سال پشت کنکور :[

erfan.m111
04-10-2019, 09:40
سلام. دوستان من اینطور شنیدم که بعد از گرفتن مدرک تحصیلی یک سال هنوز وقت داریم واسه سربازی درسته این؟ الان من متولد 6/78 ام الانم ترم آخر کاردانی ولی خب کنکور ندادم واسه کارشناسی میخوام سال بعد کنکور بدم الان مشکلی پیش میاد واسه سربازی؟
اشاره هم کنم که من یک سال بعد گرفتن دیپلم، کاردانی رو شروع کردم، سال 95 دیپلم گرفتم مهر 96 وارد دانشگاه شدم یک سال پشت کنکور :[
اگر معافیت تحصیلی نداشته باشی و کنکور بدی و قبول شی اجازه ی ثبت نام بهت نمیدن
چون موقع ثبت نام باید براشون معافیت تحصیلی تایید شده از پلیس +۱۰ ببری
الان معافیت تحصیلی شما تا چه زمانی هستش؟

- - - Updated - - -

erfan.m111
04-10-2019, 12:08
من برای کفالت پدر بیمار فروردین اقدام کردم ، نوبت کمیسیون پزشکی تیر ماه بود که پدرم بیمارستان بود و گفتند وقتی مرخص شد بیاین
که متاسفانه پدرم فوت کرد
یه برادر ۱۶ ساله دارم
تحقیق کردم برای کفالت مادر که گفتند ۳۰ ماه موقت میدن و بعد در صورت واجد شرایط بودن دایمی میشه و چون برادرم ۱۸ ساله میشد به درد من نمیخورد
پس از بررسی فراوان قانون معافیت کفالت ، از قانون کفالت برادر صغیر زیر ۱۸ استفاده کردم
مدارک مربوطه رو بردم و در جلسه کمیسیون شرکت کردم
این معافیت نیاز به سلامت برادر نداره و زیر ۱۸ بودن کافی هستش و معافیت دائم تعلق میگیره
که خوشبختانه با این قانون معاف دائم شدم و الان تو مرحله ی معرفی به صدور کارت هستم
کارتم دیروز رسید ، یک ماه طول کشید

mahdi4563
04-10-2019, 13:55

- - - Updated - - -

مطمئنین؟ من برای 5 ترم معافیت تحصیلی دارم الانم ترم 5 هستم... شش ترمه کنم خودمو ینی؟ :| :eh:

erfan.m111
04-10-2019, 16:44
مطمئنین؟ من برای 5 ترم معافیت تحصیلی دارم الانم ترم 5 هستم... شش ترمه کنم خودمو ینی؟ :| :eh:

خب شما الان معافیت تحصیلی معتبر داری
پس مشکلی نیست
من فکر کردم معافیت تحصیلیت تموم شده
تا جایی که میدونم یک سال برای تحصیل تو مقطع بالاتر وقت داری
از زمانی که مدرک فعلیت تاریخ میخوره تا یک سال زمان داری تکلیف خدمتت رو معلوم کنی
اگه تو این یک سال قبول شی و بری مقطع بالاتر که اوکیه
اگر یک روز بگذره از این یک سالت وارد غیبت میشی

- - - Updated - - -

خب شما الان معافیت تحصیلی معتبر داری
پس مشکلی نیست
من فکر کردم معافیت تحصیلیت تموم شده
تا جایی که میدونم یک سال برای تحصیل تو مقطع بالاتر وقت داری
از زمانی که مدرک فعلیت تاریخ میخوره تا یک سال زمان داری تکلیف خدمتت رو معلوم کنی
اگه تو این یک سال قبول شی و بری مقطع بالاتر که اوکیه
اگر یک روز بگذره از این یک سالت وارد غیبت میشی

erfan.m111
04-10-2019, 16:46
به فرض مدرکت تاریخ بخوره بهمن ۹۸ تا بهمن ۹۹ وقت داری تکلیف خدمتت رو معلوم کنی
در مورد تاریخ مدرک هم باید از دانشگاهت بپرسی
دانشگاه با دانشگاه فرق می کنه

Переклад не
04-10-2019, 21:19

داداش بهترین کار اینه که به روز ترین و دقیق ترین اخبار رو از بخش امور نظام وظیفه ی دانشگاه بپرسی . مسئول مربوطه کاملا راهنماییت میکنه

Shervan360
07-10-2019, 19:19
سلام

کسی که غیب داره اما زن داره. درصورتی که بره سربازی، در شهر خودش می افته؟ یا چون غیبت داشته در شهر خودش نمی اندازنش؟

musican33
10-10-2019, 20:59
سلام دوستان
اینجا کسی هست که اعزام مجدد باشه و خدمتش تموم شده و الان کارت پایان خدمت گرفته باشه
می خوام ببینم تاریخ روی کارت، تاریخ اعزام اولیه می خوره یا تاریخ اعزام مجدد؟

srx190d
11-10-2019, 17:18
سلام دوستان
اینجا کسی هست که اعزام مجدد باشه و خدمتش تموم شده و الان کارت پایان خدمت گرفته باشه
می خوام ببینم تاریخ روی کارت، تاریخ اعزام اولیه می خوره یا تاریخ اعزام مجدد؟

سلام
اولیه

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

erfan.m111
14-10-2019, 11:59
اگر سوالی در مورد معافیت کفالت داشتید می تونید بپرسید من در حد توان راهنمایی می کنم

armooooon
17-10-2019, 22:49
سلام.دوستان من افتادم دستغیب جهرم.چجوره اوضاش

armooooon
17-10-2019, 22:53
کسی میدونه پادگان دستغیب جهرم چطورجاییه?

armin.electro
18-10-2019, 07:42
آقایون یه سوال
اگه کسی غایب بشه یعنی تو وقتش خودشو معرفی نکنه از طرف نظام وظیفه میان دنبالش میگردن؟مثلا میان خونشو میگردن یا کسی باهات کاری نداره تا خودت گیر بیافتی؟

erfan.m111
18-10-2019, 08:50
آقایون یه سوال
اگه کسی غایب بشه یعنی تو وقتش خودشو معرفی نکنه از طرف نظام وظیفه میان دنبالش میگردن؟مثلا میان خونشو میگردن یا کسی باهات کاری نداره تا خودت گیر بیافتی؟

اگر غایب باشی کاریت ندارن ، اما اگه اعزام بشی و از پادگان فرار کنی و فراری باشی میان دنبالت
اما اگر غایبی و اقدام نکردی کاری بهت ندارن اما ممکنه یه روزی گیر بیفتی

AminRz
18-10-2019, 09:05
سلام
من برادر بزرگتر دارم که معاف شده.
میخواستم بدونم برای معافیت کفالت راهی هست برای من ؟
برادرم ازدواج کرده.

armin.electro
18-10-2019, 09:12
اگر غایب باشی کاریت ندارن ، اما اگه اعزام بشی و از پادگان فرار کنی و فراری باشی میان دنبالت
اما اگر غایبی و اقدام نکردی کاری بهت ندارن اما ممکنه یه روزی گیر بیفتی
خیلی ممنون که جواب دادین
یعنی هیچ وقت کسی پیگیر نمیشه و دنبالت نمیگردن
بعد چه جوری ممکنه گیر بیفته؟اسمش تو سیستم پلیس و اینجور جاها به عنوان غایب ثبت میشه؟

erfan.m111
18-10-2019, 10:15
خیلی ممنون که جواب دادین
بعد چه جوری ممکنه گیر بیفته؟اسمش تو سیستم پلیس و اینجور جاها به عنوان غایب ثبت میشه؟
به عنوان مشمول غایب ثبت میشی
از یه سری از حق و حقوق اجتماعی هم محروم میشی که خیلی هاش رو حذف کردن تو سال های اخیر (مثل گرفتن گواهینامه ، ثبت سند و...)
تنها محدودیت اینه که نمیتونی خارج از ایران بری و از مشاغل دولتی هم محروم میشی
وگرنه من رفیق دارم 8 سال غایبه و هیچ کس کاری باهاش نداره

erfan.m111
18-10-2019, 10:32
سلام
من برادر بزرگتر دارم که معاف شده.
میخواستم بدونم برای معافیت کفالت راهی هست برای من ؟
برادرم ازدواج کرده.

متاسفانه راهی نیست

محمد7966
18-10-2019, 11:40
به عنوان مشمول غایب ثبت میشی
از یه سری از حق و حقوق اجتماعی هم محروم میشی که خیلی هاش رو حذف کردن تو سال های اخیر (مثل گرفتن گواهینامه ، ثبت سند و...)
تنها محدودیت اینه که نمیتونی خارج از ایران بری و از مشاغل دولتی هم محروم میشی
وگرنه من رفیق دارم 8 سال غایبه و هیچ کس کاری باهاش نداره

سلام.دوست عزیز اگر کسی خواست بره تامین اجتماعی برای خودش بیمه درست کنه یا از طریق شرکت خصوصی براش بیمه درست کنند،مشکلی پیش نمیاد اگر خدمت نخواد بره؟بهش نمیگن باید کارت پایان خدمت داشته باشی؟

erfan.m111
18-10-2019, 11:43
سلام.دوست عزیز اگر کسی خواست بره تامین اجتماعی برای خودش بیمه درست کنه یا از طریق شرکت خصوصی براش بیمه درست کنند،مشکلی پیش نمیاد اگر خدمت نخواد بره؟بهش نمیگن باید کارت پایان خدمت داشته باشی؟

شما اگر غایب باشی نمیتونی تحت پوشش بیمه توسط شرکت خصوصی باشه
چون اگر بیمه ت کنه خود کارفرما جریمه میشه

محمد7966
18-10-2019, 11:47
شما اگر غایب باشی نمیتونی تحت پوشش بیمه توسط شرکت خصوصی باشه
چون اگر بیمه ت کنه خود کارفرما جریمه میشه

خودش برای خودش بیمه رد کنه چی؟بیمه میگه باید کارت پایان خدمت داشته باشی یا نه؛ کاری نداره؟

یا اطلاعی ندارید؟

ممنونم

erfan.m111
18-10-2019, 12:02
خودش برای خودش بیمه رد کنه چی؟بیمه میگه باید کارت پایان خدمت داشته باشی یا نه؛ کاری نداره؟

یا اطلاعی ندارید؟

ممنونم
تا جایی که من میدونم برای بیمه اختیاری باید یک ماه سابقه قبلی داشته باشید
اما این که پایان خدمت میخواد یا نه مطمین نیستم
یه زمانی میگفتن برای بیمه بیکاری نیاز به پایان خدمت هستش
میتونید از مشاورین بیمه بپرسید

musican33
19-10-2019, 13:23
خیلی ممنون که جواب دادین

شاید چند سال پیش خیلی کاری نداشتن
ولی من پیش بینی می کنم با توجه به کاهش شدید تعداد سرباز شاید در اینده نزدیک طرح یا برنامه ای برای سربازان غایب بریزن

erfan.m111
20-10-2019, 00:15
شاید چند سال پیش خیلی کاری نداشتن
ولی من پیش بینی می کنم با توجه به کاهش شدید تعداد سرباز شاید در اینده نزدیک طرح یا برنامه ای برای سربازان غایب بریزن

الان بیشتر از تنبیه دارن طرح های تشویقی میذارن
مثل اعطای وام 30 ملیونی به سربازانی که مهارت دارند و.... :worried:

محمددددددددددد
21-10-2019, 10:56
سلام ،من بخاطر مشکل صافیه کف پا نتونستم دفترچمو پست کنم بیمارستان امام سجاد معرفی شدم بهم گفتن بعد ۳۰،الی ۴۰ روز کمیسون تشکیل میشه بهت خبر میدن ک بری ، الان اون تایم گذشته خبری نشده چجوری میتونم روندشو پیگیری کنم؟ نظام وظیفه زنگ‌میزنم میگن ممکنه ۳ ماه طول بکشه که خیلی زمان زیادیه ،جایی نیست ک بشه حضوری رفت وقت گرفت؟

erfan.m111
21-10-2019, 12:37
سلام ،من بخاطر مشکل صافیه کف پا نتونستم دفترچمو پست کنم بیمارستان امام سجاد معرفی شدم بهم گفتن بعد ۳۰،الی ۴۰ روز کمیسون تشکیل میشه بهت خبر میدن ک بری ، الان اون تایم گذشته خبری نشده چجوری میتونم روندشو پیگیری کنم؟ نظام وظیفه زنگ‌میزنم میگن ممکنه ۳ ماه طول بکشه که خیلی زمان زیادیه ،جایی نیست ک بشه حضوری رفت وقت گرفت؟

کاری نمیشه کرد
خودشون زمان رو مشخص می کنن و ممکنه زمان بر بشه
دلیل طولانی شدنش هم درخواست های معافیت هست که یک به یک بررسی میشه و بعد از اینکه مثلا 50 تا پرونده جمع شد و نیاز به کمیسیون داشت طی چندروز دعوت نامه ارسال میکنند و کمیسیون تشکیل میشه
فقط باید صبر کنی بهت اطلاع بدن

mohammad.agh
21-10-2019, 13:54
یادش بخیر ۳سالونیم پیش خدمت میخواستم برم اومدم تواین سایتو تو این تایپیک هنوز تو ایمیلام پستای این تایپیک میاد خوشا همون موقعها واقعا فکر ادم فقط یه چیز بود که خدمتش تموم بشه هیچ دق دقه دیگه ای نداشت وقتی بریم سره کار وار زندگی بشیم میفهمیم چقدر خدمت اسون بود

m_sport
23-10-2019, 00:43
سلام....لطفا کسی اگه در مورد معافیت های پزشکی و کفالت اطلاع داره به من پیام خصوصی بده....مشخصا در مورد مشکلات افتادگی دریچه قلب .....ممنون

erfan.m111
23-10-2019, 09:07
سلام....لطفا کسی اگه در مورد معافیت های پزشکی و کفالت اطلاع داره به من پیام خصوصی بده....مشخصا در مورد مشکلات افتادگی دریچه قلب .....ممنون

موردتون رو بفرمایید اگر بتونم راهنمایی می کنم

- - - Updated - - -

موردتون رو بفرمایید اگر بتونم راهنمایی می کنم

Iloveu-ALL
26-10-2019, 21:26
چرا توی سایت زده فلان مورد معافیت پزشکی میدن (قبلا در سایت پلیس دات آی آر دیدم) ولی سر ویزیت شدن و اینا کلی پول میگیرن و میگن که سخت هم میگیرن چرا آخه بگذریم ...

دوستان ممکنه برم خدمت ... برای اینکه سربازی راحت بشه از لحاظ روحی و روانی و از نظر ترفند چه پیشنهاداتی دارید ؟ اگه میشه کوتاه یه توضیح بدید ممنون

من وابسته ام و از نظر زندگی مستقلانه در حد فاجعه ام میدونم خدمت برام خیلی سخته از طرفی زندگی خودم بسیار از طریق اینترنت وقت میگذرم بدون نت زندگی سخت میشه برام

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-10-2019, 23:29
چرا توی سایت زده فلان مورد معافیت پزشکی میدن (قبلا در سایت پلیس دات آی آر دیدم)
ولی سر ویزیت شدن و اینا کلی پول میگیرن و میگن که سخت هم میگیرن چرا آخه بگذریم ...
.
دوستان ممکنه برم خدمت ... برای اینکه سربازی راحت بشه از لحاظ روحی و روانی و از نظر ترفند چه پیشنهاداتی دارید ؟ اگه میشه کوتاه یه توضیح بدید ممنون

من وابسته ام و از نظر زندگی مستقلانه در حد فاجعه ام میدونم خدمت برام خیلی سخته از طرفی زندگی خودم بسیار از طریق اینترنت وقت میگذرم بدون نت زندگی سخت میشه برام

سلام
.
عده ای از مردم هستند که خیلی زود خو میگیرند به وضعیتِ جدید در زندگیشون مثل مرگ پدر یا مادر و یا تغییر وضعیتِ مالی یا جدایی از عزیزان و غیره

.
این افراد آرامششون بیشتر از بقیه ی مردم هست به دلیل داشتن همین خصلتِ خو گرفتن و عادت کردن به وضعیت جدید
.
در سربازی هم این افراد راخت ترند .
.
این رو هم بگم که سخت بگیرید میگذره . آسون هم بگیرین میگذره
.
ولی وقتی سخت بگیرین خیلی خیلی سخت و رنج آور میگذره . پس به نفعتونه که سربازی رو هم آسون بگیرین و تصور کنین که فقط یک ماموریت هست و بالاخره تمام میشه

.
خیلیها سالها پیش در همین تاپیک نوشتند که سربازی سخته و غمگینند ولی حالا مدتهاست که خدمتشون تمام شده
.

====================================
.

دوستان , به نفعتون هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی هم آسایش و آرامش هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا إن شاء الله .
.

چند نمونه :
.
===================================
.

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و زندگی
.
.
.

توصیه های مهم امنیتی
.

.

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر
.

.

برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی

.

.

persian art
02-11-2019, 22:51
سلام. من یک سوال داشتم ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه.
طبق ماده ۵ آیین نامه کقالت([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):

وجود برادری که از معافیت تحصیلی برخوردار است مانع از معافیت کفالت موقت مشـمولی که در شـهر محل سـکونت مکفول اقامت داشـته و سرپرستی خانواده را بر عهده دارد نخواهد بود، مشـروط بر آنکه برادر مشمول خارج از شهرستان محل سکونت مکفول به تحصیل اشتغال داشته باشد.

پدر من بالای ۷۰ سال سن داره و برادرم در شهرستان دیگه در حال تحصیله. طبق این ماده من میتونم تا پایان تحصیل برادرم به طور موقت معافیت کفالت در مورد پدرم بگیرم؟ پدرم به غیر از من و برادرم فرزند دیگه ای نداره، کار نمیکنه و بازنشسته هم نیست.

r00t
13-11-2019, 06:30
سلام دوستان
کسی پادگان پدافند سمنان خدمت کرده؟
یکی از دوستان بنده آموزشی افتاده پدافند سمنان
میخواستم بدونم ساعت حدود 4 صبح چطور میتونه از سمنان خودش رو به پادگان برسونه
تاکسی یا اتوبوسی موجود هست؟
و اینکه ساعت 5 صبح فکر کنم باید تو پادگان حضور داشته باشن چه ساعتی باید سمنان باشه که به موقع به پادگان برسه

masooyan
13-11-2019, 08:04
سلام دوستان
کسی پادگان پدافند سمنان خدمت کرده؟
یکی از دوستان بنده آموزشی افتاده پدافند سمنان
میخواستم بدونم ساعت حدود 4 صبح چطور میتونه از سمنان خودش رو به پادگان برسونه
تاکسی یا اتوبوسی موجود هست؟
و اینکه ساعت 5 صبح فکر کنم باید تو پادگان حضور داشته باشن چه ساعتی باید سمنان باشه که به موقع به پادگان برسه

با قطار بره بهتره چون با اتوبوس اذیت میشه وباید کمربندی پیاده بشه.
رسید راه اهن سمنان تاکسی میگیره برا میدون استاندارد از اونجا سواری زیاده هم خود سرباز های یگان هستن هم شخصی هایی که تو خط کار میکنن(بیشترشون کادر های یگان هستن)
تقریبا از سمنان تا پادگان نیم ساعت راهه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Reza31001
13-11-2019, 10:05
سلام. من یک سوال داشتم ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه.
طبق ماده ۵ آیین نامه کقالت([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):

وجود برادری که از معافیت تحصیلی برخوردار است مانع از معافیت کفالت موقت مشـمولی که در شـهر محل سـکونت مکفول اقامت داشـته و سرپرستی خانواده را بر عهده دارد نخواهد بود، مشـروط بر آنکه برادر مشمول خارج از شهرستان محل سکونت مکفول به تحصیل اشتغال داشته باشد.

پدر من بالای ۷۰ سال سن داره و برادرم در شهرستان دیگه در حال تحصیله. طبق این ماده من میتونم تا پایان تحصیل برادرم به طور موقت معافیت کفالت در مورد پدرم بگیرم؟ پدرم به غیر از من و برادرم فرزند دیگه ای نداره، کار نمیکنه و بازنشسته هم نیست.
در مورد ماده ای که فرمودین به نظر میاد امکان پذیره ولی من پیشنهاد میکنم از طریق ماده 6 بهریستی اقدام کنید چون در این حالت میتونید معافیت دائم بگیرین

persian art
14-11-2019, 00:55
در مورد ماده ای که فرمودین به نظر میاد امکان پذیره ولی من پیشنهاد میکنم از طریق ماده 6 بهریستی اقدام کنید چون در این حالت میتونید معافیت دائم بگیرین
من در مورد این ماده که میفرمایید اطلاع نداشتم ولی الان که بررسی کردم برای شرایط معلولیت والدین در نظر گرفته شده که والدین من چنین وضعیتی ندارند تنها سن پدر من بالای ۷۰ ساله. به نظر شما چطور میتونم از این ماده استفاده کنم؟

Reza31001
14-11-2019, 08:06
من در مورد این ماده که میفرمایید اطلاع نداشتم ولی الان که بررسی کردم برای شرایط معلولیت والدین در نظر گرفته شده که والدین من چنین وضعیتی ندارند تنها سن پدر من بالای ۷۰ ساله. به نظر شما چطور میتونم از این ماده استفاده کنم؟
برای این ماده پدر شما باید تحت سرپرستی بهزیستی قرار بگیره
اونجا هم کمیسیون داره که وقتی تایید کنن ارجاع میدن به نظام وظیفه برای کمیسیون نهایی
کمیسیون بهزیستی خیلی سخت نمیگیرن و مخصوصا اگه بگین هدفم استفاده از موضوع سربازی هست و قرار نیست مستمری بگیر باشیم آسون تر هم میشه

البته به هر حال باید قوانینشون رو بخونید تا دلیلی برای تحت پوشش بهزیستی باشه من زیاد دقت نکرده بودم اگه صرفا پدر بالای 70 سال هست و هیچ گونه بیماری نداره فکر میکنم سخت باشه موضوع

پ ن: اون چیزی که از که معلولیت تو ذهن همه ما هست با چیزی که بهزیستی انتظار داره الزاما یکی نیست مثلا ممکنه شخصی مشکل دیسک کمر داشته باشه که بهزیستی اون رو هم معلول تشخیص بده که حالا درجه بندی های خاص خودش رو هم داره

Mohammadrezangh
10-12-2019, 23:19
سلام دوستان من وقتی میرم سایت نظام وظیفه جللوی محل آموزش چندتا نقطه هست این یعنی چی ؟کد مازاد خوردم؟یعنی احتمالش نیست تا چند روز دیگه محل اموزشم مشخص بشه؟

Dr Nima
11-12-2019, 21:54
آغاز ثبت‌نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضائیه

بنابر اعلام امور اداری و استخدامی کارکنان اداری قوه قضاییه، در حال حاضر فقط مشمولین اعزامی اسفند ماه مجاز به ثبت نام هستند و زمان ثبت نام مشمولین متقاضی امریه اعزامی ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ از امروز مورخ ۹۸/۰۹/۲۰ آغاز می‌گردد و در روز ‌شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۳۰ پایان می‌پذیرد.

استان هایی که قابل دسترسی نمی باشند، سهمیه امریه آنها به اتمام رسیده و به هیچ وجه امکان پذیرش و ثبت نام اعزام اسفند ماه در استان های مذکور وجود ندارد.

متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در تاریخ مقرر با مراجعه به سامانه ثبت‌نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

supermax15
12-12-2019, 01:07
من ۲۵ شهریور واکسن زدم و اعزام یک دی هستم ایا نیازه که دوباره واکسن بزنم؟

ms1ove
12-12-2019, 09:36
سلام
خیر نیازی نیست:santa:

b.soshiant
17-12-2019, 15:11
سربازی جز گرفتن عمر و وقت ادم هیچ سودی نداره
امیدوارم یه روزی این قانون تجدید نظر بشه و اجباری حذف بشه

musican33
24-12-2019, 06:44
سلام
دوستان کسی اطلاعی داره از زمان ترخیص چه مدت بعد پایان خدمت در سیستم نظام وظیفه(سایت نظام وظیفه) ثبت بشه؟ و کی کارت پایان خدمت ارسال می شه؟

musican33
24-12-2019, 06:50
..........

masooyan
24-12-2019, 09:30
سلام
دوستان کسی اطلاعی داره از زمان ترخیص چه مدت بعد پایان خدمت در سیستم نظام وظیفه(سایت نظام وظیفه) ثبت بشه؟ و کی کارت پایان خدمت ارسال می شه؟

حدود 50 روز زمان میبره کارت بدست شما برسه.

Переклад не
30-12-2019, 00:01
سلام

حدود 50 روز زمان میبره کارت بدست شما برسه.

باید دقت داشته باشید که نباید بدهی داشته باشید . حتما یه ماه بعد ترخیص پیگیر باشید ببینید بدهی دارید یا نه . اینو از آجودانی پادگان باید بپرسید و همچنین فکر نکنم 50 روز طول بکشه . اونایی که سه ماه پیش ترخیص شدن هنوز تو سیستم ثبت نشده که بدهی دارن یا نه

masooyan
30-12-2019, 09:04
باید دقت داشته باشید که نباید بدهی داشته باشید . حتما یه ماه بعد ترخیص پیگیر باشید ببینید بدهی دارید یا نه . اینو از آجودانی پادگان باید بپرسید و همچنین فکر نکنم 50 روز طول بکشه . اونایی که سه ماه پیش ترخیص شدن هنوز تو سیستم ثبت نشده که بدهی دارن یا نه

روال به این صورت هست که حدود 10 روز به پایان خدمت برگه تسویه حساب میگیری و باید تاییدیه تسویه از همه قسمت ها بگیری از جمله دارایی و مسئول دارایی اگه اضافه واریزی داشته باشی از شما میخواد مابه التفاوت بانک مربوطه واریز و اصل فیش واریزی رو تحویل دارایی بدی در غیر این صورت تسویه قسمت دارایی بدون تایید میمونه و عملا تسویه براتون صادر نمیشه.

musican33
30-12-2019, 12:14

به من گفتن چهل روز(البته کسایی رو دیدم که خیلی زودتر از چهل روز برای دادن بدهی اومده بودن) بعد از ترخیص زنگ بزن اگه بدهی داشته باشی بهت می گیم چقدره فیش واریزی شو برامون بیار
چهل روز بعد زنگ زدم، بدهی داشتم که حدودا یک ماه پیش با فیش بردم پادگان. گفتن الان بدهیت تسویه شده می فرستیم بره! اگه تا دو هفته دیگه کارتت نیومد برو پلیس 10+. دو هفته بعد رفتم پلیس 10+ ولی گفتن داخل سیستم شون از ترخیصیت چیزی ثبت نشده!
الان یک ماهی می شه بدهی رو دادم ولی خبری از کارت نشد و داخل سایت نظام وظیفه داخل قسمت ثبت درخواست ها هنوز وضعیتم روی اعزام به خدمته!

masooyan
30-12-2019, 12:36
به من گفتن چهل روز(البته کسایی رو دیدم که خیلی زودتر از چهل روز برای دادن بدهی اومده بودن) بعد از ترخیص زنگ بزن اگه بدهی داشته باشی بهت می گیم چقدره فیش واریزی شو برامون بیار
چهل روز بعد زنگ زدم، بدهی داشتم که حدودا یک ماه پیش با فیش بردم پادگان. گفتن الان بدهیت تسویه شده می فرستیم بره! اگه تا دو هفته دیگه کارتت نیومد برو پلیس 10+. دو هفته بعد رفتم پلیس 10+ ولی گفتن داخل سیستم شون از ترخیصیت چیزی ثبت نشده!
الان یک ماهی می شه بدهی رو دادم ولی خبری از کارت نشد و داخل سایت نظام وظیفه داخل قسمت ثبت درخواست ها هنوز وضعیتم روی اعزام به خدمته!پادگان شما خیلی بی مسیولیت بوده که بدون تسویه ترخیص شدین اصلا برگه ترخیص از خدمت نیرو انسانی یگان صادر میکنه و شما تا وقتی که با کلیه قسمت ها تسویه نکرده باشی برگه ترخیص برای شما صادر نمیکنن.
شما کجا خدمت کردی؟

musican33
31-12-2019, 19:22
پادگان شما خیلی بی مسیولیت بوده که بدون تسویه ترخیص شدین اصلا برگه ترخیص از خدمت نیرو انسانی یگان صادر میکنه و شما تا وقتی که با کلیه قسمت ها تسویه نکرده باشی برگه ترخیص برای شما صادر نمیکنن.
شما کجا خدمت کردی؟

در اصل هم همین طوره، مدارک ترخیصیت رو ارسال نمی کنند به نظام وظیفه تا مراجعه کنی و بدهیت رو تسویه کنی
ارتش بودم
فکر می کنم رویه اش همین باشه، چون حقوق این ماه را، اول ماه بعد می ریزن و همیشه حقوق یک ماه کامل رو می ریزند، به همین خاطر مثلا اگر یک نفر به علتی(مثل کسری) زودتر ترخیص بشه اون مقدار حقوق اضافه ریخته می شه به حسابش و باید پسش بده
از طرفی نمی تونن شخص رو نگه دارن تا حقوق ماهیانه به حسابش ریخته بشه و بعد ترخیص شه

xaxi
31-12-2019, 20:24
سلام
من برگه اعزاممو گرفتم، نوشته در تاریخ 12/2 ساعت 6 صبح میدان سپاه باشید ..
الان میخوام بدونم از همون میدان سپاه مارو سوار اتوبوس میکنن میفرستن؟
آه ای خدا ..
خدمت ما هم برج 7 همین امسال (98) تموم شد رفت ..
آموزشی 04 ، یگان چهل‌دختر بعدشم مرز ..
چقد سخت گذشت برام ولی تموم شد رفت .. توی یه چشم به هم زدن ..
امیدوارم تمام سربازا به خیر و خوشی و سلامتی خدمتشونو تموم کنن و برگردن پیش خانواده‌هاشون

musican33
31-12-2019, 20:35
آه ای خدا ..
خدمت ما هم برج 7 همین امسال (98) تموم شد رفت ..
آموزشی 04 ، یگان چهل‌دختر بعدشم مرز ..
چقد سخت گذشت برام ولی تموم شد رفت .. توی یه چشم به هم زدن ..
امیدوارم تمام سربازا به خیر و خوشی و سلامتی خدمتشونو تموم کنن و برگردن پیش خانواده‌هاشون

کارتت اومده؟
اگر اومده، کی اومد؟

masooyan
31-12-2019, 21:22
در اصل هم همین طوره، مدارک ترخیصیت رو ارسال نمی کنند به نظام وظیفه تا مراجعه کنی و بدهیت رو تسویه کنی
ارتش بودم
فکر می کنم رویه اش همین باشه، چون حقوق این ماه را، اول ماه بعد می ریزن و همیشه حقوق یک ماه کامل رو می ریزند، به همین خاطر مثلا اگر یک نفر به علتی(مثل کسری) زودتر ترخیص بشه اون مقدار حقوق اضافه ریخته می شه به حسابش و باید پسش بده
از طرفی نمی تونن شخص رو نگه دارن تا حقوق ماهیانه به حسابش ریخته بشه و بعد ترخیص شه

منم ارتش بودم پدافند

شما وقتی تسویه رو جمع میکنی میری دارایی دقیقا حساب میکنه چقدر مثلا برات میریزن چه مبلغی باید پس بدی مثلا من استعلاجی داشتم فکر کنم یه 14 روزی میشد حساب کرد اون زمان حدود 30 تومن شد رفتم بانک پادگان پرداخت کردم رسید دادم دارایی و تاییدیه دارایی رو گرفتم.

حدس من اینه شما به اصطلاح رایج با برش خواستی تاییدیه این قسمت بگیری و یه سرباز دارایی مهر دارایی برات زده گفته تمومه به سلامت شما هم فکر نمیکردی به مشکل بخوری.

xaxi
01-01-2020, 00:44
کارتت اومده؟
اگر اومده، کی اومد؟

2 تا تسویه هستش .. یه تسویه که اول انجام میدی و بهت یه برگه میدن که توش نوشته شما خدمتتو تو فلان تیپ گذروندی و این برگه تا اومدن کارت پایان خدمت اعتبار داره ..
بعد از اینکه برگه رو بهم دادن،‌ بهم گفتن که هر موقع‌ آخرین حقوق ارتش رو گرفتی، 90 روز بعدش با همین برگه بیا پادگان تا تسویه حقوقیتُ انجام بدی و کارت پایان خدمت بیاد دم خونه ..

خلاصه که هنوز نرفتم واسه تسویه حقوقی .. 1-2 ماه دیگه میرم .. موقعی که تسویه حقوقی رو انجام بدی، حدوداً 10-20 روز طول میکشه کارتت بیاد .. (یکی از بچه‌هارو گفتن 900 هزار تومن ارتش بهت بیشتر داده .. باید بری بریزی به حساب ارتش تا کارتت رو صادر کنیم .. اونم پولُ واریز کرد و کاراشو انجام داد و 10 روز بعدش کارتش اومد دم خونش)

musican33
01-01-2020, 07:43
منم ارتش بودم پدافند

شما وقتی تسویه رو جمع میکنی میری دارایی دقیقا حساب میکنه چقدر مثلا برات میریزن چه مبلغی باید پس بدی مثلا من استعلاجی داشتم فکر کنم یه 14 روزی میشد حساب کرد اون زمان حدود 30 تومن شد رفتم بانک پادگان پرداخت کردم رسید دادم دارایی و تاییدیه دارایی رو گرفتم.

حدس من اینه شما به اصطلاح رایج با برش خواستی تاییدیه این قسمت بگیری و یه سرباز دارایی مهر دارایی برات زده گفته تمومه به سلامت شما هم فکر نمیکردی به مشکل بخوری.

خیر، در پادگان برای همه همین طور بود حتی برای هم خدمتی های من
در مورد استعلاجی و اینکه از حقوق کم می شه یا نه اطلاعی ندارم و در این مورد کمی شک دارم
هنگام ترخیص که برای تسویه به شعبه حقوقی پادگان مراجعه می کنی یک برگه می دن که شماره حساب و شماره تلفن داخلش هست می گن فلان روز زنگ بزن اگر بدهی داشتی بریز به حساب و فیش واریزی رو بیار پادگان

r00t
08-01-2020, 22:55
سلام دوستان
یکی از دوستان بعد از آموزشی تو پادگان پدافند سمنان برای ادامه خدمت افتاده منطقه شمال غرب (گروه تبریز) عملیات
کسی از دوستان اطلاع داره که خدمت تو این پادگان چطوره و کلا محیط پادگان به چه صورته؟
و همچنین در مورد موقعیت و مسیر های دسترسی به پادگان از شهر
پیشاپیش ممنون بابت پاسخهاتون

- - - Updated - - -

سلام دوستان
یکی از دوستان بعد از آموزشی تو پادگان پدافند سمنان برای ادامه خدمت افتاده منطقه شمال غرب (گروه تبریز) عملیات
کسی از دوستان اطلاع داره که خدمت تو این پادگان چطوره و کلا محیط پادگان به چه صورته؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان

- - - Updated - - -

سلام دوستان<br>یکی از دوستان بعد از آموزشی تو پادگان پدافند سمنان برای ادامه خدمت افتاده منطقه شمال غرب (گروه تبریز) عملیات<br>کسی از دوستان اطلاع داره که خدمت تو این پادگان چطوره و کلا محیط پادگان به چه صورته؟<br>و همچنین در مورد موقعیت و مسیر های دسترسی به پادگان از شهر<br>پیشاپیش ممنون بابت پاسخهاتون&nbsp;

- - - Updated - - -

سلام دوستان&lt;br&gt;یکی از دوستان بعد از آموزشی تو پادگان پدافند سمنان برای ادامه خدمت افتاده منطقه شمال غرب (گروه تبریز) عملیات&lt;br&gt;کسی از دوستان اطلاع داره که خدمت تو این پادگان چطوره و کلا محیط پادگان به چه صورته؟&lt;br&gt;و همچنین در مورد موقعیت و مسیر های دسترسی به پادگان از شهر&lt;br&gt;پیشاپیش ممنون بابت پاسخهاتون&amp;nbsp;

- - - Updated - - -

سلام دوستان&lt;br&gt;یکی از دوستان بعد از آموزشی تو پادگان پدافند سمنان برای ادامه خدمت افتاده منطقه شمال غرب (گروه تبریز) عملیات&lt;br&gt;کسی از دوستان اطلاع داره که خدمت تو این پادگان چطوره و کلا محیط پادگان به چه صورته؟&lt;br&gt;و همچنین در مورد موقعیت و مسیر های دسترسی به پادگان از شهر&lt;br&gt;پیشاپیش ممنون بابت پاسخهاتون&amp;nbsp;

- - - Updated - - -

سلام دوستان&amp;lt;br&amp;gt;یکی از دوستان بعد از آموزشی تو پادگان پدافند سمنان برای ادامه خدمت افتاده منطقه شمال غرب (گروه تبریز) عملیات&amp;lt;br&amp;gt;کسی از دوستان اطلاع داره که خدمت تو این پادگان چطوره و کلا محیط پادگان به چه صورته؟&amp;lt;br&amp;gt;و همچنین در مورد موقعیت و مسیر های دسترسی به پادگان از شهر&amp;lt;br&amp;gt;پیشاپیش ممنون بابت پاسخهاتون&amp;amp;nbsp;

Nocturne
11-01-2020, 18:36
سلام،

من دارم از یه دانشگاه خارجی برای ادامه تحصیل پذیرش میگیرم و برای مواردی مثل پاسپورت و مدرک موفقت کارشناسی به برگه (سبز؟) اعزام به خدمت احتیاج دارم. تا الان نتونستم بگیرم چون چند ماهه که معاینات پزشکیم طول کشیده. الان که بهم معاف رزم دادن میخوام اعتراض کنم اما میترسم با اعتراض بازم گرفتن برگه عقب بیفته و من نتونم کارای اداری ادامه تحصیلم رو انجام بدم. میخواستم ببینم آیا میتونم برگه اعزام رو بگیرم و بعدش اعتراض کنم؟

SarbazHossein
13-01-2020, 00:38
سبام خسته نباشید من یگانم خورده ستاد کل نیروهای مسلح ایا باید با لباس ارتش برم اموزشیم نیروزمینی ارتش بوده کسی خبر داره رسته هم زده اداری پرسنلی
اصلا خدمت اونجا چجوریه

akpa
13-01-2020, 12:18
سلام،

من دارم از یه دانشگاه خارجی برای ادامه تحصیل پذیرش میگیرم و برای مواردی مثل پاسپورت و مدرک موفقت کارشناسی به برگه (سبز؟) اعزام به خدمت احتیاج دارم. تا الان نتونستم بگیرم چون چند ماهه که معاینات پزشکیم طول کشیده. الان که بهم معاف رزم دادن میخوام اعتراض کنم اما میترسم با اعتراض بازم گرفتن برگه عقب بیفته و من نتونم کارای اداری ادامه تحصیلم رو انجام بدم. میخواستم ببینم آیا میتونم برگه اعزام رو بگیرم و بعدش اعتراض کنم؟

شما تو هر مرحله ای از خدمت میتونی دوباره درخواست معافیت پزشکی بدی

akpa
13-01-2020, 12:20
سبام خسته نباشید من یگانم خورده ستاد کل نیروهای مسلح ایا باید با لباس ارتش برم اموزشیم نیروزمینی ارتش بوده کسی خبر داره رسته هم زده اداری پرسنلی
اصلا خدمت اونجا چجوریه
شما با لباس آموزشیت میری یگان اونجا اگه لازم باشه بهتون میگن چه لباسی بپوشید

akpa
13-01-2020, 12:22
ون واکسن ها دورشون هر ده سال یک باره که باید تمدید بشه

musican33
23-01-2020, 18:49
سلام
اولیه

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

طبق پرسش از چند نفر با شرایط مشابه تاریخ اعزام مجدد روی کارت درج می شود

musican33
23-01-2020, 18:55
تکراری..........

srx190d
27-01-2020, 19:25
طبق پرسش از چند نفر با شرایط مشابه تاریخ اعزام مجدد روی کارت درج می شود

بنده خودم کارت گرفتم تاریخ اولیه خورده روش
منطقی هم همین باید باشه
اولین اعزام آخرین ترخیص

P.30.MAN
27-01-2020, 21:31
سلام.
کسانی که دانشجو هستند و معافیت تحصیلی دارن، چندبار در سال میتونن از کشور خارج بشن؟؟ اصلا محدودیت داره یا نه؟

Shahin031
28-01-2020, 02:31
سلام، اداره برق و شرکت مخابرات با لیسانس الکترونیک امریه میگیرن؟

musican33
28-01-2020, 21:47
بنده خودم کارت گرفتم تاریخ اولیه خورده روش
منطقی هم همین باید باشه
اولین اعزام آخرین ترخیص

من هم همین طور ولی تاریخ اعزام مجدد درج شده

Iloveu-ALL
05-02-2020, 16:41
سلام *فوری

ببخشید من رفتم نظام وظیفه ، شورای پزشکی داشتم ...

بعد بررسی معاف از رزم اعلام کردند ... چون فکر کنم در پرونده نوشته بود که فلان جا سالم سالم است اما بیماری دارد ... از کجا میتونم بفهمم که رای و حکم شون درست بوده؟ گفتن اگر داخل سربازی مشکلی بود اقدام کنید آیا جای اعتراض هست و تاثیر داره؟ معاف از رزم هم سختی داره

و اینکه نمیدونم انواع بیماری من چیه و کدوم نوعش حقیقی است...

پرولاپس :
الف ) حقيقي ركتوم : معاف دائم
ب ) سايرانواع پرولاپس ها : معاف از خدمات رزمي

masooyan
05-02-2020, 19:11
سلام *فوری

ببخشید من رفتم نظام وظیفه ، شورای پزشکی داشتم ...

بعد بررسی معاف از رزم اعلام کردند ... چون فکر کنم در پرونده نوشته بود که فلان جا سالم سالم است اما بیماری دارد ... از کجا میتونم بفهمم که رای و حکم شون درست بوده؟ گفتن اگر داخل سربازی مشکلی بود اقدام کنید آیا جای اعتراض هست و تاثیر داره؟ معاف از رزم هم سختی داره

و اینکه نمیدونم انواع بیماری من چیه و کدوم نوعش حقیقی است...

تمامی مدارک مربوط به بیماری هنگام اعزام با خودتون ببرین اونجا برین بهداری پادگان و مدارکتون ارائه بدین براتون برگه اعزام تنظیم میکنن به بیمارستان ارگان مربوطه و اونجا تصمیم میگیرن که شما شرایط معافیت دائم دارین یا نه.

samo68
16-02-2020, 17:51
دوستان التماس میکنم جواب بدید...10 ماهه دارم خدمت میکنم...6 ماه اضاف خدمت دفترچه دارم....بهم گفته بودن 4 ماهشو میبخشیم و 2 ماهشو باید بکشی....امروز یه خبری اومده مبنی بر بخشش اضاف خدمت....متن خبر ابهام داره.....میشه بگید بخشیده شد یا نه؟پیشاپیش سپاس

Nocturne
16-02-2020, 17:59
دوستان آیا در حین دو ماهِ "آموزشی" هم میشه با اقدام برای معافیت تحصیلی جهت کارشناسی ارشد خدمت رو متوقف کرد؟ یا آموزشی در هر صورت باید دو ماهش تکمیل بشه؟
ضمنا اینکه گفته میشه در نوبت اسفند ۱۵ روز تعطیلی عید میدن آیا صحت داره یا خیر؟

Iloveu-ALL
16-02-2020, 21:21
ویرایش شد ...

Iloveu-ALL
16-02-2020, 21:24
ویرایش شد ...

masooyan
17-02-2020, 09:32
دوستان آیا در حین دو ماهِ "آموزشی" هم میشه با اقدام برای معافیت تحصیلی جهت کارشناسی ارشد خدمت رو متوقف کرد؟ یا آموزشی در هر صورت باید دو ماهش تکمیل بشه؟
ضمنا اینکه گفته میشه در نوبت اسفند ۱۵ روز تعطیلی عید میدن آیا صحت داره یا خیر؟

بله
میشه ایست خدمتی بزنین و مشکلی نیس.
در مورد قسمت دوم سوالتون ارتش کل عید میفرسته مرخصی البته در دوران آموزشی.

masooyan
17-02-2020, 09:34
دوستان التماس میکنم جواب بدید...10 ماهه دارم خدمت میکنم...6 ماه اضاف خدمت دفترچه دارم....بهم گفته بودن 4 ماهشو میبخشیم و 2 ماهشو باید بکشی....امروز یه خبری اومده مبنی بر بخشش اضاف خدمت....متن خبر ابهام داره.....میشه بگید بخشیده شد یا نه؟پیشاپیش سپاس

شما اینو باید از مسئول نیروی انسانی وظیفه ها بپرسی.

mojt90
18-02-2020, 15:11

سازمان وظیفه عمومی ناجا شایعه بخشش اضافه خدمت سنواتی سربازان حین خدمت را تکذیب کرد. :sad:

Mohsen_mzh
21-02-2020, 22:36
سلام
دو ماه از گرفتن گواهی موقت ترخیص من میگذره. زیر برگه نوشته در صورتیکه بعد از دو ماه اطلاعات در سامانه ناجا ثبت نشد تماس بگیرید. چطور چک کنم اطلاعات ثبت شده یا نه؟

musican33
22-02-2020, 02:54
سلام
دو ماه از گرفتن گواهی موقت ترخیص من میگذره. زیر برگه نوشته در صورتیکه بعد از دو ماه اطلاعات در سامانه ناجا ثبت نشد تماس بگیرید. چطور چک کنم اطلاعات ثبت شده یا نه؟

می تونیم با کد سخا داخل سایت نظام وظیفه ببینی ولی به نظرم بهتره بری پلیس 10+
اول برو پلیس 10+ بگو دوماهه ترخیص شدم ولی کارتم هنوز نیومده می خوام ببیتم وضعیتم چیه اگر گفت وضعیتت پایان خدمته و در جال صدور کارته که هیچ اگر گفت وضعیتت هنوز اعزام به خدمته، یا هنوز تو سیستمشون نیومده یا مشکلی برای ثبت ترخیصیت وجود داشته و یگانت ترخیصیتو ثبت نکرده
می تونی بری از نظام وظیفه شهرتون بپرسی وضعیتم چیه چون سیستمشون بروزه ولی ممکنه جوابتو ندن
پس اگر پادگان نزدیکتونه بهتری بری پادگان(کارت ملی ببر بگو کارتم نیومده می خوام برم شعبه وظیفه) شعبه وظیفه (صدور کارت) بپرس چرا کارتم نیومده اونجا بهت می گن معمول ترین دلیلش داشتن بدهی(اضافه حقوق ریختن) هست
اگر پادگان دوره می تونی زنگ بزنی پادگان بگی وصل کنن همون شعبه وظیفه (صدور کارت) ببینی چرا کارتت نیومده یا می تونی مستقیما با شعبه حقوقی وظیفه تماس بگیری بگیری بگی کارتم نیومده می خوام ببینم بدهی دارم یا نه
اگه بدهی داشتی که اونا خودشون می گن باید جیکار کنی

donkeyoxte
02-03-2020, 18:38
سلام دوستان
من اگه دفترچه رو این هفته پست کنم, آموزشی اردیبهشت می افته؟
الان یگان رو خیلی ها میگن بومی کردن و شهر زندگیت میندازن, درسته؟

akpa
05-03-2020, 11:39
سلام دوستان
من اگه دفترچه رو این هفته پست کنم, آموزشی اردیبهشت می افته؟
الان یگان رو خیلی ها میگن بومی کردن و شهر زندگیت میندازن, درسته؟
دوست عزیز اصلا این شکلی نیست که هر وقت دفترچه رو بفرستید تو اعزام بعدی بفرستنتون البته بسته به شرایط فرق داره مثلا من ادیبهشت فرستادم ولی ابان اعزام شدم
دوم اینکه باید دید با این بیماری شرایط چجوری پیش میره ممکنه اعزام ها رو به تعویق بیاندازند

donkeyoxte
11-03-2020, 20:28
برای یگان روشی هست که مرز افتاد؟ داوطلبی چیزی؟

mojt90
11-03-2020, 21:39
برای یگان روشی هست که مرز افتاد؟ داوطلبی چیزی؟

اولین باره چنین چیزی میشنوم :blink: نکنه قصد خ.وکشی دارید ؟

به هر حال ، میتونید یگان هر جا افتادید دنبال عوض بگردید درخواست جابه جایی بدین .

donkeyoxte
11-03-2020, 23:08

به هر حال ، میتونید یگان هر جا افتادید دنبال عوض بگردید درخواست جابه جایی بدین .

یچیزی تو همون مایه ها :)

جابجایی رو که میدونم, منظورم بیشتر کاری بود که تو آموزشی آدم انجام بده یا قبل از اینکه دفترچه رو پست کنیم
مثلا درخواستی تو آموزشی نوشته بشه, چیزی , کاری ...

- - - Updated - - -

جابجایی رو که میدونم, منظورم بیشتر کاری بود که تو آموزشی آدم انجام بده یا قبل از اینکه دفترچه رو پست کنیم

monitro
21-03-2020, 14:38
سلام عزیزان
من مهر مشمولین خارج از کشور رو داشتم و پارسال اومدم ایران. بعد از یک ماه، یعنی کم تر از سه ماه مجاز، برای برگشتم به آمریکا اقدام کردم ولی با اینکه ویزا داشتم من رو از فرودگاه قطر برگرداندند. الان بعد از اینکه آمریکا من رو منتظر گذاشته تونستم اقامت مالزیم رو درست کنم. ولی نظام وظیفه گفتند که چون بیشتر از شش ماه موندی بایستی بری خدمت. می خواستم بدونم که کسی بامشکل من مواجه شده؟ ممنون

mohammad.agh
26-03-2020, 17:31
پسر من چهار ساله خدمتم تمام شده هنوز پستای این سایت مربوط به سربازی برام ایمیل میشه یادش بخیر پسر واقعا چهار ساله گذشته:laughing::laughing::laughing:
اینقدر تو فکر این خدمت نباشین واقعا بهترین دوران بود ،زندگی بعد خدمت 1000برابر سخت تره اینو بی برو برگرد بهتون میگم:sad:

akpa
29-03-2020, 12:03

- - - Updated - - -

دوست عزیز قصد دخالت تو زندگیت و اینکه چرا همچین تصمیمی گرفتی رو ندارم
فقط میخوام بگم خدمت حتی تو بهترین جا هم تو مخی های خودش رو داره و به اندازه کافی آسیب و رنج میبینید دیگه لازم نیست سخترش بکنید
ضمنا یه روز و دو روز نیست و دوسال جوری تصمیم نگرید که یه ماه بعد وقتی شرایطتون بهتر شد و پشیمون شدید دیگه راه برگشتی نداشته باشید
آرزوی موفقیت دارم براتون

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

دوست عزیز قصد دخالت تو زندگیت و اینکه چرا همچین تصمیمی گرفتی رو ندارم
فقط میخوام بگم خدمت حتی تو بهترین جا هم تو مخی های خودش رو داره و به اندازه کافی آسیب و رنج میبینید دیگه لازم نیست سخترش بکنید
ضمنا یه روز و دو روز نیست و دوسال جوری تصمیم نگرید که یه ماه بعد وقتی شرایطتون بهتر شد و پشیمون شدید دیگه راه برگشتی نداشته باشید
آرزوی موفقیت دارم براتون

donkeyoxte
06-05-2020, 15:22
سلام دوستان
تو دفترچه قسمت مذهب= مذهب غیررسمی ثبت بشه, چه تفاوتی ایجاد می کنه؟ در حقیقت چه مشکلاتی رو ایجاد میکنه؟؟؟!!
ممنون میشم راهنمایی کنید

mgh345
09-05-2020, 16:37
سلام دوستان
تو دفترچه قسمت مذهب= مذهب غیررسمی ثبت بشه, چه تفاوتی ایجاد می کنه؟ در حقیقت چه مشکلاتی رو ایجاد میکنه؟؟؟!!
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام
توی سپاه نمیفتی. معمولا نیرو انتظامی یا ارتش هر کدوم که بیفتی سرباز عقیدتی سیاسی میشی تا با تبلیغاتشون مسلمونت کنن. عملا خدمتت میشه زجر روحی روانی

برای اینکه لب مرز بیفتی هم تو دوره ی آمورشی می تونی درخواست بدی وارد دوره تکمیلی (اسم دوره تفنگداری یا تو همین مایه هاست) بشی. خودشون تو دوره (معمولا آخری دوره) میگن هر کسی داوطلبه بیاد اسم نویسی کنه. بهرحال تیراندازیت باید خیلی خوب باشه

یه چیز کلی هم بگم: تو خدمت نگاه می کنن از چی بدت میاد که همون بلا رو سرت بیارن! اگه ببینن از خدمت لب مرز خوشت میاد حتی برای رزمایش هایی که کل پادگان رو میبرن لب مرز، تو رو نمیبرن. برعکس اگه ببینن لب مرز می ترسی یا متنفری، برای ماموریت هم که شده میفرستنت اونجا