PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165

xaxi
04-02-2018, 00:52
سلام..
دوستان من طبق لیستی که صفحه‌ی اول تاپیک هست، وسایل مربوط به آموزشی رو خریداری و آماده میکنم .. میخواستم بدونم لیوان و بشقاب حتماً باید پلاستیکی باشه؟ مثلاً لیوان از جنس شبیه به سفال باشه مشکل میگیرن اونجا؟ (بنا به دلایلی میخوام بدونم)

ممنون

امید رض
04-02-2018, 02:09
سلام..
دوستان من طبق لیستی که صفحه‌ی اول تاپیک هست، وسایل مربوط به آموزشی رو خریداری و آماده میکنم .. میخواستم بدونم لیوان و بشقاب حتماً باید پلاستیکی باشه؟ مثلاً لیوان از جنس شبیه به سفال باشه مشکل میگیرن اونجا؟ (بنا به دلایلی میخوام بدونم)

ممنون
قاشق کفایت میکنه:n04:اگه لیوان میخوای ببری فلزی در دار هم مشکلی نیست
من روز اول فقط خودمو بردم با یه قاشق ..مو رو خودشون زدن .خیاط داشتن ..تمام وسایل مورد نیاز میدن ..
بعد اموزشی تو یگان هم یاد ندارم با قاشق ولبوان غذا خورده باشم احازه نمیدادن با دست غذا میخوردم:n35::n35::n35:4ماه اخر قاشق پیداکردم اجازه داشتم

حسین124
04-02-2018, 23:12
سلام دوستان.خسته نباشید.لطفا اگه میشه جواب منو بدبد که خیلی گیرم.امروز برگ سفیدمو گرفتم افتادم باهنر کرمان.میخواستم ببینم میشه تمیدیدش کنم؟و اگه تمدید بشه ممکنه بیفتم سپاه؟

حسین124
04-02-2018, 23:23
سلام دوستان خسته نباشید.اگه ممکنه جواب منو بدید که خیلی گیرم.من امروز برگ سفیدو گرفتم و افتادم باهنر کرمان.میخواستم ببینم امکانش هست تمدید کنم؟و اگه تمدید کنم ممکنه مثلا سپاه بیفتم یا بازم نیرو انتظامی میشه؟

mani6606
05-02-2018, 00:24
سلام دوستان.خسته نباشید.لطفا اگه میشه جواب منو بدبد که خیلی گیرم.امروز برگ سفیدمو گرفتم افتادم باهنر کرمان.میخواستم ببینم میشه تمیدیدش کنم؟و اگه تمدید بشه ممکنه بیفتم سپاه؟

درخواست تمدید می توانید بدهید اما ممکن موافقت نشود
بدون درخواست جذب برای سپاه امکان افتادن در سپاه صفر است

zorro0641
05-02-2018, 04:50
سلام
من سه تا سوال داشتم
ممنون میشم اگه جواب بدین
اول اینکه تاریخ فارغ التحصلی من دقیقا 30/11/96 (اخر بهمن امسال) هست.کارشناسی حسابداری-روزانه خوندم. اگر سال آینده یعنی 30/11/97 که معافیت تحصلیم تموم میشه، دفترچه اعزام به خدمت رو پست کنم، تاریخ اعزامم برای چه زمانی میاد؟
سوال دومم این هست که آیا امکان گرفتن امریه برای من مقدور هست و اینکه چطور و چه زمانی باید اقدام کنم؟
من ساکن خوزستان هستم و دانشگاه لرستان هم درس خوندم. به‌نظر شما دوره آموزشی و خدمتم کجا میفته؟

mani6606
05-02-2018, 09:39
سلام
من سه تا سوال داشتم
ممنون میشم اگه جواب بدین
اول اینکه تاریخ فارغ التحصلی من دقیقا 30/11/96 (اخر بهمن امسال) هست.کارشناسی حسابداری-روزانه خوندم. اگر سال آینده یعنی 30/11/97 که معافیت تحصلیم تموم میشه، دفترچه اعزام به خدمت رو پست کنم، تاریخ اعزامم برای چه زمانی میاد؟
سوال دومم این هست که آیا امکان گرفتن امریه برای من مقدور هست و اینکه چطور و چه زمانی باید اقدام کنم؟
من ساکن خوزستان هستم و دانشگاه لرستان هم درس خوندم. به‌نظر شما دوره آموزشی و خدمتم کجا میفته؟

۱-این یک سال یعنی تا بهمن سال ابنده معافیت تحصیلی نیست بلکه فرجه زمانی برای معرفی به نظام وظیفه است
۲-بهمن ارسال کنید شاید تیر ماه سال بعدش اعزام شوید
۳-امریه هم باید خودتان جستجو کنید در تمام سازمانهای دولتی و شرایط انها و تازیخ جذب امریشون مطلع شوید
۳-شهر محل سکونت نقشی در تقسیم سازمان و یگان اموزشی ندارد

hp-world
05-02-2018, 13:21
دوستان من امروز رفتم پلیس +10 برگه ی سفید اعزامم رو گرفتم. توی برگه هم مثل سایت تاریخ رو زده 1/12/96 در صورتی که این روز تعطیل رسمی هستش ! پرسیدم گفت هر چی توی برگه نوشته همونه !! واقعا روز تعطیل اعزام دارن ؟! اونایی که مثل من اول اسفند اعزامن توی برگه تون چی نوشته ؟

توی برگه‌ی من نوشته 2 اسفند (ساعت 7 صبح نظام وظیفه شیراز اما قبلا برای کاری نظام وظیفه بودم، ساعت 8 هم بزور درارو باز می کنن فقط می خوان ملت یکی دو ساعت تو سرما باشن!)! پنجشنبه و جمعه مگه تعطیل نیستن؟ چهارشنبه مارو می برن پنجشنبه و جمعه قراره چیکار کنیم؟!

Dr Nima
05-02-2018, 21:58
رفقا یکی از آشناها افتاده 05 کرمان - چجور جاییه؟ هنوز سختگیری سابق رو داره ؟
سابق که میگفتن :

اگر خواهی شوی همرنگ مردان ... برو خدمت بکن 05 کرمان

:n24::n02:

albertxx
05-02-2018, 22:45
توی برگه‌ی من نوشته 2 اسفند (ساعت 7 صبح نظام وظیفه شیراز اما قبلا برای کاری نظام وظیفه بودم، ساعت 8 هم بزور درارو باز می کنن فقط می خوان ملت یکی دو ساعت تو سرما باشن!)! پنجشنبه و جمعه مگه تعطیل نیستن؟ چهارشنبه مارو می برن پنجشنبه و جمعه قراره چیکار کنیم؟!

خونه خاله که نیست :n02:
خدمته !!
دانشگاه نیست سر کلاس نری بعد ادعا هم داشته باشه !!! خدمته !!!!!! :n02:

اول
کی گفته پنجشنبه و جمعه تعطیل هستن ؟؟؟
پادگان های ارتش شنبه تا چهاشنبه تا 13:30 و اونایی که مداومت دارن تا 17 هستن
پنجشنبه هم تا ساعت 11:30
پس تعطیل نیستن
همون هفته اول واسه اینکه زود جا بی افتید و یه سری چیزای اولیه رو بهتون بگن همون جمعه هم آموزش میتونن بدن (( تو پادگان ما کادری ها نبودن ولی جمعه به دانش آموزا میگفتن بالا سرمون باشن )) (( دانش اموز به درجه داری که داره دوره ارتشی میبینه میگن ))

دوما
همون پنجشنبه و جمعه که کسی نیست خیلی خوبه تا با محیط آشنا بشید
پنجشنبه پذیرش میکنن و تا بیان وسایل رو تحویل بدن و شما اندازه کنید و کلی داستان .... میشه شنبه !!!

سوما
کی گفته ساعت 8 در رو باز میکنن ؟؟
پادگان آموزشی که هیچ بلکه کل پادگان ها ساعت 6:30 شروع به کار میکنن (( من جنوب بودم اینجوری بود ))
شاید تا 8 هیچ کاری نکنن ولی واسه عدم حضور شما میتونن بیخود اذیت کنن
پس الکی با این حرفا که ساعت 6 چه خبره و بیخیال دور هم ساعت 8 میریم واسه خودتون دردسر درست نکنید

rezausa2020
05-02-2018, 23:03
از دوستان وزارت دفاع کسی اینجا هست ؟ امریم افتاده ساصد کسی میدونه چجوریه کجا ممکنه تقسیم شم؟ تشکر

amiredge
06-02-2018, 18:54
من تا 30 بهمن فرصت ارسال دفترچه دارم.پلیس +10 گفت 19 اسفند اعزامی.واقعا اینقد زود؟؟نمیشه کاریش کرد تیر سال آینده برم؟شنیدم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم،2 ماه میندازن عقب بعد از این 2 ماه میشه از یکبار فرصت تاخیر 2 ماهه اعزام استقاده کرد؟

mehrabooni
06-02-2018, 22:45
یکی از دوستانم در مقطع کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد که هر ترم فقط 15 واحد میدن مشغول به تحصیله و تا الان بعد از دو سال 42 واحد پاس کرده
اسفند امسال سنوات تحصیلیش تموم میشه و معدل کلش تا الان 12 به بالا هست و فقط یک ترم مرخصی گرفته و سه ترم غیر متوالی مشروط شده

قبل از اینکه اخراجش کنن و بفرستنش خدمت چقدر دیگه بهش مهلت میدن تا تموم کنه

kases
08-02-2018, 19:44
میگذره برادر میگذره،یادته روز اعزامتو ؟ببین چقد رفته،منم الان تو پاسگاهم استان لرستان

داداش 19 بهمن 95 رفتیم خدمت 12 ماه از خدمت گذشت نبود 9 ماه دیگه :n02:
هر کجا هستی موفق باشی:n16:

xaxi
10-02-2018, 17:48
سلام
من برگه اعزاممو گرفتم، نوشته در تاریخ 12/2 ساعت 6 صبح میدان سپاه باشید ..
الان میخوام بدونم از همون میدان سپاه مارو سوار اتوبوس میکنن میفرستن؟

Mehran
10-02-2018, 19:38
سلام
من برگه اعزاممو گرفتم، نوشته در تاریخ 12/2 ساعت 6 صبح میدان سپاه باشید ..
الان میخوام بدونم از همون میدان سپاه مارو سوار اتوبوس میکنن میفرستن؟

سلام

بله ! برای ما که اینجوری بود.

مستقیم اعزام شدیم آبیک، اونجا کوله و... دادن و برگشتیم خونه
تا دو، سه روز بعد که با لباس های سربازی مجددا رفتیم پادگان :-)

با تشکر مهران...

mani6606
10-02-2018, 19:46
یکی از دوستانم در مقطع کارشناسی ناپیوسته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد که هر ترم فقط 15 واحد میدن مشغول به تحصیله و تا الان بعد از دو سال 42 واحد پاس کرده
اسفند امسال سنوات تحصیلیش تموم میشه و معدل کلش تا الان 12 به بالا هست و فقط یک ترم مرخصی گرفته و سه ترم غیر متوالی مشروط شده

این موضوع وابسته به تصمیم شورای اموزشی دانشگاه است ممکن است اخراج نشود و اجازه بدهند بعد از اتمام خدمت تحصیل را ادامه دهد

ms1ove
11-02-2018, 13:51
پایان آموزشی در سیرجان [emoji6]
خوب بود خوش گذشت [emoji3]

rezausa2020
11-02-2018, 14:39
دوستان من آموزشیم تموم شد الان توی برگه نوشته افتادی ساصد (صنایع دفاع) حالا میخواستم بدونم این چجوریه اون روز که میری باید وسیله خاصی ببری؟ و اینکه دوباره تقسیم میکنن میگن مثلا برو فردا بیا یا از همون موقع شروع میشه؟
با تشکر

mehrabooni
11-02-2018, 14:39

این موضوع وابسته به تصمیم شورای اموزشی دانشگاه است ممکن است اخراج نشود و اجازه بدهند بعد از اتمام خدمت تحصیل را ادامه دهد
بنده خدا این ترم 9 واحد برداشته
رئیس دانشگاهو مدیر گروهش از آشناهای درجه یکش هستن اما با اداره ی آموزش دعوا کرده اونجا با همه مشکل اساسی داره

خخخ1
12-02-2018, 02:50
من فرماندهی اماد تهران اقدسیه افتادم ڃجوریه اموزشیم کرمان بود

- - - Updated - - -

Переклад не
12-02-2018, 10:58
بچه ها اگه کسی بعد از اتمام معافیتش دفترچه بگیره پر کنه بفرسته چی میشه؟ من تا 30 ام مهلت دارم اما نتونستم برگه ی ارجاع دانشگاه رو برای پلیس +10 رو بگیرم و احتمالا اواسط اسفند دفترچه رو میفرستم
همچنین در این صورت آیا دیگه نمیشه امریه گرفت؟ مثلا امریه ی قرار گاه خاتم

Amirdb
12-02-2018, 11:44
سلام میشه خودمون مستقیم به پادگان آموزشی معرفی کنیم؟
یا حتما اون جایی که توی برگ اعزام زده دوم اسفند باید بریم؟ (واسه شیراز زده نظام وظیفه استان)
چون من درخواست تمدید زدم بهم گفته تا آخر وقت اداری دوم اسفند صبر کن و خودت رو به آموزشی معرفی نکن. از طرفی هم میگم ممکنه تمدید جور نشه و خودم رو به آموزشی معرفی نکنم غیبت بخورم
مثلا میتونم سوم اسفند، اول صبح خودم رو به پادگان آموزشی معرفی کنم؟ (01 تهران افتادم ارتش)

albertxx
12-02-2018, 11:55

خب الان مشکل چیه ؟؟؟
اینکه آموزشی چرا کرمان بودید و یگان خدمتی تهران ؟؟
عادیه :n02:

بچه ها اگه کسی بعد از اتمام معافیتش دفترچه بگیره پر کنه بفرسته چی میشه؟ من تا 30 ام مهلت دارم اما نتونستم برگه ی ارجاع دانشگاه رو برای پلیس +10 رو بگیرم و احتمالا اواسط اسفند دفترچه رو میفرستم
بعد 30 ام دفترچه پست کنید غیبت میخورید و 3 ماه اضافه خدمت دارید . ( البته در طول خدمت بخشش اضافه خدمت های سنواتی زیاده مثل عید فطر و 22 بهمن و ... )

تا اونجایی که اطلاع دارم اولا غیبت در امریه پذیرفته نیست ( مطمعا نیستم ولی فکر نکنم بعد 30 بهمن دفترچه پست کنید امریه قابل قبول باشه )
دوما حدقل چند ماه قبل اعزام دنبال امریه باشید

bsm1992
12-02-2018, 20:51
من 12.2 پادگان عجبشبیر 03 نیروی زمینی ارتش افتادم شرایطم هم اهل تبریز-کارشناسی ارشد-تک فرزند هستم اولا شرایط آموزشی و پادگان جطوریه؟
درجه نظامی حداقل و حداکثر چی میدن؟ من معاف از رزم نیستم بعد یگان 100% داخل استان خدمت میکنم؟

iranch
13-02-2018, 11:48
سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، در خصوص ابهامات مرحله دوم ثبت‌نام طرح کسری و معافیت فرزندان ایثارگران و سؤالاتی که مخاطبان فارس در این زمینه مطرح کرده بودند، سخن گفت.سردار کریمی در پاسخ به این پرسش که آیا 20 هزار نفر منتخب طرح معافیت و کسری امسال مشخص شده و اسامی آنها اعلام شده است یا نه، اظهار داشت: افرادی که پدر یا مادرشان 28 و 29 ماه سابقه حضور در جبهه دارند یا مدت ایثارگری، جانبازی و اسارتشان به صورت تلفیقی یا تنها به این مدت ختم می‌شود باید برای اخذ گواهی به مراکز نیروهای مسلح مراجعه کنند.
وی گفت: ما به طور مشخص اسامی افراد را اعلام نکرده‌ایم و نگفته‌ایم که به طور مثال این 20 هزار نفر مراجعه کنند؛ بلکه اعلام کرده‌ایم کسانی که 28 یا 29 ماه سابقه ایثارگری دارند مراجعه کنند.جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به این سؤال که اگر تعداد ثبت‌نام‌کنندگان و افرادی که دارای این مدت سابقه باشند از 20 هزار نفر بیشتر باشد چه تمهیدی در این خصوص اندیشیده شده است، بیان داشت: بعد از ثبت‌نام این افراد کار بررسی انجام خواهد شد و 20 هزار نفری که در اولویت اول باشند برای امسال و بقیه برای سال‌ آینده تخصیص داده خواهند شد.ا
ین مقام ارشد نظام وظیفه به افرادی که دانشجو بوده یا برگ آماده به خدمت را دریافت کرده‌اند یا به سن مشمولیت رسیده یا در حال خدمت هستند و 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری والدین خود را دارا هستند درخواست کرد حتماً به یگان مربوطه برای اخذ برگ گواهی و سپس به پلیس + 10 برای ثبت مدارک مراجعه کنند؛ چرا که اولویت اول با افراد فوق است.
سردار کریمی در پاسخ به سؤال دیگری در این خصوص که مراکز نیروهای مسلح از چنین برنامه‌ای خبر نداشته‌اند، گفت: ما به مراکز نیروهای مسلح هم به صورت تلفنی و هم ابلاغیه، اطلاع‌رسانی کرده‌ایم بنابراین افرادی که در دسته فوق جای دارند به یگان‌های مربوطه مراجعه کرده و فرم مخصوص کسر خدمت را تکمیل کنند.وی ادامه داد: بعد از تکمیل فرم لازم است همراه با مدارکی که پلیس + 10 آنها را مشخص کرده است
به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند؛ بعد از آن منتظر باشند تا ما بررسی نهایی را انجام داده و به آنها اعلام کنیم. جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به سؤالی در خصوص مهلت اخذ گواهی و ثبت‌نام در پلیس + 10، اظهار داشت: تا پایان سال برای ثبت‌نام مهلت پیش‌بینی شده است. سردار کریمی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص اخذ گواهی از یگان و اینکه باید به یگان‌های محل خدمت مراجعه شود یا نه، یگان‌هایی که در محل زندگی فرد مستقر هستند نیز می‌توانند این گواهی را صادر کنند، گفت: اگر نقصی در مدارک وجود نداشته باشد افراد می‌توانند به یگان‌های مربوطه در استان یا شهرستان محل زندگی خود مراجعه کنند؛ اما اگر مدارک ناقص باشد نیاز است که برای پیگیری به یگان اصلی در هر شهری که خدمت صورت گرفتهاست؛ مراجعه شود. وی در خصوص تعداد آمار ثبت‌نامی در پلیس + 10 تا این لحظه، گفت: تا این لحظه هیچ ثبت‌نامی در پلیس + 10 صورت نگرفته است چرا که از دیروز به مراکز نیروهای مسلح ابلاغ شده که فرم مخصوص به مراجعین تحویل داده شود و بعد از استعلام، گواهی مربوطه صادر شود؛ البته کسانی هستند که گواهی فوق را از قبل آماده کرده‌اند اما تا این لحظه آماری از ثبت‌نام در دفاتر پلیس + 10 گزارش نشده است.

iranch
13-02-2018, 11:55
سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، در خصوص ابهامات مرحله دوم ثبت‌نام طرح کسری و معافیت فرزندان ایثارگران و سؤالاتی که مخاطبان فارس در این زمینه مطرح کرده بودند، سخن گفت.سردار کریمی در پاسخ به این پرسش که آیا 20 هزار نفر منتخب طرح معافیت و کسری امسال مشخص شده و اسامی آنها اعلام شده است یا نه، اظهار داشت: افرادی که پدر یا مادرشان 28 و 29 ماه سابقه حضور در جبهه دارند یا مدت ایثارگری، جانبازی و اسارتشان به صورت تلفیقی یا تنها به این مدت ختم می‌شود باید برای اخذ گواهی به مراکز نیروهای مسلح مراجعه کنند.
وی گفت: ما به طور مشخص اسامی افراد را اعلام نکرده‌ایم و نگفته‌ایم که به طور مثال این 20 هزار نفر مراجعه کنند؛ بلکه اعلام کرده‌ایم کسانی که 28 یا 29 ماه سابقه ایثارگری دارند مراجعه کنند.جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به این سؤال که اگر تعداد ثبت‌نام‌کنندگان و افرادی که دارای این مدت سابقه باشند از 20 هزار نفر بیشتر باشد چه تمهیدی در این خصوص اندیشیده شده است، بیان داشت: بعد از ثبت‌نام این افراد کار بررسی انجام خواهد شد و 20 هزار نفری که در اولویت اول باشند برای امسال و بقیه برای سال‌ آینده تخصیص داده خواهند شد.ا
ین مقام ارشد نظام وظیفه به افرادی که دانشجو بوده یا برگ آماده به خدمت را دریافت کرده‌اند یا به سن مشمولیت رسیده یا در حال خدمت هستند و 28 و 29 ماه سابقه ایثارگری والدین خود را دارا هستند درخواست کرد حتماً به یگان مربوطه برای اخذ برگ گواهی و سپس به پلیس + 10 برای ثبت مدارک مراجعه کنند؛ چرا که اولویت اول با افراد فوق است.
سردار کریمی در پاسخ به سؤال دیگری در این خصوص که مراکز نیروهای مسلح از چنین برنامه‌ای خبر نداشته‌اند، گفت: ما به مراکز نیروهای مسلح هم به صورت تلفنی و هم ابلاغیه، اطلاع‌رسانی کرده‌ایم بنابراین افرادی که در دسته فوق جای دارند به یگان‌های مربوطه مراجعه کرده و فرم مخصوص کسر خدمت را تکمیل کنند.وی ادامه داد: بعد از تکمیل فرم لازم است همراه با مدارکی که پلیس + 10 آنها را مشخص کرده است
به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند؛ بعد از آن منتظر باشند تا ما بررسی نهایی را انجام داده و به آنها اعلام کنیم. جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به سؤالی در خصوص مهلت اخذ گواهی و ثبت‌نام در پلیس + 10، اظهار داشت: تا پایان سال برای ثبت‌نام مهلت پیش‌بینی شده است. سردار کریمی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص اخذ گواهی از یگان و اینکه باید به یگان‌های محل خدمت مراجعه شود یا نه، یگان‌هایی که در محل زندگی فرد مستقر هستند نیز می‌توانند این گواهی را صادر کنند، گفت: اگر نقصی در مدارک وجود نداشته باشد افراد می‌توانند به یگان‌های مربوطه در استان یا شهرستان محل زندگی خود مراجعه کنند؛ اما اگر مدارک ناقص باشد نیاز است که برای پیگیری به یگان اصلی در هر شهری که خدمت صورت گرفتهاست؛ مراجعه شود. وی در خصوص تعداد آمار ثبت‌نامی در پلیس + 10 تا این لحظه، گفت: تا این لحظه هیچ ثبت‌نامی در پلیس + 10 صورت نگرفته است چرا که از دیروز به مراکز نیروهای مسلح ابلاغ شده که فرم مخصوص به مراجعین تحویل داده شود و بعد از استعلام، گواهی مربوطه صادر شود؛ البته کسانی هستند که گواهی فوق را از قبل آماده کرده‌اند اما تا این لحظه آماری از ثبت‌نام در دفاتر پلیس + 10 گزارش نشده است.

سلام
ببخشید کسی میتونه یک کمک بهم بکنه؟
من پدرم کارمند بوده آن زمان که رفته بوده خوزستان و گفتند من شامل میشم.
وقتی که پلیس + 10 رفتم برای ثبت نام این طرح، دانشجو بودم و الان نیستم (هنوز کار اداری نکردم اما ترم قبل تمام شد ) و یکسال وقت دارم خودم معرفی کنم اینجور که فهمیدم و از یکماه پیش هم این زمان شروع شده
الان میگه به یگان مراجعه کنند و تاکید کرده...کدام یگان؟ من الان یگانی ندارم درسته؟ هنوز که نرفتم دنبال کار سربازی...
زده کسی که دانشجو هم هست باید یگان بره چون الویت داره، خوب دانشجو که یگان ش مشخص نیست هنوز خودش معرفی نکرده...

Reza31001
13-02-2018, 13:14
سلام
ببخشید کسی میتونه یک کمک بهم بکنه؟
من پدرم کارمند بوده آن زمان که رفته بوده خوزستان و گفتند من شامل میشم.
وقتی که پلیس + 10 رفتم برای ثبت نام این طرح، دانشجو بودم و الان نیستم (هنوز کار اداری نکردم اما ترم قبل تمام شد ) و یکسال وقت دارم خودم معرفی کنم اینجور که فهمیدم و از یکماه پیش هم این زمان شروع شده
الان میگه به یگان مراجعه کنند و تاکید کرده...کدام یگان؟ من الان یگانی ندارم درسته؟ هنوز که نرفتم دنبال کار سربازی...
زده کسی که دانشجو هم هست باید یگان بره چون الویت داره، خوب دانشجو که یگان ش مشخص نیست هنوز خودش معرفی نکرده...
منظور یگان پدرتون هست که خدمت کردن
کلا داره میگه مدارکتون رو تکمیل کنید و به 10+ ارائه بدین (البته فکر میکنم خبر قدیمیه چون داستان مال چند ماه قبله)
اولویت هم با کسانی هست که الان دارن خدمت میکنن
بعد کسایی که برگ اعزام دارن
و بعد بقیه

iranch
13-02-2018, 14:22
منظور یگان پدرتون هست که خدمت کردن
کلا داره میگه مدارکتون رو تکمیل کنید و به 10+ ارائه بدین (البته فکر میکنم خبر قدیمیه چون داستان مال چند ماه قبله)
اولویت هم با کسانی هست که الان دارن خدمت میکنن
بعد کسایی که برگ اعزام دارن
و بعد بقیه

ممنون از پاسخ شما
خبر مال امروز هست
آخه پدر من کارمند بوده تو اون مناطق .. اداره محل خدمت ش اونجا بوده (مناطق عملیاتی بوده) الان یگانش میشه کجا.خود اداره اش باید بره؟

markiw
13-02-2018, 20:30
سلام دوستان یه سوال داشتم.
من برای امریه اقدام کرده بودم و تاریخ اعزامم 1/12 هست و تا امروز که برگه سفید رو از پلیس+10 گرفتم کد مازاد خورده بودم. ولی امروز از گزینش برای تحقیقات محلی اومده بودن شهرمون. ایا احتمال داره که کار امریم درست شده باشه و برای همین اومدن تحقیقات؟ یا یا اینکه این جز روند گزینشه و ربطی به امریه نداره؟ هفته دیگه من اعزامم حالا که کد مازاد خورده ایا کدم تغییر میکنه؟ لطفا راهنمایی کنین ممنون

Reza31001
13-02-2018, 21:14
ممنون از پاسخ شما
خبر مال امروز هست
آخه پدر من کارمند بوده تو اون مناطق .. اداره محل خدمت ش اونجا بوده (مناطق عملیاتی بوده) الان یگانش میشه کجا.خود اداره اش باید بره؟
دیگه مدرکی که نشون بده اون 28-29 ماه خدمت داشتن
ریزشو من نمیدونم :(

rezausa2020
14-02-2018, 00:07
دوستان کسی اینجا ساصد (صنایع دفاع) نیوفتاده؟ میگن 90درصد سربازای وزارت دفاع (دیپلم) پاسدار میشن . از دوستان با تجربه کسی هست یه شفاف سازی بکنه. با تشکر

bsm1992
14-02-2018, 12:04
من 12.2 پادگان عجبشبیر 03 نیروی زمینی ارتش افتادم شرایطم هم اهل تبریز-کارشناسی ارشد-تک فرزند هستم اولا شرایط آموزشی و پادگان جطوریه؟
درجه نظامی حداقل و حداکثر چی میدن؟ من معاف از رزم نیستم بعد یگان 100% داخل استان خدمت میکنم؟

alilife
14-02-2018, 12:19

من 4 ماه پیش آموزشیم رو عجب شیر تموم کردم. فوق لیسانس ها معمولا گردان دوم می افتن و چون تعدادشون کم هست 30-40 نفر لیسانس هم قاطی گروهانشون میکنن.
سخت گیری برای فوق لیسانس ها اصلا وجود نداره به غیر از نگهبانی دادن.
شرایط پادگان خوبه فقط هواش خیلی سرد میشه مخصوصا شبا موقع نگهبانی خیلی اذیت میشی، لباس گرم اضافی حتما با خودت ببر.
درجه فوق لیسانس ها ستوان دوم میشه.
اگه تک فرزند هستین حتما مدارکتون رو تو آموزشی ارائه بدین تا یگان تون توی شهر خودتون بیافته (البته صرفا ارائه مدارک کافی نیس و باید مطمئن بشید مدارکی که دادین مورد قبول قرار گرفته، ما تو دوره خودمون داشتیم افردی رو که مدارک ارائه دادن ولی مدارکشون مورد قبول واقع نشد و یگان شون جاهای دور افتاد، بدبختی اینجاس که بهت هم نمیگن که مدارکت قبول نشد و بعد از اینکه کار از کار گذشته خودت میفهمی پس دقیقا همون مدارکی رو که ازت میخوان رو بده نه کمتر نه بیشتر، هر چند بعد از پایان آموزشی هم با ارائه مدارک میتونی برای انتقالیت اقدام کنی ولی دردسر اون بیشتره)

moh72
15-02-2018, 17:48
سلام...آره وسط خدمت اگر کنکور رو قبول شدی میتونی بری دانشگاه.... ولی بعده اینکه دانشگاهت تموم شد دوباره از اول باید تقسیم بشی...ینی نمیفتی همون جایی که داشتی خدمت میکردی....
به نظرم اینکاره درستی نیست....دیگه وقتی چندماه یه جا داری خدمت میکنی و قشنگ جا افتادی و با همه آشنا شدی اشتباهه بخوای دوباره بری دانشگاه....تموم کن تا تهشو برو....البته اگر جایی که خدمت میکنی خوب نباشه درسته....مثلا رفیقم لبه مرز بود رفت ارشدو گرفت...الان تو استانه خودش داره خدمت میکنه.
الان یه چیزی یادم اومد اینکه نمیدونم بت اجازه میدن وقتی کارشناسی داری دوباره کارشناسی بخونی یا نه..... مثلا اگر کاردانی داشته باشی برای کارشناسی و اگر کارشناسی داشته باشی برای ارشد این اجازه رو میدن. ولی برای همون مقطع رو نمیدونم...فکر کنم بشه البته فرقی نباید داشته باشه

بعد اینکه کنکور ثبت نام کردم اینو دیدم!:n35:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] q517tp09j0jGXxANL60NGsRc4n9LlFIqVzs82tVLsWEn6GYgOJ XeQ7hgtuGsLA2tw-ZZxDRZTvhZHd9t8tewMkUbR2fc7sDg8In4V6G2rk3YWD8-0staRjWal8MT-aVAR96-jsL87kPX07smLmddfMHAq9G9eO5i2k4mm8jHpwUpcBFNdSxOcz YWeYCqWLcL0XKEPZGAsbYHGfCQs6whJ57IzZsHliOjFImn0e3I Ct6SWrmZ2At3IW_3MLhgN-0LEFaXOVClTF5FUt7HDRv6a6i7uXvzBY71RuuqO_qFAz093prW TrS9QC-aoFBK3QorOACTBKuc0P0ywe5tXRIACHbGHF66ZYknQdwDJUUjT 5pzZJU1IBgFAlZOUDYkWPNZHiXGy-4jjr8uJpbSZpP-fh7lu5HkyPoFXsQckl0Qoo1Tnk8jnOxX-xMbFC-t4r9WVLWy8d4fLH_CzzPiQOn5Eb1TUB70-9CiQHcgHoOc1yZEEPwDjr36fxm4_V3ovpkVF5Kb9FS204ny0uz m3km_bschky6MJv24y1msni4lC9Mm1cyddz9kTBYqFOvLt-IK27iryGyFc5Cir8W60TiV2mmVa-RlqMbAAlVoXdbXdVbaXtdA7IFL-C2aTKbIDe7RMQyuUaPKaysOg=w942-h530-l75-ft

mehrabooni
15-02-2018, 20:18

قبل از اینکه اخراجش کنن و بفرستنش خدمت
چند ترم دیگه بهش مهلت میدن تا تموم کنه

ariajoker
16-02-2018, 16:20

دوست عزیز 60 بار پرسیدی این سوالو کسیم بلد نبود جواب بده.

همون دوستت پاشه بره قسمت نظام وظیفه دانشگاهشون بپرسه این سوالو ساده ترین راهش همینه.

نکنه میترسه بره اونجا بگیرن ببرنش سربازی ؟!

mani6606
16-02-2018, 17:39

جند بار یک سوال را تکرار میکنید
سنوات تمام شود باید خودش را معرفی کند سه ترم مشروطی و یک ترم مرخصی داشته در دوسال ۴۲ واحد پاس کرده مطمئنا به هیچ فرجه نمی دهند ممکنه با ادامه تحصیلش بعد خدمت موافقت شود.این که تصمیم دانشگاه چیه باید خود فرد حضوری مراجعه کند
اما برای بار اخر تاکیید می کنم که شانس این فرد برای گرفتن نرم اضافه پایینه چون سقف ترم مشروطی پر شده است

markiw
16-02-2018, 18:55
سلام دوستان کسی از شرایط تماس گرفتن از داخل پادگان به بیرون رو میدونه چجوریه؟ هر روز میتونیم زنگ بزنیم یا روزای خاصی داره؟

mani6606
16-02-2018, 19:16
سلام دوستان کسی از شرایط تماس گرفتن از داخل پادگان به بیرون رو میدونه چجوریه؟ هر روز میتونیم زنگ بزنیم یا روزای خاصی داره؟

در بیشتر پادگان ها تلفن کارتی وجود دارد در ساعت استراحت می توانید تماس بگیرد

#soreNa#
16-02-2018, 19:44
سلام
من در حال خدمت هستم وجزو متولد ین قبل از 72
برای کسری خدمت جبهه در چند روز آخر مهلتی که داده بودند از طریق پلیس +10 اقدام کردم و برگه رسید ثبت نام هم گرفتم
در خبر ها خواندم که اولویت با افراد در حال خدمت هست ولی از طرفی مسولین هم تو خبرها اعلام کردن افرادی که ت.ت قبل از 72 هست و تا تاریخ خاصی اقدام نکردن وضعیت محاسبه کسری خدمتشان مانند قانون قبل محاسبه می شود .
با توجه به توضیحاتی که دادم لطفا دوستانی که مطلع هستند راهنمایی بفرمایید که کسری من به چه صورت محاسبه می گردد
ممنونم

rohamt
17-02-2018, 21:55
سلام
من 2 اسفند اعزامم به 05 کرمان. از تهران. تو برگه سفید نوشته ساعت 6 صبح میدون سپاه باشیم. کسی میدونه همون موقع اعزام میشیم یا بلیط میدن میگن فلان موقع بیاین؟

albertxx
17-02-2018, 22:09
سلام
من 2 اسفند اعزامم به 05 کرمان. از تهران. تو برگه سفید نوشته ساعت 6 صبح میدون سپاه باشیم. کسی میدونه همون موقع اعزام میشیم یا بلیط میدن میگن فلان موقع بیاین؟

بلیط میدن ؟؟ بلیط چی ؟ :n02:

اینکه نوشته فلان موقع میدون شهرتون باشید واسه این هست که خودشون با سرویس میبرن
و لزومی نداره خودتون برید ( البته اگه خواستید میتونید شخصی برید )

maxex
17-02-2018, 23:54
سلام ...
من اعزامی 2 اسفند 96 هستم مرزبانی کرمانشاه پادگان شهید رجایی و فوق لیسانس ... امروز اعزامم رو تمدید کردم و تاریخ اعزام جدیدم احتمالا دو ماه دیگه خواهد بود . می خواستم بپرسم کسی از دوستان تجربه ای از این داره یا می تونه راهنمایی کنه که آیا با برگ اعزام جدید می تونم از سپاه پذیرش بگیرم یا حتما با کد قبلی باید خدمت کنم ... هیچ راهی به نظرتون نمی رسه که کد قبلی رو تغییر بدم ؟ مرزبانی آخه ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! این بدترین بدشانسیه که توی 20 سال اخیر! تجربه کردم ...
ممنون می شم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه ...
پلیس +10 میگه با دفترچه ی جدیدی که بهت می دیم می تونی بری از سپاه پذیرش بگیری ولی نظام وظیفه می گه احتمالش کمه ... ناگفته نماند نیروی انسانی سپاه بهم پذیرش می ده ...

Переклад не
18-02-2018, 12:52
سلام ...
من اعزامی 2 اسفند 96 هستم مرزبانی کرمانشاه پادگان شهید رجایی و فوق لیسانس ... امروز اعزامم رو تمدید کردم و تاریخ اعزام جدیدم احتمالا دو ماه دیگه خواهد بود . می خواستم بپرسم کسی از دوستان تجربه ای از این داره یا می تونه راهنمایی کنه که آیا با برگ اعزام جدید می تونم از سپاه پذیرش بگیرم یا حتما با کد قبلی باید خدمت کنم ... هیچ راهی به نظرتون نمی رسه که کد قبلی رو تغییر بدم ؟ مرزبانی آخه ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! این بدترین بدشانسیه که توی 20 سال اخیر! تجربه کردم ...
ممنون می شم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه ...
پلیس +10 میگه با دفترچه ی جدیدی که بهت می دیم می تونی بری از سپاه پذیرش بگیری ولی نظام وظیفه می گه احتمالش کمه ... ناگفته نماند نیروی انسانی سپاه بهم پذیرش می ده ...

داداش آخر نامردیه به من پذیرش ندادن که فوق لیسانس پذیرش نداریم و کلی هم دلیل موجه و محکمه پسند اوردن تازه شما پذیرش شدی یا میخوای بشی؟ ؟:n28:

alis93
19-02-2018, 10:58
سلام
من تازه دوره آموزشیمو تموم کردم و افتادم تیپ 123 تکاوری شهید آبشناسان پرندک
کسی از اوضاع اونجا خبر داره؟
رسته ام خورده الهیات یعنی تو عقیدتی هستم؟
من شرق تهران سکونت دارم هر روز میفرستنم خونه یا فقط آخر هفته هاس؟

irmacfa
19-02-2018, 11:37
دوستان بعد از تسویه پایان خدمت چقدر طول میکشه کارتت بیاد ؟

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

albertxx
19-02-2018, 12:23

بستگی به یگان داره ولی بیشتر از 4 ماه نمیشه
واسه اکثرا حدود نزدیک به 2 ماه میاد

بین 2 ماه تا 4 ماه متغییره ( البته خب شاید کمتر هم بشه که فکر کنم به یگان خدمتی بستگی داره )

امید رض
19-02-2018, 13:53

واسه ماکه 1هفته بعد تسویه اومد بیشتر از بک ماه خطریه اونا موقع تسویه گفتن :n02:البته یکی از همرزما اصفهان بود 2هفته 2روز کارتش رسید
4ماه؟ مگه جنگه داداش:n04:خودش جز سوابقه خدمته:n35:2ماه قبل تسویه کارش تموم شده بعد تسویه پستش میکنن

albertxx
19-02-2018, 14:01
واسه ماکه 1هفته بعد تسویه اومد بیشتر از بک ماه خطریه اونا موقع تسویه گفتن :n02:البته یکی از همرزما اصفهان بود 2هفته 2روز کارتش رسید
4ماه؟ مگه جنگه داداش:n04:خودش جز سوابقه خدمته:n35:

عرض کردم بستگی به یگان خدمتی داره :n01:
من نیروی دریایی ارتش بودم
همه هم خدمتی هام 2 ماهه واسشون اومد

تو برگه تسویه حساب هم نوشته بود درصورتی که تا 4 ماه از زمان تسویه کارت پایان خدمت به دستتون نرسید به پلیس +10 مراجعه کنید ( پس در نتیجه جنگ نیست و هر یگان میگه که زمان استاندارد چقدره )

همه بچه هایی که باهاشون خدمت میکردم حداقل 2 ماه طول کشید تا کارت دستشون برسه
ما مرز جنوبی بودیم ( کنارک - چابهار )
تو همون پست قبلی هم گفتم که فکر کنم یگان خدمتی تاثیر داره تو این زمان

markiw
19-02-2018, 22:56
سلام دوستان من تا ظهری که پلیس+10 بودم کد مازاد خورده بودم ولی یکی دوساعت پیش از نظام وظیفه پیامک برام اومد که کد سپاه خوردم و برگه معرفی نامه که از پلیس +10 گرفتین همراهتون باشه. من برگه قبلی که کد مازاد خورده بود رو دارم و این جدیده رو ندارم فردا هم تعطیله که بگیرم روز اعزام هم که دیگه وقت نمیشه. حالا تکلیف چیه باید چیکار کنم کسی میدونه?

markiw
20-02-2018, 09:21
دوستان ببخشید یه سوال دیگه هم دارم . تو برگ سفید نوشته که برگ واکس هم همراتون باشه. من برگ واکسن رو موقعی که واکسن رو زدم تحویل پلیس+10 دادم و ندارمش. چیکار کنم؟ موردی نداره؟

moh72
20-02-2018, 14:16
بعد اینکه کنکور ثبت نام کردم اینو دیدم!:n35:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] q517tp09j0jGXxANL60NGsRc4n9LlFIqVzs82tVLsWEn6GYgOJ XeQ7hgtuGsLA2tw-ZZxDRZTvhZHd9t8tewMkUbR2fc7sDg8In4V6G2rk3YWD8-0staRjWal8MT-aVAR96-jsL87kPX07smLmddfMHAq9G9eO5i2k4mm8jHpwUpcBFNdSxOcz YWeYCqWLcL0XKEPZGAsbYHGfCQs6whJ57IzZsHliOjFImn0e3I Ct6SWrmZ2At3IW_3MLhgN-0LEFaXOVClTF5FUt7HDRv6a6i7uXvzBY71RuuqO_qFAz093prW TrS9QC-aoFBK3QorOACTBKuc0P0ywe5tXRIACHbGHF66ZYknQdwDJUUjT 5pzZJU1IBgFAlZOUDYkWPNZHiXGy-4jjr8uJpbSZpP-fh7lu5HkyPoFXsQckl0Qoo1Tnk8jnOxX-xMbFC-t4r9WVLWy8d4fLH_CzzPiQOn5Eb1TUB70-9CiQHcgHoOc1yZEEPwDjr36fxm4_V3ovpkVF5Kb9FS204ny0uz m3km_bschky6MJv24y1msni4lC9Mm1cyddz9kTBYqFOvLt-IK27iryGyFc5Cir8W60TiV2mmVa-RlqMbAAlVoXdbXdVbaXtdA7IFL-C2aTKbIDe7RMQyuUaPKaysOg=w942-h530-l75-ft
من با این یه عکسم آپلود کرده بودم نیومده مثل اینکه!

گفتم شاید یکی لازمش بشه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 169t4HmczY-dWYeYJTnzxm2iuOmlw6DcyjKQZ2WIS50gYTig6vvFf_h0wZ8Vz fL_Il_r8Lis4CymRx8YFDg3Yzxw43x23qyqL3NNGYMuXtBO2x_ lC3KD3NnjOzSXiIZgwyzcI8AuP5joCWWh-clR8mU1sD6-FmVd_aX5ZJ92UWZIGBrPSSWT4LIX13uAfzkAKCsyOnIqXHgXs8 T8DP0YvClrivYWCIYVkPoMPcVUvmmMR2W5mfCgptop4Wl4ZM7y iTQNHM6KRHdNvm8XQWGvecpVhwBH48MNlGVmqgDTgAzOBlSlAF i8huYwykFZy4AdiOHXFI3l0LjEsA7jy_Sz_KUrbuOywo7Z50vx AM-1v0z739KrYtrRnwK8b77nD7tDPSLkKdNdUesOmNh89EFyMSNDf 6A1yWixT1DLv81WYcFi_BqfbuN514JVIpNettNS0tGbJaSg5HG lME-BJtn0m9hJMwbKBP9si_h44bsKz4bS9MLJ1SXbHIiviBZZ7c4qF uvabbt2ui7WXFdDl40O0qj70xSvxwa8Xa8JD6-5poE-v96wYOZNViLdF-6ZiEXVZrDkVPHk8_gEzaVOEnFrlzjV-NG7mrLlxuwC_PdMkzhF5vGNHm6ngm6LpNZwUwYtLPnaU8ZhSRR oc=w942-h530-l75-ft

پریا 1993
20-02-2018, 17:06
عرض کردم بستگی به یگان خدمتی داره :n01:
همه هم خدمتی هام 2 ماهه واسشون اومد

تو برگه تسویه حساب هم نوشته بود درصورتی که تا 4 ماه از زمان تسویه کارت پایان خدمت به دستتون نرسید به پلیس +10 مراجعه کنید ( پس در نتیجه جنگ نیست و هر یگان میگه که زمان استاندارد چقدره )

همه بچه هایی که باهاشون خدمت میکردم حداقل 2 ماه طول کشید تا کارت دستشون برسه
ما مرز جنوبی بودیم ( کنارک - چابهار )
تو همون پست قبلی هم گفتم که فکر کنم یگان خدمتی تاثیر داره تو این زمان
سلام ببخشید شما که چابهار بودید میشه بیشتر توضیح بدید که خدمت اونجا چطور هست کلا از شرایطش بگید و اینکه اونجا میتونه واسه ارشد بخونه ؟
داداشم آموزشی سیرجان بوده یگان افتاده چابهار لیسانس هست و ساکن شیراز هیچ اطلاعی از اونجا نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید

albertxx
20-02-2018, 17:27
سلام ببخشید شما که چابهار بودید میشه بیشتر توضیح بدید که خدمت اونجا چطور هست کلا از شرایطش بگید و اینکه اونجا میتونه واسه ارشد بخونه ؟
داداشم آموزشی سیرجان بوده یگان افتاده چابهار لیسانس هست و ساکن شیراز هیچ اطلاعی از اونجا نداره
ممنون میشم راهنمایی کنید

در واقع پادگان نداجا چابهار نیست و کنارک هست ( 40 کیلومتر پایین تر از چابهار )
کلا نیروی دریایی ارتش ( نداجا ) 2 مکان خدمتی خیلی بد داره
یکی همین کنارک و یکی جاسک

کنارک اصلا جای خوبی نیست و میشه گفت آخر دنیاست ( جاسک از کنارک بدتره )
برج 2 و 3 هوا به شدت گرمه به حدی که تا 50 درجه هم میرسه
3 4 5 6 هم گرمه و از 7 متمایل به گرم هست :n02:
کل 12 ماه سال 11 ماه هوا گرمه و تقریبا از اواسط 10 تا اواخر 11 یه ذره خنک میشه
من 16 ماه اونجا خدمت کردم پارسال فقط 4 5 روز بارون اومد و 1 ماه هوا خنک بود

نکته دوم
به شدت آب و هوای شرجی داره ( مثلا ما یه جا رو رنگ میزدیم 2 ماه نمیشد دوباره زنگ میزد !!! )
تو برج 2 و 3 و 4 شرجی خیلی اذیت میکنه به حدی که موقع تنفس هم سنگینی هوا رو حس میکنید
هوای به شدت خفه ای داره
پادگانش هم مذخرفه ( البته بستگی به یگان داره )

نکته سوم
فضای شهری به شدت داغونی داره که میشه گفت یکی از عقب افتاده ترین شهرهای کشور شاید باشه
به شدت شهر کثیف و داغونی داره و امکاناتی نیست ( بهتری یه آبمیوه فروشی بود وسط شهر که شاهکارش این بود شیرموز میده :n02: )
اکثر مغازه و مکان های تجاری همونجا متعلق به نظامی های همون منطقه هست ( علاوه بر دریایی نیروی هوایی هم تو اون شهر هست )

اینکه میتونه واسه ارشد بخونه یا نه بستگی به یگان خدمتی داره
بعضی یگان ها که مداوت ندارن ساعت 13:30 تعطیل میکنن و وظیفه ها میرن سراغ زندگی خودشون
اونایی که مداوت دارن تا 16:30 الی 17 میمونن بعد آزاد هستن
یگان ها هم سخت و آسون بودن خودشون رو دارن
یه جا زیرکولر نشسته داره کار دفتری میکنه یه جا لباس کار میپوشه و کار فنی

البته مزیت هایی هم داره
1 - چون جای بد آب و هوایی هست هر روز صبج رژه و .... ندارن ( کلا یه ذره به لیسانس ها سبک تر میگیرن )
2 - چون مناطق دور افتاده هست حقوق عملیاتی میگیرن ( میانگین 300 400 میگیرن )
3 - تشویقی شهرستان هم نزدیک به 40 50 روز هست که با تشویقی و تعطیلی خیلی بیشتر میشه ( میتونه 4 تا مرخصی 20 روزه بیاد )
4 - پادگان نظامی هست و مثل نیروی انتظامی با مردم سر و کله نمیزنن ( مثل ارتشیا خدمت میکنن و بعد ساعات اداری زندگی شخصی خودشون رو دارن )
5 - دفترچه خدمات درمانی ارتش رو دارن که خیلی به درد به خور هست - تو این گرونی هزینه ها به خصوص دندان پزشکی میتونه راحت تو بیمارستان های ارتش تمام دندون ها رو تعمیر و عصب کشی کنه کاملا رایگان
حتی هرگونه مشکل و .... هم داشته باشن میتونن تو مرخصی برن بیمارستان گلستان تو تهران و همونجا رایگان عمل کنن ( یکی از هم خدمتی ها مشکل کتف داشت بعد کتفش رو لیزر کرد رایگان )
نصیحتم اینه تا میتونه از دفترچه استفاده کنه - خود کنارک دکتر درست و حسابی نداره ولی مرخصی که اومد تو همون شیراز مراکز ارتش هرمشکلی داره از دفترچه استفاده کنه
(( البته مراکز سپاه کیفیت بالاتری داره و به طور کل از ارتش بهتره ولی خب باید 30 درصد هزینه رو پرداخت کنید )) با همون دفترچه نیروی های مسلح میتونه کلیه مراکز درمانی نظامی ها رو بره ولی خب بجز ارتش بقیه جاها باید یه درصدی بدن
ولی به طور کل مراکز درمانی سپاه کیفیت و پزشکان بهتری دارن و مراکز مجهز تری در اختیارشون هست ولی خب باید 30 درصد بدید که به نظر بنده بازم منصفانه هست چون اینقدر هزینه های آزاد زیاده که آدم پشیمون میشه از انجام درمان

شاید بپرسید چرا اینقدر رو این گزینه دفترچه تاکید میکنم ؟؟؟
خیلی ها رو دیدم ( از جمله خودم ) که چرا همون موقع خدمت از دفترچه به خوبی استفاده نکردم
اینقدر هزینه های پزشکی زیاده ( به خصوص دندان پزشکی که شما واسه یه عصب کشی و پر کردن دندون آخر فک نزدیک به 1 میلیون باید هزینه کنید )
که بعد خدمت وقتی دیدم رایگان بود و تنبلی کردم استفاده کردم میگم ای کاش ......

سوالی بود در خدمت:n01:

nima_b12
20-02-2018, 18:51
سلام
من آموزشیم ۰۴ بیرجند بود
الان افتادم مهندسی رزمی گروه۴۵۵ پدافند غیر عامل رسته استحکامات عمران کرمان
کسی میدونه چجور جاییه؟
درجمم ستوان ۲
با تشکر

پریا 1993
20-02-2018, 20:01
.

سوالی بود در خدمت:n01:[/QUOTE]
تشکر از راهنماییتون شرمنده این سوالاتم راهنمایی کنید
1- تیپ نیست افتاده منطقه منطقه چطوره؟
2-گوشی میشه برد ؟ 3-نگهبانی هم داره اونجا؟؟ 4-چه وسایلی ببره؟؟ 5-کسری بسیج هم میده ارتش؟ 6-چه یگانی بیوفته خوبه و راحت هست ؟ 7-آسایشگاهش چطوری هست؟
شکر از لطفتون که جواب می دیدید

albertxx
20-02-2018, 21:01
.

[/QUOTE]

1- تیپ نیست افتاده منطقه منطقه چطوره؟

منم تیپ رو نگفتم
منطقه رو گفتم ! :n02: تیپ که بدتره ! ( در واقع تیپ نیست تو نیروی دریایی بهش میگن تیپ ساحلی)

2-گوشی میشه برد
گوشی ساده میتونن ببرن مشکلی نیست
بعد یه مدت که با راه و چاه آشنا شد میتونی لمسی ببره ( گوشی لمسی بگیرن یه ذره دردسره به خصوص اگه گوشی بره دست حفاظت )

3-نگهبانی هم داره اونجا؟؟
خدمت بدون نگهبانی هم مگه میشه ؟؟ :n02:
بله دارن ولی مثل سرباز صفر با اسلحه و ... نگهبانی نمیدن و در واقع مثل کادری ها نگهبانی میدن
مسئولیت و بازرسی و بازدید و .....

4-چه وسایلی ببره؟؟
لباس و وسایل مورد نیاز
ماشین ریش تراش ( اگه داره )
و .....
لباس بیرون هم ببره چون بعد ساعات اداری میتونن مرخصی بگیرن و شهر برن ( اکثرا آخر هفته میرن منطقه آزاد چابهار گردش )

5-کسری بسیج هم میده ارتش

بله میدن مشکلی نیست

6-چه یگانی بیوفته خوبه و راحت هست ؟

دست خودشون نیست انتخاب یگان و با توجه به رشته تحصیلی معمولا پخش میشن تو منطقه ( البته نیاز یگان ها هم اولویت داره )
تعریف هرکسی از یگان خوب یه چیز
ولی عقیدتی سیاسی جای خوبیه :n02:

7-آسایشگاهش چطوری هست؟

برای لیسانس وظیفه ها آسایشگاه نیست
خارج از منطقه نظامی ( تو همون پادگان ) یه قسمتی هست بهش میگن مجردین
حدود 100 تا اتاق هست که وظیفه ها اونجا سکونت میکنن ( با توجه به اندازه اتاق از 3 تا 5 6 نفر ظرفیت داره )
مثل خونه دانشجویی
وسایل تفریحی هم با توجه به نیازشون میتونن بخرن ( تلویزیون و پلی استیشن و .... )
نظافت و ... هم بستگی به افراد داخل اون داره
یه اتاق رنگ میزنن و فرش میندازه و یکی دیگه عکسشه !

کلا سعی کنه افراد اونجا رو جدی نگیره و سخت گیری نکنه ( اوایل که میرن چون تازه وارد هستن کارهای اتاق رو چند نفر آخری که میرن اتاق باید انجام بدن - ارشد اتاق هم با توجه به شخصیت خانوادگی که داره برخورد میکنه - یکی خوبه یکی هم ثابت میکنه تو طویله بزرگ شده )
خدمت خوبیش اینه میفهمید آدمای که دور و برتون هستن اگه به قدرت برسن چقدر آدمای پست و بی ارزشی میشن
اراشد اتاق اگرچه از همین وظیفه ها هستن ولی بعضیاشون واقعا از حیوان هم بدتر هستن و تربیت خانوادگی خودشون رو به رخ میکشن

Переклад не
20-02-2018, 22:10
دوستان من رفتم نظام وظیفه ی ناجا پرسیدم در مورد اینکه 30 ام بهمن معافیت تحصیلیم تموم میشه ولی نتونستم ابطال مافعیت بگیرم از دانشگاه . حالا چی میشه ، بررسی کرد و گفتش شما بعد از تاریخ فارغ التحصیلیت 1 سال فرصت داری ! من چند بار اینو به طرق مختلف پرسیدم آخرش عصبانی شد . دیگه مجبور شدم سوال نپرسم . قضیه ی این یک سال فرصت چیه؟ آخه نه به من برگه ای داد نه چیزی رو پر کردم و نه هیچچی

albertxx
20-02-2018, 22:31
دوستان من رفتم نظام وظیفه ی ناجا پرسیدم در مورد اینکه 30 ام بهمن معافیت تحصیلیم تموم میشه ولی نتونستم ابطال مافعیت بگیرم از دانشگاه . حالا چی میشه ، بررسی کرد و گفتش شما بعد از تاریخ فارغ التحصیلیت 1 سال فرصت داری ! من چند بار اینو به طرق مختلف پرسیدم آخرش عصبانی شد . دیگه مجبور شدم سوال نپرسم . قضیه ی این یک سال فرصت چیه؟ آخه نه به من برگه ای داد نه چیزی رو پر کردم و نه هیچچی

برگه چیه ؟؟ :n02: این قانونه و کلا فرمی نداره که شما پر کنید:n02:

شما بعد از فارغ التحصیلی ( یعنی زمانی که واحد های آخر رو پاس میکنید و رسما از دانشگاه تسویه حساب میکنید میشه فارغ التحصیلی )
مثلا یه تاریخی میخوره ( 30 شهریور 96 )
از همون روز تا 1 سال بعد فرصت دارید دفترچه خدمت پست کنید ( در واقع خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید )

حالا میتونید تا 29 شهریور 97 خوش باشید و بعد دفترچه پست کنید :n02:
یا 31 شهریور 96 پست کنید
تو این یکسال هم میتونید واسه ارشد و .... ثبت نام کنید ( و یا دکتری )

ولی اگه 31 شهریور 97 یعنی 1 روز بعد از اتمام یکسال فرجه دفترچه پست کنید 3 ماه اضافه خدمت میخورید :n02:

Reza31001
20-02-2018, 22:33
شما وقتی میری دانشگاه سه حالت رخ میده
یا فارغ التحصیل میشی که یه تاریخ برات معین میشه فلانی در تاریخ فلان فارغ شد
یا اخراج میشی که باز یه تاریخ داره
یا هم انصراف میده که باز یه تاریخ داره

طبق قانون از اون تاریخ (حالا هر حالتی که باشه) یک سال زمان داری که ثبت نام کنی برای اعزام

ربطی هم به معافیت تحصیلی نداره
تو معافیت تحصیلی شما می تونی درس بخونی حالا یکی زودتر تموم میکنه یکی از همه معافیت استفاده میکنه
مهم اون تاریخی هست که اول گفتم

xaxi
21-02-2018, 01:02
سلام
من آموزشیم ۰۴ بیرجند بود
کسی میدونه چجور جاییه؟
درجمم ستوان ۲
با تشکر
سلام..
میشه یه توضیح بدید راجع به اینکه آموزشی توی 04 بیرجند چطور بود؟

nima_b12
21-02-2018, 17:19
کسی نبود حواب بده؟
ی سوال دیگه
یسریا میگن احتمال داره دوباره تقسیم بشی بیوفتی شهر دیگه!! احتمالش هست؟

nima_b12
21-02-2018, 17:22
سلام
من آموزشیم ۰۴ بیرجند بود
کسی میدونه چجور جاییه؟
درجمم ستوان ۲
با تشکر

کسی نبود حواب بده؟
ی سوال دیگه
یسریا میگن احتمال داره دوباره تقسیم بشی بیوفتی شهر دیگه!! احتمالش هست؟

nima_b12
21-02-2018, 17:26
سلام..
میشه یه توضیح بدید راجع به اینکه آموزشی توی 04 بیرجند چطور بود؟
بستگی به مدرکت داره
اگه دیپلم باشی یکم سخته
اگه لیسانسه باشی خوبه
پادگان نوسازه و ترو تمیز
آب و هواش یکم ناجوره و اینکه مرخصی تو شهری و اخر هفته مطلقا نداری مگه اینکه خونواده درجه ۱ بیان ملاقاتیت اخر هقته
سوال دیگه ای بود در خدمتم

پریا 1993
23-02-2018, 09:28
منم تیپ رو نگفتم
منطقه رو گفتم ! :n02: تیپ که بدتره ! ( در واقع تیپ نیست تو نیروی دریایی بهش میگن تیپ ساحلی)

گوشی ساده میتونن ببرن مشکلی نیست
بعد یه مدت که با راه و چاه آشنا شد میتونی لمسی ببره ( گوشی لمسی بگیرن یه ذره دردسره به خصوص اگه گوشی بره دست حفاظت )

خدمت بدون نگهبانی هم مگه میشه ؟؟ :n02:
بله دارن ولی مثل سرباز صفر با اسلحه و ... نگهبانی نمیدن و در واقع مثل کادری ها نگهبانی میدن
مسئولیت و بازرسی و بازدید و .....

لباس و وسایل مورد نیاز
ماشین ریش تراش ( اگه داره )
و .....
لباس بیرون هم ببره چون بعد ساعات اداری میتونن مرخصی بگیرن و شهر برن ( اکثرا آخر هفته میرن منطقه آزاد چابهار گردش )

بله میدن مشکلی نیست

دست خودشون نیست انتخاب یگان و با توجه به رشته تحصیلی معمولا پخش میشن تو منطقه ( البته نیاز یگان ها هم اولویت داره )
تعریف هرکسی از یگان خوب یه چیز
ولی عقیدتی سیاسی جای خوبیه :n02:

برای لیسانس وظیفه ها آسایشگاه نیست
خارج از منطقه نظامی ( تو همون پادگان ) یه قسمتی هست بهش میگن مجردین
حدود 100 تا اتاق هست که وظیفه ها اونجا سکونت میکنن ( با توجه به اندازه اتاق از 3 تا 5 6 نفر ظرفیت داره )
مثل خونه دانشجویی
وسایل تفریحی هم با توجه به نیازشون میتونن بخرن ( تلویزیون و پلی استیشن و .... )
نظافت و ... هم بستگی به افراد داخل اون داره
یه اتاق رنگ میزنن و فرش میندازه و یکی دیگه عکسشه !

کلا سعی کنه افراد اونجا رو جدی نگیره و سخت گیری نکنه ( اوایل که میرن چون تازه وارد هستن کارهای اتاق رو چند نفر آخری که میرن اتاق باید انجام بدن - ارشد اتاق هم با توجه به شخصیت خانوادگی که داره برخورد میکنه - یکی خوبه یکی هم ثابت میکنه تو طویله بزرگ شده )
خدمت خوبیش اینه میفهمید آدمای که دور و برتون هستن اگه به قدرت برسن چقدر آدمای پست و بی ارزشی میشن
اراشد اتاق اگرچه از همین وظیفه ها هستن ولی بعضیاشون واقعا از حیوان هم بدتر هستن و تربیت خانوادگی خودشون رو به رخ میکشن[/QUOTE]
تشکر از راهنماییاتون
یه سوال دیگه هم داشتم حالا که می خواد بره احتمالش هست واسه عید بهش مرخصی بدن یا حتما باید 3 ماه از خدمت بگذره که مرخصی بگیره؟

albertxx
25-02-2018, 17:43
یه سوال دیگه هم داشتم حالا که می خواد بره احتمالش هست واسه عید بهش مرخصی بدن یا حتما باید 3 ماه از خدمت بگذره که مرخصی بگیره؟

الان میخواد بره ؟؟ برج 12 /؟
به احتمال زیاد بهش مرخصی نمیدن !
و چون تازه وارد هست احتمالش خیلی کمتره

البته بستگی به یگان و فرمانده داره که تاثیر گذاره
ولی حالت عادیش سخته مرخصی دادن

تلاشش رو انجام بده شاید شد !

iranch
27-02-2018, 13:28
سلام خسته نباشید
من پدر و مادرم طلاق گرفتند دو ماه پیش
من میتونم معافیت بگیرم؟ الان وضعیت چجوره چون من شنیدم یک عده صوری طلاق میگیرند تا بچه شون معاف بشه . البته مال ما واقعی بود منتها اونا از کجا میفهمند؟
من معاف میشم؟

اهورانساج
04-03-2018, 04:13
نگران نباش هر بیست و دو بهمن عفو رهبری میخورن سربازا نمونش خود من امسال عفو خوردم نوزدهم هم اعزامم

Reza31001
04-03-2018, 09:22
سلام خسته نباشید
من پدر و مادرم طلاق گرفتند دو ماه پیش
من میتونم معافیت بگیرم؟ الان وضعیت چجوره چون من شنیدم یک عده صوری طلاق میگیرند تا بچه شون معاف بشه . البته مال ما واقعی بود منتها اونا از کجا میفهمند؟
من معاف میشم؟
صوری و واقعی فرقی نداره
شما اگه برادر بزرگتر از 18 سال نداشته باشی میتونی معاف بشی
میری 10+ مدارکی که میخواد رو میدی
بعد یه معافیت موقت فکر کنم 2 ساله بهت میدن
بعد دو سال اگه هنوز شرایط رو داشته باشه دائمیش می کنن
شرایطشم اینه که برادر بالای 18 سال نداشته باشی بعد دو سال و مادر هم همچنان تنها باشه

UnknownMen
05-03-2018, 11:17
سلام دوستان
خسته نباشین
میخواستم بدونم برای کسی که روی بدنش خالکوبی داره و کاملا معلومه (گردن 8x5) اگه بخواد بره سربازی میتونه اون رو بپوشونه یا اینکه باید کاملا اونو از بین ببره؟
و اینکه میگن اگه با تتو بری سربازی با اسید میسوزونن خالکوبیات رو واقعیت داره؟
و اینکه کلا فک میکنین با پوشوندن کامل تتو تو ادارات و شرکت ها بازم مشکلی برای شخص ایجاد میشه؟
چون پاک کردنش با لیزر علاوه بر گرون بودن خطرناک هم هست ممکنه گوشت اضافی بیاره یا جای زخمش بمونه

امید رض
05-03-2018, 11:36
سلام دوستان
خسته نباشین
میخواستم بدونم برای کسی که روی بدنش خالکوبی داره و کاملا معلومه (گردن 8x5) اگه بخواد بره سربازی میتونه اون رو بپوشونه یا اینکه باید کاملا اونو از بین ببره؟
و اینکه کلا فک میکنین با پوشوندن کامل تتو تو ادارات و شرکت ها بازم مشکلی برای شخص ایجاد میشه؟
چون پاک کردنش با لیزر علاوه بر گرون بودن خطرناک هم هست ممکنه گوشت اضافی بیاره یا جای زخمش بمونه
تو اموزشی بدن های سربازارو نگاه میکنن اگه خالکوبی داشته باشید یه معاف از رزم اعصاب و روان لای پروندت میره براماکه اینجوری بود

silvermanhhh
05-03-2018, 14:53
نبود ؟

نبوددددد؟؟؟

نبووووووووووووددددد؟؟؟؟؟؟ ؟

سربازی نرین بخدا هیچ ارزشی نداره.نه خودش نه کارتش.بیخود وقتتونو تلف نکنین

portal
06-03-2018, 07:43
سلام دوستان
خسته نباشین

دوره ى ما بدن هيچكسى رو نگاه نكردن ، بچه هايى هم بودن كه خالكوبى داشتن
فكر مى كنم بيشتر تو سپاه حساس باشن و همه رو چك كنند

Sent from my iPhone using Tapatalk

rezausa2020
07-03-2018, 12:26
دوستان کسی با مدرک دیپلم ایست خدمتی گرفته؟ اگه گرفته میتونه مراحل مو مو توضیح بده؟ بعد الافی داره یا سریع ردیف میشه؟
با تشکر

ms1ove
08-03-2018, 13:06
سلام برای شخص متاهل امکان انتقالی گرفتن از نیرو دریایی ارتش به سپاه یا نیروی انتظامی هست ؟؟

gymclass.heroes
08-03-2018, 18:59
سلام من از خدمت فرار کرده بودم دستگیر شدم رفتم زندان الان قاضی همچین حکمی داده ننوشته کی خودمو برگردونم پادگان...به نظرتون بازم نرم نمیان سراغم؟
سوال دیگه اینه که قاضی نوشته کمسیون پزشکی ایا امکان داره معاف بشم ویا نه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Siavash94
09-03-2018, 19:34
نبود ؟

نبوددددد؟؟؟

نبووووووووووووددددد؟؟؟؟؟؟ ؟

سربازی نرین بخدا هیچ ارزشی نداره.نه خودش نه کارتش.بیخود وقتتونو تلف نکنین

نبود چند تا ؟؟ :n06:

فردا دقیقا یک سال از اعزامم می گذره و وارد سیزدهمین ماه سربازی می شم. می خواستم اینجا یه پست بنویسم و درباره تجربه ام بگم که دیدم این دوستمون خلاصه حرفم رو به بهترین و رک ترین شکل زده :n09:
سربازی جز اتلاف وقت و اعصاب خوردی و تومخی هیچی نداره. من آموزشیم خورد به عید و 20 روز مرخصی رفتیم. یگان هم افتادم شهر خودم و روزبرگم. با اینکه اوایل تو یگان دهنم سرویس شد (نیرو زمینی ارتش- گردان پیاده) ولی با گذشت چندماه یه پارتی پیدا کردم و الآن خدمتم به نسبت خیلی راحت تره، ولی بازم میگم کاش نمی اومدم و خودمو علاف نمی کردم یا حداقل با مدرک فوق لیسانس میومدم که افسر بشم.
تنها چیز مثبتی که سربازی داره اینه که سختی هاش (که 90% شون بیخود و بی جهتن) آدم رو یه مقدار پخته می کنه. که البته به نظر من در مقابل سوختن 21 ماه از بهترین روزهای زندگی آدم تو اوج جوونی اصلا ارزشش رو نداره.
خلاصه اگه معاف میشین که خوش به حالتون، اگه معاف نیستید تا جایی که می تونید بپیچونید و برید دنبال معافیت و کسری و گرفتن امریه اداره جات و ارگانها، اگر هم مثل منِ نوعی هیچ آپشنی ندارید و مجبورید، برید ولی پای همه سختی ها و اعصاب خوردی هاش وایسید و مثل مرد تمومش کنید شرش کنده شه بره.

albertxx
11-03-2018, 13:37
سلام برای شخص متاهل امکان انتقالی گرفتن از نیرو دریایی ارتش به سپاه یا نیروی انتظامی هست ؟؟

بله می شود

ariajoker
15-03-2018, 19:46
دوستان بعد از پایان خدمت . درصورت نیومدن کارت با گواهی خاتمه خدمت از یگان میشه درخواست پاسپورت کرد ؟

Mehran
20-03-2018, 19:19
سلام وقتتون بخیر

کسی از دوستان درباره‌‌ خرید بیمه‌ی دوران سربازی اطلاعاتی داره؟

مبلغش چقدر هست؟ تفاوتی بین پرداخت نقد و قسطی وجود داره؟

با تشکر، مهران...

Masoud-2014
20-03-2018, 20:21
ممنون ممنون ...

سوال من هم هست کسی بیمه سربازیش و خریده ؟ قیمتش چنده؟ قسطی هم داره ؟
من ۱۸ ماه خدمت کردم ... کجا باید مراجعه کنیم؟

radarz
20-03-2018, 21:00
سلام وقتتون بخیر

کسی از دوستان درباره‌‌ خرید بیمه‌ی دوران سربازی اطلاعاتی داره؟

مبلغش چقدر هست؟ تفاوتی بین پرداخت نقد و قسطی وجود داره؟

با تشکر، مهران...

بیمه خدمات درمانی /// سابقه نیست ... سابقه رو باید بری تو بیمه بخری ... قسطی هم بود ی زمانی نمی دونم الان هست یا نه

radarz
20-03-2018, 21:02
ممنون ممنون ...

سوال من هم هست کسی بیمه سربازیش و خریده ؟ قیمتش چنده؟ قسطی هم داره ؟
من ۱۸ ماه خدمت کردم ... کجا باید مراجعه کنیم؟

شما باید تشریف ببری بیمه تامین اجتماعی یا ... هر جایی که بیمه هستی یا میخوای شروع کنی مبلغش فکر کنم 2 میلیونی باشه

Mohammad_rts
26-03-2018, 18:18
سلام یه چندتا سوال داشتم من امسال با لیسانس فیزیوتراپی فارغ التحصیل میشم می خواستم بدونم دقیقا چه کارایی باید بکنم و امریه رو چطور باید گرفت (فک کنید هیچی از نحوه ی این‌کارا نمی دونم)

Mohammad_rts
26-03-2018, 18:20
سلام من امسال لیسانسم رو تو رشته ی فیزیوتراپی میگیرم می خواستم بدونم چه کاری باید بکنم برای امریه؟؟؟

hp-world
26-03-2018, 19:40
با سلام خدمت دوستان

سال نو رو به همگی تبریک میگم.

دوستان امکان داره در مورد این آزمونی که ازمون میگیرن راهنمایی نمایید؟ من یکم ناخوش احوالم برای همین نمیتونم خوب خودم و آماده کنم، برای همین چشم امیدم به توضیحات شما دوستان هست (مخصوصا دوستانی که معتقدن این آزمون الکی هست و برای اینکه رنکشون رو بالا ببرن، نمرات رو میبرن بالا).

در همین تاپیک و جاهای دیگه در مورد این آزمون گفتن که الکی هست و همه رو نمره میدن اما فرمانده گردان (از قضا آدم مهربانی هم هست!) کلی ترسوند و گفت که کسی نمره نیازه تجدید دوره (آموزشی) میشه و می گفت دوره های قبل هم داشتن (نیرو دریایی سیرجان) چیزای مختلفی هم در مورد این ازمون شنیدم، از دادن پاسخ سوالا در شب امتحان، تا سهول الوصول بودن تقلب و ...

ممنون میشم راهنمایی نمایید.

rezausa2020
26-03-2018, 21:26
با سلام خدمت دوستان

دوستان امکان داره در مورد این آزمونی که ازمون میگیرن راهنمایی نمایید؟ من یکم ناخوش احوالم برای همین نمیتونم خوب خودم و آماده کنم، برای همین چشم امیدم به توضیحات شما دوستان هست (مخصوصا دوستانی که معتقدن این آزمون الکی هست و برای اینکه رنکشون رو بالا ببرن، نمرات رو میبرن بالا).

در همین تاپیک و جاهای دیگه در مورد این آزمون گفتن که الکی هست و همه رو نمره میدن اما فرمانده گردان (از قضا آدم مهربانی هم هست!) کلی ترسوند و گفت که کسی نمره نیازه تجدید دوره (آموزشی) میشه و می گفت دوره های قبل هم داشتن (نیرو دریایی سیرجان) چیزای مختلفی هم در مورد این ازمون شنیدم، از دادن پاسخ سوالا در شب امتحان، تا سهول الوصول بودن تقلب و ...

ببین دوست من . اینا همش تو مخیه . تیر اندازی - آزمون و ... هیچ تاثیری نداره . تجدید دوره هم فقط در 2 صورت میشه کلا : 1- دعوا - 2- گرفتن مواد مخدر از شما . یا چیزایی تو این مایه ها... ما اونجا کسی داشتیم میدان تیر 0تا زد هم 100 متر هم 200 متر . آزمون هم نداد کلا . تجدید دوره نشد :n10:
البته اگر مدرک شما بالای دیپلم هست تاثیرش توی درجه ای که میگیرین ممکنه باشه(این چیزیه که من شنیدم باز)

تنها دلیلیم که فرمانده شما این چیزارو میگه برای منفعت خودش هست - چون هرچی شما نمره بگیرید به نفع اون تموم میشه آخرش.
--------------------------------------
دوستان کسی اینجا ایست خدمتی نگرفته ؟ اگر گرفته لطفا یک پیام به من بده چند تا سوال دارم . با تشکر

hp-world
28-03-2018, 15:51
ببین دوست من . اینا همش تو مخیه . تیر اندازی - آزمون و ... هیچ تاثیری نداره . تجدید دوره هم فقط در 2 صورت میشه کلا : 1- دعوا - 2- گرفتن مواد مخدر از شما . یا چیزایی تو این مایه ها... ما اونجا کسی داشتیم میدان تیر 0تا زد هم 100 متر هم 200 متر . آزمون هم نداد کلا . تجدید دوره نشد :n10:
البته اگر مدرک شما بالای دیپلم هست تاثیرش توی درجه ای که میگیرین ممکنه باشه(این چیزیه که من شنیدم باز)

تنها دلیلیم که فرمانده شما این چیزارو میگه برای منفعت خودش هست - چون هرچی شما نمره بگیرید به نفع اون تموم میشه آخرش.
--------------------------------------
دوستان کسی اینجا ایست خدمتی نگرفته ؟ اگر گرفته لطفا یک پیام به من بده چند تا سوال دارم . با تشکر

خیلی ممنون از راهنماییتون
والله میدان تیر که من یکی فکر کنم وضعیت همون دوست شما رو داشته باشم، بدون عینک، 10 متریم رو واضح و تار می بینیم، هدف 100 متری رو فکر نکنم حتی ببینمش :n02:
در مورد درجه، این قانون رو شنیدم، شاید تو همین تاپیک بوده باشه، ولی در مورد لیسانس، فرضا، بجای ستوان سه یا درجه ای که باید بگیرن، یک تعدادی (که نمره بالایی داشتن) با درجه بالاتر میرن یگان، در مورد فوق چیزی نشنیدم. ولی حالا این موضوع شامل هر مدرکی باشه، فقط شامل افزایش درجه میشه یا فرضا منجر به کسر هم میشه؟ مثلا 10 درصد افرادی که نمره بالا آوردن (با هر مدرکی) یک درجه اضافه میگیرن، باقی افراد همون درجه ای که باید بگیرن، فکر کنم این حالت درست باشه، درسته؟

با تشکر فراوان از راهنمایی‌هاتون

rezausa2020
28-03-2018, 20:02
خیلی ممنون از راهنماییتون
والله میدان تیر که من یکی فکر کنم وضعیت همون دوست شما رو داشته باشم، بدون عینک، 10 متریم رو واضح و تار می بینیم، هدف 100 متری رو فکر نکنم حتی ببینمش :n02:
در مورد درجه، این قانون رو شنیدم، شاید تو همین تاپیک بوده باشه، ولی در مورد لیسانس، فرضا، بجای ستوان سه یا درجه ای که باید بگیرن، یک تعدادی (که نمره بالایی داشتن) با درجه بالاتر میرن یگان، در مورد فوق چیزی نشنیدم. ولی حالا این موضوع شامل هر مدرکی باشه، فقط شامل افزایش درجه میشه یا فرضا منجر به کسر هم میشه؟ مثلا 10 درصد افرادی که نمره بالا آوردن (با هر مدرکی) یک درجه اضافه میگیرن، باقی افراد همون درجه ای که باید بگیرن، فکر کنم این حالت درست باشه، درسته؟

با تشکر فراوان از راهنمایی‌هاتون
والا تا جایی که من دیدم کمترین درجه لیسانس داره گروهبان 2 هست . اکثرا استوار هستند و ستوان هم خوب کمتره طبیعتا. باز حالا نمیدونم ممکنه مثلا ارتش یا سپاه یکذره سیستمش فرق کنه

mani6606
29-03-2018, 11:46
با سلام خدمت دوستان

شما در انتهای دوره دو تا ازمون دارید: ۱-ازمون عقیدتی سیاسی ۲-ازمون نظامی
معمولا چند روز قبل از ازمون عقیدتی سیاسی یک سری سوال و جواب می دهند و از همان هم امتحان می گیرند، ازمون نظامی دو بخش دارد یکی عملی یا همان میدان تیر و دیگری بخش تئوری ، که سوالات بخش تئوری از همان کتاب یا جزوه ای است که در طول دوره اموزش دادند
اهمیت امتحان پایان دوره در ارتش پایین است بیشترین اهمیت را برای فرمانده بگان ها دارد زیرا هنگامی نمرات یک یگان بالا باشد ارزش و اعتبار ان فرمانده یگان بالاتر می رود به همین دلیل فرماندها ناپلونی نمره می دهند این موضوع برای عقیدتی سیاسی نیز صدق می کند
اما در نیروی انتظامی نمره پایانی ملاک تقسیم افراد در بخش های و یگان های مختلف ناجا است
من خودم افرادی را دیدم در ارتش که نه نمره درستی در میدان تیر داشتند و نه امتحان را درست پاسخ دادند با این وجود نه تجدید دوره شدند و در همان تهران هم تقسیم شدند
تجدید دوره بیشتر به علت موارد انظباطی است مانند بحث وبرخورد فیزیکی با فرمانده یگان یادیگر سربازان، غیبت طولانی و بازداشت طولانی
قبل از امتحان و در ماه دوم اموزش تمام مدارک سربازان به ستادهای نیروی های مختلف ارتش در تهران ارسال می شود به عبارتی تمام تقسیمات قبل از امتحان انجام شده و این ازمون ها تنها ملاکی برای سنجش میزان توانایی یک مرکز اموزشی است
یک گفته همیشه گفته میشه که فلان سرباز به خاطر نمره پایین تجدید دوره شده چیز جدیدی است همان فرمانده های یگان های اموزشی این را در هر دوره میگن

mani6606
29-03-2018, 11:52
سلام من امسال لیسانسم رو تو رشته ی فیزیوتراپی میگیرم می خواستم بدونم چه کاری باید بکنم برای امریه؟؟؟

شما باید ببینید در مورد رشته تحصیلی شما چه نهادهای دولتی و نظامی وجود دارند سپس باید از انها بپرسید که امریه دارند یا خیر ، در صورت امریه داشتن از شرایط و ماه های جذب امریه انها مطلع شوید سپس دفترچه خدمت را به گونه ارسال کنید که با تاریخ انها بکی باشد بعد از ثبت اطلاعات در پلیس+۱۰ و دریافت پرینت برگه حاوی تاریخ اعزام ان برگه را تحویل همان سازمان می دهید و منتظر جواب تایید امریه می شوید

zorro0641
01-04-2018, 12:55
سلام
تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی من 96/11/30 هست
اگر چند روز مونده به 97/11/30 واسه اعزام به خدمت اقدام کنم، تاریخ اعزام به خدمتم حدودا واسه چه موقعی میفته؟
یعنی تو بدترین حالت و سریع‌ترین حالت ممکن تاریخ اعزام به خدمت واسه چه مدت بعد از درخواست میشه؟
می‌خوام کنکور ارشد 97 که احتمالا اردیبهشت‌ماه هست، شرکت کنم واسه همین می‌خوام بدونم که میشه تا موقعی که کنکور داد و جواب کنکور بیاد از "تمدید اعزام به خدمت" استفاده کنم یا نه؟
ممنون

mani6606
01-04-2018, 14:19
سلام
تاریخ فارغ التحصیلی کارشناسی من 96/11/30 هست
اگر چند روز مونده به 97/11/30 واسه اعزام به خدمت اقدام کنم، تاریخ اعزام به خدمتم حدودا واسه چه موقعی میفته؟
یعنی تو بدترین حالت و سریع‌ترین حالت ممکن تاریخ اعزام به خدمت واسه چه مدت بعد از درخواست میشه؟
می‌خوام کنکور ارشد 97 که احتمالا اردیبهشت‌ماه هست، شرکت کنم واسه همین می‌خوام بدونم که میشه تا موقعی که کنکور داد و جواب کنکور بیاد از "تمدید اعزام به خدمت" استفاده کنم یا نه؟
ممنون

بهمن سال ارسال کنید احتمالا برج ۴ یا ۶ تاریخ اعزام خواهید داشت و می توانید تاریخ اعزام را نیز تعویق بزنید

enmoh
03-04-2018, 01:24
سلام
من فوق لیسانس عمران دارم
اعزام 97.2.1 به پادگان 05 کرمان
-میخواستم بدونم امکان عوض کردن داره یا نه؟ من برای پذیرش سپاه اقدام کرده بودم و خیلی امیدوار بودم!!
- اگه عقب بندازم تاریخ اعزام رو چی دوباره همون 05 کرمان همیوفتم؟
-کلا از 05 خیلی بد شنیدم اوضاع اونجا چطوری هست من هرچی خوندم برای سایتهای قدیمی بود لطفا تجربه خودتون رو بگین!
-من اعزام برج2 هستم و برج 3 هم ماه رمضان هست!! توی ماه رمضان چطور رفتار میکنن؟ در حال روزه باید کار و رژه و اینها هم بکنیم؟؟
- فوق لیسانس توی سخت گیری هاشون هم تاثیر داره یا نه؟
- واینکه بعدا کجا میوفتم ؟ من از استان فارس هستم ممکنه بیوفتم شیراز؟

enmoh
03-04-2018, 01:34
سلام
من فوق لیسانس عمران دارم
-میخواستم بدونم امکان عوض کردن داره یا نه؟ من برای پذیرش سپاه اقدام کرده بودم و خیلی امیدوار بودم!!
-کلا از 05 خیلی بد شنیدم اوضاع اونجا چطوری هست من هرچی خوندم برای سایتهای قدیمی بود لطفا تجربه خودتون رو بگین!
-من اعزام برج2 هستم و برج 3 هم ماه رمضان هست!! توی ماه رمضان چطور رفتار میکنن؟ در حال روزه باید کار و رژه و اینها هم بکنیم؟؟

hamed_mehdi1
04-04-2018, 15:16
سلام
من فوق لیسانس عمران دارم

سلام دوست عزیز
پذیرش سپاه یه مقدار سخت هست و مخصوصا مدرک تحصیلی لیسانس رو به زور میگیرند چه برسه به فوق ! باید آشنای خیل قوی توی سپه منطقه داشته باشید بلکه کار راه بیوفته!
شما یک بار میتونید تاریختون رو تمدید کنید که احتما 99 % محل آموزشیتون توی تاریخ جدید تغییر میکنه اما اینم در نظر بگیرید که الان ارتش افتادید و اگر توی تمدید جاتون عوض شه و برای ناجا ( راهنمایی رانندگی یا نیروی انتظامی ) بیوفتید که 100 برابر از ارتش بد تر هست ! 2 ماه آموزشی رو جدی نیگیرید مهمترین قسمت خدمت 19 ماه یگان هست اونجا جات بد باشه هر روز عذاب میکشی وگرنه 2 ماه آموزشی که مثل برق و باد میگذره. بتونی آشنا تو ارتش جور کنی که بعد از آموزشی توی شهر خودتون بیوفتی راحت تر خدمت میکنی.
اینم بگم که توی ماه رمضان کلا تمام فعالیت های بدنی مثل ورزش صبحگاه رژه و ... همه تعطیله و فقط کلاس آموزشی داخل ساختمان خواهید داشت که اینم از مزیت های این ماه برای سرباز به حساب میاد.
باز حالا انتخاب با خودته دبگه تمدید کنی جات بهتر بیوفته یا شایدم بدتر ! یا اینکه همین 05 رو بری و .......

Nocturne
05-04-2018, 10:35
سلام دوستان،

خواستم بدونم در صورتی که مشمول بشی و اصلا نخوای برای سربازی اقدام کنی بجز ممنوع الخروج شدن دیگه چه عواقبی داره؟

امید رض
05-04-2018, 10:55
سلام دوستان،

خواستم بدونم در صورتی که مشمول بشی و اصلا نخوای برای سربازی اقدام کنی بجز ممنوع الخروج شدن دیگه چه عواقبی داره؟
بیمه نمیشی.زن بهت نمیدن .کار فقط ازاد هیچ جا قبولت نمیکنن .رانندگی که نرفتنش از رفتنش بهتره ادرس دارن .نمیتونی ادامه تحصیل بدی .. ووووووووووو....کلا 70درصد محدودی بعد خدمت اون 70درصد هم خاصیتی نداره:n02: فقط برا نرفتن خدمت خاصیت داره:n02:

Nocturne
05-04-2018, 21:19
[QUOTE=امید رض;9053750] بیمه نمیشی.زن بهت نمیدن .کار فقط ازاد هیچ جا قبولت نمیکنن .رانندگی که نرفتنش از رفتنش بهتره ادرس دارن .نمیتونی ادامه تحصیل بدی .. ووووووووووو....کلا 70درصد محدودی بعد خدمت اون 70درصد هم خاصیتی نداره:n02: فقط برا نرفتن خدمت خاصیت داره:n02:
جریمه چقدر داره؟ و اگر زمان بگذره طوری که دیگه مشمول نباشی - مثلا به خاطر سن پدر، اون وقت بازم جریمه سرجاشه؟
+ در مورد رانندگی یعنی گواهی نامه نمیدن یا اینکه کلا میگید که نباید رانندگی کرد؟ منظور از اینکه میگید آدرس دارن چیه؟

امید رض
05-04-2018, 22:18
+ در مورد رانندگی یعنی گواهی نامه نمیدن یا اینکه کلا میگید که نباید رانندگی کرد؟ منظور از اینکه میگید آدرس دارن چیه؟
جریمه اطلاعی ندارم گواهی نامه رانندگی هم بهت نمیدن اگرهم تصویب شده باشه محدودبت داره اگه باشه بعد گواهینامه ادرس وشماره که برا ثبت نام رانندگی داده بودی برات ممکنه مشکل درست بشه از طرف نظام وظیفه :n02:یه خبر درباره این موضوع بود

Nocturne
07-04-2018, 10:09
جریمه اطلاعی ندارم گواهی نامه رانندگی هم بهت نمیدن اگرهم تصویب شده باشه محدودبت داره اگه باشه بعد گواهینامه ادرس وشماره که برا ثبت نام رانندگی داده بودی برات ممکنه مشکل درست بشه از طرف نظام وظیفه :n02:یه خبر درباره این موضوع بود

خب همین سوالم من الان دارم. کسی که مراجعه نکنه آیا به عنوان یک شهروند آزاد میتونه زندگی کنه و شغل آزادش رو داشته باشه؟ یا تحت تعقیب قرار میگیره و دستگیر میشه؟! مخصوصا با توجه به این قسمت از آیین نامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شون میپرسم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

albertxx
07-04-2018, 10:43
خب همین سوالم من الان دارم. کسی که مراجعه نکنه آیا به عنوان یک شهروند آزاد میتونه زندگی کنه و شغل آزادش رو داشته باشه؟ یا تحت تعقیب قرار میگیره و دستگیر میشه؟! مخصوصا با توجه به این قسمت از آیین نامه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شون میپرسم:

زمانی دنبالتون میان که از خدمت فراری باشید
اگه دفترچه پست نکنید اتفاقی نمی افته

alirecoba2
10-04-2018, 15:46
دوستان من فوق لیسانسم و متاهل. آموزشی افتادم شهید با هنر باغین -کرمان (ناجا). چجور جایی هست؟
بین فوق و دیپلم چقدر فرق میذارن؟
با توجه به اینکه متاهلم، بعد آموزشی قطعا میفتم محل سکونت؟ (خودم مشهدیم)

worldm
10-04-2018, 17:02
دوستان من فوق لیسانسم و متاهل. آموزشی افتادم شهید با هنر باغین -کرمان (ناجا). چجور جایی هست؟
بین فوق و دیپلم چقدر فرق میذارن؟
با توجه به اینکه متاهلم، بعد آموزشی قطعا میفتم محل سکونت؟ (خودم مشهدیم)

سلام شما که فوق لیسانس هستید مشکلی ندارید ولی برای کاردانی به پایین سخت هست
برای متاهل ها شرایط کمی آسونتر میگیرن اما در خدمت سربازی چیز قطعی وجود ندارد .پیشنهاد میکنم مدارک تاهل رو حتما همراهتون ببرید مثل فتوکپی سند ازدواج و کپی شناسنامه خودو خانم رو داشته باشید

mohamadalisa
11-04-2018, 14:54
سلام. الان پروژه سربازی تا چقدر معافی میده؟ میشه گرفت پروژه؟؟؟:n36:

AMIR-AIRGUNNER
11-04-2018, 18:13
دوستان 21 ماه مدت سربازی جز سابقه کار بیمه حساب میشه ؟ اگه فرد قبل از اعزام بیمه تامین اجتماعی نشده باشه چی ؟ یعنی فردی بعد از اتمام دانشگاه بدون هیچ سابقه کار بره خدمت بعد از اتمام خدمت 21 ماه سابقه کار میتونه بگیره ؟ (با پرداخت حق بیمه )

sharas8
12-04-2018, 13:38
سلام دوستان
من با مدرک لیسانس افتادم 05 کرمان
یه عده میگن قبلا بد بوده الان خوب شده یه عده یه چی دیگ میگن
کلا چجور جاییه؟؟
ممنون

VAHID
12-04-2018, 23:29
سلام دوستان
من با مدرک لیسانس افتادم 05 کرمان
یه عده میگن قبلا بد بوده الان خوب شده یه عده یه چی دیگ میگن
کلا چجور جاییه؟؟
ممنون

سلام

نسبت ب قبل زیاد سخت گیری نیست
نگران این موارد نباش الان بهتره

sharas8
13-04-2018, 01:26
سلام

نسبت ب قبل زیاد سخت گیری نیست
نگران این موارد نباش الان بهتره
آقا وحید ممنون بابت راهنماییت
یه عده از دوستان اینقد بدی گفتن که نگو ....یه عده هم گفتن هتله و ....

شما گفتی بهتر شده خیالم راحت شد دیگ

sharas8
17-04-2018, 14:00
سلام مجدد بر دوستان عزیز
برای قانون تک پسری که باید تو آموزشی اقدام کنم تا بعدش تو شهر خودم بیوفتم باید چه مدارکی رو دقیقا با خودم ببرم ؟؟
چند نفر پرسیدم هرکی یچی میگقت خواستم بدونم دقیقا چیارو ببرم و کلا باید چکار کنم...
بعد یه سءوال دیگ این قانون صد در صدیه ؟؟
پیشاپیش یه دنیا منون

sharas8
17-04-2018, 14:06
سلام مجدد بر دوستان عزیز
برای قانون تک پسری که باید تو آموزشی اقدام کنم تا بعدش تو شهر خودم بیوفتم باید چه مدارکی رو دقیقا با خودم ببرم ؟؟
چند نفر پرسیدم هرکی یچی میگقت خواستم بدونم دقیقا چیارو ببرم و کلا باید چکار کنم...
پیشاپیش یه دنیا منون

cotgnx
19-04-2018, 15:26
سلام مجدد بر دوستان عزیز
پیشاپیش یه دنیا منون

تو خود آموزشی میگن چه مدارکی بیارید، تو شهر خودت نمیوفتی تو استان خودت میوفتی و این قانون هم صد در صد نیست و احتمال اینکه تو استان خودتون هم نیوفتین خیلی زیاده، الان دیگه اکثر پادگان ها تک پسری رو جزو شرایط در نظر نمیگیرن چون الان تعداد تک پسرها زیاده.
فقط قانون متاهلی و پدر نظامی و سرپرست خانوار هست که صد در صدی هست و تو شهر خودشون میوفتن

zeinab76
20-04-2018, 12:43
سلام دوستان من عضو جدید هستم دیدم درباره سربازی بحث شده منم سوالم در این مورده..
عشقم شنبه یکم اردیبهشت عازم مشکین شهر میشه دوران اموزشی اونجاست ارگان نیروی انتظامیه..مدرکش لیسانسه تک پسرم هست..میخاستم بدونم بخاطر تک پسر بودنش میدن شهر خودمون؟هردومون دلمون گرفته کسی اونجا بوده این شرایطو داشته؟بهم کمک کنین..آروم بشم:n28:

zeinab76
20-04-2018, 19:58
سلام دوستان میشه کمکم کنید ...
عشقم یکم اعزام میشه مکان خدمتش مشکین شهره پادگان شهید بیگلری..
مدرکش لیسانسه..تک پسرم هست..
میخاستم بدونم کسی بوده که اونجا خدمت کرده و تک پسر بوده؟
امکان داره بخاطر تک پسر بودنش بدنش شهر خودش؟
کمکم کنید لطفااااا

zeinab76
20-04-2018, 19:59
کمکم کنید لطفااااا

xaxi
20-04-2018, 20:09
آموزشی تو 04 بیرجند تموم شد و افتادم تیپ 258 تکاور چهل دختر - شاهرود ..... (با شرایط تک‌پسری)
کسی میدونه چجور جاییه؟ رسته هم زده رایانه

mani6606
20-04-2018, 20:12
کمکم کنید لطفااااا

فعلا که دو ماه اموزشی دارد
اگر عقد کزدید و سند ازدواج دارید که ادامه خدمت در شهر خود شما هستن در غیر این صورت بر مبنا تک پسر احتمال دارد یا در شهر یا استان محل سکونت پدر و مادر ادامه خدمت را داشته باشد

mani6606
20-04-2018, 20:15
آموزشی تو 04 بیرجند تموم شد و افتادم تیپ 258 تکاور چهل دختر - شاهرود ..... (با شرایط تک‌پسری)
کسی میدونه چجور جاییه؟ رسته هم زده رایانه
پادگان معمولی
رزمایش و تمرینات نظامی در تیپ ها زیاده
اما با توجه به رسته ای که گرفتید کارهای اداری خواهید داشت مثل بایگانی یا تایپ نامه

zeinab76
20-04-2018, 20:24
نه عقد رسمی نکردیم همشهری هستیم ینی امکانش هست بعد دوماه بیوفته؟

zeinab76
20-04-2018, 20:39
فعلا که دو ماه اموزشی دارد
اگر عقد کزدید و سند ازدواج دارید که ادامه خدمت در شهر خود شما هستن در غیر این صورت بر مبنا تک پسر احتمال دارد یا در شهر یا استان محل سکونت پدر و مادر ادامه خدمت را داشته باشد

نه عقد نکردیم هنکز..همشهری هستیم..ینی امکانش هست بعد دوماه آموزشی بدنش شهرمون؟

mani6606
20-04-2018, 20:46
نه عقد رسمی نکردیم همشهری هستیم ینی امکانش هست بعد دوماه بیوفته؟

بستگی به تقسیمات بعد اموزشی دارد بعضی از تک پسرها در استان تقسیم می شوند

zeinab76
20-04-2018, 20:59
بستگی به تقسیمات بعد اموزشی دارد بعضی از تک پسرها در استان تقسیم می شوند

خیلی ممنون از پاسختون امیدوارم جای دوری نیوفته همینجا باشه..

SOROUSH120
21-04-2018, 09:53
سلام دوستان
یه سوال
من یگان پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا افتادم کسی اطلاعی چیزی داره که چجور جایی هستش و کلا چه کارایی انجام میشه توش؟؟؟؟

sasan.69
21-04-2018, 10:41
سلام دوستان
یه سوال
من یگان پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا افتادم کسی اطلاعی چیزی داره که چجور جایی هستش و کلا چه کارایی انجام میشه توش؟؟؟؟

تهران افتادی؟

hp-world
21-04-2018, 11:12
سلام

دوستان عزیز، یگان (نیرو دریایی ارتش) بوشهر افتادم. اطلاعی ازش دارید؟

SOROUSH120
21-04-2018, 11:20
تهران افتادی؟

اره تهرانه

albertxx
21-04-2018, 11:32
سلام

دوستان عزیز، یگان (نیرو دریایی ارتش) بوشهر افتادم. اطلاعی ازش دارید؟

پادگان خوبیه ( به نسبت به منطق کنارک و جاسک میشه گفت بوشهر اوضاع بهتری داره )
منطقه 2 نداجا بود که 2 سالی میشه کل ناوهای بوشهر رفتن جاسک و تقریبا میشه گفت بوشهر خلوت شده

اگه با گرمی هوا مشکلی ندارید خدمتی خوبی خواهید داشت
البته اضافه کنم منظورم این نیست کلا 13 به در هست ! :n02:
بلکه به نسبت بقیه پادگان های نداجا میگم بهتره

hp-world
21-04-2018, 12:08
پادگان خوبیه ( به نسبت به منطق کنارک و جاسک میشه گفت بوشهر اوضاع بهتری داره )
منطقه 2 نداجا بود که 2 سالی میشه کل ناوهای بوشهر رفتن جاسک و تقریبا میشه گفت بوشهر خلوت شده

اگه با گرمی هوا مشکلی ندارید خدمتی خوبی خواهید داشت
البته اضافه کنم منظورم این نیست کلا 13 به در هست ! :n02:
بلکه به نسبت بقیه پادگان های نداجا میگم بهتره

منطقه عملیاتی محسوب میشه؟ یعنی می خوام بدونم همین لباسای خاکی و سیاه رو باید بپوشیم یا لباس استتار و پوتین داره باز؟
اصولا خودشون جایی برای سکونت میدن دیگه؟
نسبت به بندرعباس چطوره؟

omid_mk
21-04-2018, 12:24
سلام
من افتادم تیپ 377 مشهد و رسته هم خورده تکاور پیاده...می خواستم ببینم وضعیت ما چه طوریه؟دقیقا کجا می اندازن مارو؟

sasan.69
21-04-2018, 13:32
اره تهرانه

سرباز پلیس دیپلماتیک میشی و جلو سفارت خونه ها پاس میدی 4ساعت پست 8ساعت استراحت

albertxx
21-04-2018, 14:05
منطقه عملیاتی محسوب میشه؟ یعنی می خوام بدونم همین لباسای خاکی و سیاه رو باید بپوشیم یا لباس استتار و پوتین داره باز؟
اصولا خودشون جایی برای سکونت میدن دیگه؟
نسبت به بندرعباس چطوره؟

منطقه دوم نداجا هست میخوای عملیاتی نباشه ؟ :n02: البته اینو اضافه کنم بعد انتقال به جاسک شاید اونقدرها مورد اهمیت نباشه ولی خب باز منطقه 2 محسوب میشه

در مورد لباس
مدرک تحصیلی شما چی هست ؟؟؟ ناوی هستید یا وظیفه ؟؟
سرباز صفر یا همون ناوی استتار و پوتین میپوشه ولی لیسانس وظیفه لباس کادر رو میپوشه ( خاکی برای فصل گرم و سیاه برای فصل سرد )
** البته یه استثنا هست و اونم اینکه اگه تیپ بیفتید دیگه فرقی نداره مدرکتون چی هست و همه باید لباس استتار بپوشن

قطعا محل سکونت داره

نسبت به بندرعباس نمیدونم چطوره ولی خب بندر منطق 1 هست و خیلی خیلی بزرگتر و شلوغتر ( شاید این یه مزیت باشه )
الان از یکی پرسیدم میگه بوشهر بهتره ( نظر ها متفاوته ولی زیاد فرقی نیست )

hp-world
21-04-2018, 14:22
منطقه دوم نداجا هست میخوای عملیاتی نباشه ؟ :n02: البته اینو اضافه کنم بعد انتقال به جاسک شاید اونقدرها مورد اهمیت نباشه ولی خب باز منطقه 2 محسوب میشه

در مورد لباس
مدرک تحصیلی شما چی هست ؟؟؟ ناوی هستید یا وظیفه ؟؟
سرباز صفر یا همون ناوی استتار و پوتین میپوشه ولی لیسانس وظیفه لباس کادر رو میپوشه ( خاکی برای فصل گرم و سیاه برای فصل سرد )
** البته یه استثنا هست و اونم اینکه اگه تیپ بیفتید دیگه فرقی نداره مدرکتون چی هست و همه باید لباس استتار بپوشن

قطعا محل سکونت داره

نسبت به بندرعباس نمیدونم چطوره ولی خب بندر منطق 1 هست و خیلی خیلی بزرگتر و شلوغتر ( شاید این یه مزیت باشه )
الان از یکی پرسیدم میگه بوشهر بهتره ( نظر ها متفاوته ولی زیاد فرقی نیست )

مدرک تحصیلیم فوق لیسانس هست. بوشهر هم تیپ و منطقه داره؟ من نمیدونم کدومشم! روز ترخیص گفتن امریه هاتون رو شنبه زنگ بزنید بپرسید، من زنگ زدم، کسی که برداشت، گفت بوشهر، دیگه نگفت تیپ یا منطقه

xaxi
21-04-2018, 14:41
پادگان معمولی
رزمایش و تمرینات نظامی در تیپ ها زیاده
اما با توجه به رسته ای که گرفتید کارهای اداری خواهید داشت مثل بایگانی یا تایپ نامه
تاریخ معرفی رو زده 10 اردیبهشت ..
چنتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
میخوام بدونم باید حتماً 7 صبح اونجا باشم؟
آیا شما اطلاع دارید مسیرش از تهران چجوریه؟
درجه گروهبان 1 فرقی داره اونجا با سرباز معمولی یا خیر!
و اینکه باید درجه‌ها رو بچسبونم به لباسم و با لباس نظامی برم پادگان ؟

albertxx
21-04-2018, 14:52
مدرک تحصیلیم فوق لیسانس هست. بوشهر هم تیپ و منطقه داره؟ من نمیدونم کدومشم! روز ترخیص گفتن امریه هاتون رو شنبه زنگ بزنید بپرسید، من زنگ زدم، کسی که برداشت، گفت بوشهر، دیگه نگفت تیپ یا منطقه

یعنی جی زنگ بزنید ؟؟؟ برگ امریه ندادن ؟؟ مگه میشه ؟؟ :n29:

اگه فوق هستید که خدمت راحت تر میگذره به اضافه اینکه درجه ناوبان دومی هستید ( ستوان دو )
اگه نگفتن کجا هستید احتمالا منطقه افتادید
ولی ریسک نکنید و موقعی رفتید پادگان مستقیم برید نیروی انسانی منطقه ( چون اگه اشتباه برید تیپ شاید همونجا شما رو جذب کنن - قانون جنگل صدق میکنه بعضی موارد اونجا :n02: )

iran4moderntalking
22-04-2018, 13:11
سلام به همگی

کسی اطلاعی از پادگان شهید غلامرضا مخبری - تیپ 216 زنجان خبر داره ؟
چه جوریه کالا ؟ مرخصی ها؟ داستان هاش چیه؟

miladgraph
22-04-2018, 16:36
با سلام دوستان با تغییر تاریخ اعزام امکان تغییر محل خدمت هست ؟
مثلا تاریخ اعزام من 2/1 بود که کدم ارتش خوره بود توستم تمدید کنم به 4/1 حالا میتونم پذیرش سپاه رو بگیرم ؟ کدم عوض میشه ؟

hamidreza785
24-04-2018, 13:15
دوستان کسی در مورد رسته مخابرات و جنگال اطلاعی داره که شرایط خدمتش در پادگان به چه صورته ؟

m.aslani7474
25-04-2018, 22:12
سلام دوستان
من مدرکم دوم دبیرستانه
سومو نخوندم و چسبیدم به برنامه نویسی
حالا میخوام برم سربازی، گفتن برای زیر دیپلما جهنمه و بدبختیم :n03:
میخواستم ببینم چجوریاست، برم یا صب کنم 8 سال بعد جریمه بدم معاف شم
و این که بعد آموزشی کد بخورم برام خوبه یا نه
بعدشم اینکه این اعزام به مناطق بومی چجوریه من متولد اهواز و ساکن تهرانم

پیشاپیش بابت جوابا ممنون

iran4moderntalking
26-04-2018, 06:54
سلام دوستان
من مدرکم دوم دبیرستانه
سومو نخوندم و چسبیدم به برنامه نویسی
حالا میخوام برم سربازی، گفتن برای زیر دیپلما جهنمه و بدبختیم :n03:
میخواستم ببینم چجوریاست، برم یا صب کنم 8 سال بعد جریمه بدم معاف شم
و این که بعد آموزشی کد بخورم برام خوبه یا نه
بعدشم اینکه این اعزام به مناطق بومی چجوریه من متولد اهواز و ساکن تهرانم

پیشاپیش بابت جوابا ممنون

سلام

اصلا اینجوری که فکر می کنید نیست. درسته سربازی با درجه تحصیلی بالاتر خیلی به مراتب راحت تره اما این همه آدم با سیکل و دیپلم به سربازی میرن. نمیکشنتون که.
به هر حال سخت گیری هایی دارن که همش تو خالیه و بی گاری هست. شما باید تحمل کنید و بدونید هیچ کاری نمیکنن شمارو. باید تحمل کنید و بگذرونید دوره هاتون رو.
شاید بترسونن و مسایلی ازین دست.

پیشنهادم اینه که اگر بسیج فعال دارید برید پذیرش سپاه بگیرید که راحت تر بگذرونید دوره رو . احتمال داره با ابن مدرک نیروی انتظامی بیفتید. باید زرنگ باشید و بتونید تا میتونید بدون جنگ و جدل و بحثی خدمت رو تحمل و تمام کنید.
تهران هم پره از پادگان . اگر یه آشنای کوچیک پیدا کنید خیلی راحت میتونید در همین تهران آموزشی و خدمت رو بگذرونید که به مراتب راحت تره براتون. بگردید دنبال یه آشنا سخت نیست.

در ضمن دوره کد یعنی اون ارگان به شما نیاز نداره و مبرتتون یه دوره 2-3 ماه براتون میزاره که آموزش مثلا سلاح خاصی ببینیید و بعد میارتتون در یگان مورد نظر تا استفاده بکنه از مهارتتون. اتفاق بدی نیست دوره کد اما خب نبینید ممکنه یکم بهتر باشه و بعد آموزشی دیگه مستقیم بیاید داخل یگان و ازینور به اونور نرید.

دنبال آشنا بگردید

m.aslani7474
26-04-2018, 10:53
آشنا که ندارم

بعد اگه مسئولیتی چیزی قبول کنم چطور
مثلا رانندگی یا کارای پشت کامپیوتری و....

در مورد نیرو انتظامی هم، نمیتونم تغییرش بدم؟ بازم ارتش یا سپاه بهتره

iran4moderntalking
26-04-2018, 11:57
الحمدلله هیچ جای دنیا آشنا ندارم

بعد اگه مسئولیتی چیزی قبول کنم چطور
مثلا رانندگی یا کارای پشت کامپیوتری و....

در مورد نیرو انتظامی هم، نمیتونم تغییرش بدم؟ بازم ارتش یا سپاه بهتره

دوست عزیز فکر نکنید اگر مثلا از آشنایی کمک نگیرید خیلی مردید و ازین حرف ها. نه جانم اگر دارید استفاده کنید و حق کسیم نمیخوایید بخورید که . 2 سال دیگه متوجه این حرف من میشید.
در کل ارتش و سپاه خیلی بهتره تا انتظامی. البته خیلی امکان افتادن در این ها هم هست فکر نکنید ارتش و سپاه همش مهندس میگیره که اصلا اینجوری نیست. من حدسی گفتنم نیروی اننتظامی .

تغییر یگان هم امکان پذیر نیست مگر اینکه شرایط خاص داشته باشید مثل تک فرزندی و خدایی نکرده فوت پدر و مواردی مثل ازدواج و ...

دوره آموزشی که همه یکسانن و راننده معمولا از شما آموزشی ها انتخاب نمی کنن. بعد که افتادید در یگان خدمتی بسته به زرنگیتون یه جایی رو بچسبید. دیگه محلش به زرنگی و قسمت شما بستگی داره. سعی کنید با فرمانده ارتباط بگیرید. اما کارهای آسون معمولا برای درجه دارهاست اما شما هم میتونید بی نصیب نمونید و تواناییشتون رو نشون بدید.
در طول دوره میپرسن کی مثلا تایپ بلده ، یا عکاسی و یا ... و ازین چیز ها که اون موقع میتونید اعلام کنید تا اگر قسمت یار باشه برید در این جاها.

البته این موارد در آموزشی هم هست که باید در بدو ورود زرنگ باشید تااگر قسمتی شد مثلا بشید منشی یگان، مسول آشپز خونه و ازین چیزها . در ضمن یادتون باشه سولیت قبول کردن همش مزیت نیست و اتفاقا باری رو دوشتونه که گاها به ضرر شما هم ممکنه بشه ...

iran4moderntalking
26-04-2018, 11:58
سلام به همگی

کسی اطلاعی از پادگان شهید غلامرضا مخبری - تیپ 216 زنجان خبر داره ؟
چه جوریه کالا ؟ مرخصی ها؟ داستان هاش چیه؟

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m.aslani7474
27-04-2018, 16:54
الحمدلله تو هیچ جای دنیا آشنا ندارم

یه سوال دیگه اگه مسئولیت قبول کنم چطوریه؟
مثلا کارای کامپیوتری یا رانندگی

بعدم اینکه اگه بیافتم نیرو انتظامی میتونم تغییرش بدم بیفتم تو ارتش یا سپاه؟

m.aslani7474
27-04-2018, 16:59
آشنایی ندارم

بعد اینکه اگه راننده بشم چطوره؟

سوال دیگه هم اینکه اگه ناجا بیفتم نمیتونم به ارتش یا سپاه تغییرش بدم؟

m.aslani7474
27-04-2018, 17:02
سلام

اصلا اینجوری که فکر می کنید نیست. درسته سربازی با درجه تحصیلی بالاتر خیلی به مراتب راحت تره اما این همه آدم با سیکل و دیپلم به سربازی میرن. نمیکشنتون که.
به هر حال سخت گیری هایی دارن که همش تو خالیه و بی گاری هست. شما باید تحمل کنید و بدونید هیچ کاری نمیکنن شمارو. باید تحمل کنید و بگذرونید دوره هاتون رو.
شاید بترسونن و مسایلی ازین دست.

پیشنهادم اینه که اگر بسیج فعال دارید برید پذیرش سپاه بگیرید که راحت تر بگذرونید دوره رو . احتمال داره با ابن مدرک نیروی انتظامی بیفتید. باید زرنگ باشید و بتونید تا میتونید بدون جنگ و جدل و بحثی خدمت رو تحمل و تمام کنید.
تهران هم پره از پادگان . اگر یه آشنای کوچیک پیدا کنید خیلی راحت میتونید در همین تهران آموزشی و خدمت رو بگذرونید که به مراتب راحت تره براتون. بگردید دنبال یه آشنا سخت نیست.

در ضمن دوره کد یعنی اون ارگان به شما نیاز نداره و مبرتتون یه دوره 2-3 ماه براتون میزاره که آموزش مثلا سلاح خاصی ببینیید و بعد میارتتون در یگان مورد نظر تا استفاده بکنه از مهارتتون. اتفاق بدی نیست دوره کد اما خب نبینید ممکنه یکم بهتر باشه و بعد آموزشی دیگه مستقیم بیاید داخل یگان و ازینور به اونور نرید.

دنبال آشنا بگردید

آشنایی ندارم

iran4moderntalking
28-04-2018, 07:15
آشنایی ندارم

آشنا بگردید پیدا می کنید در دوست و فامیل
این دوره گذشته که بگی من آشن ا استفاده نمی کنم و مثل مرد میرم خدمت و ازین حرف ها. 2 سال دیگه به حرف من میرسید.حق کسیو که نمیخوایید بخورید. اگر میتونید بد نیست به فکرش باشید.

دوره آموزشی برای همه سربازها یکسانه و چیزهایی مثل راننده و آشپز و ازین دست رو معمولا به آموزشی ها که دو ماه دیگه دارن میرن از اون پادگان نمیدن و به سربازها میسپرن.
همیشه راننده شدن هم خوب نیست. اما اگر دیدید وقتی بعد آموزشی در یگان افتادید و جوری بود که میشد راننده شد برای دور زدن رژه و رزم و ارین چیزها میتونید راننده بشید تا از تو مخی های داخل صف و نظامش رهایی پیدا کنید.
یک نکته هم به شما بگم اینکه در سربازی قبول کردن مسولیت داستان های خودش رو هم داره . یعنی ممکنه خیلی مواقع به سود شما باشه اما در مواردی هم همش بشه دردسر و از اینکه مثلا راننده بودید پشیمون بشید.
در کل بسته به قسمت و زرنگی خودتون داره که بتونید ازین پست ها بگیرید. چیزهایی مثل آشپزخونه و راننده و منشی رو باید پیگیر باشید تا بتونید بهش برسید. بخشیش هم بخت و اقباله دیگه.

در ضمن این هم یادتون باشه پست های راحت و ازین دست هم به درجه های بالاتر میدن تا پایین تر. دیگه بسته به توانایی های شما داره و ...

در کل در آموزشی و خدمت کسیو نمیخورن و اصلا فکر نکیند خبری هست. 4 تا بیگاری و تهدید و ازین مسایل هست تا شما به شرایط مثلا سخت هم عادت کنید.
نترسید و اگر در شهر دیگه ای افتادید فکر کنید اومدید اردو و دوره ایه که باید بگذره. با شرایط خودتونو یکی کنید.
دنبال کل کل و دعوا نباشید و فقط بگذرونید.

در ضمن تهران هم کلی پادگان داره که امکان افتادنش درش خیلی دور از انتظار نیست.

درباره تغییر محل سربازی هم امکان نداره اصلا. وقتی ارتش باشید باید در ارتش خدمت رو تمام کنید . البته مگر اینکه شرایط خاص داشته باشید. مثل اینکه شما ازدواج کرده باشید و در نیروی دریایی افتاده باشید. حالا باید در محل زندگی خودتون خدمت رو بگذرونید. این قانونه. اما اگر محل سکونت شما نیروی دریایی نداشت میتونید مثلا به انتظامی و سپااه تغییر بدید .

m.aslani7474
28-04-2018, 10:21
آشنا بگردید پیدا می کنید در دوست و فامیل
این دوره گذشته که بگی من آشن ا استفاده نمی کنم و مثل مرد میرم خدمت و ازین حرف ها. 2 سال دیگه به حرف من میرسید.حق کسیو که نمیخوایید بخورید. اگر میتونید بد نیست به فکرش باشید.

دوره آموزشی برای همه سربازها یکسانه و چیزهایی مثل راننده و آشپز و ازین دست رو معمولا به آموزشی ها که دو ماه دیگه دارن میرن از اون پادگان نمیدن و به سربازها میسپرن.
همیشه راننده شدن هم خوب نیست. اما اگر دیدید وقتی بعد آموزشی در یگان افتادید و جوری بود که میشد راننده شد برای دور زدن رژه و رزم و ارین چیزها میتونید راننده بشید تا از تو مخی های داخل صف و نظامش رهایی پیدا کنید.
یک نکته هم به شما بگم اینکه در سربازی قبول کردن مسولیت داستان های خودش رو هم داره . یعنی ممکنه خیلی مواقع به سود شما باشه اما در مواردی هم همش بشه دردسر و از اینکه مثلا راننده بودید پشیمون بشید.
در کل بسته به قسمت و زرنگی خودتون داره که بتونید ازین پست ها بگیرید. چیزهایی مثل آشپزخونه و راننده و منشی رو باید پیگیر باشید تا بتونید بهش برسید. بخشیش هم بخت و اقباله دیگه.

در ضمن این هم یادتون باشه پست های راحت و ازین دست هم به درجه های بالاتر میدن تا پایین تر. دیگه بسته به توانایی های شما داره و ...

در کل در آموزشی و خدمت کسیو نمیخورن و اصلا فکر نکیند خبری هست. 4 تا بیگاری و تهدید و ازین مسایل هست تا شما به شرایط مثلا سخت هم عادت کنید.
نترسید و اگر در شهر دیگه ای افتادید فکر کنید اومدید اردو و دوره ایه که باید بگذره. با شرایط خودتونو یکی کنید.
دنبال کل کل و دعوا نباشید و فقط بگذرونید.

در ضمن تهران هم کلی پادگان داره که امکان افتادنش درش خیلی دور از انتظار نیست.

درباره تغییر محل سربازی هم امکان نداره اصلا. وقتی ارتش باشید باید در ارتش خدمت رو تمام کنید . البته مگر اینکه شرایط خاص داشته باشید. مثل اینکه شما ازدواج کرده باشید و در نیروی دریایی افتاده باشید. حالا باید در محل زندگی خودتون خدمت رو بگذرونید. این قانونه. اما اگر محل سکونت شما نیروی دریایی نداشت میتونید مثلا به انتظامی و سپااه تغییر بدید .

ممنون از راهنماییتون

shafa
28-04-2018, 23:25
سلام دوستان عزیز

بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک هستم دارم اقدام میکنم برای رفتن به سربازی، حالا چند تا سوال دارم:
1- اینکه اگر امکان گرفتن معاف از رزم رو داشته باشم بهتره پیگیرش بشم یا نه؟ چون بعضیا میگن که گرفتن معاف از رزم خوب نیست و این حرفا.
2- آیا اگر معاف از رزم بگیرم بعدا میتونم برای کسر خدمت ایثارگری اقدام کنم؟؟ چون محل کار پدرم مناطق جنگی بوده و 22 ماه تونستم رزمندگی بگیرم که البته با توجه به قانون سهمیه 20هزار نفری فعلا معلوم نیست بتونم ازش استفاده کنم.
3- آموزشی سپاه راحت تر هست یا ارتش؟؟ آیا فرقی دارن با هم توی آموزشی؟؟
4- اگر آموزشی توی ارتش بیوفتم آیا امکانش هست که باقی خدمتم بیوفتم سپاه یا بلعکس؟؟

ممنون میشم راهنماییم بفرمایید.

iran4moderntalking
29-04-2018, 07:28
سلام دوستان عزیز

بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک هستم دارم اقدام میکنم برای رفتن به سربازی، حالا چند تا سوال دارم:
1- اینکه اگر امکان گرفتن معاف از رزم رو داشته باشم بهتره پیگیرش بشم یا نه؟ چون بعضیا میگن که گرفتن معاف از رزم خوب نیست و این حرفا.
2- آیا اگر معاف از رزم بگیرم بعدا میتونم برای کسر خدمت ایثارگری اقدام کنم؟؟ چون محل کار پدرم مناطق جنگی بوده و 22 ماه تونستم رزمندگی بگیرم که البته با توجه به قانون سهمیه 20هزار نفری فعلا معلوم نیست بتونم ازش استفاده کنم.
4- اگر آموزشی توی ارتش بیوفتم آیا امکانش هست که باقی خدمتم بیوفتم سپاه یا بلعکس؟؟

سلام

1- معاف از رزم فقط یک صفته و در آموزشی که هیچ فرقی نداره. شاید اگر جای خوبی بیفتی یه بهونه برات باشه که بگی من مثلا معاف از رزمم و این کار رو نتونستم بکنم. اما در کل مزیت خاصی نداره. اما اگر موردت واقعا مهمه بگیر تا روزی که واقعا شرایطت حاد شد و نیاز شد بتونه حداقل یه بهاونه باشه. اما در دوره ما داشتنش هیچ سودی نداشت. الانم نداره . اگر واقعا مریض احوالی حتما بگیر.

2 - تا اونجایی که من میدونم معاف از رزم که ارتباطی به ایثارگری نداره . این قانون ایثارگری که به ازای هر ماه خدمت پدر یک ماه کسری میدن رو تایید کردن اما الان در اجرا دارن بازی در میارن. در کل 22 ماه داری که عالیه و ممکنه خیلی کم خدمت کنی اگر تایید بشه.

3- فرقی نداره. جفتش وقت تلف کنیه. شما با ارشد دوره آموزشی و خدمت راحتی دارید و کار خاصیم نمی کنید. اگر تونستید برج 6-7 ارسال کنید تا بیفتید برج 12 سال 97 . یعنی دوران طلایی برید آموزشی. اگر ساکن تهران کرج باشید احتمالا 01 افسریه میفتید. ( البته نظر منه ) کلی تعطیلی بهتون میخوره و حداقل 25 روز از 60 روز پیچونده میشه. هر شهر دیگه ای هم باشید همینه این دوره. در ضمن چون شما فوق هستید آموزشی هر پادگان و هر شهری نمیفتید چون ارشد رو همه مراکز آموزش نمیگیره. بعد آموزش هم در انتهاش پیگیر باشید تا جای خوبی بندازن. البته اگر کسیو میشناسید.
در کل به نظرم اگر بسیج دارید برید پذیرش سپاه بگیرید و خدمت رو در سپاه انجام بدید. حتما پیگیرش باشید و اگر آشنا سراغ دارید کمک بگیرید تا بتونه کاری کنه.

4- امکان تغییر جای خدمت وجود نداره. اگر ارتش باشید باید بقیه خدمت رو در ارتش بگذرونید مگر در شرایط خاص. در جاهای دیگه هم همین منوال هستش.

pouria9782
30-04-2018, 12:10
سلام دوستان عزیز

دوست عزیز سلام فکر میکنم پدر شما هم اهواز کار کرده مثل من که 22 ماه رزمندگی دارید.شما تونستید از کسری استفاده کنین؟من تا حالا نرفتم دنبالش اصلا.

pouria9782
30-04-2018, 12:12
سلام کسی از دوستان تجربه یا نظری راجه به اولا دوره ی آموزشی مرزن آباد نیروی انتظامی و بعد از اون دوره ی خدمت در ستاد فرماندهی ونک ناجا داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

shafa
30-04-2018, 21:20
دوست عزیز سلام فکر میکنم پدر شما هم اهواز کار کرده مثل من که 22 ماه رزمندگی دارید.شما تونستید از کسری استفاده کنین؟من تا حالا نرفتم دنبالش اصلا.

سلام، بله 22 ماه برای کار کردن در اهواز و خوزستان. البته مثل تمام قانون های دیگه این مملکت این قانون هم بسیار مزخرف هست، چرا اکثر شهرهای خوزستان مثل دزفول تا روز آخر جنگ و قبول قطعنامه زیر حمله شدید موشک بودن. ولی دوستان این رو منطقه جنگی بودن نمیدونن، میگن حتما بایستی زیر آتش مستقیم توپ خونه بوده باشه که منطقه جنگی به حساب بیاد.

هنوز دنبال گرفتن حکم همین 22 ماه هستم. خیلی دردسر داره. باید یه آشنایی چیزی تهران پیدا کنی که خارج نوبت کارت رو پیش ببره.

shafa
01-05-2018, 00:42
سلام

1- معاف از رزم فقط یک صفته و در آموزشی که هیچ فرقی نداره. شاید اگر جای خوبی بیفتی یه بهونه برات باشه که بگی من مثلا معاف از رزمم و این کار رو نتونستم بکنم. اما در کل مزیت خاصی نداره. اما اگر موردت واقعا مهمه بگیر تا روزی که واقعا شرایطت حاد شد و نیاز شد بتونه حداقل یه بهاونه باشه. اما در دوره ما داشتنش هیچ سودی نداشت. الانم نداره . اگر واقعا مریض احوالی حتما بگیر.

2 - تا اونجایی که من میدونم معاف از رزم که ارتباطی به ایثارگری نداره . این قانون ایثارگری که به ازای هر ماه خدمت پدر یک ماه کسری میدن رو تایید کردن اما الان در اجرا دارن بازی در میارن. در کل 22 ماه داری که عالیه و ممکنه خیلی کم خدمت کنی اگر تایید بشه.

3- فرقی نداره. جفتش وقت تلف کنیه. شما با ارشد دوره آموزشی و خدمت راحتی دارید و کار خاصیم نمی کنید. اگر تونستید برج 6-7 ارسال کنید تا بیفتید برج 12 سال 97 . یعنی دوران طلایی برید آموزشی. اگر ساکن تهران کرج باشید احتمالا 01 افسریه میفتید. ( البته نظر منه ) کلی تعطیلی بهتون میخوره و حداقل 25 روز از 60 روز پیچونده میشه. هر شهر دیگه ای هم باشید همینه این دوره. در ضمن چون شما فوق هستید آموزشی هر پادگان و هر شهری نمیفتید چون ارشد رو همه مراکز آموزش نمیگیره. بعد آموزش هم در انتهاش پیگیر باشید تا جای خوبی بندازن. البته اگر کسیو میشناسید.
در کل به نظرم اگر بسیج دارید برید پذیرش سپاه بگیرید و خدمت رو در سپاه انجام بدید. حتما پیگیرش باشید و اگر آشنا سراغ دارید کمک بگیرید تا بتونه کاری کنه.

4- امکان تغییر جای خدمت وجود نداره. اگر ارتش باشید باید بقیه خدمت رو در ارتش بگذرونید مگر در شرایط خاص. در جاهای دیگه هم همین منوال هستش.

ممنون بابت پاسختون. من 3تا برادر دارم که فقط یکی شون خدمت رفته 2تای دیگه یکی شون خریده یکی شون معاف پزشکی شده و البته همه شون الان در شهری دیگه مشغول کار و زندگی هستند و من تنها با پدرم زندگی میکنم. پدرم شناسنامه ای 69 سال و واقعی 73 سالشه. پدرم سال 85 عمل قلب باز کرده و الان هم دوباره یک سری از عروق قلبش گرفته شدن. قند بسیار بالایی هم داره و دست ش هم میلرزه (که فکر میکنم یه نوع از پارکینسون باشه). به نظرتون از طریق بهزیستی میتونم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟؟

iran4moderntalking
01-05-2018, 10:56
ممنون بابت پاسختون. من 3تا برادر دارم که فقط یکی شون خدمت رفته 2تای دیگه یکی شون خریده یکی شون معاف پزشکی شده و البته همه شون الان در شهری دیگه مشغول کار و زندگی هستند و من تنها با پدرم زندگی میکنم. پدرم شناسنامه ای 69 سال و واقعی 73 سالشه. پدرم سال 85 عمل قلب باز کرده و الان هم دوباره یک سری از عروق قلبش گرفته شدن. قند بسیار بالایی هم داره و دست ش هم میلرزه (که فکر میکنم یه نوع از پارکینسون باشه). به نظرتون از طریق بهزیستی میتونم برای معافیت کفالت اقدام کنم؟؟

اول اینکه انشاال... پدر شما سالم و سلامت باشن .

و بعد اینکه به احتمال خیلی زیاد بتونید کفالت پدر رو بگیرید. لازمش اینه پیگیری کنید این موضوع رو. اگر اقدام کردید برای خدمت و رفتید پپلیس +10 که الان حتما پیگیر باشید. اگر هم نرفتید برید نظام وظیفه شهرتون و بپرسید و موضوعتون رو بگید. در نظام وظیفه مرکزی شهرتون مشاوره هست.

البته با این شرایطی که دارید اگر هم اعزام بشید در دوره آموزشی فرم های خاصی به شما میدن که محل خدمتتون در شهر سکونت شما باشه. باید پیگیر این هم باشید. برگه ای میدن به شما که شامل موارد خاصیه و ازدواج، تک فرزندی و فوت پدر و مادر و کفالت و ازین دست شاملشه.

iran4moderntalking
01-05-2018, 11:03

و بعد اینکه به احتمال خیلی زیاد بتونید کفالت پدر رو بگیرید. لازمش اینه پیگیری کنید این موضوع رو. اگر اقدام کردید برای خدمت و رفتید پپلیس +10 که الان حتما پیگیر باشید. اگر هم نرفتید برید نظام وظیفه شهرتون و بپرسید و موضوعتون رو بگید. در نظام وظیفه مرکزی شهرتون مشاوره هست.

البته با این شرایطی که دارید اگر هم اعزام بشید در دوره آموزشی فرم های خاصی به شما میدن که محل خدمتتون در شهر سکونت شما باشه. باید پیگیر این هم باشید. برگه ای میدن به شما که شامل موارد خاصیه و ازدواج، تک فرزندی و فوت پدر و مادر و کفالت و ازین دست شاملشه.

Dr Nima
01-05-2018, 15:58
www . s a r b a z l a n d . ir

این سایت اطلاعات خوبی برای سربازان داره

ali_mina
07-05-2018, 13:47
متولد ۱۳۷۳ هستم. خرداد سال گذشته (۹۶) فارغ‌التحصیل کارشناسی شدم. تا ۳۱ خرداد امسال مهلت یکساله فراغت از تحصیل برای معرفی دارم. در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده‌ام. برای غیبت نخوردن و معرفی، با تلفن مشاوره نظام وظیفه صحبت کردم (سه بار) و هربار به من گفتند که تا ۳۱ شهریور فرصت معرفی دارم. متاسفانه در هیچ بخشی از سایت نظام وظیفه صحبتی از این امکان نشده، مگر در یکی از جوابهای سوالهای متداول که مبهم است و صریحا مشخص نکرده که شامل حال فارغ‌التحصیلان کارشناسی هم میشود یانه. از مسئولان سه شعبه پلیس +۱۰ هم سوال کردم، همگی آخرین مهلت را همان ۳۱ خرداد اعلام کرده‌اند. دوستان اگر اطلاع دقیقی دارند، راهنمایی کنند. اگر هم منبعی یا خبری و یا سایتی سراغ دارند که در مورد این مهلت اضافه نوشته، اطلاع دهند. ممنون.

irmacfa
09-05-2018, 09:07
دوستان من چهار ماهه خدمتم تمام شده الان برای بیمه باید چیکار کنم

iran4moderntalking
09-05-2018, 20:47
دوستان من چهار ماهه خدمتم تمام شده الان برای بیمه باید چیکار کنم

تا اونجایی که میدونم با اتمام زمان خدمت ، دفترچه بیمه شما هم تمدید نمیشه دیگه.
میتونید همین الان برید بیمه تامین اجتماعی و بیمه خویش فرما بریزید تا جزو سوابق بیمه شما به حساب بیاد که خیلی ارزشمنده و زودتر بازنشسته بشید. البته کمی گران هست اگر خودتون بیمه بریزید.
یا اینکه برید سر کار و کارفرما شمارو بیمه کنه و حق بیمتون هم رو بریزه .

البته بدونید که زمان سربازی شما هم میاد روی زمان بازنشستگی و میتونید بخرید این 2 سال رو. یعنی 2 سال بیمه پرداخت کردید و با مثلا 28 سال دیگه بازنشسته بشید.

iran4moderntalking
11-05-2018, 01:16
متولد ۱۳۷۳ هستم. خرداد سال گذشته (۹۶) فارغ‌التحصیل کارشناسی شدم. تا ۳۱ خرداد امسال مهلت یکساله فراغت از تحصیل برای معرفی دارم. در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده‌ام. برای غیبت نخوردن و معرفی، با تلفن مشاوره نظام وظیفه صحبت کردم (سه بار) و هربار به من گفتند که تا ۳۱ شهریور فرصت معرفی دارم. متاسفانه در هیچ بخشی از سایت نظام وظیفه صحبتی از این امکان نشده، مگر در یکی از جوابهای سوالهای متداول که مبهم است و صریحا مشخص نکرده که شامل حال فارغ‌التحصیلان کارشناسی هم میشود یانه. از مسئولان سه شعبه پلیس +۱۰ هم سوال کردم، همگی آخرین مهلت را همان ۳۱ خرداد اعلام کرده‌اند. دوستان اگر اطلاع دقیقی دارند، راهنمایی کنند. اگر هم منبعی یا خبری و یا سایتی سراغ دارند که در مورد این مهلت اضافه نوشته، اطلاع دهند. ممنون.

در کل من متوجه سوال شما ندشم.
اینو بگم که شما بعد فارغ التحصیلی 1 سال مهلت دارید که برید پلیس +10 تا سربازیو مشخص کنید.
اگر در این بین کنکور ارشد دادید هم مشکلی نداره. شما برگه سربازیو پر می کنید و وقتی جواب ارشد اومد اگر رفته بودید سربازی ترخیص میشید و میزارن که برید دانشگاه.
اگر هم زودتر دانشگاه مشخص شد که هیچی. میرید دانشگاه و در قسمت مشمولین میگید که فلان موقع رفتنی به خدمت بودم که دانشگاه قبول شدم. اونا هم لغو میکنن و همه چیز تموم میشه.

در ضمن شما میتونید تا 1-2 مرتبه زمان سربازیو بعد رفتن به پلیس +10 به جلو و عقب بندازید. یعنی مثلا برج 10 باید برید و میتونید بکنید برج 12 یا بکنید برج 8 اعزام رو. کافیه برید پلیس +10 تا انجام بدن براتون .

hp-world
16-05-2018, 18:53
با سلام
سوالی از دوستانی که کارت پایان خدمت گرفتن داشتم (کارت پایان خدمت جدید)، آیا روی کارت شما یگانی (یا رسته ای) که در اون خدمت کردید رو مشخص کرده؟ منظورم فرضا نیروی دریایی، پایگاه بوشهر نیست، منظورم اینه که فرضا شما در نیروی دریایی ارتش، پایگاه بوشهر، در رسته (نمیدونم اسم دقیقش چی هست.) حفاظت اطلاعات بودید، آیا در کارت پایان خدمت، درج میشه که شما در رسته حفاظت اطلاعات بودید؟
چون زمان تقسیم ما رسیده، یکی از دوستان می گفت در کارت پایان خدمت های قدیمی، رسته هم درج میشده و می گفتن که ایشان در رسته حفاظت اطلاعات بوده و این میتونه برای مسافرت، مهاجرت یا ادامه تحصیل دردسر ساز بشه، برای همین گفت که اگر احیانا سمت رسته ای مثل حفاظت اطلاعات، اطلاعات یا همچین چیزهایی افتادم، انتقالی به رسته دیگری بگیرم تا در آینده دردسری برام درست نکنه.

با تشکر

ariajoker
17-05-2018, 06:17
با سلام
سوالی از دوستانی که کارت پایان خدمت گرفتن داشتم (کارت پایان خدمت جدید)، آیا روی کارت شما یگانی (یا رسته ای) که در اون خدمت کردید رو مشخص کرده؟ منظورم فرضا نیروی دریایی، پایگاه بوشهر نیست، منظورم اینه که فرضا شما در نیروی دریایی ارتش، پایگاه بوشهر، در رسته (نمیدونم اسم دقیقش چی هست.) حفاظت اطلاعات بودید، آیا در کارت پایان خدمت، درج میشه که شما در رسته حفاظت اطلاعات بودید؟
چون زمان تقسیم ما رسیده، یکی از دوستان می گفت در کارت پایان خدمت های قدیمی، رسته هم درج میشده و می گفتن که ایشان در رسته حفاظت اطلاعات بوده و این میتونه برای مسافرت، مهاجرت یا ادامه تحصیل دردسر ساز بشه، برای همین گفت که اگر احیانا سمت رسته ای مثل حفاظت اطلاعات، اطلاعات یا همچین چیزهایی افتادم، انتقالی به رسته دیگری بگیرم تا در آینده دردسری برام درست نکنه.

با تشکر
خیر . حتی سازمانی هم که درش خدمت کردین درج نمیشه چه برسه به رسته.
فقط تاریخ شروع و پایان و درجتون روی کارت نوشته میشه.

hoomanp30
17-05-2018, 18:46
سلام دوستان
من اعزام 1/4 هستم و مدرک لیسانس دارم. یه آشنا دارم که میتونه پذیرش سپاه رو برام اوکی کنه. ولی خودم خیلی مرددم چون شنیدم سپاه هم خیلی آسونتر از ارتش نیست و مدرک تحصیلی هم تاثیری نداره (بر خلاف ارتش) برای خدمت سپاه.
میخواستم تجربه و راهنمایی شما رو هم بدونم. سپاه یا ارتش؟ مسئله اینست :)
سپاس.

iran4moderntalking
17-05-2018, 19:23
سلام دوستان
من اعزام 1/4 هستم و مدرک لیسانس دارم. یه آشنا دارم که میتونه پذیرش سپاه رو برام اوکی کنه. ولی خودم خیلی مرددم چون شنیدم سپاه هم خیلی آسونتر از ارتش نیست و مدرک تحصیلی هم تاثیری نداره (بر خلاف ارتش) برای خدمت سپاه.
میخواستم تجربه و راهنمایی شما رو هم بدونم. سپاه یا ارتش؟ مسئله اینست :)
سپاس.

سلام

از من به شما صحبت دوستانه که این صحبت هارو ول کنید و اگر آشنا دارید بگید سفارش کنه در همونجا خدمت کنید و در شهر خودتون. سپاه جاهای زیادی داره برای خدمت. از دم در یک پایگاه بسیج گرفته تا ناحیه های محلی بسیج و امثالوهوم. در کل اگر آشنا دارید چون میندازه در شهر خودتون پس سختیش هیچی نیست.

از همین الان بگم که برید ارتش ممکنه خیلی راحت برید شهرهای دیگه برای خدمت . پس آشناتون اولویت داره و شک نکنید.

سربازی اگر سه فرسخ زیر زمین باشه اگر در شهر خودتون باشه هیچی نیست.

hamedfunnyboy
20-05-2018, 04:03
سلام دوستان.
من آخر شهریور معافیت تحصیلیم تموم میشه.شنیدم که 2 3 ماه زودتر باید دفترچه رو پست کرد.آیا اینطوریه؟یا همون شهریور هم میشه فرستاد(آخرین روز شهریور هم مشکلی نداره)؟ کی باید اقدام کرد؟

hosseinonline8000
23-05-2018, 12:43
سلام دوستان چند تا سوال دارم لطفا راهنمایی کنید

1 - من لیسانس نرم افزار هستم برای امریه تمام اداره های اصفهان و شرکت صاایران را رفتم هیچ کدوم پذیرش ندارن
رزومه ی کاری خوبی دارم ولی بهم گفتن ما سهمیه نداریم نمیگیریم !!!‌ کجاها باید برم ؟

2 - حدود 2 سال پیش تقاضای معافیت پزشکی کردم و فقط معاف از رزم شدم و بعدش ادامه تحصیل دادم . حالا که میخوام درخواست اعزام بزنم این معافیت از رزمم سر جاشه یا باید دوباره برم دنبالش ؟

3 - پدر من 8 ماه جبهه داره . این قانون کسر خدمت ایثارگران که تغییر کرد دیگه هیچی بهم نمیدن ؟

4 - توی دفترچه قسمت سازمان پیشنهادی کدومارو بزنم بهتره ؟ وزارت دفاع چطوریه ؟

سپاس

smock-74
24-05-2018, 00:44
سلام، من سه برادر بزرگتر از خودم دارم که خدمت رفتند و دوتای بزرگتری ازدواج کردند و سرخونه و زندگیشونند (خواهر ندارم) و پدرم فوت کرده
داداشم میگه فعلا نرو خدمت تا من ازدواج کنم تا تو بتونی معافیت کفالت مادرمون رو بگیری
میگم میشه معافیت کفالت مادرم رو بگیرم بعد از ازدواج داداشم یا فرقی نمیکنه به حالم؟
مادرمم دیابت و مشکل قلبی داره
میگم اگه خدمت رفتم ممکنه بخاطر پدر فوتی شهر خودم بیفتم؟
لطفا جواب بدین واقعا نمیدونم چیکار کنم

smock-74
24-05-2018, 00:54

سلام، من شنیدم هیچ مدرکی نمیتونی اموزشی ببری چطور بهشون ثابت کنم پدرم فوتی هستند و مادرم دیابت و مشکل قلبی داره

iran4moderntalking
24-05-2018, 20:34
سلام دوستان.
من آخر شهریور معافیت تحصیلیم تموم میشه.شنیدم که 2 3 ماه زودتر باید دفترچه رو پست کرد.آیا اینطوریه؟یا همون شهریور هم میشه فرستاد(آخرین روز شهریور هم مشکلی نداره)؟ کی باید اقدام کرد؟

سلام
خیر همون موقع که معافیت تحصیلی تمام میشه میشه اقدام کرد.منتها نه اینکه بزارید تموم بشه. هفته آخری برید پلیس +10 .
تازه گویا بعد اتمام معافیت تحصیلی میشه باز دوره ای تمدید کرد. برید پلیس +10 بپرسید.

iran4moderntalking
24-05-2018, 20:39
سلام دوستان چند تا سوال دارم لطفا راهنمایی کنید

1 - من لیسانس نرم افزار هستم برای امریه تمام اداره های اصفهان و شرکت صاایران را رفتم هیچ کدوم پذیرش ندارن
رزومه ی کاری خوبی دارم ولی بهم گفتن ما سهمیه نداریم نمیگیریم !!!‌ کجاها باید برم ؟

2 - حدود 2 سال پیش تقاضای معافیت پزشکی کردم و فقط معاف از رزم شدم و بعدش ادامه تحصیل دادم . حالا که میخوام درخواست اعزام بزنم این معافیت از رزمم سر جاشه یا باید دوباره برم دنبالش ؟

3 - پدر من 8 ماه جبهه داره . این قانون کسر خدمت ایثارگران که تغییر کرد دیگه هیچی بهم نمیدن ؟

4 - توی دفترچه قسمت سازمان پیشنهادی کدومارو بزنم بهتره ؟ وزارت دفاع چطوریه ؟

سپاس

سلام

1- امریه رو برای فوق لیسانس میگیرن معمولا نه لیسانس. باید به ارگان ها یمختلف سر بزنید ببینیید کجا میتونید گیر کنید. اما معمولا تا آخرین اطلاعی که دارم برای ارشد هست نه لیسانس.

2- باید دید دلیل معافیت از رزم شما چیه. چرا سالهای قبل خدمت رفتید معاف از رزم گرفتید؟ در کل برید پلیس +10 ببینید قبول میکنه مدرک معافیت قدیمیه شمارو.

3- قانون کسری 1 ماه به ازای 1 ماه گویا فعلا روی هواست و متاسفانه نظام وظیفه سنگ اندازی کرد. فعلا برای افرادی که بیش از 30 ماه دارند فعاله. البته متولدین قبل 72 هم میتونن به ازای هر ماه 9 روز کسری بگیرن. البته من شنیدم این رو هم برداشتند. البته دقیق نمیدونم و ماجراش کاملا جدیده و باید دید چقدر صحت داره این گفته.

4- کدوم دفترچه؟ خدمت که دفترچه ای نیست دیگه. باید برید پلیس +10 تا برای خدمت معرفی کنید خودتونو.

iran4moderntalking
24-05-2018, 20:46
سلام، من سه برادر بزرگتر از خودم دارم که خدمت رفتند و دوتای بزرگتری ازدواج کردند و سرخونه و زندگیشونند (خواهر ندارم) و پدرم فوت کرده
داداشم میگه فعلا نرو خدمت تا من ازدواج کنم تا تو بتونی معافیت کفالت مادرمون رو بگیری
میگم میشه معافیت کفالت مادرم رو بگیرم بعد از ازدواج داداشم یا فرقی نمیکنه به حالم؟
مادرمم دیابت و مشکل قلبی داره
میگم اگه خدمت رفتم ممکنه بخاطر پدر فوتی شهر خودم بیفتم؟
لطفا جواب بدین واقعا نمیدونم چیکار کنم

احتمال زیاد در صورت ازدواج برادر بتونید کفالت مادرتون رو بگیرید. حتما حتما حتما این موضوع کفالت مادر رو پیگیری کنید چون برای شما با این شرایط احتمالش وجود داره. منتها باید دید شرایط برادران شمارو قبول میکنن که من احتمال میدم اگر ازدواج بکنن بتونید کفالت رو بگیرید و معافیت دایم باشید.

در کل چون پدر شما به رحمت خدا رفته جزو افراد شرایط دارد هستید و به احتمال بسیار زیاد در شهر خودتون خدمت می کنید.

در زمان آموزشی از شما مدارکی میخوان که شامل موارد خاصه و پدر فوتی هم شاملشه و قطعا شما شاملش میشید و یکی از عواملیه که در شهر خودتون میتونید خدمت کنید.
حتی بعد تقسیم هم میتونید پیگیری کنید این رو اما مدارکی که در دوره آموزشی از شما میخوان رو دقیق و در همون روزهای اول ارایه بدید تا مثل خیلی ها 10 فرسخ اونورتر نیفتید و تا بیایید اثبات کنید 4 ماه از خدمت شما هم رفته باشه!

درباره اینکه در دوره آموزشی نمیزارن مدارکی ببرید هم نادرسته. اول اینکه شما میان دوره میرید. یعین مثلا 1 ماه بعد آموزشی شمارو یه 10-15 روزی میفرستن مرخصی که میتونید در این دوره مدارک رو بیارید. و اینکه در همون پادگان هم میتونید با تماس تلفنی بگید مدارکی رو براتون به پادگان پست بکنن. ازین نظر نگران نباشید.

به پلیس +10 نزدیک محل زندگی برید و این مورد رو سوال کنید. شاید بتونه بهتر کمک کنه شمارو .

smock-74
24-05-2018, 22:26
احتمال زیاد در صورت ازدواج برادر بتونید کفالت مادرتون رو بگیرید. حتما حتما حتما این موضوع کفالت مادر رو پیگیری کنید چون برای شما با این شرایط احتمالش وجود داره. منتها باید دید شرایط برادران شمارو قبول میکنن که من احتمال میدم اگر ازدواج بکنن بتونید کفالت رو بگیرید و معافیت دایم باشید.

در کل چون پدر شما به رحمت خدا رفته جزو افراد شرایط دارد هستید و به احتمال بسیار زیاد در شهر خودتون خدمت می کنید.

در زمان آموزشی از شما مدارکی میخوان که شامل موارد خاصه و پدر فوتی هم شاملشه و قطعا شما شاملش میشید و یکی از عواملیه که در شهر خودتون میتونید خدمت کنید.
حتی بعد تقسیم هم میتونید پیگیری کنید این رو اما مدارکی که در دوره آموزشی از شما میخوان رو دقیق و در همون روزهای اول ارایه بدید تا مثل خیلی ها 10 فرسخ اونورتر نیفتید و تا بیایید اثبات کنید 4 ماه از خدمت شما هم رفته باشه!

درباره اینکه در دوره آموزشی نمیزارن مدارکی ببرید هم نادرسته. اول اینکه شما میان دوره میرید. یعین مثلا 1 ماه بعد آموزشی شمارو یه 10-15 روزی میفرستن مرخصی که میتونید در این دوره مدارک رو بیارید. و اینکه در همون پادگان هم میتونید با تماس تلفنی بگید مدارکی رو براتون به پادگان پست بکنن. ازین نظر نگران نباشید.

به پلیس +10 نزدیک محل زندگی برید و این مورد رو سوال کنید. شاید بتونه بهتر کمک کنه شمارو .
شهرم دزفول هست.
هر سایتی سر میزنم نوشته (مشمول نباید برادر تنی بالاتر از 18 سال داشته باشد و یا در صورت داشتن برادر تنی بالاتر از 18 سال، وی با تایید شورای پزشکی توانایی مراقبت از مادر را نداشته باشد.) در صورتی که من برادر تنی دارم حالا ازدواجشون تاثیری روی این قانون داره؟؟
واقعا مرخصی 10 روزه میدن تو اموزشی چون هیچ جا اینو نشنیدم؟
من از کجا بدونم چه مدرکی میخوان که همون اول با خودم ببرم؟

iran4moderntalking
25-05-2018, 07:33
شهرم دزفول هست.
هر سایتی سر میزنم نوشته (مشمول نباید برادر تنی بالاتر از 18 سال داشته باشد و یا در صورت داشتن برادر تنی بالاتر از 18 سال، وی با تایید شورای پزشکی توانایی مراقبت از مادر را نداشته باشد.) در صورتی که من برادر تنی دارم حالا ازدواجشون تاثیری روی این قانون داره؟؟
واقعا مرخصی 10 روزه میدن تو اموزشی چون هیچ جا اینو نشنیدم؟
من از کجا بدونم چه مدرکی میخوان که همون اول با خودم ببرم؟

باید این مورد کفالت رو بپرسید اون هم از خود نظام وظیفه. شما در ساعت اداری به این شماره تماسی بگیر. این شماره خود نظام سازمان نظام وظیفه عمومی هست و بخش کارشناسیش. 096480 . حتما تماس بگیر و اگر شلوغ بود مدام بگیر تا بالاخره جوابی بگیری. سوالاتت رو از همینجا بپرس.

مدرک هم میگن بهتون و فرمهاشو میدن به شما. نگران نباشید اصلا. نهایت با پست میفرتن براتون یا حتی ممکنه سیریش بشید و مرخصی بگیرید و بیرید و بیارید...

در دوره آموزشی بستگی به شانست اینجوریه که: مثلا میگن 1-10-97 اعزامی و بیا فلان جای شهرتون. تاریخ اگر روزی مثل سه شنبه باشه میری و اگر شهر دوری باشی و جمعیتم زیاد باشه به اون مقصد بهت بلیطت میدن و میگن شنبه بیا اتوبوس منتظره . همینجا 5 روز از خدمتت رفت! :n02:
بعد هم بازم بسته به پادگان ممکنه شنبه رفتی لباس و اینهارو بدن و بگن ببرید اندازه بکنید و هفته بعد بیایید :n02:

البته اینها بستگی به محل خدمت و پادگان و ازین چیزها داره.
و شما یک میان دوره هم دارید. معمولا وقتی 1 ماه تموم میشه شمارو 1 هفته یا 10 روزی میفرستن میان دوره . میان دوره همیشه بوده ولی دیگه بازم بسته به شانس شما داره که شرایط پادگان چی باشه.

در طول خدمت هم ممکنه تعطیلاتی باشه که پشت سر هم باشه و اجازه بدن شما بیایید خونه. این ها همش به پادگان و میزان تحصیلات و ازین چیزها ربط داره...

hosseinonline8000
25-05-2018, 11:53
سلام

1- امریه رو برای فوق لیسانس میگیرن معمولا نه لیسانس. باید به ارگان ها یمختلف سر بزنید ببینیید کجا میتونید گیر کنید. اما معمولا تا آخرین اطلاعی که دارم برای ارشد هست نه لیسانس.

2- باید دید دلیل معافیت از رزم شما چیه. چرا سالهای قبل خدمت رفتید معاف از رزم گرفتید؟ در کل برید پلیس +10 ببینید قبول میکنه مدرک معافیت قدیمیه شمارو.

3- قانون کسری 1 ماه به ازای 1 ماه گویا فعلا روی هواست و متاسفانه نظام وظیفه سنگ اندازی کرد. فعلا برای افرادی که بیش از 30 ماه دارند فعاله. البته متولدین قبل 72 هم میتونن به ازای هر ماه 9 روز کسری بگیرن. البته من شنیدم این رو هم برداشتند. البته دقیق نمیدونم و ماجراش کاملا جدیده و باید دید چقدر صحت داره این گفته.

4- کدوم دفترچه؟ خدمت که دفترچه ای نیست دیگه. باید برید پلیس +10 تا برای خدمت معرفی کنید خودتونو.

اون پروژه کسر خدمت هست که فقط به فوق لیسانس ها میدن .

توی سایت پلیس + 10 بخش نظام وظیفه وقتی لاگین میکنیم خرید سریال اعزام به خدمت داره و دفترچش هم قابل دانلود هست . آخرین صفحش فرم مخصوص اطلاعات مشمول هست که گزینه ی 7 باید سازمان پیشنهادی را انتخاب کنیم

smock-74
25-05-2018, 12:46
باید این مورد کفالت رو بپرسید اون هم از خود نظام وظیفه. شما در ساعت اداری به این شماره تماسی بگیر. این شماره خود نظام سازمان نظام وظیفه عمومی هست و بخش کارشناسیش. 096480 . حتما تماس بگیر و اگر شلوغ بود مدام بگیر تا بالاخره جوابی بگیری. سوالاتت رو از همینجا بپرس.

مدرک هم میگن بهتون و فرمهاشو میدن به شما. نگران نباشید اصلا. نهایت با پست میفرتن براتون یا حتی ممکنه سیریش بشید و مرخصی بگیرید و بیرید و بیارید...

در دوره آموزشی بستگی به شانست اینجوریه که: مثلا میگن 1-10-97 اعزامی و بیا فلان جای شهرتون. تاریخ اگر روزی مثل سه شنبه باشه میری و اگر شهر دوری باشی و جمعیتم زیاد باشه به اون مقصد بهت بلیطت میدن و میگن شنبه بیا اتوبوس منتظره . همینجا 5 روز از خدمتت رفت! :n02:
بعد هم بازم بسته به پادگان ممکنه شنبه رفتی لباس و اینهارو بدن و بگن ببرید اندازه بکنید و هفته بعد بیایید :n02:

البته اینها بستگی به محل خدمت و پادگان و ازین چیزها داره.
و شما یک میان دوره هم دارید. معمولا وقتی 1 ماه تموم میشه شمارو 1 هفته یا 10 روزی میفرستن میان دوره . میان دوره همیشه بوده ولی دیگه بازم بسته به شانس شما داره که شرایط پادگان چی باشه.

در طول خدمت هم ممکنه تعطیلاتی باشه که پشت سر هم باشه و اجازه بدن شما بیایید خونه. این ها همش به پادگان و میزان تحصیلات و ازین چیزها ربط داره...
داداش دستت درد نکنه بابت جوابات
اما شماره نظام وظیفه شش رقمیه؟؟؟
من مدرکم فوق دیپلمه
داداش یه چندتا سوال نخندی بهم
1-شنیدم میگن دیگه باید خودمون با اتوبوس یا ماشین شخصی بریم تا پادگان و خودشون نمیبرنمون(ماشین شخصی نداریم) حالا میترسم بگن فلان روز سر ساعت پادگان بیا اما اتوبوس نباشه برای اون شهر یا دیر کنه (زیاد دیدم) بعد غیبت بخورم!
2-من برعکس دیگرون از غذاشون یا بیدار شدن صبحگاهی یا خیلی چیزای دیگه ترسی ندارم چون همین الانشم عادت دارم (شده 2 روز غذا نخوردم با روزه تو گرما سر کار کلا کم خوری عادتمه) اما ببخشید از این میترسم که لباسی یا پوتینی هم اندازه من پیدا نشه چون قدم 165 هست و کوتاه و تا بخوام برم اندازه کنم نظامی فروشی ممکنه غیبت بخورم چون شنیدم فقط چند ساعت مرخصی میدن اخه تو چند ساعت مگه هم لباسم رو درست کنم هم برگردم یا مشکل دیگه ای! یه خورده درمورد لباس توضیحاتی میدی
3-من مشکل معده دارم(روده تحریک پذیر) و باید روزانه قرص اعصاب سیتالوپرام و نورتیپلین و کلیدینیوم سی و غیره البته با دوز و مقدار بسیار پایین(ربعی روزی) مصرف کنم وگرنه گلاب به روت اسهال شدید و نفخ شدید میگیرتم حالا اجازه میدن یه ذره با خودم ببرم اموزشی تا حداقل این دو ماه رو یه جوری رفع کنم یه وقت عابروم نره و بتونم خدمت رو تموم کنم؟؟؟
4-دلیل اینکه میخوام شهر خودم خدمت کنم چونکه یکی از کارهام برنامه نویسیه و دارم تو کارم پیشرفت میکنم (هم کار میکنم هم درس میخونم) و خدمت 2 سال تقریبا نابودم میکنه میگم با توضیحات شما امیدوارم حداقل شهر خودم بیفتم تا کارم خراب نشه چون همه ی اشناها رو که دیدم افتادن دزفول شاید بخاطر بومی سازیه سربازیه, پس تو اموزشی حتما فرم هاشون رو پر کنم تا بیوفتم شهر خودم و استرسی به خودم راه ندم درسته؟
داداش شرمنده زیاد شد میدونم بعضی از سوالات احمقانست اما لطف کنید یه جواب درست بدید چون هر چی گشتم همش از سختی بیدار شدن و رژه رفتن و غذاهای بد خدمت فقط شنیدم با ایناش میتونم بسازم تو کم سختی و نداری نبودم تو زندگی

hamed_mehdi1
25-05-2018, 23:37
داداش دستت درد نکنه بابت جوابات
اما شماره نظام وظیفه شش رقمیه؟؟؟
من مدرکم فوق دیپلمه
داداش یه چندتا سوال نخندی بهم
1-شنیدم میگن دیگه باید خودمون با اتوبوس یا ماشین شخصی بریم تا پادگان و خودشون نمیبرنمون(ماشین شخصی نداریم) حالا میترسم بگن فلان روز سر ساعت پادگان بیا اما اتوبوس نباشه برای اون شهر یا دیر کنه (زیاد دیدم) بعد غیبت بخورم!
2-من برعکس دیگرون از غذاشون یا بیدار شدن صبحگاهی یا خیلی چیزای دیگه ترسی ندارم چون همین الانشم عادت دارم (شده 2 روز غذا نخوردم با روزه تو گرما سر کار کلا کم خوری عادتمه) اما ببخشید از این میترسم که لباسی یا پوتینی هم اندازه من پیدا نشه چون قدم 165 هست و کوتاه و تا بخوام برم اندازه کنم نظامی فروشی ممکنه غیبت بخورم چون شنیدم فقط چند ساعت مرخصی میدن اخه تو چند ساعت مگه هم لباسم رو درست کنم هم برگردم یا مشکل دیگه ای! یه خورده درمورد لباس توضیحاتی میدی
3-من مشکل معده دارم(روده تحریک پذیر) و باید روزانه قرص اعصاب سیتالوپرام و نورتیپلین و کلیدینیوم سی و غیره البته با دوز و مقدار بسیار پایین(ربعی روزی) مصرف کنم وگرنه گلاب به روت اسهال شدید و نفخ شدید میگیرتم حالا اجازه میدن یه ذره با خودم ببرم اموزشی تا حداقل این دو ماه رو یه جوری رفع کنم یه وقت عابروم نره و بتونم خدمت رو تموم کنم؟؟؟
4-دلیل اینکه میخوام شهر خودم خدمت کنم چونکه یکی از کارهام برنامه نویسیه و دارم تو کارم پیشرفت میکنم (هم کار میکنم هم درس میخونم) و خدمت 2 سال تقریبا نابودم میکنه میگم با توضیحات شما امیدوارم حداقل شهر خودم بیفتم تا کارم خراب نشه چون همه ی اشناها رو که دیدم افتادن دزفول شاید بخاطر بومی سازیه سربازیه, پس تو اموزشی حتما فرم هاشون رو پر کنم تا بیوفتم شهر خودم و استرسی به خودم راه ندم درسته؟
داداش شرمنده زیاد شد میدونم بعضی از سوالات احمقانست اما لطف کنید یه جواب درست بدید چون هر چی گشتم همش از سختی بیدار شدن و رژه رفتن و غذاهای بد خدمت فقط شنیدم با ایناش میتونم بسازم تو کم سختی و نداری نبودم تو زندگی

داداش خوبی ؟؟؟
شما سربازی رو با زندان گوانتانامو اشتباه گرفتی ؟؟ درسته که سربازی سختی داره و تو مخت زیاد میرن اما نه دیگه تا این حد و اینجور صحبت ها !!!
رفیق آموزشی شما مجازی هر قرص و دارویی که لازم داری با خودت ببری نهایتش اینه که نسخه دکترتم با خودت میبری کسیم کاری باهات نداره !
دوم اینکه شما اگر آموزشی شهرهای دیگه بیوفتی نظام وظیفه مسئوله که برات بلیط اتوبوس بگیره و شما رو راهی کنه به اون شهر و پادگان و امکان نداره که از شهرستان به شهرهای دیگه اتوبوس واسه اعزام نداشته باشن مگر خیلی دیگه شرایط خاصی پیش بیاد که بگن خودتون برید اونم نمیگن 2 ساعت دیگه باید تهران باشید میگن 2 روز دیگه ساعت فلان اونجا حضور داشته باشید که حتی یکی دو روزم دیرتر برسی فکر نمیکنم خیلی مشکل خاصی پیش بیاد اینارو دیدم که بهت میگم!
سوم اینکه کی گفته واسه اندازه کردن لباس و پوتین 2 3 ساعت مرخصی میدن بهت اینارو دقیقاکی تو سرت کرده ؟! شما بستگی به پادگانت داره شاید جایی بیوفتی که همون روز اول که رسیدید 3 یا 4 روز مرخصی بدن بگن برید دنبال درست کردن لباس ها و پوتین و آرم و علایم شایدم یه پادگان اصلا همون مرخصی رو هم ندن و داخل خود پادگان خیاطی اینا داشته باشن همونجا همه کاراتو راحت انجام بدی پس این فکراتو بریز دور کلا!
واسه کارو برنامه نویسی و این حرفها هم از وقتی که برگ اعزام پر میکنی و پست میکنی اینو بدون که 21 ماه زندگیت دست خودت نیست وقتی زیر پرچم میری دیگه 21 ماه اسمت سربازه و خونه خاله هم نیست که بگی من کار میکنم و باید برم و .... سربازی یعنی تو مخی رو اعصابت رفتن گیر الکی و بازداشت های بیخودی و لغو و کسر مرخصی یا اینکه خوش گذرونی هر روز رفتن و عشق و حال با رفیقات و راحت خدمت کردن همه اینا به یگان ، فرمانده بالا دستیت و فرمانده یگانی که بیوفتی داره شاید یه جا بیوفتی واست بهشت باشه شایدم جهنم پس از الان فکر همه چی رو بکن! بازم بستگی به یگان خدمتت که بعد از آموزشی میوفته داره همه اینا شاید هر روزم تو پادگان نگهت دارن ماهی 2 روز مرخصی داشته باشی شایدم شهر خودت بیوفتی و هر روز روزبرگ باشی بتونی بری سر کار و برگردی روز بعدش .
از من نصیحت به شما یا کلا دفترچه رو پست نکن که اگرم سختی دیدی و نخواستی ادامه بدی فراری نشی که بیان دنبالت یا اینکه اگر پست کردی 21 ماه خودت رو واسه هر چیزی از خوشی و راحتی گرفته تا سختی و تو مخی آماده کن !
موفق باشی .

samo68
29-05-2018, 17:53
درود...دوستان ببخشید اینجا مطرح میکنم.جایی دیگه پیدا نکردم.بنده 28 سال سن دارم و 2.5 سال هست که وارد غیبت سربازی شده ام.مدرک کارشناسی ارشد دارم.حال سر بزرگترین دو راهی زندگی قرار گرفته ام.از بهمن ماه پارسال کاری را با یکی از دوستان شروع کرم(کار ازاد)که نیازی به کارت پایان خدمت ندارد و تا به حال به طور میانگین ماهی 2 میلیون برایم داشته است.دوستم تا پایان سال وعده ماهی 4 میلیون را داده است.از سمت دیگر قصد دارم در مرداد ماه دفترچه اعزام به خدمت را بفرستم تا ابان ماه اعزام شوم.قصد دارم پس از سربازی مجددا در مقطع ارشد ولی این بار در رشته دیگر در دانشگاه سراسری(شهر خودم)پذیرفته شوم و سپس برای دکترا فول فاند بگیرم و از ایران بروم(میدانید که در ارشد گرفتن فول فاند بسیار دشوار است).خیلی ها می گویند اشتباه میکنی با وجود کار با درامد خوب این کار رو میکنی.تک و توک هم میگن تصمیمت درسته.گیج شده ام.در ضمن در صورت اعزام کار قطعا از دست رفته است. نکته دیگر به خودم اطمینان دارم که درس بخوانم برای قبولی.سپاس مجدد

sohrab-jan
30-05-2018, 13:36
سلام
از مدارک مورد نیاز دفترچه اعزام به خدمت ، آخرین مدرک تحصیلی ه که باید داخل پرونده بزاریم
از اونجایی که من تازه دانشگاه م تموم شده مدرک لیسانس یهم ندادن هنوز
به نظرتون مدرک پیش دانشگاهی رو بزارم داخل پرونده ؟؟

iran4moderntalking
30-05-2018, 21:08
سلام
از مدارک مورد نیاز دفترچه اعزام به خدمت ، آخرین مدرک تحصیلی ه که باید داخل پرونده بزاریم
از اونجایی که من تازه دانشگاه م تموم شده مدرک لیسانس یهم ندادن هنوز
به نظرتون مدرک پیش دانشگاهی رو بزارم داخل پرونده ؟؟

سلام

وقتی آخرین نمره ترم دانشگاه شما اومد و ثبت شد و نمره پایان نامت هم تایید شد در همون دانشگاه میرید بخش امور مشمولین و برگه لغو سنوات تحصیلی رو میگیرید. همین برگه سند ثبت نام شما در پلیس +10 هست و میتونید باهاش خدمت رو تایید کنید. این برگه یعنی شما دیگر دانشجو نیستید و فارغ التحصیل شدید و میبرید پلیس +10 .

در ضمن به شما اصلا مدرک نمیدن و زمانی اصل مدرک داده میشه که کارت پایان خدمت بگیرید.

smock-74
01-06-2018, 21:40
داداش خوبی ؟؟؟
شما سربازی رو با زندان گوانتانامو اشتباه گرفتی ؟؟ درسته که سربازی سختی داره و تو مخت زیاد میرن اما نه دیگه تا این حد و اینجور صحبت ها !!!
رفیق آموزشی شما مجازی هر قرص و دارویی که لازم داری با خودت ببری نهایتش اینه که نسخه دکترتم با خودت میبری کسیم کاری باهات نداره !
دوم اینکه شما اگر آموزشی شهرهای دیگه بیوفتی نظام وظیفه مسئوله که برات بلیط اتوبوس بگیره و شما رو راهی کنه به اون شهر و پادگان و امکان نداره که از شهرستان به شهرهای دیگه اتوبوس واسه اعزام نداشته باشن مگر خیلی دیگه شرایط خاصی پیش بیاد که بگن خودتون برید اونم نمیگن 2 ساعت دیگه باید تهران باشید میگن 2 روز دیگه ساعت فلان اونجا حضور داشته باشید که حتی یکی دو روزم دیرتر برسی فکر نمیکنم خیلی مشکل خاصی پیش بیاد اینارو دیدم که بهت میگم!
سوم اینکه کی گفته واسه اندازه کردن لباس و پوتین 2 3 ساعت مرخصی میدن بهت اینارو دقیقاکی تو سرت کرده ؟! شما بستگی به پادگانت داره شاید جایی بیوفتی که همون روز اول که رسیدید 3 یا 4 روز مرخصی بدن بگن برید دنبال درست کردن لباس ها و پوتین و آرم و علایم شایدم یه پادگان اصلا همون مرخصی رو هم ندن و داخل خود پادگان خیاطی اینا داشته باشن همونجا همه کاراتو راحت انجام بدی پس این فکراتو بریز دور کلا!
واسه کارو برنامه نویسی و این حرفها هم از وقتی که برگ اعزام پر میکنی و پست میکنی اینو بدون که 21 ماه زندگیت دست خودت نیست وقتی زیر پرچم میری دیگه 21 ماه اسمت سربازه و خونه خاله هم نیست که بگی من کار میکنم و باید برم و .... سربازی یعنی تو مخی رو اعصابت رفتن گیر الکی و بازداشت های بیخودی و لغو و کسر مرخصی یا اینکه خوش گذرونی هر روز رفتن و عشق و حال با رفیقات و راحت خدمت کردن همه اینا به یگان ، فرمانده بالا دستیت و فرمانده یگانی که بیوفتی داره شاید یه جا بیوفتی واست بهشت باشه شایدم جهنم پس از الان فکر همه چی رو بکن! بازم بستگی به یگان خدمتت که بعد از آموزشی میوفته داره همه اینا شاید هر روزم تو پادگان نگهت دارن ماهی 2 روز مرخصی داشته باشی شایدم شهر خودت بیوفتی و هر روز روزبرگ باشی بتونی بری سر کار و برگردی روز بعدش .
از من نصیحت به شما یا کلا دفترچه رو پست نکن که اگرم سختی دیدی و نخواستی ادامه بدی فراری نشی که بیان دنبالت یا اینکه اگر پست کردی 21 ماه خودت رو واسه هر چیزی از خوشی و راحتی گرفته تا سختی و تو مخی آماده کن !
موفق باشی .

داداش تشکر فراوان بابت جوابت خیلی کمک کرد
فقط یه سوال بابت اثبات پدر فوتی در اموزشی باید دقیقا چیکار کرد؟

hosseinonline8000
02-06-2018, 07:39
درود...دوستان ببخشید اینجا مطرح میکنم.جایی دیگه پیدا نکردم.بنده 28 سال سن دارم و 2.5 سال هست که وارد غیبت سربازی شده ام.مدرک کارشناسی ارشد دارم.حال سر بزرگترین دو راهی زندگی قرار گرفته ام.از بهمن ماه پارسال کاری را با یکی از دوستان شروع کرم(کار ازاد)که نیازی به کارت پایان خدمت ندارد و تا به حال به طور میانگین ماهی 2 میلیون برایم داشته است.دوستم تا پایان سال وعده ماهی 4 میلیون را داده است.از سمت دیگر قصد دارم در مرداد ماه دفترچه اعزام به خدمت را بفرستم تا ابان ماه اعزام شوم.قصد دارم پس از سربازی مجددا در مقطع ارشد ولی این بار در رشته دیگر در دانشگاه سراسری(شهر خودم)پذیرفته شوم و سپس برای دکترا فول فاند بگیرم و از ایران بروم(میدانید که در ارشد گرفتن فول فاند بسیار دشوار است).خیلی ها می گویند اشتباه میکنی با وجود کار با درامد خوب این کار رو میکنی.تک و توک هم میگن تصمیمت درسته.گیج شده ام.در ضمن در صورت اعزام کار قطعا از دست رفته است. نکته دیگر به خودم اطمینان دارم که درس بخوانم برای قبولی.سپاس مجدد

سلام به نظر من سخت ترین و ناهموارترین مسیر درس خوندنه .
درآمد خوب داشتن و با پول از ایران رفتن خیلی آسون تره . ارشد قبول شدن و فاند گرفتن مسیر بسیار سخت و دشواریه . همین قبول شدن توی یک دانشگاه خوب حداقل یکسال سختی و بدبختی کشیدن داره الکی نمیشه قبول شد از کارو زندگیت میفتی و حتی ممکنه سال اول نشه دوباره یکسال بیچارگی داره . بهت پیشنهاد میکنم بچسب به کارت 8 سال غیبت که خوردی تا اون موقع وضعیت مالی خوبی هم داری براحتی میخری و از ایران میری .

enmoh
08-06-2018, 23:29
سلام
کسی از کد 83 سپاه -آموزشگاه مالك اشتر اروميه خبر داره یا نه ؟
سخت میگیرن کلا چجوری هست؟

- - - Updated - - -

سلام
اعزام 1/4/97 فوق

Persia Xperia
09-06-2018, 21:14
سلام دوستان. من آموزشیم ارتش خدمت کردم. به دلایل شخصی و ضروری، با مدرک ارشد امریه گرفتم برای اداره محیط زیست پاسگاه محیط بانی، الان 17 ماه خدمت کردم. همش فکر میکردم خدمت به صورت امریه 24 ماهه که درستم هست، اما امروز از رو کنجکاوی که میگشتم تو اینترنت، دیدم نوشته خدمت به صورت امریه 24 ماهه به جز یگان های حفاظت که 21 ماهه. من الان جز یگان حفاظت محیط زیستم، تو معرفی نامه من نوشته شده از فرماندهی ... ارتش به فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست. خواستم بدونم الان خدمت من 21 ماهه یا 24؟ کسی اطلاعی داره یا تجربشو داره که یگان حفاظت محیط زیست چند ماهه خدمتش؟ ممنون میشم جوابمو بدین من بدونم چقد دیگه مونده خدمتم.

payman*d
10-06-2018, 11:20
دوستان سلام، جدیدا کسی اطلاع داره نیروی انتظامی مشگین شهر، بیگلری، بعد تقسیم بچه ها کجا میوفتن؟ من فوق لیسانس، از گیلان، مجرد، تک پسرم نیستم! شرایط انتقالی چیه؟ ممنون.

reza_17173
10-06-2018, 14:20
سلام دوستان. ارشد عمران دارم 1 تیر اعزاممه و افتادم پادگان نیرو انتظامی جهرم، معاف از رزم هستم. ممنون میشم اگه کسی از دوستان اخیرا تجربه خدمت تو اونجارو داشته بهم اطلاعاتی از وضعیت سربازهای اونجا بده

saeeddeeas
11-06-2018, 14:51
اگر ۱ تیر خودمون رو برای آموزشی معرفی نکنیم چه اتفاقی میفته؟

Sent from my ALP-L29 using Tapatalk

hosseinonline8000
13-06-2018, 21:41
دوستان من 2 سال پیش تقاضای معافیت دادم و معاف از رزم شدم و رفتم دانشگاه . حالا که فارغ التحصیل شدم رفتم میگن دوباره باید از اول دنبال کارهای معاف از رزم بری اونو قبول نمیکنن .
با توجه به اینکه روندش طولانیه و کلی خرج و دوندگی داره اصلا ارزش داره دنبالش برم ؟ معاف از رزم به چه کاری میاد ؟

markiw
17-06-2018, 12:13
سلام دوستان یه راهنمایی میخاستم ممنون میشم جواب بدین. من الان 4 ماهه سرباز امریه هستم دو ماه آموزشی بودم و 2 ماهم هست تو یه ارگانی ارگان دولتی مشغول به کارم. سوالی که داشتم در مورد معافیت هست میخاستم بدونم من از چه طریقی میتونم میتونم معاف بشم. من پدرم فوت شده و تو خونه فقط من و مادرم هستیم. و برادر بزرگتر از خودم دارم که ازدواج کرده و جدا زندگی میکنه. میخاستم بدونم من از چه طریقی میتونم معافیت کفالت بگیرم؟ چون برادر بزرگتر دارم یکم مشکل هست. شرایط برادرم هم جوریه که اصلا نمیتونه از مادرم مرقبت کنه و تو یه شهر دیگه هستش لطفا هر راه و روشی که میدونین و میتونه بهم کمک کنه بهم بگین ممنون میشم.

farnam_steven
18-06-2018, 01:05
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من تاریخ اعزامم یک شهریور ماهه، مدرکم فوق لیسانسه
میخواستم بدونم چحوری میتونم آموزش رو بیفتم نیروی دریایی؟؟

silvermanhhh
18-06-2018, 07:49
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من تاریخ اعزامم یک شهریور ماهه، مدرکم فوق لیسانسه
میخواستم بدونم چحوری میتونم آموزش رو بیفتم نیروی دریایی؟؟

با بند پ،غیر اون دست خودت نیست،یا نیرو انتظامی،یا مرزبانی،یا یگان حفاظت ،یا یکی از یگان های ارتش که زمینیو هواییو دریایی میشه،وزارت دفاعم خیلی کم ،سپاه هم بند پ ،بعدشم نیرو دریایی میخای چیکار،کاری بکن بیوفتی سپاه ،بعدا که بری خدمت میفهمی

جدا از این حرفا،نبووووووود ؟؟؟نبود ۵ماه دیگه؟ :n02:

silvermanhhh
18-06-2018, 07:51
اگر ۱ تیر خودمون رو برای آموزشی معرفی نکنیم چه اتفاقی میفته؟

Sent from my ALP-L29 using Tapatalk

درجا حکم جلبت میاد میبرنت :n02:
اگه بری اموزشی بعد فرار کنی حداقل چهارماه بعد میان برات:n01:

silvermanhhh
18-06-2018, 08:01
دوستان من 2 سال پیش تقاضای معافیت دادم و معاف از رزم شدم و رفتم دانشگاه . حالا که فارغ التحصیل شدم رفتم میگن دوباره باید از اول دنبال کارهای معاف از رزم بری اونو قبول نمیکنن .
با توجه به اینکه روندش طولانیه و کلی خرج و دوندگی داره اصلا ارزش داره دنبالش برم ؟ معاف از رزم به چه کاری میاد ؟

معاف از رزم فقط بنظرم بدرد نیرو انتظامی میخوره که دیگه بری سرپست سینه خشابو دنگو بساط رو شونت نیستو یه باتوم دستته واسه خودت راحتی،غیر اون همش میفرستنت بخش خدمات ،از پست ۱۰ساعته بدتره اعصاب خورد کنی بدبختی...

silvermanhhh
18-06-2018, 08:04
سلام

- - - Updated - - -

سلام
اعزام 1/4/97 فوق

برای قوت قلب بت میگم که البته واقعیته،مهم نیست کجا بیوفتی مهم اینه که سپاه افتادی،سر و تهش یه کرباسه،کلا کویته خخخخخ

silvermanhhh
18-06-2018, 08:13
دوستان سلام، جدیدا کسی اطلاع داره نیروی انتظامی مشگین شهر، بیگلری، بعد تقسیم بچه ها کجا میوفتن؟ من فوق لیسانس، از گیلان، مجرد، تک پسرم نیستم! شرایط انتقالی چیه؟ ممنون.

سلام،معمولا بعد اینکه رفتید قسمت شهرستان برای تقسیم اینجاها ممکنه بیوفتید،ستاد،پاسگاه و کلانتری،صدا وسیما و۱۱۰،شاید چیزای دیگه هم باشه من تا حالا نه دیدم نه شنیدم،شرایط انتقالی تک پسر،پدر بالای شصت سال اگه شما پسر بزرگ باشید،پدر فوتی،بندپ،و البته بستگی به فرمانده استان هم داره،ممکنه شما بعد شیش هفت ماه خدمت برید ملاقات با سردار و مشکلاتتونو بگید بش اونم یه دستور براتون بزنه که مثلا فلان روز یا فلان ماه یا با سرباز عوض یا بلاعوض انتقال بشید

silvermanhhh
18-06-2018, 08:18
سلام دوستان. ارشد عمران دارم 1 تیر اعزاممه و افتادم پادگان نیرو انتظامی جهرم، معاف از رزم هستم. ممنون میشم اگه کسی از دوستان اخیرا تجربه خدمت تو اونجارو داشته بهم اطلاعاتی از وضعیت سربازهای اونجا بده

جهرم خودم نبودم اما بچه ها که باشون خدمت میکنم چندتاشون بودن،پادگان سخت گیریه ،هوای گرمو داغونی داره مخصوصا تیر ماه،البته شما معاف از رزمید و فوق لیسانسه،لیسانس و بالاترو جدا از فوق دیپلم و پایینتر داخل یه گردان جدا میزارن که معمولا بشونم بیشتر میرسن،کارت نباشه فقط دوماهه،اصل کاری بعد اموزشیه،با توجه به مدرکت اگه گواهینامه داری بعد اموزشی تو ستاد استانی یا شهرستانی برا خودت راننده شو ،واسه خودت بخور بخاب

hosseinonline8000
18-06-2018, 13:21
معاف از رزم فقط بنظرم بدرد نیرو انتظامی میخوره که دیگه بری سرپست سینه خشابو دنگو بساط رو شونت نیستو یه باتوم دستته واسه خودت راحتی،غیر اون همش میفرستنت بخش خدمات ،از پست ۱۰ساعته بدتره اعصاب خورد کنی بدبختی...

لیسانس های معاف از رزم هم کار خدماتی میکنن ؟

آخه شنیده بودم لیسانس به بالا که معاف از رزم دارن خودشون امریه میدن !

albertxx
18-06-2018, 14:05

کلا خدمت خیلی بستگی به ارگان خدمتی ( ارتش و سپاه و نیروی انتظامی ) داره
و حتی در همین ارگان ها بعضی پادگان ها اوضاعش باهم فرق میکنه
ربطی هم به لیسانس و ..... نداره

شما معاف از رزم باشی و تو آموزشی شما رو از گروهان خارج کنن همه جور کار بهتون میدن که اکثرش خدماتیه

اونایی که معاف از رزم بودن کارهای خدماتی سلف میکردن
شاید در ابتدا آسون به نظر می اومد ولی زودتر از سربازان معمولی که ساعت 5 مثلا بیدار میشدن اینا 4 یا 4:30 باید میرفتن صبحانه حاضر میکردن
بعد صبحانه باید همه ظرفا رو میشستن ( حالا حساب کن چند نفر سرباز باشن )
ضمنا فکر نکنید معاف از رزم هستید کلا گروهان بیخیال شما میشه
شما فقط در زمینه هایی مثل رژه رفتن معاف هستید و در کلاس ها و ..... هم باید شرکت کنید
تموم اون کارایی که واسه صبحانه گفتم باید در مورد ناهار و شام هم انجام بدید !

تو پادگان هایی که اونقدرها سختگیری نمیکنن معاف از رزم داشتن شاید بیشتر به ضرر باشه
چون فضای خدمتی و .... خیلی موارد واقعا خوب میشه و خوب میگذره
فکر کنید گروهان دارن استراحت میکنن ولی شما همچنان دارید ظرف میشورید ! :n02:

نگهبانی دادن یا به قول معروف پست دادن در اکثر موارد شاید از معاف از رزم بودن هم راحت تر باشه
شما موقع نگهبانی یه 8 ساعت یا 12 ساعت پست میدید تموم میشه میره و دیگه کسی کاری به کار شما نداره
ولی معاف از رزم کلا 24 ساعت یا تو سلف هستی یا داری استراحت میکنی واسه مرحله بعدی ظرف شستن :n02:

البته همون اول گفتم محل خدمت خیلی تاثیر داره و شرایط پادگان ها به شدت با هم متفاوته

silvermanhhh
18-06-2018, 14:39

والا من دارم خودم نیرو انتظامی خدمت میکنم،سر از رسته ها دیگه در نمیارم،تو نیرو انتظامی با عرض معذرت خر توخره،ستوان دو وظیفه و سرباز بیسواد امل کنار هم میخوابن و پست میدن،اما خوبیش اینه که بخش خدماتی خیلی کم داره،مثلا برات مثال میزنم،ستاد استان غذا درست میکنه تو مرکز شهرم پخش میشه پس ستاد شهرستانی که مرکز استان باشه اشپز خونه نداره،ستاد استان سه چهار تا نظافت چی و همین مقدار عنبر داره(تخمی ترین و تحقیرانه ترین خدمتو اینا دارن)ستاد شهرستان دو تا عنبر داره،معمولا کلانتری ها بعضیاشون یه سرباز خدمات دارن که اونم عنبر حساب میشه،در نهایت پاسگاه ها یه سرباز اشپز دارن (الان من اشپزم)که غذا درست میکنن ظرفا کادرو میشورن نهایت تو روزم دوبار چای درست کنن(که من زدمش به کوچه علی چپ و خودشون درست میکنن)،غیر این دیگه سرباز خدماتی وجود نداره،افراد اضافی که معاف از رزمن یا بصورت نیرو پستی بدون سینه خشابو اسلحه پست میدن،یا شانسی میرن صدا و سیما که اونجا کویت واقعیه،به معنای واقعی بخور و بخاب

hosseinonline8000
18-06-2018, 15:00
والا من دارم خودم نیرو انتظامی خدمت میکنم،سر از رسته ها دیگه در نمیارم،تو نیرو انتظامی با عرض معذرت خر توخره،ستوان دو وظیفه و سرباز بیسواد امل کنار هم میخوابن و پست میدن،اما خوبیش اینه که بخش خدماتی خیلی کم داره،مثلا برات مثال میزنم،ستاد استان غذا درست میکنه تو مرکز شهرم پخش میشه پس ستاد شهرستانی که مرکز استان باشه اشپز خونه نداره،ستاد استان سه چهار تا نظافت چی و همین مقدار عنبر داره(تخمی ترین و تحقیرانه ترین خدمتو اینا دارن)ستاد شهرستان دو تا عنبر داره،معمولا کلانتری ها بعضیاشون یه سرباز خدمات دارن که اونم عنبر حساب میشه،در نهایت پاسگاه ها یه سرباز اشپز دارن (الان من اشپزم)که غذا درست میکنن ظرفا کادرو میشورن نهایت تو روزم دوبار چای درست کنن(که من زدمش به کوچه علی چپ و خودشون درست میکنن)،غیر این دیگه سرباز خدماتی وجود نداره،افراد اضافی که معاف از رزمن یا بصورت نیرو پستی بدون سینه خشابو اسلحه پست میدن،یا شانسی میرن صدا و سیما که اونجا کویت واقعیه،به معنای واقعی بخور و بخاب

2 روز پیش رفتم معاینه برای اعزام و قصدم این بود که بگم مشکلی ندارم و اعزام بشم و نمیدونم چی شد از دهنم در رفت مشکلی که داشتمو گفتم و اونم ثبت کرد و بعدش خیلی پشیمون شدم .
فرداش رفتم کنسل کنم گفتن دیگه نمیشه .
من معاف از رزمو برای امریه میخواستم که نتونستم جور کنم.
هفته بعد که برگه درخواستم اومد توی روند معاینه میرم به پزشک میگم بیخیالش بشه و بزنه مشکلی ندارم شاید بتونم انصراف بدم و اعزام بشم . میترسم معاف از رزم با این وضعیت برام بدتر باشه .
این سربازی هم برامون داستان شده توی این وضعیت اقتصادی کارمو از دست دادم و 2 سال جوونیم هم از بین میره خدا لعنتشون کنه

silvermanhhh
18-06-2018, 15:13
2 روز پیش رفتم معاینه برای اعزام و قصدم این بود که بگم مشکلی ندارم و اعزام بشم و نمیدونم چی شد از دهنم در رفت مشکلی که داشتمو گفتم و اونم ثبت کرد و بعدش خیلی پشیمون شدم .
فرداش رفتم کنسل کنم گفتن دیگه نمیشه .
من معاف از رزمو برای امریه میخواستم که نتونستم جور کنم.
هفته بعد که برگه درخواستم اومد توی روند معاینه میرم به پزشک میگم بیخیالش بشه و بزنه مشکلی ندارم شاید بتونم انصراف بدم و اعزام بشم . میترسم معاف از رزم با این وضعیت برام بدتر باشه .
این سربازی هم برامون داستان شده توی این وضعیت اقتصادی کارمو از دست دادم و 2 سال جوونیم هم از بین میره خدا لعنتشون کنه

دوست عزیز کاریه که شده،شما مشکل پزشکیتون چیه؟ رسته تا رسته یگان به یگان و حتی وجب به وجب اون یگان باهم خدمتش فرق میکنه،بازم میگم اگه نیرو انتظامی بیوفتید اگه گفتن بیا خدماتی بگو نمیام،بگو رانندگی بت بدن،اگه گواهینامه داشته باشی ستاد ها میخانت معمولا ،اگرم نداشته باشی و فقط بلد باشی نهایت میری گشت کلانتری،اگر بلدم نباشی نهایت بدون سینه خشابو اسلحه پست میدی که اگه پاسگاه باشی برات پستش راحت میشه،اینا هم فقط در مورد نیرو انتظامین

hosseinonline8000
18-06-2018, 15:28
دوست عزیز کاریه که شده،شما مشکل پزشکیتون چیه؟ رسته تا رسته یگان به یگان و حتی وجب به وجب اون یگان باهم خدمتش فرق میکنه،بازم میگم اگه نیرو انتظامی بیوفتید اگه گفتن بیا خدماتی بگو نمیام،بگو رانندگی بت بدن،اگه گواهینامه داشته باشی ستاد ها میخانت معمولا ،اگرم نداشته باشی و فقط بلد باشی نهایت میری گشت کلانتری،اگر بلدم نباشی نهایت بدون سینه خشابو اسلحه پست میدی که اگه پاسگاه باشی برات پستش راحت میشه،اینا هم فقط در مورد نیرو انتظامین

سابقه عمل جراحی قلب دارم . یک مشکل مادرزادی بوده که 3-4 سالگی عمل کردم و کاملا برطرف شده و شکستگی قدیمی بینی هم دارم که با اینها فقط معاف از رزم میشم .

گواهینامه دارم ولی ماشین خیلی مسئولیت داره . یکی از دوستام حین گشت بهش گفتن یکیو تعقیب کنه و بزنه بهش و اونم همین کارو کرده حالا توبیخش کردن و خسارت ازش گرفتن و اضافه براش زدن بدبخت شده .

اگر جایی بخش انفورماتیک بتونم خدمت کنم خیلی برام عالی هست . چند تا دوستام هم شانسی براشون جور شد . 5 سال سابقه کار دارم و رزومه خوبیم دارم برای خیلی از سازمان های دولتی و خصوصی پروژه های نرم افزاری انجام دادم ولی خب اینها این چیزا حالیشون نیست و بیشتر بستگی به شانس و اقبال داره .

silvermanhhh
18-06-2018, 15:44
سابقه عمل جراحی قلب دارم . یک مشکل مادرزادی بوده که 3-4 سالگی عمل کردم و کاملا برطرف شده و شکستگی قدیمی بینی هم دارم که با اینها فقط معاف از رزم میشم .

گواهینامه دارم ولی ماشین خیلی مسئولیت داره . یکی از دوستام حین گشت بهش گفتن یکیو تعقیب کنه و بزنه بهش و اونم همین کارو کرده حالا توبیخش کردن و خسارت ازش گرفتن و اضافه براش زدن بدبخت شده .

اگر جایی بخش انفورماتیک بتونم خدمت کنم خیلی برام عالی هست . چند تا دوستام هم شانسی براشون جور شد . 5 سال سابقه کار دارم و رزومه خوبیم دارم برای خیلی از سازمان های دولتی و خصوصی پروژه های نرم افزاری انجام دادم ولی خب اینها این چیزا حالیشون نیست و بیشتر بستگی به شانس و اقبال داره .

در مورد مشکل پزشکی که هیچ مشکلی حین خدمت براتون پیش نمیاد،اگه میشه یه کاری کن تا معافیتو بردارن،در مورد خودرو باید بگم که اونقد سرباز راننده تو این ستاد شهرستان(خرم اباد)میشناسم که از اول خدمت تا اخر خدمتشون ماشین زیر پاشون بوده و هیچ مشکلی هم براشون پیش نیومده،حین تعقیب و گریز هم فیلم هندی نیست ،تعقیب قوانین خودشو داره، طرف سوع استفاده کرده از سرباز که گفته بزنه به ماشین ،کادریه مجرمو میگره و به عنوان خایه مالی تحویل فرمانده کلانتری میده،سربازم میمونه با ماشین داغون شده،امر طبیعی هست سو استفاده تو خدمت اونم نیرو انتظامی ،شما اگر ن انتظامی افتادی ماشین تو ستاد تحویل بگیر ،کویته برا خودش،کادریه نمیدونم مال بازرسیه یا حفاظت یا عقیدتی خلاصه هر چی،دوتا پاسگاه کلانتری قرش میدی و میاریش در خونش،بعدم برا خودت بیکاری تا فرداش،اگه بتونید مطابق با توانایی و حرفه تون جای مناسبی بیوفتید که محشره

R#z@-R2
21-06-2018, 22:39
دوستان کسی هستش تو مهاباد تیپ 364 خدمت کرده باشه من افتادم مهاباد
اصلا ادرس این پادگان کسی داره برسون

reza_17173
22-06-2018, 14:09
جهرم خودم نبودم اما بچه ها که باشون خدمت میکنم چندتاشون بودن،پادگان سخت گیریه ،هوای گرمو داغونی داره مخصوصا تیر ماه،البته شما معاف از رزمید و فوق لیسانسه،لیسانس و بالاترو جدا از فوق دیپلم و پایینتر داخل یه گردان جدا میزارن که معمولا بشونم بیشتر میرسن،کارت نباشه فقط دوماهه،اصل کاری بعد اموزشیه،با توجه به مدرکت اگه گواهینامه داری بعد اموزشی تو ستاد استانی یا شهرستانی برا خودت راننده شو ،واسه خودت بخور بخاب

ممنون از شما

علیرضا ام
27-06-2018, 14:15
دوستان من یگانم تقسیم شده تیپ 116 قزوین مدرک ام ارشد عمران هست می خواستم بدونم شرایط اونجا چجوریه و ایا پادگان خوبی هست؟

bizak72
28-06-2018, 19:31
درود
کسی اطلاعاتی از پادگان 404 فاوا کرمانشاه داره ؟؟؟
دوره کد مخابرات و جنگال چند ماهه ؟؟ مرخصیش چطوره ؟؟ آدرس پادگانشم جایی پیدا نکردم

iran4moderntalking
29-06-2018, 09:05
دوستان من یگانم تقسیم شده تیپ 116 قزوین مدرک ام ارشد عمران هست می خواستم بدونم شرایط اونجا چجوریه و ایا پادگان خوبی هست؟

شما چون ارشد هستید و درجه ستوان دومی دارید که بسیار درجه بالایی هست در ارتش. یعنی از خیلی از کادری هاتون درجتون بالاتره. ممکنه در حد فرمانده یگانتون باشید.

به امید خدا میگذره خدمت شما. منتها باید درنظر بگیرید که کلا تیپ با پادگان متفاوته و درش خدمت کردن شرایط خودشو داره. نمیخوام بگم بده اما محیط رزمی تر هست .
فقط اینکه در همون روزی که رفتید پادگان دنبال این باشید که جاهای اداری و راحت تر رو بگیرید و بیخودی در یگان های توپ و تانکی و ازین چیزها نیفتید . بپرسید از قدیمی تر ها کجا مناسب تره و قبل تقسیم رایزنی هایی بکنید با فرمانده های اون قسمت. ستوان هستید و شمارو تحویل میگیرن حتما .

اطلاعی از شرایط پادگانش ندارم.

mery.murk
29-06-2018, 11:50
سلام ، کسایی که مشکل عرق کردن دست و پا دارن بهتره اصلا پیگیر نشن ، من پی گیر شدم تا حداقل معاف از رزم بگیرم ، ولی متسفانه نشد ، تنها کاری که کردن یه بار با انگشتشون کف دستمو لمس کردن تا ببینن خیس هست یا نه !! که خیس هم بود ولی گفتن کافی نیست !! هر چه قد هم که شدید باشه تعرق بدنتون باز میگن کافی نیست پس الکی پیگیرش نشین چون جز خرج اضافه و هدر دادن وقتتون چیزی نداره

mery.murk
29-06-2018, 11:51
سلام ، کسایی که مشکل عرق کردن دست و پا دارن بهتره اصلا پیگیر نشن ، من پی گیر شدم تا حداقل معاف از رزم بگیرم ، ولی متسفانه نشد ، تنها کاری که کردن یه بار با انگشتشون کف دستمو لمس کردن تا ببینن خیس هست یا نه !! که خیس هم بود ولی گفتن کافی نیست !! هر چه قد هم که شدید باشه تعرق بدنتون باز میگن کافی نیست پس الکی پیگیرش نشین چون جز خرج اضافه و هدر دادن وقتتون چیزی نداره

mery.murk
30-06-2018, 10:12
سلام ، امروز رفتم برگه اعزامم رو گرفتم و افتادم مرکز آموزشی محمد رسول الله توی بیرجند ، میگن لب مرزه ، لطفا اگه کسی اطلاعاتی در مورد اونجا داره بگه ; راستی الان هرچه قد هم سخت باشه اونجا دوماهه دیگه ???? خدمت یگانم یه جا دیگس دیگه ????

iran4moderntalking
02-07-2018, 09:59
سلام ، امروز رفتم برگه اعزامم رو گرفتم و افتادم مرکز آموزشی محمد رسول الله توی بیرجند ، میگن لب مرزه ، لطفا اگه کسی اطلاعاتی در مورد اونجا داره بگه ; راستی الان هرچه قد هم سخت باشه اونجا دوماهه دیگه ???? خدمت یگانم یه جا دیگس دیگه ????

سلام
آموزش وسط جنگ هم باشید دوره آموزشیه و مشکلی نیست. 2 ماهه و تموم میشه بعد تقسیم میشید جاهای دیگه.
اگر آشنا و سفارشی چیزی دارید در همون هنگام خدمت دنبالش باشید تا بتونید در شهر خودتون بیفتید. حتما دنالش باشید و چیز نشدنی و سختی هم نیست. منتها قبل تقسیم به یگان نه بعد تقسیم. از الان دنبالش باشید پس.

اطلاعاتی درباره پادگان آموزشی شما ندارم.

رومنس
03-07-2018, 12:07
با سلام و احترام ممنون می شم در این مورد راهنمایی کنید. من سربازی رفتم و هیچ مشکل نظام وظیفه ای ندارم. برادرم این ماه مشمول هست و باید خودش معرفی کنه و برگه سبز بگیره. ما یه ملکی داریم که هر دو در اون سهیم هستیم. نیمی به نام من و نیم دیگه به نام اون. الان با توجه به مشمولیت اون آیا ممنوع العامله است در خرید و فروش یا اجاره؟؟؟ آیا با یه تعهد یا وکالت تام الاختیار می شه از این ممنوعیت فرار کرد؟؟؟ راه حل ها را بفرمایید. ممنونم

- - - Updated - - -

با سلام و احترام ممنون می شم در این مورد راهنمایی کنید. من سربازی رفتم و هیچ مشکل نظام وظیفه ای ندارم. برادرم این ماه مشمول هست و باید خودش معرفی کنه و برگه سبز بگیره. ما یه ملکی داریم که هر دو در اون سهیم هستیم. نیمی به نام من و نیم دیگه به نام اون. الان با توجه به مشمولیت اون آیا ممنوع العامله است در خرید و فروش یا اجاره؟؟؟ آیا با یه تعهد یا وکالت تام الاختیار می شه از این ممنوعیت فرار کرد؟؟؟ راه حل ها را بفرمایید. ممنونم

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

رومنس
03-07-2018, 12:13
با سلام و احترام

ممنون می شم در این مورد راهنمایی کنید.

من سربازی رفتم و هیچ مشکل نظام وظیفه ای ندارم. برادرم این ماه مشمول هست و باید خودش معرفی کنه و برگه سبز بگیره.

ما یه ملکی داریم که هر دو در اون سهیم هستیم. نیمی به نام من و نیم دیگه به نام اون. الان با توجه به مشمولیت اون آیا ممنوع العامله است در خرید و فروش یا اجاره؟؟؟

آیا با یه تعهد یا وکالت تام الاختیار می شه از این ممنوعیت فرار کرد؟؟؟

راه حل ها را بفرمایید.

ممنونم

m.faghdani
03-07-2018, 12:40
هنگ مرزیه
یکم باید احتیاط کنید
ولی خب زیاد هم سخت نگیرید
استرس ندید

iran4moderntalking
03-07-2018, 19:44
با سلام و احترام

ممنون می شم در این مورد راهنمایی کنید.

من سربازی رفتم و هیچ مشکل نظام وظیفه ای ندارم. برادرم این ماه مشمول هست و باید خودش معرفی کنه و برگه سبز بگیره.

ما یه ملکی داریم که هر دو در اون سهیم هستیم. نیمی به نام من و نیم دیگه به نام اون. الان با توجه به مشمولیت اون آیا ممنوع العامله است در خرید و فروش یا اجاره؟؟؟

آیا با یه تعهد یا وکالت تام الاختیار می شه از این ممنوعیت فرار کرد؟؟؟

راه حل ها را بفرمایید.

ممنونم

من اصلا جایی نشنیدم سرباز ممنوع المعامله هست.
فکر نکنم مشکلی از این بابت داشته باشه. نه خرید و نه فروش.
سرباز که مفسد اقتصادی نیست که نتونه معامله کنه :n02:

markiw
05-07-2018, 23:27
سلام دوستان یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنین. میخاستم بدونم شرایط و نحوه گرفتن مرخصی استعلاجی چجوریه؟ من الان بخام به علت مثلا یه بیماری 2-3 روز مرخصی بگیرم همون یه گواهی که دکتر میده کافیه یا فرم خاصی داره چجوریه؟ بعد همون دکتر محل خودمون میتونه یا باید دکتر نظام وظیفه تایید کنه و حالا گواهی که دکتر میده رو باید به کی نشون بدم؟ لطفا کسایی که تجربه دارن و گرفتن بگن. در ضمن سرباز امریه هستم

iran4moderntalking
06-07-2018, 08:56
سلام دوستان یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنین. میخاستم بدونم شرایط و نحوه گرفتن مرخصی استعلاجی چجوریه؟ من الان بخام به علت مثلا یه بیماری 2-3 روز مرخصی بگیرم همون یه گواهی که دکتر میده کافیه یا فرم خاصی داره چجوریه؟ بعد همون دکتر محل خودمون میتونه یا باید دکتر نظام وظیفه تایید کنه و حالا گواهی که دکتر میده رو باید به کی نشون بدم؟ لطفا کسایی که تجربه دارن و گرفتن بگن. در ضمن سرباز امریه هستم

سلام
تا جایی که میدونم میری پادگان، میگی میخوایی بری دکتر. میفرستت دکتر داخل پادگان ، اون ها هم برگه اعزام میدن به بیرون که باید بری یکی از بیمارستان های ارتش. دفترچه بیمه هم باید داشته باشی

فرمش رو اونجا برات مهر میکنه که اومدی بیمارستان.
بعد با دکترت صحبت می کنی که مشکلت چیه اون ها هم با صلاح دید مدتی مرخصی میدن بهت.
دیگه بستگی داره مشکلت چی باشه یا چه جور خالی بسته باشی و قانع کرده باشی که بهت مدت بیشتری مرخصی بدن.
اگر شهرستان باشی و برگه دکتر رو بیاری شهر خودت بهت 1 هفته 10 روز میدن اما شهر خودت باشی خیلی راحت مدت بهت نمیدن. شاید 48 ساعت بدن ...

هر سرباز میتونه در مدت خدمتش تا 1 ماه مرخصی استعلاجی بگیره .

markiw
06-07-2018, 14:22
سلام
تا جایی که میدونم میری پادگان، میگی میخوایی بری دکتر. میفرستت دکتر داخل پادگان ، اون ها هم برگه اعزام میدن به بیرون که باید بری یکی از بیمارستان های ارتش. دفترچه بیمه هم باید داشته باشی

فرمش رو اونجا برات مهر میکنه که اومدی بیمارستان.
بعد با دکترت صحبت می کنی که مشکلت چیه اون ها هم با صلاح دید مدتی مرخصی میدن بهت.
دیگه بستگی داره مشکلت چی باشه یا چه جور خالی بسته باشی و قانع کرده باشی که بهت مدت بیشتری مرخصی بدن.
اگر شهرستان باشی و برگه دکتر رو بیاری شهر خودت بهت 1 هفته 10 روز میدن اما شهر خودت باشی خیلی راحت مدت بهت نمیدن. شاید 48 ساعت بدن ...

هر سرباز میتونه در مدت خدمتش تا 1 ماه مرخصی استعلاجی بگیره .

دوست عزیز عرض کردم من سرباز امریه هستم به پادگان کاری نداریم

iran4moderntalking
07-07-2018, 10:55
دوست عزیز عرض کردم من سرباز امریه هستم به پادگان کاری نداریم

اگر مثلا ارتش هستید احتمالا میبایست با دفترچه بیمه ای که دارید برید یکی از بیماستان های ارتش . اونجا پیگیر باشید دیگه.

کلا سرباز امریه اید که همش تو پیچ هستید، از همون ارگانی که هستید بگید بهتون مرخصی بدن. مشکل کجاست؟ نمیدن؟

Enemy Killer
07-07-2018, 12:16
سلام دوستان یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنین. میخاستم بدونم شرایط و نحوه گرفتن مرخصی استعلاجی چجوریه؟ من الان بخام به علت مثلا یه بیماری 2-3 روز مرخصی بگیرم همون یه گواهی که دکتر میده کافیه یا فرم خاصی داره چجوریه؟ بعد همون دکتر محل خودمون میتونه یا باید دکتر نظام وظیفه تایید کنه و حالا گواهی که دکتر میده رو باید به کی نشون بدم؟ لطفا کسایی که تجربه دارن و گرفتن بگن. در ضمن سرباز امریه هستمامریه ی کجا هستی ؟
مرخصی سرباز های امریه مربوط به سازمان خدمتی میشه . دیگه به ارتش ربطی نداره .

iran4moderntalking
08-07-2018, 23:25
سلام به همگی

کسی گروه 401 مخابرات لویزان تهران افتاده؟
خبری ازش دارید؟ کلا برای درجه ستوانی چه جور جایی هست؟

Enemy Killer
09-07-2018, 14:04
سلام به همگی

خبری ازش دارید؟ کلا برای درجه ستوانی چه جور جایی هست؟کدوم نیرو افتادی ؟

milere
09-07-2018, 14:07
سلام به همگی

خبری ازش دارید؟ کلا برای درجه ستوانی چه جور جایی هست؟

سلام و چشت روشن
امیر زیاد جالب نیست رسته عقیدتی سیاسی

گروهان پشتیبانی / خدمات / دژبانی / قرارگاه / شبکه / مرکز پیام / حفاظت / بازرسی/عقیدتی

*پشتیبانی بدک نیست ولی شر زیاد داره و بهتره نیفتی

*خدمات هم که نباشی بهتره

*دژبانی که هیچ چون ستوانی بعید که بگیرن

*قرارگاه تخت شرایطی خوبه که یا بری دفتر منشی (خوش خط باشی و خوش برخورد که سرهنگ خوشش بیاد) یا چند تا بخش تو ستاد
البته قرار گاه به نسبه نگهبانی زیاد داره مخصوصا زمانی که سرباز کم میشه یا دوره کد نمیاد

*شبکه به نسبه خوبه فکر کنم س قربانی به نسبه ادم متعادلی نیست ولی خوب باز میشه راحت خدمت کرد و رفت مخصوصا که ستوانی

*مرکز پیام اصلا فرماندش ادم جالبی نیست و امیدوارم اصلا کارت بهش نیفته

*حفاظت و بازرسی هم کلا کادر چرتی داره و نیفتی بهتره

*سرگرد عقیدینی هم ادم جالبی نیست و بهتره طرفش نری یعنی کلا گروه عقیدتی نری (تا حدودی دست خودته )

کلا به شخص خاصی اعتماد نکن وحشتناک زیر آب زنی و ... موج میزنه حرف این اون هم خیلی روت تاثیر نزاره کسی دلش برات نمیسوزه طرف به فکر خودشه

هر جا باشی 2 تا نگهباتی بجز نگهبانی گروهت داری 1 کی اشپرخانه یکی هم آماده که کار خواصی نداری ولی باید بمونی تقریبا 20-30 روز 1 بار (چون درجه داری) (بسته به تعداد درجه دارهای اون زمان)

توی گروه شبکه به نسبه نگهبانی بهتری داره برای ستوان
قرار گاه به نسبه زیاد ولی میشه به مرور کمش کرد

در کل در وقت ورود باید به قول معروف موتوری نگهبانی بدی
خیلی حساس نباش و کنار بیا چون حساس بشی اذیتت میکنن

برای تقسیم اول با شعبه وظیفه صحبت میکنی به نظر من کارای که بلدی بگو

هر روز صبج ورزش دارید و نفس خوب برای دویدن داشته باش
1 روز در هفته مسجد
1 روز هم کلاس قران

به نظر من توی شبکه و قرار گاه میتونی موقعیت های بهتری جور کنی و تا حدودی به حرفایی که موقع مصاحبه میزنی ربط داره
هر گروهی افتادی خبر بده تا جای که بدونم بهت اطلاعات تکمیلی میدم
پوزش که طولانی شد.
:n16:

iranch
12-07-2018, 09:32
سلام دوستان یک سوال داشتم
الان که همانطور میبینید اصلا استخدام و کار دولتی وجود نداره . در حد 0
من که پول و سرمایه ای هم ندارم که فکر باشم بخوام برم سفر خارجی و تفریح و کار
الان سربازی رفتن برای من چه سودی داره؟ من هر چی حساب میکنم هیچ خاصیتی نداره. اگر قرار بود یکجا استخدام دولتی بشم آره ..
نظر شما چیه؟

iranch
12-07-2018, 09:38
الان سربازی رفتن برای من چه سودی داره؟ من هر چی حساب میکنم هیچ خاصیتی نداره. اگر قرار بود یکجا استخدام دولتی بشم آره ..
نظر شما چیه؟

امید رض
12-07-2018, 17:14
نظر شما چیه؟
کار که نداری
سرمایه هم که نداری
براچی نری؟:n02:
بهتر از سرکوفت وبیکاری هست که
.........
بیمه؟ یا گواهی نامه هم که نمیخوای لابود:n13:

iranch
12-07-2018, 17:22
کار که نداری
سرمایه هم که نداری
براچی نری؟:n02:
بهتر از سرکوفت وبیکاری هست که
.........
بیمه؟ یا گواهی نامه هم که نمیخوای لابود:n13:

باسلام
گواهینامه رو خیلی سال پیش گرفتم و فوق لیسانس هستم.
حداقل تو این دو سال یک چیز بخونم یک حرفه ای یاد میگیرم که بشه باهاش پول در اورد. هر جور حساب میکنم خیلی ظلم هست دو سال مفت مفت هدر میره
فقط اون بحث بیمه مشکل هست. ظاهرا نمیشه بیمه رد کرد بدون سربازی.

آخه من میبینم کسانی که رفتن سربازی و الان کارشون آزاد هست یا بیکار هستند. و هرجور حساب میکنم هیچ فرقی به حالش نکرده رفتن سربازی :n27:

albertxx
12-07-2018, 18:05
باسلام
گواهینامه رو خیلی سال پیش گرفتم و فوق لیسانس هستم.
حداقل تو این دو سال یک چیز بخونم یک حرفه ای یاد میگیرم که بشه باهاش پول در اورد. هر جور حساب میکنم خیلی ظلم هست دو سال مفت مفت هدر میره
فقط اون بحث بیمه مشکل هست. ظاهرا نمیشه بیمه رد کرد بدون سربازی.

آخه من میبینم کسانی که رفتن سربازی و الان کارشون آزاد هست یا بیکار هستند. و هرجور حساب میکنم هیچ فرقی به حالش نکرده رفتن سربازی :n27:

تو این اوضاع کشور میخوای چند سال بیکار باشی
حداقل 2 سالشو برو خدمت حال و هوات عوض میشه:n02: تو این گرونی هم یه خرجی از پدر کم میشه :n02:

اگه قراره بیکار بگردی همون بهتر بری خدمت حداقلش کارت پایان خدمت دستته

Enemy Killer
12-07-2018, 20:11
نظر شما چیه؟به امید کار دولتی نباش .

iranch
13-07-2018, 17:30
به امید کار دولتی نباش .

بنده هم همین رو میگم . کار دولتی دیگه تمام شد و درکار نیست.
از آن طرف من اگر هر کاری تو این دوسال انجام بدم سود و منفعتش بیشتر از اینکه دو سال برم و یک کارت بهم بدن که اصلا به کار نمیاد! هر چی فکر میکنم میبینم منفعتی برام ایجاد نمیکنه.
یکی از بچه ها لیسانس هست رفته سربازی الان مرغ فروشی کار میکنه. اون یکی تو اموزشگاه زبان کار میکنه. اصلا کارت به کارشون نیومده.
مگر کسانی که رفتن تو ادارات که دیگه هم نیست ظاهرا

از طرفی هم فشار خانواده هست و میگن برو!
نمیدانم چی کار کنم.
خیلی ظلم هست 2 سال بری سربازی بعد آقازاده ها نه خدمت میرن نه چیزی...

- - - Updated - - -

به امید کار دولتی نباش .

از آن طرف من اگر هر کاری تو این دوسال انجام بدم سود و منفعتش بیشتر از اینکه دو سال برم و یک کارت بهم بدن که اصلا به کار نمیاد! هر چی فکر میکنم میبینم منفعتی برام ایجاد نمیکنه.
یکی از بچه ها لیسانس هست رفته سربازی الان مرغ فروشی کار میکنه. اون یکی تو اموزشگاه زبان کار میکنه. اصلا کارت به کارشون نیومده.

نمیدانم چی کار کنم.

- - - Updated - - -

به امید کار دولتی نباش .

نمیدانم چی کار کنم.

- - - Updated - - -

به امید کار دولتی نباش .

نمیدانم چی کار کنم.

ariajoker
14-07-2018, 06:35

نمیدانم چی کار کنم.

دوست عزیز من خدمتم این هفته تموم میشه. 21 ماه تمام . احتمالا تنها نفعی که برام داشته پاسپورت بوده.
که برای کسی که سفر خارجی نمیخاد بره اصلا و ابدا ارزش نداره 2 سال زندگیشو حروم کنه.
من اگر قصدم سفر نبود هیچوقت 2 سال از زندگیمو نمیرفتم اینطوری از بین ببرم.

با شرایطی هم که شما داری و تجربه ای که خودم دارم با اینکه یکی از بهترین و راحت ترین جاها خدمت کردم اصلا توصیه نمیکنم بری.
به قول خودت برو دنبال یه حرفه ای چیزی.

Переклад не
15-07-2018, 23:01
سلام برای اعزام چطوری میشه کاری کرد که حداقل 4 ماه بعد اعزام رو بزنن؟

silvermanhhh
16-07-2018, 00:58
سلام برای اعزام چطوری میشه کاری کرد که حداقل 4 ماه بعد اعزام رو بزنن؟

باید برین پلیس +۱۰ درخواست تمدید بزنید،پول هم فکر کنم بگیرن برا کارش

silvermanhhh
16-07-2018, 01:11

نمیدانم چی کار کنم.

- - - Updated - - -

نمیدانم چی کار کنم.

برادر نرو خدمت نرو،این اقا که جوابتو داد رفت ،منم رفتم ابان همین سال تموم میکنم،
سودی توش نیست به خونوادت بگو افکارشونو عوض کنن،زورت نمیاد یه نظامی بی سروپا بات جروبحث کنه،بگه بیا زیر پامو طی بکش؟بگه میز اطاقمو پارچه بکش؟داد و فریاد و قلدری کنه برات؟بزنی تودهنش اونم از اونور دست به قلم بشه برات؟نکن دایی فایده نداره خدمت
البته برا من فایده ای داشت حداقل اون حقوق خنده دارشو یواش یواش جمع میکردم سیستمم تو خونه رو ارتقا میدادم الان فقط کافیه بیام خونه بشینم پشت سیستم خخخخخ،ولی در کل نرو بدرد نمیخوره

Public Enemy
18-07-2018, 17:09
سلام.

بنده متولد 71 هستم و دارای مدرک لیسانس. شرایط کاریم آزاد هستش و درآمدم به یورو. الحمد الله وضعیت قیمت ارزهارو که دارین میبینین. این شهریور قراره اعزام بشم. میخواستم ببینم آیا برای بنده که غیبت سربازی هم ندارم امکان خرید سربازی هستش یا خیر.

البته دلیل این کارم, عجله برای خروج از کشور هستش. با یکی از این مراکز راهنمای مشاوره مهاجرت صحبت که میکردم میگفتن دو سال پیش شما دو تا سه هفته قبل از رفتنتون برای وقت سفارت اقدام میکردین و حداکثر 14 روز بعد جوابش میومد. اما الان اینقدر وضعیت ممکلت افتضاح شده و از بس درخواستها زیاد شده که شما باید یک سال قبل وقت سفارت بگیرین و چند ماهش بعد جواب میدن. یعنی من 4 سال از وقتم الکی تلف میشه اگر بخوام برم سربازی

iran4moderntalking
20-07-2018, 08:15
سلام.

بنده متولد 71 هستم و دارای مدرک لیسانس. شرایط کاریم آزاد هستش و درآمدم به یورو. الحمد الله وضعیت قیمت ارزهارو که دارین میبینین. این شهریور قراره اعزام بشم. میخواستم ببینم آیا برای بنده که غیبت سربازی هم ندارم امکان خرید سربازی هستش یا خیر.

البته دلیل این کارم, عجله برای خروج از کشور هستش. با یکی از این مراکز راهنمای مشاوره مهاجرت صحبت که میکردم میگفتن دو سال پیش شما دو تا سه هفته قبل از رفتنتون برای وقت سفارت اقدام میکردین و حداکثر 14 روز بعد جوابش میومد. اما الان اینقدر وضعیت ممکلت افتضاح شده و از بس درخواستها زیاد شده که شما باید یک سال قبل وقت سفارت بگیرین و چند ماهش بعد جواب میدن. یعنی من 4 سال از وقتم الکی تلف میشه اگر بخوام برم سربازی

سلام

رفتن و یا نرفتن سربازی دست خودتونه.
رفتنش هزار درده سره و نرفتنش هم ده هزار دردسره. اگر واقعا قصد رفتن دارید که هیچ ، البته من توصیه میکنم برید و کنار بیایید باهاش. خبری نیست و نترسید و توکل کنید به خدا. خیلی ساده تر از اونیه که فکر می کنید.

خرید سربازی هم برای شما مقدور نیست و اصلا برداشته شده و برای غایبینی هست که بیش از 8 سال غیبت دارند.

اگر آشنا دارید بسپرید سپاه بندازن شمارو و در شهر خودتون که خدمت راحتی داشته باشید. الان که برگه سبز نیمده راحته اما بعدش خیلی سخت میشه جابجایی.

8-1kel
21-07-2018, 10:38
سلام دوستان، برای درخواست تمدید توی سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چه دلیلی انتخاب کنم که شانس موافقت با تمدید بیشتر باشه؟ من میخواستم برای امریه قرارگاه خاتم ثبتنام کنم اما برای اول شهریور که تاریخ اعزام من هست جذب نداره و باید بندازم آبان.

Public Enemy
21-07-2018, 21:46
سلام

رفتن و یا نرفتن سربازی دست خودتونه.
رفتنش هزار درده سره و نرفتنش هم ده هزار دردسره. اگر واقعا قصد رفتن دارید که هیچ ، البته من توصیه میکنم برید و کنار بیایید باهاش. خبری نیست و نترسید و توکل کنید به خدا. خیلی ساده تر از اونیه که فکر می کنید.

خرید سربازی هم برای شما مقدور نیست و اصلا برداشته شده و برای غایبینی هست که بیش از 8 سال غیبت دارند.

اگر آشنا دارید بسپرید سپاه بندازن شمارو و در شهر خودتون که خدمت راحتی داشته باشید. الان که برگه سبز نیمده راحته اما بعدش خیلی سخت میشه جابجایی.

دوست عزیز بحث راحتیش نیست بحث زمانش هست. دو سال خدمت کنم بعدش شهریور 99 خدمتم تموم میشه بخوام دانشگاه خارجی اپلای کنم اگر معجزه بشه و درگیر کارای اداری مزخرف نشم برای فروردین 1400 میتونم تحصیلم رو شروع کنم. تازه عامل قیمت دلار رو هم در نظر نگرفتیم

iran4moderntalking
22-07-2018, 21:20
سلام دوستان، برای درخواست تمدید توی سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چه دلیلی انتخاب کنم که شانس موافقت با تمدید بیشتر باشه؟ من میخواستم برای امریه قرارگاه خاتم ثبتنام کنم اما برای اول شهریور که تاریخ اعزام من هست جذب نداره و باید بندازم آبان.

سلام
پلیس +10 برید اونجا تمدید کنید. هرکس میتونه دو بار تمدید بزنه
اونجا زودتر نتیجش معلوم میشه
شاید مجبور باشید چندین بار سر بزنید تا سایت باز بشه برای تمدید یا تعجیل

silvermanhhh
22-07-2018, 22:00
دوست عزیز بحث راحتیش نیست بحث زمانش هست. دو سال خدمت کنم بعدش شهریور 99 خدمتم تموم میشه بخوام دانشگاه خارجی اپلای کنم اگر معجزه بشه و درگیر کارای اداری مزخرف نشم برای فروردین 1400 میتونم تحصیلم رو شروع کنم. تازه عامل قیمت دلار رو هم در نظر نگرفتیم

برادر دیگه باید یکیشونو انتخاب کنی یا سربازی و ویزا،یا وقت با ارزش،،،، در مورد شما باید بگم که خودتون از قبل انتخاب کردین سربازی رو پس راهی ندارین،مگه اینکه از کشور فرار کنید که من توصیه نمیکنم!

mojt90
23-07-2018, 13:22
دوستان کارت پایان خدمت دقیقا چند روز یا ماه پس از تصویه از یگان خدمتی دست ما میرسه ؟ برای من 2 ماه گذشته هنوز کارتم نیومده :n04:

8-1kel
23-07-2018, 19:07
سلام
پلیس +10 برید اونجا تمدید کنید. هرکس میتونه دو بار تمدید بزنه
اونجا زودتر نتیجش معلوم میشه
شاید مجبور باشید چندین بار سر بزنید تا سایت باز بشه برای تمدید یا تعجیل

سلام ممنون، منتها من از سایت که اقدام میکنم پیغام میده: بنا بر تصمیم وظیفه عمومی شما مجاز به ثبت درخواست تمدید نمی باشید.
فکر میکنم سرباز کم باشه که اعزام من اینقدر زود افتادِ و الان امکان تمدید نیست، البته هرچقدر زودتر بهتر، منتها خیلی دنبال امریه بودم و برام مهم بود، حالا بنظرتون امکانش هست سایت باز بشه یا دیگه امکان تمدید برای ما نیست؟

iran4moderntalking
24-07-2018, 09:31
سلام ممنون، منتها من از سایت که اقدام میکنم پیغام میده: بنا بر تصمیم وظیفه عمومی شما مجاز به ثبت درخواست تمدید نمی باشید.
فکر میکنم سرباز کم باشه که اعزام من اینقدر زود افتادِ و الان امکان تمدید نیست، البته هرچقدر زودتر بهتر، منتها خیلی دنبال امریه بودم و برام مهم بود، حالا بنظرتون امکانش هست سایت باز بشه یا دیگه امکان تمدید برای ما نیست؟

سلام
برای همین میگم برید پلیس +10
سامانه اون ها با مال منو و شما فرق داره.
اگر سر بزنید میگن بهتون سایت باز شده و میتونید تمدید یا تعجیل بزنید. گاهی بسته هست و میگن مثلا چند روز دیگه سر بزنید. رفتید از کسی بپرسید که بلده اونجاست و بهتون میگه.

لیسانس به بالا برج های زوج و زیر لیسانس در ماه های فرد اعزام میشن.
گاهی در دوره ای سرباز زیاد میشه و شمارو چند ماه بعد میندازه سامانش و گاهی هم کمتره و تا پر کنی ماه بعدش اعزامی .
اما معمولا 1 ماهی زمان میبره.

اگر مقدور بود برات و کارت بسیج داری و آشنایی هم هست برو پذیرش سپاه بگیر تا بهتر بتونی خدمت کنی و راحت تر باشه برات. الان میتونی اما بعد مقداری سخت تره.
البته آموزشی هم بری وسط هاش میگن کد پرسنلی اومده، اون کد پرسنلی رو به آشنات بدی """قبل تقسیم شدنت""" مییتونه شمارو جای خوب بندازه.

دنبال آشنا باش ضرر نمی کنی

iran4moderntalking
24-07-2018, 09:35
دوستان کارت پایان خدمت دقیقا چند روز یا ماه پس از تصویه از یگان خدمتی دست ما میرسه ؟ برای من 2 ماه گذشته هنوز کارتم نیومده :n04:

سلام
نباید دو ماه طول بشکه و خیلی زودتر باید پست میشده.

یک سر به پلیس +10 برید و بپرسید.
اینجارو هم حتما حتما بخونید راهنمایی خوبی هست برای شما:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mojt90
27-07-2018, 14:32
دوستانی که پایان خدمت گرفتن دقیقا چقدر طول میکشه از روز تسویه در یگان تا روزی که کارت میرسه ؟
(کارت رو نیاز دارم)

behnamlider
28-07-2018, 11:13
دوستانی که پایان خدمت گرفتن دقیقا چقدر طول میکشه از روز تسویه در یگان تا روزی که کارت میرسه ؟
(کارت رو نیاز دارم)

بستگی به یگانت داره که مدارکت رو سریع بفرسته نظام وظیفه برای من ۳ ماه طول کشید.

Greedy
28-07-2018, 12:04
(کارت رو نیاز دارم)
برای من 10 روز شد

worldm
05-08-2018, 20:06
(کارت رو نیاز دارم)

بعضی از یگان ها همون روز میدن بعضی ها دو هفته تا چندماه. برای بنده تا دوماه و در ماه دوم باید مجدد به یگان مراجعه میکردم تا ببینن که حقوقم قطع شدهیا نه اگر قطع نشده بود یا بدهکار بودم حتی یک ریال باید 50 کیلومترا ز یگان تانزدیکترین شهر رو میرفتم وفیش میزدم وبهشون میدادم تا تسویه کنن.
در کل فرمول مشخصی نداره فرق میکنه

msna
08-08-2018, 17:29
سلام . من 1/6 اعزامم .

کد مازاد خوردم . خوبه ؟ بده ؟ چیکار کنم . برم یا که تمدید کنم