PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وب‌سایت «کاسپرسکی» ه ک شد!

gog2000
21-10-2010, 19:41
وب‌سایت «کاسپرسکی» ه ک شد!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وب‌سایت شرکت مشهور روسی سازنده نرم‌افزارهای امنیتی و آنتی‌ویروس مورد حمله هکرها قرار گرفت و -- شد.
این شرکت روسی که یکی از معروف‌ترین سازندگان نرم افزارهای آنتی ویروس است پیش از این به هک‌ناپذیر بودن وب سایت خود بسیار می‌بالید.

هکرها پس از نفوذ به وب‌سایت و سرور اصلی آمریکا این شرکت، کاربرانی که برای بروز کردن آنتی‌ویروس خود به سرور کاسپرسکی متصل می‌شدند را به یک وب‌سایت جعلی و تقلبی آنتی‌ویروس راهنمایی می‌کردند و فایل‌های آلوده را به رایانه قربانی منتقل می‌کردند.

بعد از بالا گرفتن اعتراضات کاربران در فروم این شرکت, کاسپرسکی که در ابتدا کلا منکر هرگونه مشکلی بود در نهایت پس از تائید شدن حمله دلیل آن را بهره‌برداری هکرها از یک آسیب‌پذیری و حفره امنیتی در یک برنامه جانبی که برای این وب‌سایت نبوده است، اعلام کرد.
سخنگوی این شرکت ادعا کرد که این تغییر مسیر به سوی یک وب‌سایت جعلی تنها سه ساعت و نیم به طول انجامیده و ۱۰ دقیقه پس از آن نیز این شرکت متوجه حمله شده است.
سخنگوی این شرکت گفت: در حال حاضر سرور امن است و به طور کامل آنلاین و بروز بوده و این شرکت اطمینان می‌دهد که در طی این حمله اطلاعات محرمانه هیچ یک از کاربران مورد سرقت قرار نگرفته و به کاربران خود اطمینان می‌دهیم که از هیچ گونه تلاشی برای بالابردن سطح امنیتی سرورهای خود دریغ نخواهیم کرد.
گفتنی است محصولات کاسپرسکی در ایران بسیار پرطرفدار بوده و حتی این شرکت در ایران دارای نمایندگی رسمی نیز است و البته شاید این حمله را مصداق این مثل قدیمی ایرانی دانست که: «هرچه بگندد نمکش می‌زنند وای به روزی که بگندد نمک».

تاریخ خبر: 89/07/29

far2009
21-10-2010, 20:15
پس بعضی وقت ها هم استفاده از نسخه های کپی می تواند مفید باشد :31:

Karkas20
21-10-2010, 20:37
دوستان شاید تا اینده ی نه چندان دور دیگر سایتهای شرکت ضدویروس هم توسط هکرها -- شودوبا دوستمان موافقم چون لایسنس تقلبی دیگه دردسر دزدیده شدن اکانت کاربری را ندارد.اما من نزدیک به یکسال است که با کسپر کار میکنم وتو این یکسال از سیستم بنده خوب محافظت کرده ومن ازش راضی هستم.شما باید نرم افزار شرکت ضدویروس را تست کنید وبه این حرف ها سایت فلان شرکت -- شده پس نرم افزارش هم مزخرف است.پس در این موارد باهوشیاری به موضوع نگاه کنید و دیدی کورکورانه ومن همچنان از کسپراستفاده میکنم وکاری به -- شدن سایتش ندارم.باتشکر ازشما

pasargadd
21-10-2010, 20:49
من دیروز کاسپر نصب کردم و اپدیت کردم.الات یعنی فایلهلی اشتباهی اپدیت کردم؟:13:

mili_k
21-10-2010, 20:52
این هم از کسپراسکای تون که بهش میبالین! صد دفعه گفتم نسخه ی رایگان کلاسیک آویرا می ارزه به صد تای کسپر اسکای پولی و کرک شده و از اینجور آنتی ویروس های بادکنکی!

s_sarvi
21-10-2010, 21:19
داداش میخوای مثال بزنی حداقل آویرا رو نگو دیگه. اون که خودش تعطیله ولی خوب مجانیه خوبه...

jax2
21-10-2010, 21:49
این هم از کسپراسکای تون که بهش میبالین! صد دفعه گفتم نسخه ی رایگان کلاسیک آویرا می ارزه به صد تای کسپر اسکای پولی و کرک شده و از اینجور آنتی ویروس های بادکنکی!

شما یه سر به این تایپیک بزن
همه چی گیرت میاد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اونجا قدرت کسپر معلوم میشه

alpha007
21-10-2010, 21:53
داداش میخوای مثال بزنی حداقل آویرا رو نگو دیگه. اون که خودش تعطیله ولی خوب مجانیه خوبه...
از روی تعصب و ناآگاهی صحبت نکنید خواهشا
آویرا تعطیله؟
این رو شما میگید دوست من
آویرا جزء بهترینهای روز دنیاست
نمونه قدرتمند یک آنتی ویروس بی نظیر که از موتور دیتا بیس فوق العاده برخورداره
تو آخرین بررسی تست آنتی ویروسها رتبه بینظیری رو کسب کرده
پس از موضع خودتون سریعا عقب نشینی کنید دوست عزیز بهتره خودتون پی به اشتباهتون ببرید تا اینکه دیگران گوشزد کنن ...

jax2
21-10-2010, 21:56
از روی تعصب و ناآگاهی صحبت نکنید خواهشا
آویرا تعطیله؟
این رو شما میگید دوست من
آویرا جزء بهترینهای روز دنیاست
نمونه قدرتمند یک آنتی ویروس بی نظیر که از موتور دیتا بیس فوق العاده برخورداره
تو آخرین بررسی تست آنتی ویروسها رتبه بینظیری رو کسب کرده
پس از موضع خودتون سریعا عقب نشینی کنید دوست عزیز بهتره خودتون پی به اشتباهتون ببرید تا اینکه دیگران گوشزد کنن ...

به تایپیک بالایی سر بزنید قدرت آویرا معلوم میشه
در ضمن دوست عزیز
آنتی ویروس فقط دیتابیس نیست
الان مهم هوش مصنوعی هست و hips

pasargadd
21-10-2010, 22:05
اقا الان چیکار کنم؟یعنی اپدیت نکنیم؟من دیروز50mb اپدیت کردم الان چیکار کنم؟:19:

alpha007
21-10-2010, 22:07
در ضمن دوست عزیز
برادر من کشش نده
آویرا شناخته شده ست
راه به راه یه تاپیک رو برای ما سمبل نکن
این فقط یه نمونه ست
من هرروز این تاپیک رو مطالعه میکنم
اگر علاقه باطنی به کسپر دارید اون یه موضوع دیگه ست
امیدوارم با شکل زیر موضوع برات روشن بشه
تاپیک یه چیزه تجربه شخصی یه چیز دیگه اینها متفاوتن برادر

Mohammad King
21-10-2010, 22:07
سلام

نمیشه گفت که درسته و حقیقت داره!

اگر میتونید منبع را هم قرار دهید...

alpha007
21-10-2010, 22:12
سلام

نمیشه گفت که درسته و حقیقت داره!

اگر میتونید منبع را هم قرار دهید...

در ضمن دوست عزیز

منبع تو پست بالایی موجوده
تاپیک تست ویروس رو منبع میدونن بسیار خب...
تست آنتی ویروس جهانی هم یه منبع مطمئن و گویا !!!
در ضمن رد کردن یا قبول کردن یه آنتی ویروس خاص تحت هیچ شرایط درست نیست
چون تو کارایی اون عوامل و پارامترهای زیادی دخیله

M.Hashemi
21-10-2010, 22:21
با سلام
هر کسی نظری دارد و نظر هر کس محترم است و باید به ان احترام بگذاریم.
به نظر من اصل موضوع این است که کاربر راضی باشد و حالا این که سایت فلان ضد ویروس -- شد و یا فلان ضد ویروس از نظر فلان شرکت بهترین است زیاد محم نیست.
با تشکر

Dr Hannibal
21-10-2010, 22:29
من دیروز کاسپر نصب کردم و اپدیت کردم.الات یعنی فایلهلی اشتباهی اپدیت کردم؟:13:

اقا الان چیکار کنم؟یعنی اپدیت نکنیم؟من دیروز50mb اپدیت کردم الان چیکار کنم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نخیر ، مشکلی براتون پیش نیومده.

وب سایت امریکایی لحظاتی هـک شده نه سرور اپدیت و یا غیره.

موفق باشید

Mohammad King
21-10-2010, 23:00
منبع تو پست بالایی موجوده
تاپیک تست ویروس رو منبع میدونن بسیار خب...
تست آنتی ویروس جهانی هم یه منبع مطمئن و گویا !!!
در ضمن رد کردن یا قبول کردن یه آنتی ویروس خاص تحت هیچ شرایط درست نیست
چون تو کارایی اون عوامل و پارامترهای زیادی دخیله

شما کدوم منبع را میفرمایین؟

من منبع اصلی خبر را میخوام. یعنی پست شماره 1...

Dr Hannibal
21-10-2010, 23:03

محمد جان منبع پست یک سایت های ایرانی بوده.

معتبر:

موفق باشی

alpha007
21-10-2010, 23:05

بهتر بود با نقل قول از پست شماره 1 میفرمودید
:11:

Arash4484
22-10-2010, 00:07
نخیر ، مشکلی براتون پیش نیومده.

وب سایت امریکایی لحظاتی هـک شده نه سرور اپدیت و یا غیره.

موفق باشید

هکرها پس از نفوذ به وب‌سایت و سرور اصلی آمریکا این شرکت، کاربرانی که برای بروز کردن آنتی‌ویروس خود به سرور کاسپرسکی متصل می‌شدند را به یک وب‌سایت جعلی و تقلبی آنتی‌ویروس راهنمایی می‌کردند و فایل‌های آلوده را به رایانه قربانی منتقل می‌کردند.

منبع : سافتگذر به نقل از فارنت/به طور کلی متعدد

پس احتمال خطر میره /گویا سایت یا یکی ازسایتهای اصلی شرکت بوده

Dr Hannibal
22-10-2010, 00:33

منبع : سافتگذر به نقل از فارنت/به طور کلی متعدد

پس احتمال خطر میره /گویا سایت یا یکی ازسایتهای اصلی شرکت بوده

لطفا لینکی که بالا به عنوان منبع گذاشتم رو بخونید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Fnews%2FHacked-Kaspersky-Website-Infected-Users-with-Scareware-161818.shtml)

منظور جمله ی بالا اینه که کاربران برای دریافت نسخه 526 کسپرسکی به سایت مراجعه میکردند ، سایت آلوده بوده منتقل میشده به یک سایت آلوده دیگه .

اگه لینک اصلی رو مطالعه کنید جمله دریافت نسخه جدید رو با آپدیت دیتابیس اشتباه نمیکنید ;)

پس ربطی به سرور آپدیت نداره.

موفق باشید

Arash4484
22-10-2010, 01:32
لطفا لینکی که بالا به عنوان منبع گذاشتم رو بخونید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Fnews%2FHacked-Kaspersky-Website-Infected-Users-with-Scareware-161818.shtml)

منظور جمله ی بالا اینه که کاربران برای دریافت نسخه 526 کسپرسکی به سایت مراجعه میکردند ، سایت آلوده بوده منتقل میشده به یک سایت آلوده دیگه .

اگه لینک اصلی رو مطالعه کنید جمله دریافت نسخه جدید رو با آپدیت دیتابیس اشتباه نمیکنید ;)

پس ربطی به سرور آپدیت نداره.

موفق باشید

حق با شماست
When visitors attempted to download the company's security products they got redirected to an external page, which mimicked an antivirus scan and served a fake AV program.

اشتباه من این بود که به اخبار سایت های وطنی اعتماد کردم. تکرار نمیشه!:27:

jax2
22-10-2010, 12:19
اقا الان چیکار کنم؟یعنی اپدیت نکنیم؟من دیروز50mb اپدیت کردم الان چیکار کنم؟:19:

نه عزیز
اون سرور آمریکا بود که -- شد و الان مشکلی نداره
آپدیت کن مشکلی نداره
به سرور آپدیت ها آسیبی نرسیده
فقط سرور دانلود ورژن جدید اسیب دیده بود

Karkas20
22-10-2010, 20:43
دوستان زیاد رو -- شدن سایت کسپر مانور ندید چون کسپر سایتش -- شده سرور اپدیتش که -- نشده واینکه اکانت شما که به سرقت نرفته پس زیا د جوش نزنید وخون خود را کثیف نکنید.پیروز وموفق باشید

edi2
22-10-2010, 21:04
این اتفاق ممکنه برای هر سایتی بیافته و هکر ها که در مقابل این نرم افزار بر روی کامپیوتر کاربران به سطوح امده اند دست به یه حمله انتحاری زدن تا ابراز وجود کنن :20:

SuffEr
23-10-2010, 10:50
این اتفاق ممکنه برای هر سایتی بیافته و هکر ها که در مقابل این نرم افزار بر روی کامپیوتر کاربران به سطوح امده اند دست به یه حمله انتحاری زدن تا ابراز وجود کنن :20:
ستوه درسته عزيزجان