PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کار افتادن ناگهانی موس؟؟

hmnader
21-10-2010, 00:27
سلام به همه دوستان

یه اشکال عجیب تو سیستم من هست
من از موس با پورت یو اس بی استفاده میکنم گهگاه موس از کار می افته و بدون اینکه سیستم رو restart کنم و فقط با بیرون کشیدن و دوباره جا زدن سوکت ، موس دوباره راه می افته ؟ ضمن اینکه گاهی موس کلیک و حرکات خود به خود و پرش داره بنظر تون علت چیه؟

البته تا حالا دو تا موس جدید گرفتم و دوباره ویندوز نصب کردم ولی مشکل حل نشده!

ممنون

edvard_kachal
21-10-2010, 08:42
واسه من هم این مشکل به وجود میاد که احتمالا به خاطر عمر زیاد مادربرد هست ... مادربرد چند ساله داره واست کار میکنه ...

hmnader
21-10-2010, 22:10
عمر مادربرد هنوز 2 سال نشده ولی چند ماهی این مشکل هست

brave_ie
21-10-2010, 22:28
من نظرم اینه که به خاطر پورت usb باید باشه
البته اینم بگم که توی ارتباطات usb جدا از مساله کارت و ... درکل این اشکال بعضی وقتا پیش میآد

Arash4484
21-10-2010, 23:23
ببین آپدیت جدید برای درایورهای مادربوردت نیامده؟ خیلی میتونه موثر باشه

pooriya_hp
22-10-2010, 01:04
ممکنه از سوکت باشه. (( امکانش کم هست ))
به احتمال زیاد از خود ماوس هست.

somaye1988
22-10-2010, 01:31
این مشکل واسه منم پیش میاد ولی تا ری استارت نکنم درست نمیشه و کی بوردمم همزمان با ماوس از کار میفته...:18:

Kianoosh
22-10-2010, 02:42
آخرین درایور چیپست و بایوس مادربورد رو نصب کنید جای یو اس بی موس رو عوض کنید موس روی سیستم دیگه امتحان بشه بیشتر خرابی از خود موس هست تا پورت یو اس بی مین....برا شما خودش حرکت و کلید می کنه دیگه مشخصا از موس می تونه باشه

gochi30
22-10-2010, 02:53
ممکنه از درایور usb باشه

Variable
22-10-2010, 23:59
سلام به همه دوستان

یه اشکال عجیب تو سیستم من هست
من از موس با پورت یو اس بی استفاده میکنم گهگاه موس از کار می افته و بدون اینکه سیستم رو restart کنم و فقط با بیرون کشیدن و دوباره جا زدن سوکت ، موس دوباره راه می افته ؟ ضمن اینکه گاهی موس کلیک و حرکات خود به خود و پرش داره بنظر تون علت چیه؟

البته تا حالا دو تا موس جدید گرفتم و دوباره ویندوز نصب کردم ولی مشکل حل نشده!

ممنون

من هم با این مسئله دست و پنجه نرم می کنم . ولی می دونم
1- بعد از اینکه سرویس پک سه رو نصب کردم.
2- یه تیکه کابل دو سر یوس بی که برای بلند تر شدن موسم بهش اضافه می کردم رو از وسط جدا کردم . وقتی دوباره با چسب به هم وصل کردم ..
3- اس تاکسنت :8:
4- موبایل و کانکشن من هم این طوریه
این جوری شد
من فکر میکنم مشکل از یکی از وسایلی هست که به یواس پی وصل میشه . مثله همون سیمه خراب من که وصل می کردم. یا تلفن .. البته باید حواسم باشه گاهی سیستم هنگ می کنه این جوری میشه .

Variable
23-10-2010, 00:11
این مشکل واسه منم پیش میاد ولی تا ری استارت نکنم درست نمیشه و کی بوردمم همزمان با ماوس از کار میفته...:18:

:8: معذرت می خوام این حرف رو می زنم . ولی شمامشکلتون از چیزه دیگس ::8:

برای من هم مینطور میشد . ربطی به این موضوع نداره ..

فکر می کنم . مشکل شما به خاطر ویرچوال مموری هست و بد سکتور های هارد شما .
اون حاقظه رو که دادید بردارید .. و یا رویه درایو دیگه بذارید ؟

Arash4484
23-10-2010, 00:46
من هم با این مسئله دست و پنجه نرم می کنم . ولی می دونم
یه تیکه کابل دو سر یوس بی که برای بلند تر شدن موسم بهش اضافه می کردم رو از وسط جدا کردم . وقتی دوباره با چسب به هم وصل کردم ..
من فکر میکنم مشکل از یکی از وسایلی هست که به یواس پی وصل میشه . مثله همون سیمه خراب من که وصل می کردم. یا تلفن .. البته باید حواسم باشه گاهی سیستم هنگ می کنه این جوری میشه .

برادر این چه کار خفففنی که کردی:18:-خوب معلومه آسیب میبینه-هم دیوایس وهمMB-اصلن نمیشه با usbازاین شوخیا کرد.یه رابط خوب 1متیری 1000تومنه,حیفه سیستمت

Variable
23-10-2010, 04:39
برادر این چه کار خفففنی که کردی:18:-خوب معلومه آسیب میبینه-هم دیوایس وهمMB-اصلن نمیشه با usbازاین شوخیا کرد.یه رابط خوب 1متیری 1000تومنه,حیفه سیستمت

:8: کدوم کار رو می گی برادر ... ؟ مگه میشه 30 متر یو اس بی پیدا کرد ... :31: داداشم می خواست یه سیم سی متری یو اس بی درست کنه ...

بهر حال این هم تجربه است دیگه من هم اینجا گفتم که مبادا ایشون هم ....

niki2934
23-10-2010, 07:48

منم همین مشکل رو داشتم اوایل با دستکاری سیم موس درست میشد ولی بعد کلا جواب کرد،یه موس دیگه خریدم یه ماه بیشتر کار نکرد!سومین موس رو که خریدم فعلا اوضاش خوبه و دیگه مثل قبل نشده
به نظر من مشکل سخت افزاری از خود موس هست والا خیلی دستگاههای دیگه کامپیوتر هم با پورت usb کار میکنن و مشکلی براشون ایجاد نمیشه مثل کیبورد ،بلوتوث،فلش،ووو

somaye1988
23-10-2010, 17:32

فکر نمیکنم..
هارد رو تازه گرفتم و امکان نداره بدسکتوری داشته باشه..
احتمال زیاد دلیلش همون عمر زیاد مادربرد باشه..:27:

Arash4484
24-10-2010, 01:42
:8: کدوم کار رو می گی برادر ... ؟ مگه میشه 30 متر یو اس بی پیدا کرد ... :31: داداشم می خواست یه سیم سی متری یو اس بی درست کنه ...

بهر حال این هم تجربه است دیگه من هم اینجا گفتم که مبادا ایشون هم ....

:20:جالبه, 30 متر..ایول:happy:

اما من جای شما بودم (حالا که کار از کار گذشته - کلن میگم) از اتصال چند رابط وحتا دستگاه استفاده میکردم , بحای ساخت سیم. از نظر تئوری تاصد و بیست وچند دستگاه usb را هم میتوان با هم سری کرد.

اگرهم نیاز به کابل اجباری بود وهزینه و افت کیفیت در سایز بالا خیلی مطرح نبود , کارگاه های تعمیر سخت افزار هرنوع کابل با هر متراژ را میسازند, باید سفارش داد.گاهی خیلی هم خوب میسازند...شما خودت هم میتونی بسازی؛کمی بیشتر از بریدن وچسبوندن 10-20 کابل که شما کردی وقت وانرژی میبره اما مسلمن بهتره
موفق باشی

Variable
24-10-2010, 13:43
:20:جالبه, 30 متر..ایول:happy:

اما من جای شما بودم (حالا که کار از کار گذشته - کلن میگم) از اتصال چند رابط وحتا دستگاه استفاده میکردم , بحای ساخت سیم. از نظر تئوری تاصد و بیست وچند دستگاه usb را هم میتوان با هم سری کرد.

اگرهم نیاز به کابل اجباری بود وهزینه و افت کیفیت در سایز بالا خیلی مطرح نبود , کارگاه های تعمیر سخت افزار هرنوع کابل با هر متراژ را میسازند, باید سفارش داد.گاهی خیلی هم خوب میسازند...شما خودت هم میتونی بسازی؛کمی بیشتر از بریدن وچسبوندن 10-20 کابل که شما کردی وقت وانرژی میبره اما مسلمن بهتره
موفق باشی

این هم خوبه یعنی سیم تیکه تیکه بهم وصل کنی .. ولی من سی و چند متر کابل کراس داشتم(یه تیکه و کامل) . فقط کافی بود این سیمه یو اس بی رو به جای دوسر کابل به اون وصل کنم .

zentex586
31-12-2010, 03:28
این مورد برای من هم پیش اومد ولی نه با موس USB، بلکه با موس با پورت PS/2. موقع به استند بای رفتن سیستم و برگشتن از اون حالت این اتفاق پیش می اومد و موس هنگ می کرد، البته یکی یا دو تا صدای بیپ از بلندگوی مادربرد شنیده می شد، نشانگر موس پرش داشت و یکدفعه از کار می افتاد و تا ری استارت بعدی درست نمی شد، بعد از یه مدت هم این مسئله با ری استارت کردن هم حل نمی شد. به نظر می رسه مشکل از خود موس و پیر شدن آی سی دیکودر اون باشه و یا جتی در موس های نوری می تونه از خرابی آی سی سنسور ناشی بشه.

اگه در این مورد موس PS/2ی دیگه ای رو به سیستم می زدم، و اونرو در می آوردم و موس نیمه خراب خود دستگاه رو متصل می کردم، موس به خوبی کار می کرد، که نشون دهنده اینه که خرابی از مادر برد نیست بلکه از موس هستش.

zeelog
21-01-2011, 18:48
منم سه تا سیستم با سمپرون 140 مین msi و موس کیبورد فراسو بستم
و هرسه تا شون گاهی موس و بندرت کیبورد گیر میکنه
و اگه از بلوتوس استفاده کنم هر جفنشون مشکل پیدا میکنند

خورشگر
20-07-2013, 23:19
این مورد برای من هم پیش اومد ولی نه با موس USB، بلکه با موس با پورت PS/2. موقع به استند بای رفتن سیستم و برگشتن از اون حالت این اتفاق پیش می اومد و موس هنگ می کرد، البته یکی یا دو تا صدای بیپ از بلندگوی مادربرد شنیده می شد، نشانگر موس پرش داشت و یکدفعه از کار می افتاد و تا ری استارت بعدی درست نمی شد، بعد از یه مدت هم این مسئله با ری استارت کردن هم حل نمی شد. به نظر می رسه مشکل از خود موس و پیر شدن آی سی دیکودر اون باشه و یا جتی در موس های نوری می تونه از خرابی آی سی سنسور ناشی بشه.

اگه در این مورد موس PS/2ی دیگه ای رو به سیستم می زدم، و اونرو در می آوردم و موس نیمه خراب خود دستگاه رو متصل می کردم، موس به خوبی کار می کرد، که نشون دهنده اینه که خرابی از مادر برد نیست بلکه از موس هستش.
:n19:من از شما ممنونم منشا خرابی کی بورد و موسم به هنگام استنبای معلوم شد
علت ارزان قیمت بودن ان ای سی دی کدر ضعیف است که باعث میشد موقع اتن بای
از کار بیفتن وبایدریسیت ان پلاگ میکردی حالا این را با یه موس
دیگه ازمایش کردم این یکی چند لحظه هنگ میکرد ولی از کار نمی افتاد وپس از
چند ثانیه کار میکرد ولی ان موس خراب اورنده پیام عدم شناخت usbمیشد
بله ممنون:n19:وان موس خراب بعد ان پلاگ راه می
افتاد و من این قضیه را به کی برد هم تعمیم دادم:n26:
پست 22 را نگاه کنید

aryna
26-07-2013, 01:50
منم امروز موس ps2 داشتم خراب شد

نمیدونم چرا یهو برق اش قطع ووصل میشد و اگر همون موقع بالا امدن ویندوز موس روشن شد که داخل ویندوز کار میکنه وگرنه نه و یا حتی در توی ویندوز هم اگر یکبار چراغ موس از کار بیافته و موس دوباره چراغش روشن بشه اما دیگه کار نمیکرد
تا اینکه من موس قدیم ام را داشتم اونم ps2 است ولی الان راحت داره کار میکنه
یک نکته درباره موس خراب شده این موس نمیدانم چرا در ویندوز 8 یا 7 در مواقع شات داون ویندوز چراغش خاموش نمیشد(بگیر و نگیر داشت)

خورشگر
03-09-2013, 18:58
:n19:من از شما ممنونم منشا خرابی کی بورد و موسم به هنگام استنبای معلوم شد
علت ارزان قیمت بودن ان ای سی دی کدر ضعیف است که باعث میشد موقع اتن بای
از کار بیفتن وبایدریسیت ان پلاگ میکردی حالا این را با یه موس
دیگه ازمایش کردم این یکی چند لحظه هنگ میکرد ولی از کار نمی افتاد وپس از
چند ثانیه کار میکرد ولی ان موس خراب اورنده پیام عدم شناخت usbمیشد
بله ممنون:n19:وان موس خراب بعد ان پلاگ راه می
افتاد و من این قضیه را به کی برد هم تعمیم دادم:n26:

اقا گفتم گفته باشم ها من با اینکه موس جدید اوردم باز هم با استنبای مشکل دارم ولی من در واقع دارم از یه دسته موس های usb که ارزان قیمت اند ونارسایی دارند حرف میزنم و اما راه حل::::::: گوش کنید با تبدیل usbبهps2مشکل رفع
شد.

Ali.Gemsoft
02-03-2014, 11:00
دوستان من با موس ps2 مشکل دارم موس های Usb متفرقه اونقدر زود خراب میشن که هر 3 ماه باید یه موس بگیری...

PS2 من ایراد داره یعنی هر موس PS2 رو وصل میکنم اینطوریه!

غلتک خود به خود کار میکنه بعضی موقع ها و بالا و پایینش اصلا خوب کار نمیکنه و خود موس چیز خاصی نداره فقط احساس میکنم مثل Usb راحت نیست یعنی حرکتش اونم فکر کنم واسه DPI نداشتنش هست

آیا با آپدیت درایور مادر برد اوکی میشه؟ :n13:
البته من تا بحال آپدیت نکردم مادر برد رو چطور باید مدل دقیق رو پیدا کنم و براش دانلود کنم؟
فکر کنم برای سرعت کامپیوتر هم خوب باشه این آپدیت ها . درسته؟